• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بحث و بررسی آزمون‌های قلم‌چی

زﮩرا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
کِرمان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
کرمان
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : بحث و بررسی آزمون‌های قلم‌چی

فکر میکنم ثبت نام قلمچی برای تابستون اشتباه محض بود.

درسی که معلم میده خیلی عقب تر از قلمچیه ؛ چه پایه چه پیش؛ من ترجیح میدم درسی رو که معلم داده تستاشو بزنم و تثبیت بشه ؛ تا اینکه تستای جلوتر رو بزنم و نفهمم چیزی.

معمولا هم به برنامه قلمچی نمیرسم از این نظر.کل آزمونای تابستون رو ندیم چی میشه؟؟

افخم نیا

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید سلطانی 3 (1 سابق)
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

سلام بچه ها بهترین کتابای قلمچی به غیر از زرد عمومی و درس زیستش چیا هستن.به من بن خرید دادن فردا وقتش تموم میشه هر چه سریتر راهنمایی کنید ممنون

.mary.

مریم
نام مرکز سمپاد
فرزانگان‌امین۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

به نقل از افخم نیا :
سلام بچه ها بهترین کتابای قلمچی به غیر از زرد عمومی و درس زیستش چیا هستن.به من بن خرید دادن فردا وقتش تموم میشه هر چه سریتر راهنمایی کنید ممنون
خب اگه اینقد واجب ـه هر درسی رو که می‌دونید فقط میخاین یه منبع برا سوال ـای کنکور ـش داشته باشین و سوال تالیفی و درس‌نامه و پاسخ‌نامه مهم نیست براتون برین کتاب آبی همون درس ـو بخرین.
مثن من برا زبان این کار ـو کردم.

اگه تو زرد اختصاصی ـش سوال ـای 94 رو اورده می‌تونین کتاب زرد اختصاصی و پاسخ‌نامه رشته ای که خودتون نیستین رو بخرین.مثن اگه رشته ـتون ریاضی ـه زرد اختصاصی تجربی رو بگیرین. ولی اگه سوال ـا داخل و خارج 94 رو نداشت نگیرین ـا!

Elnazkh21

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان

کسی قلمچی ثبت نام کرده؟!
شهریه بدون تابستون چنده؟

oo00oo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1
شهر
تهران
مدال المپیاد
نچ!
دانشگاه
بقیت الله
رشته دانشگاه
دندان پزشکی

یه توضیحاتی بدم راجع به کانون :D
تعداد شرکت کننده ها ، نحوه تراز ها ، و سطح سوالات در تابستون با ادامه سال متفاوت عه :)
همچنین اون تعداد سوال تکراری از زرد رو حذف میکنن :D
نکته دیگه اینکه بگم ... خیلی ها تو تابستون میانگینشون رو 6500 اینا بوده نیم سال دوم به 7500 به بالا هم رسیدن :)
و اینکه آخرین آزمون تابستان که اصولا اولین آزمون تو مهر عه ولی واسه پروژه تابستون هستش و بهش میگن تعیین سطح که جامع هست به نحوی هم سطح سوالاش مثه تابستون عه و واسش زیاد مته ب خشخاش نذارید :D
و در آخر آزمون بعد تعیین سطح که میشه اولین آزمون پروژه نیم سال نخست به شدت سخت عه :D یعنی سطح سوالا یهو میره بالا و زیادتر میشه
این سیاست کانون فرهنگی آموزش هست ، من با چندتا از طراحای آزمونا صحبت میکردم میگفتن ماکه از قبل طرح میکنیم ولی بهمون میگن که سخت طرح کنید واسه این آزمون خاص
دلیلش هم فروش رفتن کتابای خود کانون هس :D
با تشکر دوباره میام :) :)

f@him

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فاتح
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
IT

به نقل از saD3Q :
یه توضیحاتی بدم راجع به کانون :D
تعداد شرکت کننده ها ، نحوه تراز ها ، و سطح سوالات در تابستون با ادامه سال متفاوت عه :)
همچنین اون تعداد سوال تکراری از زرد رو حذف میکنن :D
نکته دیگه اینکه بگم ... خیلی ها تو تابستون میانگینشون رو 6500 اینا بوده نیم سال دوم به 7500 به بالا هم رسیدن :)
و اینکه آخرین آزمون تابستان که اصولا اولین آزمون تو مهر عه ولی واسه پروژه تابستون هستش و بهش میگن تعیین سطح که جامع هست به نحوی هم سطح سوالاش مثه تابستون عه و واسش زیاد مته ب خشخاش نذارید :D
و در آخر آزمون بعد تعیین سطح که میشه اولین آزمون پروژه نیم سال نخست به شدت سخت عه :D یعنی سطح سوالا یهو میره بالا و زیادتر میشه
این سیاست کانون فرهنگی آموزش هست ، من با چندتا از طراحای آزمونا صحبت میکردم میگفتن ماکه از قبل طرح میکنیم ولی بهمون میگن که سخت طرح کنید واسه این آزمون خاص
دلیلش هم فروش رفتن کتابای خود کانون هس :D
با تشکر دوباره میام :) :)
موافق :D
ولی اون آزمون تایین سطحو اگه به عنوان اولین آزمون میدید بدونبد اگه ترازتون خیلی خوب باشه پشتیبان ویژه میگیرید(7800 به بالا حدودا)البته واسه بورسیه ها فرق میکنه

drpardis

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بوشهر

سلام من واقعا با برنامه کانون مشکل پیدا کردم این ازمون گیاهی ژنتیک گردش مواد هست و خیلی سنگینه
من اصا ژنتیکم خوب نیست نمیتونم تو یه هفته جمعش کنم یه راه حل واسه ژنتیک بهم بیدن خیلی نگرانشم

hamidhanek

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
Heli
شهر
Tehran

سلام دوستان ی سوال پیش اومد
الان ازمونای کانون شیمیش با فیزیکش زوج درسه بعد ما یکیو وقت میکنیم بخونیم اون یکیشو واس کنکور چیکار کنیم ؟؟

قاصدک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیهق

زوج درسا یکیش رو نیم‌سال اول و یکی رو نیم‌سال دوم جواب میدین. از اونجایی که نیم‌سال اول طولانی‌تره و حجم درسا کمتر ٬ توصیه میشه اون زوج درسی که بیشتر توش مشکل دارینُ نیم‌سال اول بخونین.

hamidhanek

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
Heli
شهر
Tehran

ب نظرتون وقت میشه هم درسای جدید چهارمو خوند هم پایه رو واسه ازمونای کانون ؟
الان من تو تابستون فیزیک و تحلیلی و دیفرانسیل و گسسته رو هر کدوم تقریبا یکی دو فصل از پیش خوندم ولی پایه ... :-?

قاصدک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیهق

دیگه باید از مهر ساعت مطالعه و همچنین کیفیت مطالعه رو بالا ببرین که برسین به برنامه . من توصیه می کنم جا نمونید که مضطرب میشید و هِی مباحث رو هم جمع میشه ، بعداٌ جبرانش سخته . ولی قطعاً وقت میشه به برنامه کانون برسید (البته نه در صورتی که چندبرنامه ای باشید )
خلاصـ ـه که تو این فرصت باقی مونده از تابستون اگه ساعت مطالعه تون کم تر از شش ساعت در روزه حتماً برسونین به این عدد (البته عدد نمیشه گفت و نسبیه ، ولی به هر حال همین حدود باید بخونید که برسید به درسا ) و تکرار می کنم از کانون جا نمونید . تراز و چشم و هم چشمی با همکلاسیا و این جوهای کاذب روتون اثر نذاره . اوّل به برنامه رسیدن مهمه ، بعدش کار کردن روی مهارت های آزمون دادن مثل زمانبندی و غیره ، و تحلیل سوالات آزمون . مثل کسانی نشید که همینجوری میرن آزمون میدن فقط بدون رسیدن به برنامه ، یه ترازی می گیرن حالا یا خوشحالن یا ناراحت ، دفترچه آزمونم بعد آزمون نگاهم نمی کنن . (به شخصه بزرگ ترین اشتباهم توی بیشتر از نیمی از سال کنکور همین بود )

lllllllll

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
xzx
شهر
xasa

حذف

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از ı ๓คгzเє ı :
سلام ، من وقت زياد ميارم و عملا نيم ساعت اخر ازمون بيكارم چون سوال هاي زيادي هم واسه دوباره خوندن ندارم، چه ميشه مرد؟؟ داره ازارم ميده

یعنی همه درسها رو صد میزنی شوما !؟ :-"
کسی باید بگه وقت اضاف دارم ک همه درسها رو درصد بالایی زده رتبه خ خوبیم میاره بعد از ازمون .
ببین چ سوالایی نمیزنین اونها رو تو طول دو هفته کار کنین تا بتونین جواب بدین چون احتمال زیاد از خیلی سوالها میگذرین ک 30 مین اضافه میارین ...

lllllllll

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
xzx
شهر
xasa

حذف

E.ss

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Farz 2
شهر
isf

[quote author=الناز.خ

.mary.

مریم
نام مرکز سمپاد
فرزانگان‌امین۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

به نقل از یسنا. :
تو برنامه راهبردی ک ب من دادن یه آزمون 3مهره(بیشتر مباحث سوم و زوج پیش و دوم) یکی 10 مهر (جمع بندی کل سوم ) ، 3 مهر تعیین سطحه یعنی ؟
نه همون جمع‌بندی سوم تعیین سطح ـه؛۱۰ مهر!

amirhj

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
Saveh
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
یه المپیاد اونم از نوع شیمیایی!! ... تجربه خیلی خوبی بود ولی ای کاش نبود :D
دانشگاه
علوم پزشکی اراک
رشته دانشگاه
پزشکی

سلام !
یه سوال داشتم
مگه عربی کامل گاج نگفته بحث اعراب مستثنا مفرغ از کتاب حذف شده؟؟
پس چرا آزمون قبلی قلمچی ازش سوال اومده بود؟ "سوال 36" :O

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از ı ๓คгzเє ı :
نه قطعا :D نه ببینیم من از اول جلسه هول دارم که شاید یه اتفاق بیفته و من سر وقت تمام نکنم ، هول هولکلالی جواب م. . زمان عمومی هام اکیه ولی سر اختصاصی ها اصلا به ساعتم نگاه نمیکنم تا این که میرسم سر شیمی میبینم ای با هنوز سه ربع مونده!بعد سعی میکنم شیمی ها رو با آرامش جواب بدم ولی بازم زیاد میاد به هر حال ، وقت زیاد آوردن به معنا ی صد زدن نیست واقعا دیدم که کسانی که تمام میکنن زود و.
20%زدن همه رو ، من تقریبا همین مشکله البته نه اینقدر حاد ! من زمان زیاد میارمش و بیکار میمونم چون تا یه درسو زدم و دیدم سوالاتی مونده یا همونجا نزده حسابش میکنم یا نه فرقش یه درس دیگه میزنم و بعد بر میگردم روش و عملا چیزی واسه آخر نمیمونه

هول نکن :د
سر سری هم نگیر :د شیطنتو بذار کنار :د
چون یه پروسه جدی عه ک خرداد ماه متوجه منظورم میشی :د الان کلت داغه :د

از این ازمون بیا خونه بعدش بشین تک تک از سوال 1 رو یه کاغذ جدا بنویس ب این شکل :
1 . صحیح (اگه گزینه ای هم شک داشتی چک کن )
2 . نزده => دلیل ؟ : ( فراموش کردی / کار نکردی اصلن / سخت بوده بلد نبودی مثلن.. ) و نکتشو بنویس
3. غلط => دلیل ؟ : ( بی دقتی / یا ... ) و نکتشو بنویس
4. صحیح
5. صحیح

اینجوری با حوصله بنویس 5 ساعتم ممکنه حتی وقتتو بگیره . اما بدون تحلیل ازمون خ مهم تر از خود ازمونه . ازمون بدی و تحلیل نکنی = ازمونندادی و وقتتو هم تلف کردی

بعد رو اونهایی ک کار نکردی هر شب نیم ساعت مثلن کار کن تست بزن . اگه بی دقتیات زیاد بود بدون از سرعتته . درسته وقتش کمه اما دلیل نمیشه عجله کنی هول کنی . باید با ارامش ج بدی . منتها اونقدر تسلطت بره بالا ک خود ب خود سرعت محاسبات و تجزیه تحلیلت بره بالا نه هول هولکانه :د

اینکارو بکن این ازمونو . ازمون بعدیش حتمن ترازت بالا میره # قول :د
چیزی هم حذف نکن :د مثلن نگو ادبیات من زبان فارسی نمیزنم لغت هم بیخیال کلن قرابت و ارایه میزنم فلان درصد میگیرم :د ممکنه لغت اسون بدن ارایه سخت بدن تو کنکور و نتونی بزنی :د پس رو همش مسلط باش تا میتونی :د

Amir HD

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
پزشکی

آزمون بعد 10 مهر سال دوم نمیاد؟
چون تو برنامه راهبردی دوم نزده فقط سوم مشخص کرده

ستاره

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
فیزیک

یه سوال:آزمونای بعضی ها رو که نگا میکنی همه100.90.اینا واقعا چطوری درس میخونن؟
از ما که گذشت ولی حداقل بدونیم بد نیس!!
مثلا عربی به شخصه هیچ وقت نتونستم درک مطلباشو باreadingاشو جواب بدم.
یا مثلا دیفرانسیل یه سری سوال چرت داشت که من اصلا نمیتونستم جواب بدم ولی بعضیا دیفرانسیل رو میزنن 100.
آقا اگه سری رازی هس پ.خ کنید.

بالا