• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه -گروه ریاضی

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392
پاسخ : مشاوره انتخاب رشته دانشگاه - ریاضی فیزیک

آقا اونی ک ک گفته متالورژی مردونس یحتمل خیلی قدیم مواد خونده یا فوق دیپلمی و بعد لیسانسی بوده...
چون حقیقتن مهندسی مواد الان اونقدی ک جنبه دانش بنیان و بررسی آزمایشگاهی داره دیگه جنبه صنعتی نداره....بعدم اونی ک پای کوره وایمیسه اپراتور کورس ن مهندس....ک اونم فوق دیپلمه و بش میگن تکنسین....
مهندس کترش طراحی و محاسبس...ممکنه نیاز باشه بری پا کوره...ولی کارت پایین و بالا اوردن در کوره نیس...بررسی ساختار دیواره کوره یا مذابیه ک تو کوره هسته...
ولی یچیزی ک هس عمه بخاید وارد صنعت شید بجز مهندسی کامپیوتر بقیه مهندسی ها رشته هایین ک محل کار صنعته دیگه....اسمش روشه....ماشین آلات و ...
ولی خب مثن عگه بخاید جتبه دانش بنیان رو ادامه بدید مواد خیلی بهتره چون در اکثر کشورای دنیا رشته مواد تحت عنوان متریال اینجینیرینگ & ساینس مطرح میشه......
ولی خب باید برای ورود ب این رشته ب ریز ساختار ها و ترمودینامیک و واکنش ها علاقه داشته باشید....
برای مکانیک بیشتر باید علاقتون روی بررسی نیرو ها و بازم ترمودینامیک باشه....

shatoonak

Tulip
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ن.ج.ب.ا.د
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از Desperate :
سلام
به نظرتون موندن تو تهران و خوندن تو دانشگاهی مثه شاهد ( :-" ) یا رجایی بهتره یا بری سمت اصفهان یه دانشگاه سطح بالاتر.

3200 منطقه 1 برای مهندسی کامپ.

+کسی از وضعیت رجایی خبر داره؟آیدی تلگرامی از دانشجو هاش دارید بدید بهم؟به نظرتون می ارزه شبانه اش رو بزنم؟
++پردیس دانشگاه تهران فارابی قم چه طوریاست؟
من یاد ماندگار قلمچیو چک کردم با 3200 IT و سخت افزار دانشگاه اصفهان و
سخت افزار صنعتی اصفهانو میاری(یه احتمال بده نیاری چون رتبت نزدیک به چارک پایینشه)
تهرانم سخت افزار شاهدو دیدم میاری...بقیه گرایشای کامپیوترو تو شاهد ندیدم.
نرم افزار نمیاری بعید میدونم بیاری.چه گرایشی مد نظرته؟
و اینکه دقیقا 3200 شدی؟

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از Bahar_R :
خب آره شرکت های دولتی عمدتا این مسائل بیشتر توشون حاکمه و توی این همایش های انتخاب رشته هم در این مورد حرف می‌زنن معمولا.
اما مثلا همین مهندسی نفت اگر کسی دوست داره + می‌تونه از ایران بره خب دیگه مشکلی نیست.
مثلا هوافضا هم اگر بخوای ایران بمونی کارای خوبش توی وزارت دفاعه که به خانوما نمی‌دن. اگر دختری بخونه بهتره قصد رفتن داشته باشه یا به معلم پژوهش هوافضا یا ماکسیمم هیئت علمی و استادی رضایت بده.
اما مهندسی هایی مثل شیمی و مکانیک و متالورژی که شرکت های خصوصی هم هستن که به کارشون میاد و مجبور نیست توی سازمان های دولتی کار کنه خب نمی‌شه گفت دخترونه یا پسرونه، عمدتا علت دخترونه و پسرونه عدم تمایل خود دخترا به پذیرش یه سری شرایطه.

نفت و هوافضا ب دلیل مسائل امنیتی ب راحتی نمیتونن اپلای بگیرن نسبت سایر رشته ها.
بعد مساله اینکه تو میگی شرکت خصوصی من میگم میشه حتی تو کارخونه دولتی هم کار کرد ولی کار عملیاتی نمیتونی بکنی، ینی نه دختر میتونه و نه میخواد اینکارو.
الان برو آگهی استخدام پتروشیمی ماهشهر، شرکت نفت ایرانول و.. رو ببین، حتی ی دونه خانم هم پذیرش نمیکنن و خب آدم چرا رشته ای رو انتخاب کنه که کمتر بشه استخدام شد ولی اگه بحث تو شرکت بودن و کار تحقیقاتی یا روتین و اداری انجام دادنه ک همه میتونن انجام بدن.
الان ما ی تی‌ای خانم داریم دانشجو دکترا س، تو تیم طراحیِ افزایش ظرفیت پالایشگاه بندر امام ه، اصلا کار طاقت فرسایی نداره با ی سری داده و محاسباتی که داره انجام میده و با ی سری نرم افزار دارن روی این پروژه کار میکنن که لازم هم نیست هی بره بندر امام ببینه چ خبره، تهش چند بار برای بازدید بخواد بره، اتفاقا میشه با ناخن بلند و لاک زده هم مهندس بود :D

king.nader

آراس.نامه (Mr. Darcy)
نام مرکز سمپاد
علامه حلی (1) / هاشمی نژاد (1)
شهر
تهران / مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
المپ فیزیک بودم که نیمهِ راه، کفشامو آویختم نمیدونم چرا!
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
« مهندسی صنایع و سیستم ها »

به نقل از Mohammadreza128 :
آقا اونی ک ک گفته متالورژی مردونس یحتمل خیلی قدیم مواد خونده یا فوق دیپلمی و بعد لیسانسی بوده...
چون حقیقتن مهندسی مواد الان اونقدی ک جنبه دانش بنیان و بررسی آزمایشگاهی داره دیگه جنبه صنعتی نداره....بعدم اونی ک پای کوره وایمیسه اپراتور کورس ن مهندس....ک اونم فوق دیپلمه و بش میگن تکنسین....
مهندس کترش طراحی و محاسبس...ممکنه نیاز باشه بری پا کوره...ولی کارت پایین و بالا اوردن در کوره نیس...بررسی ساختار دیواره کوره یا مذابیه ک تو کوره هسته...
یه مسئله ای که خب در ایران به خصوص داریم، توقعات نامتناسب با رشته از فارغ التحصیلان هست! .. اینکه به درستی گفتی اونی که پای کوره ست، تکنسینه و نه مهندسِ مثلن کارشناسی و ارشد، یا فلانی پای دستگاه سی ان سی، اپراتوره و نه لزومن مهندس !!
اما خب وقتی نسبتِ تعداد دکترا به ارشد و ارشد به کارشناسی و کارشناسی به تکنسین و .. و حتا نسبت های کاری و مسئولیت هاشون یجورایی اصن برقرار نـیس، چه توقعی میشه داشت!؟ بعد به این موضوع اضافه کنی تئوری زدگی در رشته های دانشگاهی و الخ. خلاصه !!
+ یعنی میخوام بگم انقدر مهندس و دکتر تربیت میشه نامتناسب و نامناسب، و از اونورم داستان تکنسین ها و مهارت محورها و .. خودش جوریه که عجیب نـیس وقتی میری سر کاری، ازت توقعات عجیب و غریبی به نظرت دارن !!

shatoonak

Tulip
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ن.ج.ب.ا.د
سال فارغ التحصیلی
94

اپلای کردن برای هر رشته ای،کار آسونی نیست چون متقاضی ها زیادن.و معدل الف شدن بسیار پشتکار میخواد
اگه به اپلای فکر میکنین باید فکر درس خوندنای طاقت فرساشم باشین

AraSh.HaShemi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Tehran Polytechnic / University of Naples federico II
رشته دانشگاه
B.Sc. Mechanical Eng / M.Sc. Autonomous Vehicle Eng
تلگرام
اینستاگرام

رشته ی زنونه مردونه داریم
وقتی هیچ شرکتی امسال حاصر نشد از مکانیک امیرکبیر واسه کاراموزی دختر بگیره یعنی رشته ها توی این شرایط دخترونه پسرونه دارن

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از Mr. Darcy :
یه مسئله ای که خب در ایران به خصوص داریم، توقعات نامتناسب با رشته از فارغ التحصیلان هست! .. اینکه به درستی گفتی اونی که پای کوره ست، تکنسینه و نه مهندسِ مثلن کارشناسی و ارشد، یا فلانی پای دستگاه سی ان سی، اپراتوره و نه لزومن مهندس !!
اما خب وقتی نسبتِ تعداد دکترا به ارشد و ارشد به کارشناسی و کارشناسی به تکنسین و .. و حتا نسبت های کاری و مسئولیت هاشون یجورایی اصن برقرار نـیس، چه توقعی میشه داشت!؟ بعد به این موضوع اضافه کنی تئوری زدگی در رشته های دانشگاهی و الخ. خلاصه !!
+ یعنی میخوام بگم انقدر مهندس و دکتر تربیت میشه نامتناسب و نامناسب، و از اونورم داستان تکنسین ها و مهارت محورها و .. خودش جوریه که عجیب نـیس وقتی میری سر کاری، ازت توقعات عجیب و غریبی به نظرت دارن !!

الان شما رفتی سرکار اینجور شدی؟ :)) اینا برا تو فیلماس برادر من :)) هیچ وقت یک مهندس رو استخدام همچین جایی نمیکنن چون باید بهش حقوق متناسب با مدرکش رو بدن، شما یکی دو جا برو کارخونه اینا رو ببین، درسته دکتر مهندس زیاد شده ولی هنوزم اینقدر کارگر بیکار هست که اینکارو میکنن.
تو شرکت ها بعضا کسی ارشد باشه رو استخدام نمیکنن و اولویت به مهندس ه چون حقوق بهش کمتر بدن، حالا شما میگین مهندس رو جای تکنیسین استخدام میکنن؟!

×در ادامه صحبت های آرش: ما این ترم یکی از بچه ها رفته بود پیش استاد پلیمر مون که پروژه ش رو با زمینه پلمیر برداره، استادمون برگشت گفت این ترم پروژه هامون دخترونه نیس کار سخت داره :)) خب وقتی تو پروژه گرفتن هم دختر پسر داریم چطور تو کار نداشته باشیم! :د

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از Farz :
الان شما رفتی سرکار اینجور شدی؟ :)) اینا برا تو فیلماس برادر من :)) هیچ وقت یک مهندس رو استخدام همچین جایی نمیکنن چون باید بهش حقوق متناسب با مدرکش رو بدن، شما یکی دو جا برو کارخونه اینا رو ببین، درسته دکتر مهندس زیاد شده ولی هنوزم اینقدر کارگر بیکار هست که اینکارو میکنن.
تو شرکت ها بعضا کسی ارشد باشه رو استخدام نمیکنن و اولویت به مهندس ه چون حقوق بهش کمتر بدن، حالا شما میگین مهندس رو جای تکنیسین استخدام میکنن؟!

ن دقیقن الان شما داری اشتب میکنی.....اولویت استخدام با شماس....ولی ب شرطی ک مدرکتو ارائه نکنی...ازت تعهد محضری میگیرن تا 5 سال حق نداری مدرک مهندسی ارائه کنی....
بعدش میتونی....
ولی خب اوت موقه ب اسم ی کارگر داری میری سر کار ....ن ب اسم مهندس منظور حرف من این بود ک عگه جایی ب عنوان مهندس رفتی یا بعد 5 سال مدرکتو ارائه کردی دیگه نمیتونن کار کارگری یا تکنسینی بت بدن..

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

حسابداری اینا چجوریاس؟ :-"

+الان مدیریت هامون رو به چه ترتیبی بچینیم؟ :-"

+ببخشیدا وسط بحث مهندسیتون :-"

king.nader

آراس.نامه (Mr. Darcy)
نام مرکز سمپاد
علامه حلی (1) / هاشمی نژاد (1)
شهر
تهران / مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
المپ فیزیک بودم که نیمهِ راه، کفشامو آویختم نمیدونم چرا!
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
« مهندسی صنایع و سیستم ها »

به نقل از Farz :
منم نگفتم برای چنین کارایی مهندس رو استخدام میکنن! اتفاقن منظورم همین بود که میگن اگه میخوای بیای، چنین کارهایی داریم که بقول شما دیپلم و کارگر و تکنسین و الخ. باید انجام بده و حقوقشم اینه!! .. و خب خیلی وقتام که اصن خودشون دنبال جذب مهندس نمیرن برای چنین کارهایی به همین دلایل!

و اونچه منظور من بود شاید یجورایی، اینه که خلاصه تهش میشه بیکاریِ مهندس یا تن دادن به کاری نامتناسب با تحصیلش، مثل مواردی که طرف ارشد داره اما میره با مدرک کارشناسی ش خودشو معرفی میکنه و شاغل میشه!! - این زیاد شدن تعداد مهندس و دکتر ها فقط در رقابت با کارگر! نبود که .. اتفاقن در رقابت با خودشونه بیشتر! یعنی انقدر زیادن که مثلن مگه یه کارخونه چندتا مسئول کنترل کیفیت میخواد!؟ نسبت به تکنسین هاش و کارگرای ساده و .. !؟
پ.ن// ولی مورد مشاهده شده که بهرحال مهندس رفته و برای استخدامش توقعات انجام کارهای تکنسین و اپراتوری دستگاه و ماشین رو بیشتر داشتن تا محاسبه و طراحی که دوستان گفتن!

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران

دوستان اگه کسی خوازمی میخونه بیا پ.خ یه سری سوال دارم
البته لطفا

shakila15

شکیلا
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهاردانگه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
زیست!! گرچه رشتم ریاضیه
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
میم شیمی

بنظرتون شرایط کار مهندسی نفت بهتره یا مواد؟
(برای خانوم ها)

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از Shakila Eslami :
بنظرتون شرایط کار مهندسی نفت بهتره یا مواد؟
(برای خانوم ها)

شما مهندسی شیمی انتخاب کن رتبه ای ک میخواد بین این.دوتاس، برا خانم ها هم بهتره کارش. :-"

shakila15

شکیلا
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهاردانگه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
زیست!! گرچه رشتم ریاضیه
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
میم شیمی

به نقل از Farz :
شما مهندسی شیمی انتخاب کن رتبه ای ک میخواد بین این.دوتاس، برا خانم ها هم بهتره کارش. :-"
:Dخب من اول شیمی رو زدم :D
ولی یکم وسواس دارم گویا :D
ینی کلا شیمی قبول شم نفت نمیشم دیگه؟

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از Shakila Eslami :
:Dخب من اول شیمی رو زدم :D
ولی یکم وسواس دارم گویا :D
ینی کلا شیمی قبول شم نفت نمیشم دیگه؟

اولا که میم.شیمی :-" بعدش هم رتبه ای که نفت میخواد بهتر از میم شیمی باشه و رتبه ای که مواد میخواد بدتر از میم شیم عه.

man e u

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجف آباد

به نقل از Farz :
اولا که میم.شیمی :-" بعدش هم رتبه ای که نفت میخواد بهتر از میم شیمی باشه و رتبه ای که مواد میخواد بدتر از میم شیم عه.
عاقا چیزه
من کوچکترین علاقه ای به شیمی ندارم
ولی الان گیر دادن بم که خیلی رشته ی خوبیه عو تو اصفاهان پالایشگاه داریمو کارت جوره تو این رشته عو فلان.
من برم به نظرتون مشکل پیدا میکنم چون شیمی دبیرستانمو دوس ندارم؟چون دخترم چی؟

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از منِ او :
عاقا چیزه
من کوچکترین علاقه ای به شیمی ندارم
ولی الان گیر دادن بم که خیلی رشته ی خوبیه عو تو اصفاهان پالایشگاه داریمو کارت جوره تو این رشته عو فلان.
من برم به نظرتون مشکل پیدا میکنم چون شیمی دبیرستانمو دوس ندارم؟چون دخترم چی؟
کی گیر داده؟!
منظورت شیمیه یا مهندسی شیمی؟ مهندسی شیمی ربطی به شیمی نداره ها !
بعدشم چی شده گیر دادن به اون؟ این همه رشته و انتخاب ! رتبت چند شده؟

man e u

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجف آباد

به نقل از میم ح میم دال :
کی گیر داده؟!
منظورت شیمیه یا مهندسی شیمی؟ مهندسی شیمی ربطی به شیمی نداره ها !
بعدشم چی شده گیر دادن به اون؟ این همه رشته و انتخاب ! رتبت چند شده؟
مشاورم که خیلی و برخی اطرافیان گیر دادن برم مهندسی شیمی ~X(
میگن تو اصفاهان پالایشگا هست به احتمال زیاد کارم جوره :-? :rolleyes:
3400 منطقه دو :-" :-" :-[

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از منِ او :
مشاورم که خیلی و برخی اطرافیان گیر دادن برم مهندسی شیمی ~X(
میگن تو اصفاهان پالایشگا هست به احتمال زیاد کارم جوره :-? :rolleyes:
3400 منطقه دو :-" :-" :-[
اینکه تو اصفهان پالایشگاه هست اصلا نشانه ای بر بودن کار نیست :)) مثلا اینکه وزارت نفت بغل دانشگاه امیرکبیره یعنی واسه امیرکبیری ها کار هست تو وزارت نفت؟ :))
مهندسی شیمی رشته خوبیه ولی خب خودت چی میخوای؟ یکم فکر کن. کلی انتخاب هست جلو راهت. مثلا چرا کامپیوتر نه و مهندسی شیمی؟

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری