• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

گويش بروجردي

• شروع کننده موضوع

نگار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان جامع(سه)
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژِی
بروجردي ها لهجه شون با خرم ابادي ها و ساير شهر هافرق داره
واسه ي اين كه فرق اين گويش و با بقيه ي جاها بدونين رجوعتون ميدم به ويكي پپديا :D
http://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%AF%D9%88%DB%8C%D8%B4_%D8%A8%D8%B1%D9%88%D8%AC%D8%B1%D8%AF%DB%8C
اينم جند تا لغت بروجردي از اين جا گرفتم چون من خوودم ميتونم بيشتر بفهمم
شنَفتِیت ( شنیده اید ) که فقط فوتبال ایمانَه ( مربوط به ما می باشد ) تِه ( در ) دنیا که هر وقت یِه ( یک ) تیم فوتبالش تِه ( در ) لیگ برتر مِبازَه ( می بازد ) ، سریعا باختِش ِ ربط میَه ( می دهد ) و ِ ( به ) تیم ملی مُو ( مان ) ؟! چند ساله رسم شیَه ( شده ) هر وقت بعد اَ (از) یِه ( یک ) مسابقه تیم ملی ، باشگاه ها نتیجه نِمیرَن ( نمی گیرند ) سریعا مربیاشُو ( مربیانشان ) مِفتَه ( می افتد ) یائِشُو ( یادشان ) که چون یه ( یک ) بازیکن دییم ( داده ایم ) تیم ملی و بازیکنِمُو( بازیکنمان ) خَسَه وُریَشتَه ( خسته برگشته ) ، و ( به ) هَمی ( همین ) خاطر بازینه ( بازی را ) باختیم ( باخته ایم ) ! راسی (راستی ) وِ( به ) نظر شما شنوندگان عزیز رادیو وُوریرد ( بروجرد ) بین ای حرف مربییائی ( مربیانی ) که تیمشو( تیمشان ) چپ و راس ( راست ) مِبازه ( می بازد ) و ضرب المثل عروس تِه ( در ) بُوُو ( خانه پدری ) کور بی ( بود ) ، گُفتِن ( گفتند ) قَلاق ( کلاغ ) مین ِ را ( در راه ) چِش ِ ( چشم ) عروسِه ( عروس را ) قَلاق ( کلاغ ) پُوک ( خالی ) کِرده ، ربطی مِشه ( میشود ) پِیا ( پیدا ) کِرد ؟
منبع هم :http://www.farhad90.ir/post/1814
(اصن اقاهه دوست بابامه كپي پيست محسوب نميشه :|
ب زودي خودمم ي چيزي ميذارم

• شروع کننده موضوع

نگار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان جامع(سه)
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژِی
پاسخ : گويش بروجردي

خب اونم هموني كه قول داده بودم
اگه مشكلي نداره با حروف انگليسي تلفظا راحت تر خونده ميشه پس من انگليسي نوشتم
kho hemintor ke meinin taadode karberaye vorierdie sait be sefr meil mokone o man khoam kheili motasef shom ke dieim chenin vaazi re de mine sait darim kholase nemenem chera oza i chinie o elanam herfi naram ke boam​
اما فارسيش ميشه اين
خب همين طور كه مي بينين تعدد كاربراي بروجردي سايت به صفر ميل مي كنه و من خودم متاسف شدم كه ديدم وعضي رو تو سايت داريم
الانم حرفي ندارم كه بزنم

بالا