• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

عشق،آري؟يا خير؟

عشق وجود دارد؟

• بله

رای‌ها: 115 51.1%
  • خير

رای‌ها: 34 15.1%
  • بله،و تاكنون شكست عشقي نيز خورده ام

رای‌ها: 37 16.4%
  • سعي مي كنم عاشق نشوم

رای‌ها: 44 19.6%
  • شايد،اگر فرد مناسبي بود

رای‌ها: 59 26.2%

• رای‌دهندگان
    225

helii

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
ایران
پاسخ : عشق،آري؟يا خير؟

فک نمی کنم عشق اصلا وجود داشته باشه!!!!!!!!!!!!!
تا حالام هرموقه از کسایی که دوس پسر دارن یا از یه نفر پرسیدم عشق واقعا چجوریه؟گفتن نمیدونم!!!
خدایی من نمیدونم عشق واقعاچیه؟ #-o همه وقتی حرف منو در مورد عشق میشنون میگن تو شکست عشقی خوردی!!! :-\ در حالی که من اصلا نمیدونم عشق چیه؟ :rolleyes: :-? #-o

Sanctum

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشكي شيراز - پردیس
رشته دانشگاه
دندان پزشكي

لطفا یکی به این سوال من پاسخ بده.
چی باعث میشه یکی رو دوست داشته باشید؟
عشق به والدین به خاطر این هست که شما رو به دنیا آوردن و شما رو بزرگ کردن.
عشق به خدا به خاطر این هست که شما رو آفریده و بهتون نعمت داده.
عشق به خواهر برادر به خاطر این هست که از یه پدر و مادر هستی و در واقع هم خون هستید.
کلا اگه یکی واسه آدم مفید باشه و سود برسونه باید دوسش داشت. مثل معلم، بقال سر کوچه، پزشک و ...
در غیر اینصورت دوست داشتن یکی بدون دلیل پوچ محسوب میشه.

иιℓσσ

Niloo
نام مرکز سمپاد
farzanegan amin1
شهر
esfahan
سال فارغ التحصیلی
1397

به نقل از Sanctum :
عشق به خواهر برادر به خاطر این هست که از یه پدر و مادر هستی و در واقع هم خون هستید.
کلا اگه یکی واسه آدم مفید باشه و سود برسونه باید دوسش داشت. مثل معلم، بقال سر کوچه، پزشک و ...
ب نظر من عشق چیزیه ک دلیل منطقی نمیخواد یعنی نمی گی من عاشقه ایکسم ب فلان دلیل...
وقتی وجوده یکی آرومت کنه...بهت آرامش بده...چیزایی رو ک با بقیه نتونسی تجربه کنیو باهاش تجربه کنی...خیالت راحت باشه ک یکی هس ...و ن فقط اینا....
بعضی وقتا خواهر برادرایی هم ک از یه خون نیستن واقعا همو دوسدارن و خودشونو خواهر برادر میدونن...چون مثه یه خواهر یا یه برادر کناره هم بودن...
و خیلیا هم هستن ک هیچ حسی نسبت ب پدر مادراشون ندارن...بی تفاوته بی تفاوت..ن اینکه بخوان تظاهر کنن ...نه...واقعی هیچ حسی ندارن...
اگه بخوایم برا عشق دلیل منطقی بیاریم ب پوچی میرسیم...چون ب نظر من اگه بگیم من تورا دوستدارم چون اینجوری هسی درواقع اون خصلتشو دوست داری ن خودشو...

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از Sanctum :

ببین تو تصویری که از عشق داری کلن پرته!

تقریبن تمام معلم ها تلاش می کنن درس بدن. ولی لزومی نداره همشون رو دوست داشته باشید.

مثلن من از تمام معلم های عربیم متنفرم، ولی یکیشون بامزه بود دوسش داشتم\دارم. نه چون درس میداد چون یه مهربونی و کودکی خاصی داشت با وجود اینکه ۳۸ سالش بود.

مقلن جناب قهرمانی و پور احمد ‌( معلم به ترتیب فیزیک و ریاضی ) نفری منو دو - سه بار از کلاس اخراج کردن ولی من به شخصه حاضر بودم تمام سال فقط با این دو نفر کلاس داشته باشم. به خصوص جناب پور احمد.

من مادر و پدرم رو دوست دارم. ولی نمیشه گفت چون منو بزرگ کردن، چون دوسشون دارم دوسشون دارم!
یا برادرمو دوست دارم ولی نه اونقدر. برام خیلی بیشتر از دوستام اهمیت داره ولی به قدره دوستام دوسش ندارم. چرا ؟ نمی دونم!

دوست دخترمو دوست دارم چرا‌؟ نمی دونم چون دوسش دارم. ولی دلایله خیلی زیادی داره که اون فرد رو انتخاب کردم. مهربون بودن دوست داشتنی بودنش. خشگل بودنش. باهوش بودن اشتراکاتی که داریم.

ولی می تونم مطمینت کنم که اگه صد تا ادم مختلف حتا بعضی هاشون خشگل تر و جذاب تر هم بودن باز هم من همین ادم رو دوست میداشتم\میدارم. چرا‌؟ نمی دونم یه حسی بهم میگه این ادم تو من حسه خاصی به وجود میاره.

من مثلن از سلمونی دوره ی کودکیم متنفر بودم. حتا یادمه روز های اخری هم که تهران بودم همیشه از کنار اون منطقه طوری رد میشدم که از اون یکی سمت خیابون رد شم! نمی دونم چرا. چون بدم میومد ازش.

دکتری که بچه بودم سرما می خوردم پیشش می رفتم کسی بود به اسم ادخ. این ادم رو دوست داشتم. چون اخرین باری که پیشش رفتم ۱۰ سالم بود و وقتی منه ۱۶ ساله رو دید با وجود اینکه دکتر عمومی بود و شاید روزی ۵۰ تا ادم میرفتن سراغش هم اسممو یادش بود هم یادش بود که من به عطر تند حساسیت دارم هم یادش بود که پوسته بدنم حساسه. هنوزم مثله وقتی کوچیک بودم بهم از تو کشوش از اون شکلات خرسی ها داد.

من از خیلی از این ادم ها سوده خاصی نبردم ولی دوسشون داشتم. یا حتا بهتره بگم خیلی از دوستام دقیقن تمام وقت مایه دردسرم بودن ( مثل اخراج شدن سره جلسه امتحان یا له شدن لپ تاپم. یا اینکه پروژه هاشونو سره رفاقت انجام دادم یا ... ) ولی بازم دوسشون دارم. چرا ؟ چون دوسشون دارم.

دوست داشتم دلیل نمی خواد. دوست داری ادمی رو چون دوسش داری.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

اگه الان خدا یکی از نعمتایی که بهم داده رو ازم بگیره من بازم دوسش دارم و باید بگم که عاشقشم. شعار نمی دم. وقتی سلامتی رو یه مدت طولانی ازم گرفت من بازم شکرش کردم و تنها کسی که دلم می خواست باهاش حرف بزنم خدا بود...
پدر و مادرمم جدا از این که محترمن برام دوسشون دارم و دلیلی وجود نداره که چرا یه رابطه ی عاشقانه باهاشون دارم. فقط چون عشق به خدا محکم تر از تمام عشقاییه که می تونه وجود داشته باشه حالا کاری ندارم کسی داره یا نه برای همین می شه براش دلیلی پیدا کرد.
اما کلن عشق چیزی نیست که بشه گفت چرا! چرا چون که ... هیشکی جوابی پیدا نمی کنه چرا معشوقشو دوس داره. ممکنه خیلی صفات عالی داشته باشه اما شاید خیلی ها پیدا بشن که داشته باشن.یعنی باید عاشق اونا هم باشه؟طبیعتا نه.
اما عشقی که سرد می شه عشق جنسیه. چه از نظر فیزیولوژی چه....
کلن اگه دو نفر عاشق هم باشن اگه یکی بد رفتاری نشون بده یا سرد باشه اون یکی باید جبران کنه. عشق گذشت متقابل هم هست.
ولیـــــــــ کل دنبال یه چیزی هستم که بدونم چی می تونه به عشق استمرار ببخشه

iarsham

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
شیراز
مدال المپیاد
ادبی
دانشگاه
تهران (هنرهای زیبا)
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

به نقل از Sanctum :
دوست عزیز: دوست داشتن دلیل نمیخواد...
اینی که شما میگید یجورایی معامله است! دوست داشتن در برابر منافع!!!!
من فکر میکنم شما اصلا معنی دوست داشتنو نمیدونید چه برسه به عشق!

کلا پیشنهاد میکنم از این انجمن برید بیرون!

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

به نقل از (ArOo(ArShaM :
کلا پیشنهاد میکنم از این انجمن برید بیرون!

:))

نتونستم جلوی خودمو بگیرم! ببخشید که اسپم دادم!

Sanctum

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشكي شيراز - پردیس
رشته دانشگاه
دندان پزشكي

از این انجمن برم بیرون؟ :)) پس بگین این انجمن مال عاشقاست دیگه :D
البته تعریف هرکس از عشق فرق میکنه و این که میگید دوست داشتن دلیل نمیخواد به نظر من عیر منطقیه. هرچیزی یه علتی داره.
درضمن منظورم من از این که یکی سود میرسونه این نیست که باید دوستش داشته باشی. تو این مواقع دوست داشتن خودش به وجود میاد.
بازم میگم تعریف هرکس از دوست داشتن فرق میکنه. به نظر من اینکه شما یکی از معلمات رو دوست نداری عجیبه! چون وظیفه معلم سواد آموختن هستش که اکثرا انجام میدن.
الان مثلا شما یه دخترو میبینی عاشقش میشی. خوب این یعنی چی؟ البته منظورم من عشق در نگاه اول نیست(چون اصلا عشق نیست و یه هوس زودگذره)

iarsham

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
شیراز
مدال المپیاد
ادبی
دانشگاه
تهران (هنرهای زیبا)
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

به نقل از Sanctum :
از این انجمن برم بیرون؟ :)) پس بگین این انجمن مال عاشقاست دیگه :D مال کساییه که حداقل میتونن درباره ی عشق "احساس" رو در نظر بگیرن و سودشونو در نظر نگیرن تو روابط احساسی...یا حداقل این دیدگاه رو درک میکنن!
البته تعریف هرکس از عشق فرق میکنه و این که میگید دوست داشتن دلیل نمیخواد به نظر من غیر منطقیه. هرچیزی یه علتی داره.
درضمن منظورم من از این که یکی سود میرسونه این نیست که باید دوستش داشته باشی. تو این مواقع دوست داشتن خودش به وجود میاد.
بازم میگم تعریف هرکس از دوست داشتن فرق میکنه. به نظر من اینکه شما یکی از معلمات رو دوست نداری عجیبه! کجاش عجیبه؟ ببین، شاید به همه ی معلما احترام بزاری...اما دوست داشتن هیچ ربطی به این قضیه نداره...چون وظیفه معلم سواد آموختن هستش که اکثرا انجام میدن.
الان مثلا شما یه دخترو میبینی عاشقش میشی. خوب این یعنی چی؟ البته منظورم من عشق در نگاه اول نیست(چون اصلا عشق نیست و یه هوس زودگذره)
نظر شما هم واسه خودتون محترمه... :))

Sanctum

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشكي شيراز - پردیس
رشته دانشگاه
دندان پزشكي

به نقل از (ArOo(ArShaM :
نظر شما هم واسه خودتون محترمه... :))

من یه عادت بدی دارم ، به هیچ عنوان نمیتونم به نظراتی که مخالف مال من هست احترام بذارم. ولی به هر حال. همونطور که گفتم هرکی تعریف خودش رو از دوست داشتن داره.

shaylin

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
khorasan

عشق نونو اب نمیشه عزیزان ب خدانمیشه

iarsham

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
شیراز
مدال المپیاد
ادبی
دانشگاه
تهران (هنرهای زیبا)
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

به نقل از shaylin :
عشق نونو اب نمیشه عزیزان ب خدانمیشه
از نظر من نکته همینجاست که تو عشق نباید دنبال نون و آب بود...

shaylin

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
khorasan

فایده عاشق شدن چیه???بهتر نی بچسبی ب چیزی ک اآینده داشته باشه???بعضیها بعد ی عاشق بازی و اینا میان ب خودشون میبینند چقدر عقب افتادن۰۰۰

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از shaylin :
فایده عاشق شدن چیه???بهتر نی بچسبی ب چیزی ک اآینده داشته باشه???بعضیها بعد ی عاشق بازی و اینا میان ب خودشون میبینند چقدر عقب افتادن۰۰۰

خوب این کاملن بستگی به معنی شما از زندگی و لذت بردن داره.

قضیه اینه که یکی مثل من درس می خونی و صرفن به مدرکش نیاز داره نه به درساش تا حقوقش رو بیشتر کنه.

یکی واقعن نیاز به درسش داره.

عشق هم همینه. شما اگه زندگی کردن براتون مهمه خوب عاشق شدن مهمترین نقطه ی عطفه زندگیتون خواهد بود.

اگه نه نگران صرفن نمره و اینا هستید بله عقب می مونید!

دل آرام.

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت

چرا کسی که زندگی کردن براش مهمه لزومن عاشق باید بشه؟!

иιℓσσ

Niloo
نام مرکز سمپاد
farzanegan amin1
شهر
esfahan
سال فارغ التحصیلی
1397

به نقل از دل آرام. :
چرا کسی که زندگی کردن براش مهمه لزومن عاشق باید بشه؟!
کسی نگفته لزوما باید عاشق شه!

• لایک
امتیازات: dani

دل آرام.

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت

به نقل از مازیمون :
شما اگه زندگی کردن براتون مهمه خوب عاشق شدن مهمترین نقطه ی عطفه زندگیتون خواهد بود.

• لایک
امتیازات: dani
نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

چرا یه عده فکر میکنن عشق حتما باید در پسش الزام یا سود باشه؟ اتفاقا وقتی عشق میاد، دیگه اومده. یهویی میبینی اومد دیگه.[nb]به عشق میگن دردی نه دوا پذیر![/nb] ناگهانی میاد و حالا کاری با شیوه های اومدنش ندارم. و ممکنه طرف بها بپردازه براش و خسارت هم ببینه که سود نبینه. اصلا عاشقی یعنی ضرر دیدن حتی. ضرر دیدن بی علت که مغز نمیپذیره. تو نمیدونی چرا باید اگه دانش آموزی، و مهم ترین هدفت درس خوندنته، از درست بزنی و به عشقت بپردازی. چون منطق با عشق تقریبا هم خونی نداره.

این که دوام عشق چقدره، سوال سختیه و نمیتونم بهش پاسخ بدم. نظر منو اگه بخواید، میگم "دوامش کم نیست، زیادم نیست" . بستگی به فرد و اون چیز/کس مقابل داره. چرا میگم چیز؟ چون اینجا محدود به عشق به یه آدم دیگه نمیخوام بکنم. هر عشقی میتونه مدنظر قرار بگیره. عشق به انجام یه کار مثلا فیلم دیدن یا ... . اینا هم عشقن دیگه. تعریف عشق کلا چیه؟ علاقه ی شدید قلبی؟ :D میتونه همین باشه. در کل همون چیزی که "آدم شاید بدونه و شایدم ندونه که چرا، به "ایکس" اینقدر علاقمنده و داره از چیزهای دیگش میزنه تا به "ایکس" برسه."

иιℓσσ

Niloo
نام مرکز سمپاد
farzanegan amin1
شهر
esfahan
سال فارغ التحصیلی
1397

خعـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــلی موافقم...
یعنی خعـــــــــــــــــــــــــــــــــــلیـــــــــــــــــــــــــــــــا

dani

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
میاندوآب
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
کامپیوتر-سخت افزار

کلن عاشق شدن کاریه که میشه گف نمیشه جلوشو گرفت!
چون تا حد بسیار زیادی دست خود آدم نیس!

ولی میشه کاری کرد که درست و صحیح عاشق شد و بیهوده این نعمت بزرگ الهی رو هدر نداد!
چون حیفه که این سرمایه عظیم صرف کارای به درد نخور بشه!
پس بهتره کمی در زمان خرج کردنش دقت کنیم که در جایی خرج بشه که باید و شاید!

بالا