• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

حضور زنان در ورزشگاه ها

با حضور دختران در ورزشگاه ها موافقید ؟

• بله

رای‌ها: 92 87.6%
  • خیر

رای‌ها: 13 12.4%

• رای‌دهندگان
    105
  • شروع کننده موضوع

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان
همین الآن فیس بوکم دیدم که بی بی سی نوشته:
وزارت ورزش وجوانان طرحی رو تصویب کرده که مردم خانوادگی برن ورزشگاه.یعنی ورود برای دخترا هم آزاده.
به نظرتون پیامدای این موضوع چیه؟؟؟؟؟؟؟آیا جامعمون استقبال میکنه از این طرح؟؟؟؟یا مثلا میشه که با حضور خانواده آقا پسرای محترم کمی خجالت بکشن وفحشای آنچنانی کمتر بدن؟؟؟؟؟
.
قابل توجه اینکه:دخترا قبلا هم میرفتن ورزشگاه.مثلا بودن از دخترای فامیل که خودشونو شبیه پسرا میکردن و واسه تماشای بازهای تیراختور >:D< x: میرفتن.مسولین مربوط هم زیاد گیر نمیدادن.ولی خوب اون موقع غیر قانونی بود وتعداد دخترا هم کم بودن که حاظر میشدن این شکلی برن.

MTZ

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
96
پاسخ : خبر داغ:دخترا میتونن برن تماشای فوتبال!!

مطمئنید این حقیقت داره؟

من ک تاحالا استادیوم نفرتم ببینم چ حسی داره ولی اگه این موضوع حقیقت داشته باشه ب تمام دخترای ایرانی ورزشدوست بخصوص سمپادیاش تبریک میگم...مبارکه P:>

مهمم نیست اصن ولی ببخشیدا در فحاشی دخترا هم به اون شدت ک شما میگی ضعیفتر از پسرا نیستنا...(والا.اسممون بد در رفته :))) :))

Sanctum

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشكي شيراز - پردیس
رشته دانشگاه
دندان پزشكي
  • شروع کننده موضوع

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

مهمم نیست اصن ولی ببخشیدا در فحاشی دخترا هم به اون شدت ک شما میگی ضعیفتر از پسرا نیستنا... :))
بله؟؟؟؟؟شما چون شاید نرفتین ورزشگاه احتمالا از غلظت فحشها خبر ندارین :D :D
اصلا هم اینطوری نیست.مثلا دخترا وقتی میخوان باهم حرف بزنن 50 درصد حرفاشون اینه:عزیزم-مهربونم-گلم- و... :D
ولی پسرا دوستانه حرف زدنشون اینکه........... ......حالا ورزشگاه برن دخترا بیشتر اینجوری حرف میزنن.پسرا هم غلظت فحش هاشونو میبرن بالا. یه جورایی کلاس داره :D
حاشیه(نمیدونم دلیلش چیه من خودم خوشم نمیاد از طرز حرف زدن دخترا.دوس داشتم مثل پسرا به جای سلام یکی بزنم گرن دوستم تا اینکه مث دخترا بگم:وای عزیزم دلم برات تنگ شده بود :D .ولی خوب نمیشه دگرگون کرد سیستم حرف زدنو.)
مطمئنید این حقیقت داره؟
گفتم که بی بی سی تو تازه ترین اخبارش نوشته بود.
تمام دخترای ایرانی ورزشدوست بخصوص سمپادیاش تبریک میگم...مبارکه P:>
ممنون بابت تبریک. ;;)

Sanctum

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشكي شيراز - پردیس
رشته دانشگاه
دندان پزشكي

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نظرتون چرا باید حضور زنان تو ورزشگاه ممنوع باشه کلن ؟

و اینکه ممنوع بودن چه صدمات و سود هایی برای اجتماع داره ؟‌

و الان که باز شده چه موقعیت هایی رو فراهم می کنه ؟‌

Sanctum

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشكي شيراز - پردیس
رشته دانشگاه
دندان پزشكي

خوب ظاهرا دوباري بسته شده!
به نظر من حتي بحث كردن در اين باره مضحكه چون بايد يه حق عادي تلقي بشه!
البته مسوولين حق دارن! بي جنبه بازي هاي مردم خودمونه!

• لایک
امتیازات: Diyar

MTZ

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
96

به نقل از #z@hra# :
بله؟؟؟؟؟شما چون شاید نرفتین ورزشگاه احتمالا از غلظت فحشها خبر ندارین :D :D

با مجرب ها وارد بحث نمیشم حتما ی چیزی میدونن ک میگن... :-" :-" :-" :D
به نقل از #z@hra# :
D

اصلا هم اینطوری نیست.مثلا دخترا وقتی میخوان باهم حرف بزنن 50 درصد حرفاشون اینه:عزیزم-مهربونم-گلم- و... :D
بگذریم از اینکه 50 درصد دیگشم غیبت این و اون رو میکنن... :-"
به نقل از #z@hra# :
ولی پسرا دوستانه حرف زدنشون اینکه........... ......حالا ورزشگاه برن دخترا بیشتر اینجوری حرف میزنن.پسرا هم غلظت فحش هاشونو میبرن بالا. یه جورایی کلاس داره :D
قبول دارم...ولی من نمونه آماری, اینکه یک بخش کوچیک مث کسایی ک میرن استادیوم رو نماینده ی بخش بزرگتری مث پسرا میگیرن قبول ندارم بطور کامل...و1 تناقضی اینجا هست:اگه دختری در ایران بره ورزشگاه دیگه مطمئن باشین پسرا مشغول میشنو فرصت فحاشی پیدا نمیکنن احتمالا.(شاید هدف از تصویب این مصوبه(چی گفتم!)همین باشه) :-" :))
پ.ن:ب نظر من اول باید جنبه ـش تو جامعه بوجود بیاد(فرهنگ سازی) بعدش بذارن ورزشگاه مختلط بشه(اصنم اینو نمیگم ک دخترا نباید بیان خودمم موافق این امرم این حقشونه ک بتونن بیان
به نقل از #z@hra# :
ممنون بابت تبریک. ;;)
)
خواهش میکنم (;

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از مازیمون :

من نمیتونم تصور کنم دخترانی که بعد از بازی از ورزشگاه بیرون میان چه فضایی در انتظارشونه؟ تو جمعیت و شلوغی مخصوصا خیلیا سواستفاده میکنن اصلا نمیشه جمعش کرد. اصلا فضای امنی نیست براشون.

Diyar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
shahid beheshti
شهر
بجنورد

من هم در تایید حرف محمد مطهری میگم که فعلا ایران جوش برای اینکار آماده نیست!

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

میشه کم کم به سمت این فضا حرکت کرد و از ورزشگاه های کوچیک شروع کرد و مسابقات نرمال تر مثلا والیبال.

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

من به شخصه با وجود اینکه خیلی خیلی هم به فوتبال علاقه دارم اگر آزاد بشه مسلما نمیرم. هنوز فضا به قدری مناسب نیست که من به عنوان یه دختر [علی الخصوص اگه بخوام تنها برم و کس دیگه ای همرام نباشه] احساس امنیت کنم و اون استادیوم فضای سالمی باشه برای من. باید اول فرهنگ سازی بشه به مقدار کافی!

Yasaman.k

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شعبه2
شهر
کـرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
باهنر کرمان
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

این چه نظرسنجیه اخه خیلی واضح دارین فرق میزارین بین مرد ها و زن ها خوب یه دختری که روحیش به مسابقه فوتبال و جریانات بعد از اون نمیخوره اینقدر شعورش میکشه که توی همچین جاهایی نره چرا میخوان مردم رو همش تربیت کنن جامعه ما همش میخواد فرهنگ سازی کنه مثلا این چه فرهنگ سازیه که یه حکومت باید تصمیم بگیره کی چیکار کنه

#عصبانی

• لایک
امتیازات: Diyar

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از میم ح میم دال :
من نمیتونم تصور کنم دخترانی که بعد از بازی از ورزشگاه بیرون میان چه فضایی در انتظارشونه؟ تو جمعیت و شلوغی مخصوصا خیلیا سواستفاده میکنن اصلا نمیشه جمعش کرد. اصلا فضای امنی نیست براشون.

این فضای نا امن وجود داره. کلی کیف هارو میزنن. هر سری بعده مسابقه تو ازادی دو سه نفر دست و پا میشکنن و چند نفر میمیرن!

ولی خوب باز هم میگم. مرد ها روی بدنشون یک جلیقه ضد گلوله ندارن! Iron-man نیستن! یعنی به طور خلاصه این خطرات برای چه زن چه مرد وجود داره. و خوب هر کسی به ورزشگاه میره این خطرات رو میپذیره. ولی میشه با کمی بهتر کردن ورودی ها و خروجی ها. فروش بلیط به تعداد و حتا شایدکمی کمتر. افزایش وسایل نقلیه عمومی بشه کمی این موارد رو حذف کرد.

وگرنه اگه قصد سو استفاده باشه. خوب تو مترو اتوبوس و خیابون و بازار و هر جایی میشه! خوب حالا بیایم کلن بگیم زن ها از خونه خارج نشن؟! :-"

میشه کم کم به سمت این فضا حرکت کرد و از ورزشگاه های کوچیک شروع کرد و مسابقات نرمال تر مثلا والیبال.

این یکی که گفتی، خوب باید دید که ایا مشکل حضور زنان هست یا کلن حضور در ورزشگاه.

مثلن مرد و زن با هم سینما میرن!
یا در یک شرکت کار می کنن دانشگاه میرن.

چه فرقی بین ورزشگاه هست که تو این جاها نیست.

توی هر مکانی میشه سو استفاده کرد.

ولی مساله اینکه مشکل ورزشگاه ها ربطی به جنسیت نداره. مساله اینه که تعداد کشته های ما بعد از هر بازی مهم تو ازادی بیشتر از کشته ها بعد از یه زلزله ۷ ریشتری تو ژاپنه :-"

وگرنه همکاری بین زن و مرد تو جامعه کم نیست. و البته باید بهتر از اینی باشه که هست. یعنی کلن امنیت اجتماعی تو ایران به نظرم سطح پایینی داره.

math.messi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
مدال المپیاد
مرحله ی اول المپیاد ریاضی 92
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی برق

من اصلا درک نمیکنم!‏ خب زنها عضوی از این جامعن پس باید حق انتخاب داشته باشن نه این که یه سری مرد بیان تصمیم بگیرن چیکار باید بکنن!‏
خوب شرایط ورزشگاه ها رو میدونیم هر کی خودش باید تصمیم بگیره که میتونه تو اون جو باشه یا نه مسئولیتش هم با خودشه!‏

فقط یه سری مرد که میخوان زنها رو محدود کنن و قدرت خودشونو نشون بدن!‏ [-(

• شروع کننده موضوع

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

آقای مطهری همین الآن دخترا آزادن که تماشای مسابقات والیبال برن.ورزشگاه ارومیه که این شکلیه.شایدم من توهم میزنم :-" :-"
به نقل از مازیمون :
تو کشور عزیزم ایران (:| یه سری هنجار های اجتماعی دست وپاگیر هست که حکومت برقرارشون کرده(یه سری سیاستمدار یا آخوند همینجوری الکی جو گرفتتشون ویه چیزی گفتن وبقیه هم حرفشونو جدی گرفتن)و نباید میبودند .تلاش زیادی هم میشه واسه جمع کردنشون ولی نمیشه.(ما مردمی هستیم که هر چیزی از دین گرفته تاحکومت وخانواده دورمون پیله درست کردن ماهم یه جورایی علاقمند شدیم به زندگی توی پیله وپیله درست کردن.هرکی بخواد این پیله هارو برداره هم نمیذاریم.)

.مثلا شعارهای مرگ بر آمریکا که خیلی زیاد استفاده میشه.مسولین تلاش زیادی میکنن واسه جمع کردنش چرا؟(اولن اینکه کل مردم دنیا باشنیدن این شعارها به بی فرهنگی وفحاشی مردم ایران پی میبرن.دومن مثلا چندماه قبل مذاکره کنندگان کلی زحمت کشیدن واسه رسیدن به توافق.کلی هم توصیه کردن که آقا خواستین برین راهپیمایی فحش ندین به اون یکی کشورهاوکار مارو خراب کنین. بعدش مردم فهیم ما :D بدون توجه به این مطلب وبادادن فحش های انچنانی باعث شکست مذاکرات شدن)
.
من از اونجایی که عقده دیدن مسابقه تیراختور رو از نزدیک داشتم ودارم خیلی تحقیق کردم روش.
1......یه اخوندی میگفت دلیل اینکه اجازه ی دیدن مسابقاتو به دخترا نمیدن اینکه لباسای فوتبالیستها باز هست و...(حالا این جواب به قدری چرت هست که جای بحث نداره)
2........یا پستهارو که میخوندم دیدم بچه ها نوشتن به خاطر امنیت واینا.(ببینین ماداریم صورت مساله رو پاک میکنیم.حل این قضیه خیلی سادس.میشه یه در ورودیو مخصوص دخترا بذارن ویه قسمت مخصوص واسه نشستنشون.(من خودم مخالف تفکیک جنسیتی هستم ولی باید قبول کنیم که هم دخترا هم پسرا جنبه ندارن ورزشگاههامختلط باشه وباید قدم به قدم این جنبه رو به وجود آورد.)مطمعن باشین که دخترا وارد قضیه های کشت وکشتار وچاقو کشی نمیشن :D )
3.....تنهاجوابی که منو قانع کرد جواب بابابزرگم بود.بابابزرگم میگه هرچی که میخواد وارد ایران بشه حالا از تکنولوزی گرفته تا تماشای فوتبال تو ورزشگاه واینا.حرام اعلام میشه......بعدش رفته رفته میشه مکروه.....بعد حلال میشه......مثلا میگفت قدیما قاشق که میخواست وارد ایران شه مراجع حرام اعلامش کردن چون میگفتن خدا دستو داده که باهادست غذا بخوریم.یامثلا دوش حموم.یاتلویزیون.یا میوه های وارداتی مثل موز وگوجه فرنگی و.............

این درست مثل اینکه شما بیاین بگین پارک رفتن یا سینما رفتن چه سودها وضررهایی داره؟
خوب اولن باعث میشه دخترا که تفریحاشون خیلی کمه(مخصوصا تو مناطق ما :( )یه تفریح داشته باشن واز افسردگی در بیان.بعدش حضور با خانواده باعث میشه آقاپسرهای عزیز کمتر فحاشی کنن.

دوستان تکذیبش کردن. :D
.
.همین دیگه. :D
.
به نقل از math.messi :
من اصلا درک نمیکنم!‏ خب زنها عضوی از این جامعن پس باید حق انتخاب داشته باشن نه این که یه سری مرد بیان تصمیم بگیرن چیکار باید بکنن!‏
خوب شرایط ورزشگاه ها رو میدونیم هر کی خودش باید تصمیم بگیره که میتونه تو اون جو باشه یا نه مسئولیتش هم با خودشه!‏

فقط یه سری مرد که میخوان زنها رو محدود کنن و قدرت خودشونو نشون بدن!‏ [-(
نه خوب حرف شما ریشه ای مشکل داره.موضوع اینکه زنها عضوی از جامعه حساب نمیشن.مشکل هم از خودمونه.مثلا همین انتخابات مجلس یاشوراهای شهر....یه سری خانمها میان تو روی خانوادشون وجامعه وایمیسن وباهزار زحمت ثبت نام میکنن(این طبیعیه که باید جامعه برخورد کنه.تو جامعه ما گذاشتن عکس زن روی آگهی ترحیمش وسنگ قبرش هم کراهت داره چه برسه به پوستر های تبلیغاتی وسخنرانی زن.)
بعدش ماها چقدر حمایت میکنیم ازشون؟؟؟نمیدونم چرا هیچ زنی به یه زن رای نمیده بعدش میاد واسه کلاس گذاشتن :D تو جمعهای زنونه حرفهای فمینیستی میزنه....(دقت کنین که تو انتخابات مجلس فقط2نماینده زن داشتیم از کل ایران یکی مال مرند بود یکی اصفهان.این اصفهانیه با همسرشون هر دو نماینده انتخاب شده بودن.)
مسلمه وقتی کل سیاستمدارا آقا باشن کسی نمیاد واسه ماها تره خرد کنه.درضمن هر جای دنیا بود دختراش واسه قضیه ورزشگاه یه اعتصاب آنچنانی راه مینداختن تا اجازه داده شه ولی ما دخترای ایران از بس بدبختیم ومحدودیت داریم که ورزشگاه رفتن به چشم نمیاد.

northern girl

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
lahijan
پاسخ : حضور دختران در ورزشگاه ها

من که کلا فوتبالی نیستم ;))ولی به هر حال هر ممنوعیتی هم جالب نیس (:| و این حرف اگه واقعا درست باشه ^-^بذارن خانم ها هم برن خوب میشه ;;):P :لایک

venusi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

دیشب اخبار شبکه بی بی سی گف ک اعلام کردن اجازه حضور خانوما شایعه ای بیش نبوده.... :-s

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

خوب حالا که این اتفاق تکذیب شد.

چرا نباید برای اتفاق افتادنش تلاشی کرد ؟

زنان تو کشور های مختلف برای گرفتن حقوقشون بار ها مبارزه کردن.

حتا در ایران هم بعد از انقلاب در مبارزه با حجاب اجباری مقاومت کردن.

چرا الان زنای ایران نسبت به این مسایل بی اهمیت هستن ؟

درسته رفتن به ورزشگاه ها یا نرفتن بهشون خیلی مهم نیست ولی ایا ارزش مبارزه کردن داره ؟ تا دلیلی باشه برای تغییرات بیشتر ؟

Diyar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
shahid beheshti
شهر
بجنورد

اگه قرار باشه اینکار شروع بشه حداقلش باید از تعداد کمی خانم در فضایی جدا شروع شه!
در ضمن تو محلهای عمومی احتمال اینکارها خیلی کمتره تا ورزشگاه!

بالا