• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

زن ناموس مرد نیست !

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک
پاسخ : زن ناموس مرد نیست !

به نقل از mnmnm :
الان شما تو 18 سالگیت خونه ماشین کار ..... همه چی داری که ادعای خود محوری میکنی؟؟؟
نه ببین کار و که برادر 10 ساله منم میتونه بعد الظهرا کار کنه کــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــار یه چیز دیگس بعدم الان این چه ربطی داره ناموس مردو و اینا جای این حرفا جای دیگس لطفا حریم تایپیکو رعایت کن خوب الان این تضاد و توافق ها که کنار میانو تشریح کن دوما ملاکتو بگو بر اساس چه اصل قائده ای زن و شوهر باید تضاد و تعارض داشته باشن
هر کسی یا هر کسایی بر اساس هر ملاکی با هم کنار بیان این درسته؟؟ این جوری تو کل عرف هنجار های جامعه رو زیر سوال بردی.
در ضمن اخلاق اسلامی اگه تو فرد و خانواده باشه نه تضاد و نه تعارضی پیش میاد ادماین که با کنار هم قرار دادن فرهنگای مختلف در خانواده تضاد بوجود می آرند

من نمی گم همه. ولی تقریبن اکثر خانواده ها به بچه ها حداقل پسر بعده ۱۸ سال کمتر کار دارن. و خب بله بنده ۱۸ سالم بود خونه مستقل و کار مستقل داشتم و ماشین خب نخریده بودم ولی چرا ماشین اجاره ای هم داشتم.

و ببینید هیچ ادمی حق تبنیه بدنی هیچ ادمی رو نداره. حتا تقریبن تو قوانین مجازات هم تنبیه بدنی داره حذف میشه.

من کاری به اسلام و ایران ندارم این یک روند کلی هست. اگه زنی بچشو می زنه اشتباه می کنه.
اگه مردی هم زنشو بزنه اشتباه می کنه.

اگه شما سکس می خواید می تونید مثل ادم برخورد کنید. همسرتون هم ممکنه میل به رابطه داشته باشه.
و از طرفی هم ممکنه همسر شما خسته باشه. یا حوصله نداشته باشه. بعدم شما اول روابط اجتماعی رو یاد بگیرید. بعدن نگران تمکین کردن و نکردن زن باشید!

حکومت دیکتاتوری تو خونه راه ننداختید که. زندگی یه زندگی دو نفرس. حالا می خواد به شکل ازدواج باشه. یا هم خونگی باشه یا هر چی.

و خب شما هم اگه چند تا همسر داشته باشید یا صیغه کنید طبیعی هست که همسرتون ازتون دل خوشی نداشته باشه!
اگه دنبال رفتار خوب هستید باید خوب رفتار کنید.

Miraneh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
97

جالبه که هنوزم بعضیا فکر میکنن زن یک ضعیفه هست.بعد اعتقاد دارن که به اسلامم اعتقاد دارن درحالی که در خود اسلام گفته شده که زن و مرد همه با هم برابرن و این زن یا مرد بودنشون تاثیری در خوب یا بد بودنشون نداره. واقعا اگر هنوزم به این اعتقاد دارید که زن یک ضعیفه هست، دیگه اسم یک مسلمون که پایبند اعتقادات اسلامه رو روی خودتون نذارید.یکم برید فکرم بکنید.
در ضمن اخلاق اسلامی اگه تو فرد و خانواده باشه نه تضاد و نه تعارضی پیش میاد ادماین که با کنار هم قرار دادن فرهنگای مختلف در خانواده تضاد بوجود می آرند
آقا انسان ها با هم تفاوت دارن.چه ربطی داره به اخلاق اسلامی؟؟؟یعنی الان شما دارید میگید تمام فرهنگ ها باید مثل هم باشه.ماشالا چه چیزای منطقی ای میگید شما!

mnmnm

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشمر

به نقل از ˙·● ๖ۣZα┣-┫я Å ●·˙ :
عمه ی نداشته ی من روسریم سرش میکنه ؛ چرا پسر عمم یاد نمیگیره این کارو ؟ :د
چون تربیت درستی نداشته کی تربیتش کرده بذ فک کنم...عمت :))
به نقل از ❀uranuscelona❀ :
یکم منطقی باشید لطفا! خودتون متوجه شدید چی گفتید؟ قطعا بین آدما تضاد هست نمیشه دو نفر دقیقا مث هم باشن تربیت خونوادگیشون هم متفاوته
چرا نمیشه ببین اختلافای جزئیو شاید مثه بحث بر سر کنترل ولی وقتی یکی با دیدن ماهواره تفکر فاسد غربیو داره و دیگری تفکر انسان سا اسلامیو اون موقع اختلاف پیش میاد خب اینجا باید گفت خانواده مسئول بوده که به جای یه فرهنگ سالم یه باور زشتو توی فرد کاشته در واقع اگه خانواده ی مسئولی باشه تضادی نخواهد بود
به نقل از مازیمون :
و ببینید هیچ ادمی حق تبنیه بدنی هیچ ادمی رو نداره. حتا تقریبن تو قوانین مجازات هم تنبیه بدنی داره حذف میشه.

من کاری به اسلام و ایران ندارم این یک روند کلی هست. اگه زنی بچشو می زنه اشتباه می کنه.
اگه مردی هم زنشو بزنه اشتباه می کنه.
مشکل جنابعالی اینه داری با طرز فکر غیر اسلامی تو کشور اسلامی بحث میکنی ولی من با طرز فکر خودت قانعت میکنم
یه بچه ی5،4ساله رو در نظر بگیر این بچه عادت به کش رفتن داره چیزی رو که تو خونه باشه رو بی هیچ دلیلی برداره دوس داره این کارو انجام بده اگه تنبیهش کنی اگه توی یه اتاقی حبسش کنی چون تو نیستی وسایل اتاقو به عنوان غنیمت برمیداره تنبیه جنابعالی چیه؟؟توی اتاق خالی حبسش کنیم خوب وقتی میاد بیرون چی ؟؟؟تنبیه باید باشه این حرف اجتماعی سال اول دبیرستانه برخورد اجتماعی باید انجام بشه اگه چارتا موقع دزدی بزنی رو دستش خوب درسشو گرفته فکر رو نمیشه با بچه ی5 ،4در میون گذاشت بعد انتظار داشت اون بفهمه
به نقل از مازیمون :
حکومت دیکتاتوری تو خونه راه ننداختید که. زندگی یه زندگی دو نفرس. حالا می خواد به شکل ازدواج باشه. یا هم خونگی باشه یا هر چی.

و خب شما هم اگه چند تا همسر داشته باشید یا صیغه کنید طبیعی هست که همسرتون ازتون دل خوشی نداشته باشه!
اگه دنبال رفتار خوب هستید باید خوب رفتار کنید.
وقتی زن این قدر شعور نداشته باشه که مرد به چن تا زن نیاز داره ولی زن نه خوب معلومه که دل خوشی نخواهد داشت دقت کردی شعر رو نداره طرز فکر صحیح رو نداره در نتیجه ناراحت میشه این فرهنگ غلط اگه از بین بره اون موقع مشکلی نخواهیم داشت
به نقل از Mehraneh. :
جالبه که هنوزم بعضیا فکر میکنن زن یک ضعیفه هست.بعد اعتقاد دارن که به اسلامم اعتقاد دارن درحالی که در خود اسلام گفته شده که زن و مرد همه با هم برابرن و این زن یا مرد بودنشون تاثیری در خوب یا بد بودنشون نداره. واقعا اگر هنوزم به این اعتقاد دارید که زن یک ضعیفه هست، دیگه اسم یک مسلمون که پایبند اعتقادات اسلامه رو روی خودتون نذارید.یکم برید فکرم بکنید.آقا انسان ها با هم تفاوت دارن.چه ربطی داره به اخلاق اسلامی؟؟؟یعنی الان شما دارید میگید تمام فرهنگ ها باید مثل هم باشه.ماشالا چه چیزای منطقی ای میگید شما!
اولا که اسلام اومده به عنوان اخرین دین چون تنها راه سعادت بشره همه فرهنگارو یکی کنه همه اعتقادا رو یکی کنه هدف از ظهور اینه دنیایی که ارمان شهر انسانیه چون دین اعتقاد فرهنگ توش یکیه همه با هم برابر چون باور یکسانی دارن وحدت جهانی یعنی این که اگه پایش اخلاق اسلامی باشه ببه نهایت تکامل رسیده.
در ضمن خوب شما به کسی که تواناییه جسمی نداره به دلیل مهر و محبت توانایی فکر درستو هم نداره چی میگی قویه زورمند هرکول اگه اینار میگی خب پس زن یه هرکول زور مند و یه موجود بسیار قویست :)

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از mnmnm :
چون تربیت درستی نداشته کی تربیتش کرده بذ فک کنم...عمت :))چرا نمیشه ببین اختلافای جزئیو شاید مثه بحث بر سر کنترل ولی وقتی یکی با دیدن ماهواره تفکر فاسد غربیو داره و دیگری تفکر انسان سا اسلامیو اون موقع اختلاف پیش میاد خب اینجا باید گفت خانواده مسئول بوده که به جای یه فرهنگ سالم یه باور زشتو توی فرد کاشته در واقع اگه خانواده ی مسئولی باشه تضادی نخواهد بودمشکل جنابعالی اینه داری با طرز فکر غیر اسلامی تو کشور اسلامی بحث میکنی ولی من با طرز فکر خودت قانعت میکنم
یه بچه ی5،4ساله رو در نظر بگیر این بچه عادت به کش رفتن داره چیزی رو که تو خونه باشه رو بی هیچ دلیلی برداره دوس داره این کارو انجام بده اگه تنبیهش کنی اگه توی یه اتاقی حبسش کنی چون تو نیستی وسایل اتاقو به عنوان غنیمت برمیداره تنبیه جنابعالی چیه؟؟توی اتاق خالی حبسش کنیم خوب وقتی میاد بیرون چی ؟؟؟تنبیه باید باشه این حرف اجتماعی سال اول دبیرستانه برخورد اجتماعی باید انجام بشه اگه چارتا موقع دزدی بزنی رو دستش خوب درسشو گرفته فکر رو نمیشه با بچه ی5 ،4در میون گذاشت بعد انتظار داشت اون بفهمهوقتی زن این قدر شعور نداشته باشه که مرد به چن تا زن نیاز داره ولی زن نه خوب معلومه که دل خوشی نخواهد داشت دقت کردی شعر رو نداره طرز فکر صحیح رو نداره در نتیجه ناراحت میشه این فرهنگ غلط اگه از بین بره اون موقع مشکلی نخواهیم داشتاولا که اسلام اومده به عنوان اخرین دین چون تنها راه سعادت بشره همه فرهنگارو یکی کنه همه اعتقادا رو یکی کنه هدف از ظهور اینه دنیایی که ارمان شهر انسانیه چون دین اعتقاد فرهنگ توش یکیه همه با هم برابر چون باور یکسانی دارن وحدت جهانی یعنی این که اگه پایش اخلاق اسلامی باشه ببه نهایت تکامل رسیده.
در ضمن خوب شما به کسی که تواناییه جسمی نداره به دلیل مهر و محبت توانایی فکر درستو هم نداره چی میگی قویه زورمند هرکول اگه اینار میگی خب پس زن یه هرکول زور مند و یه موجود بسیار قویست :)

اولا که اسلام اومده به عنوان اخرین دین چون تنها راه سعادت بشره همه فرهنگارو یکی کنه همه اعتقادا رو یکی کنه هدف از ظهور اینه دنیایی که ارمان شهر انسانیه چون دین اعتقاد فرهنگ توش یکیه همه با هم برابر چون باور یکسانی دارن وحدت جهانی یعنی این که اگه پایش اخلاق اسلامی باشه ببه نهایت تکامل رسیده.
در ضمن خوب شما به کسی که تواناییه جسمی نداره به دلیل مهر و محبت توانایی فکر درستو هم نداره چی میگی قویه زورمند هرکول اگه اینار میگی خب پس زن یه هرکول زور مند و یه موجود بسیار قویست

ببین من خیلی دارم تلاش می کنم که جوابی که بهت میدم سعی کنم جواب قابل درکی باشه.

زن یک موجود ضعیف از نظر جسمانی نیست. صرف اینکه یک مرد قدرت بازوش رو افزایش میده به این دلیل نیست که قوی تره. یک زن هم می تونه ورزش کنه و قدرت بدنیش رو از یک مرد معمولی افزایش بده. و ما داریم تو دنیایی زندگی می کنیم که قدرت بدنی چندان مطرح نیست.

در مورد قدرت تصمیم گیری هم میدونم الان به قدر کافی دلیل از بقیه میشنوی و من در این مورد حرف نمی زنم ( هنوز حالو هوای یه بچه ابتدایی رو داری )

چرا نمیشه ببین اختلافای جزئیو شاید مثه بحث بر سر کنترل ولی وقتی یکی با دیدن ماهواره تفکر فاسد غربیو داره و دیگری تفکر انسان سا اسلامیو اون موقع اختلاف پیش میاد خب اینجا باید گفت خانواده مسئول بوده که به جای یه فرهنگ سالم یه باور زشتو توی فرد کاشته در واقع اگه خانواده ی مسئولی باشه تضادی نخواهد بود

فرهنگ درست و غلط رو تو تعریف نمی کنی . هر کس برای خودش و هر طور خودش بهتر بدونه فرهنگی رو برای زندگیش انتخاب می کنه.
و یک ادم سالم و معقول با همه ی فرهنگ ها در دوران کودکیش برخورد داشته و حق انتخاب داره.

مثلن من مادرم روی اینکه من در مورد اسلام بدونم تاکید داشت. پدرم هم منو با ادبیات غرب و فرهنگ غرب اشنا کرد. خودم در مورد دین های مختلف مطالعه داشتم.
و من این ادمی هستم که الان اینجام.

یاد گرفتم با ادم ها درست برخورد کنم. اگه کمکی از دستم بر میاد بدون منت انجام بدم.
حرف زدن رو یاد گرفتم و گوش دادن به حرف مردم. نه نزدی کردم نه کاری که ازش خجالت بکشم.

من به نظر خودم یک ادمی هستم که از نظر اخلاقی می تونم بگم مورد پسند خودمه.

هر کس هم باید بتونه مطالعه داشته باشه و با فرهنگ های مختلف برخورد بکنه تا بتونه خصوصیات رفتاری مورد دلخواهش رو انتخاب کنه.

و گرنه این رفتار شما بر خلاف ازادی گفتار و تصویر هست.

یرای برنامه های تلویزیونی رده سنی مشخص میشه که باید رعایت کرد.

مشکل جنابعالی اینه داری با طرز فکر غیر اسلامی تو کشور اسلامی بحث میکنی ولی من با طرز فکر خودت قانعت میکنم
یه بچه ی5،4ساله رو در نظر بگیر این بچه عادت به کش رفتن داره چیزی رو که تو خونه باشه رو بی هیچ دلیلی برداره دوس داره این کارو انجام بده اگه تنبیهش کنی اگه توی یه اتاقی حبسش کنی چون تو نیستی وسایل اتاقو به عنوان غنیمت برمیداره تنبیه جنابعالی چیه؟؟توی اتاق خالی حبسش کنیم خوب وقتی میاد بیرون چی ؟؟؟تنبیه باید باشه این حرف اجتماعی سال اول دبیرستانه برخورد اجتماعی باید انجام بشه اگه چارتا موقع دزدی بزنی رو دستش خوب درسشو گرفته فکر رو نمیشه با بچه ی5 ،4در میون گذاشت بعد انتظار داشت اون بفهمه

خیر بر عکس شما من هیچ وقت رو بچم حتا اگه به برداشتن وسایل مردم هم علاقه داشته باشه دست بلند نمی کنم.

بسته به سنش اگه بتونم باهاش حرف بزنم باهاش حرف می زنم و بهش میگم این کار درستی نیست.

اگه باز هم ادامه داد، ازش می پرسم چرا اینکارو می کنه اگه چیزی می خواد به من بگه.

اگه باز هم جواب نداد سراغ یه دکتر یا به هر حال کسی میرم که بتونه راهنماییم کنه. تا بفهمم چرا این کارو می کنه. ( به هر حال یک بچه تا قبل از سن ۱۰ سالگی واقعن تصمیم هاش و رفتارش لزومن بر اساس دلیل نیست. و تنبیه بدنی جواب نمیده. )

یه ادم نباید از روی ترس از انجام کاری منع بشه. باید با میل خودش منع بشه.
برداشتن وسایل دیگرون اشتباهه. نه به خاطر اینکه اگه برداری می زنمت تو گوشت. چون تو هم دوست نداری کسی اسباب بازی هاتو برداره.

وقتی زن این قدر شعور نداشته باشه که مرد به چن تا زن نیاز داره ولی زن نه خوب معلومه که دل خوشی نخواهد داشت دقت کردی شعر رو نداره طرز فکر صحیح رو نداره در نتیجه ناراحت میشه این فرهنگ غلط اگه از بین بره اون موقع مشکلی نخواهیم داشت

عزیزم من اول جای تو باشم سراغ یک مشاور میرم تا ببینم چه گندی زدم که همسرم از من دوری می کنه.

بیشتر مواقع اگه دنبال دلیل بگردید به جاای مقصر راه حل های عاقلانه تر پیدا می کنید.

حرف زدن راحته. ولی بهتره کمی رو حرف هایی که می زنی دقت کنی.

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

در ضمن خوب شما به کسی که تواناییه جسمی نداره به دلیل مهر و محبت توانایی فکر درستو هم نداره چی میگی قویه زورمند هرکول اگه اینار میگی خب پس زن یه هرکول زور مند و یه موجود بسیار قویست

بنده علاوه بر لایک و دیسلایک درخواست یک آیکون تحت عنوان تخریب شخصیتی برای مواقع حاد دارم هرچند باید چیزی باشه که بخواد تخریب بشه!

بله ما توی قرن بیست و یک داریم یه بچه ی 13 ساله با همچین تفکراتی می بینیم.
هدف از ظهور اینه دنیایی که ارمان شهر انسانیه چون دین اعتقاد فرهنگ توش یکیه همه با هم برابر چون باور یکسانی دارن وحدت جهانی
[/size]
[/size]به شدت منتظر ظهور موعود هستیم. شما هم باشید. : )[size=78%]

+ حرف دیگه ایم ندارم. قبلا خسته شده م از شرکت تو این بحثای بی سرو ته و بی نتیجه.

uranuscelona

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرز2
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک-طراحی کاربردی

به نقل از mnmnm :
چون تربیت درستی نداشته کی تربیتش کرده بذ فک کنم...عمت :))چرا نمیشه ببین اختلافای جزئیو شاید مثه بحث بر سر کنترل ولی وقتی یکی با دیدن ماهواره تفکر فاسد غربیو داره و دیگری تفکر انسان سا اسلامیو اون موقع اختلاف پیش میاد خب اینجا باید گفت خانواده مسئول بوده که به جای یه فرهنگ سالم یه باور زشتو توی فرد کاشته در واقع اگه خانواده ی مسئولی باشه تضادی نخواهد بودمشکل جنابعالی اینه داری با طرز فکر غیر اسلامی تو کشور اسلامی بحث میکنی ولی من با طرز فکر خودت قانعت میکنم
یه بچه ی5،4ساله رو در نظر بگیر این بچه عادت به کش رفتن داره چیزی رو که تو خونه باشه رو بی هیچ دلیلی برداره دوس داره این کارو انجام بده اگه تنبیهش کنی اگه توی یه اتاقی حبسش کنی چون تو نیستی وسایل اتاقو به عنوان غنیمت برمیداره تنبیه جنابعالی چیه؟؟توی اتاق خالی حبسش کنیم خوب وقتی میاد بیرون چی ؟؟؟تنبیه باید باشه این حرف اجتماعی سال اول دبیرستانه برخورد اجتماعی باید انجام بشه اگه چارتا موقع دزدی بزنی رو دستش خوب درسشو گرفته فکر رو نمیشه با بچه ی5 ،4در میون گذاشت بعد انتظار داشت اون بفهمهوقتی زن این قدر شعور نداشته باشه که مرد به چن تا زن نیاز داره ولی زن نه خوب معلومه که دل خوشی نخواهد داشت دقت کردی شعر رو نداره طرز فکر صحیح رو نداره در نتیجه ناراحت میشه این فرهنگ غلط اگه از بین بره اون موقع مشکلی نخواهیم داشتاولا که اسلام اومده به عنوان اخرین دین چون تنها راه سعادت بشره همه فرهنگارو یکی کنه همه اعتقادا رو یکی کنه هدف از ظهور اینه دنیایی که ارمان شهر انسانیه چون دین اعتقاد فرهنگ توش یکیه همه با هم برابر چون باور یکسانی دارن وحدت جهانی یعنی این که اگه پایش اخلاق اسلامی باشه ببه نهایت تکامل رسیده.
باز هم تاکید من اینه که توسل به زور اشتباهه! اصلا شما چرا نمیری دنبال یه نفر که فرهنگش باهاتون بخونه که بعد نخوای مجبورش کنی به قبول عقاید شخص مقابلش؟

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395

كي گفته تو اسلام زدن هست؟ من فقط يه بار يه جا شنيدم تنبيه آخرين راهه اونم نه زدن ضربه ي كه با دسته ي چوب مسواك زده بشه يعني مي خواد بگه در حدي كه طرف بفهمه كارش اشتباهه بي خود تفكرات خودتون رو به پاي اسلام ننويسين .

usboy

کاربر حرفه‌ای

به نقل از b.a.h.a.r.r :
وقتی زن این قدر شعور نداشته باشه که مرد به چن تا زن نیاز داره ولی زن نه خوب معلومه که دل خوشی نخواهد داشت دقت کردی شعر رو نداره طرز فکر صحیح رو نداره در نتیجه ناراحت میشه این فرهنگ غلط اگه از بین بره اون موقع مشکلی نخواهیم داشتاولا که اسلام اومده به عنوان اخرین دین چون تنها راه سعادت بشره همه فرهنگارو یکی کنه همه اعتقادا رو یکی کنه هدف از ظهور اینه دنیایی که ارمان شهر انسانیه چون دین اعتقاد فرهنگ توش یکیه همه با هم برابر چون باور یکسانی دارن وحدت جهانی یعنی این که اگه پایش اخلاق اسلامی باشه ببه نهایت تکامل رسیده.
از مديران خواهش ميكنم يك گزينه سوپر ديسلايك بذارن
سوپر ديسلايك هم كمه
هايپر ديس لايك بذارين

خب شما بحث شعور كردي
شما فكر ميكنين واقعا در سطح تعيين شعور هستين؟؟؟
هنوز سنتون پايينه به بلوغ فكري نرسيدين

اين اكانته چندمته؟؟؟

شما ايشالا همسرت مطابق ميلت باشه

mnmnm

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشمر

به نقل از پری‌ناز :

بنده علاوه بر لایک و دیسلایک درخواست یک آیکون تحت عنوان تخریب شخصیتی برای مواقع حاد دارم هرچند باید چیزی باشه که بخواد تخریب بشه!

بله ما توی قرن بیست و یک داریم یه بچه ی 13 ساله با همچین تفکراتی می بینیم.
اینجا باید عرض کنم من 13 سالم تا حالا کسیم وجود نداشته سن منو زیر سوال ببره الان این تیکه رو انداختی که کل بندازی؟؟؟ ببین بی شخصیت اونیه که تیکه و توهین میکنه.
به نقل از مازیمون :
ببین من خیلی دارم تلاش می کنم که جوابی که بهت میدم سعی کنم جواب قابل درکی باشه.

زن یک موجود ضعیف از نظر جسمانی نیست. صرف اینکه یک مرد قدرت بازوش رو افزایش میده به این دلیل نیست که قوی تره. یک زن هم می تونه ورزش کنه و قدرت بدنیش رو از یک مرد معمولی افزایش بده. و ما داریم تو دنیایی زندگی می کنیم که قدرت بدنی چندان مطرح نیست.

در مورد قدرت تصمیم گیری هم میدونم الان به قدر کافی دلیل از بقیه میشنوی و من در این مورد حرف نمی زنم ( هنوز حالو هوای یه بچه ابتدایی رو داری )

فرهنگ درست و غلط رو تو تعریف نمی کنی . هر کس برای خودش و هر طور خودش بهتر بدونه فرهنگی رو برای زندگیش انتخاب می کنه.
و یک ادم سالم و معقول با همه ی فرهنگ ها در دوران کودکیش برخورد داشته و حق انتخاب داره.

مثلن من مادرم روی اینکه من در مورد اسلام بدونم تاکید داشت. پدرم هم منو با ادبیات غرب و فرهنگ غرب اشنا کرد. خودم در مورد دین های مختلف مطالعه داشتم.
و من این ادمی هستم که الان اینجام.

یاد گرفتم با ادم ها درست برخورد کنم. اگه کمکی از دستم بر میاد بدون منت انجام بدم.
حرف زدن رو یاد گرفتم و گوش دادن به حرف مردم. نه نزدی کردم نه کاری که ازش خجالت بکشم.

من به نظر خودم یک ادمی هستم که از نظر اخلاقی می تونم بگم مورد پسند خودمه.

هر کس هم باید بتونه مطالعه داشته باشه و با فرهنگ های مختلف برخورد بکنه تا بتونه خصوصیات رفتاری مورد دلخواهش رو انتخاب کنه.

و گرنه این رفتار شما بر خلاف ازادی گفتار و تصویر هست.

یرای برنامه های تلویزیونی رده سنی مشخص میشه که باید رعایت کرد.

خیر بر عکس شما من هیچ وقت رو بچم حتا اگه به برداشتن وسایل مردم هم علاقه داشته باشه دست بلند نمی کنم.

بسته به سنش اگه بتونم باهاش حرف بزنم باهاش حرف می زنم و بهش میگم این کار درستی نیست.

اگه باز هم ادامه داد، ازش می پرسم چرا اینکارو می کنه اگه چیزی می خواد به من بگه.

اگه باز هم جواب نداد سراغ یه دکتر یا به هر حال کسی میرم که بتونه راهنماییم کنه. تا بفهمم چرا این کارو می کنه. ( به هر حال یک بچه تا قبل از سن ۱۰ سالگی واقعن تصمیم هاش و رفتارش لزومن بر اساس دلیل نیست. و تنبیه بدنی جواب نمیده. )

یه ادم نباید از روی ترس از انجام کاری منع بشه. باید با میل خودش منع بشه.
برداشتن وسایل دیگرون اشتباهه. نه به خاطر اینکه اگه برداری می زنمت تو گوشت. چون تو هم دوست نداری کسی اسباب بازی هاتو برداره.

عزیزم من اول جای تو باشم سراغ یک مشاور میرم تا ببینم چه گندی زدم که همسرم از من دوری می کنه.

بیشتر مواقع اگه دنبال دلیل بگردید به جاای مقصر راه حل های عاقلانه تر پیدا می کنید.

حرف زدن راحته. ولی بهتره کمی رو حرف هایی که می زنی دقت کنی.
اولا که جوابات تیکه تیکس دیگه حال دست از تایپ کشیدن ندارم یه هویی همه رو میگم
جسمی که هیچی چون هی داری میگه زن بره باشگاه و اینا ولی من طبیعیشو میگم زن طبیعی ضعیف هس یانه ینی یه دختر و پسر 18 ساله رو باهم مقایسه کنی کدوم قویتر یه جواب داره اگه و اما نیار بعدش
روحیم همینو بهت بگم که اگه این درس بود و زن ناقص العقل نبود تو دادگاه شهادت دوتا زن جای یه مرد نبود یعنی واسه سه تا شاهدی که قاضی میگه اگه مرد نباشن باید جاشون دوتا زن بیاد تا شهادت قبول شه ثانیا اگه زن کامل العقل بود میکردنش قاضی نه این که فوق نهایتش وکیل میشه چون توانائیه فکر و داوری رو نداره خب این بخش اول
دوما باید بالاخره ه ملاکی واسه طرز فکر باشه ینی چی همیجوری دیمی ادم بیاد فرهنگارو ببینه بعد هر کدومو که خواس برداره مگه دنیا میدون تر باره که همینجوری بیایم هر جور دلمون خواس فک کنیم هر جور دلمون خواست عمل کنیم چون دلمون خواسته والا عجیبه اونجوری که میشه هرکی هرکی من فلانیو بکشم چون فرهنگم اینجوریه از فلانکس دزدی کنم چون فرهنگم این جوریه بابا افرین به این فرهنگ اصن من متحول شدم الان میرم به همه فحش میدم چون این فرهنگو دارم.
خنده دار نیس اینی که ادم همینجوری ادم بر اساس زندگی فردی طرز فکرشو شکل بده نمیگم یه الگو واسه تقلید میگم حتی یه الگو واسه راهنمایی داشته باشه حالا جناب عالی دقت کن. این از قسمت دوم
شما رو نمیدونم اما من افرادی روبرو شدم کهه برای لذت دزدی میکنن دزدی براشون یه نیاز روحی شده مثه این که طرف ابتدا (خیلی معذرت)واسه اینکه دماغش تمیز دستشو توش میکنه بعد کم کم این کارو میکنه چون عادت شده دزدیم همینطور عادتی که نمیتونی باحاش مقاببله کنی چون شخصیتشو شکل دادی حالا اگه دستشو بسوزونی اونم کم کم این کارو از یاد میبره هر برداشتی داشته باشی محرک فیزیکی لازمه من زن ندارم اشا ا.. نمیگیرم و این حرفای من مطمئن باش بر اثر اختلاف خانوادگی نیس این همینجا اشاره میکنم چون دو سه بار دیگه بهش اشاره داشتی و ازت میخوام هرگز از حرفای نوشته ی ادما روی صفه ی نمایشگر دربارشون قضاوت نکن
به نقل از ❀uranuscelona❀ :
باز هم تاکید من اینه که توسل به زور اشتباهه! اصلا شما چرا نمیری دنبال یه نفر که فرهنگش باهاتون بخونه که بعد نخوای مجبورش کنی به قبول عقاید شخص مقابلش؟
من دارم میگم باید تو جوامع فرهنگا یکی شن تا تعارض نباشه بعد تو داری میگی بدوش؟؟برو یکی عین خودتو پیدا کن ببین برو حرفامو یه دور بزن ببین اصن درباره ی بزن بزن مثنوی هفتاد من کردم یا نه مفهوم حرفام زدن نیس تو داری اشتباه تفسیر میکنی

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395

به نقل از b.a.h.a.r.r :
اینجا باید عرض کنم من 13 سالم تا حالا کسیم وجود نداشته سن منو زیر سوال ببره الان این تیکه رو انداختی که کل بندازی؟؟؟ ببین بی شخصیت اونیه که تیکه و توهین میکنه.اولا که جوابات تیکه تیکس دیگه حال دست از تایپ کشیدن ندارم یه هویی همه رو میگم
جسمی که هیچی چون هی داری میگه زن بره باشگاه و اینا ولی من طبیعیشو میگم زن طبیعی ضعیف هس یانه ینی یه دختر و پسر 18 ساله رو باهم مقایسه کنی کدوم قویتر یه جواب داره اگه و اما نیار بعدش
روحیم همینو بهت بگم که اگه این درس بود و زن ناقص العقل نبود تو دادگاه شهادت دوتا زن جای یه مرد نبود یعنی واسه سه تا شاهدی که قاضی میگه اگه مرد نباشن باید جاشون دوتا زن بیاد تا شهادت قبول شه ثانیا اگه زن کامل العقل بود میکردنش قاضی نه این که فوق نهایتش وکیل میشه چون توانائیه فکر و داوری رو نداره خب این بخش اول
دوما باید بالاخره ه ملاکی واسه طرز فکر باشه ینی چی همیجوری دیمی ادم بیاد فرهنگارو ببینه بعد هر کدومو که خواس برداره مگه دنیا میدون تر باره که همینجوری بیایم هر جور دلمون خواس فک کنیم هر جور دلمون خواست عمل کنیم چون دلمون خواسته والا عجیبه اونجوری که میشه هرکی هرکی من فلانیو بکشم چون فرهنگم اینجوریه از فلانکس دزدی کنم چون فرهنگم این جوریه بابا افرین به این فرهنگ اصن من متحول شدم الان میرم به همه فحش میدم چون این فرهنگو دارم.
خنده دار نیس اینی که ادم همینجوری ادم بر اساس زندگی فردی طرز فکرشو شکل بده نمیگم یه الگو واسه تقلید میگم حتی یه الگو واسه راهنمایی داشته باشه حالا جناب عالی دقت کن. این از قسمت دوم
شما رو نمیدونم اما من افرادی روبرو شدم کهه برای لذت دزدی میکنن دزدی براشون یه نیاز روحی شده مثه این که طرف ابتدا (خیلی معذرت)واسه اینکه دماغش تمیز دستشو توش میکنه بعد کم کم این کارو میکنه چون عادت شده دزدیم همینطور عادتی که نمیتونی باحاش مقاببله کنی چون شخصیتشو شکل دادی حالا اگه دستشو بسوزونی اونم کم کم این کارو از یاد میبره هر برداشتی داشته باشی محرک فیزیکی لازمه من زن ندارم اشا ا.. نمیگیرم و این حرفای من مطمئن باش بر اثر اختلاف خانوادگی نیس این همینجا اشاره میکنم چون دو سه بار دیگه بهش اشاره داشتی و ازت میخوام هرگز از حرفای نوشته ی ادما روی صفه ی نمایشگر دربارشون قضاوت نکنمن دارم میگم باید تو جوامع فرهنگا یکی شن تا تعارض نباشه بعد تو داری میگی بدوش؟؟برو یکی عین خودتو پیدا کن ببین برو حرفامو یه دور بزن ببین اصن درباره ی بزن بزن مثنوی هفتاد من کردم یا نه مفهوم حرفام زدن نیس تو داری اشتباه تفسیر میکنی
اقا اينجا فرض كن كسي قوانين اسلاميو قبول نداره ،اين كه زني نمي تونه قضاوت كنه بخاطر وجود احساسات قوي تر نسبت به مرده و احساسات با عدالت در تضاده و اين احساسات دليل بر نقص عقل نيست

usboy

کاربر حرفه‌ای

به نقل از b.a.h.a.r.r :
اینجا باید عرض کنم من 13 سالم تا حالا کسیم وجود نداشته سن منو زیر سوال ببره الان این تیکه رو انداختی که کل بندازی؟؟؟ ببین بی شخصیت اونیه که تیکه و توهین میکنه.اولا که جوابات تیکه تیکس دیگه حال دست از تایپ کشیدن ندارم یه هویی همه رو میگم
شما رو نمیدونم اما من افرادی روبرو شدم کهه برای لذت دزدی میکنن دزدی براشون یه نیاز روحی شده مثه این که طرف ابتدا (خیلی معذرت)واسه اینکه دماغش تمیز دستشو توش میکنه بعد کم کم این کارو میکنه چون عادت شده دزدیم همینطور عادتی که نمیتونی باحاش مقاببله کنی چون شخصیتشو شکل دادی حالا اگه دستشو بسوزونی اونم کم کم این کارو از یاد میبره هر برداشتی داشته باشی محرک فیزیکی لازمه من زن ندارم اشا ا.. نمیگیرم و این حرفای من مطمئن باش بر اثر اختلاف خانوادگی نیس این همینجا اشاره میکنم چون دو سه بار دیگه بهش اشاره داشتی و ازت میخوام هرگز از حرفای نوشته ی ادما روی صفه ی نمایشگر دربارشون قضاوت نکنمن دارم میگم باید تو جوامع فرهنگا یکی شن تا تعارض نباشه بعد تو داری میگی بدوش؟؟برو یکی عین خودتو پیدا کن ببین برو حرفامو یه دور بزن ببین اصن درباره ی بزن بزن مثنوی هفتاد من کردم یا نه مفهوم حرفام زدن نیس تو داری اشتباه تفسیر میکنی
نگاه كن عزيزم
اينقد عصبي نشو
درست هم حرف بزن.
بدون امثال من دهنشون باز بشه،ميان سايت رو فيلتر ميكنن
پس درست حرف بزن كه من حوصله ندارم تاپيك قفل شه
بايد بگم كه من براساس حرفهاي تو به نظريه جديدي رسيدم
شعور شير بيشتر از انسانه.چون شير ماده شعور داره كه شير نر بايد چندتا زن داشته باشه

خب بحث دزدي
ايران تمام نرم افزاراي امريكايي رو ميدزده،چون ميگه اونا كافرن و عملا فرهنگشون با ما فرق داره
اين عمل رو شماها انجام ميدين

خب پس زن ناقص العقله
مطمئني پسري؟؟؟
چون پستهاي تو اينقدر از لحاظ فكري و عقلي سطحشون پايينه كه من دارم شك ميكنم

جامعه اي كه فرهنگ همه توش يكسان باشه
خنديديم

همونطور كه گفتم به بلوغ فكري نسبي نرسيدي هنوز كوچولو

uranuscelona

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرز2
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه

به نقل از b.a.h.a.r.r :
خب تضاد فرهنگ تو جامعه و رفعش چه ربطی به تاپیک داره؟!!
سعی میکنم با کسایی که ادب و شخصیت سرشون نمیشه بحث نکنم ایشالا بزرگتر میشی درک میکنی

mnmnm

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشمر

به نقل از كيان :
نگاه كن عزيزم
اينقد عصبي نشو
درست هم حرف بزن.
بدون امثال من دهنشون باز بشه،ميان سايت رو فيلتر ميكنن
پس درست حرف بزن كه من حوصله ندارم تاپيك قفل شه
بايد بگم كه من براساس حرفهاي تو به نظريه جديدي رسيدم
شعور شير بيشتر از انسانه.چون شير ماده شعور داره كه شير نر بايد چندتا زن داشته باشه

خب بحث دزدي
ايران تمام نرم افزاراي امريكايي رو ميدزده،چون ميگه اونا كافرن و عملا فرهنگشون با ما فرق داره
اين عمل رو شماها انجام ميدين

خب پس زن ناقص العقله
مطمئني پسري؟؟؟
چون پستهاي تو اينقدر از لحاظ فكري و عقلي سطحشون پايينه كه من دارم شك ميكنم

جامعه اي كه فرهنگ همه توش يكسان باشه
خنديديم

همونطور كه گفتم به بلوغ فكري نسبي نرسيدي هنوز كوچولو
با همه اینا اون ماده شیره رو درس گفتی یه تصحیحم بکنم من میخواستم بنویسم 13 سالم نیس متاسفانه چون نگاه به صفه نکردم ذکر نشد اره خیلیم بزرگتر از این حرفایم در ضمن من تو 13 سالگی بیشتر از خیلیای دیگه بلوغ فکری داشتم اصن بلوغ فکریو باید کسی مقایسه کنه که تعریفشو خونده باشه اره در ضمن تو فکر میکنی حضرت مهدی میخواد بیاد چیکار کنه الکی ظهور کنه عدالتیم برپاشد شد نشد 70 سال حکومت کنه بره نه اقا عدالت وقتی عالم گیر میشه که همه تصور یکسانی از عدالت داشته باشن همه فکر و طرز فکر یکسانی داشته باشن پس برو به جای دیگه ای بخند جنالعالی که حتی مفهوم یه جامعه ی ارمانیو درک نکردی اره
کوچولو اینارم اینجا نوشتم تا فرق پیام خصوصیو با تایپیک بفهمی از هرجا کینه داری اینجارو کثیف نکنی

Ali.SH

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HIV
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینستاگرام

دوست عزيز فك كنم با پستايي كه دادي از اسلام طرفداري نكني بهتره :-"
قهوه اي كردي اسلامو رفت :))

هر چقدرم تونستي توهين كردي به جنس زن جالبه هيچكيم نيومد ساكتت كنه

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395

به نقل از b.a.h.a.r.r :
با همه اینا اون ماده شیره رو درس گفتی یه تصحیحم بکنم من میخواستم بنویسم 13 سالم نیس متاسفانه چون نگاه به صفه نکردم ذکر نشد اره خیلیم بزرگتر از این حرفایم در ضمن من تو 13 سالگی بیشتر از خیلیای دیگه بلوغ فکری داشتم اصن بلوغ فکریو باید کسی مقایسه کنه که تعریفشو خونده باشه اره در ضمن تو فکر میکنی حضرت مهدی میخواد بیاد چیکار کنه الکی ظهور کنه عدالتیم برپاشد شد نشد 70 سال حکومت کنه بره نه اقا عدالت وقتی عالم گیر میشه که همه تصور یکسانی از عدالت داشته باشن همه فکر و طرز فکر یکسانی داشته باشن پس برو به جای دیگه ای بخند جنالعالی که حتی مفهوم یه جامعه ی ارمانیو درک نکردی اره
کوچولو اینارم اینجا نوشتم تا فرق پیام خصوصیو با تایپیک بفهمی از هرجا کینه داری اینجارو کثیف نکنی
شما خودت داري به تمام زنان توهين مي كني من طرفدارنه حقوق زنانم و نه از اين بحث خوشم مياد ولي داري به دين و ... لطمه مي زني حالا من يه سوال دارم ديگه مثال از اين واضح تر پيدا نكردم:حديث قدسي هست كه اي محمد اگر تو نبودي اين جهان را خلق نمي كردم و اگر علي نبود تو و اين جهان را خلق نمي كردم و اگر فاطمه نبود نه تو نه علي و نه اين جهان رو خلق مي كردم حالا چرا بايد خدا واسه يه عقل نصفه يا يه موجود ضعيف اين جهان رو خلق نكنه . ديگه از اين واضح تر استدلال پيدا نكردم

• لایک
امتیازات: NiXi

usboy

کاربر حرفه‌ای

به نقل از b.a.h.a.r.r :
جمع كن بساطتو
من مذهبي نيستم ولي ميدونم كه داري گند ميزني به دينو مذهب
يكم تعادل داشته باش
اينقدر حرف مفت نزن
اصن خودت ميفهمي چي ميگي؟؟؟
امام زمان چه ربطي داشت؟؟؟
قاطي كه ميكني ديگه كلا قاطي كردي

جناب با اين حرفات مذهبيارو هم داري ميروني
كجاي مذهب سطح آدمو به شير تنزل داده

خجالت بكش
تاپيكو به گند كشيدي

يك بچه دوساله كه تازه حرف زدن ياد گرفته،از تو بهتر بحث ميكنه
حداقل بلده دفاع كنه
نمياد زنان رو به گند بكشه

uranuscelona

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرز2
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه

وامیاید اینجا شخصیتتون رو نشون بدید؟ یا خودنمایی کنید؟ اینجا جایی واسه رفع عقده حقارت نیست! باید عقایدتون رو بسنجید اگه با عقل جور بود بیانش کنید!

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

دوستان تاپیک باز میشه،لطفا اتفاقاتی که قبلا افتاده بود رو ادامه ندین!

shaylin

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
khorasan

در مورد این اقا پسر سیزده ساله باید بگم زیاد ناراحت نشین از حرفاش
پسرا تو این سن احساس قدرت بهشون دس میده فک میکنن خیلی شاخن
دوست عزیز اسلام میدونی مالِ کیه؟ 1400سال پیش...1400سال پیش میدونی ینی چی؟
ینی ی تفکرات بسیار جاهلی ...مخصوصن درمورد زنا ....اصن ی چیزی نوزاد دختر اصن بد...دختر اصن بد...اینا انقد اونموقع شعور نداشتن ک پیش خودشون فک کنن اون نوزاد دختر پاک و بیگناه هس ....نمیکشیده عقلشون...بیخود نیس ک میگن عصر جاهلییت...دوست عزیز یکی از ضعف های بزرگ زنان احساسات اوناس ک البته همیشه بد نیس ولی همین احساسات باعث شده زنان از قضاوت محروم شن چون اسلام نمیخواد در حق کسی ظلم بشه...ک البته من خودم ب شخصه قبول ندارم زنا از قضاوت ب خاطر احساسات منع بشن چون تو کشورا ی خارجی زنای قاضی هستن هیییییییییییچ مشکلیم پیش نیومده
در مورد شهادت زنان همین قضیه س
میگن شهادت مرد اندازه ی دوتا زنه ....چون زن ممکنه احساساتی بشه و برای نجات کسی یا هر دلیل دیگه ای بیاد شهادت دروغ بگه
ک البته باز هم ب نظر من توجیه خوبی نیس...بعدشم پسر جان یاد بگیر ب دیگران توهین نکنی تو پُستات همش توهین ب زنا بود... بعدشم تو خودت هر چی داری از ی زن داری ...تمام وجودت از مادرته...اگه زنا ناقص العقل باشن تو هم ناقص ا لعقل هستی ...چون تمام وجود و ریشه ت از مادرته... پسر جان یادت باشه اگه همین ناقص العقل از نگه داری نمیکرد و بزرگت نمیکرد تو الان معلونم نبود کدوم جهنم دره ای بودی...اگه قرار ب توهین باشه ما هم میتونیم ی چیزایی بگیم کلن بلاک شیم......در مورد ناقص العقل بودنی ک حضرت علی گفته باید بگم دلیلش این بوده ک زنا حق تحصیل نداشتن...از حضور تو جامعه محروم بودن...
افتاد پسر جان؟یا باس تو ضیح بدم باز؟

Con_Blindness

میخام¢کار
نام مرکز سمپاد
q o m
شهر
q o m
ببینید دوستان من بحث تاپیک رو روشن کنم اول

ما در قرن ۲۱ زندگی میکنیم

در قرن ۲۱ زن ها طلا ۱ المپیاد های جهانی رو کسب میکنن

با موشک از کره زمین خارج میشن

نخست وزیر و رییس جمهور میشن

برنده جوایز نوبل میشن

و...

حالا در جوامعی مثل ایران چرا دختر ها و زنها آزادی نداشته باشند؟

قسمت دردناک و جالب قضیه این جاست که بعضی از دختر ها هم این محدودیت رو میپذیرن!!!

البته دلیلش اینه ک جامعه ی ما افکار دختران رو محدود مبکته و بهشون میقبولونه ک ذات بشر این طوریه

درست عین سیاه پوستی که چون توی جامعه همه میگفتن سیاه بده و بدبخته هر وقت خودشو میدیده چندشش میشده و فکر میکرده واقعا سفید پوست چیزی داره ک سیاه پوست نداره چون از بچگی بهش این طور گفته شده :)
......

چرا یک دختر نمیتونه به صورت مستقل ازدواج کنه ؟

چرا یک زن نمیتونه بدون اجاژه شوهر از خونه خارج شه؟

چرا یک دختر نمیتونه بره هتل یا مسافرخونه؟

چرا یک زن حتی توی پوشش خودش آزاد نیست؟

میدونید من فکر میکنم به اسم ناموس داره از زن ها سوء استفاده میشه

و تنها راه اینه ک دختر ها و زن ها اژ محدودیت ها آگاه بشن! و اعتراض کنن به وضع موجود

زن ها انسان های بیشعوری نیستن که نتونند برای زندگیشون تصمیم بگیرن
همین دختر هایی که اغلب دم از احساساتی بودنشون میزنن به گفته سازمان سنجش بیشتر از ۷۰٪ صندلی دانشگاه رو تشکیل میدادن قبل از اعمال سهمیه های جنسیتی ، حالا چطور شده که زنی که میتونه درس بخونه ، لیسانس بگیره ، فوق بگیره ، دکتر بشه و... باید حتما" با اجازه شوهر اژ خونه خارج بشه؟

چرا نتونه مثلا با پسری که دوست داره رابطه دوستانه ای داشته باشه ؟

جدا" حس نمیکنید داره به خاطر زن بودن به زن ها خیانت میشه و به حقوقشون تجاوز میشه؟

و طبق تعریف همه ی دوستان میگن که ناموس و غیرت برای اینه ک به زن ها تجاوز نشه!!
ولی دقیقا با بیان کردن همچین واژه هایی داره به جزیی ترین بخش های زندگی زن ها تجاوز میشه!!!!

چون ناموس مردند !!!

من واقعا درک نمیکنم لدفا" یکی که میدونه توضیح بده!

آیا ماجرای قتل های ناموسی گریه آور نیست؟ اگر ما واقعا از هر مردی که زن یا دختر یا خواهر خود را با مرد دیگری می بیند انتظار نداریم که دست به جنایت بزند، چرا به جوک های رشتی می خندیم؟ وقت آن نرسیده که از خود بپرسیم فرهنگ خشونت ناموسی را چرا پذیرفته ایم؟

آیا بهتر نیست آرزو کنیم .. هیچ زن و دختری قربانی خشونت ناموسی نشود؟

منبع

چه توصیه هایی برای ریشه کن کردن این فرهنگ های غلط دارید؟ :)

به نظر شما ناموس چه معنایی میده؟

در صورتی که ما در کشور سیستم قضایی داریم که از زن و مرد به طور یکسان حمایت میکنه چه دلیلی داره که واژه ی ناموس به کار بره؟

علاوه بر این که هر گونه اقدام خشونت آمیز و توهین آمیزی خارج از چارچوب قانونی میتونه مصداق تخلف باشه چه دلیلی داره که ما هنوز واژه ی ناموس داشته باشیم؟

یا حتی فحش های ناموسی و... چرا به کار میره؟

× به سوال هایی که توی متن پررنگ شدند جواب بدید :)

شما خیلی ناراحتید :(

بالا