• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه -گروه ریاضی

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی
پاسخ : مشاوره انتخاب رشته دانشگاه - ریاضی فیزیک

علوم تحقیقات گویا قوی ترین واحد آزاده.

سارگل

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2قم
شهر
قم
دانشگاه
دانشگاه کاشان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

من نمیتونم این چندبرابر ظرفیتا رو ببینم یا نیمده هنوز؟

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

الان قبل از نتیجه نهایمون قراره یه چیزی بیاد که بگه ما این دارای شرایطا رو بریم مصاحبه و اینا؟

نیومده چیزی درسته؟

سارگل

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2قم
شهر
قم
دانشگاه
دانشگاه کاشان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

اره بایدبریم مصاحبه واینا سازمان سنجشم ی اطلاعیه زده دربارش ولی اسامی اینارونزده

Maxin

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان

الان این‌ نتایج نهایی کی میاد؟ چجوریه؟

IIلالاII

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيدبهشتی
شهر
سنندج
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
برق

گفتن 31 شهریور

tinaradvand

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
تهران
مدال المپیاد
نقره دوره 11 المپیاد نجوم و اخترفیزیک
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران

سلام
من به خاطر اینکه سهمیه ی المپیاد دارم هنوز انتخاب رشته اصلیمو انجام ندادم و بین شریف رفتن و تهران رفتن موندم
شریف احتمال زیاد از عمران به بعد قبول میشم ولی تهران همه رو قبول میشم
ترجیح خودم روی رشته هایی مثل برق یا کامپیوتره یعنی عمران رو دوست ندارم ولی از طرفی اصلا دلم نمیخواد بمونم ...
اگر برم دانشگاه تهران اپلای کردن چقدر سخت میشه ؟
+خب به این نتیجه رسیدم برم تهران بهتره چون آدم با رشته اش زندگی میکنه نه با دانشگاهش ...

Sambo

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگــان :)
رشته دانشگاه
مهندسی مـواد و مـتالـوژی

سـلام دوستان میـشه بگـین کدوم رشـته بهتره ؟ :-" :-/

مهـندسی شیـمی ؟
مهندسـی مـواد و متالوژی ؟

آیـنـده شغلی و بــازارکــار و درآمــد کدومشون خوبـه ؟

arcana

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
jah
سال فارغ التحصیلی
96

یه سوال برام پیش اومده
مهندسی دریا چه جور رشته ایه؟ :|

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از Tinα :
سلام
من به خاطر اینکه سهمیه ی المپیاد دارم هنوز انتخاب رشته اصلیمو انجام ندادم و بین شریف رفتن و تهران رفتن موندم
شریف احتمال زیاد از عمران به بعد قبول میشم ولی تهران همه رو قبول میشم
ترجیح خودم روی رشته هایی مثل برق یا کامپیوتره یعنی عمران رو دوست ندارم ولی از طرفی اصلا دلم نمیخواد بمونم ...
اگر برم دانشگاه تهران اپلای کردن چقدر سخت میشه ؟
+خب به این نتیجه رسیدم برم تهران بهتره چون آدم با رشته اش زندگی میکنه نه با دانشگاهش ...
اپلای کردن چرا باید سخت بشه؟ :د
تو معدل بالای ۱۷ + رزومه خوب داشته باش هیچ فرقی ندارن. طبق پرس و جو های من از سال بالاییا شریف صرفا میل استادا به ریکام دادن بیشتره بعضا ولی وقتی کارات خوبه و دانشجوی خوبی هستی طبیعتا استادا همه‌شون مریض نیستن که اذیت کنن.

sanaph

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
شریف
سلام
می دونم زوده ولی خب D :
برای انتخاب رشته باید به علاقه توجه کنیم.حالا اگه کسی تو 18 سال نتونسته باشه و تلاشی هم نکرده باشه که زیاد خودش و علایقش رو بشناسه چیکار کنه؟
برای انتخاب رشته چطور تحقیق کنیم؟چقدر مطالبی که درباره ی رشته ها تو اینترنت می بینیم واقعیته؟در کل چطور بفهمیم به چی علاقه داریم؟ :rolleyes:

paml

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتی
شهر
اهواز
دانشگاه
شهیدبهشتی
سلام
می دونم زوده ولی خب D :
برای انتخاب رشته باید به علاقه توجه کنیم.حالا اگه کسی تو 18 سال نتونسته باشه و تلاشی هم نکرده باشه که زیاد خودش و علایقش رو بشناسه چیکار کنه؟
برای انتخاب رشته چطور تحقیق کنیم؟چقدر مطالبی که درباره ی رشته ها تو اینترنت می بینیم واقعیته؟در کل چطور بفهمیم به چی علاقه داریم؟ :rolleyes:
والا من بعد 2 سال که دانشگاه رفتم هنوز دو دلم...
باید بری تو جو اون رشته باشی و از اهالی اون رشته همه چیو دقیق بپرسی
هدفت رو اول مشخص کن (مثلا اگه میخوای اپلای کنی یک سری رشته ها سخت میپذیرن...) بعدشم واقع بینانه انتخاب کن ( با توجه به علاقت و استعدادت و بازار کار و ...)
بعدا:
اصلا به اینکه از بچگی دلت میخواسته چیکاره بشی توجه نکن چون اینجور علاقه ها به خاطر باور های غلط و چیزایین که دیگران بت تلقین کردن و غالب اوقات غلطن...
خوب فک کن ببین الان خودت میخوای چیکاره شی بدون توجه به بقیه...

نام مرکز سمپاد
شيخ انصاری
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
صنعتی‌شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار
سلام
می دونم زوده ولی خب D :
سلام.
یکی از راه‌های خوبی که هست همایش‌های انتخاب رشته‌ی دانشگاه‌هاست. خودم شرکت نکردم توی اون‌ها ولی تا جایی که می‌دونم سیستم اینجوریه که از هر رشته یه سری استاد و دانشجو ارشد و دکترا اینا میان و صحبت می‌کنن. اول راجع به درس‌هایی که توی اون رشته باید خونده بشه و بعدشم راجع به آینده شغلی.
فکر می‌کنم خوب باشه که اون همایش‌ها شرکت کنید بعد چند رشته رو تعیین کنید و برای تحقیق بیشتر راجع به اون‌ها برید و دقیق‌تر از دانشجوهای اون رشته‌ها بپرسید.
البته اینکه میگین هیچ شناختی از خودتون ندارید هم من درک نمی‌کنم. مثلا احتمال زیاد بین گسسته و خازن قطعا یه تفاوت‌هایی قائل هستید :D

sanaph

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
شریف
البته اینکه میگین هیچ شناختی از خودتون ندارید هم من درک نمی‌کنم. مثلا احتمال زیاد بین گسسته و خازن قطعا یه تفاوت‌هایی قائل هستید :D
خب بله مثلا می دونم یه سری درس هارو دوست ندارم و طبق اون ها یک سری رشته هارو حذف کردم ولی حتی دروسی که دوست دارم هم ثابت نبودن(بیشتر می ترسم به علت عملکردم توی یک بازه ی زمانی در یک درس خاص یه علاقه مقطعی پیدا کرده باشم و خب فکر نکنم این علاقه چیز خوبی باشه!)
یعنی الان دو حالت بد اومدن و خنثی بودن هست
: دی
خیلی ممنون

Con_Blindness

میخام¢کار
نام مرکز سمپاد
q o m
شهر
q o m
سلام
می دونم زوده ولی خب D :

سلام
می دونم زوده ولی خب D :

ببین من خودم همین مشکلو داشتم و رشتم تجربی بود ولی وقتی فهمیدم علاقه و تواناییمو رشتمو عوض کردم رفتم ریاضی بعد ِ 4 سال

من به شما سایت ایران اسیستنت : ی تستی داره 70 تا سوال داره واقعن عالی و محشره ! جواب تست حدود 40 50 صفحه س ، و تمام شغلها و رشته های ممکنو بر حسب استعداد توانایی و علاقتون دسته بندی میکنه و نمره میده

نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
ممکنه فکر کنید که از الان فکر کردن به انتخاب‌رشته یکم زوده یا بگین بذار یکم بگذره اما شاید هرچی زودتر بهش فکر کنید بتونید تصمیم بهتری بگیرید. من یه چیزهایی در مورد انتخاب‌رشته نوشتم که می‌تونید از لینک زیر به اون دسترسی داشته باشید. امیدوارم بدردتون بخوره.
نکاتی راجع به انتخاب‌رشته

آخرین ویرایش:

Shiva_s

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
توی رشته های مهندسی انتخاب خیلی سخته چون هرچه قدر هم توی اینترنت سرچ میکنی نمی تونی تهش متوجه بشی که اوکی فهمیدم این رشته چیه بیشترین چیزی که میتونه کمکت کنه مشورت با کسایی هست که درگیر این رشته ها هستن و بعد باید بازار کار و استعداد و حتی اینکه خانم هستی یا اقا و اینکه تصمیم اپلای داری یا نه رو در نظر بگیری
مثلا من خودم هیچ علاقه ی خااااص ب رشته ای نداشتم و بازار کار برای خانم ها و شرایط اپلای رو به علاقه ترجیح دادم

آخرین ویرایش:

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری
سایت مکتب خونه هم یه سری فیلم داشت از اساتید که اون رشته رو معرفی کرده بودند. بدرد من که خورد.

Yasaman.k

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شعبه2
شهر
کـرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
باهنر کرمان
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
كسي ميتونه بياد رشته كامپيوتر و فرق بين شاخه هاشو بگه
مثلا نرم افزار ،علوم كامپيوتر، سخت افزار، اي تي و..
ممنون ميشم^__^

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
اره منم موافقم

بالا