• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

معرفی « کتاب/سایت/نشریه/مستند »

• شروع کننده موضوع

king.nader

آراس.نامه (Mr. Darcy)
نام مرکز سمپاد
علامه حلی (1) / هاشمی نژاد (1)
شهر
تهران / مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
المپ فیزیک بودم که نیمهِ راه، کفشامو آویختم نمیدونم چرا!
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
« مهندسی صنایع و سیستم ها »
خب .. اینجا قراره «کتاب» / «سایت» / «نشریه» / «مستند» های خوبی رو که درباره « اقتصاد، تجارت، مدیریت، موفقیت و .. ! » میشناسیم، به هم معرفی کنیم.
_ _ _

1) ترکیب معرفی ها در هر پست، بصورت [یک کتاب] + [یک سایت] + [یک نشریه] + [یک مستند] باشه. ( [] = نماد اختیاری بودن هرکدام!) => یعنی مثلا درباره گروهِ کتاب از بین 4 گروهِ بالا، در یک پست، «بیش از یک کتاب» معرفی نـشه.

2) برای معرفی کتاب ؛ نیاز به «نام کتاب!» ، «نام نویسنده» و «یک بند توضیحات درباره کتاب، محتوای اون و .. !» هست. ( آوردن «یک بند از متن کتاب» و «ناشر» و «مترجم» و .. افزون بر موارد یاد شده، میتونه مفیدتر هم باشه خب!)

3) برای معرفی سایت ؛ نیاز به «نام سایت» ، «لینک سایت» و «یک بند توضیحات درباره کلیت سایت، محتوای اون و .. !» هست.

4) برای معرفی نشریه ؛ نیاز به «نام نشریه!» و «یک بند توضیحات درباره اون نشریه و محتواش و .. !» هست.

5) برای معرفی مستند ؛ نیاز به «نام مستند» و «یک بند توضیحات درباره اون مستند و محتواش و .. !» هست. (گذاشتن لینک مستقیم/غیرمستقیم دانلود هم میتونه مفید باشه!)

پ.ن: دیگه حتما خودتون میدونید که احتمالا بعضی سایتها و نشریات و مستندها در حد معرفی نـیستن واقعا؛ از نظر اعتبار و محتوا و .. !! اونارو صرف نظر کنین :-" + برای اون بخشِ توضیحات کتاب/سایت، میشه مثلا از خودِ مقدمه کتاب/دربارهِ ما سایت کمک گرفت.

• شروع کننده موضوع

king.nader

آراس.نامه (Mr. Darcy)
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران / مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
پاسخ : معرفی « کتاب/سایت/نشریه/مستند »

کتاب « فقط غیرممکن، غیرممکن است! » / نوشته آنتونی رابینز / ترجمه مسعود لعلی / نشر ترانه

خب؛ این کتاب همونطور که از تونی انتظار داریم، بطور کلی درباره مهارت های زندگی هست که در قالب جملات و بندهای انگیزشی بیان شده. روندش به اینصورت هست که ابتدا سعی میکنه به خواننده تفهیم کنه "عمر و زندگی" تنها دارایی حقیقی شماست؛ و حالا که اینطوره، پس باید کنترل زندگی ت رو بدست بگیری و آماده یک خونه تکونی اساسی باشی! و در ادامه مواردی که در این مسیر باید انجام بدی و روشهایی رو معرفی میکنه ..

+ از متن کتاب : « کارهایی که می توانیم یا نمی توانیم انجام دهیم و آنچه را که ممکن یا غیرممکن می پنداریم،به ندرت ناشی از توانایی واقعی ماست. بلکه بیشتر از عقایدی که نسبت به خود داریم، سرچشمه می گیرد. »
_ _ _

تارنمای اقتصاد آنلاین (eghtesadonline) که به احتمال زیاد معرف حضور! خیلی از دوستان باشه. یک پایگاه جامع و پربازدید و تقریبا به روزِ خبری - تحلیلی در حوزه اقتصاد.
« "اخبار دقیق در کنار تحلیل های مستدل رمز موفقیت اقتصادی است" این، باور ما در اقتصاد آنلاین است و در این راستا تلاش می کنیم تا با جمع آوری اخبار دقیق و همچنین تحلیل های مستدل و مستند، دامنه موفقیت اقتصادی شما را افزایش دهیم .. هدف ما از راه اندازی "اقتصاد آنلاین" پاسخگویی به نیاز برآورده نشده مخاطبان در جهت دسترسی به منبع مطمئن اخبار و تحلیل های لحظه به لحظه اقتصادی ایران و جهان است. »

Anee

کاربر تحت فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک.
شهر
.

کتاب پدر پولدار، پدر بی پول - رابرت کیوساکی

بقیه مشخصاتشم نمیدونم :D

ولی کتاب خوبیه :)

ویرآیش: رابرت کیوساکی راجب دو فرد متفآوت زندگیش حرف میزنه... پدر خودش که کارمند آموزش و پرورشه (پدر بی پول) و پدر دوستش که تو زمینه کارآفرینی و اینا فعآلیت میکنه....

و از هردوی اونها یه چیزایی یاد میگیره.... یعنی دو پدرش رو مقایسه میکنه .... و درسهای مفیدی هم از پدر پولدارش یاد میگیره. خیلی به هوش مالی کمک میکنه این کتاب.

Zed

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو/یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
روان‌شناسی

سایت:
بیزینس ترند
تجسم آینده کسب و کار

مجله اینترنتی: آموزش، مهارت، فراگیری، فناوری روز
بیزینس: کسب و کار، تجارت، شغل، سازمان، مدیریت
ترند: روند، آینده نگری، به روز بودن، پیشرفت

به نظرم خودم خیلی سایت خواندنی و خوبی هست.

• شروع کننده موضوع

king.nader

آراس.نامه (Mr. Darcy)
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران / مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه

« ساخت کسب و کار فوق العاده! » / نوشته برایان تریسی - مارک تامسون/ ترجمه ژان بقوسیان - بنفشه عطرسایی/ انتشارات عصر شبکه

راستش من همیشه از تکرار یکسری عنوان ها و موضوعات در کتاب های برایان شاکی بودم و هستم؛ اما این کتاب که با زبانی ساده و بصورت دستورالعملی و روشمند نوشته شده، ساختار جالبی داره که لااقل برای من خسته کننده نـبود و هر از گاهی بهش مراجعه میکنم تا مطالبش رو به خودم یادآوری کنم!

از پیشگفتار خود کتاب داریم : « تفکر معروف پیتر دراکر این بود که هدف کسب و کار، ایجاد و حفظ مشتری است .. موضوع اصلی این کتاب، کاری است که باید به عنوان یک کارآفرین یا مدیر اجرایی انجام دهید تا مشتریان در واکنش به شما بگویند : این محصول فوق العاده است! »

+ و از متن کتاب، یکی از جاهایی که خودم دوس داشتم :

« اگر از مردم بپرسید چه قهوه ای دوست دارند، اغلب دروغ می گویند! آنها می گویند قهوه غلیط، سیاه و طعم دار دوست دارند .. اکثر مردم اگر فکر کنند جوابشان خوشایند یا درست نـیست، پاسخ واقعی به سوال شما نمی دهند! _ اما تا وقتی از محصول شما استفاده نکنند، نمی توانید این موضوع را دریابید »

.

Anee

کاربر تحت فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک.
شهر
.

تد (TED)

یه موسسۀ غیر انتفاعی هست که افرادی که نقش موثری تو زمینۀ تکنولوژی، کآرآفرینی، علمی و... داشتن و دارن رو ازشون دعوت میکنه تا بیان و دربارۀ کارشون صحبت کنند.

تایمش هم بیشترشون بین 6تا 10-12 دقیقه هست و حداکثر 20 دقیقه.

ویدئوهای خیلی قشنگی داره. حتما ببینید.

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

270x388xn00236323-bc387e2b98f28e590d3c9f5329f89090e.jpg.jetiweb.ic.IZZTZzn-nLc387e2b98f28e590d3c9f5329f89090e.jpg

کتاب اقتصاد برای همه رو توصیه می کنم. مفاهیم اقتصادی رو به زبان ساده و واضح بیان کرده. اگر میخواهید یک حداقل دانش اقتصادی داشته باشید حتما اینو بخونید. خیلی ذهنتون رو روشن میکنه.

ShapoorII

Erfan
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1
شهر
نصف جهان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
علوم و فناوری نانو: نقره (دومین دوره) و طلا (چهارمن دوره)
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی

The Lean Startup: How Today's Entrepreneurs Use Continuous Innovation to Create Radically Successful Businesses
by Eric Ries​
"نوپای ناب" کتاب برگزیده سال 2013 در حوزه کارآفرینی، اختصاصا روش و اسلوبی به منظور توسعه کسب و کار و محصولات است. اما اریک ریز[nb]Eric Ries[/nb]، نویسنده کتاب پیش رو و یکی از کارآفرینان موفق سیلیکون ولی، با نگاهی عمیق و کاملا علمی عوامل موفقیت یا شکست موقعیتهای واقعی حوزه کارآفرینی را تحلیل و نه تنها نقشه راهی برای نوآوری در قرن بیست و یکم ترسیم کرده، بلکه راهکاری عملی برای ارتقا و بهبود هر آنچه انجام میدهیم ارائه داده است. وی ضمن موشکافی رازهای کارآفرینی و تبیین این مهم که برای موفقیت نیازی به نبوغ و جادو نیست، فرایندی علمی و قابل یادگیری را معرفی و جایگزین شیوه‌های مبهم و رازآلود قبلی میکند. اگر در اندیشه کارآفرینی و راه‌اندازی یک کسب و کار هستید یا میخواهید بیشتر از کارآفرینی بدانید، این کتاب را بخوانید. هر فرد و گروهی که قصد بنیان نهادن چیزی را دارد میبایست این کتاب را مطالعه کرده و با کمک استراتژی‌ها و راهکارهای عملی مطرح شده؛ ایده‌های تجاری خود را به سرانجام برساند.

متن بالا در واقع یه چکیده از 3صفحه با عنوان "Acclaim for THE LEAN STARTUP" ـست که پیش از مقدمه تو نسخه زبان اصلی کتاب اومده. من ترجمه‌ی فارسی کتاب رو نخوندم و اطلاعی از کیفیت ترجمه و ناشر فارسی ندارم. اما متن انگلیسی خیلی قابل فهم و روونه. کتاب فوق العاده مفیدیه و ب نظرم نه تنها برای موضوع اختصاصیش یعنی کسب و کار های نوپا، بلکه چیزی شبیه آثار برایان تریسی برای موفقیت و پیشبرد اهداف مفیده.
read more
پ.ن: طرح جلد کتاب آبیه، واسه همینم عنوان اصلی رو این رنگی نوشتم!

بالا