• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

از الان برای کنکور ۹۴ چیکار میشه کرد؟

goraz

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
بودم
شهر
بهبهان
پاسخ : از الان برای کنکور ۹۴ چیکار میشه کرد؟

به نقل از SPECTRE :
کنکورو گفتما من :-? کلا 4-5 تا سوال هندسه س دیگه!

+ عه؟! :| نمیدونستم :|
اها :D :D من واسه ازمون گفتم :-" =P~

goraz

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
بودم
شهر
بهبهان

به نقل از ارغـوان اس. :
یعنی هفته ای یه ساعت انقدر زیاده؟!
اره زیاده...خو اون هفته ای یه ساعتو روی مبحثای دیگه کار میکنیم تا بجای 1 تست 3.4 تا بزنیم

ZiZoOoa

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
Helli 2
شهر
Teh
دانشگاه
...
رشته دانشگاه
omran

به نقل از sana.sh :
بدي حذف مبحث ميدونين چيه؟
اينكه شما مثلا يه مبحثي مثل حركتو نخوندين بعد ديناميكو خوندين بعد اون سال كنكور شما اگه اومد و حركت آب خوردن بود سوالاش و ديناميك وحشتناك اون موقس ك بدبخ ميشي :D
يا يكي مياد ميگه من مثلا ديفرانسيل مشتق و ميخونم فقط ك بودجه بندي و تعداد سوالاتش زياده ولي اگه اومد و اون سال مشتق سخت بود چون تو بقيه شو نخوندي درصدت در حد المپيك افت ميكنه
بعد يه چيز ديگه شما اگه از الان شروع ب حذف كنين وقتي خرداد ميشه پي ميبرين ك همه رو حذف كردين :D و بايد برين سر جلسه مگس پروني :D
خب 1 درسو کلن حذف کن.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
94

آدم باید تمام مبحثارو بخونه، آخر سر ببینه با وجود اینهمه خوندن سر تستای کدوم مبحث وقت تلف میکنه و آخرش هیچی :D اونو حذف کنه (; به شخصه هیچ مبحثی رو حذف نخواهم کرد :-"

Kinder

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران/جامعه‌شناسی

وجود این انجمن توی این بازه‌ی زمانی برای من قابل درک نیست؛ کلاً اینکه از الان اینقدر همه‌چیز رو جدی بگیرین، چه امتحان نهایی و چه کنکور، فقط استرستون رو افزایش می‌ده. به‌جای اینکه تعداد روزها تا کنکور 94 رو بشمارین، به این فکر کنید که دانش‌آموز سال سوم دبیرستان هستین و برای سال سوم درس می‌خونین. بجای اینکه از الان برنامه‌‌ی مطالعه‌ی روزانه‌ی 7_8 ساعته پیاده کنین تا معدل نهایی 20 داشته باشین، اینطور به موضوع نگاه کنین که مثل پایان همه‌ی سال‌های تحصیلی دیگتون، باید دوره‌ی امتحانات ترم رو بهتر از طول سال پشت سر بذارین. اینکه امتحان نهایی بی‌اهمیته، دروغه؛ اما بجای به آب و آتیش زدن خودتون، سعی کنین راحت و ریلکس فقط داخل پروسه‌ی عادی درس خوندنتون باشین و به تاریخ‌ها و ضریب‌ها و امتحانات و کنکور و ... اینقدر فکر نکنین. تیک ایت ایزی :د

راجع به حذف موضوعات: هیچ مبحثی اونقدر سخت نیست که توانایی و وقت کافی برای خوندنش رو نداشته باشین. یعنی بهونه‌ای غیرقابل‌قبول‌تر از "وقت کافی نداشتن برای فلان مبحث کنکور" برای یک دانش‌آموز سوم دبیرستانی اصلاً وجود نداره! شما با فرض شروع مطالعه از تابستون، یک سال تمام برای آمادگی برای کنکور فرصت دارین. یک سال!
توی این یک سال مثلاً یادگرفتن شمردن تکواژ وقت شما رو می‌گیره؟ آپولو که هوا نمی‌کنین! قراره فقط تکواژ بشمرین. اصلاً هم سخت و غیرمنطقی نیست. حداقل شجاعت کافی رو داشته باشین و بگین تنبلین که از 14ماه مونده به کنکور حذفش می‌کنین. بهونه‌ی "بالا بودن ریسک سوالات تکواژ/واژه" هم مسخرست؛ یعنی چی؟ جواب دادن به هرکدوم از تست‌های کنکور یعنی ریسک. شما با هزاربدبختی و با ذهن خسته سعی می‌کنین سوالات مشکل و مفهومی ریاضیات و فیزیک رو حل کنین. بعد شمردن تکواژ که گاهی به صراحت و شهود استفاده از انگشتان دست انجام می‌شه، کار سختیه؟ با اینکه ماه‌ها روی یک مبحث وقت گذاشتین و به تسلط نسبی رسیدین، شاید تا پایان آزمون به یک تستش هم جواب صحیح ندین. این معنیش این نیست که وقتی که برروی یادگرفتن مبحث گذاشتین، بیهوده تلف شده. این فقط یعنی کنکور.

درمورد مبحث تکواژ/واژه به طور خاص، به هیچ عنوان حذفش نکنین. ادبیات حداقل بین کنکوری‌هایی در سطح ما، معمولاً پایین‌ترین درصدها رو بین دروس عمومی کارنامه‌ی کنکور داره. ضریب این درس از همه‌ی دروس عمومی بیشتره. باتوجه به این، یعنی شما با درصد یکسانی از همه‌ی دروس، بیشترین تراز رو از ادبیات به‌دست میارین و وقتی درصدتون به طیف‌های نزدیک به 80% می‌رسه، یک تست ادبیات رتبتون رو با اختلاف زیادی جابجا می‌کنه. همون تست تکواژ/واژه‌ای که می‌خواین حذفش کنین، شاید تستی باشه که دانشگاه یا رشته‌ی شما رو تغییر می‌ده. پس به فکر حذف تست‌ها نباشین.
برای مطالعه‌ی مباحث زبان فارسی، قدرت استدلال و تعمیم مفهوم‌ها خیلی اهمیت داره. یعنی این موضوع که چیزی رو حفظ نکنید و اگر دلیلی از شما پرسیدند، توانایی توضیح منطقی علت رو داشته باشین، باید جزئی از اولویت‌هاتون توی مطالعه‌ی مباحثی مثل تکواژ/واژه باشه. مثلاً مطمعناً همه می‌دونن که کسره‌ی اضافه و صفت، یک تکواژ آزاد و واژه‌ای مستقل‌ـه؛ اما اگر بپرسیم که "چرا یک کسره که حتی نوشته هم نمی‌شه، باید یک واژه محسوب شه؟" نیمی از افراد برّوبر فقط زمین رو نگاه می‌کنن! چیزی که باعث می‌شه یک کنکوری به تست تکواژ پاسخ صحیح یا غلط بده، شک روی تنها یک واژه هست. علت هم اینه که این واژه رو قبلاً ندیده که تکواژهای مستقلش براش آشنا باشه. حالا اگر با ساختارهای کلمات و وندها آشنا باشه، دیگه فرقی نمی‌کنه که اون واژه‌ی خاص یا مشابه‌ش رو قبلاً دیده یا نه؛ درهرصورت می‌تونه با احتمال خوبی به سوال پاسخ صحیح بده.
حتی به هفته‌ای یک ساعت تمرین هم احتیاجی نداره؛ ارغوان ماکزیمم مطالعه رو درنظر گرفت. موضوع ساده‌تر از اینا جمع می‌شه :د

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

بشینید بدون توجه به حضور کنکور به عنوان یک سوم دبیرستانی قشنگ نهایی تون رُِ بخونید. خوب بخونید معدلتون بالا بشه.
بعدش به عنوان کنکوری 94 از تیر ماه درس بخونید.
از الان فشار کنکور روتون باشه سال بعد همین زمان له میشید!

iarsham

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
شیراز
مدال المپیاد
ادبی
دانشگاه
تهران (هنرهای زیبا)
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

نمیدونم چرا من نتنها اصن به فکر کنکور نیستم بلکه هنوز به امتحان نهاییم فکر نمیکنم...... :-w :O :-?

چرا واقعا؟ :-?

!!...me

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۲ تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر-نرم افزار

خواستم نظر دوستان رو به شدت در مورد عدم حذف هر مبحثی (اعم از تکواژ واژه) تایید کنم و بگم شخصا برای مطالعه تکواژ واژه 3،4 ساعت وقت گذاشتم و پنج بحث خوندم و حالا یه بار هم دوره یه ساعته و اتفاقا اگه سوال روون باشه از معدود تستاییه که تو ادبیات همیشه با اطمینان میزنم. وقتتون هم با سبطی به هیچ وجه تلف نکنین .(مگر موارد خاص)

قاصدک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیهق

من یه تکواژ واژه گفتم نمی دونستم این هجمه ی اعتراضات به حرفم قراره سرازیر شه به سمتم : دی
امّا ممنونم از دوستان ِ سال بالایی که راهنماییم کردن . بیشتر ِ اینکه از الان ما به فکر حذف ِ مباحث یا ... افتادیم به خاطر استرس کاذبیه که داریم ، شخصا اینجوری ام . من از سال دوم استرس کنکور داشتم!!! اما از اون موقع تا الان ، هیچ تغییر مثبتی توی نحوه ی درس خوندنم یا وقتی که برای درسم میذارم ایجاد نشده ، فقط استرسش مث بختک افتاده رو زندگیم !! اینم یکی دیگه از مشکلاتمه . برای کم کردن استرس چیکار کنم ؟

----

بچه های تجربی درمورد زمین شناسی چه توصیه یی دارید ؟ من بین خوندن و نخوندنش واسه کنکور مردد بودم . بعضیا میگن زمینُ جوری بخونین که 40 - 50 هم بزنین خوبه ، ولی من واقعا سردرگم شدم درمورد این درس ... راهنمایی لُدفا : )

------

سوال خیلی مهم : برای تابستون چطور برنامه ریزی کنیم ؟ برای من که خیلی وِل و گاهی بی خیال میشم مشاور می تونه کمک کننده باشه یا نه ؟
------
افرا : چرا زبان فارسی ِ سبطی نه ؟!

!!...me

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۲ تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر-نرم افزار

به نقل از Fatemeh.H :
افرا : چرا زبان فارسی ِ سبطی نه ؟!
واقعا وقت زیادی میگیره و نتیجه به اندازه وقتی که میذاری بدست نمیاد. بعضی وقتا بدترم میشه چون تو کنکور علاوه بر یه سری چیز درست بعضا باید یه سری نکته غلط(!) هم بلد باشی. نشر دریافت سبطی بیشتر به درد المپیاد ادبی میخوره تا کنکور!

++MaRyAm++

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجف آباد
سال فارغ التحصیلی
94

ب ما گفتن آزمون جامع چهارم سنجشو (۲۳خرداد۹۳)شرکت کنیم.
با توجه ب اینکه آزمون از کل مطالبه(پایه+پیش)و اینکه ۲روز بعد از پایان امتحان نهاییا برگزار میشه(سومو تو دوران امتحانات خوندیم) ب نظرتون شرکت کنم؟ :-/

M.V

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان II
شهر
تبریز
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

همه میگن تو تابستون دوم و سومو بخونید اگه شد پیش هم پیش خوانی کنین حالا مدرسه ما قراره از یک تیر شروع شه خودشم همه درسای پیش .خب مسلما من نمیرسونم هم پیش1 و خوب بخونم هم کنارش دوم سومو تموم کنم. الان من موندم با پیش یک دوم بخونم یا سوم؟ ~X(
راهنماییم کنین لطفا [-o<

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی

گویا ما هم باید وارد جمع شیم.لیبل «کنکوری 94» بزنیم به خودمون.
به یه المپیادی تازه کنکوری شده توصیه خاصی چیزی ندارید؟!
#هار_هار

++MaRyAm++

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجف آباد
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از Fireball.II :
#هار_هار
ینی اصن امید ب قبولی نداری؟؟ :-/

• لایک
امتیازات: 1boy1

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

به نقل از Fireball.II :
#هار_هار
فایر! آهای فایر! :-ال
خیلی میخوای بشی کنکوری؟
تو قبولم نشی (که میشی فکر کنم!) المپیادی هستی. میفهمی؟! تا تهش.
فایر!
از العان واسه کنکور نود و چهار هم غلطی نمیتونی بکنی. :د فلن خُش باش. :د

Martin Berg

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه
شهر
کرمان

به نقل از ++MaRyAm++ :
ب ما گفتن آزمون جامع چهارم سنجشو (۲۳خرداد۹۳)شرکت کنیم.
با توجه ب اینکه آزمون از کل مطالبه(پایه+پیش)و اینکه ۲روز بعد از پایان امتحان نهاییا برگزار میشه(سومو تو دوران امتحانات خوندیم) ب نظرتون شرکت کنم؟ :-/
به نظر من که شرکت نکن آخه فایده ای نداره به جای پول آزمون یه شب شام برو بیرون خیلی بهتره :-"
اینجوری رتبت خوب نمیشه و رتبه ی واقعیت نیست و شاید یه کم ناامید بشی

persiangulf

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کاشان
شهر
کاشان
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن

کنکور 94 :-s :))

Mostafa.Ahmadi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
بهشتی
شهر
زنگان(عرب ها میگویند زنجان)

گورِ بابای همه چیزو همه کس :)) B-)

من هیچی حالیم نیس.چیکا کنم؟ :-s

علی کوچولو!

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 2
شهر
شيراز
سال فارغ التحصیلی
94

اقا من سنجش امتحان دادم رتبم درصدام:
رياضي 18.7
فيزيك 3.4
شيمي 12
عربي 44
زبان 80

اميدي بهم هست؟ رتبمم 18000

بالا