• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آیا زمان این رسیده مشکل حج عمره حل بشه؟

• شروع کننده موضوع

PlusME

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HeLLi 1
شهر
KerMan
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
عرض سلام
اول یه توضیح مهم بدم که چرا این تاپیک رو اینجا ایجاد کردم
مسیله حج سه بعد داره
سیاسی - چون عبور از مرز کشور به کشور دیگری است در شرایطی که ارز زیادی هم خارج میشود.
دینی - چون حج یک امر زیارتیه
اجتماعی - چون این حرکت از طرف مردم انجام میشه و ریشه گسترده ای دوونده توی اجتماع
توی تاپیک "حج برم یا نرم؟؟" بحث رو بردید طرف هزینه های زیادی که در جامعه هست و معضله...
ولی اینجا بحث کلا حج هست
حج الان جنبه دینی خودشو تا حدودی از دست داده مردم همه میرن و کاری هم به جنبه معنویش هم ندارن و دلیل واضح از دست دادن جنبه دینی اینه که حج عمره یه کار مستحبیه ولی داره بطور گسترده انجام میشه
جنبه سیاسی هم میشه در دل اجتماعی بحث کرد چرا که تا حدودی مواضع مشخصی داره
حتما اخبار اخیر رو شنیدیدن در مورد وقایعی که در فرودگاه عربستان رخ داده ولی این خبر واکنش هایی رو بر انگیخت که به نوعی عجیب هست
واکنش مصرانه وزارت امور خارجه
واکنش رییس قوه قضاییه
واکنش مجلس در قالب تصویب یک فوریتی جلوگیری از فرستادن افراد به حج
واکنش آیت الله مکارم شیرازی که در نوع خودش بی سابقه هست که ایشون بگن حج عمره نیازی به رفتن نیست
این در حالیه که خبر های اینچنینی معمولاً در کشور ما پوشش خبری داده نمیشد
فک میکنم الان بحث بخوبی شکل گرفته در کشور و همه زمینه ها برای جلو گیری از این کار شکل گرفته
این درحالیه که هر ساله ارز زیادی خارج میشه
هزاران میلیارد خرجای بی مورد و ریخت و پاش میشه
توهین های زیادی در عربستان نسبت به ایرانی ها میشه
پول های ما خرج کشت و کشتار در کشور های دیگه میشه
حالا این مردم هستن که باید اراده کنن و از انجام دادن این امر مستحبی(که به زعم من الان از هر حرامی حرام تره) :D خودداری کنن
خوشحال میشم نظراتتون رو بگین چون این واقعه چیزیه که سالها مردم منتظرش بودن که این حرکت شکل بگیره!!

نکته مهم: دوستانی که میخان تذکر بدن من کنکور دارم از همین الان بگم که تذکر ندین...خودم یه وقت خالی کردم مخصوص اینکار :D

آخرین ویرایش:

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان
پاسخ : آیا زمان این رسیده مشکل حج عمره حل بشه؟

منکه تصمیم گرفتم نرم حجوبلیطمو بفروشموبدم محک :)
اولش میخواستم برا مسافرت برم..ولی خوب کجای دنیا بجز ایران دیدین که میرن مسافرت برای گریه کردن؟؟؟؟ :O
به جاش 10تایی سریال کره ای میگیرم.کلی لذت میبرم از وقتم.ن اینکه برم حج وافسردگیم از اینی که هست بیتر بشه.
ببینین موضوع فقط حج نیست که.مردم ما حتی اونایی که زیر خط فقرن پس اندازاشونو میدن برای ساختن ضریح تو کشورای دیگه.پارسال بود فک کنم جمع میکردن پول.یا مثلا گلاب وپارچه ی طلا دوزی شده برای کعبه.....اینجا ایران است..بله ما این چنین مردمانی داریم.درحالی که خوب اعراب یه قرونم واسه کعبه نمیدن.

Kinay

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
87

سلام
فقط یک نکته : حج با عمره فرق داره ها! این نکته رو که بهش دقت دارید؟

و البته یک نکته ی دیگه. حتی اگه حج هم باشه، اگه مراجع تشخیص بدن می شه تا چندین سال نرفت چون توهین به آبروی مسلمون ها می شه. البته اگه اون ها تشخیص بدن.

alibasirat

کاربر حرفه‌ای

عمره هیچ ربطی به دینداری نداره.تمتع واجبه عمره سفرتفریحیه!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از HoJaT_Rzh :
عرض سلام
اول یه توضیح مهم بدم که چرا این تاپیک رو اینجا ایجاد کردم
مسیله حج سه بعد داره
سیاسی - چون عبور از مرض کشور به کشور دیگری است در شرایطی که ارز زیادی هم خارج میشود.

مرز!

• شروع کننده موضوع

PlusME

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HeLLi 1
شهر
KerMan
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از مهســـــــــــــا :
عجب سوتی دادم...دمم گرم :)) :))
امروزم رفتم مغازه یه روسری بگیرم گفت سی و شیش تومن گفتم چقد تخفیف گفت چون مشتری هستین سی و چهار بعد من گفتم دیگه سی و پنج بدین :| :| :|
#خنگ شدم رفت :))

بچه ها البته من نمیدونم از نظر واژه ای حج با عمره فرق داره یا نه چون فکر میکردم حج تمتع داریم و حج عمره
با این حال خودم گفتم که مستحبه :-"

• لایک
امتیازات: Kinay

Kinay

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
87

سلام
صرفا جهت اطلاع :
عمره مفرده برای سفر زیارتی مستحب خانه ی خداست.
حجة الاسلام همان سفر واجبی است که اگر شخصی تمتع مالی داشته باشد یک بار در طول عمرش بر او واجب می شود. و برای همین بهش حج تمتع هم گفته می شه.

واژه ی « حج » در عربی اصیل به معنای مسافرت بوده لکن آرام آرام متعین در زیارت خانه ی خداوند شده است.

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

من فكر مى كنم لزومى نداره آدم براى يك كار مستحبى به هر خفت و بى احترامى اى تن بده.
ديروز حرفاى يك نماينده ى مجلس رو شنيدم كه مى گفت سالانه مبلغى، به اندازه ى بودجه ى عمرانى يك سال كشور، ارز وارد عربستان مى كنيم ما.
با تمام هزينه هايى كه مى شه اولين شرط يعنى امنيت براى ايرانيان برقرار نيست با اين اوضاع. من فكر مى كنم تحريم عمره ايده ى خوبيه.
فوقش اينه كه اونا هم واجب رو براى ما تحريم مى كنن، اتفاقى كه چندسال پيش هم افتاد و چهار سال هم ادامه داشت و چيزى هم نشد.
الان بايد الويت بندى بشه كه احترام و شخصيت و امنيت مهم تره يا حج؟

بالا