• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

خارج از کشور

• شروع کننده موضوع

Odette

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
Teheran _Minsk
دانشگاه
Belarusian State Medical University
رشته دانشگاه
Med student
تو تاپیک سفری در انجمن جغرافیا و گردشگری تاپیکی راجب خارج از کشور ندیدم
شاید این تاپیک به درد کسایی بخوره که یه روز بخوان از ایران برن دوستانِ عزیر یکی از بزرگترین مشکلاتِ زندگی در خارج از ایران , مشکلِ احساسِ غربت هست .
این مسئله اصلاً به فاصله ی دو کشور ربطی نداره . اما بنده کسانی رو اینجا دیدم که حتی یک هفته هم دووم نیاوردند و برگشتند ایران . اما چرا ؟؟؟؟؟؟
علت چند چیز هست :
یکی از مهمترین علتهاش احساسِ نفرت نسبت به مردمِ اون کشور هست که ریشه در طرز فکر غلط ناشی از آموزشِ غلطِ خانوادگی و اجتماعی داره .
این آموزش غلط باعث میشه اطرافیانتون رو به چشم دشمن نگاه کنید . همیشه به نگاهاشون بدبین باشید .
برایِ برطرف شدن این مشکل باید یاد گرفت و درک کرد که مردمِ همه ی کشورهای دنیا انسان هستند درست مثل خودمون و انسانِ خوب و بد در همه جا هست .
آیا کشوری هست که در اون کلانتری و دادگاه و زندان نباشه ؟؟ پس ما حق نداریم بگیم فلان ملیّت بد هستند و فلان ملیت خوب
حتی اگر جایی رفتین ده تا آدم بد دیدیم حق نداریم بگیم همه ی مردم اونجا بد هستند.
مشکلِ بزرگِ دیگه که باعث میشه شما در اون کشور احساس غربت کنین , ندونستنِ زبانِ مردم اون کشور هست که باعثِ بسیاری از سوء تفاهم ها و حتی مشکلات روحی و روانی میشه .
شما اگر نتونین با اطرافیانتون درست ارتباط برقرار کنین احساس غربت و دلتنگی میکنید حتی تو خونه ی خودتون دیگه چه برسه به یه کشور دیگه .
سریع زبانشون رو یاد بگیرین .
اول از همه از احوال پرسی و سلام علیک کردن و تعارف و اینها شروع کنین چون در برخورد با دیگران این خیلی تاثیر داره .
جملاتی مثل معذرت میخوام من تازه واردم و زبان و لهجه ی شما رو خوب بلد نیستم رو یاد بگیرین . خیلی در درک کردنِ شما از جانبِ دیگران تاثیر داره .
آداب و تقالیدشون رو یاد بگیرین تا باعثِ سوء تفاهم نشه .
ادامه میدم ؛؛)

• شروع کننده موضوع

Odette

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
Teheran _Minsk
دانشگاه
Belarusian State Medical University
رشته دانشگاه
Med student
پاسخ : خارج از کشور

شکی نیست که دانستنِ زبان اون کشور بسیار مهم هست و باید اون رو سریعاً یاد بگیرید .
بسیار عاقلانه هست که قبل از رفتن به اون کشور شروع کنید به یاد گرفتنِ زبانشون .
اما زبان چی هست ؟
جواب :
سه چیز
1- دستور زبان یا همون گرامر که چیزی نیست جز یک مشت قالب و قانون و مقررات .
گمان نکنم قالب های مهم در یک زبان از 200 تا بیشتر باشه.
2- کلمات ( لغت )
3- اصطلاحات .
هر چی زبانِ مادریتون رو بهتر بلد باشین و دستور زبانِ فارسی رو بهتر درک کرده باشین در یاد گرفتنِ یک زبانِ جدید موفق تر خواهید بود .
عوامل موثر در یادگیریِ سریع :
1- عشق و علاقه
2- اجبار ( زور )
وقتی مجبور بشین برایِ زندگی و امرار معاش زبانشون رو یاد بگیرین اونوقت مثل برق یاد میگیرین یعنی راز بقا
3- قدرتِ حافظه و هوش و ذكاوت .
4- تسلط به گرامر زبانِ مادری و کلماتش و اصطلاحاتش
5- غرور و تکبر که باعث میشه شما بخواید سریع برسید به درجه های بالا و حرفه ای شدن.
اگر دستِ بنده بود همه ی آموزشگاههای زبان رو مجبور میکردم تا ار همه ی شاگردهاشون اول یک امتحان از دستور زبانِ فارسی بگیرند تا اگر کسی خوب فارسی بلد نیست اول بره یکی دو ماه دستور زبانِ فارسی یاد بگیره تا در یادگیریِ زبانِ خارجه لنگ نزنه.
یکی هنوز فرق صفت و قید رو درست درک نکرده بعدش معلم انگلیسی بهش میگه بگو من خوب هستم میگه
i am good
بعد بهش میگه بگو من خوب رانندگی میکنم میگه
i drive good !!!!
در حالیکه باید بگه
i drive well
يا بهش ميگه بگو "تو کی هستی ؟"
میگه Who are you
بعد بهش میگه "من میدونم" چی میشه ؟
میگه I know
بعد بهش میگه حالا بگو "من میدونم تو کی هستی "
میگه :
I know who are you !!!
در حالیکه درستش اینه
I know who you are
چرا ؟
چون این جمله پرسشی نیست .
مثالهابِ اینجوری زیاده .

قبل از رفتن به اون کشور تا میتونین برنامه های تلوزیونیشون رو تماشا کنید .
خصوصاً دیدن برنامه های کودکان رو برایِ شروع بهتون توصیه میکنم چون شمرده شمرده و ساده و واضح حرف میزنند . شما هم که تازه از بچه های 3-4 ساله ی اون کشور کمتر بلدین
یادتون باشه هر کس یه لهجه ای داره
کاسب یه جور حرف میزنه , دکتر یه جور دیگه , مهندس یه جور دیگه .
پس شما هم باید اصطلاحات و کلماتی که مربوط به رشته ی تحصیلیتون یا شغلتون میشه رو در اولویت قرار بدین پس بر فرض مثال اگر میخواید دکتر بشین بهتره از الان بشینید و برنامه های پزشکیشون رو در کانالهاشون و سایت یوتیوب و سایتهاشون و فروم هاشون ببینید .
مطمئن باشید هر دقیقه وقتی که صرف میکنید یک چیز جدید ياد میگیرین ازشون .

• لایک
امتیازات: minaz
بالا