• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کدوم موسسه برای کنکور 94

• شروع کننده موضوع

sadain

کاربر نیمه‌فعال
سلام
سوالی داشتم... به نظرتون بهتره ازمون های کدوم موسسه رو برم. قلم چی/گزینه دو/ مبتکران
من انسانی هستم ...

Antares

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
رشته دانشگاه
برق
پاسخ : کدوم موسسه برای کنکور94

من پرس و جو کردم
همه گفتند قلم چی
قلم چی سوالاتش ب کنکور نزدیک نیس
سوالای گزینه دو خ ب کنکورنزدیک هس
ولی جامعه ی آماری قلم چی میشه گفت چند ده برابرشایدم چندصدبرابر مؤسسات دگ هس
و بهتر میشه از وضعیت خودمون باخبر بشیم

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

قلم چی بدید صرفا چون جامعه آماریش بیشتره میشه رقابت کرد
ولی خب سوألات سنجش و گزینه2روهم گیربیارین حل کنید خوبه
سنجش 3تا آزمون جامع داره!
اینجا ک اصن بی درو پیکرو پرصداس!اصن جو کنکور نیس!
بهتره از بین3تاش یکی رو ثبت نام کنید بعد2تای دیگ رو قلم چی بدید
اعصاب آدموداغون میکنه استرس داره

Aroosak

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

من كه ديگه عمرا برم قلم چي. براي رياضي و تجربي بدترين انتخاب قلم چي هست.
سوالات شيمي افتضاح غير استاندارد و كاملا دور از كنكور. سوالات رياضي تجربي خيلي مسخره. دروس عمومي به جاي 25 تا سوال 20 تا سوال براي هر درس ميزارن‌ ! آزمون هاي تابستون هم نصف سوالات از كتاب زرد مياد يعني برين حفط كنين بياين !
مشكلات اداريش هم خيلي زياده. كتاب برنامه ريزي اجباري - كتاب تابستان اجباري - كتاب جمع بندي اجباري در بسياري شهر ها بن كتاب هم اجباري. امسال نفري 5 توم ازمون براي كارت دانش آموزي گرفتن آخرسر هم فهميديم سركاري بوده يه كارت الكي دادن بهمون معلوم نيست واسه چي 5 تومن ازمون گرفتن بخاطرش. 100 هزار تومن براي پشتيبان ازمون پول گرفتن براي پشتيباني كه كارش فقط و فقط و فقط و فقط تبليغ كتاب و محصولات كانون و تشويق به پول خرج كردن هست. دو سه تا آزمون يه بار هم جلسه گروهي اجباري بايد وقتمون رو ميزاشتيم ميرفتيم يه ساعت ميشستيم تو جلسه گروهي تبليغات محصولاتشون رو گوش ميداديم.
درسته جامعه آماريشون بالاست ( صرفا بهخاطر بورسيه ها و كل كل سمپادي ها ) ولي با توجه به تغلب گسترده اي كه توي آزمون هاشون ميشه و همينطور با توجه به اينكه دوتا از سوالاي هر درس از آزمون گذشته مياد، به نظر من به هيچوجه قلمچي براي كسي كه براي قبولي تلاش ميكنه مناسب نيست و بهش آسيب ميزنه اما كسي كه از قبوليش مطمعن هست ولي فقط براي رتبه برتر تلاش ميكنه واسش مناسبه. البته همچين كسي بدون موسسه رفتن و صرفا با آزمون هاي سنجش ميتونه موفق بشه.
گزينه دو به نظر من خيلي بهتر باشه چون تنها ايرادش تعداد كم آزمون هاش بود كه شنيدم تعداد آزمون ها رو افزايش دادن و الان 14 تا آزمون هست و امسال احتمالا بشه 16 تا آزمون.
با توجه به افزايش قيمت كانون و كاهش محبوبيتش به خاطر هزينه هاي اجباريش امسال شركت كننده هاي سنجش و گزينه دو خيلي افزايش يافته بودن. سوالات سنجش امسال محشر بودن من از سايت كنكور خريدم سوالاتش رو واقعا عالي بودن در حد گزينه دو !
من كه احتمالا يا گزينه دو ميرم يا سنجش.

Antares

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
رشته دانشگاه
برق

ب من توصیه کردند ک سنجش حتمن برم
مدیرمونم گف ک حتمن قلم چی برید
از دانش آموزامون بودند ک گزینه دو میرفتند برا کنکور و ناراضی بودند
من امسال ب زور قلم چی رفتم
نمیخواستم برم،ن کتاباشو خریدم نه سی دی هاشونو
قبول دارم پشتیبان فقط تبلیغ محصولات میکنه
بین دوهفته هم زنگ میزنه میگه الهه آزمونمون جمعه ساعت هشت و نیم فلان جاس!
کار خاصی نمیکنه!
ولی ب خاطر جامعه آماریش همه میگن قلم چی بهتره!

Aroosak

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

به نقل از el@heh :
ب من توصیه کردند ک سنجش حتمن برم
مدیرمونم گف ک حتمن قلم چی برید
از دانش آموزامون بودند ک گزینه دو میرفتند برا کنکور و ناراضی بودند
من امسال ب زور قلم چی رفتم
نمیخواستم برم،ن کتاباشو خریدم نه سی دی هاشونو
قبول دارم پشتیبان فقط تبلیغ محصولات میکنه
بین دوهفته هم زنگ میزنه میگه الهه آزمونمون جمعه ساعت هشت و نیم فلان جاس!
کار خاصی نمیکنه!
ولی ب خاطر جامعه آماریش همه میگن قلم چی بهتره!
منم فريب جامعه آماريش رو خوردم كه به شدت پشيمون شدم. مطمعن باش امسال خيلي كاهش پيدا ميكنه جامعه آماري كانون. ثانيا جامعه آماري كه روي نتيجه خودت تاثيرگذار نيست فقط براي تخمين رتبه و ارزيابي وضعيتت مناسب تره كه اونم خيلي ارزش نداره. در مورد مدير ها هم مال شما رو نميدونم ولي اكثر مديراي مدرسه ها به ازاي هر نفري كه ميفرستن كانون پورسانت ميگيرن.

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

ما ی پشتیبان داشتیم اصلن تبلیغ کتابای کانونم نمیکرد میگف فلان درس فلان کتاب ن کانون
و هروقتم ک زنگ میزد کلی حرف میزد!بستگی ب پشتیبان داره

ببینید اگه فک میکنید تو گزینه2 رقابت دارین با بقیه اوکی!
درسته سوألات کانون ی طوره!ولی واقعا با جامعه آماریش میشه آدم جایگاهشو بفهمه

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی

همکار گرامی سوالای کانون چطوره؟ :-?

من دوبار کنکور دادم
سال اول یه پشتیبان داشتم که همهمحصولات کانونو میخواست بهم قالب کنه

سال دوم یه پشتیبان داشتم که خودش هرکتاب کانون که مفید بود بهم میگفت و بقیه رو میگفت به درد نمیخوره

کاملا بستگی به خود شخص داره

من خودم توصیه م اینه که اگه متوسط رو به بالا هستین میتونین گزینه دو رو انتخاب کنین

ولی اگه خودم باشم بازم میرم کانون با اینکه متنفرم از موسسه قلمچی

الهام1375

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
بیرجند
مدال المپیاد
شیمی میخوندم.
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

[member=11547]امیررضا[/member]
چرا بیشتر آدمایی که من میبینم دقیقا همینو میگن " بازم میرم کانون با اینکه متنفرم از موسسه قلمچی" ؟

چون بهش (به برنامه اش) عادت کردین یا چیز دیگه اس؟

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از inspiré :
[member=11547]امیررضا[/member]
چرا بیشتر آدمایی که من میبینم دقیقا همینو میگن " بازم میرم کانون با اینکه متنفرم از موسسه قلمچی" ؟

چون بهش (به برنامه اش) عادت کردین یا چیز دیگه اس؟

من ب نیابت از امیر :-"
حقیقتش اینه‌که کانون سابقه‌ش زیاده و ب نظرم برنامه‌ای که میچینه خیلی بهتره از بقیه موسسه‌ها(حداقل از گزینه دو) ، تعداد آزموناش زیاده، خیلی هم خوب و مرتبه برنامه‌ش ولی خب ممکنه ی سری درگیر تراز و رتبه و اینا شن واسه همین تنفر ایجاد میکنه! :د یا اینکه هی همه جا میان تبلیغ میکنن میگن ما خوبیم و اینا :-"

نه امیر؟ :-" ;;)

big_bang

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـا(') امیــ(')
شهر
نجف آباد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
اقتصاد

نظرتون درمورد : " تابستان امسال با گام اول ِ گزینه ی دو " چیه ؟ ;;)
من خودم میخوام تابستونو برم گزینه دو از اول مهر برم کانون ؛ خوبه ؟ :-?

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

وقتی اولین جلسه‌یِ کلاسِ شیمیِ ما شروع شد، دبیرمون گفت: امسال فقط تو آزمون‌هایِ سنجش شرکت کنین.
و ما بهش خندیدیم و گفتیم بی خیال دیوونه است!
گذشت و گذشت و من الان به این جا رسیدم که توصیه کنم که به هیچ موسسه ای نرید. چون هم نمی تونین درسایِ مدرستون رو درست بخونین و نه درست به بازه‌یِ آزمون برسین.

و خودم اگه برمی گشتم بازهم می رفتم کانون و می دونم هیچ کدوم از بچه ها این رو جدی نمی گیرن...

Aroosak

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

من كه در عمل برگشتم به گذشته، محاله دوباره پامو بزارم توي كانون. گزينه دو يا سنجش يكيش رو خواهم رفت.
از امسال شركت كننده هاي جدي كانون كاهش پيدا ميكنن و عوضش درصدهاي پايين افزايش پيدا ميكنن و اين باعث ميشه ترازها جابجا بشن و به اين ترتيب جامعه آماريش ديگه بدردنخور ميشه. ديگه گذشت اون زمون كه كانون جاي شاگرد زرنگ ها بود !

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از Aroosak :
من كه در عمل برگشتم به گذشته، محاله دوباره پامو بزارم توي كانون. گزينه دو يا سنجش يكيش رو خواهم رفت.
از امسال شركت كننده هاي جدي كانون كاهش پيدا ميكنن و عوضش درصدهاي پايين افزايش پيدا ميكنن و اين باعث ميشه ترازها جابجا بشن و به اين ترتيب جامعه آماريش ديگه بدردنخور ميشه. ديگه گذشت اون زمون كه كانون جاي شاگرد زرنگ ها بود !
دلیلتون چیه اونوقت؟ چرا باید کاهش پیدا کنه؟ چون شما نمی‌رید دیگه !؟ :D
کانون با انواع ترفندها داره دانش‌آموزهارو جذب می‌کنه. انقدر هم مهم هست کنکور برای هر کسی که بخاطرش تو این موسسه‌ها شرکت کنه.

Inaccessible

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
_
سال فارغ التحصیلی
00

مهم نیست کدوم موسسه ثبت نام میکنید مهم اینه که فقط با یه برنامه پیش برید و چند برنامه ای نباشید
کنکورهای آزمایشی برای آشنایی با فضای کنکور و آزمون و خطای روشهای مختلف تست زنی مفیده و گرنه سوالات هر موسسه ای رو به راحتی میشه از دوستاتون قرض بگیرید و حل کنید ... اولویت اولمون فهمیدن کامل مباحث درسیه زیاد به رتبه و تراز فکر نکنین
سه آزمون آخر سازمان سنجش هم برای فهمیدن جایگاهتون به نظرم تا حدودی مفیده ^-^

Aroosak

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

به نقل از حمیـده :
دلیلتون چیه اونوقت؟ چرا باید کاهش پیدا کنه؟ چون شما نمی‌رید دیگه !؟ :D
کانون با انواع ترفندها داره دانش‌آموزهارو جذب می‌کنه. انقدر هم مهم هست کنکور برای هر کسی که بخاطرش تو این موسسه‌ها شرکت کنه.
دليلم تجربيات خودم و اطرافيانم هست. همين توصيه هاي دبيران براي سنجش و افزايش كيفيت سوالات سنجش خودش باعث ميشه خيلي ها به سنجش كشيده بشن. من يكم شك داشتم كه به خاطر سوالات مفهومي و نكته دار و خفن زيست شناسي برم كانون ولي كتاب زيست جديد گاج رو ديدم و ديگه به نظر من هيچ نيازي نيست به قلمچي رفتن.

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از Aroosak :
دليلم تجربيات خودم و اطرافيانم هست. همين توصيه هاي دبيران براي سنجش و افزايش كيفيت سوالات سنجش خودش باعث ميشه خيلي ها به سنجش كشيده بشن. من يكم شك داشتم كه به خاطر سوالات مفهومي و نكته دار و خفن زيست شناسي برم كانون ولي كتاب زيست جديد گاج رو ديدم و ديگه به نظر من هيچ نيازي نيست به قلمچي رفتن.

آزمونای سنجش کم ـه :)
برنامه‌ی درست و لازم رو برای کوتاه مدت‌درس خوندن های شما نمیده.

الهام1375

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
بیرجند
مدال المپیاد
شیمی میخوندم.
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

مشاورمون میگه فقط سنجش! خب این جوری خیلی ریسکه !
خیلیا خیلی طبیعی به من میگن هر سه تاش رو شرکت کن ! من واقعا نمی تونم :rolleyes:
و من اینگونه بین جماعتین افراط و تفریط گیر کردم. هل من ناصر ینصرنی؟ :-?

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی

به نقل از فرزآنه. :
من ب نیابت از امیر :-"
حقیقتش اینه‌که کانون سابقه‌ش زیاده و ب نظرم برنامه‌ای که میچینه خیلی بهتره از بقیه موسسه‌ها(حداقل از گزینه دو) ، تعداد آزموناش زیاده، خیلی هم خوب و مرتبه برنامه‌ش ولی خب ممکنه ی سری درگیر تراز و رتبه و اینا شن واسه همین تنفر ایجاد میکنه! :د یا اینکه هی همه جا میان تبلیغ میکنن میگن ما خوبیم و اینا :-"

نه امیر؟ :-" ;;)
با تشکر از دوست خوبم

کاملا درسته

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

برنامه تابستون بسته به اینکه چه آزمونی شرکت میکنین فرق میکنه!یه عده توی طرح گام اول گزینه2 شرکت میکنن و تو تابستون پایه رو فقط میخونن که خیلی هم برنامه ی خوبیه!و یه عده هم توی قلمچی شرکت میکنن و در کنار سال سوم یه نگاه به آینده هم دارن و بعضی درسهای پیش دانشگاهی رو میخونن،که این برنامه هم برنامه ی خوبیه!من با هردو موافقم چون هر کدوم یه مزیت هایی دارن!خب بهرحال با هر برنامه ای که پیش میری،درسهایی که قراره بخونی درسهای مهم و زیادی هستن و همینها سهم زیادی رو توی کنکور دارن!و شما برای کنکور بار اوله که این درسها رو میخونی پس باید با حوصله و کیفیت خیلی عالی بخونیشون!این خیلی مهمه و بسیاری از نفرات برتر و رتبه های تک رقمی روی این نکته تاکید دارن!

پس بار اول که هر درسی رو میخونی سعی کن کامل و جامع باشه!همه ی خودآزمایی ها فعالیتها تمرینها و گوشه و کنار کتاب رو بخون!و سعی کن تسلط خوبی رو روشون کسب کنی!اگه این کارهارو کامل و درست انجام بدی توی کل تابستون فقط وقت میکنی تقریبا یکبار کتابهایی که تو برنامه ات هست رو دوره کنی!ولی خیالت راحته که کامل خوندی و توی دوره های بعدی موفق تر خواهی بود!پس جمع بندی قسمت اول اینکه کیفیت مطالعه فراموش نشه و سعی کن کامل بخونی!

بالا