• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کارآموزی

• شروع کننده موضوع

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق
خب خیلی از رشته ها باید واحد کار آموزی بگذرونند که اجباری هم هست
بعضی از رشته ها مثل برق که کلش باید طی یک تابستون گذرونده بشه بعضی رشته ها هم مثل مکانیک طی 2تا تابستون البته ساعات کارآموزی که در نهایت باید گذرونده بشه یکیه (دانشجوی یه رشته کل ساعت ها رو طی یک تابستون می گذرونه و دانشجوی یه رشته دیگه کل ساعت ها رو تقسیم بر دو می کنه و طی 2 تابستون می گذرونه)
کارآموزی رو می شه رفت و اونجا کار یاد گرفت و یا حداقل با کار آشنا شد یا اینکه یه جایی آشنا رفت و فقط امضا کرد و هیچ سختی نکشید (<

حالا کیا کارآموزی رفتن و براشون پربار بوده و چیزایی یادگرفتن که بعدا به دردشون خورده و کیا کار آموزی رو پیچوندند؟
با توجه به اینکه اکثرا تابستون بعد ترم 6 کار آموزی می گیرند و همون تابستون قراره واسه کنکور هم بخونند بهتره کارآموزی رو بپیجونیم یا نه بریم یه جا کار یادبگیریم ؟
حالا اگه کار آموزی رو نپیچوندیم و رفتیم که کار یاد بگیریم ضربه ای هم به کنکورمون می زنه؟

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
پاسخ : کارآموزی

منم میخوام کارآموزی بگیرم ولی واسم سواله چندساعت در هفته باید برم؟ تابستون بریم چند ساعت باید بریم؟

persianboy1373

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
دانشگاه تهران - دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی نقشه برداری- سیستم های اطلاعات مکانی GIS

به نقل از میم ح میم دال :
منم میخوام کارآموزی بگیرم ولی واسم سواله چندساعت در هفته باید برم؟ تابستون بریم چند ساعت باید بریم؟

اگه درست یادم باشه کلا 240 ساعته! مطمئن نیستم ولی چون یه مدت پیش چنتا از سال بالاییا داشتن حرف میزدم وسط حرفاشون شنیدم!
حالا مطمئن نیستم واسه همه رشته ها و همه ی دانشگاها همین باشه...

ولی خب حداقل جایی که ما هستیم که اکثرا میپیچونن، ینعی تا اونجا که من میدونم یک سری فرم و لیست هست که باید پر بشه به عنوان گزارش کاری که کردی، چیزایی که یاد گرفتی و یک سری جزئیات و ساعات کاری و اینا که از طرف کسی که پیشش کار کردی تکمیل میشه، ولی خب من میدونم که خیلیا آشنا پیدا میکنن و اصلا کارآموزی رو هم نمیگذرونن و اون گزارش رو تهش تحویل میدن و میره!

حتی یکی از ارشدا چن وقت قبل بهم میگفت گزارش رو که گذاشتم روو میز مدیر گروه گفته خب برو دیگه! گفته: نمیخونین گزارشو؟ گفته من که میدونم الکیه نمیرین سر کار! بذار رو میز برو

:D

ولی در کل اگه وقتش رو داشته باشی و جای خوبی واسه کارآموزی بری که چیزی یاد بگیری خوبه، معمولا میگن اگه طرف آشنا نباشه یا جای درست حسابی نباشه صرفا واسه کارای سطحی بی ارزش ازت استفاده میکنن که هیچ فایده ای هم نداره! سو استفاده میکنن در واقع :)

• شروع کننده موضوع

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

واسه دانشگاه ما 300 ساعته اما اگه به قصد یاد گرفتن هم باشه هیچکس اینقدر نمی ره
خیلیه :-"

به نقل از !..Per$iaNboY..! :
ولی در کل اگه وقتش رو داشته باشی و جای خوبی واسه کارآموزی بری که چیزی یاد بگیری خوبه

خب اگه زمان کار آموزی با زمانی که واسه کنکور خوندن یکی باشه آیا بازم ارزش داره آدم بره کارآموزی ، کار یاد بگیره ؟

به نقل از !..Per$iaNboY..! :
معمولا میگن اگه طرف آشنا نباشه یا جای درست حسابی نباشه صرفا واسه کارای سطحی بی ارزش ازت استفاده میکنن که هیچ فایده ای هم نداره! سو استفاده میکنن در واقع :)

واسه بعضی از دوست های منم پیش امده ، بهشون کارهای پادویی داده بودند که اصلا ربطی به برق نداشت

اما بودند که واسشون مفید بوده یکی رفته بود سد یکی دیگه هم نیروگاه ، واسشون مفید بوده
می گفت یه ماه هر روز 8-12 می رفته اما می گفتن که فکر کنکور اذیتشون می کرده
به نظر من اگه آدم جایی که بخواد در آینده کار کنه بره کارآموزی خوبه اما اون فکر کنکور ~X(

یکی دیگه هم رفته بود یه جا بهش گفتن
-دانشجویی؟
+آره
-برو پایین یه سالن مطالعه هست درس بخون

:))

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

ما کاراموزیمون این جوریه که دیدن بچه ها رو بفرستن داروخانه، همین جوری که شما میگید میشه.
یه داروخانه ساختن 5تا سری کل داروهارو داره، مریض ولی نمیاد. بعد میرفتیم اونجا روی تبلت بهمون نسخه میدادن باید میخوندیم بعد سوالاتی که زیرش در موردش مطرح شده بود رو از منابع تخصصی پیدا میکردیم.
اسمش 2 واحد کاراموزی بود هفته ای 12 ساعت کلاس بود، 6ساعتش همین که گفتم بود 6ساعتم تءوریش

• شروع کننده موضوع

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

ترم 6 منم به پایان رسید

کارآموزی رو اداره برق زدم و طبیعتا چون الکترونیکی هستم خیلی چیزای اونجا برای من گنگ هست
فعلا که به گروه تعمریات نپیوستم

قرار بود کارآموزیم 2 مرحله باشه ، تیکه اول کارهای اداری و تیکه دوم کارعملی که با گروه تعمیرات همراه بود
کار اداری خیلی ابتدایی‌تر از اونی بود که فکر می‌کردم و کار با یه برنامه خیلی خیلی خیلی خیلی ساده و پرینت گرفتن از اون اضافه کردن به یه پوشه
اما باید اعلام کنم که کارآموزی واسه کنکور خوندن خیلی مشکل سازه
آدم موقع خوندن باید تمرکزش کنکور و درس باشه
وضیعت فعلی من اینه هلک هلک پاشم برم اداره برق منتظر بمونم مسئول بیاد بعدش کار ساده بده دستت
ظهر که برمی‌گردم با این سوال مواجه می‌شی سودش بیشتره یا ضررش؟
پیشنهاد می‌کنم که اگه قصد ارشد دارید اصلا ترم 6 کارآموزی نگیرید ترم 8 که درس‌ها تمام شدند گزینه‌ی بهتریه اما این وسط یه نکته واسه اونایی که واسه رتبه دانشگاهی تلاش می‌کنند بگم
رتبه یک رشته تا پایان ترم 8 ، اگه سال اول کنکور بده این رتبه یکیش باعث می‌شه که ارشد با رتبه 100 جایی قبول شه که یه فرد عادی با رتبه 35 قبول می‌شه و نکته‌ی قابل توجه اینه که جدای از رتبه یکی یه شرطی دیگه هم داره که به کارآموزی ارتباط مستقیم داره
شما باید تمام نمرات تا تیر سال 4ام دانشگاهت رد شه و وضعیت فارغ‌التحصیلیت مشخص بشه

behzad93

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی گنبد کاووس
شهر
گنبدکاووس
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی سال 88، المپیاد شیمی و فیزیک سال 89
دانشگاه
علم و صنعت - شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

دانشگاه به دانشگاه و رشته به رشته فرق میکنن. ما دوتا کارآموزی داشتیم هرکدوم نیم واحد بود و 170 ساعت
من اولیو فقط 40 ساعت رفتم دومیم پیچوندم
درکل چیز خاصیم یاد نمیدن تو کارآموزی،به نظر من که فقط وقت تلف کردنه!
تو تازه الان میخای ورداری؟! :-"

ayda

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز.زنجان.تهران.ارومیه.ازمیر.آنکارا :))
رشته دانشگاه
معماری

رشته من هم معماریه و هر سال کار اموزی داریم.
سال اول 6 هفته بود،هفته اول نحوه اندازه گیری نما های ساختمان های تاریخی بود.هفته دوم کار با بتن بود که با اسفاده از بتن ماکت درست کردیم یه هفته هم رفتیم چند تا کارخونه و اونجا نحوه ساخت دیوار سقف و... بقیه اش هم کار با نرم افزار ها بود.با استفاده از اندازه هایی که گرفته بودیم مدل های 3 بعدی کشیدیم.
سال دوم هم 48 روز کاری بود که باید سر ساختمون می رفتیم و از نزدیک می دیدیم که ساختمون چه طوری ساخته نی شه
سال سوم هم افیس بود که باز هم کار با نرم افزارها و ایناس...
لازم به ذکر اینا همشون اجبارین -_-

sdkpz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
90
مدال المپیاد
فیزیک
دانشگاه
باهنر-امیرکبیر
رشته دانشگاه
برق - مخابرات میدان

هر رشته فرق میکنه ساعتاش. برق ۳۰۰ ساعته معمولا.
این که چند ساعته کلا اهمیتی نداره. فقط موقع پر کردن فرم ها و تاریخ شروع و اتمام کارآموزی باید یه حساب کتاب انجام بدین که جور دربیاد چیزایی که نوشتین.
من به همگان توصیه میکنم که جایی برن که آشنا داشته باشن حتما.

قرار بود کارآموزیم 2 مرحله باشه ، تیکه اول کارهای اداری و تیکه دوم کارعملی که با گروه تعمیرات همراه بود
کار اداری خیلی ابتدایی‌تر از اونی بود که فکر می‌کردم و کار با یه برنامه خیلی خیلی خیلی خیلی ساده و پرینت گرفتن از اون اضافه کردن به یه پوشه
اما باید اعلام کنم که کارآموزی واسه کنکور خوندن خیلی مشکل سازه
آدم موقع خوندن باید تمرکزش کنکور و درس باشه
وضیعت فعلی من اینه هلک هلک پاشم برم اداره برق منتظر بمونم مسئول بیاد بعدش کار ساده بده دستت
ظهر که برمی‌گردم با این سوال مواجه می‌شی سودش بیشتره یا ضررش؟
خب شک نداشته باشین که ضررش بیشتره.
کارآموزی یه چیزیه که باید تموم شه دیگه. نتیجه خاصی هم نداره معمولا. نه اینکه اصلا نتیجه نداشته باشه ولی نتیجه به نسبت وقتی که آدم میذاره هیچی نیست.(یه سری نتیجه جانبی هم می تونه داشته باشه. مثلا:متوجه میشین که هیچ کسی هیچ کار خاصی انجام نمیده و یه سری آدما چقدر الکی حقوق میگیرن-همه فامیلای خودشونو میارن سر کار و ... که به اینا گفته میشه آشنایی با محیط کار)
من توصیه میکنم اگه اون مسئولش آشناتون نیست سعی کنین متناسب با روحیات طرف کم کم خودتون باهاش آشنا شین یا اینکه یه کاری کنین خودش حوصله ش سر بره بهتون بگه کمتر بیا. مثلا هی سوال تخصصی که بلد نباشه بپرسین یا بگین منو ببر فلان دستگاه رو ببینم و درکنارش غر بزنید که میخوام برا ارشد بخونم و...
من خودم رفتم مخابرات که یه سری کلاس گذاشتن با دو سه تا بازدید(با کلی منت تازه). بازدیداش خب تنها قسمت کمی مفیدش بود که کلا ۲ تا ۳ ساعت بود.
کلاساشم از ۸ صبح میرفتیم استاده ساعت ۱۱ میومد تازه میپرسید نظرتون راجع به کارآموزی چیه؟!
اعتراضم میکردیم ناراحت میشد!

mzangooie

کاربر نیمه‌فعال

سلام .برای گزارش کار کاراموزی رشته کامپیوتر کسی چیزی میدونه؟خواهرم رفته یه شرکت گفتن ما ب شما نیاز نداریم وقتشم نداریم برای کاراموزی ورقه هاشو امضا کردن گفتن برو . حالا خودش داره طراحی سایت کار میکنه .ولی برای گزارش کار مونده ک چی بنویسه.
دوستان لطفا اگ چیزی میدونید کمک کنید[emoji120] [emoji120] [emoji120] [emoji120] [emoji5] [emoji5] [emoji5]

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

تجربه من از کارآموزی: شرکت ستادی نرید! ستادی یعنی اداری و جایی که تقریبا کار عملی ای نمیبینید. تحویلتونم نمیگیرن. کاری هم نمیتونید بکنید. کلا مزخرفه!

behzad93

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی گنبد کاووس
شهر
گنبدکاووس
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی سال 88، المپیاد شیمی و فیزیک سال 89
دانشگاه
علم و صنعت - شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

تجربه من از کارآموزی: شرکت ستادی نرید! ستادی یعنی اداری و جایی که تقریبا کار عملی ای نمیبینید. تحویلتونم نمیگیرن. کاری هم نمیتونید بکنید. کلا مزخرفه!
تجربه من از کارآموزی: کلن هیچی بهتون یاد نمیدن الکی فقط وقتتون هدر میره..کلن مزخرفه!

نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1397
تلگرام
موسسه آیسته هر سال تعدادی آفر کارآموزی داره که از طریق یک آزمون و مصاحبه افراد رو انتخاب می‌کنه. آزمون امسال ۱۹ و ۲۶ بهمن برگزار میشه.
تلگرام: https://t.me/+okJgertFRHpjMWI0
اینستاگرام: https://www.instagram.com/iaeste_iran/

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
پارسه
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
Used to Bio
رشته دانشگاه
CS
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1397
تلگرام
روند آزمون به چه صورته؟
تو همین شبکه‌های اجتماعی‌شون توضیح میدن. هوش و زبان هست و هر سال هم گویا سطح و مدلش با سال قبل فرق می‌کنه. یعنی نمونه سوال خاصی نداره. مصاحبه‌ش هم مثل این که بیشتر متمرکز روی همین توانایی ارتباط به انگلیسی و مهارت نرم و تمایل برای تبادل فرهنگی و این‌هاست.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
پارسه
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
Used to Bio
رشته دانشگاه
CS
تو همین شبکه‌های اجتماعی‌شون توضیح میدن. هوش و زبان هست و هر سال هم گویا سطح و مدلش با سال قبل فرق می‌کنه. یعنی نمونه سوال خاصی نداره. مصاحبه‌ش هم مثل این که بیشتر متمرکز روی همین توانایی ارتباط به انگلیسی و مهارت نرم و تمایل برای تبادل فرهنگی و این‌هاست.
ممنونم.

نام مرکز سمپاد
تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1399
رشته دانشگاه
زیست شناسی سلولی و مولکولی
برای ازمایشگاها سراغ ندارید جای خوب سمت شرق کار اموزی داشته باشه ؟؟ یا موسسه درست درمون نمیشناسید برای دوره دیدن ژنتیک یا هماتولوژی …
اگه کسی اطلاع داره ممنون میشم ریپ بزنه 🤍🌸

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی
من بیشتر از خیلی رشته ها کاروزی داشتم برای یک رفتم آزمایشگاه و یک ونیم میلیون دادم اون موقع که real time pcr یاد بگیرم انصافا یادم دادن برای دو خیلییییی سعی کردم آزمایشگاه طبی نرم جایی برم که مثلا کشت بافت یاد بدن اینا ولی واقعااا هرچی تلاش کردم نشد و آخر محل کار همسرم رفتم اونجا هم اصلا مرتبط نبود و چون یه شرکت خیلی بزرگ بود مجبورم ۲۴۰ کامل وایستم تا تکمیل بشه. ولی در کل جو جالبی داشت و آدمای زیبایی رو دیدم. در کنارش وقت می‌شد درس می‌خواندم.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی
برای ازمایشگاها سراغ ندارید جای خوب سمت شرق کار اموزی داشته باشه ؟؟ یا موسسه درست درمون نمیشناسید برای دوره دیدن ژنتیک یا هماتولوژی …
اگه کسی اطلاع داره ممنون میشم ریپ بزنه 🤍🌸
📅 برنامه جدید

🔬 کارآموزی آزمایشگاه تشخیص طبی

+ نسخه خوانی
+ پذیرش و جوابدهی
+ نمونه گیری
+ بیوشیمی
+ هماتولوژی
+ ایمونولوژی و سرولوژی
+ هورمون
+ کنترل کیفی
+ آنالیز ادرار
+ آنالیز اسپرم
+ میکروب و انگل
+ صفرتاصد تزریق و سرم
+ کار با دستگاه و نرم افزار

همراه با ارائه مدرک ترجمه شده QCB ایتالیا 🇮🇹

🖥 جلسات آنلاین + جلسات حضوری
🏢 محل دوره : تهران - اشرفی اصفهانی

ارائه خوابگاه برای دانشجویان غیرتهرانی

💳 هزینه دوره : 5.100.000 تومان
با امکان پرداخت اقساطی

👨‍👩‍👦 ظرفیت دوره : محدود
⬅️ شروع دوره جدید : 27 آذر ماه

👨‍👩‍👧‍👦 رشته های مجاز : علوم آزمایشگاهی، زیست، میکروبیولوژی، شیمی

# با تدریس برترین اساتید آزمایشگاه های تهران

🆔 مشاوره ‌و ثبت نام : @M_Tahma3bi

JOIN US @Class_BioChem

نام مرکز سمپاد
تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1399
رشته دانشگاه
زیست شناسی سلولی و مولکولی
📅 برنامه جدید

🔬 کارآموزی آزمایشگاه تشخیص طبی

+ نسخه خوانی
+ پذیرش و جوابدهی
+ نمونه گیری
+ بیوشیمی
+ هماتولوژی
+ ایمونولوژی و سرولوژی
+ هورمون
+ کنترل کیفی
+ آنالیز ادرار
+ آنالیز اسپرم
+ میکروب و انگل
+ صفرتاصد تزریق و سرم
+ کار با دستگاه و نرم افزار

همراه با ارائه مدرک ترجمه شده QCB ایتالیا 🇮🇹

🖥 جلسات آنلاین + جلسات حضوری
🏢 محل دوره : تهران - اشرفی اصفهانی

ارائه خوابگاه برای دانشجویان غیرتهرانی

💳 هزینه دوره : 5.100.000 تومان
با امکان پرداخت اقساطی

👨‍👩‍👦 ظرفیت دوره : محدود
⬅️ شروع دوره جدید : 27 آذر ماه

👨‍👩‍👧‍👦 رشته های مجاز : علوم آزمایشگاهی، زیست، میکروبیولوژی، شیمی

# با تدریس برترین اساتید آزمایشگاه های تهران

🆔 مشاوره ‌و ثبت نام : @M_Tahma3bi

JOIN US @Class_BioChem
مرسی ازتون🤍🌸
شما خودتون دورهاش رو شرکت کردین ؟؟
واقعااااا مدرکش معتبر هست یا از این سرتیفیکیتااس ؟

بالا