• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

CHEM-e-CAR

• شروع کننده موضوع

saeedcd71

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
میرزاکوچک خان رشت
شهر
رشت
مدال المپیاد
یک مدت المپیاد شیمی می خوندم
دانشگاه
گیلان
رشته دانشگاه
شیمی کاربردی
اول خواستم توضیحات دقیق رو کپی کنم دیدم نمی ارزه...خودم توضیح بدم بهتره....
نگاه کنید مسابقات کمیکار یا همون ماشین های شیمیایی توسط انجمن مهندسی شیمی آمریکا شکل گرفت به هدف اینکه بتونند جای گزینی برای سوخت های فعلی پیدا کنند که در این مسابقات خب دانشجویان اصولا شرکت میکنند که ایده ها و ابتکارات خودشون رو بکار میبرند تا بتونند ماشینی رو طراحی کنند که با یک سری واکنش شیمیایی و بدون نیروهای مکانیکی مسافت مشخصی را طی کند....
امسال نهمین دوره مسابقات کشوری کمیکار که انجمن مهندسی شیمی ایران هر سال در یک دانشگاه برگزار میکنه در دانشگاه آزاد قوچان برپا هست... ماشین های شیمیایی کلا به سه دسته تقریبی میشه تقسیم کرد...1)پیل های الکتروشیمیایی که افراد تیم باید پیل الکتروشیمیایی رو خودشون بسازند و باطری اماده و اینا به هیچ وجه قبول نیست که این پیل نیروی الکتریکی تولید می کنه که باعث به حرکت در اومدن موتور و حرکت آن میشود...
2)توربینی که افراد تیم واکنشی را برای تولید گاز طراحی میکنند که در مخزن واکنش اتفاق می افته و این گاز تولیدی توربینی رو میچرخونه که این توربین به شافتی متصل می باشد که باعث به حرکت در آمدن ماشین میشه...
3)دسته سوم پیستونی هست که به وسیله همان تولید گاز پیستونی را به حرکت در می آوریم که پیستون به چرخدنده هایی متصل می باشد که این چرخنده ها باعث حرکت ماشین میشوند...
این مسابقات مدتی هست که دانش آموزان هم شرکت میکنند و حتی در بعضی از مسابقات به طور کامل لیگ جدا دارند....
در این زمینه هرکی مشتاق باشه و سوالی داشته باشه در خدمتم ...حدود 1 و نیم سال در این زمینه نسبی کار کردم....

بالا