• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آزمون علوم پایه ( دارو - پزشکی - دندان )

Noo$hin

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
تلگرام
اینستاگرام
سیب سبز پزشکی با دندونپزشکی فرقش در چه حده؟ کدوم درسارو میشه از سیب سبز پزشکی خوند برای علوم‌ پایه دندون؟برا مباحث مشترک، سوالای علوم پایه دندونم توش هست؟
دندون زبان نداره و یه سری از مباحث علوم تشریحش کمتر از پزشکیه.

پارمیدا.ب

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
ارومیه
سال فارغ التحصیلی
1395
سلام دوستان
یه سوال
چقدر بانک سوالات و درسنامه گزینه برتر رو براب علوم‌پایه میشناسین؟ ازونجا که تازه چاپ اولش مال ۹۸ه خیلی شناخته نیست ولی یه نگاه کلی انداختم به نظرم جالب اومد ولی موندم میر بگیرم یا اینو
کسی میتونه راهنماییم کنه؟

Noo$hin

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
تلگرام
اینستاگرام
سلام دوستان
یه سوال
چقدر بانک سوالات و درسنامه گزینه برتر رو براب علوم‌پایه میشناسین؟ ازونجا که تازه چاپ اولش مال ۹۸ه خیلی شناخته نیست ولی یه نگاه کلی انداختم به نظرم جالب اومد ولی موندم میر بگیرم یا اینو
کسی میتونه راهنماییم کنه؟
من خودم تست های میر رو زدم و دو هفته کلاس دانشگاه رو رفتم، همین...اگه که پاسخ تشریحی داره فکر نکنم فرقی داشته باشه که کدوم رو بخونی...

کلا اینجا بحث اینه که بالاخره یه چیزی بخونی و چی بخونیش مهم نیس....با هرچی پاس میشی و فقط بهتره که ول خرجی نکنی تو این زمینه...نمی ارزه.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
پزشکی
الان بیشتر سیب سبز رو بورسه ولی من خودم یه نگاهی که به کتاباش کردم راضیم نکرد
از بین بچه هایی که علوم پایه دادن کسی هست که منبع دیگه ای رو استفاده کرده باشه و راضی باشه؟
درسنامه کامل بیشتر مد نظرمه تا تست

افرا 123

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمانشاه
سال فارغ التحصیلی
1397
از بین بچه هایی که علوم پایه دادن کسی هست که منبع دیگه ای رو استفاده کرده باشه و راضی باشه؟
من خودم کنکوری ام اما از یه فردی که خودش جزو 2.5 درصد برتر شده بود سال 97 پرسیدم گفت
سیب سبز و سیب سرخ رو مطالعه کردن
راستی الان که شما رسیدین به علوم پایه و یه تجربه
2 ساله دارین به نظرتون چجوری و از چه منبعی باید از ترم یک خوند تا توی این آزمون رتبه تک رقمی شد ؟ دوستان سال بالایی تر چه پیشنهادی بهتون دادن ؟

• لایک
امتیازات: آ.ا

amir78

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
پزشکی
سیب سبز خوبه ولی واسه یه ماه آخر که در کنارش باید تست های علوم پایه هم از اپ طبیبانه بزنی

آخرین ویرایش:

افرا 123

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمانشاه
سال فارغ التحصیلی
1397

amir78

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
پزشکی
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
پزشکی
من خودم کنکوری ام اما از یه فردی که خودش جزو 2.5 درصد برتر شده بود سال 97 پرسیدم گفت
سیب سبز و سیب سرخ رو مطالعه کردن
راستی الان که شما رسیدین به علوم پایه و یه تجربه
2 ساله دارین به نظرتون چجوری و از چه منبعی باید از ترم یک خوند تا توی این آزمون رتبه تک رقمی شد ؟ دوستان سال بالایی تر چه پیشنهادی بهتون دادن ؟
اگه فقط هدفت رتبه خوب تو علوم پایه باشه طبق چیزی که بین اطرافیانم دیدم اگه کلا تو یه رنج متوسطی باشی (یعنی کاملا از درسا پرت نباشی)از همون ترم 4 یا حتی تو فرجه آزمون هم بخونی با همین کتابای تست میتونی جزو 2.5 درصد باشی و معمولا هم جزوه استاد نکات و چیزایی که واسه آزمون مهمه رو پوشش میده و نیازی به رفرنس نیست
اما اگه بیشتر هدفت فهم مطلب باشه خوندن رفرنس تاثیرگذار هست و قطعا روی رتبه علوم پایه ات هم تاثیر میذاره

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
من سیب سبز خوندم و سرخ فیزیو و آناتومی. [ نکات رفرنس رو خودم به سرخ ها و سبزها اضافه میکردم. ]
میر هم خوندم برای درسای مینور.
اپ طبیبانه هم برای مواقع بیکاری.
نتیجه هم گرفتم.

افرا 123

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمانشاه
سال فارغ التحصیلی
1397
من سیب سبز خوندم و سرخ فیزیو و آناتومی. [ نکات رفرنس رو خودم به سرخ ها و سبزها اضافه میکردم. ]
نتیجه هم گرفتم.
شما رتبتون چند شد ؟☺

اگه فقط هدفت رتبه خوب تو علوم پایه باشه طبق چیزی که بین اطرافیانم دیدم اگه کلا تو یه رنج متوسطی باشی (یعنی کاملا از درسا پرت نباشی)از همون ترم 4 یا حتی تو فرجه آزمون هم بخونی با همین کتابای تست میتونی جزو 2.5 درصد باشی و معمولا هم جزوه استاد نکات و چیزایی که واسه آزمون مهمه رو پوشش میده و نیازی به رفرنس نیست
اما اگه بیشتر هدفت فهم مطلب باشه خوندن رفرنس تاثیرگذار هست و قطعا روی رتبه علوم پایه ات هم تاثیر میذاره
ممنون از پاسخ تون
فقط رفرنس رو بچه ها معمولا برای چه درسایی
میخونن چون بعید میدونم برای تک تک درسا رفرنس بخونن

سلام
خواستم ازتون تشکر کنم برای جوابی که برام ارسال کردید
خواستم همون جا تشکر کنم اما جوابم ارسال نمیشد ببخشید
(کار با انجمن رو خوب بلد نیستم )

آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد:
  • لایک
امتیازات: آ.ا

افرا 123

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمانشاه
سال فارغ التحصیلی
1397
نتیجه هم گرفتم.
آبجی چرا جواب منو ندادی ؟

مِهرنوش

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌‌‌فرز
شهر
الف
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام ،
راجع به علوم‌پایه‌ای که سبک و سیاقش داره یه‌ خُرده متفاوت می‌شه ، البته بستگی به دوره‌ای که آزمون می‌دین هم داره ، من تجربه‌یِ خودم رو می‌گم ، من بسیار بسیار شبِ امتحانی بودم ، ولی خوب درس می‌خوندم همون شب امتحانم ، از جونُ دل مایه می‌ذاشتم ، منتهی به علوم پایه که رسید تقریباً دو و نیم هفته وقت داشتم که نصف هفته رفت به چه کنم چه کنم و استرسِ لعنتیش ، به سیب سبزا اعتمادی نداشتم حتی پروگنوز رو هم تهیه کردم ولی بازم به نظرم کامل نمی اومد ، به خودم که اومدم ۲ هفته وقت داشتم ، و تقریباً همه درس ها مونده بود ، تو همین کانال هایِ درسی یه تبلیغ از مجموعه لینوم دیدم ، و با این تفکر که اینم چرته ، وارد سایتش شدم و چندتا فیلم اول از هر مجموعه‌ش رایگان بود ،دیدم و خوشم اومد از سبک کارش مخصوصاً فیزیو و بیو ، ( آناتومی‌ش از نظر من چنگی به دل نمی‌زد و خیلی خشک تدریس شده بود ولی من مجبور بودم باهاش کنار بیام به خاطر زمانِ کمم ) ماژور هام رو باهاش بستم یه هفته‌ای و حتی رسیدم تست و مرور هم انجام بدم ، یه چیزی از فیزیوش که من رو خیلی جلب خودش کرد ، این بود که استادی که داشت درس می‌داد یه پسری بود که اگر اشتباه نکنم اینترن بود و به زبان خیلی خودمونی و راحت فیزیو رو جوری بیان می‌کرد که واقعا شیرین و جذاب بود برعکس اساتیدِ دانشگاه که سعی می‌کنند همه چیز رو سخت‌تر از خود مطلب رو بهمون ارائه بدن و بپیچونند مطلب رو. هفته دوم (آخرین هفته) فوکوسم رو گذاشتم رو مینور ها چه طور ؟ خب مینورها کمم نیستن ، و خوندنش و مرورش انصافاً وقت می‌خواد ، با ویس‌های مرور سریعِ طبیبانه ، و جزوه‌هایی که ازش تو کانال‌ها بچه ها نوشتن ، حتی اندیشه ۱ و انقلاب ! دقیقا تا عصرِ روز قبلِ آزمون ،من تونستم ببندم درس‌هامو به جز ویروس و فارچ که تعداد سوالاتشون ۵-۷ تاس و در انبوهِ ۲۰۰ سوال اصلا چیز مهمی نیست به خصوص اگر دو هفته وقت داشته باشید و دوتا ازمون شهریور و میاندوره ۹۹ رو هم دادم ، و ظهر رفتم سر جلسه و نمرهم ۱۴۰ و خرده‌ای شد . و بیشتر غلط هامم ناشی از اپید و بهداشتی بود که ویس مرور سریعش خوب نبود و پیشنهاد می‌کنم یه کتاب براش بخونید مثلِ پروگنوز چون کامل بود و من وقت نکردم بخونم ، و البته اگر رسیده بودم انگل و باکتری رو ویس مرور سریعش رو مرور کنم و تست بزنم براش مطمئنا نمره بهتری کسب می‌کردم .
این ازمون نه انقدر مهمه که دست و پاتون رو گم کنید و نه انقدر سخت و طاقت فرسا که نشه چهار-پنج ترم (بسته به نوع ترم های دانشگاه‌ها) رو طی مدت زمان کوتاهی جمع کرد . و اینکه هر چقدر وقت داشتید تست بیشتری بزنید ، اعتماد به نفس بیشتری بهتون می‌ده و سر آزمون با دید بهتری حضور پیدا می‌کنید .
برای داشتنِ ویس‌های مرور سریع و جزواتش هم می‌تونید به این کانال یه سری بزنید . @olumpaye_examination و @uloompayeh

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397
من 2 هفته دیگه آزمون دارم درنتیجه هنوز آزمون ندادم و تا الان هم چندان کار خاصی هم برای آمادگی آزمون انجام ندادم! اما طبق همین تجربه جزئی که تا الان داشتم: همه منابع آزمون علوم پایه من جمله سیب سبز و پروگنوز و لینوم همه آشغالن. بهترین منبع برای آمادگی توی این آزمون جزوات مرور سریع در کنار تست‌های سالهای پیش هست. بدین شکل که تستها رو بزنید و نکاتی‌شون که از قبل داخل جزوه مرور سریع نیست به جزوه اضافه کنید.

بالا