• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشکل در یادگیری شيمی 2

• شروع کننده موضوع

parva

کاربر فوق‌فعال
شيمي 2 خيلي بدِ. :'( مي تونين يه راه حل خوب براي خوندنش ارايه بديد؟

---------------------
ویرایش : عنوان تاپیک مرتبط با موضوع بحث شد. اگر عنوان مناسب تری به ذهنتون رسید در پ.خ به من بگید

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
پاسخ : شيمي 2

مبتکران > شیمی 2 > آموزشی (جلد آبی)
مبتکران > شیمی 2 > تست ( جلد نارنجی)
شیمی دو > ده استاد

این سه کتاب مفید هستش. شیمی درس بدی هستش واقعا. تنها راه یادگیریش حل مساله هستش. یعنی تمرین. فقط و فقط تمرین. اگر تمرین نکنید چیزی یاد نمی گیرین. الان هم تازه خوب موقعی هستش. اگه به آخر سال برسین واقعا درمونده میشین. از همین الان شروع کنین به تست زدن. کتاب اول برای آموزش هستش که خیلی خوب توضیح داده. کتاب دوم هم تست هستش که در حین تست توی پاسخ های تشریحی آموزش هم داره تا حدودی. کتاب سوم هم تست هاش خوبه.
خوب بدونین اگر الان این شیمی رو یاد نگیرین دیگه بیچاره شدین . چون واقعا چیز بدی هستش. سال سوم هم به این شیمی نیاز خواهیدداشت. پس خوب بخونید. اجازه ندین رفته رفته ضعف هاتون بیشتر بشن.
یادگیری توی کلاس و جزوه نویسی هم مهمه. برخی چیزها توی شیمی هستند که فقط با معلم میشه یاد گرفت.
فقط و فقط تمرین میتونه به شما کمک کنه. هیچ راه دیگه ای نداره. هرقدر هم کتاب آموزشی بخونین بازم باید تمرین حل کنید.

trustme

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1387
دانشگاه
دانشگاه خواجه نصیر طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

من به شدتی که محمد مطهری گفت شیمی2 رو نخوندم، ولی خوب یادگرفتم! (قصد ندارم خودم رو الگویی برای یادگیری قرار بدم!)

کتاب های فوق الذکر (!) بسیار بسیار خوب هستن. حتما می تونین با استفاده از اینا و پرسیدن سوال های باقی مونده از دبیرتون، شیمی رو خوب یاد بگیرین! منم از شیمی بدم میاد! ولی شیمی2 رو از شیمی3 بیشتر دوست داشتم! (اصلا همه رو دوست داشتم! ولی شیمی خوب نیست!)
مطالب شیمی2 برای سال دوم دبیرستان کمی سنگین به نظر می رسه ولی با تکرار و تمرین خوب یادگرفته می شن! فصل اول هم که تا حدودی چرته !! ولی فصل چهارم خیلی مهمه (;
* همیشه هم وقت برای جبران هست! ولی گاهی وقتا ، باید بیشتر از گذشته براش وقت بذاریم! پس همین الان شیمی2 رو خوب یاد بگیریم بهتر از اینه که بعدا بخواهیم یاد بگیریم!

lord.ratox

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران

یه پیشنهاد:تست نزنین!!!
بشینین مساله ی تشریحی سر فرصت حل کنید،من خودم سال دوم ام!!شیمی راحته اگه درکش کنین
کتاب درسی خیلی خیلی خیلی!! داغونه!
برین سراغ جزوتون!یا اسمیت اسموت جلد 1

sayyed

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد قدوسي قم
شهر
قم
مدال المپیاد
کمی شیمی
دانشگاه
شريف
رشته دانشگاه
مکانیک

كتاب هاي بهمن بازرگاني كه قبلا مال انديشه سازان بود و حالا مال مبتكران خيلي خوب توضيح داده است. اين كتاب ها را با كتاب هاي خود مبتكران كه نويسنده هايش متفاوت است اشتباه نگيريد

mandaliof

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سمنان

خجالت بکشید شیمی و ریاضی قشنگ ترین درسان چه جوری به خودتون اجازه می دید بگید بده

sayyed

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد قدوسي قم
شهر
قم
مدال المپیاد
کمی شیمی
دانشگاه
شريف
رشته دانشگاه
مکانیک

اين جا كسي هست كه مرحله دوم شيمي شركت كرده باشه؟!!!!!

جوجه

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
کرج . ری. تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه تهران و دانشگاه ع.پ. ایران
رشته دانشگاه
روان شناسي باليني

نه ولی اگه 2 سال دیگه بپرسی به احتمال زیاد می گم آره : دی

sunshine

کاربر فوق‌فعال

شيمي 2 كتاب نارنجي مبتكران رو من ميخوندم. اگه سر كلاس درس معلم رو خوب گوش كني نيازي به اون همه تمرين كه اون بالا گفته شد نداري! خوبي شيمي 2 اينه كه حفظياتش كمه، و واقعا زيباست :-X (برعكس سال سوم!) خيلي از مباحثي كه توش مطرح شده هم ادامه ي سال سوم راهنماييه!!!

amy lee

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اهواز
رشته دانشگاه
not decided

سلام عزیزان!!!به من راه حل برای خوندن المپیاد شیمی بدید....تورو خدااا.......... :(( :(( :((

radiowavefm

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

من کلا شیمی دو نفهمیدم . الان که پیش دانشگاهی ام تابستونی که خوندم فهمیدم. به این نتیجه میرسیم باید یه کم بزرگتر بشیم تا بفهمیم :D

شوخی کردم . جدای از شوخی سخته و راه حلی واسه خوندنش نیست ×

sunshine

کاربر فوق‌فعال

به نقل از amy lee :
سلام عزیزان!!!به من راه حل برای خوندن المپیاد شیمی بدید....تورو خدااا.......... :(( :(( :((

فكر كنم جوجه داره واسه المپیاد می خونه ! می تونی ازش كمك بگیری !

amy lee

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اهواز
رشته دانشگاه
not decided

به نظرم کتاب های مبتکران برا هر درسی عالین!!!

جوجه

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
کرج . ری. تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه تهران و دانشگاه ع.پ. ایران
رشته دانشگاه
روان شناسي باليني

به نقل از sunshine :
فكر كنم جوجه داره واسه المپیاد می خونه ! می تونی ازش كمك بگیری !

آره الان تا حالا چی خوندی ؟

Kartal

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی ارومیه
شهر
ارومیه

کلا شیمی دبیرستان مشکل داره :).... تو اولین چاپش واسه شیمی دبیرستان و پیش 18000 تا غلط پیدا کرده بودن (اعم از نگارشی و املایی و علمی و.. ) شیمی 2 هم که آشغال ترین کتاب بود .... کلا نفهمیدم موضوع چی بود (با 13 قبول شدم) :( تو فصل دوم شیمی 2 ما شعاع کووالانسی رو حساب میکنیم...بعد تو فصل 4 میگیم : کووالانسی چیست؟ (:|
ترجمه اش هم غلط بود!! مثلا رنگ آبی مایل به زرد رو ترجمه کرده بودن از آبی به زرد تغییر رنگ می دهد!! یا رنگ red brown رو ترجمه کردن: قرمز قهوه ای (همون خرمایی)
آخر کتاب (آزمایشگاه) رو هم باید با کاردک بخونیم. واژه نامه رو زده بودن رو آزمایشگاه (فقط صفحه ی اول آزمایشگاه بود) ...
اینا از ویژگی های کتابه! ما وقتی می پرسیدیم فصل اول کی تموم میشه: معلم می گفت وقتی که فصل 2 تموم شد!
نویسنده ی کتاب هم وقتی اونو نوشته که خودش دانشجو بود (سابقه تدریس نداشت که بدونه چه جوری یه مطلب رو توضیح می دن) ضمنا چاپ اول کتاب 82 بود در حالیکه خود نویسنده کتاب کمک آموزشی رو که تو آخر فصل پیشنهاد کرده چاپش 79 بود!!! [-((یعنی پیشی گرفتن بر همه ی رقبا!! چون کتاب طوری نوشته شده که کسی هیچی نفهمه مجبوره بره کمک آموزشی رو بخره که همون مطلب رو خیلی قشنگ توضیح داده)
فکر کنید ها ! - همچون دانشمندان ! - بیشتر بدانیدها هم که همش مثل ترکش خورده بودن به کتاب! مثلا بحث درباره فرمول نویسیه بعد سوال اومده میخ از کدوم طرف زودتر زنگ میزنه؟!! {-8
ضمنا من کلا نمیدونم چرا کتابا رو با یه درس دیگه شروع میکنیم! دینی 2 با شیمی شروع میشه... شیمی 2 هم با تاریخ شروع میشه ... از دوم راهنمایی میگیم دالتون این طوری گفته ... بعد میگیم دالتون اشتباه گفته!! خوب پس واسه چی داریم حفظش میکنیم!
نکته آخرم اینکه هر سال این کتابا رو ویرایش می کنن و غلط هاشو کمتر می کنن وقتی که کلا اصلاح شد ان شا الله کتاب های جدید با اشکالات جدید میان! P:>

ضمنا جواب همه ی این سوالا هر روز ساعت 9 تو رادیو گفته میشه : با سلام ... اینجا ایران!
خوب با همه ی این حرفا مگه اینا واسه شما عادی نیست؟؟ به قول همون معلم شیمی مون شما باید وقتی تعجب کنین که خیابون چاله نداره. یا وقتی تعجب کنین که گوشی آنتن میده و وقتی تعجب کنین که شیمی 2 رو دارین می فهمین :D

@Sigm

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
مدال المپیاد
...
رشته دانشگاه
...

به نقل از Kartal :
... تو فصل دوم شیمی 2 ما شعاع کووالانسی رو حساب میکنیم...بعد تو فصل 4 میگیم : کووالانسی چیست؟ ...
منم یادم میاد که معلم شیمی 2 ما میگفت باید فصل 1 رو میزاشتن آخرین فصل.

سیما نیکخواه

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان بابل
شهر
روشنجلس بابل
مدال المپیاد
میخوندم یه دوره ای.

اومدم اینجا دیدم نوشته شیمیه دوم،گفتم ایول!بریم ببینیم چه خبره!
و واقعا چه خبره؟جمعیت عشاق شیمی اینجا ترکوندن!
شیمی ذاتا درسه قشنگیه ،فقط کافیه لمسش کنی.همین!عجین با زندگی روزمره ات کن!بیخیال کتاب!کدوم یکی از کتابامون خوبه که این بدبخت خوب باشه!
برای درک مفاهیم شیمی فقط لمسش کن!

rashidi

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
کرمان
مدال المپیاد
دارم شیمی مي خونم

شيمي 2 نياز به تمرين هم دارد و فقط نبايد به خواندن بسنده كرد!

یلدا

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
رشته دانشگاه
هرچي خدا بخواد

من امسال میرم سوم اما شیمی 2 رو اصلا نفهمیدم فکر می کنم به خاطر معلممونه

Sir_Alireza

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
مدال المپیاد
كامپيوتر
دانشگاه
ع پ اصف
رشته دانشگاه
med

به نقل از rashidi :
شيمي 2 نياز به تمرين هم دارد و فقط نبايد به خواندن بسنده كرد!
موافقم من که با این روش موفق شدم به شما هم تمرینو توصیه میکنم

بالا