• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

عشق،آري؟يا خير؟

عشق وجود دارد؟

• بله

رای‌ها: 115 51.1%
  • خير

رای‌ها: 34 15.1%
  • بله،و تاكنون شكست عشقي نيز خورده ام

رای‌ها: 37 16.4%
  • سعي مي كنم عاشق نشوم

رای‌ها: 44 19.6%
  • شايد،اگر فرد مناسبي بود

رای‌ها: 59 26.2%

• رای‌دهندگان
    225

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
پاسخ : عشق،آري؟يا خير؟

به نقل از first_74 :
کلن عاشق شدن کاریه که میشه گف نمیشه جلوشو گرفت!
چون تا حد بسیار زیادی دست خود آدم نیس!

ولی میشه کاری کرد که درست و صحیح عاشق شد و بیهوده این نعمت بزرگ الهی رو هدر نداد!
چون حیفه که این سرمایه عظیم صرف کارای به درد نخور بشه!
پس بهتره کمی در زمان خرج کردنش دقت کنیم که در جایی خرج بشه که باید و شاید!
شایان ذکر است زمان و جاش هم چندان دست آدم نیست
(قصد دخول ب بحثتون رو ندارم منتها گفتم اینو متذکر شم)

shadiiii

کاربر حرفه‌ای
شهر
میان2اب
دانشگاه
ارومیه-نازلو
رشته دانشگاه
دامپزشکی

من تقریبا از همون اول همه پست هارو خوندم :)
چرا یه سریا جبهمه گرفتین مگه ما وقتی یه چیزی رو تعریف میکنیم باشرایط خاص تعریفش میکنیم
مثلا دوستی ها معمولیمون یه حالت ثابتی دارن ولی گاهی ما بعضی هارو خیلی بیشتر دوست داریم
عشقم یه تعریف ثابت داره فقط میزانش فرق میکنه ادمش فرق میکنه عشق عشقه چ نسبت به مادر باشه یا جنس مخالف یا پنجره اتاقت(استعاره از هرچیز باارزش) میزانش فرق داره :-"

خیلیا هستن اوج دوست داشتن و محبتشون با بقیه فرق داره قرار نیس با دیدین این چیزا برا عشق حد و مرز تعیین کرد
ادم عاشق حتی از زیان دیدن از عشقشو دوست داره این به نظر ماها که بیرون اون رابطه ایم شاید بده برا اونا خوبه :-"

اینی هم که میگین نازکردن و اینا برا قصه مامان بزرگاس رو قبول ندارم بارها شده کسی که شما دوسش دارین ناز کرده و شما باکمال میل حاضربودین براش هرکاری بکنین
اینی هم که عشق و هوس واینا قاطین ایرادی برا عشق نیس هوس یه حالت تکمیل کننده برا یه رابطه عاشقانه بین زن و مرده و نباید منکرش شد این یه تمایل ذاتیه (البته یکسری اتفاقات فعلی درجامعه رو نادیده میگیرم چون اونا ربطی به عشق ندارن) :-"

عشق به ادم ارامش میده دیدم کسایی رو که با شنیدن صدای عشقشون چشاشونم برق میزنه وفکرمیکنن خوشبختترین ادم تو دنیان;;)

وبنظرم عاشق بودن ربطی به سن و شناخت و اینا نداره درهرجاوزمانی فرد ممکنه عاشق بشه و اگرمیزان عشقش کم باشه بعد یه مدت منطقش غلبه میکنه و از اون حالت میاد بیرون

وهمیشه عشق ویران کننده نیس زوج های عاشق زیادی هستن که کنارهم بودنشون و عشقشون باعث موفقیتشون شده ;;)

درحال حاضر من یکی ازدوستاموبیش از خودمم دوسش دارم هرکاری هم حاضرم بخاطرش بکنم ولی من اصلا برا اون مهم نیستم دلیل نمیشه من احساسمو نسبت به اون از دست بدم
ادم عاشق نخواسته عاشق بشه که طرف مقابل هم اینو بخواد ادم عاشق بخاطر دل خودش و بی هیچ انتظاری عاشق میشه

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95

بله !
عشق یکی از بزرگترین نعمتای خداست . ممکنه مخرب باشه و ممکنه خیلی جاهاهم عالی باشه !
یکم عقل رو اگه چاشنی کار کنیم میشه تشخیص داد کجاها درست عاشق شدیم کجاها غلط.
اما توی جاهایی که تاثیرش درست بوده ، عشق واقعا یه پتانسیل بزرگی برای بشره . که بتونه حتی کارهای به ظاهر غیر ممکن رو انجام بده . بدون عشق زندگی بی معنی میشه و اون نشاط خودش رو از دست میده . همیشه اراده و همت جوابگو نیست . خیلی جاها اصلا همه چیز اماده است طرف همت هم داره اما عشق به اون مسیر نیست . یه عامل خیلی مهم واسه انجام دادن تک تک امور به نظر من همین عشقه .
اگه هر چیز دیگه ای رو برای انجام یک کاری در خودتون پیدا کردید ، اگه عشقی وجود نداشته باشه ، هیچوقت انجام اون کار روحتونو سیراب نمیکنه

Full_professor

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
ح ل ی
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93

شما باید اول عشق رو معنا کنید!

به نظرم معنی ای که همه در نظر گرفتن یک دوست داشتن صرف بدون علته(البته علت داره و غریزی هست) هستش که خب این کار عقلانی به نظر نمیرسه و اگر دقت کنید بیشتر در یک بازه ی سنی خاصی رخ میده که دقیقا غریزی بودنش رو نشون میده.

ولی اگر عشق از راه عقل ایجاد شده باشه (مثلا شما عاشق یه معلم میشید به خاطر اطلاعات بالاش!) خب این عشق به قدر عقلی که پشت سرشه ارزشمنده

sadra.h.h

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی تبریز
شهر
Tabriz
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
هیچچی !
دانشگاه
Tabriz uni
رشته دانشگاه
C.E eng
تلگرام
اینستاگرام

همه ی اینا بکنار من دلم واسه اون 33 نفر شکست عشقی ها میسوزه ! ( چه میشه کرد ! غم آخرتون باشه ! :-<)

milad.a

milad.a
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر

از عارفی پرسیدند آخر عشق چیست ؟
لبخندی زد و گفت: :>
غسل جنابت
دمش گرم مرجع تقلیدتون یا من یا این عارف :D

arash.f

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
h3lii
شهر
تهران
رشته دانشگاه
برق امیرکبیر

اصن فکر نمیکنم این سوال خیلی جالب برای پرسیدن باشه .. بیشتر سوالی هستش که باید زندگی کنی تا به جواب برسی

...ELINOR...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
آزاد مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از arash.f :
اصن فکر نمیکنم این سوال خیلی جالب برای پرسیدن باشه .. بیشتر سوالی هستش که باید زندگی کنی تا به جواب برسی
اینو قبول دارم
عشق تو لغت تعریفی نداره
عشق چیزیه ک برای هرکسی یه حس تازه س
اما به نظر من عشق هم مقدسه هم قشنگه
اون چیزی که یک انسان حسش میکنه و چیز جالبی نیس و قشنگی ای نداره عشق نیست
پس عشق یه حس قشنگه
حالا از نظر هرکسی ی جوره
پس جواب این سوال آری هست..

محمد1

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان

عشق هست
مقدس هست
قشنگ هست
فقط جایی و واسه کسی که عشق بندش هرز نشده باشه
چون دیگه اونطوری عشق نیس اصن

A M ! R H O S S E ! N

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ابهر

آری. وجود دارم به نظرم.

emperor701

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اسفراین

به نظر من عشق هنوزم وجود داره البته از نوع واقعی ش...
عشق واژه ی مقدسی ست و عاشق اهل خیانت نیست

azam

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیرجند
سال فارغ التحصیلی
1397
مدال المپیاد
پارسال زیست شرکت کردم(فقط شرکت)
اینستاگرام

آره وجود داره
ولی شناختنش بین این همه عشقای دروغی و هوس کار سختیه

shaylin

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
khorasan

وجود نداره :| :| :|
حداقل توسنای بچه های دبیرستانی راهنمایی ک همش مسخره بازی و بچه بازیه :| :|واقن تاثیر هورموناس فقد :) :)
ولی تو سنای بزرگتر ک طرف دگ کاملن ب بلوغ فکری برسه ممکنهه پیش بیاد :| :|
ولی درکل ب نظره من هرچقدم احساس کنی یکیو دوس داری مطمینم ی مدت ک باهاش زندگی کنی دگ برات عادی میشه
اخلاقای بدشو میبینی و میفهمی از این چیزه ارمانی ک برا خودت!ساخته بودی فاصله داره!و با خودت میگی خب الان بش رسیدم دارم باهاش زندگی میکنم خوب ک چی؟؟چیشد؟؟اونم ی ادمه مثه همه ادما!!و اینکه 24ساعت بااونشخص زندگی کنی!
زندگی قشنگتر از اینه ک با عشق بشه خرابش کرد!خیلی چیزای قشنگتری تو دنیا وجو دداره!!خیلی از کسایی ک عاشق میشن وختی نمیتونن ب اون شخص برسن خیلی افسرده میشن و اینا!!بعد میگن حس قشنگیه!!کودوم حسه قشنگ ک باعث ناراحتیو اینا میشه؟؟برای من واقن غیرقابله هضمه ک یکیو بیشتر از خودت یا حتا هم اندازه خودت دوس داشته باشی (; (;
خیلی وختا عشق ادمو از کارو زندگی میندازه!!من فک کنم بهتره تا ایندمو بسازم تا اینکه وختمو الکی سره یکی تلف کنم!!حسه خوب ینی پیشرفت خوب!اینده خوب!و مایه افتخار خونوادت باشی
و اینکه حسای قشنگ باکمک کردن ب ی یتیم!ب ی خونواده فقیر!رفتن ب خونه ی سالمندان!خوبی کردن ب یکی ک خودش ندونه!مهربون بودن باهمه و بامحبت بودن!حتا بانوازش یک بچه یتیمم ب دست میاد!
و درکل من از وابستگی ب کسی یا چیزی متنفرم! :D :D

Yabançı

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
لاچین
رشته دانشگاه
JLE

عشق حاصل آدرنالین و دوپامین و سروتین و اکسیتوسین و واسوپرسین و ... هست که باعث بقای نسل انسان هست.
به نظرم عشق یه جوری اسیر اندام های تحتانی شدن هست ترجیحا بهتره به جای اونا رو اندام های فوقانی مثل مغز کنترل بهتری داشته باشیم! :D

توصیه : اگه این حس رو دوست دارین مصرف کوکائین رو تست کنید.

توصیه بهتر : بدلیل اعتیاد شدید کوکائین یک راه دیگه هم اینه که گیاه شاهدانه پیدا کنید و گل‌هاش رو بچینین و بزارین خشک شه بعد با سیگار دود کنید شدیدا عاشق میشید.(نام با‌کلاس این ماده ماری‌جوانا هست!) (;

تذکر : من هیچ‌ چیز از زیست‌شناسی نمیدونم خواهشا به هورمون‌ها گیر ندین! :-$

RREEZZAA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
96
پاک شود

آخرین ویرایش:

CPHM

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
اژه اي
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
مرحله دو فيزيك و شيمي
دانشگاه
University of Oxford
رشته دانشگاه
Theoretical physics
شخصا مفهومي كه من از عشق توي كتاب ها يا فيلم ها ديدم برداشت كردم اينه كه وقتي عاشق چيزي هستي از هرچيزي حاضري بگذري.

اگر تعريف عشق رو همين بگيريم به نظرم خيلي شايع نيست توي دوست دختر و دوست پسر ها و دو نفر كه ازدواج كرده اند(البته به نظرم توي زوج هاي پير تر اين عشق وجود داره). اكثرا اون چيزي كه تحت عنوان عشق اتشين هست بين اينها تمايلات جنسي (البته بد نيستند اين ها به هر حال لازمه بقا هستند و به هر حال يك سري نياز هاي پايه ي انسان ها هستند كه بايد رفع بشوند) و مقادري محبته (حس اشنايي و موانست(؟)) كه به اندازه اون مفهوم از خودگذشتگي عشق نيست يعني اكثرا(نه همه) اين عشاق حاضر نميشوند كه جون خودشون رو بدهند تا معشوق رو نجات بدهند. يا مثال نرمال تر اينكه تگر اون فرد مال خودشون نشه عصباني مي شوند و از اون بدشون مياد در صورتي كه اگر اون از خودگذشتگي وجود داشته باشه عاشق به زندگي معشوقش بيشتر از خودش احترام ميذاره و ....

در عين حال به نظرم اين مفهوم از خودگذشتگي عشق در روابطي از انواع ديگه هست. مثال بارزش (حداقل براي شخص من) عشق پدر و مادر به فرزندشونه كه خيلي مواقع واقعا از خودگذشتگي محض هستش فقط به خاطر عشق به فرزندشون. بر عكس همين، خيلي وقت ها در نتيجه همين عشق پدر و مادر به فرزند، فرزند هم عاشق پدر و مادرش ميشه و حاضر به از خودگذشتگي ميشه. (البته اين عشق ممكنه مدت ها طول بكشه تا ايجاد شه، مثلا اكثر كودكان چنين حس شديدي رو نمي تونند داشته باشند)

و در مرحله بعدي هم عشق به عقايد هست كه خيلي خيلي كم پيداست. كسي كه به خاطر ازادي حاضر به حبس ميشه و كسي كه به خاطر ازادي حاضر به مردن ميشه واقعا نسبت اون مفهوم ازادي عشق داره و به خاطر تلاش براي رسيدم به اون مفهوم حاضره از بقاي خودش هم بگذره. (متاسفانه يا خوشبختانه اين نوع عشق توي ايران كلا زياد نيست)

ولي نهايت همه اين حرف ها هم اينه كه همين مفاهيم عشق و ازخودگذشتگي و... همه اتفاقاتيه كه در ذهن ما بر اثر يكسري اتفاقات مادي ايجاد ميشه. لذا نميدونم كه ايا ميتونه يك ارزش يا برتري باشه يا نه.
نهايتا ميشه گفت اگرچه همه اين احساسات يكسري واكنش ها در مغز ماست ولي دليل نميشه براي خودمون واقعي نباشند و براي خودمون ارزشمند نباشند... .

"Mehrab"

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
1398
متاسفانه امروزه نوجوونا هر دوست داشتن و هوس رو میگن عشق
عشق واقعی تو این دوره زمونه هم وجود داره( شاید کم باشه ولی هست)
عشق در کل خوبه ولی اگه حقیقی و به جا باشه و طرفین به هم وفادار بمونن.نه اینکه...

"Mehrab"

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گرگان
سال فارغ التحصیلی
1398
البته عشق فقط مختص به جنس مخالف نیستا
عشق مادرفرزندی خودش محشره

Asma82.r

Asra
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ دوره دوم
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1401
عشق در کل یه چیزه،همون روست داشتن زیاد که حس خوبی به آدم میده. اما درجه هاش فرق میکنه. بعضیا عاشق یه گل میشن و اون گل حس خوبی بهشون میده.بعضیا مثل من عاشق یه معلمشون میشن و وقتی اون معلم رو میبینن حس خوبی بهشون دست میده(و این اصلا چیز بدی نیست). و در عشق به جنس مخالف من بیش تر معتقدم آدم با اخلاق و خلق و خوی طرف مجذوبش میشه و کم کم حس خیلی خوبی بهش پیدا میکنه و چون طرف جنس مخالفه، تمایلات به جنس مخالف هم واردش میشه و این مورد با موردای دیگه یکم فرق میکنه

بالا