• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه -گروه ریاضی

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

ayda tak

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی دریا-کشتی سازی
بین صنایع و مهندسی نرم افزار کدوم بهتره از نظر بازار کار ?

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

RREEZZAA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
96
سلام
من به ریاضی بیشتر از فیزیک علاقه دارم.کدوم رشته مهندسی ریاضیش بیشتره؟؟
هوافضا در این مورد چطوره؟

آرشا

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرز ۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
منظورت از ریاضی خب چیه؟
دیفرانسیل طور یا گسسته طور مثلا؟ :-"
هوافضا زیر‌شاخه مکانیک هست و خب مکانیک هم حداقل اونطور ک من می دونم فیزیکی ترین(شهودی ترین) مهندسی هست .
برق هست که الکترومغناطیس هست بیسش و خیلی ریاضی طوره(یعنی فیزیکش هم شهودش کمه) و ریاضیات اینا بیشتر دیفرانسیل طور هست (برق گسترده تره و بخشای دیگه ریاضیم داره )
اینا اطلاعات ناقص من بود :-"

اُمـــــــیـــــــــد :)

کاربر خیلی حرفه ای
نام مرکز سمپاد
ش.د.غ یکم
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
سه ماه المپ نجوم خوندم
رشته دانشگاه
مهندس کامپیوتر
سلام .
از پاسخ های قبلیتون ممنونم !

مهندسی انرژی چیه ؟شبیه چه رشته ایه ؟
مهندسی شهرسازی چه کار می کنه ؟

Kabiri

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
نقره فیزیک دوره 29
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
فیزیک
سلام
در مورد موندن توی شهر خودمون یا رفتن به تهران توی مقطع لیسانس چه نظری دارید؟
میشه لطفا یکی بیاد منو راهنمایی کنه و ویژگی های مثلا شریف رو بگه
اینکه چقدر کیفیت آموزش به اساتید وابسته است و محیطش چه تاثیراتی داره
ممنون

سوالم برطرف شد گویا از اون جایی که اغلب دانشجو ها افراد با انگیزه و پیگیری هستن که چنین دانشگاه هایی رو انتخاب کردن و اساتید خوب هستن، چنین فضایی میتونه توی روحیه ی علمی افراد اثر خوبی داشته باشن و فرد پیگیر تر بشه و کمتر دچار بی انگیزگی و تنبلی بشه. یعنی شاید، اگر کسی هستیم که از محیط بیرون چندان تاثیر نمیگیریم چندان تفاوتی نداشته باشه کجا باشیم و باقی مباحثو میشه با ارتباط با افراد مرتبط پوشش داد.
هر چند به طور خاص توی رشته ی فیزیک شریف از مزایای دیگه ای هم صحبت میشه که به سختی دوری می ارزه.

آخرین ویرایش:

آرشا

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرز ۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
این که هوافضا تحلیلی داشته باشه فکر نکنم
خب اینا ریاضیات در خدمت فیزیک هستند شما هر کتاب فیزیکیو باز کنی ی فصل بردار و مختصات های مختلف رو داره مثلا . خیلی از قسمتای ریاضیو فیزیک دانا بردن جلو برای این ک کارشون لنگ نمونه :)) دیفرانسیل و هندسه تحلیلی ابزار و زبان فیزیک هستن (البته تا اون سطح ابتدایی ک من دیدم :-" ):-"

جوجه

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
کرج . ری. تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه تهران و دانشگاه ع.پ. ایران
رشته دانشگاه
روان شناسي باليني
سلام .
از پاسخ های قبلیتون ممنونم !

مهندسی انرژی چیه ؟شبیه چه رشته ایه ؟
مهندسی شهرسازی چه کار می کنه ؟

من مهندس نیستم ، ولی احتمال دادم کسی اینجا جواب سوال اولتو ندونه گفتم شاید بتونم کمک کنم، ما یه دونه انرژی خونده تو خونه داریم
نامبرده با دو رقمی سراسری ریاضی مکانیک شریف خونده بود، ارشد باز کنکور مکانیک داد رتبه اش 8 شد ، موقع انتخاب رشته اشتباهی وارد کرد و رفت مهندسی انرژی شریف(البته الان اسمش شده مهندسی انرژی تا یه مدت پیش مهندسی سیستم های انرژی بود)
تا جایی که یادمه دانشگاه های تاپ این رشته رو تو لیسانس ندارن
می تونی وارد نفت و گاز بشی
می تونی وارد پژوهش های انرژی های پاک بشی
ایران یه کشور تولید کننده انرژیه پس خیلی کسی دنبال بهینه سازی نیست انقدر انرژی ارزونه . جای دیگه بودی می تونستی شرکت خصوصی بزنی ساختمون های بزرگ رو از نظر کاهش مصرف انرژی و ... صاف و صوف کنی.
نامبرده بود بالا نام بردم ازش؟ وارد به قول خودش انرژی پالیسی شده. تو زمینه امنیت انرژی کار تحقیقاتی می کنه

اگه می خوای با هر رشته ای بیشتر آشنا شی، بهترین کار اینه که بری تو سایت دانشکده هاشون، لیست دانشجو دکترا ها معمولا با ایمیلشون هست، به دو تاشون که از قیافه شون خوشت میاد ایمیل بزن( البته من امسال برای انتخاب گرایش ارشد خودم یه ایمیل نوشتم به 20 نفر زدم 6 تاشون جواب دادن) و سوالاتو ازشون بپرس . لیست درس های دانشکده رو هم نگاه کن . حتی بعضی وقتا لیست حرفی که میخواد استاد هر جلسه بزنه هم پیدا می شه تو سایت بعضی دانشکده ها

اُمـــــــیـــــــــد :)

کاربر خیلی حرفه ای
نام مرکز سمپاد
ش.د.غ یکم
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
سه ماه المپ نجوم خوندم
رشته دانشگاه
مهندس کامپیوتر
از پاسختون ممنونم. ولی امیرکبیر مهندسی انرژی از لیسانس میگیره
@جوجه

ببخشید این همه سوال می پرسیم . این فک کنم آخری باشه .

مکانیک تهران بهتره یا امیرکبیر ؟

میدونم تهران زود تر پر میشه اما جایی شنیدم اساتید امیرکبیر توی مکانیک کلا قوی ترن .

atiyeh243

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
حکیم زاده
شهر
یزد
سلام.الان دو روز تا انتخاب رشته مونده و من بین رشته های مهندسی شیمی و کامپیوتر موندم کدومو اولویت بزنم.
لطفا هر کی میتونه راهنمایی کنه و هرچی اطلاعات درمورد این دو تا رشته میدونین بهم بگین.
ممنون

atiyeh243

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
حکیم زاده
شهر
یزد
ببخشید ی سوال دیگه هم داشتم:مهندسی شیمی خیلی با مواد شیمیایی سروکار داره؟مخصوصا تو گرایشایی مثل نانو و بیوتکنولوژی؟

آرشا

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرز ۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دوستان اگ این کانال دو ندید ی نگاه بندازید . جالبه واقعا:)
@ertiad

IIلالاII

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيدبهشتی
شهر
سنندج
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
برق
مهندسی مواد شریف و تهران، یا پلیمر تهران و امیرکبیر

اصلا مواد بهتره در مجموع یا پلیمر؟

YasinMahdizadeh

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
دانشگاه هنر اصفهان
رشته دانشگاه
معماری
تلگرام
اگه میتونی صنایع شریف قبول بشی خوب ارزش داره ولی در کل اگه نظرم رو میپرسی هوافضا خیلی درآمد زا و از طرفی از جمله رشته هایی هست که هنوز هم که هنوز هست خیلی جا برای پیشرفت داره و تنها رشته ای هست که سقف نداره!
هوافضا در کل از صنایع خیلی بهتر و هیجان انگیزتر هست و در کل همه از این رشته خوششون میاد و رشته ای هست که مورد علاقه و سرمایه گذاری شدید تمام کشورهای جهان هست و بودجه جدا از بودجه نظامی داره!
در ضمن هنوز هم که هنوز هست متخصص هوافضا در کشور ما بسیار کمیاب هست و پیشرفت در اون به مراتب از رشته های دیگه بیشتره!
بازارکار خیلی بهتری هم داره و رشته قدیمی تری نسبت به رشته صنایع داره و عمرش بیشتر هست!
مخالفم :)
هوافضا صنعت بسیار گرونیه، معمولا شرکت خصوصی و یا شخص حقیقی ای پیدا نمیشه که حاضر باشه محصولاتی مثل هواپیما و موشک رو تولید بکنه و در اغلب موارد باید به استخدام دولت ها و یا نهاد های نظامی در بیایین. به طور خاص توی کشور ما، عملا جایی درست و حسابی ای به غیر از سازمان فضایی ایران و یا سپاه پاسداران برای کار کردن وجود نداره. مهندس هوافضایی رو سراغ دارم که با وحود تحصیلات عالی در بهترین دانشگاه های کشور و تجربه کاری زیاد، الان بیکاره.

آخرین ویرایش:
  • لایک
امتیازات: ----

ɐudɐrgnilɐ⋊.∀

هرچه هستی بمان و داراباش هرچه داری ببخش و مسکین شو
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی ناحیه 1 (طلایه داران سابق)
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
برنز المپیاد فیزیک*
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی برق قدرت - فیزیک محض
مخالفم :)
هوافضا صنعت بسیار گرونیه، معمولا شرکت خصوصی و یا شخص حقیقی ای پیدا نمیشه که حاضر باشه محصولاتی مثل هواپیما و موشک رو تولید بکنه و در اغلب موارد باید به استخدام دولت ها و یا نهاد های نظامی در بیایین. به طور خاص توی کشور ما، عملا جایی درست و حسابی ای به غیر از سازمان فضایی ایران و یا سپاه پاسداران برای کار کردن وجود نداره. مهندس هوافضایی رو سراغ دارم که با وحود تحصیلات عالی در بهترین دانشگاه های کشور و تجربه کاری زیاد، الان بیکاره.
البته که گفتنش یادم رفت!
رشته خیلی گرون قیمتی هست! برای پروژه های اون باید خیلی دست و دلباز باشی!!!:D

بالا