• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کار گروهی یا انفرادی؟

• شروع کننده موضوع

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام
سلام دوستان به نظرتون چقدر توی کشور برای کارهای گروهی ارزش قائل هستند؟

داشتم به این فکر میکردم که اغلب افراد ترجیح میدن کارهاشون رو به تنهایی انجام بدن و از کارهای گروهی پرهیز میکنند

حتی در ضرب المثل های ما هم این پرهیز از کارهای شریکی و گروهی به چشم میخوره :

# شريك اگر خوب بود خدا هم شريك ميگرفت !

#دیگ شریکی به جوش نمیاد!

#آشپز كه دوتا شد، آش يا شوره يا بي نمك !

انجام دادن کارها به صورت گروهی اغلب بازده رو میبره بالا و همینطور موجب میشه هر فرد کمتر به خودش فشار بیاره برای انجام کار مذکور

اما دید جامعه فعلی نسبت به کار های گروهی دید مثبتی نیست و اغلب افراد ترجیح میدن کارهاشون رو به صورت انفرادی انجام بدن !

شما خودتون برای انجام دادن مثلاً یک پروژه یا تحقیق ترجیح میدید گروهی کار کنید یا انفرادی؟ و چرا؟

و چه پیشنهادهایی برای این که مردم بیشتر به سمت کار گروهی کشیده بشن دارید؟

mohaddes

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بـنـاب
سال فارغ التحصیلی
94
اینستاگرام
پاسخ : کار گروهی!

من خودم کار گروهی رو ترجیح میدم. چون هم هیجانش بیشتره اغلب و هم حوصله سر بر نیست.
و مهمتر اینکه در حین انجام کار یهو دیدی یکی یه ایده ی خیلی جالب داد و بقیه هم دست به کار شدن و ایدهه رو پر و بال دادن و آخرش یه کار خیلی باحال از آب در اومد.

در مورد سوال آخرم هیچ ایده ای ندارم! خب باید تجربه کنن دیگه :D

Antares

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
رشته دانشگاه
برق
پاسخ : کار گروهی یا انفرادی؟

من ترجیح میدم انفرادی انجام بدم
بضیاتو گروه کم کاری میکنن و کارها رو میذارن ب عهده بقیه اعضا ک من مخالفم

یا اختلاف نظرها و سلیقه ها ک هر عضو حرف خودشومیزنه و ب نظر دیگران اهمیت نمیده هم هست

ب هرحال من ترجیح میدم انفردای انجام بدم البت ب کمک مادرم

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی

کار گروهی همیشه و همه جا هم خوب نیست. این ضرب المثل ها هم برای اون مواقع هست، همونطوری که ضرب المثل هایی هم داریم برای انجام کار گروهی . در مبانی اعتقادیمون هم خیلی تاکید شده بر کار گروهی. ولی خب مثلا این بحث دوتا شدن آشپز، یه منطق ساده داره دیگه. ینی اصلا این نیست که بگیم نخیر یه خورش قورمه سبزی میخواید بپزید ده نفری بپزید خوشمزه تر میشه! :D

اصولا کار گروهی مفیده، در حالتی که به نیروی بیشتر/ ایده های بهتر/ زمان بیشتر نیاز باشه. وگرنه وقتی که برای انجام یه کار توان و زمان و ایده مناسب رو داریم، چه کرمیه که مثلا جای یه نفر دونفر همون کارو بکنن؟ :-?

آسیب بعدی که هست برای کارگروهی، بحث سواری رایگان هست. همیشه توی گروه ها یه عده هستن که از زحمات دیگران استفاده میکنن فقط! :D

حالا در کنار اینها، کار گروهی مزایای خیلی زیادی هم داره. بخش زیادیش روانی و آموزشیه. کسب مهارت های جدید، آشنایی با روش های جدید انجام کار، یادگیری فرایند مدیریت و ماموریت (ینی گوش کردن به حرف دیگران بدون چونه زدن ) و همکاری.

سوال اصلی تاپیکو نفهمیدم چیه :-" ولی در کل لازم نیست ملتو سوق بدیم به سمت کار گروهی! خود به خود گروه تشکیل میشه وقتی نیاز بشه. الان مثلا چه کارهایی توی کشور داره انفرادی انجام میشه که گروهی باشه بهتره؟ :-?

تازه یه سری بحث ها هم بحث های شخصیتی هست در این زمینه. مثلا ادم هایی که نمیتونن اعتماد کامل بکنن به دیگران و کار رو بسپارن بهشون یا ادم هایی که برعکس، دوست دارن اجرا کنن فقط نه تصمیم گیری! که بحثش مفصله

poolia

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد رجايي
شهر
اسلامشهر
مدال المپیاد
كامپيوتر & شيمي
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

من خودم به شخصه تا چند وقت پیش ، هیچ اعتقادی به کارگروهی نداشتم و سعی می کردم همه کارامو تنها انجام بدم ، حتی پروژه های دانشگاهیمو که البته خیلی هم اذیت می شدم اما جدیدا وارد کارهای گروهی شدم و راستش خیلی هم دارم لذت می برم !
به نظرم مشکل ما برای کارگروهی نکردن ، عدم اعتماده که تو همه جا تو کشورمون وجود داره و تگه این رو بتونیم حل کنیم ، تقریبا خیلی از راه رو رفتیم مثلا بیایم واسه شروع ، یه پروژه رو با دوستای خیلی نزدیک شروع کنیم که تقریبا اون اعتماد هست ، صمیمیت رو هم بالا ببریم و از ابزارهای کار گروهی هم استفاده کنیم که جذابیت کار رو بالا ببره واسمون ، مثلا بردهای مجازی و ... این جوری می تونیم به کار گروهی حس خوبی پیدا کنیم ...
اگه نگاه وسیع هم بخواییم داشته باشیم باید از سنین کم و تو مهد کودک ها ابتدایی ، مبنای آموزش رو کارگروهی بزاریم و یه فکری هم برای اعتماد کنیم

• شروع کننده موضوع

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

به نقل از Hespride :
کار گروهی همیشه و همه جا هم خوب نیست. این ضرب المثل ها هم برای اون مواقع هست، همونطوری که ضرب المثل هایی هم داریم برای انجام کار گروهی . در مبانی اعتقادیمون هم خیلی تاکید شده بر کار گروهی. ولی خب مثلا این بحث دوتا شدن آشپز، یه منطق ساده داره دیگه. ینی اصلا این نیست که بگیم نخیر یه خورش قورمه سبزی میخواید بپزید ده نفری بپزید خوشمزه تر میشه! :D

اصولا کار گروهی مفیده، در حالتی که به نیروی بیشتر/ ایده های بهتر/ زمان بیشتر نیاز باشه. وگرنه وقتی که برای انجام یه کار توان و زمان و ایده مناسب رو داریم، چه کرمیه که مثلا جای یه نفر دونفر همون کارو بکنن؟ :-?

آسیب بعدی که هست برای کارگروهی، بحث سواری رایگان هست. همیشه توی گروه ها یه عده هستن که از زحمات دیگران استفاده میکنن فقط! :D

حالا در کنار اینها، کار گروهی مزایای خیلی زیادی هم داره. بخش زیادیش روانی و آموزشیه. کسب مهارت های جدید، آشنایی با روش های جدید انجام کار، یادگیری فرایند مدیریت و ماموریت (ینی گوش کردن به حرف دیگران بدون چونه زدن ) و همکاری.

سوال اصلی تاپیکو نفهمیدم چیه :-" ولی در کل لازم نیست ملتو سوق بدیم به سمت کار گروهی! خود به خود گروه تشکیل میشه وقتی نیاز بشه. الان مثلا چه کارهایی توی کشور داره انفرادی انجام میشه که گروهی باشه بهتره؟ :-?

تازه یه سری بحث ها هم بحث های شخصیتی هست در این زمینه. مثلا ادم هایی که نمیتونن اعتماد کامل بکنن به دیگران و کار رو بسپارن بهشون یا ادم هایی که برعکس، دوست دارن اجرا کنن فقط نه تصمیم گیری! که بحثش مفصله

من کاری به این که در دین چه چیزهایی گفته شده ندارم و بحثم کاملاً مربوط به جامعه هست و باور های برجسته ی اون!

در جامعه ی فعلی کار گروهی بسیار کم انجام میشه و اغلب ترجیح میدن که کارهاشون رو به صورت انفرادی انجام بدن و به قول شما چه کرمیه که هر کاری رو گروهی انجام بدن مثلاً !!!
مشخصه شاید در پختن قورمه سبزی نیازی نباشه یک گردان آدم جمع کنیم !

اما خوب برای انجام پروژه های علمی یا تحقیقات یا کارهای هنری در سطح وسیع نیاز به گروهی کار کردن هست اما غالب افراد ترجیح میدن که تک نفره انجام بدن

از زاویه دیگه ای که میشه به قضیه نگاه کرد : عدم اعتماد مردم به هم دیگه هست که خوب اصلاً واکنش مثبتی نیست ، این عدم اعتماد از کجا نشات میگیره؟ و چرا؟

من یک مدتی داشتم راجع به کره و ژاپن به عنوان دو کشور که با سرعت خیلی زیادی پیشرفت کردند تحقیق میکردم و به نکته جالبی رسیدم این دو کشور به شدت برای کارگروهی ارزش قائل هستند

به طوری که اولین و مهمترین هدفشون توی مدارس ابتداییشون تقویت روحیه کار گروهی هست ( لوئیس ۱۹۹۵، سرکارآرانی ۱۳۸۱، بختیاری ۱۳۸۷)[nb]- سرکار آرانی، محمدرضا (۱۳۸۱). فرهنگ آموزش در ژاپن. تهران : روزنگار
[/nb][nb]- بختیاری، ابوالفضل (تیره، ۱۳۸۶). درسهائی از ژاپن. خبرنامه انجمن دوستی ایران و ژاپن، سال هفتم شماره ۱۶
[/nb][nb]- لوئیس، کاترین (۱۹۹۵). آموزش قلب ها و اندیشه ها. ترجمه ح. افشین منش و ش. ایلبگی طاهر. تهران: ساز و کار، چاپ چهارم ۱۳۸۵
[/nb]

مثلاً شما فرض کن سه نفر مجموعاً برای استارت یک کار پول مورد نیازی دارند ، این سه نفر با هم کار نمیکنن و استارت کار رو نمیزنند چرا چون عقاید عامه مردم اینه که کار شریکی خوب نیست و با شکست مواجه میشه

یا میتونن با مجموع پول هم خونه یا زمینی بخرن اما نمیخرن چون دیگ شریکی...

یا حتی توی کارهای تحقیقی ترجیح میدن که تک نفره عمل کنن چرا ؟ چون در صورتی که تک نفره عمل کنن پاداشش فقط برای اون هاست در صورتی که اگر گروهی باشه پاداش برای همه هست

اغلب مردم توی ایران ، دوست دارن اگر به چیزی میرسن همه ی اون چیز ( پول ، تقدیر نامه، سهمیه و ...) فقط برای خودشون باشه

ما حتی این کارهای تک نفره رو توی بچه ها هم نهادینه میکنیم برای مثال :

در نظام آموزشی از همون کودکی، در کودکستان ها یک بازی خیلی معروف هست که حتما شما هم تجربش رو داشتین، به این صورت که مثلا یک گروه 10 نفره از بچه ها رو انتخاب می کردن و 9 صندلی میزاشتن، موزیک پخش میشد و با قطع موزیک بچه ها باید فورا روی صندلی مینشستن، و هرکسی نمیتونست بشینه بازنده بود و در دور بعد حذف میشد، این کار انجام میشد تا زمانی که 2 نفر میموندن و یک صندلی. حالا این بازی در ژاپن چجوریه؟ در کودکستان های ژاپن همین بازی هست با این تفاوت که کسی برنده میشه که بتونه نفر اضافه رو کنار خودش روی صندلی جا بده

من خودم وقتی متوجه این موضوع شدم که به طور اتفاقی یکی از دوستان دی وی دی آهنگ کره ای :D بهم داد بعد دیدم که بیشتر افراد به صورت گروهی خونده بودن و خوب اغلب موفق هم شدند!

این عکس رو ببینید :

6rI2t9CbsiZRfvln5npFXcBv956Ge.jpg

بیشتر خواننده های کره ای (که در تصویر بالا میبینید) به کارهای گروهی کشیده میشن و برای مدت طولانی هم با هم کار میکنند ، پیشرفت هم میکنند اما در ایران متاسفانه کار گروهی جایگاه خاصی نداره و حتی بد شمرده میشه مثن اگر من برم بگم میخوام با فلانی سرمایه گذاری کنم روی شغلی...
اولین چیزی که میگن اینه که نمیتونستید جدا کار کنید با سود کمتر؟ آخه این طوری مطمئن تره ، آدم خودش باید رییس خودش باشه ، کلاه سرت نره و...! (این اتفاق برای من افتاده)

حالا چی کار کنیم که کار گروهی بیشتر انجام بشه؟

alibasirat

کاربر حرفه‌ای

به نظرم اگر گروه یکسری شرایط داشته باشه حتی منزوی تربن افرادم واداربه کارگروهی میکنه:
1-منافع مشترک:باید طوری باشه که همه یه سودی ازنتیجه کارببرن
۲-سرگروه:یکی ازمهم ترین ارکان گروه سرگروهه.خیلی ازافراد معتقدهستن که مدیریت به کسب مهارت نیاز داره.اما من معتقدم علاوه برمهارت استعداد هم نقش حتی شایدبیشتری داشته باشه
مثلا یکنفرهرچقدرم درس بخونه اگراستعداد کافی نداشته باشه فرضا طلای ریاضی نمیشه.حالا هرچقدرم بخونه.بالاخره اگر دقت کرده باشید درهرکلاسی یک یاچندنفرهستند که بقیه دانش آموزان سعی میکنند ازونا پیروی کنند در واقع ذاتا مدیرن انگارفکرکنم هرکلاسی به همچین دانش آموزایی داشته باشه.پس باید یه سرگروهی خوب انتخاب کرد.
۳-هدف مشخص
4-تعریف یکسری ضوابط تنبیهی وتشویقی
۵-اعتماد نکردن بیجا:مثلا دونفرهرچقدرم صمیمی باشن نباید زیادبهم اعتمادکنند.الان برادربه برادررحم نمیکنه چه انتظاری ازغریبه میشه داشت.به نظرم همون اول یکسری ضوابط باید تعبین کرد که مشکلی درآینده پیش نداد
۶-برنامه ریزی:گروه نباید همینطور کور یکارو شروع کنه
و...
اینکه توایران ضعیفیم درکارگروهی به نظرم چندتاعامل داره:
۱-بلدنبودن انتخاب سرگروه
۲-رعادت نکردن حقوق همدیگه
۳-اعتمادکردن بیجا
۴-شروع بدون برنامه ریزی
که بنظرم عوامل۱و۳چیزیه که تجربه کردنش توسط بیشتر ایرانیا باعث شده ازکارگروهی فرارکنن.

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

میدونین چیه.من اصولا برای کارهام وسواس خاصی دارم و حس میکنم بقیه نمیتونن کارُ اونجور که دوست دارم انجام بدن.اکثرن هم این نمیشه که دوستام ناراحت بشن چرا تو کار گروهی بهشون کاری ندادم،اتفاقا خیلیَم خوشحالن چون کارهارُ خوب انجام میدم و حال میکنن الکی نمره بگیرن.ولی این وسط منم که اذیت میشم.واسه همین کار گروهی نیست به نظرم.حَمالیِ!

• لایک
امتیازات: swz

poolia

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد رجايي
شهر
اسلامشهر
مدال المپیاد
كامپيوتر & شيمي
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از ـفاتــــ :
میدونین چیه.من اصولا برای کارهام وسواس خاصی دارم و حس میکنم بقیه نمیتونن کارُ اونجور که دوست دارم انجام بدن.اکثرن هم این نمیشه که دوستام ناراحت بشن چرا تو کار گروهی بهشون کاری ندادم،اتفاقا خیلیَم خوشحالن چون کارهارُ خوب انجام میدم و حال میکنن الکی نمره بگیرن.ولی این وسط منم که اذیت میشم.واسه همین کار گروهی نیست به نظرم.حَمالیِ!
این همون عدم اعتماده ، این که حس می کنم بقیه نمی تونن !!!

swz

کاربر فوق‌حرفه‌ای

خب ببینید من‌م یه جورایی مشکل فات رو دارم. و می‌گید که عدم اعتماده. خب بله. من اعتماد نمی‌کنم وقتی تو کارهای قبلی با همون آدم‌ها یا آدم‌های دیگه دیدم که افراد خیلی کمی پیدا می‌شن که واقعا براشون مهم باشه و وقت صرف کنن برای اون کار. وقتی می‌بینم که آخر سر خودم مجبور می‌شم کارایی که جزو وظایف اون‌ها بوده رو انجام بدم، می‌گم چرا از همون اول خودم انجام ندم؟ و به طور مثال چون این مسئله که اون‌ها بشینن و همین‌طوری الکی نمره بگیرن، خیلی برام قابل پذیرش نیست، سعی می‌کنم تنهایی کار کنم. ولی در کل کار گروهی خیلی بهتره اگه هم‌گروه‌هاتون خوب و مسئولیت پذیر باشن.
البته این رو هم بگم که خود من هم شده که جزو اون دسته‌ی بیکار باشم. در بعضی مواقع هم دلیلی داشتم ولی خب، اکثر مواقع دلایل صرفا بهونه‌س.
به نظرتون، برای این که مردم کشیده شن سمت کارگروهی، نباید اول مسئولیت‌پذیری رو تقویت کنیم تو خودمون؟ این‌که یه‌کاری محول می‌شه بهمون یا از اون اول قبول نکنیم و اگه قبول کردیم درست انجام‌ش بدیم؟

poolia

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد رجايي
شهر
اسلامشهر
مدال المپیاد
كامپيوتر & شيمي
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

اگ کسی کاری نکرده و همه کارا به دوش یکی افتاده پس کارگروهی تجربه نشده ، صرفا یه گروه تشکیل شده و کار باز به صورت فردی انجام شده ...
وقتی اون اعتماده وجود داشته باشه ، حالا که گروه تشکیل شده ، همه وظایف به درستی تقسیم میشه و دیگه من مطمئنم همه بخش ها داره به درستی انجام میشه و اون موقع سعی می کنم خودم هم بهترین کار و بازده رو داشته باشم ، می دونم که عواقب کار نکردن من گریبان گیر همه است و یه جورایی اعتماد باید دو طرفه باشه ...
مسولیت پذیری هم نکته مهمیه برای ما اما خوب صرفا برای کار گروهی نیست و تو کارهای فردی هم همینه ، مسولیت پذیری و تنبلی و دقیقه 90 بودن !

swz

کاربر فوق‌حرفه‌ای

خب بله، اگه همه کارهاشون رو درست انجام بدن، چرا نباید کارگروهی انجام بدیم؟ در این صورت کارگروهی خیلی بهتر و مفیدتره و نتیجه‌ای که به‌دست میاد از کار انفرادی عالی‌تره. - کاری به کارهایی که کلا باید انفرادی انجام بشن و این‌ها نداریم البته. -
درسته که مسئولیت‌پذیری برای کار انفرادی هم مهمه، اما تو کار گروهی بیشتر به چشم میاد. وقتی فقط خودت باشی، خب اگه تاخیر بیفته تو کارت خودت ضرر کردی، اگه کارت رو به خوبی انجام ندی خودت ضرر کردی. کلا اگه مسئولیت‌ت رو خوب انجام ندی بیشترین تبعات‌ و ضررهاش رو هم خودت می‌بینی. اما تو کار گروهی، علاوه بر خودت داری یکسری آدم دیگه هم اذیت می‌کنی و به اون‌ها هم ضرر می‌دی. پس باید بیشتر حواس‌ت رو جمع کنی.

• شروع کننده موضوع

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

به نقل از صَواع. :
خب بله، اگه همه کارهاشون رو درست انجام بدن، چرا نباید کارگروهی انجام بدیم؟ در این صورت کارگروهی خیلی بهتر و مفیدتره و نتیجه‌ای که به‌دست میاد از کار انفرادی عالی‌تره. - کاری به کارهایی که کلا باید انفرادی انجام بشن و این‌ها نداریم البته. -
درسته که مسئولیت‌پذیری برای کار انفرادی هم مهمه، اما تو کار گروهی بیشتر به چشم میاد. وقتی فقط خودت باشی، خب اگه تاخیر بیفته تو کارت خودت ضرر کردی، اگه کارت رو به خوبی انجام ندی خودت ضرر کردی. کلا اگه مسئولیت‌ت رو خوب انجام ندی بیشترین تبعات‌ و ضررهاش رو هم خودت می‌بینی. اما تو کار گروهی، علاوه بر خودت داری یکسری آدم دیگه هم اذیت می‌کنی و به اون‌ها هم ضرر می‌دی. پس باید بیشتر حواس‌ت رو جمع کنی.

چرا باید قبل از شروع یک کار به دیگران بی اعتماد باشیم ؟

این بی اعتمادی از ککجا نشات میگیره؟

alibasirat

کاربر حرفه‌ای

به نقل از Radikal :

از بس دروغ زیاد شده
وهرکس فقط به فکرخودشه

poolia

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد رجايي
شهر
اسلامشهر
مدال المپیاد
كامپيوتر & شيمي
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

بخشیش هم به خاطر زیادی از خود مطمئن بودنه !

Hespride

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی (ره)
شهر
قم...قم...قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مالی

به نقل از Radikal :

بخشیش از شناخت!
مثلا من خودم توی دانشگاه با سه نفر همیشه همگروه بودم توی پروژه ها اما همیشه اون بخش هایی که به اونها مربوط بود میلنگید. در نتیجه من از ترم 6 به بعد تمام پروژه ها رو تنهایی انجام میدادم :D
ینی ادم ممکنه در اثر شناخت، ترجیه بده کار انفرادی بکنه.
بعد مثلا وقتی یه جایی باشی که هی این تجربه به شکست منجر بشه، در نتیجه ادم عاقل استقرا میکنه و توی اون جمع دیگه اعتماد بیخود نمیکنه!

به نقل از poor.coder :
بخشیش هم به خاطر زیادی از خود مطمئن بودنه !

دقیقا اره. همون بحث ویژگی های شخصیتی که گفتم.

Swallow

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
tbrz
سال فارغ التحصیلی
97

به نظر من خب بخاطر بی اعتمادی هست که کار های گروهی کمتره همچنین همکاری و علاقه تاثیر داره
مثلاً تجربه به من نشون داده وقتی من یه کاری رو گروهی انجام میدم کمتر نتیجه میگرم چرا؟ چون مثلاً افراد دیگه گروه هماهنگ نیستند و یا علاقه ای ندارند.
بنابراین ترجيح ميدم کارو انفرادی انجام بدم
راستش باید براى انجام کار های گروهی افرادی رو انتخاب کنیم که علاقه به انجام اون کار رو انجام داشته باشند

Adrina

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395

.

Suspected Girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
علوم‌تربیتی
تلگرام

برام فرقی نداره ولی خب بستگی ب گروهش داره
بعضیا تو گروه خیلی کم کاری میکنن یا بخاطر تفاوت عقیده هامون نمیتونیم با هم کار کنیم اونوقته کار گروهی فنا میشه :D
ولی خب هر وقت کارم انفرادی بوده بهتر از اب درومده!

مه بهار

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان مشهد
شهر
مشهد

سلام :D خب من به شخصه کاره گروهی رو ترجیح میدم بر خلافه خیلیا که دوس دارن فردی کار کنن :| ولی خب این ترجیح دادنم تا حدیه که خب یه جورایی از این که کاری رو خودم انجام بدم میترسم چون توی یک گروه اگه موفق نشن مسولیت شکست با همس اما تو کاره فردی نه.....یعنی یه جورایی از شکستش میترسم و برای همین همه کارام رو گروهی انجام میدم که فک کنم خوب نیس :-" :-" :-" :|

بالا