• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات داوطلبان کنکور 94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Aroosak

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
پاسخ : سوالات و مشکلات داوطلبان کنکور 94

بچه ها مشاور مدرسه ما ميگه امسال قراره زمين شناسي ضريب 1 زيرگروه يك رو بگيره. اين مشاورمون حرفش درسته ها از اونايي نيست كه حرف مفت بزنه، پارسالم همين موقع ها ميگفت قراره تاثير معدل مستقيم بشه كه شد. به احتمال خيلي زياد امسال زمين ضريب ميگيره.
من كه از همين امروز ميخوام زمين بخونم. چه منبعي پيشنهاد ميكنين بچه ها؟ زمين شناسي ضريب 1 رو ميگيره ولي در حقيقت ضريبش از زيست شناسي هم بالاتره چون خيلي ها از ضريب گرفتن زمين شناسي بي اطلاع هستن و بعد از اواسط آذر كه دفترچه كنكور اومد تازه مطلع ميشن يعني شش ماه ديرتر از رقباي مطلعشون. تا بخوان منبع مناسب و روش مطالعه و ... رو به دست بيارن نيم سال اول هم تموم شده !

anahita96

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
مدال المپیاد
نقره ى شيمى
دانشگاه
علوم پزشكى تهران
رشته دانشگاه
پزشكى

جامع مهروماه خوبه به نظر من. جمع و جور و خلاصه و طبقه بندى شده ست. همه ى نكته هاى مهم توش هست.
البته اينكه قراره زمين ضريب ١ بگيره رو به ما هم ميگفتن. :د

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

پارسالم شایعه شده بود زمین ضریب 1 میگیره و حتی دفترچه ش هم جدا میشه! البته شاید هم بشه ! :-"

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

خب کاری ب گرفتن ضریبش ندارم! درکل اینکه خیلیا میگن زمین بخونیم یا نه؟
من که می گم بخونید اینجا چندتا دلیل می گم اگه قانع شدین که بخونین اگه نه دیگه خود دانید

الف)سوم رو تازه خوندید: شما به هر حال زمین رو برای امتحان نهایی خونده بودید و حالا هم یه چیزهایی یادتونه با یه مرور می تونید درصد خوبی تو کنکور کسب کنید.

ب)پیش رو باید بخونید:برای امتحان های پیش هم شما مجبورید زمین پیش رو بخونید پس می تونید با یه تیر دو نشون بزنید و هم برای امتحان بخونید هم برای کنکور.

ج)رتبه تون واقعی میشه:شما تو قلم چی یا هر آزمون دیگه که شرکت کنید زمین رو هم امتحان میدید.اگه نخونید و همیشه خالی بذارید رتبه تون خراب میشه و ممکنه روی روحیه تون اثر منفی بذاره.

د)احساس خوبی به آدم دست میده: وقتی شما درسی دارین که اصلا نخوندید ممکنه احساس بدی بهتون دست بده که مثلا کارتون نیمه کاره مونده و …. ولی اگه بخونید خیالتون راحته که درس نخونده ندارید.

چه جوری و از کدوم منابع:

کلا تو زمین کتاب درسی منبع خیلی خوبیه.تا می تونید بخونید هرچند یه سری مطالب خیلی گنگ داره ولی اونجاهاش رو رد هم بکنید مشکلی پیش نمیاد. به عنوان یه کتاب کمک آموزشی می تونید از کم حجم و مقوی خیلی سبز و تست های مبتکران استفاده کنید(مبتکران خلاصه درس هم بین جواب هاش نوشته) کم حجم و مقوی رو من خوندم کتاب خوبیه هم کم حجمه م هم مقوی.!!!مزینانی هم خوبه من فقط سومشو دیدم.. به چهار فصل اول زمین۳ گیر ندید ولی مبحث کانی ها رو بترکونید! تو پیش هم تو هر فصل یه سری مطالب خیلی آسون هست که هر سال سوال هم داره که راحت می تونید یاد بگیرید به تدریج خودتون متوجه میشید لازم به گفتن نیست.
راستی! اگه به رشته داروسازی علاقه دارین حتما حتما حتما باید خیلی جدی زمین رو بخونید. چون خیلی تو قبولیتون تاثیر داره!

الهام1375

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
بیرجند
مدال المپیاد
شیمی میخوندم.
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

از بيشتر بدانيد های زيست دوم سوال مياد؟
پ.ن:آخه اولش نوشته سوال امتحاني نمياد ،هرجا کنکور منظورشون بوده واژه کنکور رُ استعمال کرده!

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

از هیچ «بیشتر بدانید»ی در هیچ کتابی سوال نمیاد.

پ.ن: تو رو خدا این یکیو دیگه نگین نه احتمال داره بیاد:))

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی

تستاي فیزیک یک بصورت ميانگين چن ثانیه وقت ميطلبه؟یعنی حالت نرمالو مطلوبش ؟:-?

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

من تجربی ام الانم کمتر از پنج تا مونده ب کنکورم و توصیه ی اکید میکنم اگه دارون نمیخواین هرگز..تاکید میکنم هرگز زمین نخونین
حتی آقای دسمال مشاور معروف ما :))گفت دارو هم میخواین برین بعد عید زمین بخونین اونم در حدی ک چهل پنجاه بزنین بسه

اصلا ب دردتون نمیخوره.توی آزمون های بیرون هم ملت حتی رتبه های برتر نمیزنن اینو.میانگینش تو آخرین گزینه2 چهار و خرده ای درصد بود :)
انقدر درس دارین و وقت کم دا ین ک زمین خوندن زمینتون بزنه

افخم نیا

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید سلطانی 3 (1 سابق)
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

سلام من رشتم تجربیه...دارم میرم سوم .میخواستم ازتون بپرسم که برای این تابستون چیکار میتونم بکنم..اصلا از درس های سال بعد بخونم یا نه؟؟و اگر بخونم چه درسایی رو بخونم..بهد اینکه برای مرور مطالب دوم از چه کتابایی و چجوری بخونم؟؟ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.معدلم19.82 (; ; :)

moshiri

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بندر
مدال المپیاد
زکی!

به نقل از افخم نیا :
سلام من رشتم تجربیه...دارم میرم سوم .میخواستم ازتون بپرسم که برای این تابستون چیکار میتونم بکنم..اصلا از درس های سال بعد بخونم یا نه؟؟و اگر بخونم چه درسایی رو بخونم..بهد اینکه برای مرور مطالب دوم از چه کتابایی و چجوری بخونم؟؟ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.معدلم19.82 (; ; :)
بشین ژنتیک بخون فقط. نهایت لذت رو ببر، اخرین تابستون ازادته...

lovesky

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
رشته دانشگاه
فیزیک

من قراره قلم چی آزمون بدم،بعد ظاهرا اینطوریه که باید دوتا از درسای پیشم انتخاب کنی شروعشون کنی تو تابستون.
بعد از طرفی پیشامون هی مینالیدن که حجم درسای خود پیش زیاده و آدم به خودشم نمیرسه چه برسه به پایه.
بنظرتون بخونم واسه اون دوتا درس؟ممکنه کمک کنه و تو طول سال فشار کمتری به آدم وارد بشه؟
بعد اگه جواب تون مثبته دیفرانسیل و گسسته گزینه های مناسبین؟یا بجای گسسته فیزیک مثلا؟

×با توجه به اینکه برای پایه باید وقت زیادی بذارم تابستون بگید.

Inaccessible

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
_
سال فارغ التحصیلی
00

به نقل از inspiré :
از بيشتر بدانيد های زيست دوم سوال مياد؟
پ.ن:آخه اولش نوشته سوال امتحاني نمياد ،هرجا کنکور منظورشون بوده واژه کنکور رُ استعمال کرده!

تو مقدمه کتاب سوم نوشته که نباید از بیشتر بدانید ها و جداول کتاب سوال نهایی و کنکوری طرح بشه :-" :-"

.mary.

مریم
نام مرکز سمپاد
فرزانگان‌امین۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

واقعن رو این مقدمه ها میشه حساب باز کرد؟
فک نکنما!
اگه این شکلی باشه که از شیمی مثلن هیچی نمیمونه...
بیشتر بدانید + آزمایش کنید + متن و معادله های خود را بیازمایید + نمونه حل شده + فکر کنید
نمیشه که ...

moshiri

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بندر
مدال المپیاد
زکی!

به نقل از مریـم :
فک نکنما!
بیشتر بدانید + آزمایش کنید + متن و معادله های خود را بیازمایید + نمونه حل شده + فکر کنید
نمیشه که ...
در باب شیمی از بیشتر بدانید و ازمایش ها سئوالی نمیاد، شما تست کنکور داری از این مباحث؟ اگه اره بیارش تا همه ببینیم...
خود را بیازمایید و فکر کنید معلومه سئوال خیزه! کلا واکنش های کتاب شیمی 3 خیلی پرکاربرده، نمونش واکنش انفجار نیتروگلیسرین...

نام مرکز سمپاد
شيخ انصاری
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
صنعتی‌شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

به نقل از moshiri :
در باب شیمی از بیشتر بدانید و ازمایش ها سئوالی نمیاد، شما تست کنکور داری از این مباحث؟ اگه اره بیارش تا همه ببینیم...
خود را بیازمایید و فکر کنید معلومه سئوال خیزه! کلا واکنش های کتاب شیمی 3 خیلی پرکاربرده، نمونش واکنش انفجار نیتروگلیسرین...
از آزمايشا سوال مياد. مث آزمايش صفحه 19 (فك كنم) شيمي 3 كه راجب تشخيص بعضي مواد داراي يه عنصر خاص، از روي رنگ محلولشه

usboy

کاربر حرفه‌ای

به نقل از Aroosak :
بچه ها مشاور مدرسه ما ميگه امسال قراره زمين شناسي ضريب 1 زيرگروه يك رو بگيره. اين مشاورمون حرفش درسته ها از اونايي نيست كه حرف مفت بزنه، پارسالم همين موقع ها ميگفت قراره تاثير معدل مستقيم بشه كه شد. به احتمال خيلي زياد امسال زمين ضريب ميگيره.
من كه از همين امروز ميخوام زمين بخونم. چه منبعي پيشنهاد ميكنين بچه ها؟ زمين شناسي ضريب 1 رو ميگيره ولي در حقيقت ضريبش از زيست شناسي هم بالاتره چون خيلي ها از ضريب گرفتن زمين شناسي بي اطلاع هستن و بعد از اواسط آذر كه دفترچه كنكور اومد تازه مطلع ميشن يعني شش ماه ديرتر از رقباي مطلعشون. تا بخوان منبع مناسب و روش مطالعه و ... رو به دست بيارن نيم سال اول هم تموم شده !
منم پيشنهاد ميكنم شما بجاي اينكه از امروز رو يك درسي كه اصن معلوم نيس ضريب داره يا نه،كه ٩٩ درصدم نداره،سرمايه گذاري كني، بهتره بشيني ٤ درس اختصاصيو بچسبي
ضريب ١ تازه
با چه محاسباتي ضريب زمين از زيست بيشتر ميشه؟؟

من فكر نميكنم كاره سختي باشه كه آدم زمينو از آذر ماه جم كنه
زمين پيشو كه تو مدرسه مجبوره آدم بخونه خب همزمان فوقش برا كنكورم ميخونه
زمين سوم هم كه نسبت به فيزيك و شيميو زيستو ... از لحاظ حجمي پوچه

ديني بخونه آدم به صرفه تره تا زمين :))

sssm

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

به نقل از علی کوچولو! :
دوستان تو هر واحد درسی برناممون باید چی باشه مثلا؟
مثلا این برنامه ریزی درسته:(من تصمیم گرفتن فعلا فقط 3 واحد 2 ساعته روزانه داشتم تا بعدا اگه خواستم زیادش کنم...)
مثلا برنامه یه روز:
مشتق + تست(30 تست)
مغناطیس + تست(30 تست)
استوکیومتری + (30 تست)

لطفا کمک کنید >:D<

حجمی که مشخص کردی زیاده و زمانی که براش گذاشتی کمه.
باید مشخص کنی چقد میخوای مطالعه از روی جزوه داشته باشی
و
چقد میخوای تست بزنی.

مثلا

نیم ساعت مطالعه فلان قسمت مشتق
1 ساعت زدن 30 تست از اون مبحث(حالا بستگی به خودت داره که چقد واسه تستات زمان بزاری )

دقت کن: مطالعه یه قسمتی از یه مبحث نه کل مبحث!و زدن تست از اون جز

این جوری نگو که کلن هم اموزش هم تست 2 ساعت.این جوری سرسری میخونی میری جلو که اصلن به درد نمیخوره

sssm

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

به نقل از مریـم :
فک نکنما!
نمیشه که ...

مقدمه ها که سوالی ازشون نمیاد ولی بقیه قسمتایی که گفتی اساس تستای شیمیه.

Pouria.K

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
Tehran-Mashhad
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از مریـم :
فک نکنما!
نمیشه که ...
آقا ، من نوکرتم ، دلت خوشه ها ، همین هیچی ازش نمونده اینجوری 92 و 93 مارو سرویس کرد شیمی :-| الله اکبر :-|
فقط به فقط بیشتر بدانیمو نخونین ، بقیش رو باید باید باید بخونین !

lisolar

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اسفراین
دانشگاه
Loading...

ما ی معلم داریم توشهرمون هرکی با این کلاس رفته والبته جزوشو وچیزایی ک گفته رو خوب فهمیده وکارکرده عربی شو80 کمتر نزده..اماایشون فقط ازمهر کلاس میذاره..بهم گف تابستون فقط ترجه عربی1تا3بخون اصن قواعد نخون قواعدت بامن..گف اصن هم تست نزن ازمهر تا اسفند من خودم عربیتو درست میکنم...میشه واقعا اعتماد کرد؟؟؟!!!! :-\ ^-^
ضمن اینکه آبجیم گفته عربیتو تابستون جمعش کن.. :-s

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا