• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بهترین کتاب شیمی آلی

طرفدار کدوم کتاب شیمی آلی هستید؟!

• ُSolomons

رای‌ها: 7 41.2%
  • Mc Murry

رای‌ها: 2 11.8%
  • Vollhardt

رای‌ها: 0 0.0%
  • Morrison

رای‌ها: 3 17.6%
  • Wade

رای‌ها: 1 5.9%
  • Klein

رای‌ها: 1 5.9%
  • Clayden

رای‌ها: 3 17.6%
  • Carey

• Brown & Iverson

• Bruice

• Smith

• رای‌دهندگان
    17
  • شروع کننده موضوع

سینا شعبانی

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
سمپاد !
شهر
شنگول آباد !
با سلام فراوان خدمتتون!
شما رو به خدا یکی منو از این بلا تکلیفی نجات بده ! :( بهترین کتاب شیمی آلی کدومه؟! ~X(

* عنوان تصحیح شد

• لایک
امتیازات: Mir

mgn

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : بهترین کتاب شیمی عالی!

برا اینکه شیمی آلی خوب جا بیفته خوندن بیشترشون لازمه .ولی به نظر من اول سولومونز وبعد وید بهترین هستن.
ولی در کل سولومونز برای شروع خوبه .موریسون همه چی رو خوب توضیح داده . ولهارد تمریناش خیلی خوبه. وید علاوه بر اینکه تمریناش خوبه همه مکانیسمارو داره. کلایدن هم که بهتره بعد از اینکه چندتا کتاب آلی رو خوندی بری سراغش چون سطحش خیلی بالاست

• لایک

Iman.Mage

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
نقره‌ی کشوری المپیاد شیمی دوره ۲۴
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی (با ماینور شیمی)
اینستاگرام

بهترین کتاب برای شروع و یادگیری سولومونزه
ولی شما باید همه‌ی کتابا رو حل کنید تا قوی بشید.
مثلا سوالای wade و clayden خیلی خوبن

• شروع کننده موضوع

سینا شعبانی

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
سمپاد !
شهر
شنگول آباد !

راستش مشکل من اینه که از موریسون فی نفسه خوشم نمیاد! و pdf هم نمیتونم بخونم چون پس از چند ساعت سرم درد میاد بدجوری و کتابهای چاپی امروز هم اکثرا ایراد دارند. سولومونز خیلی خوبه ولی نایابه و پی دی اف انگلیسی اون (و حتی فارسی!) هم سرمو درد میاره!(درضمن من کتابهای انگلیسی رو بهتر از فارسی می فهمم که دلایلی داره و تو فهمشون هیچ مشکلی هم ندارم!) کتابهای اوریجینال زبان اصلی کاغذی هم که ...!!! با این اوصاف بین کتب فارسی موجود در بازار کدوم کتاب برای مطالعه بهترینه(منهای سولومونز و موریسون)؟؟؟ اگه کتابها بعضی مباحثو خوب توضیح نداده باشن اشکالی نداره چون میرم از کتابهای دیگه (مثل سولومونز) رفع اشکال می کنم. درضمن باخبرید که Wade قراره ترجمه بشه؟! چه زمانی؟ کی(key!) در ضمن نمی دونم چرا سولومونزو ترجمه نمی کنن!

• لایک
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
شیمی
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Shch :
راستش مشکل من اینه که از موریسون فی نفسه خوشم نمیاد! و pdf هم نمیتونم بخونم چون پس از چند ساعت سرم درد میاد بدجوری و کتابهای چاپی امروز هم اکثرا ایراد دارند. سولومونز خیلی خوبه ولی نایابه و پی دی اف انگلیسی اون (و حتی فارسی!) هم سرمو درد میاره!(درضمن من کتابهای انگلیسی رو بهتر از فارسی می فهمم که دلایلی داره و تو فهمشون هیچ مشکلی هم ندارم!) کتابهای اوریجینال زبان اصلی کاغذی هم که ...!!! با این اوصاف بین کتب فارسی موجود در بازار کدوم کتاب برای مطالعه بهترینه(منهای سولومونز و موریسون)؟؟؟ اگه کتابها بعضی مباحثو خوب توضیح نداده باشن اشکالی نداره چون میرم از کتابهای دیگه (مثل سولومونز) رفع اشکال می کنم. درضمن باخبرید که Wade قراره ترجمه بشه؟! چه زمانی؟ کی(key!) در ضمن نمی دونم چرا سولومونزو ترجمه نمی کنن!

موریسون رو فعلا" بنداز دور.. اگه تازه میخوای آلی رو شروع کنی ترتیب زیر رو پیشنهاد میکنم :

متن و تمرین های مک موری - متن و تمرین های سولومونز (یا Klein) - تمرین های وید ، ولهارد ، موریسون ، کری ، بروس و .. - متن و تمرین های کلیدن - استریوشیمی و مکانیسم کالسی + سه هزار مسئله

مک موری که ترجمش هست.. سولومونز هم اگه نمیتونی خود کتاب انگلیسیش رو گیر بیاری ، فصل های موردنیازش رو پرینت بگیر و بخون (خیلی از بچه های ما همین کار رو کردن)
pdf ترجمه ی ویرایش 6 ـش هم هست. اگه خواستی بگو لینک بدم.. ولی در کل توصیه میکنم همون آخرین ویرایش انگلیسش رو بخونی.

بالا