• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

منابع المپیاد کامپیوتر

swz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
سلام دوستان دهم هستم من
برای الگوریتم چی بخونم؟ الگوریتم و کد زدنم خیلی ضعیفه(بیشتر تو الگوریتم مشکل دارم مثل dfs و bfs و dp
ممنون از کسایی که پاسخ میدن
سلام.
واسه کد که کد بزن(!). تو codeforces اینا مثلا. واسه یه الگوریتم خاص می‌تونی سرچ کنی که سوالای مربوط به اون رو بیاره؛ بعد روشون فکر کنی به میزان لازم و اگه حل نشد راه‌حل دارن اکثر سوالاش [که خب معمولا خوندن‌شون توصیه نمی‌شه ولی خب].
و بعد واسه یاد گرفتن الگوریتم جدید به نظرم سایت geeksforgeeks سایت خوبیه. فکر کنم همه‌ی الگوریتم‌های لازم هم داشته باشه. اما خب واسه این‌که خوب یاد بگیری یه الگوریتم رو باید ازش سوال حل کنی دیگه زیاد. با خوندن درست نمی‌شه.

alirezatha

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 10
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
:/
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار
اصل الگوریتم رو مسکل دارم یعنی اگر چیزی رو بفهمم با یه ذره تمرین تا تهش میرم مشکلم اینه خود الگوریتم رو متوجه نمیشم که بخوام تمرین کنم

aliiii9

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی2
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
طلایimc/چهارم پایا
سلامممم،همونطور که میدونین فردا المپیاد کامپیوتره، برای ترکیبیات آنالیز ترکیبی علیپور و برای گراف ریاضیات گسسته دوازدهم کافیه؟ چند درصد سوالات غیر از اینا میاد؟!لطفا اگه میدونین بگید وقت زیادی نمونده

Mr.AB

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
ری
سال فارغ التحصیلی
4001
سلام من پایه دهم هستم و المپیاد کامپیوتر رو از پارسال شروع کردم ولی برنامه نویسی مشکل دارم هم توی syntax و بعضا توی الگوریتم باید چیکار کنم ؟ ترکیبیات هم تازه بر آنالیز ترکیبی مسلط شدم چی بخونم دیگه؟ مقداری هم محافل ریاضی کار کردم.

آخرین ویرایش:

mahta.e

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
امیرکبیر
تلگرام
اینستاگرام
سلام من پایه دهم هستم و المپیاد کامپیوتر رو از پارسال شروع کردم ولی برنامه نویسی مشکل دارم هم توی syntax و بعضا توی الگوریتم باید چیکار کنم ؟ ترکیبیات هم تازه بر آنالیز ترکیبی مسلط شدم چی بخونم دیگه؟ مقداری هم محافل ریاضی کار کردم.
روش های ترکیبیات علیپورو بخون اول جلد یکش ک بیشتر قالب مرحله یکه و اینکه انالیز ی مقدمه بسیار ساده میباشد^^ بعدشم واسه ترکیبیاتت ترکیبات علیپورو بخون و باید ازمونای المپای گذشته م بدی و اینکه معلم داری عایا؟؟

mahzoun99

Little Moving Creature
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
N/A
دانشگاه
AUT
رشته دانشگاه
Math -> CS
عااااا... ببین توضیح خیلی خوبی تو وبسایت شااززز هست:
http://shaazzz.ir/page/wiki

پ.ن: چقد خوبه که شااززز هست هنوز ((: فکرشو نمیکردم دوباره بازش کنم :-"

mahta.e

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
امیرکبیر
تلگرام
اینستاگرام

Mr.AB

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
ری
سال فارغ التحصیلی
4001
روش های ترکیبیات علیپورو بخون اول جلد یکش ک بیشتر قالب مرحله یکه و اینکه انالیز ی مقدمه بسیار ساده میباشد^^ بعدشم واسه ترکیبیاتت ترکیبات علیپورو بخون و باید ازمونای المپای گذشته م بدی و اینکه معلم داری عایا؟؟
بعله معلم دارم
کتاب های مرحله یکی دیگه ای هم خوندم مثل آشنایی با ترکیبیات . تا حالا هم چندتا مرحله یک حل کردم ولی مطمئن نیستم کهکافیه یا نه تازه شروع مرحله دو رو چیکار کنم؟

آخرین ویرایش:

rayan

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی ساری
شهر
ساري
سال فارغ التحصیلی
1398
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر
سلام میشه برای شروع الگوریتم نویسی کتابی معرفی کنن دوستان اهل فن ؟

mahta.e

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
امیرکبیر
تلگرام
اینستاگرام
بعله معلم دارم
کتاب های مرحله یکی دیگه ای هم خوندم مثل آشنایی با ترکیبیات . تا حالا هم چندتا مرحله یک حل کردم ولی مطمئن نیستم کهکافیه یا نه تازه شروع مرحله دو رو چیکار کنم؟
خا اشنایی با ترکیبیات و اینا از اون کتاباییه که باید بعد از کتاب انالیز یک بخونی مثلا اصلا نگران مرحله دو اینا نباش کد زدنو اینا واسه مرحله سه عه و ب معلمت بگو ی کم بهت الگوریتم بده بعد خودت دگ میتونی بخونی حداقل من اینجوری بودم^^

mahta.e

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
امیرکبیر
تلگرام
اینستاگرام
سلام میشه برای شروع الگوریتم نویسی کتابی معرفی کنن دوستان اهل فن ؟
کتاب الگوریتم خوب خ پیدا نمیشه در حقیقت ک ترجمه خوبی داشته باشه حداقل من اوکی نبودم و گرافم پیدا نکردم من :)

Mr.AB

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
ری
سال فارغ التحصیلی
4001
خا اشنایی با ترکیبیات و اینا از اون کتاباییه که باید بعد از کتاب انالیز یک بخونی مثلا اصلا نگران مرحله دو اینا نباش کد زدنو اینا واسه مرحله سه عه و ب معلمت بگو ی کم بهت الگوریتم بده بعد خودت دگ میتونی بخونی حداقل من اینجوری بودم^^
خب عایا آنالیز ترکیبی برا مرحله اول کافیه یا بازم باید چیزی بخونم؟

Mim

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر
پست Savaw رو ببین یکم بالاتر،
این دو تا بلاگ هم خوبن برا الگوریتم:
http://codeforces.com/blog/entry/16221
http://codeforces.com/blog/entry/15729
البته ترجیحا بعد اینکه کریتیو رو خوندی مثلا و سعی کردی کد الگوریتماشو بزنی خودت.
مرحله یکو اگه الان یه درصد متوسطی میزنی، بش نپرداز دیگه به نظرم بذار نزدیکای آزمون، برا مرحله دو عم که میخونی به دردش میخوره
مرحله دو عم باید با همون کتابایی که شااززز گفته شرو کنی خب، الفبا و روش‌های دو خوبه برا شروع مثلا، و موازی هم پیش ببر دیگه..

mahta.e

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
امیرکبیر
تلگرام
اینستاگرام
خب عایا آنالیز ترکیبی برا مرحله اول کافیه یا بازم باید چیزی بخونم؟
کلا نمیشه گف تو این کتابو بخوتی قبولی ک ولی روش یک با ازمونای دوره پیش و کتاب ترکیبیات علیپورو اوکی باشی قبولی ب نظرم و اینکه درصدای ازمونای قبلی ک دادی چطوری بوده؟؟

Mr.AB

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
ری
سال فارغ التحصیلی
4001
کلا نمیشه گف تو این کتابو بخوتی قبولی ک ولی روش یک با ازمونای دوره پیش و کتاب ترکیبیات علیپورو اوکی باشی قبولی ب نظرم و اینکه درصدای ازمونای قبلی ک دادی چطوری بوده؟؟
تاحالا دوتا بیشتر مرحله یک نزدم یکیشو طرفای 30 اون یکی رو طرفای 40

mahdiar__m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ezhei2
شهر
nesf jahan:)
سال فارغ التحصیلی
1403
بهترین زمان برای شروع خوندن و کلاس رفتن برای المپیاد کامپیوتر و حتی یادگیری حرفه ای برنامه نویسی کیِ؟
راهنمایی کنین لطفا

mahta.e

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
امیرکبیر
تلگرام
اینستاگرام
تاحالا دوتا بیشتر مرحله یک نزدم یکیشو طرفای 30 اون یکی رو طرفای 40
اگ ۴۰ اینا بزنی اصولا مرحله یکو قبولی و حتما تو شرایط ازمون بوده؟؟ ب شخصه من عادت داشتم پرینت ک میکنم برگه هارو منگنه نمیزدم و تو ازمون جون نتونستم منگنه دفترچه رو باز کنم کلی اعصابم ب هم ریخت جون عادت داشتم هر صفه رو ک حل میکردم بزارم کنار ک اذیتم نکنه و درصدای من تو خونه همیشه رو ۷۰ ۶۰ بود^^

Mr.AB

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
ری
سال فارغ التحصیلی
4001
دقیقا معلمم نهایت سعیشو کرد که مثل شرایط خود امتحان باشه اولش یکم استرس داد . بعد نذاشت جیکمم در بیاد . یه نیمکت قراضه هم گذاشته بود تا بشینم.

rayan

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی ساری
شهر
ساري
سال فارغ التحصیلی
1398
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

Mr.AB

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
ری
سال فارغ التحصیلی
4001
سلام یکی امروز به من گفت که بچه هایی هستن که هم امسال دهمی میشن و هم کتاب وست رو خوندن هم زرد علیپورو حفظن ! این حرف چقدر میتونه واقعی باشه؟

بالا