• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

زن ناموس مرد نیست !

uranuscelona

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرز2
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک-طراحی کاربردی
پاسخ : زن ناموس مرد نیست !

به نقل از ஐMarYamღ :
بنظر من در مقابل هر حقی ک ب مرد یا زن داده شده تکلیفی هم ب عهدش گذاشته شده مثلا اگه مرد نفقه زن رو پرداخت نکنه زن میتونه بدون اجازه مرد از خونه خارج بشه.
:-"ولی کافیه موقع عقد دو طرف شرط کنن زن ب فلان قصد و فلان قصد و فلان قصد میتونه بدون اجازه گرفتن از مرد از خونه خارج شه.
اینجوری حتی از بعضی مفاسد هم جلوگیری میشه!
از طرفیَم آسیب پذیری زن بیرون از خونه بیشتر از مرده پس اگه مرد از آمد و شد همسرش باخبر باشه میتونه بیشتر از اون مراقبت کنه (در ادامه ی حکم اجازه ی زن اومده ک مرد هم نباید بداخلاقی کنه)
ببینید من قبلا هم اشاره کردم زن بیرون کار می کنه حقوق هر دو نفر برای خرج زندگی استفاده میشه بحث نفقه پیش نمیاد

razie95

کاربر فوق‌فعال

به نقل از Radikal :
فقط یک سوال مهم از شما دارم!!! لطفاً پاسخ بدید

دقیقاً چه چیز خیلی خوب بود؟ :D

این که در اسلام آداب کتک زدن زن ها وجود داره؟ :D

یا این که زن ها مازوخیسم دارند و باید کتک بزننشون؟ :D

× میدونستید مازوخیسم در مردان شایع تر هست؟ http://www.porseman.org/q/show.aspx?id=104278

باز چند سوال مهم :

-چرا قرآن به مرد اجازه داده که همسر خود را تنبیه بدنی کند و حد این تنبیه را هم مشخص نکرده. به گونه ای که مرد به دلخواه خود می تواند هر بلایی، از زدن با متکا تا زدن با کمربند و دسته جاروبرقی بر سر همسر خود بیاورد ؟

-چرا مرد باید بتواند زن را تنبیه کند ولی زن در مقابل عدم تمکین شوهر در مقابل خواسته هایش هیچ کاری نتواند بکند ؟

-اصولا صدور اجازه تنبیه بدنی، از هر نوع و شکل و در هر زمانی که باشد، در نتاقض با حقوق اولیه انسان و شخصیت یک زن نیست ؟

-چرا قرآن در این آیه مرد را برتر از زن دانسته و از آن نتیجه گرفته که مرد را بر زن حق نگهبانی و تسلط است ؟ آیا این حرف در تناقض با برابری حقوق تمامی انسانها، چه مرد باشند و چه زن نیست ؟

حداقل کمی در مورد مازوخیسم تحقیق میکردن برادران سایت اسلام کوئست، بعد از این حرف ها میزدن !!! :د

پس خدا واسه درمان مازوخیسم این آیه رو آورده بوده :-"

چه جالب!!!

برادران خبر نداشتن که در این نوع پارافیلیا ، آزار جسمی باعث لذت جنسی اون فرد میشه نه درمانش و محدود به زن هم نیست و مرد هم میتونه این نوع پارافیلیا رو داشته باشه...؟؟؟

آزارگری-آزارخواهی جنسی - ویکی‌پدیا

ببخشید اولا مردان زیادی هم به مازوخیسم گرفتارند اون وقت باید از روش درمانی! شما استفاده کرد؟!

یا اون وقت نظر الله یهویی تغییر میکنه؟!

دوما اینکه چه کسی گفته تنبیه مختصر بدنی شخص مازوخیست رو آروم میکنه؟

اشخاص مازوخیست بسته به شدت مازوخیسمشون نیاز به اشکال و درجات مختلف آزار دارند و چون از این آزار لذت میبرند عملا آزار دیدنشون به معنای تشدید مازوخیسمه!

×× اصلاً از کی تا حالا بیمار روانی رو میزنن ؟ |:

1.از نظر من خیلی خوب بود ،اینکه کجاش به نظرم خوب بود هم به شما اصلا ربطی نداره!
چون از نظر شماها،هر چیزی که یه نفر مسلمون و معتقد به خدا بگه ،غیر منطقیه و باید باهاش مخالفت بشه :))
2.مردا که همشون مازوخیسم دارن :)) (just kidding ،الان نیازی نیست باز بیاید منو توجیه کنید که مردا همه مازوخیسم ندارن) =))
3.ببین کاری به کتک زندن ودرست و غلط بودنش ندارم،اصلا هم نمیخوام ازین مغوله دفاع بکنم ،اما آدم یه زنایی رو که میبینه ،با خودش میگه این حقشه شوهرش بگیره تو خونه بزنتش!
وقتی یه زنی ،با تموم احساسات و لطافتش ،میبینی که همش بچش رو توی خیابون،توی جمع ،کتک میزنه و باهاش خیلی بد حرف میزنه،اونم بچه کوچیکی که هیچی نمیفهمه ،به نظر من این زن رو باید گرفت زدش!
مردیم که دست به زن داره ،اولین اقدامش هم کتک زندنه ،اونم به قول شما با کمربند ،مشکل روانی داره و کاری به اجازه دادن اسلام نداره،چون در همین آیه که میگی،میگه ستم نکن،ادامه نده به زدن،حد و مرزم که میگن مشخص کرده ،(من خودم نمیدونم ،ولی حرف تو رو اصلا قبول ندارم =)) )

usboy

کاربر حرفه‌ای

به نقل از razie95 :
1.از نظر من خیلی خوب بود ،اینکه کجاش به نظرم خوب بود هم به شما اصلا ربطی نداره!
چون از نظر شماها،هر چیزی که یه نفر مسلمون و معتقد به خدا بگه ،غیر منطقیه و باید باهاش مخالفت بشه :))
2.مردا که همشون مازوخیسم دارن :)) (just kidding ،الان نیازی نیست باز بیاید منو توجیه کنید که مردا همه مازوخیسم ندارن) =))
3.ببین کاری به کتک زندن ودرست و غلط بودنش ندارم،اصلا هم نمیخوام ازین مغوله دفاع بکنم ،اما آدم یه زنایی رو که میبینه ،با خودش میگه این حقشه شوهرش بگیره تو خونه بزنتش!
وقتی یه زنی ،با تموم احساسات و لطافتش ،میبینی که همش بچش رو توی خیابون،توی جمع ،کتک میزنه و باهاش خیلی بد حرف میزنه،اونم بچه کوچیکی که هیچی نمیفهمه ،به نظر من این زن رو باید گرفت زدش!
مردیم که دست به زن داره ،اولین اقدامش هم کتک زندنه ،اونم به قول شما با کمربند ،مشکل روانی داره و کاری به اجازه دادن اسلام نداره،چون در همین آیه که میگی،میگه ستم نکن،ادامه نده به زدن،حد و مرزم که میگن مشخص کرده ،(من خودم نمیدونم ،ولی حرف تو رو اصلا قبول ندارم =)) )
حالا من يك سوال دارم
يني چي كه ميگين اون زن رو،شوهرش بايد بزنتش؟؟؟
يني چي ميگين حقشه؟؟؟
مگه شما قاضي هستين؟؟؟
مگه خدا هستين كه حق تعيين ميكنين؟؟؟
به شما چه!!!

اون مادري كه بچه اش رو كتك ميزنه مسئولش جامعه است
چون اون مادر صد درصد يك باباي روانپريش داشته كه همش همسر و فرزندانش رو ميزده

اون مرديم كه شما ميگي مشكل رواني داره،بايد ١١٠ بياد قلاده بندازه دور گردنش،بعدش بندازتش تيمارستان تا درمان بشه

هيچكس حق زدن و توهين به هيچكسو نداره
چه شوهر چه زن

تموم شدو رفت

mnmnm

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشمر

به نقل از كيان :
:))

حالا مرد متاهل ميتونه زن صيغه كنه و هر غلطي كه خواست بكنه بعد زن رو ميگن بي بند و بار
ديگه بفهمين كه چي دارين ميگين

منم حرفاي شما رو ميبينم ياد اعراب ٥ قرن قبل از ميلاد ميافتم
اقا حلاله دلیلش به تو چه مربوط ولی حلاله مرد 100 تا صیغه کنه حلاله .هر غلطی چیه. مرد اگه صد تازن بگیره از هرکدوم صد تا بچه داشته باشه هیچ اشکالی نداره اما اگه یه زن دوتا شوهر داشته باشه شما میفهمی اون بچه ای که به دنیا میاد از کی بوده برو شرایط اجتماعی همین بچه رو در نظر بگیرید بعد بیاین نظر بدید این نظر من نیستا خدا صد و یکی دلیل دیگه هم داره ولی دلیل اومانیستیش اینه دلیلی که بدون خدا راحت میشه از روش قضاوت کرد که زن اگه حتی یه ذره هم به راه خطا بره حرا مه

mnmnm

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشمر

به نقل از كيان :
:))
خنديديم
اينكه عمه يكي آرايش ميكنه و پسره عمه آدم مزخرفي ميشه تقصير عمه نيست
تقصير اون شوهر بي لياقت و بي كفايتشه كه نزده تو دهنه پسرش و بگه غلط اضافي نكنهمچي ميگي آزاد از هر قيد و بندي انگار مردا اينطوري نيستن
ا پس ازادی چی میشه تو ازادی اون جوونو از بین بردی
به نقل از ❀uranuscelona❀ :
حقوق برابر انسان بودن! چیزی که شما میگی انسانیت توش گمه! در ضمن مطمئن باشید اگر انتخابتون درست بوده باشه و اخلاقتون مطابق میل همسرتون باشه و موجب اذیت و ازارش نشید به فرض مثال زنتون خیانت نمی کنه
پس مردا برده ی زناین به حرفشون گوش بدن مقابلشون سجده کنن شاید زنا ازشو اطاعت کنن
وقتی یه فمنیست میخواد بحث کنه میشه این تو حتی به حرفای خودت معتقد نیستی با توجه به حرف من موضعتو عوض میکنی

uranuscelona

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرز2
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه

به نقل از mnmnm :
ا پس ازادی چی میشه تو ازادی اون جوونو از بین بردی پس مردا برده ی زناین به حرفشون گوش بدن مقابلشون سجده کنن شاید زنا ازشو اطاعت کنن
وقتی یه فمنیست میخواد بحث کنه میشه این تو حتی به حرفای خودت معتقد نیستی با توجه به حرف من موضعتو عوض میکنی
فمنیست بودن من چه ربطی به بحث داره؟ کم میارید این چیزا رو می کشید وسط؟ من موضعم رو تغییر ندادم و نگفتم مرد سجده کنه و بی چون و چرا قبول کنه ببینید من حرفم اینه که برابر باشن نه مرد حق زدن و مجبور کردن زنش داشته باشه نه زن بخواد شوهرش رو محدود کنه! البته در عین پایبندی به یه سری مسائل که البته اعتماد متقابل رو می طلبه!

alibasirat

کاربر حرفه‌ای

به نقل از كيان :
حالا من يك سوال دارم
يني چي كه ميگين اون زن رو،شوهرش بايد بزنتش؟؟؟
يني چي ميگين حقشه؟؟؟
مگه شما قاضي هستين؟؟؟
مگه خدا هستين كه حق تعيين ميكنين؟؟؟
به شما چه!!!

اون مادري كه بچه اش رو كتك ميزنه مسئولش جامعه است
چون اون مادر صد درصد يك باباي روانپريش داشته كه همش همسر و فرزندانش رو ميزده

اون مرديم كه شما ميگي مشكل رواني داره،بايد ١١٠ بياد قلاده بندازه دور گردنش،بعدش بندازتش تيمارستان تا درمان بشه

هيچكس حق زدن و توهين به هيچكسو نداره
چه شوهر چه زن

تموم شدو رفت
عزیز من دنیاگل وبلبل نیست یا مثل اون آهنگه همه چی آرومه من چقدرخوشبختم نیست بعضیاروباید زدتازه بازدنم بعضیا آدم نمیشن.لان توقوانین ایران هم هست اگر مردی الکی زنشو بزنه زنه میتونه بره شکایت کنه.شما آیه رونگاه کن اول یه راست نگفته بروبزن بایداول هرچی روش دیگه وجود داره به کارببری بعد اگرنشد بری یواش درحد ناز کردن پوست دستش بزنی.اسلام دین خشونت نیست ولی برای جلوگیره از تنزل جامعه بعضی وقتا راه هایی پیشنهادکرده که خشونت دراون هست مثل جهاد یا حالا همین زدن.

uranuscelona

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرز2
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه

به نقل از crestfallen :
عزیز من دنیاگل وبلبل نیست یا مثل اون آهنگه همه چی آرومه من چقدرخوشبختم نیست بعضیاروباید زدتازه بازدنم بعضیا آدم نمیشن.لان توقوانین ایران هم هست اگر مردی الکی زنشو بزنه زنه میتونه بره شکایت کنه.شما آیه رونگاه کن اول یه راست نگفته بروبزن بایداول هرچی روش دیگه وجود داره به کارببری بعد اگرنشد بری یواش درحد ناز کردن پوست دستش بزنی.اسلام دین خشونت نیست ولی برای جلوگیره از تنزل جامعه بعضی وقتا راه هایی پیشنهادکرده که خشونت دراون هست مثل جهاد یا حالا همین زدن.
مشکل مرده خب اگه با اخلاق زنش مشکل داره خب چرا انتخابش کرد؟ اصن اینکه بلد نیس دل زنش رو بدست بیاره تا طبق تمایلات اون رفتار کنه هم مشکل خودشه! با زدن
میخواد قدرتش رو نشون بده؟ حیوونا هم واسه انتخاب زوجشون اول قدرتشون رو به رخ میکشن!! الا تفاوتی متوجه نمیشم هر دو خودنمایی و به رخ کشیدن زور بازو هست
زن همچین موجود عجیب و غریب و نفهمی نیس که فکر می کنید! باور کنید میتونه صحیح رو از غلط تشخیص بده اون قدرت بدنیتونم برید جای دیگه نشون بدید حتی حیوانات هم قدرتشون رو در مبارزه با همجنساشون نشون میدن نه روی جفتشون!

usboy

کاربر حرفه‌ای

به نقل از mnmnm :
ا پس ازادی چی میشه تو ازادی اون جوونو از بین بردی پس مردا برده ی زناین به حرفشون گوش بدن مقابلشون سجده کنن شاید زنا ازشو اطاعت کنن
بنظرت بچه چند سالشه؟؟؟
-١٨ ميشه بچه و پدر و مادر براش تعيين تكليف ميكنن
بالاي سن قانوني هركاري خواست ميتونه بكنه
به نقل از crestfallen :
عشقه من
گلم
دقت كن بحث چيه
ما در مورد اسلام بحث نميكنيم
ما داريم يك بحث كلي ميكنيم
قوانين اسلامو خودم بلدم
بعد تو مياي براي ما ميگي اسلام اين را گفت؟!!؟!

اون آهنگي هم كه گفتي من اصن نميدونم چي هست
هنوز بيكار نشدم آهنگه فارسي گوش بدم

mnmnm

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشمر

فمنیست بودن من چه ربطی به بحث داره؟ کم میارید این چیزا رو می کشید وسط؟ من موضعم رو تغییر ندادم و نگفتم مرد سجده کنه و بی چون و چرا قبول کنه ببینید من حرفم اینه که برابر باشن نه مرد حق زدن و مجبور کردن زنش داشته باشه نه زن بخواد شوهرش رو محدود کنه! البته در عین پایبندی به یه سری مسائل که البته اعتماد متقابل رو می طلبه!
الان این که اخلاقم مطابق میلش باشه ینی برابری ؟؟؟ خوبه اقاق من فهمیدم مرد موجودی است که بازن برابر است البته زن کمی برابرترست
اصن جمله گفتم در حد قلعه ی حیوانات

• شروع کننده موضوع

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

مورد یک و دو که نیازی به جواب نداشت

مردیم که دست به زن داره ،اولین اقدامش هم کتک زندنه ،اونم به قول شما با کمربند ،مشکل روانی داره و کاری به اجازه دادن اسلام نداره،چون در همین آیه که میگی،میگه ستم نکن،ادامه نده به زدن،حد و مرزم که میگن مشخص کرده

به فرض همچین مادری وجود داشته باشه که بچه شو بزنه ... شوهر اگر این حرکت زن رو ببینه بهترین کار و معقولانه ترین کار اینه که بهش تذکر بده یا با هم برن پیش روانپزشک و تحت درمان قرار بگیره

چون اگر زن بیاد بچه رو بزنه و مرد هم بیاد زن رو بزنه چیزی حل نمیشه! و به نظرم تند خویی در هر سه نفر تشدید میشه

واقعاً دلیل منطقی تون این بود؟

،(من خودم نمیدونم ،ولی حرف تو رو اصلا قبول ندارم =)) )

دلیلش تعصب روی عقایدتونـ ه

«الرِّجالُ قَوَّامُونَ عَلَى النِّساءِ بِما فَضَّلَ اللَّهُ بَعْضَهُمْ عَلى‏ بَعْضٍ وَ بِما أَنْفَقُوا مِنْ أَمْوالِهِمْ فَالصَّالِحاتُ قانِتاتٌ حافِظاتٌ لِلْغَيْبِ بِما حَفِظَ اللَّهُ وَ اللاَّتي‏ تَخافُونَ نُشُوزَهُنَّ فَعِظُوهُنَّ وَ اهْجُرُوهُنَّ فِي الْمَضاجِعِ وَ اضْرِبُوهُنَّ فَإِنْ أَطَعْنَكُمْ فَلا تَبْغُوا عَلَيْهِنَّ سَبيلاً إِنَّ اللَّهَ كانَ عَلِيًّا كَبيراً»

ترجمه: مردان به واسطه آن چه كه خدا بعضى را بر بعضى ديگر فضيلت داده و به جهت آن چه از اموال خود كه به مصرف مي‌رسانند سرپرست زنانند. پس زنان شايسته فرمان‌بردار و فروتن و خويشتن را به وسيله آن چه كه خدا در نهان نگاه داشته، محافظت می‌کنند. و آن گروهى از زنان را كه از سركشى ايشان خوف داريد اولاً پند و اندرز دهيد، و ثانياً از بسترهاى آنان دورى گزينيد، و ثالثا ايشان را بزنيد. پس اگر از شما اطاعت نمودند از هيچ طريقى بر آنان ستم نكنيد! زيرا خدا حتماً برتر و بزرگوار است‏.

همونطور که میبینیم گفته اگر از شما اطاعت کردند بهشون ستم نکنید

usboy

کاربر حرفه‌ای

به نقل از mnmnm :
بابا ایول تو الان 18 سالت هس ؟؟؟کار داری ؟؟بچه داری ؟؟ زن داری؟اگه نیس تو 18 سالگی میتونی داشته باشی؟؟
خودت ميفهمي چي ميگي؟؟؟
منكه نميفهمم
يكي بياد ترجمه كنه لطفا

چه ربطي به من داشت؟؟
يكي گفتش اگر عمه يكي آرايش نكنه پسرش اينطوري نميشه
منم گفتم اون پسر تقصير باباشه كه اينطوري ميشه
بعد تو گفتي پس آزادي جوونا چي ميشه
منم گفتم بچه بالا ١٨ آزاده

حالا ربط اين حرفتو نفهميدم چيه

mnmnm

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشمر

بچه تا وقتی که نونشو مامان باباش میدن بنده ی اوناس هر وقت دستش تو جیب خودش رف بیاد درباره ی ازادی افاده فضل کنه

usboy

کاربر حرفه‌ای

به نقل از mnmnm :
بچه تا وقتی که نونشو مامان باباش میدن بنده ی اوناس هر وقت دستش تو جیب خودش رف بیاد درباره ی ازادی افاده فضل کنه
نميدونم
ما دورو برمون همه بعد ١٨ سال هم كار ميكنن هم درس ميخونن
حالا مامان باباشون براشون ماشين ميخرن ولي معمولا خرجشون با خودشون(حتي باباهه آخر پولم باشه بازم بچش چه دختر چه پسر كار ميكنن)
نميدونم شايد شماها بعد ١٨ سال هم پدر مادر بهتون پول ميدن
ولي تو اسلام كه بچه ها مخصوصا پسرا زشته كه بعد ١٨ پولشونو خانواده بدن

uranuscelona

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرز2
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه

به نقل از mnmnm :
الان این که اخلاقم مطابق میلش باشه ینی برابری ؟؟؟ خوبه اقاق من فهمیدم مرد موجودی است که بازن برابر است البته زن کمی برابرترست
اصن جمله گفتم در حد قلعه ی حیوانات
فکر کنم طرفین باید با شناخت از هم انتخاب کنند همدیگه رو!! بنابراین درسته صد در صد رفتار طرف مقابل ایده ال یه شخص نیست ولی تا حدودی مطابق میلشه!
فکر نمی کنید طرز حرف زدنتون محترمانه نیست؟

اون تضاد ها هم باید جوری باهاشون کنار بیان که دو طرف راضی باشن نه با زور تحمیل شه

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

رعایت ادب و احترام فراموشتنون نشه!پیرو قوانین کلی فروم هم باشید،پست متوالی و اینا ندین.
حقیقتا من نمیتونم بشینم ریز به ریز پستاتونو بخونم،ولی کاربرا گزارش تخلف دادن!رعایت کنین.

mnmnm

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشمر

به نقل از كيان :
نميدونم
ما دورو برمون همه بعد ١٨ سال هم كار ميكنن هم درس ميخونن
حالا مامان باباشون براشون ماشين ميخرن ولي معمولا خرجشون با خودشون(حتي باباهه آخر پولم باشه بازم بچش چه دختر چه پسر كار ميكنن)
نميدونم شايد شماها بعد ١٨ سال هم پدر مادر بهتون پول ميدن
ولي تو اسلام كه بچه ها مخصوصا پسرا زشته كه بعد ١٨ پولشونو خانواده بدن
الان شما تو 18 سالگیت خونه ماشین کار ..... همه چی داری که ادعای خود محوری میکنی؟؟؟
نه ببین کار و که برادر 10 ساله منم میتونه بعد الظهرا کار کنه کــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــار یه چیز دیگس بعدم الان این چه ربطی داره ناموس مردو و اینا جای این حرفا جای دیگس لطفا حریم تایپیکو رعایت کن
فکر کنم طرفین باید با شناخت از هم انتخاب کنند همدیگه رو!! بنابراین درسته صد در صد رفتار طرف مقابل ایده ال یه شخص نیست ولی تا حدودی مطابق میلشه!
فکر نمی کنید طرز حرف زدنتون محترمانه نیست؟

اون تضاد ها هم باید جوری باهاشون کنار بیان که دو طرف راضی باشن نه با زور تحمیل شه
خوب الان این تضاد و توافق ها که کنار میانو تشریح کن دوما ملاکتو بگو بر اساس چه اصل قائده ای زن و شوهر باید تضاد و تعارض داشته باشن
هر کسی یا هر کسایی بر اساس هر ملاکی با هم کنار بیان این درسته؟؟ این جوری تو کل عرف هنجار های جامعه رو زیر سوال بردی.
در ضمن اخلاق اسلامی اگه تو فرد و خانواده باشه نه تضاد و نه تعارضی پیش میاد ادماین که با کنار هم قرار دادن فرهنگای مختلف در خانواده تضاد بوجود می آرند

big_bang

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـا(') امیــ(')
شهر
نجف آباد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از mnmnm :
اگه عمه ی جنابعالی نره ارایش کنه و بیاد بیرون پسر عمتون یاد نمیگیره این کارا رو بکنه

عمه ی نداشته ی من روسریم سرش میکنه ؛ چرا پسر عمم یاد نمیگیره این کارو ؟ :د

uranuscelona

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرز2
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه

به نقل از mnmnm :
الان شما تو 18 سالگیت خونه ماشین کار ..... همه چی داری که ادعای خود محوری میکنی؟؟؟
نه ببین کار و که برادر 10 ساله منم میتونه بعد الظهرا کار کنه کــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــار یه چیز دیگس بعدم الان این چه ربطی داره ناموس مردو و اینا جای این حرفا جای دیگس لطفا حریم تایپیکو رعایت کن خوب الان این تضاد و توافق ها که کنار میانو تشریح کن دوما ملاکتو بگو بر اساس چه اصل قائده ای زن و شوهر باید تضاد و تعارض داشته باشن
هر کسی یا هر کسایی بر اساس هر ملاکی با هم کنار بیان این درسته؟؟ این جوری تو کل عرف هنجار های جامعه رو زیر سوال بردی.
در ضمن اخلاق اسلامی اگه تو فرد و خانواده باشه نه تضاد و نه تعارضی پیش میاد ادماین که با کنار هم قرار دادن فرهنگای مختلف در خانواده تضاد بوجود می آرند
یکم منطقی باشید لطفا! خودتون متوجه شدید چی گفتید؟ قطعا بین آدما تضاد هست نمیشه دو نفر دقیقا مث هم باشن تربیت خونوادگیشون هم متفاوته

usboy

کاربر حرفه‌ای

به نقل از mnmnm :
نه ببین کار و که برادر 10 ساله منم میتونه بعد الظهرا کار کنه کــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــار یه چیز دیگس بعدم الان این چه ربطی داره ناموس مردو و اینا جای این حرفا جای دیگس لطفا حریم تایپیکو رعایت کن خوب الان این تضاد و توافق ها که کنار میانو تشریح کن دوما ملاکتو بگو بر اساس چه اصل قائده ای زن و شوهر باید تضاد و تعارض داشته باشن
عجب آدمي هستي ها
خوده شما ها بحث بچه رو راه انداختين
منكه بحثي نداشتم

آدماين كه با كنار هم قرار دادن فرهنگاي مختلف در خانواده تضاد بوجود ميارن
اولا بايد بگم بعله ما هم ميدونيم آدما تضاد ايجاد ميكنن(حيوونا كه تضاد ايجاد نميكنن)
دوما الان بحث ازدواج با فرهنگهاي مختلف اصلا ربطي نداشت
در خانواده هم اگه تضاد ايجاد شه طلاق ميگيرن
چرا كارو سخت ميكنين؟؟؟

بالا