• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آزمون‌های قلم‌چی ِ کنکور‌های 94

آیا از آزمون‌های قلم‌چی راضی بودید؟

• رای‌دهندگان
    69
وضعیت
موضوع بسته شده است.

سامان19

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
راهنمایی نمونه دولتی kr.حقانی bnd
شهر
کرمانشاه
دانشگاه
همین دانشگاه استان خودمون
رشته دانشگاه
-
پاسخ : آزمون‌های قلم‌چی ِ کنکور‌های 94

به نقل از bande khoda :
یه سوال:اگر کسی که تو ایرانه به دلایلی نتونه حضوری شرکت کنه قلمچی رو تنها راه برای شرکت غیر حضوری(اینترنتی)اینه که به عنوان فارسی زبان خارج از کشور شرکت کنه؟؟
اگر بخواد از مهر تو آزمون ها شرکت کنه و آزمون های تابستون رو نده تو تابستون باید ثبت نام کنه یا تو مهر هم میشه ثبت نام کرد؟
دقیق به چه صورته؟
این سوال جاش اینجا نبود باید تو قسمت معما و هوش مطرح میکردی :)) :)) :)) :))

prometheus

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
F3
شهر
تهران

برا مسخره کردن نپرسیدم. L-:چون خودم در جریانش نبودم گفتم ببینم چجوریاس

:-|

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
frz1
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

به نقل از bande khoda :
برا مسخره کردن نپرسیدم. L-:چون خودم در جریانش نبودم گفتم ببینم چجوریاس
ببین،توسایت کانون همون لایت بالایی نوشته ثبت نام در کانون،روش نگه داری گزینه های مختلفشو میاره یکیش ثبت نام برای خارج از کشوره و اینا..

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

تو برنامه کانون راجب زرد عمومی دیدین دیگه؟

کتاب زرد عمومی چیست؟
کتاب زرد عمومی یکی از کتابایی است که کانون اونو منتشر کرده. این کتاب شامل ۳۰ مجموعه سوال های عمومی دروس ادبیات و عربی و دین و زندگی و زبان انگلیسی کنکورهای سراسری و ازاد سال های گدشته میباشد.

زمان استفاده از کتاب زرد عمومی چه زمانی است؟
خیلی ها فک میکنن باید اول همه ی درس های عمومی رو بخونن بعد از کتاب زرد عمومی استفاده کنن، ما میگم نه! اشتباه نکنید. از روز اولی که از تابستون شروع به مطالعه واسه کنکور می کنید زرد عمومی رو تو برنامتون بذارین! حالا میگین لابد چرا؟

چرا زرد عمومی رو از ابتدا در برنامه بذاریم؟
اولا بخوام منطقی بگم ببینین هر ساله سوالای عمومی کنکور یجوارایی مثه سال های قبله. فقط یکم تغییرش میدن. من که اون موقع زرد عمومی رو میزدم خندم میگرفت. یه سال مثلا تو کنکور یه آیه میدن میگن مفهومش چیه. سال بعدش مفهومشو میدن میگن با کدوم آیه مطابقت داره! میبینین! این که میگم تکراره واسه اینه . ما با تست زدن هم میتونیم یاد بگیریم. تست های زرد عمومی رو بزنین و یاد بگیرین! حالا همونطور که دیدین چقد کنکورهای عمومی ممکنه تکراری باشه ذکره این نکته هم ضروریه که اگه استفاده از زرد عمومی رو بذارین واسه روزای آخر ممکنه هرگز وقت نکنین که تست هاشو بزنین و این خیلی بده!

ثانیا شما وقتی این تست ها رو میزنین بعدا که کتابتونو میخونین خیلی بیشتر روی قسمت های مهم توجه میکنین. پس با زدن تست های زرد عمومی خوندنتونم دقیق تر میشه.

چگونه از زرد عمومی استفاده کنیم؟
تو کتاب زرد عمومی آزمون های عمومی چند سال اخیر سراسری ، سنجش و آزاد رشته های تجربی و ریاضی موجوده. خب آزاد رو که کلا بذارین کنار. واسه کنکور سراسری تستاش اصلا کمکتون نمیکنه. میمونه سراسری و سنجش. من بهتون پیشنهاد میکنم تا روز کنکور هفته ای یه آزمون از زرد عمومی بزنین. یه آزمون رو تو هفته پخش کنید. مثلا شنبه ادبیات و دینیشو بزنین، چهارشنبه عربی و زبانشو بزنین. وقتی همش تموم شد دوبازه از اول شروع کنید. بارها و بارها زرد عمومی بزنین ضرر نمیکنین.

تست ها رو آموزشی بزنین!
هدف ما از زدن تستای زرد عمومی آموزشه. پس لازم نیست تست ها رو الان زمان دار بزنین. تکی تکی بزنین. یعنی تست اول رو بزنین بعد جوابشو ببینین. رفع عیب کنین از خودتون برین تست بعد. اگه هم الان اصلا جوابا رو بلد نیستین تست رو بخونین بعد جوابشو ببینین. چند تا آزمون که بزنین کم کم راه میفتین و خودتون اونوقت بدون نگاه کردن به کلید زرد عمومی تستاشو میزنین.

ویژگی های زرد عمومی
سی دی همراه این کتاب آزمون های سراسری و خارج از کشور سال های دورتز رو که تو خود کتاب نیست رو داره. توصیه میکنم اگه وقت کردین حتما یه نگاه به اونا هم بندازین.

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از bande khoda :
یه سوال:اگر کسی که تو ایرانه به دلایلی نتونه حضوری شرکت کنه قلمچی رو تنها راه برای شرکت غیر حضوری(اینترنتی)اینه که به عنوان فارسی زبان خارج از کشور شرکت کنه؟؟
اگر بخواد از مهر تو آزمون ها شرکت کنه و آزمون های تابستون رو نده تو تابستون باید ثبت نام کنه یا تو مهر هم میشه ثبت نام کرد؟
دقیق به چه صورته؟

من که سال‌های قبل از مهر ثبت نام کردم، باید حداکثر یه هفته مونده به اولین آزمون مهر ثبت نامت تکمیل شده باشه. مثلا پارسال که 26 مهر اولیش بود، یه هفته مونده به بیست و ششم باید تکمیل بود ثبت‌نامم.

سامان19

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
راهنمایی نمونه دولتی kr.حقانی bnd
شهر
کرمانشاه
دانشگاه
همین دانشگاه استان خودمون
رشته دانشگاه
-

به نقل از مهسا م :
تو کتاب زرد عمومی آزمون های عمومی چند سال اخیر سراسری ، سنجش و آزاد رشته های تجربی و ریاضی موجوده. خب آزاد رو که کلا بذارین کنار. واسه کنکور سراسری تستاش اصلا کمکتون نمیکنه. میمونه سراسری و سنجش.
مهسا پارسال تست های آزاد رو حذف کرده بودند فقط سراسری داخل و خارج بود

Ali.N

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
بيرجند
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
سه سال ناکامی در مرحله دو ریاضی و دو سال ناکامی در مرحله دو کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

این آزمونای تعیین سطح برای بچه های با تراز بالا چیز غیر منطقی و بیخودیه.حیف وقت نیس؟
راستی این کتاب زرد عمومی دیگه چیه؟نوشته ادبیات 3 4درس اول بعد زده زرد عمومی کل کتاب.خب خیلیا میرن حفظ میکنن سوالات رو...
این سوال سوزی نیس که نخونده بری از از کل کتاب درسی تست بزنی؟خب میتونی اینا رو نگهداری واسه بعد عید که همه رو خوندی بعدش بزنی

نام مرکز سمپاد
شيخ انصاری
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
صنعتی‌شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

من يه پارازيت بيام وسط بحثتون :-"

مدارك لازم براي ثبت نام قلمچي:
دو قطعه عكس :-?
كپي شناسنامه
كپي كارنامه
مبلغ (بدون سيدي و وب كارت) : 559000 تومان :-"

مداركي كه من دادم:
يه دونه عكس فقط :-"
مبلغي كه دادم: 250000 تومان :-"

پ.ن: تازه حوزه دخترونه ثبت نام كردم :))

:-"

Inaccessible

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
_
سال فارغ التحصیلی
00

به نقل از مُحَمَّد :
من يه پارازيت بيام وسط بحثتون :-"

مدارك لازم براي ثبت نام قلمچي:
دو قطعه عكس :-?
كپي شناسنامه
كپي كارنامه
مبلغ (بدون سيدي و وب كارت) : 559000 تومان :-"

مداركي كه من دادم:
يه دونه عكس فقط :-"
مبلغي كه دادم: 250000 تومان :-"

پ.ن: تازه
حوزه دخترونه ثبت نام كردم :))

:-"

بالاخره مجبورت کردن که ثبت نام کنی؟ :D
چرا حوزه دخترونه؟؟ ^-^
سی دی اجباری نیست مگه؟؟؟ چرا نگرفتی؟ :-"

نام مرکز سمپاد
شيخ انصاری
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
صنعتی‌شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

به نقل از ✿خدیـــج ه✿ :
بالاخره مجبورت کردن که ثبت نام کنی؟ :D
چرا حوزه دخترونه؟؟ ^-^
سی دی اجباری نیست مگه؟؟؟ چرا نگرفتی؟ :-"
دیگه با التماس مدیر کانون دزفول اومد گفت مدارک نمیخواد بیاری و کلی تخفیف و اینا منم دلم نیومد دلشو بشکنم :-"
حوزه دخترونه چون مدیر توی حوزه دخترونس :))
نه اجباری نیس، من از دوستام میگیرمشون :-"

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

سی دی هم پول میگیرن؟ قلم چی اینجا پس چرا بعضی پشتیبانا زودتر میرفتن سی دی بگیرن میگفتن ما پول ندادیم سرش باید بریم ماله بقیه پشتیبانا رو بگیریم!!
به نقل از bande khoda :
دقیق به چه صورته؟

جواب سوال اولت بعله میشی از خودشون پرسیدم مشکلی نیس

:-|

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
frz1
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

يه سوال،الان اين ازمون27ام از تمام پايه هاس يا فقط سوم؟اخه منظور از اين خطه چيه درحاليکه مثلا برا زبان محدوده تعيين کرده(که همون کتاب سومه)خب چرا زبان را مث بقيه خط نذاشته؟

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

خط یعنی هیچ، یعنی از اون درسا سوال نمیاد.
آزمون 27 تیر تمام اختصاصیای سومه+زبان سوم. کلّ کتابها.
برای تجربی میشه زیست شیمی فیزیک ریاضی آمار زبان؛ کلّ سوم.

moshiri

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بندر
مدال المپیاد
زکی!

اقا این حجم غیر منطقی 27 تیر چیه گذاشتن؟
کل اختصاصیا؟؟؟! بهونشونم اینه که تازه امتحان دادین، اخه یکی نیست بیاد بگه کاظم جون قربون زرد عمومیهای فروش نرفتت برم!
من تو نهایی 3 روزه کل زیست2 رو جمع کردم، الان اگه بخوام کنکوری بخونم هر فصل یه هفته طول میکشه :-<، من که به بودجه بندی این ازمون نمیرسم!
اقا ریدن تو این ازمون اشکالی داره؟!! :))

Ali.N

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
بيرجند
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
سه سال ناکامی در مرحله دو ریاضی و دو سال ناکامی در مرحله دو کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از moshiri :
اقا این حجم غیر منطقی 27 تیر چیه گذاشتن؟
کل اختصاصیا؟؟؟! بهونشونم اینه که تازه امتحان دادین، اخه یکی نیست بیاد بگه کاظم جون قربون زرد عمومیهای فروش نرفتت برم!
من تو نهایی 3 روزه کل زیست2 رو جمع کردم، الان اگه بخوام کنکوری بخونم هر فصل یه هفته طول میکشه :-<، من که به بودجه بندی این ازمون نمیرسم!
اقا ریدن تو این ازمون اشکالی داره؟!! :))
اصن نرو.منم نمیخوام برم.

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

اشتباه میکنین اگه نرین.
برین.
از جامع ها نترسین.
سر کنکور هم یه همچین موقعیتی پیش میادا.
برین با شرایط پیش بینی نشده راحت کنار بیاین.

نام مرکز سمپاد
شيخ انصاری
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
صنعتی‌شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

به نقل از مهسا م :
تو برنامه کانون راجب زرد عمومی دیدین دیگه؟

کتاب زرد عمومی چیست؟
کتاب زرد عمومی یکی از کتابایی است که کانون اونو منتشر کرده. این کتاب شامل ۳۰ مجموعه سوال های عمومی دروس ادبیات و عربی و دین و زندگی و زبان انگلیسی کنکورهای سراسری و ازاد سال های گدشته میباشد.

زمان استفاده از کتاب زرد عمومی چه زمانی است؟
خیلی ها فک میکنن باید اول همه ی درس های عمومی رو بخونن بعد از کتاب زرد عمومی استفاده کنن، ما میگم نه! اشتباه نکنید. از روز اولی که از تابستون شروع به مطالعه واسه کنکور می کنید زرد عمومی رو تو برنامتون بذارین! حالا میگین لابد چرا؟

چرا زرد عمومی رو از ابتدا در برنامه بذاریم؟
اولا بخوام منطقی بگم ببینین هر ساله سوالای عمومی کنکور یجوارایی مثه سال های قبله. فقط یکم تغییرش میدن. من که اون موقع زرد عمومی رو میزدم خندم میگرفت. یه سال مثلا تو کنکور یه آیه میدن میگن مفهومش چیه. سال بعدش مفهومشو میدن میگن با کدوم آیه مطابقت داره! میبینین! این که میگم تکراره واسه اینه . ما با تست زدن هم میتونیم یاد بگیریم. تست های زرد عمومی رو بزنین و یاد بگیرین! حالا همونطور که دیدین چقد کنکورهای عمومی ممکنه تکراری باشه ذکره این نکته هم ضروریه که اگه استفاده از زرد عمومی رو بذارین واسه روزای آخر ممکنه هرگز وقت نکنین که تست هاشو بزنین و این خیلی بده!

ثانیا شما وقتی این تست ها رو میزنین بعدا که کتابتونو میخونین خیلی بیشتر روی قسمت های مهم توجه میکنین. پس با زدن تست های زرد عمومی خوندنتونم دقیق تر میشه.

چگونه از زرد عمومی استفاده کنیم؟
تو کتاب زرد عمومی آزمون های عمومی چند سال اخیر سراسری ، سنجش و آزاد رشته های تجربی و ریاضی موجوده. خب آزاد رو که کلا بذارین کنار. واسه کنکور سراسری تستاش اصلا کمکتون نمیکنه. میمونه سراسری و سنجش. من بهتون پیشنهاد میکنم تا روز کنکور هفته ای یه آزمون از زرد عمومی بزنین. یه آزمون رو تو هفته پخش کنید. مثلا شنبه ادبیات و دینیشو بزنین، چهارشنبه عربی و زبانشو بزنین. وقتی همش تموم شد دوبازه از اول شروع کنید. بارها و بارها زرد عمومی بزنین ضرر نمیکنین.

تست ها رو آموزشی بزنین!
هدف ما از زدن تستای زرد عمومی آموزشه. پس لازم نیست تست ها رو الان زمان دار بزنین. تکی تکی بزنین. یعنی تست اول رو بزنین بعد جوابشو ببینین. رفع عیب کنین از خودتون برین تست بعد. اگه هم الان اصلا جوابا رو بلد نیستین تست رو بخونین بعد جوابشو ببینین. چند تا آزمون که بزنین کم کم راه میفتین و خودتون اونوقت بدون نگاه کردن به کلید زرد عمومی تستاشو میزنین.

ویژگی های زرد عمومی
سی دی همراه این کتاب آزمون های سراسری و خارج از کشور سال های دورتز رو که تو خود کتاب نیست رو داره. توصیه میکنم اگه وقت کردین حتما یه نگاه به اونا هم بندازین.
توي برنامه كه واسه زرد عمومي نوشته "كل كتاب" منظورش چيه؟
يعني درحالي كه بقيه ي سوالات اون درس از يه بازه ي كتابه، سوالاي زردعمومي از همه ي كتاب مياد؟

sana.sh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
شريف
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از مُحَمَّد :
توي برنامه كه واسه زرد عمومي نوشته "كل كتاب" منظورش چيه؟
يعني درحالي كه بقيه ي سوالات اون درس از يه بازه ي كتابه، سوالاي زردعمومي از همه ي كتاب مياد؟
آره چون سوالا ثابته و همون سوالا تكرار ميشه
در ضمن شما سال سومو خوندين يادتون نرفته كه
اينم بيشتر به خاطر آشنا شدن با نرم و ترتيب سوالا و تيپ سوالايت

نام مرکز سمپاد
شيخ انصاری
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
صنعتی‌شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

به نقل از sana.sh :
آره چون سوالا ثابته و همون سوالا تكرار ميشه
در ضمن شما سال سومو خوندين يادتون نرفته كه
اينم بيشتر به خاطر آشنا شدن با نرم و ترتيب سوالا و تيپ سوالايت
خب اين باعث نميشه خيليا برن سوالارو حفظ كنن بعد بالا بزنن تراز ما كم بشه؟

Pouria.K

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
Tehran-Mashhad
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

چرا ، مشخصا این اتفاق میفته ! ولی مهم نیست ! سعی کنین مهم نباشه واقعا ! بذارین هر کس میخواد حفظ کنه ، خودشو گول بزنه ، عشق کنه با رتبه و ترازش ! از مهر دیگه کتاب زرد عمومی نیستش ! اونجا باز خیلیا فیلتر میشن ! و در کل ، مهم ترین هدفتون کنکوره ! اینو یادتون نره ، کانون هدف نیست ! تراز و رتبه هدف نیست !

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا