مصاحبه ها

شروع موضوع توسط kahroba ‏2014/10/20 در انجمن خبرگزاری سمپادیا

وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است.
  1. kahroba

kahroba کاربر فوق حرفه ای

امتیازات:
    +5,005 / -86
    نام مرکز سمپاد:
    شهید بهشتی
    شهر:
    تنکابن
    سال فارغ التحصیلی:
    1392
    دانشگاه:
    پزشکی رشت
    • لایک لایک x 8
  2. kahroba

امتیازات:
    +5,005 / -86
    نام مرکز سمپاد:
    شهید بهشتی
    شهر:
    تنکابن
    سال فارغ التحصیلی:
    1392
    دانشگاه:
    پزشکی رشت
    مصاحبه شونده: بیلی بچه.، رتبه ۱ کنکور هنر ۹۲ [size=10pt]تاریخ انتشار خبر: جمعه، ۱۱ مرداد ۱۳۹۲ تهیه گزارش: کهــربا

هنر یک شدن، از زبانِ یکِ هنر
    (مصاحبه ای کوتاه با بیلی بچه. رتبه ی یک هنر کنکور 92)​

بیلی بچه.، نمی دانست از چه طریقی محبت های سمپادی ها را که در این چند روز به او پیغام های تبریک میدادند جبران کند. نهایتا تصمیم گرفت پیام تشکری هرچند کوتاه ولی صمیمی را از طریق خبرگزاری سمپادیا، به همه ی کاربران سایت بدهد.
    من هم فرصت را غنیمت شمردم و سعی کردم مصاحبه ای با او انجام دهم. البته جواب های او هم همانند پیام تشکرش بسیار کوتاه بود. اما مصاحبه...

سلام:
    سلام

چه خبر الان:
    سلامتی
    همین فقط؟! لابد من رتبه 1 هنر شدم!

چرا بیلی بچه.؟
    چون یکی از بهترین قاتل های غرب وحشیه.
    این الان منم :|
    فکر میکردی رتبه چند کنکور نمیشی؟
    یک و بالای بیست.

در روز چند ساعت درس نمیخوندی؟
    نُه ساعت
    چی؟! یعنی 24 منهای 9 ...! 15 ساعت!!! :eek: فلسفه ی تیتر همینجاست! :-"

راستی هدفت از دوم نشدن چی بود؟
    دو عدد خوبی نیست.

حسینی بای از نزدیک چه شکلیه؟
    کج تر از چیزی که تو تلویزیون می بینید، ولی مودب
    البته ایشون تصویری هم داشتن که به دلایلی، غیر قابل پخش تشخیص داده شد!

خجالت نمیکشی که تو مصاحبه تلویزیونیت از سمپادیا تشکر نکردی؟
    تشکر هم می کردم نمی ذاشتنش تو مصاحبه م. :|
    نه واقعا دلیلت منطقی بود.

رشته و دانشگاه؟
    طراحی صنعتی، دانشگاه تهران

خودت رو دقیقا کجای آینده هنر تصور میکنی؟
    شمال غربی ش ;;)
    طرفای تبریز دیگه! :-"

چرا انقدر خاکی هستی که رتبه 1 شدی ولی هنوز میای تو سمپادیا می چرخی؟
    چون بیکارم!
    یعنی خیلی بی معرفتی! چون بی کاری میای سمپادیا؟! :-w

مصاحبه من بهتر بود یا حسینی بای؟
    صد در صد شما
    واقعا؟؟؟ قابلی نداشت! اصلا من از همون اولشم اشتباهی بودم! من باید الان جای بای بودم!

اما گفته بودی مبخوای از بچه های سایت تشکر کنی...این تو و این دوستای سمپادیت:

هو
    دوستان سمپادی- سمپادیای عزیز؛
    اول؛ بسیار افتخار می کنم، نه به خاطر نفر اول بودنم- چون ذوقش همان یک ساعت اول دوام می آورد- بلکه به خاطر اینکه باعث خوشحالی شما شده ام.
    دوم؛ تشکر می کنم از همه ی دوستانی که تبریک گفتند. سیل تبریک های شما شگفت انگیز بود و هنوز هم ادامه دارد.
    آخر؛ سمپاد جایی است که مرا ساخته است، همیشه وفادارش می مانم و به سمپادی بودنم افتخار می کنم.

لینک خبر

• لایک لایک x 12
  3. kahroba

امتیازات:
    +5,005 / -86
    نام مرکز سمپاد:
    شهید بهشتی
    شهر:
    تنکابن
    سال فارغ التحصیلی:
    1392
    دانشگاه:
    پزشکی رشت
    مصاحبه شونده: f.m، رتبه ۱۲ کنکور تجربی ۹۲ [size=10pt]تاریخ انتشار خبر: دوشنبه، ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ تهیه گزارش: کهــربا

رتبه 12 کنکور تجربی: در مشهد می مانم!
    (مصاحبه ای با f.m، رتبه 12 کنکور تجربی 92)​

بعد از عوض شدن غیر منتظره ی تیتر تبریک صفحه اصلی سایت و اضافه شدن نام "فائزه موحدیان" به عنوان رتبه ی 12 کنکور تجربی، در اولین فرصت به سراغ او رفتیم و هرچند با تاخیر، ولی مفصل با او به مصاحبه نشستیم.

سلام خانم f.m!
    سلام!

سمپادی ها قبل از f.m شما رو با چه نامی میشناختند؟
    والا دقیق یادم نمیاد از همین f.m شروع کردم سال 88 بود بعدش اسمم رو گذاشتم "فائزه موحدیانفر" بعد شد "فائزه م" و حالا هم دوباره f.m راستش من فلسفه این سوالتون رو نفهمیدم :)
    فلسفه؟! مخالفم!

چی شد که رتبت انقدر دیر تو سایت مطرح شد؟ خودتون دیر گفتین یا دوستان کم توجهی کردن؟
    من خیلی وقته دیگه اینجا نمیام اوایل عضویتم تا 3 سال پیش خیلی فعال بودم ولی کم کم کارهای فوق برنامه م زیاد شد سرم شلوغ بود وقت نمیکردم الان هم زیاد اینجا نیستم روز بعد از اعلام نتایج اومدم و اصلا هم توقع اعلام عمومی رو نداشتم تاپیک اعلام نتایج رو که دیدم رفتم منم رتبم رو گفتم البته مثل اینکه قبلش یکی از دوستانم تو تاپیک حرف بزن گفته بود البته خیلی هم دیر نشده الان :) به هر حال به نظر من اصلا اتفاق خاصی نیست که دنبال مقصر بگردیم :)
    خانوم شما چرا انقدر به سوالای ما گیر میدی؟! :-w سوالات کاملا هدفداره!

واقعاً چه کار متمایزی نسبت به سایر کنکوریا انجام دادین که رتبه برتر شدین؟
    من وقتی شروع کردم برای خوندن کنکور یعنی تابستون پارسال اصلا هدفم رتبه اوردن نبود در حد 500 میخواستم که مشهد پزشکی قبول شم. کار خاصی نکردم کم کم دیدم رتبه ها و ترازام داره بهتر میشه، منم بیشتر خودم رو باور کردم تا اینکه دیگه این اواخر میتونستم رتبم رو حدس بزنم.
    اصلا لازم نیست خاص باشید یکی از دبیران حرف قشنگی میزد.ایشون میگفتن: "همونطور که تا الان موفق بودین از این به بعد هم همون طور درس بخونید تا موفق باشید" منم همون روش خودم رو داشتم البته من یکم در درس خوندن وسواس دارم که فک کنم همین وسواس کمکم کرد :D
    من به همه توصیه میکنم که طوری درس بخونن که از خودشون راضی باشن، همین کافیه! من تا وقتی که در یه فصل از خودم راضی نمیشدم ولش نمیکردم تا اینکه بالاخره احساس میکردم به اندازه کافی روی فصل مسلط شدم.

بعد از کنکور احساس خوبی از آزمونتون داشتین یا برعکس احساس خوبی نداشتین یا...؟!
    من از جایی که تعداد سوالاتی که جواب داده بودم زیاد بود کمی از نمره منفی میترسیدم ولی میدونستم تخصصی هام رو خوب زدم، انتظار رتبه 2 رقمی داشتم، البته من از جایی که هروقت احساس خوب داشتم برعکس آزمون رو بد داده بودم کمی میترسیدم :D ولی به لطف خدا این بار احساسم درست بود!

حدود رتبه ای که برای خودتون پیش بینی میکردین چند بود؟با دیدن رتبه ی 12 شگفت زده شدین؟
    خب این بستگی به این داره که چه وقت از سال رو در نظر بگیریم!
    همون طور که قبلا گفتم من تابستون پارسال حتی به زیر 300 هم فک نمیکردم ولی کم کم توقعم از خودم بیشتر شد البته بازهم رتبه 2 رقمی آرزو بود برام حتی یادمه دبیر زیستم که دی ماه به من گفتن زیر 50 میشی من کلی خندیدم و حرفشون رو باور نداشتم ولی بعد از عید که ازمون های سنجش رو دادم رتبه های زیر 20 داشتم!
    که البته اون رو هم باور نمیکردم تا اینکه خردادماه کنکورهای گذشته رو که زدم دیدم واقعا ساده تر از چیزی هست که فکر میکردم و دیگه به زیر 20 فکر میکردم.
    واسه همین وقتی رتبه رو دیدم زیاد هم شگفت زده نشدم. :-"

به هدفت رسیدی؟
    آره من هدفم حدود 50 بود که بهتر هم شد البته گفتم که هدف های متغیری داشتم :D

کسایی که به هدفشون نرسیدن چیکار کنن؟ شما رو ببینن و حسرت بخورن؟!
    بستگی داره هدفمون چی باشه خب شاید باید واقعا بینانه تر هدفمون رو انتخاب میکردیم. به هر حال کنکور مرحله کوچیکی از زندگیه و تنها مرحله هم نیست!
    انتخاب رشته هم خیلی مهمه میشه با یه انتخاب رشته خوب رتبه مون رو جبران کنیم.
    مطمئنا همه ما در اینده به مسائل مهم تری در زندگیمون برمیخوریم که امیدوارم در اون ها موفق باشیم.

رشته و دانشگاه؟
    راستش دارم درمورد همین ها تصمیم میگیرم رشته رو هنوز 100 درصد مطمئن نیستم ولی احتمالا پزشکی برم به هر حال از دندان پزشکی خیلی وسیع تره! ولی دانشگاه رو علوم پزشکی مشهد انتخاب کردم!

چرا مشهد؟! تو می تونی رو صندلی دانشگاه تهران بشینی که خیلی ها آرزوش رو دارن!
    کنار خانواده بودن واسم خیلی مهمه و به 7 سال زندگی در خوابگاه اصلا نمیتونم فکر کنم حتی! به هر حال زندگی فقط درس خوندن نیست من میخوام 7 سال زندگی کنم.

مثل اینکه دنبال دو رشته ای خوندنی!
    واسه دورشته ای بودن زیاد مطمئن نیستم، رشته پزشکی رشته سنگینیه مخصوصا اگه بخوای شاگرد خوبی باشی ولی رشته های علوم پایه رو واقعا دوست دارم و احساس میکنم به رشته اصلیم هم کمک میکنه به هر حال هنوز کسی رو پیدا نکردم که این تجربه رو داشته باشه و بتونم ازش سوال کنم.

از مهر ماه "سمپادیا" فراموش خواهد شد؟
    سمپادیا خیلی وقت بود فراموش شده بود اتفاقا چندوقته بیشتر سر میزنم دوست دارم تجربیاتم رو به کسایی که ارزشش رو دارن منتقل کنم که مطمئنا سمپادی ها بهترین گزینه ان.
    ولی احساس میکنم شاید دوباره به سمپادیا برگردم.

حتما این کار رو بکن! کنکوریهای 93، 94، 95 و...(الی حذف کنکور!) همه به کمکت احتیاج دارن! اینو جدی میگم!

کسایی تو سایت هستن که درباره ی همین نتیجه ی کنکورت بخوای ازشون تشکر ویژه کنی؟
    من خیلی وقته اینجا نبودم و شخص خاصی رو نمیشناسم ولی یکی از دوستان هست که از کتاباش خیلی استفاده کردم!
    ممنون مرضیه جون واسه کتابات، خیلی کمکم کرد!

و حرف آخر...
    یه سال تلاش کردن ارزش داره میشه یه سال خیلی از برنامه هامون رو متوقف کنیم و به هدفمون برسیم
    واسه همه کنکوری ها ارزوی موفقیت میکنم
    مرسی واسه مصاحبه
    و ممنون از مسئولین سایت واسه این که این امکان رو دراختیار من قرار دادن

ما هم از مسئولین سایت تشکر میکنیم که انقدر امکان برای ما فراهم میکنن هی!!

لینک خبر

• لایک لایک x 7
  4. kahroba

امتیازات:
    +5,005 / -86
    نام مرکز سمپاد:
    شهید بهشتی
    شهر:
    تنکابن
    سال فارغ التحصیلی:
    1392
    دانشگاه:
    پزشکی رشت
    مصاحبه شونده: یاسین نعیمی، نویسنده پارانویای شبانه [size=10pt]تاریخ انتشار خبر: دوشنبه، ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ تهیه گزارش: سارا کانر

"پارانویای شبانه" در دست چاپ
    (مصاحبه ای با یاسین نعیمی نویسنده ی کتاب پارانویای شبانه)​

یاسین نعیمی شاعری 16 ساله، اهل مشهد و نویسنده ی کتاب "پارانویای شبانه" است. با خواندن مصاحبه ی زیر میتوانید بیشتر با وی آشنا شوید!

سلام! :D
    خب یه کم درمورد چاپ شدن کتابت بگو که کی چاپ میشه و بچه ها کی میتونن تهیش کنن.
    سلام سارای عزیز ! عرضم به حضور شما کتاب پارانویای شبانه که اولین کتاب من هست ایشالا تا آخر مرداد تمام مراحل چاپش تموم میشه که این کتاب شامل 45 شعر سپید و موج نو و 4 شعر نیماییه ! اگر خدا بخواد در شهرای مشهد ، تهران ، شیراز ، اصفهان ،‌تبریز و احتمالا چند مرکز استان دیگه هم پخش میشه ! این کتاب با تخفیف از طرف انتشارات برای دوستانی که میخوان کتاب رو تهیه کنند و تو شهرای ذکر شده نیستن به صورت اینترنتی به فروش میرسه ! قیمت این کتاب هم 3500 تومان هست !‌

از چی یا کی الهام میگرفتی؟
    تمام اشعار سپید این کتاب با الهام از استادم گروس عبدالملکیان و اساتیدی از جمله سرکار خانوم لیلا کردبچه ، آقای سینا بهمنش و خانوم الهام لاسمی و ... سروده شده .

از کی شوروع ب شعر گفتن کردی؟
    من با توجه به اینکه پدرم شعر میگفتن از کودکی با شعر نو آشنا بودم ولی سرودن اشعار این مجموعه رو از تابستان 90 شروع کردم !

از کودوم شاعرا بیشتر خوشت میاد؟
    طبیعتا بیشتر شاعرای نو رو دوست دارم که در راسشون گروس عبدالملکیان و لیلا کردبچه هستند !

از کودوم شعرات بیشتر خوشت میاد؟
    چهار شعر کنج ، بودن یا نبودن ، کره ی جغرافیایی و حس لعنتی که از این مجموعه در هفته نامه ی جیم روزنامه خراسان (چاپ در مشهد و تهران ) منتشر شده !

ادامه میدی شعر گفتنو؟
    خوب در این زمینه که شما خودت شاعر بسیار خوب وتوانایی هستی و بهتر میدونی !‌شعر گفتن اجباری نمیشه و تا زمانی که احساس یا بهتر بگم توانایی بیان احساس باشه یک شاعر میتونه شعر بگه !

بعد هر توضیح دیگه ایم خواستی بده ;;)
    در آخر باید بگم توی این سایت من با دوستان خیلی خوب و هنرمندی آشنا شدم که شاعر بودن و واقعا شعرهاشون رو دوست داشتم از جمله خود شما ، raadikal2، احسان ، فاطمه رحمتی و ... که برای همشون آرزوی موفقیت میکنم و از اون جایی که شما و این دوستان بیشتر در قالب کهن فعالیت میکنید آرزو میکنم این قالب ها رو زنده نگه دارید و قطعا شما مخاطب بیشتری دارید با توجه به کسانی که شعر سپید رو شعر نمی دونن ! گرچه من اطمینان دارم اگر سپید بخونن نظرشون عوض میشه !

این هم آدرس تاپیک اگر لازمه!

واقعا ممنون که وقت گزاشتی! :)
    من ممنونم ازت! موفق باشی!

لینک خبر

• لایک لایک x 3
  5. kahroba

امتیازات:
    +5,005 / -86
    نام مرکز سمپاد:
    شهید بهشتی
    شهر:
    تنکابن
    سال فارغ التحصیلی:
    1392
    دانشگاه:
    پزشکی رشت
    مصاحبه شونده: Hespride، مبدع تاپیک "حرف بزن" [size=10pt]تاریخ انتشار خبر: جمعه، ۲۵ مرداد ۱۳۹۲ تهیه گزارش: کهــربا

"حرف بزن"، مثبت یا منفی

تاپیک "حرف بزن" را اولین بار "Hespride" ایجاد کرد. او درباره ی علت ایجاد این تاپیک اینطور می گوید که: "راستش اون زمان چندتا تاپیک خاطرات و دل نوشته و ... بود، اما خب من یه حرفایی داشتم که توی هیچکدومشون نمیشد بنویسمشون!"

"حرف بزن" یا همان ح.ب، از ابتدای ایجاد، با استقبال کم نظبر کاربران سایت مواجه شد و از همان ابتدا نیز حواشی و مخالفت ها با این تاپیک آغاز شد. بعضی مدیران ارشد سایت نیز در آن زمان، "حرف بزن" را برای سطح علمی سایت مخرب می دانستند. این مخالفت ها باعث شد تا ح.ب برای اولین بار از روی سایت به کلی حذف شود. با پاک شدن تاپیک، اعتراضات زیادی به این اقدام شد تا اینکه پس از مدتی "حرف بزن" دوباره زنده شد.

اما فشار هایی که بر ایجاد کننده ی دوم این تاپیک بود، سبب شد او تصمیم بگیرد تاپیک را به شخص دیگری واگذار کند. به این شکل که او برای بار دوم تاپیک را حذف کرد تا این بار "Hespride" دوباره طرح اولیه ی خود را در دست بگیرد.

این جریانات نتوانست از علاقه مندان به این تاپیک کم کند و "حرف بزن" هم چنان به دلیل بازدید و تعداد پست بالا، سوژه ی انتقاد برخی ها بود. البته جریان حذف تاپیک به دومین بار بسنده نشد و تاپیک برای سومین بار و اینبار با بهانه ای عجیب از سایت حذف شد. در آن زمان گفته شد تاپیک به اشتباه پاک شده است!

"Hespride" در این باره می گوید: "از اونجایی که حس میکردم این کار توهین به احساسات و حرف های بچه ها محسوب میشه، تا یه مدتی حرف بزن رو ایجاد نکردم. تا اینکه چندتا از دوستانم بهم گفتن بهتره ایجادکنم و منم این تاپیک حرف بزنی که الان میبینید رو ایجاد کردم."

اما تاپیک حرف بزنی که اکنون میبینیم، همچنان مورد نقد برخی دلسوزان است! منتقدان میگویند ح.ب مکانی شده برای برخی کاربران که در روز وارد سایت شوند یک پست در "حرف بزن" قرار دهند و هر بار تنها به این تاپیک سر بزنند و لایک های خود را بشمارند و این به دور از شان و اهداف این سایت و کاربران آن است. از طرفی مراجعه زیاد به این تاپیک و حس شیرین لایک گرفتن در آن، از توجه به تاپیک های علمی و مفید دیگر کاسته است.

سوال اینجاست که آیا ح.ب روالی جز اهداف اولیه ی خود را طی میکند؟!

"sRina" یکی از مدیران این روزهای "گفت و شنود"، پاسخ این سوال را اینگونه می دهد: "راستش حرف بزن بازتاب زندگى روزانه و دغدغه هاى كاربراست. بطور معمول روال عاديش رو طى ميكنه و هيچ مشكلى نداره مگر اينكه يه اتفاقى روال روزمره زندگى كاربرا رو عوض كنه، مثل كنكور، المپياد يا مسائل و تغييرات سمپاديا..."

او ادامه می دهد: "راجع به انتقاد هايى كه ميشه به نظرم بيشتر اختلاف سليقه است تا بهانه گیری... پيشنهاداتى كه باری برطرف کردن انتقادات مطرحه محدود تر كردن محتواى پستهاى حرف بزن و قوانين، برگزار كردن مسابقه ها و زدن تاپيك هاى جذاب براى جلب نظر كاربرا به بحثاى پرمحتواتر و تفكيك پستهايى كه به جز حرف بزن جاهاى ديگه هم ميشه مطرح بشن هستن"

"Hespride" در مورد محدودیت قوانین ح.ب، اینگونه نظرش را می گوید: "هرچند در مورد قوانین اجراییشم من زیاد موافق نیستم که اونجا بیش از حد محدود بشه. چون توی پست اول اولین تاپیک، اتفاقا یادمه نوشته بودم : گاهی فقط یه اسمایلی میتونه تمام حس و حالتون رو بیان کنه. پس همون رو بزارید اینجا! اما الان ارسال اسمایلی یا عکس ممنوعه... البته این مسائل مربوز به بخش اجراییشه که بر عهده ی مدیرانه و من نمیتونم نظری بدم درموردش"

از قول منتقدان این تاپیک، یکی از پیشنهاداتی که برای حل معضل ح.ب مطرح است، برداشتن امکان امتیاز دهی به پست های این تاپیک است. "بابکـــ" مدیر دیگر گفت و شنود در باره ی این پیشنهاد می گوید: "شخصا فکر میکنم این کار درست نیست. خب اگر کسی توی ح.ب پست میذاره، واسه اینه که بقیه صداشو بشنون، لایک کردن پست ح.ب یعنی من حرفاتو خوندم. ضمن اینکه اگر کسی پست هایی میذاره که زیاد لایک میگیره، اگر خلاف قوانین نباشه، خیلی هم خوبه!"

اما شاید این جملات "Hespride"، صاحب ایده ی "حرف بزن"، برای پایان این گزارش از هر حرفی مناسب تر باشد:

"حرف بزن خاطره نویسی یا ارسال پست های خوشگل و ادبی نیست! حرف بزن محلیه برای تخلیه احساسات واقعی بچه ها. و علاوه بر این تخلیه احساسات، یه فایده ی دیگه ای که داره اینه که به شدت باعث شد بچه ها با هم صمیمی بشن.
    ضمن اینکه از حق نگذریم، حرف بزن یک حق بزرگ بر گردن سمپادیا داره!
    توی دورانی که سایت فیلتر بود، بازدید به شدت پایین اومده بود. عملا هیچ تاپیک فعالی وجود نداشت به جز حرف بزن! بچه ها میومدن توی سایت فقط برای اینکه پست حرف بزن ارسال کنن. اینو هیچ کس نمیتونه رد کنه که یکی از مهمترین عوامل زنده موندن سایت توی زمان فیلتر بودنش، همین حرف بزن بود.
    وگرنه ممکن بود باعث قطع ارتباط بخشی از کاربرا در زمان فیلتر بودن بشه که این احتمال عدم بازگشتشون رو زیاد میکرد. همونطور که بعضیا نتونستن اون زمان بیان، و دیگه هیچوقت فعالیت قبلشون احیا نشد!
    در نهایت و خلاصه بخوام بگم، حرف بزن علاوه بر تاثیرات داخل سایتی، یه سری تاثیرات هم در زندگی واقعی افراد داره که خوبه بهشون توجه بشه."

لینک خبر

• لایک لایک x 10
  6. kahroba

امتیازات:
    +5,005 / -86
    نام مرکز سمپاد:
    شهید بهشتی
    شهر:
    تنکابن
    سال فارغ التحصیلی:
    1392
    دانشگاه:
    پزشکی رشت
    مصاحبه شونده: engineer و president، زوج سمپادی [size=10pt]تاریخ انتشار خبر: سه شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۲ تهیه گزارش: کهــربا

ازدواج دو کاربر سایت، پیوندی سمپادی!

در روزهای اخیر از طرف یکی از کاربران خبری به گوش خبرگزاری رسید که باعث خوشحالی مضاعف اعضای تحریریه شد. از این جهت مضاعف که هم در این روزهای بحران خبرگزاری که فعالیت کاربران به شدت کاهش یافته و سوژه ای در سایت یافت نمی شود، یک موضوع برای خبری جدید پیدا شده بود و از آن مهمتر اینکه اصل خبر بسیار مسرت بخش بود!
    engineer و president دو نفر از کاربران سایت، با هم ازدواج کردند! این خبر خوب باعث شد ما یکبار دیگه میکروفون خاک گرفته ی خبرگزاری رو برداریم و برای یک گپ و گفت صمیمانه به سراغ این زوج جوان سمپادی بریم.این شما و این زوج جوان...

خب با عرض سلام خدمت شما... خواهش میکنم اول خودتون رو بیشتر معرفی کنین:
    president:الهام ملک ابادی زاده هستم. 18 سالمه، اهل بیرجند هم هستم.
    engineer:منم علی حسنی صفت 20 سالمه و اهل بیرجندم.

از کی عضو سمپادیا هستین و اصلاً چطور با سایت آشنا شدین؟
    president:از 4 سال پیش تا الان عضوم و از طریق یکی ازدوستام با سایت آشنا شدم.
    engineer:منم از 2 سال پیش عضوم. من از طریق الهام خانوم با سمپادیا آشنا شدم.

خب پس فرضیه ی ما مبنی بر آشنایی شما از طریق سایت غلط از آب در اومد! شما قبل از اومدن به سمپادیا همدیگه رو می شناختین...
    president:بله ما فامیل بودیم باهم.

خب یه کم از رابطتون با سایت بپرسیم...
    نمودار میزان فعالیتتون تو سایت تو مدت عضویتتون چه شکلیه؟ یعنی نمودار فعالیت-زمان! :D (مثلن زنگوله... یا گلابی :D)
    president:شبیه رشته کوهه بیشتر
    لازم به ذکره احتمالاً منظورشون نمودار سینوسی بوده! :-"
    engineer:شبیه هیچی نیس والله :))
    معلومه شبیه هیچی نیست عزیز من یک ساله شما فعالیت نداشتی تو سایت!

الان چقدر به سایت سر میزنین؟
    president: تازگیا نسبتاً زیاد میام.
    علی آقا هم که دیگه از صفحه ی پروفایلشون مشخصه دیگه :D

هر دوتون فارغ الحصیلین دیگه... الان چیکار میکنین؟ رشته و دانشگاه؟
    president:هیچی بیکارم :D
    engineer:منم عمران صنعتی شریف میخونم.

دقت کردین به نوع جواب دادنشون... هر کدوم یکی از سوالا رو جواب میدن :D

تاحالا شده کنار هم بشینین و با هم بیاین تو سایت؟ خب در این صورت با اکانت کدومتون وارد میشین؟
    engineer:اره خوب بعضی وقتا اینجوری بوده. با اکانت خانمم میومدیم چون اکانت من به دلایلی بن هستش.

تا حالا به این فک کردین که مثلن یه اکانت دونفره داشته باشین؟ یعنی نام کاربریتون یا آواتارتون با هم بیاد کنار پست ها! نظرتون در این مورد چیه؟
    engineer: ایده خوبی بود.ازش استفاده میکنیم انشاالله
    شما چرا جدی میگیرین... اینا فقط ساخته تخیل ذهن مریض نویسنده است :D مگه میشه چنین چیزی؟ داریم اصلاً؟

غیر از اعضای تحریریه و خودتون و اون دوستی که اسمشو نمیبرم :-" که شما رو به ما معرفی کرد کسی تو سایت هست که از ازدواج شما مطلع باشه؟
    engineer:بله.مثلاً همه بچه های بیرجندی و بعضی ازهم کلاسی هام که اینجا عضون باخبرن.
    بعد عمری گفتیم یه خبر دست اول خوب میذاریم... ملت می دونن که همه!

شما قبلن تاپیک ازدواج سمپادی ها ، اصلاح نژاد بشر! رو دیده بودین؟ قبل از آشناییتون نظرتون حول موضوع این تاپیک چی بود و الان نظرتون چیه؟
    president:خوب اون موقع میگفتم زیاد تاثیری نداره.نه اینکه صفر باشه اما تاثیرش زیاد و چشم گیر نیست و بیشتر به محیط و وراثت بستگی داره. الانم نظرم همونه.(ولی امیدداریم بچه مون باهوش ترباشه :D)
    engineer: من حرفای ایشون رو لایک میکنم

مگه جرات دارین دیسلایک کنین؟ :D

به سمپادیای سایت توصیه می کنین با هم ازدواج کنن؟ :-"
    engineer:چی بگم... ما که راضی بودیم. حالا بقیه خودشون باید فک کنن دیگه!

خب سوالات ما همینجا به پایان میرسه و میمونه دوتا چیز دیگه...

سوالا چطور بود؟ 1.داغ 2.ولرم 3.سرد 4.هرچی آقامون بگه/هرچی خانوم بگه
    president &engineer:ولرم بود!
    مخاطبین گرامی اگه دقت کرده باشین زوج جوان به زیرکی گزینه ی 4 رو انتخاب کردن! :D یه کم دقت کنین!

تا حالا خبرگزاری سمپادیا رو دیده بودین؟
    president:آره من دیدم همه ی خبرهاش رو هم خوندم. بدون اغراق میگم واقعا عالی بوده!

خب ما یک بار دیگه از طرف خبرگزاری سمپادیا و همه ی بچه های سایت پیوندتون رو تبریک میگیم و صمیمانه آرزوی خوشبختی و دوام و قوام زندگیتون رو داریم!

لینک خبر

• لایک لایک x 9
  7. kahroba

امتیازات:
    +5,005 / -86
    نام مرکز سمپاد:
    شهید بهشتی
    شهر:
    تنکابن
    سال فارغ التحصیلی:
    1392
    دانشگاه:
    پزشکی رشت
    مصاحبه شونده: آنــا، رتبه ۲ کنکور تجربی ۹۳ [size=10pt]تاریخ انتشار خبر: شنبه، ۱۲ مهر ۱۳۹۳ تهیه گزارش: کهــربا

وویسی که جاماند/ مصاحبهٔ خبرگزاری با رتبه ۲ کنکور تجربی + فایل صوتی

ماجرا از این قرار است که تابستان 93 و همزمان با انتشار فراخوان هفتمین پادکست سمپادیا، خبرگزاری تصمیم گرفت با یک ابتکار در سطح فعالیت های خود و سایت، در پادکست تابستانه حضور داشته باشد. از این رو و با توجه به کنکوری بودن فضای سایت در آن روزها، تصمیم بر آن شد تا مصاحبه ای صوتی با "آنــا"، رتبه ی دو کنکور تجربی ترتیب داده و در پادکست هفتم منتشر شود. پس از هماهنگی با آناهیتا نجفی، و تهیه ی مصاحبه به صورت غیر حضوری و تدوینی، فایل صوتی مصاحبه که بعد از سه هفته هماهنگی و تلاش آماده شده بود، برای حضور در پادکست به کاربر مربوط فرستاده شد. اما به دلیل تعداد زیاد وویس های ارسالی برای پادکست هفتم، وویس خبرگزاری به اشتباه از حضور در پادکست جاماند.
    ضمن تاکید بر این که این خبر با هدف نقد پادکست هفتم و سازندگان آن نبوده، خبرگزاری فارغ از دست چندم و کلیشه شدن مصاحبه (با توجه به حضور "آنــا" در صندلی داغ رتبه های برتر کنکور و پاسخ به سوالات مختلف کاربران) و صرفاً برای احترام به تعهدی که پیش از این برای مصاحبه ی اختصاصی خود با آناهیتا نجفی کرده بود، تصمیم به انتشار فایل صوتی مصاحبه گرفت.
    شما می توانید نظرات خود را پیرامون این مصاحبه و ادامه یافتن مصاحبه های صوتی خبرگزاری، در تاپیک نظر، پیشنهاد، انتقاد با ما در میان بگذارید.

[فایل صوتی مصاحبه]

لینک خبر

• لایک لایک x 4
  8. kahroba

امتیازات:
    +5,005 / -86
    نام مرکز سمپاد:
    شهید بهشتی
    شهر:
    تنکابن
    سال فارغ التحصیلی:
    1392
    دانشگاه:
    پزشکی رشت
    مصاحبه شونده: نیرمـا)΄، مدیر داخلی [size=10pt]تاریخ انتشار خبر: پنج شنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۳ تهیه گزارش: کهــربا

یک مدیر داخلی: ۸ مدیر انجمن برکنار شدند/ مدیرگزینی جدید با معیار لیاقت و درایت

چندی پیش خبری مبنی بر تشکیل کمیته انضباطی مدیران انجمن‌ها، تحت نظارت مدیران داخلی سایت، منتشر شد. آخرین خبر‌ها از این کمیته حاکی از جدی بودن اعضای کمیته در برابر کم کاری‌ها و تخلفات مدیران انجمن هاست. به گفتهٔ «نیرمـا) ΄»، مدیر داخلی سایت و عضو کمیتهٔ انضباطی، این شورا تا کنون تصمیم به برکناری مدیران ۸ انجمن سایت، به دلیل عدم فعالیت مدیریتی کافی گرفته است. این مدیر داخلی از افشای نام ۸ مدیر برکنار شده خودداری کرده و عنوان کرد، نمی‌توان با اعلام نام این مدیران، تمامی فعالیت‌های مفید گذشتهٔ آن‌ها را زیر سوال برد.
    همچنین گفته می‌شود سمپادیا به زودی شاهد مدیرگزینی جدیدی خواهد بود. این در شرایطیست که تنها ۴ ماه از آخرین مدیرگزینی سایت، که تنها چند روز قبل از انتصاب مدیران داخلی کنونی برگزار شده بود، می‌گذرد. «نیرمـا) ΄» در پاسخ به این سوال که آیا برگزاری زود‌تر از موعد مدیرگزینی در واکنش به نقش نداشتن مدیران کنونی داخلی در مدیرگزینی اخیر خواهد بود یا خیر، این طور پاسخ داد: «من به این دلیل که خودم و همکاران فعلیم در مدیرگزینی اخیر تاثیری نداشتیم اون رو نامطلوب نمی‌دونم! چون «بابکـــ» و «Bahar_R» جزء مدیران اون دوره بودند و من به اون‌ها حق تام می‌دم. چرا که می‌دونم در اون لحظه بهترین تصمیم رو گرفتن. توجیه اصلی من برای عدم مطلوبیت مدیر گزینی قبلی کاندید شدن کاربرانی بود که قصد قطعی برای مدیریت نداشتند و اکثراً استعفا دادند، سیاستی که ما قرار است در پیش بگیریم داشتن مدیران ثابت و فعال است.»
    «نیرمـا) ΄» پیش از این در اظهار نظری گفته بود: «ما مدیرگزینی قبلی رو به هیچ وجه نمی‌پسندیم و به زودی یک مدیر گزینی جدید برگزار می‌کنیم که در اون معیار ما لیاقت و درایت است، نه قدیمی بودن یا چرخ دنده داشتن»
    وی در توضیح این اظهار نظر خود تصریح کرد: «در مورد معیار باید بگم تا کنون کاربر داوطلب مدیریت، براساس میزان سوابق و مدت زمان و امتیازاتی که داشت نسبت به بقیه اولویت پیدا می‌کرد، البته به طور صریح ذکر نمی‌شد که هرچه قدیمی‌تر باشی شانست بیشتره، اما خب واقعیت به این شکل بود که سابقه بیشتر برتری محسوب می‌شد. از این به بعد ما سعی می‌کنیم کاربران جدید رو هم درگیر مدیریت کنیم و معیار انتخاب رو فعالیت و شایستگی قرار بدیم.»
    این مدیر داخلی سایت روال کاری کمیته نظارت بر عملکرد مدیران انجمن‌ها را خوب ارزیابی کرده و اعلام کرد: «در حال حاضر ما بالغ بر ۵۰ پرونده مدیریتی داریم که فعالیت مدیران جزء به جزء در اون به ثبت رسیده و تا به الان من اکثر کارهاش رو به اتمام رسوندم و جا داره از همکارم sadlove بخاطر همکاری هاش در این طرح تشکر کنم.»
    شایان ذکر است بر اساس تاپیک آخرین تغییرات و اطلاعیه ها، هنوز اطلاعیه‌ای رسمی، مبنی بر دایمی شدن فعالیت مدیرانی که در مدیر گزینی مدیران ارشد اخیر، انتخاب شده‌اند منتشر نشده. پنج ششم مدیران داخلی کنونی، بر اساس اطلاعیه رسمی سایت در تاپیک ذکر شده، همچنان تحت عنوان مدیران آزمایشی فعالیت می‌کنند.

لینک خبر

• لایک لایک x 2
وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است.