• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

جوانی کردن

• شروع کننده موضوع

Minority

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
گلُزوادر
کلی چرت و پرت نوشتم[nb]بالای 7-8 خط[/nb] و پاک کردم.یه کلام جوونی کردن دقیقا چیه؟وجه منفی که داره،وجه مثبتم داره؟چیه که ملت مفتخرن به جوونی کردن؟چیه که من حسرت می خورم که فقط نشستم و هیچ کار مفید و غیر مفیدی نکردم؟
سوال کلی اینه که:
چیکار کنیم بعد از سی سالگی نگیم کاش بیشتر از جوونیمون استفاده می کردیم؟
شما از جوونی کردناتون بگین؟

پ.ن:اگه تاپیک مضخرفیه پاک کنین.

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
پاسخ : جوانی کردن...

ب نظرم جوونی کردن ینی لذت بردن از دنیای الانی ک هیچ مسولیت سنگینی نداری!
جوونی ینی خودت باش و از دنیات لذت ببر!
البته با این سیستم آموزشی ما خیلیم نمیشه از جوونی لذت برد!
می دونید این ی چیز کاملن شخصی و حسیه ب نظرم، بستگی داره ک چی کار می خوایید کنید!
خلاصه باید در نظر داش ک هر کاری تو چ سنی خوبه و همون موقه انجامش داد ک حسرتش بدن رو دلت نمونه!
نتیجه:
من محدثه جوونیو این جوری تعریف میکنم: کله شقی کن، برات مهم نباشه، خودت باش، لذت ببر، ریسک کن، شاید فردا نباشه!

پــــایـــان!

mehrdad_m

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی شماره دار
شهر
تهران

در یک کلام ، جوونی کردن یعنی فقط خودت برا خودت مهم باشی

el dos

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
Heli1
شهر
teh

چنین‌جمله ای اشتباهه...

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
سخت افزار

دوستان بحث کنید ، کوتاه پاسخ جواب ندید .

پست بالا ؟!؟

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

به نظرِ من جوونی کردن به معنایِ این نیست که تویِ جوونی هر کاری که دل‌مون می‌خواد، ولو اگه ضررش مسجل باشه و اشتباه باشه انجام بدیم.
جوونی کردن یعنی این که نترسی و خطرکنی و تجربه‌کنی.
یه چیزی تو مایه‌هایِ این:

«اشتباه می کنند بعضی ها که اشتباه نمی کنند.
باید راه افتاد.
مثل رودها که بعضی به دریا می رسند؛
بعضی هم به دریا نمی رسند؛
رفتن هیچ ربطی به رسیدن ندارد.»[nb]سید علی صالحی[/nb]

نگار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان جامع(سه)
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژِی

جووني كردن سن و سال نداره من يه اقايي رو ديدم با 82 سال سن از هر جووني كه من ديدم هپي تر بود :>

ولي محض اطلاع برين راجب پير ترين باباهاي ايتالياي 40-45 بگردين توي ايرانه ك سي سال ب بالا پيره

farhid

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
مرحله 1 کامپ
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
سخت افزار

جوونی کردن ینی این که امید داشته باشی به زندگی و برای آیندت برنامه داشتی
با انرژی زندگی کنی و مثه پیرا منتظر مرگ نباشی
این جمله رو هم اصلا به کار نبری "از ما دگ گذشته" و دوری از این جمله

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
سخت افزار

ببینید ، تعاریف و جملات قصار و تاثیر گذار و همچنین زیبای شما ، بسیار هم عالی هستن ، اما اینجا بیشتر به این هدفه که در مورد اهداف و فعالیت هایی که یک جوان میتونه داشته باشه تا جوانیش مصداق ، جملات آرمانگرانه شما بشه ، بحث کنید .

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک

به نقل از علــی[میم] :

بحث کنیم! :

ب نظر من الان ک ما جوون به حساب میایم و یه عالمه انرژی داریم باید کارایی رو تجربه کنیم که بعدن این امکانش برامون وجود نداره!
ولی با توجه به این نظام آموزشی که ما داریم، من به عنوان یه جوون برا این که آیندمو بسازم باید از صبح تا شب درس بخونم!
شما تا چه حد با این جمله من موافقید که " نظام آموزش مانعی برای جوانی کردن "

پ.ن: "جوانی کردن" یه چیز خیلی کلیه برا همین من فک کردم ی جهتی بش بدیم! :D

MTZ

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
96

یه چیزیو میدونی آدم هر کار بخواد میتونه بکنه بدون اینکه وقت کم بیاره میشه هم درس خوند هم جوونی کرد ... مگر اینکه منظور شما از جوونی کردن خوابیدن و چمیدونم هر روز با دوستان بیرون رفتنو از این چیزا باشه(تاکید روی هر روز).

• شروع کننده موضوع

Minority

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
گلُزوادر

به نقل از Mtz1378 :
یه چیزیو میدونی آدم هر کار بخواد میتونه بکنه بدون اینکه وقت کم بیاره میشه هم درس خوند هم جوونی کرد ... مگر اینکه منظور شما از جوونی کردن خوابیدن و چمیدونم هر روز با دوستان بیرون رفتنو از این چیزا باشه(تاکید روی هر روز).

نه،اصلاً.ببینین قضیه اینه که ما همیشه فرصتای بالقوه ای داریم که اگه به موقع به فعلیت نرسن،از بین خواهند رفت و خُب دوران جوانی مهمترین و پرتراکم ترین بازه ی زمانی برای استفاده یا عدم استفاده از فرصت هاست.مثلا در مورد مسائل آموزشی یه نمونه بگم.آدم هست که دوره ی لیسانسشو با بی توجه‌ی گذرونده.درس هم خونده ها،خوبم خونده.به واسطه ی درس خوبش یه شغل خوب پیدا کرده و دست از تحصیل کشیده.رفته دنبال بقیه ی ماجرا های زندگی.تشکیل خانواده داده،و درگیر مسائل زندگی شده.بعد از سی و دو-سه سالگی ارشد داده.قبول شده.دوره ی ارشدو تموم میکنه و پایان نامه ـش رو میده و از قضا پایان نامه خوبی از آب در میاد و چند تا جای خوب نمایه میشه و بعد یه فاند خوب در جواب اپلایش میاد و اون بدبخت میزنه تو سره خودش که با زن و بچه چطو برم.خرج اونا چی میشه.این میشه که میزنه تویه سرش که مثلا ای کاش ادامه داده بودم و الان کلی موقعیت بهتر برام پیش اومده بود.و غیره.البته طرف رتبه تک رقمی دکتری رو اورد و الان تویه یه دانشگاه داخلی سال آخر دوره ش رو داره میگذرونه.ولی خوب اون فرد تویه ده سال پیش این آگاهی رو نداشته که میتونسته اینقد از این راه پیشرفت کنه.الان این قضیه رو همه میدونن که با ادامه دادن درسشون چه فرصتایی پیش روشون میتونه باشه و جریان دیگه کهنس برا نسل ما.ولی من می خوام یه سری مصادیق کلی تر و مهم تر و بزرگتر و از همه مهم تر "نو"تر ارائه بدین که ده سال دیگه ما اینو نگیم در همه ی زمینه ها و مسائل.

ayda tak

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی دریا-کشتی سازی
پاسخ : جوانی کردن

یه مثال کوچیک میزنم که من به شخصه جدیدا خیلی دورو برم میبینم . اینکه تعداد قابل توجهی از بچه ها فاز غم بر میدارن .با یه دلیل کوچیک و پیش پاافتاده ای یا غصه میخورن یا ادای کسایی که غصه دارنو در میارن . بهتره که از این حرکات مسخره که صرفا برای جلب توجهه نزنیم . این انرژیو صرف کنیم برای خندیدن . شاد بودن . تا جوونیم حوصله داریم برای شاد بودن از ته دل .که مطمئنا لذتی هم داره .
(یکی از دلایلی که بچه ها بحث نمیکنن اینه که ما جوونی کردن بلد نیستیم اصولا. یا از بچگی در گیر حاشیه بودیم . و یاانقدری محدود از طرف خانواده ها .کلا فکر کنم تعریف نشدس برای اکثریت)

Paris.hgh

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگانــــ
شهر
تهــران

جوونی کردن تعریف میشه تو تجربه کردن!

بقیه عمر رو هم با خاطراتش زندگی میکنیم!
تلخ یا شیرین..

• شروع کننده موضوع

Minority

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
گلُزوادر

به نقل از آیـــــــــــدا :
یه مثال کوچیک میزنم که من به شخصه جدیدا خیلی دورو برم میبینم . اینکه تعداد قابل توجهی از بچه ها فاز غم بر میدارن .با یه دلیل کوچیک و پیش پاافتاده ای یا غصه میخورن یا ادای کسایی که غصه دارنو در میارن . بهتره که از این حرکات مسخره که صرفا برای جلب توجهه نزنیم . این انرژیو صرف کنیم برای خندیدن . شاد بودن . تا جوونیم حوصله داریم برای شاد بودن از ته دل .که مطمئنا لذتی هم داره .
(یکی از دلایلی که بچه ها بحث نمیکنن اینه که ما جوونی کردن بلد نیستیم اصولا. یا از بچگی در گیر حاشیه بودیم . و یاانقدری محدود از طرف خانواده ها .کلا فکر کنم تعریف نشدس برای اکثریت)

دقیقاً.درسته.فاز غم برداشتن الان خیلی شایع هست بین همه،مثلا یکی :-" میره اصول فسلفه و روش رئالیسم علامه طباطبایی رو میخونه بعد کلاً فاز دپ‌طور بر می داره که وای فیلان و بهمان،ممکنه این موضوع حاصل طبیعیِ عملِ خواندن کتاب های حوزه فلسفه باشه ولی باید دونست که هزاران نفر این منبع رو مطالعه کردن و هزار منبع دیگه رو هم ایضاً ولی سعی کردن روحیات خودشون رو در حد توانشون کنترل کنن حتی کسایی که تویه این حوزه تحصیل می کنن و تازه از قضا باید گفت که این طور دپ شدن خیلی محترم می تونه باشه و هست[چون حاصل فهمه،درد فهم اکثراً بعداً شیرینش رو بروز میده]،نسبت به دپ شدن های الکیِ مسخره ی مضحکی که حاصلِ هیچه.مثلاً یه ناراحتی کوچولو پیش میاد که تویه جریان زندگی خیلی خیلی خیلی طبیعیه ولی ما به جای انفصال غم،سعی می کنیم بهش دامن بزنیم و ادامه ـش بدیم.کاری که معمولا تا قبل از ورود به دبیرستان انجامش میدادیم رو دیگه نمیکنیم،یعنی به طور طبیعی سعی می کردیم از غم فاصله بگیریم و خوش باشیم.و یه سری موارد دیگه هم هست که نمیگم دیگه، بسّه. :‌-"

Reyhaneh Ranaei

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد

جوونی ینی ی وختایی خییلی خوشحال باشی P:> و برعکس ی وختایی تو لاک خودت باشی :rolleyes:
ینی ترسوندن دیگران :-"
شوخی کردن :))
چسبوندن بقیه B-)
حساس بودن رو جوشات :-s
و خسته بودن از همه چیز (:| (:| (:| (:|

- علی : جملات قصار و دلنوشته مربوط به این تاپیک ها نیست از این به بعد اینجور \ست ها اینجا پاک میشن .

• لایک
امتیازات: z.a97

tizechamoosh

Hasty Khoshg Daman
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1395
رشته دانشگاه
مهندسی عمران
اینستاگرام
شاید بهتر بود میگفتی زندگی کردن

Mahsa Bkrn

Daughter Of The Sea
نام مرکز سمپاد
Farzanegan
شهر
Khorramabad
سال فارغ التحصیلی
1397
جوونی کردن یعنی لذت بردن از زندگی،لذت بردن از زندگی یعنی به موفقیتی که توی ذهنت درست کردی رسیده باشی... جوونی به سن و سال ربطی نداره درون انسان که باید جوون باشه... زندگی اعم از هر استرس نا به جایی و امید به آینده میتونه جوونی و رقم بزنه

reza__sh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
تهران؟
رشته دانشگاه
برق
این پستو رزرو میکنم
وقتی ۶۰~۷۰ سالم شد میام بهتون میگم جوونی کردن ینی چی!

بالا