پشت کنکور ماندن یا نماندن مسئله این است

شروع موضوع توسط esfrwms ‏2014/8/5 در انجمن کنکور ۹۳

 1. esfrwms

  esfrwms کاربر خاک انجمن خورده
  عضو کادر مدیریت مدیر کل

  ارسال‌ها:
  2,392
  امتیازات:
  +19,210 / -248
  نام مرکز سمپاد:
  فرزانگان
  شهر:
  رشت
  سال فارغ التحصیلی:
  92
  دانشگاه:
  NSU
  رشته دانشگاه:
  General medicine
  این روزا دیگه نتایج اومده و کلی سوال دارین… این روز ها بعد از اعلام نتایج خیلی ها به هم ریختن خیلی ها نتیجه دلخواهشونو ندیدن و عوضش با رتبه ای رو به رو شدن که اصلا انتظارشو نداشتن . و حالا تنها سوالشون اینه : برم یا بمونم ؟ پشت کنکور ماندن ؟ پشت کنکور ماندن خوب است ؟ پشت کنکور ماندن یا دانشگاه ؟ برم یه رشته سطح پایین یا دانشگاه آزاد یا این که یه سال دیگه پشت کنکور بمونم ؟
  نکنه بمونم و سال دیگه رتبم بد تر بشه ؟ این ها سوالایی هستن که این روز ها خیلی ها درگیرشن
  -سراسری روزانه قبول شدی؟!!!:
  اگه تو یه رشته سراسری روزانه قبول شدید پشت کنکور موندن فایده نداره.چون تا جایی که من می دونم کسی که سراسری روزانه قبول بشه ولی نره دوسال از کنکور دادن محروم میشه که تو این شرایط پسرها که باید برن سربازی و دخترها و اونایی که سربازی ندارن تا دوسال دیگه از جو درس و کنکور دور میشن.به عبارت ساده تر میشه گفت که اگه سراسری روزانه قبول شدید باید حتما برید.مطالبی که اینجا می گم در مورد رشته های غیرروزانه است.

  2-شهر قبولیتو دوس نداری؟:
  اگه یه رشته خوبی قبول شدید و همون رشته مورد علاقه تونه ولی نسبت به شهرش شک دارید بگم که شهرها خیلی با هم فرق ندارن.مگر اینکه اون شهر براتون خیلی دوره و رفت و آمد و اقامت براتون خیلی سخته.پس کلا رشته مهم تر از شهره. تازه بعدها هم این فرصت رو داری که انتقالی بگیری. اگه امسال رشته مورد نظرت قبول شدی حتما برو. نمون واسه سال بعد. شاید مشکلی پیش بیاد نتونی سال بعد بخونی!!!

  ۳-به رشته ت علاقه نداری؟
  اگه به رشته تون و آینده شغلی ش هیچ علاقه ای ندارید هم ادامه تحصیل و هم کار تو اون رشته براتون عذاب آوره.پس بهتره از همین اول تصمیمتون رو بگیرید یا علاقه مند بشید و به خودتون قول بدید که ادامه بدید.یا اینکه بمونید برای سال بعد(البته به شرطی که واقعا قراره بخونید)

  ۴- پشت کنکور ماندن ؟ به شرطها و شروطها
  یه کم محتاط تر عمل کنید.اگه به رشته ای که قبول شدید علاقه دارید ولی میخوایید بمونید و رشته بهتر و یا شهر و دانشگاه بهتر قبول شید باید خیلی به خودتون مطمئن باشید.چون ممکنه وسط راه خسته بشید.پس بسم ا… یا از همین امروز شروع کنید و به خودتون قول بدید و با برنامه و محکم بخونید یا برید دانشگاه و رشته تون رو ادامه بدید تا مقاطع بالاتر تو دانشگاه های بهتری قبول شید.

  باید بگم رفتن به دانشگاه هنر نیست , قبول شدن تو یه رشته خوب و یه دانشگاه خوب هنره . شاید فکر کنین که این طوری یه سال از عمرتون عقب می افتین ولی باید در نظر داشته باشین که کیفیت زندگی مهم تر از کمیت زندگیه . شما اگه ۶۵ سال به عنوان یه وکیل یا یه پزشک یا یه مهندس زندگی کنید بهتر از اینه که ۷۰ سال به عنوان یه دیپلمه زندگی کنید . چون احترامی که به یه پزشک می ذارن هیچ وقت با احترامی که به یه دیپلمه می ذارن برابر نبوده و نیست . شما اگه یه سال دیر تر به هدفتون برسین بهتر از اینه که هیچ وقت به هدفتون نرسین .
  به رتبه شدن فکر کنید به این فکر کنید که باید راه موفقیت رو پیدا کنید به روزی فکر کنید که رتبه شدید وارد بهترین دانشگاه ایران شدید و یه افتخار بزرگ آفریدید . اون موقع می بینید که یه سال دیر تر رفتن به دانشگاه عمرتونو کوتاه نکرده بلکه زیر بنایی بوده برای موفقیت شما .
  اگه موفق نشدید دلیل عدم موفقیتتو نو پیدا کنید . اگه به دلیل کم خوندنه ساعت مطالعتونو بالا ببرید . اگه ساعت مطالعتون بالا بوده و موفق نشدید , بدونید که طرز خوندنتون درست نبوده , علمی و با تکنیک درس نخوندید . راز موفقیت تو کنکور با تکنیک خوندنه . پس راه درست خوندن رو پیدا کنید با کسایی صحبت کنید که خودشون رتبه بودن و می تونن کمکتون کنن , می تونن تجربه هاشونو در اختیارتون بذارن , راه های میان بری رو که خودشون رفتن رو بهتون یاد بدن نا امیدی رو از قلبتون بگیرن و بهتون ثابت کنن که خواستن توانستن است .

  از شکست نترسید از قبول کردن شکستاتون بترسید .اینقدر باد شکستاتون بجنگید تا پیروزی رو مال خودتون کنید .

  تصمیم گیرنده نهایی:
  تصمیم گیرنده نهایی در درجه اول خودتون و در درجه بعد خونواده تون هستن.پس به حرفای دیگران و به مطالب این پست فقط به عنوان یک مشاوره نگاه کنید نه یک دستورالعمل.
   
  • لایک لایک x 14
 2. Ali Najar Karimi

  Ali Najar Karimi Standed in the dark mist

  ارسال‌ها:
  241
  امتیازات:
  +879 / -145
  نام مرکز سمپاد:
  Allameh Tabtabaie first Area High school
  شهر:
  Tabriz
  سال فارغ التحصیلی:
  91
  دانشگاه:
  Tabriz University
  رشته دانشگاه:
  Electronics
  یه روز پیش مشاورمون دو نفر دانش آموز ریاضی اومدند!
  هر دو از شهید مدنی تبریز!
  یکی اسمش صابر بود دیگری محمد!
  مشاور از هردوشون پرسید انگیزتون در کنکور چیه؟
  هردو شون گفتن میخوایم از برق دانشگاه صنعتی شریف در بیایم!
  بعد مشاورمون از هر دوتاشون پرسید به چه قیمتی!؟!؟!
  محمد: دانشگاه خیلی خوبی هست! قبول بشم خیلی خوب میشه دیگه!!!
  صابر: به هر قیمتی که تموم بشه!!! اگر هرچه در توان دارم براش میجنگم اگه تا بهمن ماه تک رقمی نشم اگه قرار باشه بخاطر تک رقمی شدن حتی حاضرم براش تا 5000 نفر هم بکشم!!! هیچکس از دست من در امان نخواهد نیست!!! هرکس جلوم قرار بگیره عین بولدوزر له میکنم!!!
  حتی اگه خدا هم قرار بگیره فقط سرعت بولدزرم یه ذره کند میشه ولی هرگز نمیتونه جلوی درس خوندن منو بگیره!!!(البته این قسمت شرک ربوبی هست:D)
  (به ایده کمونیستیش نگاه نکنید:D فقط طرز تفکر افراد موفق رو ببینید...!!!)

  نتیجه:
  محمد: 4950منطقه...!!!
  صابر: 4 کشور(پیشبینی)...!!!
  سال جاری:1396
  قراره اسمش تو تلوزیون و مجله ها پخش بشه!!!


  با خودتون رو راست باشید!!!
  اون کسی که میگن پس از 8 سال از پزشکی در اومده بدانید و آگاه باشید اون فقط 1 یا 2 سال درس خونده یا به اصطلاح از خواب غفلت بیدار شده!!!
  چون کل دبیرستان رو میشه در کمتر از 6 ماه تموم کرد و به تسلط رسید...!
  چه رسد به یک سال...!:D
  حالا من که دوسال گفتم بخاطر تجربه بود چون ممکنه برخی اشتباهات نامحسوس که به چشم نمیاد در کنکور فاجعه به بار بیاره که معمولا افراد تازه کنکوری از تجربه اشتباهات و عبرت از اون ها بی بهره اند!
  حالا اگه به من بگن یک نفر میشناسم بعد 10 سال از پزشکی دراومده من بهش میگم تو 10 سال اگه من بودم از دانشگاه سن پترزبورگ،PhD میگرفتم اون تازه از کنکور قبول شده!:)) خوب معلومه که 8 سالش رو بازی و تفریح و خواب و غفلت گذرونده دیگه!!! سال آخر درس خونده موفق شده مطمئن باشید!!!
  با خودتون رو راست باشید!!! خودتون رو با این حرف ها گول نزنید!!! قرار نیست تو اون 8 سال معجزه اتفاق بیوفته!!! قرار نیست امام زمان یا مسیح تو اون 8 سال ظهور کنه دستتون رو بگیره ببردتون دانشگاه! اگه قرار بود بگیره تا امروز گرفته بود! هیچ راه آسونی برای موفقیت وجود نداره و اگه داشت افراد زرنگ قبل از تو با اون راه میرفتند!!!
  شما از مدارس دولتی نیستید که گول بخورید!:>
  ببخشید که از حرفام سرتون رو درد گرفت!
   
  آخرین ویرایش: ‏2017/7/18
  • لایک لایک x 7
 3. Zari78

  Zari78 کاربر نیمه حرفه ای

  ارسال‌ها:
  279
  امتیازات:
  +695 / -40
  نام مرکز سمپاد:
  فرزانگان
  شهر:
  تهران
  سال فارغ التحصیلی:
  1397
  رشته دانشگاه:
  مهندسی کامپیوتر
  صابر دین پژوه رتبه 1 کشور سال 96رو میگی؟
   
  آخرین ویرایش: ‏2018/10/6