• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

نگو دوستت دارم! پررو میشه :|

• شروع کننده موضوع

ShiNinG

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
مشهد
شماهم حتما تا الآن با این سوال روبه رو شدین که "بهش بگم دوستت دارم یا پررو میشه؟" یا خیلی اوقات ترس اینو داشتین که با زیاد گفتن دوستت دارم و ابراز علاقه کردن توجه کسی و از دست بدین و براش عادی شین.
میخوام بدونم به نظر شما لیمیت و حد ابراز علاقه چقدره؟ آیا باید هروقت که از صمیم قلب حس کردیم یکی و دوست داریم و ازش ممنونیم و حضورش شادمون میکنه بهش بگیم؟
آیا ابراز علاقه آدمارو سرد میکنه یا شدت میده به احساس طرف مقابل؟
← خلاصه چگونه و چقدر و به چه کسی باید گفت دوستت دارم؟

maryammovahedzadeh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
یزد
رشته دانشگاه
مهندسی معماری
اینستاگرام
پاسخ : نگو دوستت دارم! پررو میشه :|

این که وقتی از ته قلب احساس میکنی که دوسش داری و به عبارتی داغ میکنی و نیاز داری بهش بگی خب باید گفت. چون اینجوری میمونه رو دلت. و بعدا از نگفتنش پشیمون میشی.
ولی اینکه دم به دقیقه بگی دوست دارمبه نظرم خوب نیست. نه اینکه براش عادی شی یا بعدا توجهش رو نسبت بهت از دست بده. نه. بخاطر اینکه خب بعضی حرفا جای خودشونو دارن. اینکه تو یه موقعیت خاص یا جایی که حس میکنی موقعیت خوبیه تا با این حرفت خوشحالش کنی بهش بگی که دوست دارم شیرین تره نسبت به اینکه همش بهش بگی. اینطوری شیرینیشو از دست میده.

ابراز علاقه به جا و به موقع آدما رو سرد نمیکنه. اتفاقا باعث میشه طرف مقابلت حسش نسبت بهت قوی تر بشه.

:)

nasim fakhr mohammadi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
آيت الله آملى
رشته دانشگاه
داروسازى

یا ابراز علاقه آدمارو سرد میکنه یا شدت میده به احساس طرف مقابل؟
یه چیز بگم اول صحبتم، این حرفایی که یه عده تو گوش آدم می‌خونن که به طرف ابراز علاقه کنی عادی میشی و فلان. اینا واسه همه صدق نمی‌کنه، یه جورایی به نظرم واسه عقده‌ایا صدق می‌کنه اصن.
میخوام بدونم به نظر شما لیمیت و حد ابراز علاقه چقدره؟
ببین این سوال واسه هر فرد یه جواب داره، یه نفر 24 ساعت به فردی که دوسش داره ابراز علاقه می‌کنه و خیلی هم راضیِ و هیچ عیبی تو کارش نمی‌بینه، یه نفرم یه بار میاد میگه دوست دارم مثلا و شاید ابراز علاقه‌ی بعدی‌ای در کار نباشه اصن! :))
اما به نظر من بستگی به فردی داره که تو می‌خوای بهش ابراز علاقه کنی، مثلا ابراز علاقه به مادر یا پدر شاید یجورایی حد و اندازه نداشته باشه به نظر من. اما واسه بقیه بهتره کم باشه، نه واسه از دست دادن و عادی شدن و فلان، واسه اینکه با ابراز علاقه کردن زیاد توقع افراد رو نسبت به خودت خیلی بالا میبری و مثلا کوچیکترین اشتباهت ممکنه ناراحتشون کنه.

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

ببینید کلن وقتی یه چیزی زیاد بشه بده.اینکه هرلحظه بگی "جانم به فدایت" "نرو بی تو میمیرم" "نری تنهام بزاری" "تو نباشی خونه بی تو سوت و کورِ" و ... باور کنید بده.من تجربه نداشتم به کسی بگم دوستت دارم و ازین حرفا.و خب اینارو تو موارد دیگه دیدم.دوستی داشتیم که ب نظر من این خیلی مخ و زرنگ بود.بعد که باهش صمیمی شدم،اونقد بم گفت:فاتی تو چقد زرنگی.فلان چیزو بم بگو.وای تو عالی ای و ... باعث شد من اون تصور قبلی رو ازون فرد نداشته باشم.کلن هر چیزی_هر چیزی- زیادش بده.نه افراط نه تفریط.
اما خب اگه شما جزو اون دسته افراد هستید که تو دوران نوجوونی تون عاشق شدین و مظمئنید جز اون فرد کسه دیگه ای عشقتون نخواهد بود،و اینکه ولتون کرد نمیرید پی کسِ دیگه ای.بش بگید.شاید خودتون آروم شید.

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

اکثر این پیشنهاداتی که میشنوید از همکلاسی های هم سن و ساله خودتون هست که احتمالن خودشون هم هیچ تجربه ی خاصی از روابط عاشقانه نداشتن. یا تجربه ای که داشتن با یه دختر\پسر کم سن و سال بوده.

به طور کلی اگه شما ابراز محبت نکنید ( هر جنسیتی که داشته باشید ) طرف مقابل نمی فهمه!

و وقتی نفهمه دل سرد میشه و دنبال کسی می گرده که ابراز محبت بکنه!!!

این ابراز محبت هم باید به طور عملی باشه هم به طور بیانی. هیچ کدوم جایه اون یکی رو پر نمی کنن.

مثلن وقتی میگید یه نفر رو دوست دارید ولی وقتی ازتون یه خواهش می کنه ( که مثلن با هم برید پارک! ) و شما مخالفت می کنید ( به طور دایم منظورمه وگرنه بدیهتن ممکنه برای هر کسی مشکلی پیش بیاد و نتونه بره پارک )

- من عاشقتم!
- میای بریم پارک ؟
- نه

خوب معلومه طرف حس می کنه که عاشقتم رو دارید به بیان کوچه بازاری چرت میگید!!!

و برعکس اگه محبت بکنید ولی بیان نکنید باز هم طرف نمی فهمه.

من در مورد همه نمی تونم بگم ولی تجربه ی من اینطور نشون داده که طرف مقابلتون رو یه ادم نفهم و خنگ در نظر بگیرید که لازمه چند وقت یک بار یاداوری کنید که بهش علاقه دارید وگرنه هیچ دلیلی نداره طرف از رفتارتون متوجه بشه!!!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
لاهیجان
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
هیچی ...
دانشگاه
آزاد
رشته دانشگاه
مهندسی

) من اگه کسیو دوست داشته باشم بهش میگم به این که پرو بشه یا نشه فکر نمیکنم :-??
پرو هم بشه حالشو میگیرم :D
و این که ...هرچیزی به اندازش خوبه
:-sپسرا زیاد از تکرار خوششون نمیاد 8->
بیشتر سعی میکنم با رفتارم حس کنه علاقمو هر کی که هست :-?نه بگم دوست دارم

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

من دوست دارم نظر دخترا رو بدونم بیشتر. چون تو روابط شخصیم همیشه یه معضل بوده.

Mah O_o

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96

اگ قرار باشه بکسی نگیم دوسش داریم تا پررو نشه شاید هیچوخ نفهمه و ی جایی پشیمون بشیم
از ما گفتن بود :-"

کاواک

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
95

بستگی داره به طرف مقابل
مثن پدرومادر پررو نمیشن که!:/
به دوستت هم که هیچوقت نمیگی :/ البته من میگم و پررو هم نمیشن!
و گزینه ی اخر جنس مخالف هستش که دیگه اونم بستگی داره به شخصیت طرف :-" خب شما اگه خوب میشناسیدش میتونید تشخیص بدین که پررو میشه یا نه که بهش بگین یا نگین.واگر هم نمیشناسیدش پس چطور دوسش دارین؟!هوم؟! :|

...ELINOR...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
آزاد مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

کلا به نظرم بستگی به
شرایط
طرفت
سنش
و خیلی چیزای دیگه داره!
کلا باید بلد باشی شرایطو بسنجی

Reyhaneh Ranaei

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد

ب نظر من نباید مستقیما بگی دوستت دارم چون براش عادی میشه
همین ک طور رفتارات باهاش مهربون باشی و بفهمه دوستت داره خیلی بهتره....

mohaNnesS

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تبریز
شهر
تبریز
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

کلا وقتی یکی از حرف زدن با کسی لذت میبره یاازبوی ادکلن کسی لذت میبره یا... باید بهش بگه! چه برسه به حالتی که کلا با بودن اون شخص تو زندگیش حال میکنه!
ولی تکرار مستمر درست نیست اصلا! شما هرروز پیتزا بخورید به هرحال خسته میشید هرچقدرم که عاشق پیتزا باشید :D
اینم که میگن پررو میشه بیشتر بستگی داره به شخصیت فرد مذکورکه جزو کسایی نباشه که وقتی یکی بهش گفت تو چقد باحالی مثلن ، پیش خودش بگه اره پسر من دیگه خدای نمکم من فوق العادم و اینا :-"

northern girl

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
lahijan

تجربه نشون داده که زیاد گفتن دوست دارم :)چه به پسر و چه به دختر بده :| یعنی طرف پرو میشه [-( هرچقدر هم آدم خوب و خاکی باشه....ولی این موضوع هم هست که اگه کسی رو واقعا دوست داری و می خوای تو زندگیت باشه ;;) هر چند وقت یکبار بهش یاد آوری x: کن که چقدر برات مهمه و منظورم اینه که هرچیزی افراطش بده {-8 و آدم و دل زده ~X( میکنه و اگه زیاد بهش گفتی دوسش داری و دلش و زد :-"پس فردا نگو چرا اینجوری شد :-w چراااااااااااااااااااااا؟ چون ...تقصیر خودته آدمی همینه نه تحمل محبت بیش از حد و داره نه تحمل سردی و بی احساسی رو ..متعادل باش همین B-)

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

من خودم که تا حالا به مامان بابام نگفتم :D
به ج×ن×س مخالف هم تجربشو نداشتم.
ولی خوب اینکه به دوستام بگم تجربم فـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــراونه
.
مثلا:یکی از دوستام بود من واقعا دوسش داشتم .پیشش مینشستم.اونم باهام خوب بود..ولی خوب صمیمی نبودیم.منم بیش از حد دوسش داشتم.یه بار رفتم گفتم میخام باهات خصوصی حرف بزنم.بعد بهش گفتم دوسش دارم وشروع کردم به گریه کردن :D .بعد زیادی باهاش خوب بودم.مثلا هر جزوه ای هر کتاب خوبی داشتم بهش میدادم.هی بهش میگفتم دوستت دارم.هی هرجا میرفت منم به زور خودمو تو اون جمع جا میدادم.این باعث شد ازم فراری شه. ~X(
ولی بعدش تجربه کسب کردم.ویه نفریو که دوس نداشتم واون میخواست باهام دوست شه.بهش گفتم دوسش دارم وباهاش دوست شدم.خیلی وقتابهش بی توجهی میکردم.و این باعث میشد وقتی یه توجه کوچیک میکنم بهش خوشحال شه...
.
خلاصه تجربه کلیم:اگه واقعا یه نفرو دوست داشته باشی باید بهش بگی ولی همیشه یه جور نباشه رفتارت .مثلا بهش بی توجه باشی ولی گاهی وقتا هم توجه کنی(چی گفتم)....خلاصه باید طوری باشه که نه از بی توجهیت دلسرد شه.نه از محبت بیش از حدت پر رو.

Yabançı

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
لاچین
رشته دانشگاه
JLE

موضوع بحث منو یاد یه ترانه ترکی غمگین از Candan Erçetin انداخت که یکی از دوستان بهم معرفی کرده بود:
متن ترانه به ترکی:
Neden anlamaz insan yanındayken kıymetini
Neden söylemez insan sevdiğine sevdiğini

Yarın çok geç olunca pişman olmak boşuna
Gururun neye yarar ki yalnız kalmaktan başka

Yarın çok geç olunca isyan etmek boşuna
Gururun neye yararki vakit kaybından başka

Neden yar neden
Bilinmez acı çekmeden
Neden can neden
Görülmez günü gelmeden

Neden cimridir insan anlatırken minnetini
Neden sabırsız insan gösterirken öfkesini

Hiddetin neye yarar ki yalnız kalmaktan başka

Yarın çok geç olunca isyan etmek boşuna
Hiddetin neye yarar ki vakit kaybından başka

Neden yar neden
Bilinmez acı çekmeden
Neden can neden
Görülmez günü gelmeden

Neden sevinir insan zafer kazandığında
Kazanmak neye yarar ki kaybeden olduğunda

Savaşlar neye yarar ki yalnız kalmaktan başka

Neden yar neden
Bilinmez acı çekmeden
Neden can neden
Görülmez günü gelmeden

Neden yar neden
Neden can neden​

ترجمه چند بیت اول به فارسی:
چرا انسان ارزش یار و همراه خود را درک نمی کند؟
چرا انسان عشقش را به کسی که دوست دارد ابراز نمیکند؟

وقتی خیلی دیر میشود پشیمان شدن فایده ای ندارد
غرورت به چه دردت میخورد جز تنها ماندنت؟

وقتی خیلی دیر میشود عصبانی شدن فایده ای ندارد
غرورت به چه دردت میخورد جز وقت تلف کردن؟
....

غرورتون به هیچ دردی نمیخوره برید به هر کسی که دوستش دارید بگید که دوستش دارید چه پدر و مادر باشه چه برادر و خواهر و چه معشوقه قول میدم تا آخر عمر به این کارتون افتخار کنید.حواستون باشه بعضی ها زود از دست میرند قبل اینکه دیر بشه برید بغلشون کنید و بگید دوستت دارم x:

(بخاطر ترجمه نه چندان خوب ببخشید)

deniz_nabege

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب

نظر شخصی من اینه که وقتی خیلی بیش از حد ابراز علاقه کنی تبدیل به روزمرگی میشی دور و برمون پره از ادمای نمک نشناس که توجهتو از روی جذاب بودنشون میدونن . من حتی اگه خیلی به یکی احساس علاقه و دوست داشتن داشته باشم غرورم اجازه نمیده بگم شاید وقتی طرف مقابل احساسشو نسبت به من گفت منم احساس واقعیمو بهش بگم ولی احساس میکنم غرورم شکسته میشه به یکی بگم دوستت دارم مگر اینکه این احساس و علاقه دو طرفه باشه وگرنه هیچوقت من پیش قدم نمیشم

mah banoo

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397

به نظرم همه چی به وقتش خوبه.
اینکه دو نفر با هم دوست میشن بعد دو مین یکیشون به اون یکی میگه عاشقتم خیلی مسخره است واقعا !!!! زایه است طرف داره خالی میبنده !
اگه زیادی از حد به یکی بگی دوستت دارم لوس میشه!
در ضمن باید عمل هم باشه همراهش دیگه
اون پررو شدنه ماله وقتیه که به وقتش نگفتی دوستت دارم یعنی منظورم اینه که وقتی گفتی دوستت دارم که وقتش نبوده!
:D :D :D

demon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
تهران
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
فیزیک

شخصا دم به ثانیه میگم
اصن صبح بیدار میشم تا قربون صدقه ش برم
بعد 6 سال هنوزم پررو نشده :D

ربطی به غرور داره حالا!؟ تا حالا لبخند کسی که مطمئنه دوسش دارید رو دیدین؟! اگه ندیدین اصلا نمیدونید غرور چی هست :>

mahya.m

M H Y A☀-
نام مرکز سمپاد
Fatzanegan
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
Inam na:)

باید بگی
ولی نه اون‌قدر که براش عادی بشه. یه جوری باش وقتی به کسی می‌گی دوستت دارم ذوق مرگ شه...

آرررررره B-)

zedzi: متن فارسی شد، لطفاً فینگلیش ننویسید.

بالا