• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آينه يا عكس؟؟

• شروع کننده موضوع paml
  • تاریخ شروع

آينه يا عكس؟؟؟؟

• آينه

رای‌ها: 30 75.0%
  • عكس

رای‌ها: 10 25.0%

• رای‌دهندگان
    40
  • شروع کننده موضوع

paml

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتی
شهر
اهواز
دانشگاه
شهیدبهشتی
نميدونم جاي اين تاپيك كجاست فك كنم همينجا بهترين بود حالا اگه خواستين جاشو عوض كنين...

فك كنم تا حالا برا هممون پيش اومده كه تو آينه كلي خوشتيپ و خوشگل كنيم بعد يه عكس از خودمون بگيريم اينجوري بشيم :-&

سوال اينجاست:
كدوم راس ميگه؟؟؟
آينه يا عكس؟؟
چرا؟؟

nils

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌فرزانگان
شهر
‌مشهد
سال فارغ التحصیلی
0
پاسخ : آينه يا عكس؟؟

آینه درست تره
دلیلشم اینه که چیزی که تو آینه میبینید ...در واقع عدسی چشم شما میبنیه که قطعا قابل مقایشه بایه دوربین گوشی 8-9 مگاپیکسلی نیست !!!!! همونجا اگه با یه دوربین عکاسی حرفه ایی از خودتون عکس بگیرید میبینید که از گوشی بهتر و از آینه بدتر افتاده و هرچی مگاپیکسلش بره بالاتر به تصویری که تو آینه دیدید نزدیکتره -____-

иιℓσσ

Niloo
نام مرکز سمپاد
farzanegan amin1
شهر
esfahan
سال فارغ التحصیلی
1397

منم نظر بالایی رو دارم :-"

• شروع کننده موضوع

paml

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتی
شهر
اهواز
دانشگاه
شهیدبهشتی

تا حالا وقتي با دوستاتون عكس ميگيرين دقت كردين كه دوستاتون تو عكس شبيه خوشونن؟؟
يعني فقط شما فرق ميكنيد تو عكس؟؟ :D

sampad+i

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سمنان

به نظر منم آینهبه نظر منم آینه
این قضیه در مورد صدای آدما هم هست ! :D وختی صدای ضیط شده ی خودتون و میشنوین(تصویری یا صوتی) :-& :-&

maryamak

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور

عکس درسته. در حقیقت آیینه وارون جانبی نشون میده و اینو میدونیم. مثلا توی آیینه فرق راست مو بهمون میاد ولی در حقیقت وارون اون، ینی فرق چپ بهمون میاد. میفهمین؟ من خودم اینو قبلنا بهش توجه میکردم.

.::MoJi::.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ً
شهر
ً
سال فارغ التحصیلی
0

لنز اون دوربینی ک باهاش عکس میگیریم خیلی مهم ـه موثر بهمین دلیل خیلی از عکس ها داغون در میاد و در نتیجه آیینه بهتر ـه ب نظر من ... :-?

maryamak

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور

یه چی دیگم من کشف کردم. رنگ عکسای موبایل من واقعی نیست. ینی مثلت قرمز رو صورتی پررنگ نشون میده. مثلا رژ قرمز زدی تو عکس صورتیه. :D. خب زشت میشی دیگه :-?

Anita H

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلّی ۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
مدال المپیاد
کامپیوتری بودم
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
کامپیوتر

به نقل از مریــــــــم :
یه چی دیگم من کشف کردم. رنگ عکسای موبایل من واقعی نیست. ینی مثلت قرمز رو صورتی پررنگ نشون میده. مثلا رژ قرمز زدی تو عکس صورتیه. :D. خب زشت میشی دیگه :-?
به لنر موبایلت هااا کن، بعد با پارچه ی لباست بکش روش تمیز بشه :-?

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

چرا در عکس ها زشت می‌شویم؟!

مطمئناً تا به حال پیش آمده بعد از یک میهمانی عکس‌ها را تماشا کنید و اولین فکری که به سرتان می‌آید این باشد که «یعنی من این شکلی هستم؟!» و به نظر خودتان چندان هم زیبا نیایید. گرچه قیافه‌ی خودمان را در آینه‌ها دیده‌ایم و چهره‌مان را نسبتاً خوب می‌شناسیم، اما تصویری که از خودمان در ذهن داریم در حقیقت بازتاب و عکس چهره‌ی حقیقی‌مان است.

این مسئله به دلیل پدیده‌ای که «نمایش محض» نام دارد به وجود می‌آید که در سال ۱۹۶۸ توسط روان‌شناسی به نام رابرت زایونتس معرفی شد؛ این نظریه بر این اساس است که مردم به چیزهایی که بیشتر می‌بینند نظر مثبت‌تری دارند. او نظریه‌اش را با همه چیز از اشکال هندسی تا حالت‌های چهره و حتی لغات بی‌معنی امتحان کرد و به این نتیجه رسید که از آنجایی که خودمان را همیشه در آینه می‌بینیم، تصویرمان در آینه محبوب‌ترین تصویری است که از خودمان داریم. طبق این نظریه وقتی با دوربین از خودمان عکس می‌گیریم عکسی که معکوس نشده، تمام عدم تقارن‌های صورتمان را به ما نشان می‌دهد که عموماً تصویری ناشناس و ناامیدکننده است.

منبع

alex delpiero

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی (شعبه دیگری ندارد ...)
شهر
کرج
مدال المپیاد
سال 1388 قبولی المپیاد نجوم مرحله اول ، سال 1389 و 1390 قبول مرحله اول المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از nils :
آینه درست تره
دلیلشم اینه که چیزی که تو آینه میبینید ...در واقع عدسی چشم شما میبنیه که قطعا قابل مقایشه بایه دوربین گوشی 8-9 مگاپیکسلی نیست !!!!! همونجا اگه با یه دوربین عکاسی حرفه ایی از خودتون عکس بگیرید میبینید که از گوشی بهتر و از آینه بدتر افتاده و هرچی مگاپیکسلش بره بالاتر به تصویری که تو آینه دیدید نزدیکتره -____-
البته به مگاپیکسل ربط نداره صرفا کیفیت عکس ... :D
در مورد صدا یه نکته ای که هست که صدای ضبط شده خود آدم خوشش نمیاد یکی از دلیلاش تفاوت صدای خارجی ای که از ما تولید می شه با چیزی که ما خودمون تو سرمون می شنویمه به نظرم ....

بالا