• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

منابع کنکور (شیمی)

کتاب های پیشنهادی شما

• خیلی سبز

رای‌ها: 65 36.7%
  • گاج

رای‌ها: 28 15.8%
  • قلمچی

رای‌ها: 8 4.5%
  • مبتکران

رای‌ها: 125 70.6%
  • فار

رای‌ها: 42 23.7%

• رای‌دهندگان
    177

.mary.

مریم
نام مرکز سمپاد
فرزانگان‌امین۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار
پاسخ : منابع کنکور (شیمی)

به نقل از arvin.a :
دوستان باتجربه !

من یه مشکلی تو شیمی دارم که مسائل استوکیومتری رو فقط از روش کتاب درسی بلدم(ضریب تبدیل) و از روش تستی(کسر های پیش ساخته)بلد نیستم حل کنم آیا به مشکل میخورم؟

مبتکران خوب توضیح داده روش تستی رو ، یا شما کتاب دیگه ای رو پیشنهاد میدید؟
خب میتونین همین حالا یاد بگیرین. :D
مبتکران که خوب گفته. ولی کلا گفتن خاصی نمیخاد دیگه. شما این چند تا کسر ـو بزار جلوت تا میتونی باشون سوال استوکیومتری حل کن.راه میفتی کم کم.

• لایک
امتیازات: N!ma

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران

آقا یه سوال این دوستانی که به مبترکان رای دادن منظورشون درس نامه های سال به سالشِ یا کتاب های سفید تستش :O

واسِ شیمی کسی کتاب جامع خوب(یه چیزی تو مایه های گاج پایه فیزیک) سراغ داره

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

به نقل از arvin.a :
آقا یه سوال این دوستانی که به مبترکان رای دادن منظورشون درس نامه های سال به سالشِ یا کتاب های سفید تستش :O

واسِ شیمی کسی کتاب جامع خوب(یه چیزی تو مایه های گاج پایه فیزیک) سراغ داره

درسنامه های خالی نه ! کتاب داستانن اونا ! گرچه اگر مشکل خاصی دارین مفیده ولی برا راهنمایی ها متناسبه با وقت به گمونم !
کتابهای تستش که درسنامه هم داره !

کتاب جامع شیمی فکر کنم مهر و ماه داره فقط :-? اونم کتاب خوبیه گویا اگه زیاده گویی نکرده باشه .

راستی کتاب لقمه مسائل شیمی مهر و ماه رو اگه خواستین برا تستای کنکور مباحث محاسباتی یه نگاهی بندازین اگه وقت شد
که مطمئن بشین تستای محاسباتی چند سال اخیر کنکور رو مسلط شدین .

من بعد عید یه دور مسائلشو حل کردم .

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از شوکوهــ :
درسنامه های خالی نه ! کتاب داستانن اونا ! گرچه اگر مشکل خاصی دارین مفیده ولی برا راهنمایی ها متناسبه با وقت به گمونم !
کتابهای تستش که درسنامه هم داره !

کتاب جامع شیمی فکر کنم مهر و ماه داره فقط :-? اونم کتاب خوبیه گویا اگه زیاده گویی نکرده باشه .

راستی کتاب لقمه مسائل شیمی مهر و ماه رو اگه خواستین برا تستای کنکور مباحث محاسباتی یه نگاهی بندازین اگه وقت شد
که مطمئن بشین تستای محاسباتی چند سال اخیر کنکور رو مسلط شدین .

من بعد عید یه دور مسائلشو حل کردم .
من که شیمی 2 صفرِصفرم بخونم درسنامه مبتکران رو یا تستش بهتره؟(واقعا صفرم ها اصن نمیدونم آرایش الکترونی چی هست)

big_bang

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـا(') امیــ(')
شهر
نجف آباد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از arvin.a :
من که شیمی 2 صفرِصفرم بخونم درسنامه مبتکران رو یا تستش بهتره؟(واقعا صفرم ها اصن نمیدونم آرایش الکترونی چی هست)

کتاب درسی رو بخون.
از رو مبتکران تست بزن.
درسنامه‎ها وقت‎گیرن واقعا. رو کتاب مسلط باشی حلّه.

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

به نقل از arvin.a :

کتاب رو بخون بـِیس کار بیاد دستت ، بعد درسنامه های مبتکران رو خورد خورد همزمان با کتاب بشین بخون .
بعد بالای هر سری تست معلوم کرده که اینا چه درسنامه های پیش نیازی داره ، با توجه به درسنامه های پیش نیاز بشین به تعداد
مورد نیاز تست بزن تا جایی که فکر کنی نیازت برطرف شده .

صرفاً خوندن کتاب شاید اون ویوی لازم رو در بار اول نده که چیا مهمتره و چه جور باید خونده بشه ، وگرنه دراینکه منبع آخر و اول که
کتاب درسیه .

زﮩرا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
کِرمان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
کرمان
رشته دانشگاه
پزشکی

این مبتکران تک جلدیه یا دو جلدی؟؟ برای پایه منظورمه

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

به نقل از زﮩرا :
این مبتکران تک جلدیه یا دو جلدی؟؟ برای پایه منظورمه

تا جایی که من می دونم کتابی تحت عنوان " شیمی پایه " نداره مبتکران .
سوم و دوم رو باید جدا بگیرید .
اولش تک جلدی بودن دوتاشون ، بعد شرح و بسط داد دو جلدی بازنویسی شون کرد ، بعد دوباره خلاصه کرد یک جلدی نوشت هر کدوم رو
تاجایی که من خبر دارم :D

nestour76

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بابایی
شهر
قزوین

از اونجایی که من بعضی درسا با درسنامه خیلی بهتر کارکردم(مثلا تو الگو بعضی سوالات درسنامه اش سخت و خوبه) تا با تست خالی موندم وقت میشه واسه پیش هم آموزش مبتکران رو بگیرم و هم تستشو بخونم :-?

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

به نقل از nestour76 :
از اونجایی که من بعضی درسا با درسنامه خیلی بهتر کارکردم(مثلا تو الگو بعضی سوالات درسنامه اش سخت و خوبه) تا با تست خالی موندم وقت میشه واسه پیش هم آموزش مبتکران رو بگیرم و هم تستشو بخونم :-?

میشه واضح تر بگی :D

فکر نکنم وقت بشه هم درسنامه های گسترده ی کتاب آموزش مبتکران رو خوند و هم تستای کتاب تستش رو زد
درسنامه های کتاب تستش بسنده می کنه کاملاً .

nestour76

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بابایی
شهر
قزوین

به نقل از شوکوهــ :
میشه واضح تر بگی :D
مثلا امسال من واسه حسابان الگو رو خوندم (درسنامه) ولی تست نزدم ولی تمارینی که داشت خیلی خوب و سخت بود و باعث شد از ضعفی که تو این درس داشتم کم بشه و تست نزدنم رو جبران کنه
من تو شیمی هم ضعیفم و تست زدم(البته کم)ولی زیاد خوب جواب نداد گفتم اکه درسنامش رو بخونم شاید مشکلم حل شه(تو درسنامش سطح سوالاتش چطوره؟؟؟)

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

به نقل از nestour76 :
مثلا امسال من واسه حسابان الگو رو خوندم (درسنامه) ولی تست نزدم ولی تمارینی که داشت خیلی خوب و سخت بود و باعث شد از ضعفی که تو این درس داشتم کم بشه و تست نزدنم رو جبران کنه
من تو شیمی هم ضعیفم و تست زدم(البته کم)ولی زیاد خوب جواب نداد گفتم اکه درسنامش رو بخونم شاید مشکلم حل شه(تو درسنامش سطح سوالاتش چطوره؟؟؟)

آها ! :D
ببین حسابان و شیمی رو در دو فاز جداگانه قرار بده شما در این مورد .
درسنامه های شیمی مبتکران توش سوالای حل کردنی نداره خیلی! نهایت تمرینی که داره نام گذاری ترکیب های کووالانسی و یونی ( فصل 3و4 شیمی2) و چنتا استوکیومتری آسون باشه .
و نمیشه با اتکا به خوندن درسنامه تست زدن رو متوقف کنی اگه برای اولین بار داری اون مبحثو می خونی .

درسنامه هاش برای درک مفهوم واقعاً خوبه حالا خواستین مبحث به مبحث هم اشاره می کنم ؛ و ضعف در درک مفهوم رو جبران می کنه
کاملاً اما جایگزین تست که نمی شه .

nestour76

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بابایی
شهر
قزوین

مبتکران تو ایستگاه نکته هاش همه چیو گفته؟؟آخه من دوم بودم یادمه واسه امتحان خوندم یه سری بخش های کتاب در فصل 5(بیشتر حفظیا)رو نداشت اما تو درسنامش بود :-?.من از شیمی پیش زیاد خبر ندارم :-?? میخوام بدونم بیشتر باید مسئله بلد باشی یا مفهومیه؟؟؟
با توجه به این سوالات کنکور باید سوالات جدید و سخت کارکنیم موندم چه کتابی اینجوری هست؟؟مثلا من تست مبتکرانم واسه سوم یه سری تست ترکیبی استوکیومتری داشت که خیلی خوب بود و جالب /m\

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

به نقل از nestour76 :
مبتکران تو ایستگاه نکته هاش همه چیو گفته؟؟آخه من دوم بودم یادمه واسه امتحان خوندم یه سری بخش های کتاب در فصل 5(بیشتر حفظیا)رو نداشت اما تو درسنامش بود :-?.من از شیمی پیش زیاد خبر ندارم :-?? میخوام بدونم بیشتر باید مسئله بلد باشی یا مفهومیه؟؟؟
با توجه به این سوالات کنکور باید سوالات جدید و سخت کارکنیم موندم چه کتابی اینجوری هست؟؟مثلا من تست مبتکرانم واسه سوم یه سری تست ترکیبی استوکیومتری داشت که خیلی خوب بود و جالب /m\
مفاهیم رو اگه منظوره که آره ،پوشش میده.
شیمی پیش مسئله و مفهوم رو توامان داره در 4 فصلش .:D
مبتکران به نظر سطح قابل قبول تری داره از بقیه بخاطر تالیفی هاش
واسه تستای تالیفی ش هم که اکیدا توصیه میکنم تاجایی که خیالتون رو راحت میکنه و راضی تون میکنه
ازشون کارکنید ولی نزده هام خیلی نگران تون نکنه ؛ )

lllllllll

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
xzx
شهر
xasa

به نقل از arvin.a :
كتاب هاي اموزش مبتكران با ايستگاه تست و نكته هاش هيچ فرقي ندارن بعضن ديدم كتاب تستش درسنامش بهتره...
من دوم المپيادي كه بودم اول اموزش خوندم بعد ديدم اشاباه كردم :دي تستشو هم خوندم... يادم نمياد جايي درسنامه هاب كتاب تستش كمتر بوده باشه.. فونت درشت تر اموزش +سوالات امتحاني تهش حجمشو اينجوري كرده ... و يادمه بعضي نكات به اصطلاح كنكوري فقط توي كتاب تستش بود.. واسه پيش ١هم باز هم تست ىو ديدم و هم اموزس و كاملا شبيه بودن

• لایک
امتیازات: morva

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از ı ๓คгzเє ı :
كتاب هاي اموزش مبتمران لا ايستگاه تست و نكته هاش هيچ فرقي ندارن بعضن ديدم كتاب تستش درسنامش بهتره...
پس به نظر شما هزینه اضافی نکنم

♥KIANA♥

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 همدان
مدال المپیاد
يه سري خاطرات سبز شيميايي...
دانشگاه
علوم پزشکی شهیدبهشتی
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از nestour76 :

شیمی پیش درهمه هم مفهومی داره هم حل کردنی واسه فصل 1و2به نظر من بیشتر مسأله مهمه که سریع حل کنی فصل 3 نصف حفظی نصف حل کردنی ولی فصل 4 از اون سه تا فهمیدنی تره
ضمنا اگه هم وقت کردین یه سری به شیمی جامع گاج بزنین من یه فصل از دوم یادم رفته بود از رو اون خوندم به نظرم از مبتکران مفید ومختصر تر بود

Marziyeh.banoo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

من برا شیمی دوم هیچ کتابی نداشتم .اصلا به شیمی 2 اهمیت ندادم و حالیم نیس چی بوده و اینا به نظرتون جامع گاج خوبه استفاده کنم که نخوام دوباره کتاب جدا بگیرم؟

poorya-chem

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
کهنوج
دانشگاه
علوم پزشکی رفسنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

برای شیمی 2 می تونید صبر کنید تا کتاب الگو چاپ بشه پیش بینی میشه مثل شیمی پیش دانشگاهی 1 کتاب خوبی بشه ولی اگر نپسندیدید فار و مبتکران هم بسیار خوب می تونن بهتون کمک کنن .

Ali Kh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید بهشتی
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه گرگان
رشته دانشگاه
زیست شناسی جانوری

به نظر من برای هر سه سال مبتکران خوب و کافی باشه( به عنوان منبع اصلی ).ولی برای منبع تکمیلی به نظر من تکمیلی مبتکران رو نگیرید.به جاش کتاب سوالات مرحله یک و دو رو بگیرید و حداقل سوالات ده دوره اخیر رو حل کنید( البته بعد از کار کردن واجب ها .)

بالا