• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اگر کنکوری 94 بودم ... !

atousa.a

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ری
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
نرم افزار
پاسخ : اگر کنکوری 94 بودم ... !

یه سری افراد هستن مثل من !
البته رفته رفته تعداد اینطور افراد در حال کاهشه ولی واسه اونایی که اینطور هستن میگم که مثل من نشن!

+ خیلیا از درسای عمومی دل خوشی ندارن حالا این یه سری دو دسته میشن!
دسته ی اول اونایی که لجبازی نمیکنن و عمومی هارو هم کنار اختصاصی خوب میخونن (چه بچه های گلی :D )
دسته ی دوم اونایی هستن که علاوه بر اینکه از عمومی خوششون نمیاد به خاطر تعصب خاصی که رو اختصاصی دارن حاضر نیستن وقت بذارن رو عمومی :D :-" (مثل من لجبازززز)
ینی با این کار جوری ضربه میخوری که اصلا نمیشه جبران کرد! موقعی میفهمی دیر شده که دیگه نمیشه کاری کرد! به خصوص بین عمومی ها این مورد خودشو تو دینی خیلی زیاد تر نشون میده! بقیه رو تا حدودی میشه جم کرد

+ من از دینی همیشه تو همه ی ازمونا ضربه میخوردم بهترین درصد دینی ک داشتم این اواخر 70 بود :| در حالی که به طور نورمال معمولا بچه ها 80 به بالا میزنن!
اگه سر هر کدوم از ازمونایی که ازمایشی میدین طبق بودجه بندی در حد عاااالی بخونید دینی رو مشکلی پیش نمیاد
(مثل 3 تا درس پیش ک اولش بود و تنها درسایی بود که کامل خوندم و واقعا عین کف دست بلدشون بودم :D بعد دیگه هیچ کدوم از درسای دینی رو خوب بلد نبودم اخرشم 46 درصد زدم :D باعث افتخار اصلا :-" )

+ از عربی نترسید راحت ترین درس عمومی که میشه بالا زد عربیه! جدی میگم اسووووووون ترین درس عمومی عربیه
عربی رو با ازمونا بخونید زیاد سراغ جزوه نرید فقط و فقط تست بزنید
اگه تا عید دیدید هنوز درصد عربی تون خوب نیست بازم ناراحت نشید چون تو ازمونای جامع میبینید که به طور چشم گیری درصدتون داره هر بار بهتر میشه تو اون دو ماه اخرکه باز جامع بزنید جوری دستتون راه میوفته که فکر میکنید از اول عرب به دنیا اومدید :D

+ معتقدم ادبیات هم راحته! قرابت که هیچی همه میگیرن اوصولن نمره شو

اما لغت! من خودم لغت رو تازه تو خرداد شرو کردم به خوندن! یعنی زمانی بود که خییییلی دیر شده بود و یکی مثل من اگه میخواست لغت و املای الگو رو بخونه تو اون فرصت کم نا امید میشد! تو این مدت کوتاه من خودم فقط و فقط و فقط تست لغت زدم و لغتای ته هر 3 کتابو کنده بودم اونارو میخوندمنتیجه ی خوبی هم داد ، خوندن لغت اضافه به نظرم لازم نیست ( ازون جایی که شما بچه های خوبی هستید من میدونم با بودجه بندی پیش میرید درسارو خوب میخونید نذارید مثل من هول هولکی بخونید :د)

تاریخ ادبیات هم همین داستان بود ولی با تاخیر بیشتر! :D دو هفته مونده به کنکور به نام خدا تازه تاریخ ادبیات خودنم من :-" انصافا اینم اگه از اول بخونید کارتون خیییلی راحت تره

در باره ارایه نظر خاصی ندارم :D

بازم از اعتقاداتم اینه که زبان فارسی نمره ی مفته اصلا! اوووونقدر راحت میشه باهاش برخورد کرد خیلی راحت! تو شمارش ها هرچی بیشتر خودتونو درگیر کنید سردرگم تر میشید زیاد رو اون مباحث واینستید جز اذیت چیزی نداره

+ در رابطه با زبان هم نظری ندارم :D

+ یه تفاوت بزرگ بین اختصاصی و عمومی اینه که هرچقد رو عمومی وقت بذاری عینن نتیجه شو میبینی ولی هرچقد رو اختصاصی وقت بذاری تضمینی وجود نداره که عینن نتیجه شو ببینی! بی دقتی و خیلی از مسائل دیگه که تو اختصاصی هست این تفاوت رو به وجود اورده . پس نگو من وقت رو عمومی نمیذارم سر جاش حتما باید رو عمومی وقت گذاشت. به قدری تاثیر داره این عمومی که نمیدونید

+کیفیت درس خوندن خییییلی مهمه! به عدد کاری نداشته باش که فلانی روز تعطیل 10 ، 15 ساعت میخونه نگاه کن ببین توانایی تو چجوریه! میانگین ساعت مطالعه م قبل عید بین 30 تا 35 ساعت بود! تو پاییز هم بهترین حالتش 30 ساعت بود! به عبارتی واقعا داغون بود! دوستایی بودن ک میانگینشون از اول 40 ب بالا بود ولی در زمینه ی درسی فرقی با من نداشتن !
حالا اگه کیفیت درس خوندنتونم بالاست جون هرکی دوست دارید به زیاد خوندن عادت کنید از الان :| تازه عید یادتون نیفته زیاد بخونید مثل من :| خودتونو وقتتونو حروم نکنید من گذروندم میگم اینارو

+ درسایی که باهاشون حال میکنیدو بذارید واسه موقعی که حال ندارید جوری سر حالتون میکنه که نمیخواید تا صبح ازون درس دست بکشید (مثل گسسته :D )

زیاد صحبت کردم به بزرگی خودتون ببخشید کاری بود تا جایی که بتونیم کمک کنیم در خدمتیم :)

Elnaz1

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شــــــــــــــــــــــیراز
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
عشق است دامپزشکی...

اگر کنکوری 94 بودم یه آدم خودخواه میشدم که هیچ چیز جز درسم برام ارجعیت نداشت و درسمو فدای هییییییییییچ چیز نمیکردم :-<

ریاضی و فیزیکو خیلی بالاتر میبردم

دقتمو تو پرکردن پاسخنامه به حد فول آپشن میرسوندم #-o

انقدر درگیر حاشیه ها نمیشدم و چیزی که هستمو به همه نشون نمیدادم

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

خودم با هیچ کس مقایسه نمیکردم با هیچ کس ....

یه چیزی بگم نمی دونستم تو چه تاپیکی بگم!! الان تابستون و پشتیبان ها خیلی فعال ترن تا طول ترم که هرکی یه شهری دوره خوابگاهیه امتحان داره درگیر دانشگاس از الان استفاده کنید چون خودتون هم وقتتون خیلی باز تره میتونید بیشتر نت بیاین از انجمن استفاده کنید : ).

viola

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
ف.ر.ز
شهر
- استپانچکوف -
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
:|
رشته دانشگاه
【 دندانپزشکی】

اگه کنکوری 94 بودم:

1. کلاس فیزیک و عربی میرفتم

2. زیست رو از بعد عید شروع نمیکردم

3. تست های نوادگان مندلیف مبتکران (شیمی) رو میزدم

4. نمیرفتم تو اتاقم بخوابم درحالی که خانواده فکر میکردن دارم درس میخونم

5. فیس بوک نمیرفتم

6. غذا میخوردم

7. تی وی نمیدیدم

8. اینترنت کمتر میومدم

9. به دروغای دوستانی که اطرافم بودن بیتوجهی بیشتری نشون میدادم.. و خالی بندیاشون در مورد اینکه درس نخوندن و اینا نادیده میگرفتم!

10. زمین کنکور رو نمیزدم

11. تو کلاسای تستمون بچه هایی که همش امتحانا رو کنسل میکردن راه نمیدادیم!! (انگار دست من بود!! :D)

viola

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
ف.ر.ز
شهر
- استپانچکوف -
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
:|
رشته دانشگاه
【 دندانپزشکی】

12. نگران اینکه وقت کمه نبودم

13. نگران این که بقیه از من جلوترن نبودم

بعدا اگه یادم اومد اضافه میکنم!!

shawn

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی شهرری
شهر
شهرری
مدال المپیاد
نقره شیمی

من اگر کنکوری 94 بودم تیر ماه سال 94 کنکور میدادم :))

iarsham

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
شیراز
مدال المپیاد
ادبی
دانشگاه
تهران (هنرهای زیبا)
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

من اگر کنکوری 94 بودم قطعا تعارف رو با خودم کنار میذاشتم و جای ریاضی نخوندن (!) هنر میخوندم تا رتبه ام تک رقمی بشه مثلا :-?

NiXi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
آمل
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
روزی روزگاری زیست..
دانشگاه
بابل
رشته دانشگاه
پزشکی

من اگر کنکوری ۹۴بودم (ک بودم) خودمو باور میکردم،توانایی هامو میشناختم و با اراده ای که تو سه ماه اخر داشتم،از همون اوایل تیر خوب شروع میکردم،،ب توصیه های کیم عمل میکردم(در مورد اهمیت برنامه ربزی)،قدر تک تک لحظات با همکلاسیامو میدونستم و از زندگیم لذت میبردم

بالا