• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آیا تو انتخاب رشته مون به خارج رفتن فکر کردیم؟

• شروع کننده موضوع

moreda

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
ریاضی
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
کامپیوتر نرم افزار
اگه دوس داشتیم بریم خارج به اینا دقت میکردیم
دیدم چند وقتیه جو انتخاب صحیح و اینا بازه گفتم یه چیزایی رو بگم خالی از لطف نیس.
خوب اگه به خارج رفتنمون فکر میکنیم باید حواسمون باشه چی اونجا خوبه؟

1-علوم کامپیوتر:می دونید وسیع تر از برقه؟ خوب شاید یکی الان بگه که خوب کار نیس براش ولی خوبه که بدونید بیشترین میزانه کار رو تو آمریکا داره
به هر حال یکی از رشته های خوب و معتبر در دنیا به حساب میاد. اما نسبت علوم کامپیوتر به برق تو ایران 1/6 که یعنی تو ایران برعکسه

2-مدریت مالی:بسیار بسیار پرطرفداره تو ایرانم تعداد زیادی از کسانی که در شریف اند به این رشته در فوق لیسانس میروند.ولی لیسانس در شریف نداره و معمولا رتبه های متوسط در ایران میرند و در خارج فرصت شغلی بسیار خوبی نیز دارد.

3-ریاضی:شکه شدید؟ شاید برای همه عجیب باشه ولی واقعا در خارج از کشور به این موضوع بها داده میشه و پول خوبی هم توشه از آرامش کاری هم آدم برخورداره.

4-متخصص آمار:تو ایران خیلی کم داریم و اصلا به طور رسمی چنین رشته ای نداریم در این حدیم ما!

5-اقتصاد و حسابداری:بازار کار وسیع و رابطه مستقیم با پول ارزش این رشته ها رو بالا برده.

6-مهندسی برق:به عنوان سخت ترین رشته بعضا یاد میشه خوب با این سختی هاش بلاخره باید مزایایی هم داشته باشه.(تو خارج به مخابرات بیشتر بها میدن)

7-مهندسی کامپیوتر و داده ساختار:بسیار زیاد کار داره ولی تو ایران کمه و گستردگی کمی هم داره

8-مهندسی مکانیک و نفت:اینم خوبه دیگه فیزیک کاربردیه در واقع.

9-مدیریت بازرگانی:خوبه ببین اونحا هر شرکتی یه گروه بزرگ از این آدما داره. ولی تو ایران همه فکر میکنن همه چی رو بلدند پس تو ایران کار نسبت به اونجا کمه.

10-طراحی عمران:عمران در ابعاد کلان اونجا مهمه و طراحی هم یه نوع هنر حساب میشه.

11-شیمی:میانگین حقوق بالایی داره و کارایه خوبی اونجا انجام میشه.

12-فیزیک:کیفیت بالایی تحقیقات!!!!!

13-مهندسی هوا فضا:اونجا کلی شرکت هست اینجا فقط سپاه.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
تغریبا همینا بودن اما اگه دقت کنید واسه اونا بیشتر علم مهمه نه کاربرد.
بر عکسه ما که همه دنبال کارمند شدنو زندگیه یکنواختیم.
حتی رشته های مهندسی بعضا تو 10 هم قرار نمی گیزند و اساس بعضی آمار های دانشگاه ها فقط علوم پایه و اقتصاد است.

و ما اینجا داریم چیکار میکنیم!!!
آمریکا ساله 1945 بمب اتم داشت و کمی بعد انرژی کنترل شده هسته ای ما یعنی ساله 2014 نداریم؟بعده 69 سال
واقعا عقب مونده که میگن ماییم.

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
پاسخ : آیا تو انتخاب رشته مون به خارج رفتن فکر کردیم؟

من خیلی فک کردم خدایی به اونجا تا ایران و آیندم :))
ولی بازم من به اروپام فک کردم مثلا رو رشته صنایع زوم نکردم چون تو اروپا کمه و اینا :-?
راستی تو آمریکا هرکی بره عمران مسخرش میکنن
رشته پایینه اونجا بین مهندسیا :| نمیدونم واقعا چرا :| میگن کار نیس و اینا
بعد دوسته من زیست میخوند همه میگفتن آفرین باریکلا :D چون اونا لیسانسشون زیسته بعد میرن پزشکی :|

• لایک
امتیازات: a17
بالا