ملاک پسرها برای ازدواج!

شروع موضوع توسط mahdiII ‏2013/12/11 در انجمن گفت و شنود اجتماعی

?

دوست دارم همسرم.........باشد.(میتوانید بیش از1بارای دهید.مهمترینهارانتخاب کنید)

1. زیباوخوشرو

131 رای
    39.0%
  2. باتقوا/عفیف

107 رای
    31.8%
  3. مهربان وخوش قلب

163 رای
    48.5%
  4. خنده رو وصمیمی

86 رای
    25.6%
  5. تحصیلکرده وباهوش

185 رای
    55.1%
  6. هنرمند وخلاق

40 رای
    11.9%
  7. فعال وپر نشاط

83 رای
    24.7%
  8. سایر ملاکها

38 رای
    11.3%
انتخاب چند گزینه مجاز است.
  1. wdr

wdr کاربر حرفه ای

امتیازات:
    +1,745 / -194
    نام مرکز سمپاد:
    hElLi
    شهر:
    tEh
    سال فارغ التحصیلی:
    86
    تو روانشناسی، از ما میپرسی؟(مزاح!)
    یه راهش اینه که از همون اول دقت کنی ببینی روابط پسره با بقیه افراد چطوریه! و همچنین تا میتونی تخلیه ی خاطراتیش کنی تا بیشتر با سوابقش آشنا شی

• لایک لایک x 3
  2. **ستاره**

**ستاره** madam secretary

امتیازات:
    +379 / -5
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان
    شهر:
    تهران
    سال فارغ التحصیلی:
    1392
    میگن تخلیه خاطراتی درست نیست و گذشته ی فرد به خودش مربوطه
    اینو چی میگی؟

آخرین ویرایش: ‏2019/4/11
    • لایک لایک x 1
  3. **ستاره**

امتیازات:
    +379 / -5
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان
    شهر:
    تهران
    سال فارغ التحصیلی:
    1392
    ولی کلا جامعه یه جوریه که دختر و پسر کنترل گر شدن

در مورد سکس قبل از ازدواج (که یکی از چالش های خودمه) از یه روانشناس پرسیدم و گفت بدن خودت حق خودته...هر جور دوس داری باهاش رفتار کن

مسئله اینه که برای ازدواج مشکل ایجاد میشه...هر چند باز هم میگم خب کسی که به خاطر اینکه من قبلا با یکی دیگه بودم منو نمیخواد اصلا نمیخوام که منو بخواد :/
    انگار همزمان ترس من از این مسئله این رو میگه که تو پیشفرض ذهنیت اینه که قراره با یه مرد گیر ازدواج کنی : (

• لایک لایک x 1
  4. wdr

wdr کاربر حرفه ای

امتیازات:
    +1,745 / -194
    نام مرکز سمپاد:
    hElLi
    شهر:
    tEh
    سال فارغ التحصیلی:
    86
    فرقیشون جیه؟
    تخلیه خاطراتی یعنی طرف رو ترغیب کنی بیشتر از گذشتش بگه و بعد بفهمی چطوری بوده سوابق رفتاریش با بقیه ادمها(هرچقدرم بخواد کننرل کنه بالاخره یه جاهایی خود واقعیشو لو میده)

• لایک لایک x 3
  5. **ستاره**

امتیازات:
    +379 / -5
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان
    شهر:
    تهران
    سال فارغ التحصیلی:
    1392
    شاید اشکال از ما دختر هاست که نمیدونیم یه نفر تا چه حد اجازه داره کنترل کنه

• لایک لایک x 2
  6. wdr

wdr کاربر حرفه ای

امتیازات:
    +1,745 / -194
    نام مرکز سمپاد:
    hElLi
    شهر:
    tEh
    سال فارغ التحصیلی:
    86
    البته من منظورم این بود خودشو کنترل کنه که سوتی نده درباره گذشتش
    ولی حرفی، که تو میزنی هم کاملا درسته. کلا این یه اصل هست که رفتار ادمها عین آینه میمونه. هرچقد تو بری عقب، اون میاد جلو و هچقدر تو بری جلو، اون مجبوره بره عقب (البته این برا وقتیه که 2 طرف بخوان که رابطه حفظ شه و به تصادم؟ نکشه...وگرنه که همون اول درگیری میشه و بعدشم خدافظ)

• لایک لایک x 3
  7. dalghak

dalghak کاربر فعال

امتیازات:
    +28 / -3
    نام مرکز سمپاد:
    /:
    شهر:
    :/
    سال فارغ التحصیلی:
    1399

ی سوال دختری که با کل هم کلاسیای پسر دانشگاه حرف میزده
    پسره نباید غیرتی میشده

• لایک لایک x 1
  8. جوجه

جوجه کاربر فوق حرفه ای

امتیازات:
    +1,313 / -49
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان 2 تهران
    شهر:
    کرج . ری. تهران
    سال فارغ التحصیلی:
    91
    دانشگاه:
    تهران بودم ارشد ایرانم
    رشته دانشگاه:
    روان شناسي باليني
    آقا اونایی که انقدر رو معیار زیبایی تاکید دارین، چطوری تشخیصش می دین؟
    والا یه بار یکی از خیلی نزدیکا فوت کرد همه رو بی آرایش (صفر درصد) دیدم ، رنکینگ خوشگلی 10 - 15 نفر جا به جا شد.

من خیلی از پست های این تاپیک خوشم اومد، چون بحثش بالا شده بود بگم دیدم مردی که بعد از چندین سال بگه بهم به خاطر مهربونی ، چهره زنم هی خوشگل تر می شه (زنش خیلی مهربون و خوبه برعکس خودش که خوشگله ولی اخلاقش مثل زنش نیس) نصیحت آخر این که فقط مراقب باشین درگیر کلیشه های خوشگلی نشین. (رسانه همیشه یه مدل خاصی از خوشگلی رو مد می کنه ، هر چند مدت هم عوض می شه. آدم خیلی چشم چرون باشه یا زیاد فیلم و عکس ببینه کلا سلیقه اش دستکاری می شه! بعد چند سال خودشم نمی دونه چی می خواست)

نه الان که فکر میکنم نصیحت آخر نبود. اینم هست ببینین توی مادرتون چه اخلاق هایی رو می پسندین ، قطعا همونا رو بعدا از زنتون توقع دارین! :)

باز دلم می خواد بگم عمده پست ها یه جور خوبی ساده و از ته دل بودن ، خیلی خوشم اومد.

اها اینم بگم ، زنی که گرمای زندگی بتونه ببخشایه ، خیلی موجود خوبیه! بلد باشه هوای دل آدمو داشته باشه.
    متاسفانه به من که ثابت شده اکثر پسرا قابلیت تشخیص خورشید فیک و کوتاه مدت رو از نمونه های اصیل ندارن ، بعد ازدواج یهویی می خوره تو ذوقشون.

• لایک لایک x 10
  9. sHaGaYeGh

sHaGaYeGh کاربر نیمه حرفه ای

امتیازات:
    +4,245 / -84
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان bnb
    شهر:
    تبریز
    سال فارغ التحصیلی:
    1394
    در مورد یه دختر می گفتن با یکی دوست بودن و قرار ازدواج گذاسته بودن. پسره زنگ زده بوده به دختره که کجایی؟ دختر میگه تو تاکسی م.پسره میگه چرا صدای باد نمیاد گوشی رو بگیر بیرون. یه دور هم با راننده حرف زده بوده راننده هم گفته که این خانوم فلان جا سوار شدن و فلان جا قراره برن. خب این مسخصه آدم مریضیه. بعضی دخترا میزارن به پای غیرت پسر و کلی هم ذوق می کنن -_-
    از بعضی رفتارا میشه تشخیص داد که آدم اذیت کنی هس یا نه.البته اگه طرف اونقدر احساساتی نشده باشه که چشم و گوشش رو ببنده رو همه چی.

• لایک لایک x 6
  10. wdr

wdr کاربر حرفه ای

امتیازات:
    +1,745 / -194
    نام مرکز سمپاد:
    hElLi
    شهر:
    tEh
    سال فارغ التحصیلی:
    86
    اینی که گفتی صرفا مریضی نیست، ولی تو رسانه ها فقط به نوع مریض گونه اش پرداخته میشه. این بیشتر شبیه یه جور کنترلگری و انحصار طلبی هست. بعضیا دیدی خیلی ماشین باز هستن و اگر کسی به ماشینشون تکیه هم بده شاکی میشن؟ خیلی پسرا از زنشون همچون تصوری دارن. و میخوان همونقدر انحضار روش داشته باشن. همچنین روی بچه هاشون. و بقیه چیزاشون(حتی موقعیت ها و اتفاقات زندگیشون).

اگر شخصیت زن از نوعی باشه که دوست داره یکی همیشه و در همه موارد حمایتش کنه(یه جور بچه ننه که مامانش همیشه لقمه هاشم دهنش گذاشته) از این نوع پسرا خیلی خوشش میاد و راضیه. ولی اگر از دخترای مستقل باشه، که همیشه کاراشو خودش تنهایی کرده، همیشه احساس خفگی میکنه و اخرش فرار میکنه میره.

دختر و پسر باید از همون اول مرز حمایت و دخالت رو برای همدیگه روشن کنن. و اگر دیدن تعاریفشون به یک نتیجه مشترک ختم نمیشه جدا بشن(درواقع رابطه ای رو شروع نکنن). ولی خب کی هست که اینارو بخواد یاد بده بهشون؟ و اینا همش متاسفانه با تجربه بدست میاد. تجربیاتی که هزینه های بالایی هم داره که کمترینش وقت و روان فرد هست.

• لایک لایک x 6
  11. sHaGaYeGh

sHaGaYeGh کاربر نیمه حرفه ای

امتیازات:
    +4,245 / -84
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان bnb
    شهر:
    تبریز
    سال فارغ التحصیلی:
    1394
    به نظرم این نوع از رفتار رو دیگه نمیشه انحصارطلبی گفت. این جوری نیس که آقایون فقط انحصار طلب باشن خانوما هم هستن ولی این میزان از کنترل از عدم اعتماد میاد یعنی من هیچ وقت نتونستم اعتماد کنم بهت و تو الان ممکنه با کس دیگه ای باشی برای همین هر بار باید مطمئن بشم. این که اطلاع بدی که من فلان جا قراره برم در مورد هر دو طرف لازمه ولی اینکه دائما پیله کنه که نه از کجا معلوم تو اونجایی رفتی که میگی این نوعش واقعا آزار دهنده س.
    یه نفر رو می گفتن که از صبح که می رفت سرکار تا عصر که برمی گشت در رو قفل می کرد که خانومش بیرون نره. کی همچین آدمی رو تحمل می کنه؟
    به نطرم انحصارطلبی خیلی متفاوته با بی اعتمادی
    البته چیزایی که گفتی تا حدودی قبول دارم. ولی چیزی که من میگم ربطی به انحصار طلبی نداره.

• لایک لایک x 3
  12. wdr

wdr کاربر حرفه ای

امتیازات:
    +1,745 / -194
    نام مرکز سمپاد:
    hElLi
    شهر:
    tEh
    سال فارغ التحصیلی:
    86
    اره این تیکه ها از انحصار طلبی و کنترلگری گذشته و تبدیل به بی اعتمادی و مریضی شده. من باشم همون اولینبار که طرف حرفمو باور نکرد، رابطه ام هر سطحی که باشه همونجا pause میکنم تا ببینم اگر بار دومی هم پیش اومد دیگه سطح رابطه رو کاهش بدم و بعدش خدافظ. چون اصل بر اعتماد باید باشه(البته بعد از یک شناخت نسبی و (اعتماد) در یک سطح محدود و منطقی).

یه خوبی که تو فرهنگ غربی هست، همین اصل صداقت و اعتماد اولیه است. اونجا همه سعی میکنن همه ی حرفاتو باور کنن، مگر اینکه دروغش اثبات بشه. ولی وقتی دروغگوییت محرز شد دیگه خیلی اوضاعت خراب میشه و میشه گفت دیگه کسی حرفتو باور نمیکنه و اعتبارت رو از دست میدی توی اون جامعه. که ما تو ایران(و شاید کلا شرق) برعکسیم!

• لایک لایک x 4
  13. Awnili

Awnili کاربر جدید

امتیازات:
    +41 / -1
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان
    شهر:
    دامغان
    سال فارغ التحصیلی:
    0000
    شغل ما هرچی باشه آخرش هرکی مامانشون بگه رو میگیرن:-<

• لایک لایک x 4
    • دیسلایک دیسلایک x 1
  14. ARYCH

ARYCH کاربر فوق فعال

امتیازات:
    +187 / -27
    نام مرکز سمپاد:
    شهید بهشتی
    شهر:
    خرم آباد
    سال فارغ التحصیلی:
    1399
    ناموسا رفتی از روانشناس پرسیدی قبل از ازدواج سکس کنم یا نه؟!

15. Leopard

Leopard کاربر خاک انجمن خورده

امتیازات:
    +8,352 / -558
    نام مرکز سمپاد:
    شهید بهشتی
    شهر:
    خدابنده
    مشکلش چیه؟

16. *aysan*

*aysan* کاربر نیمه حرفه ای

امتیازات:
    +2,701 / -28
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان
    شهر:
    *#*#
    سال فارغ التحصیلی:
    1396
    دانشگاه:
    CFU تهران
    رشته دانشگاه:
    زیست شناسی
    لیلی و مجنون حتی ازدواج نکردن که در مورد پایداریش اونارو مثال بزنیم
    عشق هم دلیلی قطعی برا پایداری و موفقیت در ازدواج نیست
    من نمیگم روانشناسای جدید میگن :-"

• لایک لایک x 4
  17. Leopard

امتیازات:
    +8,352 / -558
    نام مرکز سمپاد:
    شهید بهشتی
    شهر:
    خدابنده
    خب امروز جلسه توجیهی برای مسابقات علوم قرآنی بودیم و من اونجا میونِ سخنان آقای آخوند یه چیزی به ذهنم رسید :))
    (خب طبیعتا خواستم بگم منم خیلی قرآنی و مسلمانم و اینا دیگه. ممنون که درک میکنید.)

@wdr
    یه مسئله خیلی بارزی که تو حرفات است، اینه که اعتقاد داری کبوتر با کبوتر باز با باز. و خب زیاد به نظرم دیدگاهِ کاملی نباشه.
    تو میگی خوشگلِ 100 با خوشگلِ 100 و مثلا خوشگلِ 50 با خوشگلِ 50 باید وارد رابطه شه، در آخر هم سر کسی بی کلاه نمیمونه.(همینه دیگه حرفت؟)
    ولی اگه یه نگاهِ کوتاه به اطراف بندازیم، قطعا کم نیستن زوج هایی که اختلافات فاحشی درزمینه ی ظاهر دارن!
    یادمه خیلی وقت پیش تو فروم یه بحثی شد، درمورد اینکه چرا انیشتین باهوش بوده و مریلین مونرو احمق.(منظور آی کیو نیست.)
    و خب کلی درموردش تحقیق کردم به شخصه و یه سری اطلاعات رو کنار هم گذاشتم، نتیجه یه چیزی شد مثل این:
    هر گونه ای طبیعتا تلاش میکنه با یه قدرتی خودش رو حفظ کنه. یه گوریلِ بزرگ، با قدرت بدنیشه که میتونه به بقا ادامه بده! حالا یه نگاهی به انسان بندازیم. چه توانایی هایی میتونیم داشته باشیم تا بتونیم زنده بمونیم؟ طبیعتا یکی از قوی ترین ابزار ها، ظاهر زیبا و جذابه. چرا؟ چون جاذبه جنسی ایجاد میکنه و اعضای دیگه تمایل زیادی دارن که اون فردِ زیبا(که معمولا هم قدرت باروری و ژنتیک قوی تری داره) رو به دست بیارن. زیبا میشه کانون توجه! چی شد الان؟ اینجوری شد که فردِ زیبا، با زیباییش، تونست به بقا ادامه بده. خب، وقتی یه فاکتورِ خیلی کافی داریم برای بقا، چه نیازی داریم که تلاش کنیم برای پیدا کردن یه فاکتور دیگه؟
    از طرفی یه فرد نازیبا، عملا هیچ ابزاری نداره تا وقتی که به جنبه های دیگه توجه نکنه. چاره چیه؟ "مجبور" میشه یه فاکتور دیگه به دست بیاره! که نتیجه میشه پول، قدرت بدنی، موقعیت اجتماعی، تعاملات حرفه ای، و حتی در طولانی مدت هوش و قدرت های ذهنی.
    یعنی فردِ زیبا به اندازه ی فرد نازیبا نیاز نداره که تلاش کنه تا جنبه های مختلف و زیادی از خودش رو تقویت کنه. کسی که نیاز بیشتری داره، در حالت عادی(یعنی بدون در نظر گرفتن استثنائات) تلاش بیشتری هم میکنه تا نیازش رو برطرف کنه.

اینارو گفتم که چی؟
    خب شاید رابطه بین دو شخصیت خوشگل زیاد امنیت نداشته باشه. چون در حالت کلی هیچ کدوم به جز ظاهرِ زیبا مهارتِ برجسته دیگه ای ندارن!(بازم تاکید میکنم، استثنائات رو اصلا بررسی نمیکنم.)
    و خب چیزیه که به عینه دیدم، و از خیلیا شنیدم درموردش! زوجِ دوطرف زیبا کم پیدا میشه.(مدرکی ندارم البته. صرفا تجربه و مشاهداتِ بنده ست.)
    تواناییِ هندل کردن یه رابطه، مخصوصا بلندمدت، چیزی نیست که بدون تلاش بشه بهش رسید. کلی تجربه و اطلاعات و شرایط مناسب لازمه واسش. فردِ زیبایی که همیشه ده ها نفر خواستار رابطه باهاش بودن، چه دلیلی داره تا همچین مهارت هایی رو یاد بگیره؟ ولی یک فرد نازیبا، "مجبوره" این مهارت هارو یاد بگیره! وقتی دوتا خوشگل وارد رابطه میشن، معمولا هیچ کدوم نمیتونن درست قضیه رو پیش ببرن. اخلاق، از خود گذشتگی، صبر، منطق، کشش و سیاست از فاکتور های مهمِ پایدار بودن یه رابطست. وقتی هیچ کدوم این مهارت هارو قبلا یاد نگرفتن، چطور میتونن با هم کنار بیان؟
    ولی وقتی یه فرد نازیبا با یه فرد زیبا وارد رابطه میشه، احتمال اینکه موفق باشن زیاده به نسبت. چون فرد زیبا مهارتِ زیبا بودن رو داره و همین برای جذبِ جنس مخالفش کافیه! و از طرفی فرد نازیبا، مجبور بوده مهارت های انسانی و تعاملیش رو تقویت کنه و احتمالا خواهد توانست با ایراداتِ رفتاری طرفش کنار بیاد و اوکی ادامه بده.

+زیبا و نازیبا تنها لغاتی بودن که به ذهنم رسیدن الان. منظورم در کل یعنی دارایِ زیبایی زیاد و دارای زیباییِ نازیاد هستش.
    ++استثنائات تو روابط انسانی خیلی خیلی زیاده. بی نهایت حالت وجود داره که چطور یه رابطه میتونه پیش بره و مطلقا مسئله ای نیست که بشه پیش بینیش کرد!
    +++اصلا بحث برتری کسی بر کس دیگه ای نیست. خوشگل بودن یه سری مزیت داره، از نظرِ دیگه قوی بودن یه مزیت. و خب هردو گروه به دلم میشینن :))

• لایک لایک x 9
  18. wdr

wdr کاربر حرفه ای

امتیازات:
    +1,745 / -194
    نام مرکز سمپاد:
    hElLi
    شهر:
    tEh
    سال فارغ التحصیلی:
    86
    همونطور که خودتم اشاره کردی، چون حرفات از روی آمار نیست، نمیشه قبولش کرد. بیشتر شبیه این میمونه تو یه زمین بازی تعریف کردی برای خودت و با قواعد حودت، که نظرت توش درست بنظر میرسه.
    هرچند منم فقط از تجربیات شخصیم گفتم و دنبال امار نبودم. ولی فکر کنم شاید کسی به انگلیسی اگر در اینباره سرچ کنه نتایجی پیدا کنه(البته من به شخصه وقت و حوصلشو ندارم و اصلا مسئله نیست واسم).

اما، من بازم به استناد به تجربیات شخصیم، چون خودم با دختر خوشگل زیاد دوست بودم(منظورم اینه چون برام مهم بود، زیاد دنبال اینطور دخترا بودم و اشنا شدم)، میتونم بگم برای همشون نه تنها چهره، بلکه قد و هیکل پسر هم مهم بودش! و اصلا ریشه ی نظر من از اونجا میاد. و توی تجربه ی من، از دختر خوشگل فراری از مدرسه وجود داره، تا دختر خوشگلی که جزو رتبه های برتر کنکور بود. و دخترای خوشگل توی بهترین دانشگاه ها و رشته ها.
    و این استدلالت درباره ی تکامل رو هم زیاد قبول ندارم. چون چیزی که من از اینطور دخترا زیاد شنیدم(اگر سرچ کنی تو اینترنت احتمالا پیدا میکنی شبیهشو) این هست که اتفاقا اینطور دخترا اعتقاد دارن باید یه پسر خوش قیافه و خوش قد و بالا پیدا کنن تا بچه شون عین خودشون خوشگل بشه و بقول معروف ژن خوبشون هدر نشه!(اینو واقعا از چند نفر شنیده و خوانده ام که دارم میگم).

بهرحال اینا همه نظرات و تجربیات و برداشت های شخصی افراد هستش و ممکنه از 0 تا 100 درصد در واقعیت درست باشه.

• لایک لایک x 3
    • دیسلایک دیسلایک x 1
  19. Leopard

امتیازات:
    +8,352 / -558
    نام مرکز سمپاد:
    شهید بهشتی
    شهر:
    خدابنده
    خب قبلش بگم که طبقِ هر مقاله ای که خوندم و هر منبعی که چک کردم، ظاهر زن برای مرد عامل مهمیه!
    درنتیجه الان میخوام روی اهمیت ظاهر مرد بحث کنم.
    نمیدونم چه تعریفی از نظرِ شخصی داری. ولی خب وقتی دلایل خودم رو میگم و طبق دلایل یه استدلالی میکنم، درسته که به اندازه حرف زدن با مدرک و منابع قوی نیست، ولی چیزی بالاتر از نظر شخصیه و نمیتونم قبول کنم به این سادگی و بدون هیچ دلیلی رد شه.
    منبع 1 میگه:
    زنان تمایل دارند با مرد هایی ازدواج کنند که جذابیت کمتری دارند. و توضیح میده که زن دوست نداره با مردی که از نظر ظاهری جذاب تر از خودش و حتی در سطح خودشه زندگی کنه. چون زیبایی به اندازه ای که برای مرد مهمه برای زن مهم نیست!
    و درادامه میگه که زن ها ترجیح میدن با مردی با تواناییِ حمایت بالا زندگی کنن.
    و به نظرم تواناییِ حمایت کردن از کسی، بیشتر یه مهارت شخصیتی و ذهنیه تا قیافه و هیکلِ خوب!
    و خب یه بخشی از این مقاله، تایید کننده ی بخشی از حرفای منه:
    منبع 2 میگه: ازدواج برای یک عمر است. پس بهتر است فراتر از ظاهر نگاه کنید!
    که خب چیز جدیدی نداره و این بخش به نظرم خوب باشه:
    درسته که خوشگل بودن میتونه جذابیت خاصی برای انتخاب دوست دختر محسوب شه، ولی وقتی بحث زندگی بلندمدت و فرزندآوری و خانواده ی گسترده تر پیش میاد، طبیعتا خوشگل بودن نمیتونه زیاد کمک کنه. به چیزای خیلی متفاوتی نیاز داریم تو این بخش های نسبتا مهم از زندگی!

منبع 3 میگه:
    درسته که جذابیت زن برای مرد یه عامل خیلی مهمه، ولی زن جذاب حتی اهمیت نمیده مردش شبیه کواسیمودو(همون گوژپشت نتردام) باشه تا وقتی که مرد خوشحاله! یعنی تا وقتی حس رضایت تو زندگی هست، ظاهر مرد واقعا تاثیر چندانی نداره. و طبق منبع 1، رضایت داشتن از مرد لزوما ربطی به قیافه و هیکل نداره!

منبع 4 میگه:
    همیشه یه بحثی هست در این زمینه، و همونطور که خودت هم گفتی هر گروهی سعی داره خودش رو توجیه کنه و برتریِ ابزاری که داره رو ثابت کنه! ولی علم تا اینجا به یه گروه پشت کرده.
    و خب یه بخشی که اینجا گفته و منم باهاش موافقم، اهمیتِ ظاهر تو قرار اول و دیت و ایناست. منم منکر این نیستم که هر آدمی بیشتر جذب کسی میشه که ظاهر نسبتا بهتری داشته باشه. ولی خب این first date و تصوری که توش شکل میگیره، آیا قراره 60 70 سال آینده هم پایدار بمونه؟
    و احتمالا بهترین بخش که منظور من رو میرسونه اینجاست:
    توضیحی هم نمیتونم بدم. دقیقا خودِ این متن توی ذهنمه!
    اینم احتمالا آمار جالبی باشه.

منبع 1 و 4 خیلی جامع و حرفه ای نوشته شدن. واقعا نمیتونم خلاصه کنم. اگه وقت کردی اینارو بخون کامل.

طبیعتا تجربه ی شخصیت نمیتونه گویای همه چیز باشه. اولا، دوست پسر تفاوت های فاحشی با همسر و کلا مردی که رابطه ی بلند مدت باهاش برقرار میشه داره. اگه قرار باشه بین یه مرد خوشگل خوشتیپ جذاب و یه مرد باهوش باسواد خوش اخلاق فرهیخته یکی رو انتخاب کنیم برای یک رابطه چندماهه و فان، قطعا اولی! ولی خب آیا همیشه انتخاب برای یه هدف کوتاه مدته؟
    درضمن، چندبار تاکید کردم که استثنائات رو فعلا در نظر نمیگیرم. طبیعتا دختری که از یه خانواده مرفه با ژن خوب با مادر زیبا اومده، گرایشاتی هم داره به اینکه از هر نظر قوی باشه. این نرماله خب.
    ببین منم مثل هر شخص دیگه ای، یه اندک تجربیاتی دارم. و طبیعتا یه سری از این تجربیات مربوط به تعاملات عاطفی ایناست. و خب خیلی زیاد دیدم دخترهای خوشگلی که ده ها پسر خوشگل خوشتیپ و اینا دنبالش بودن ولی آخرشم با یه پسر نرمال، ولی از نظر شخصیتی و ذهنی قوی وارد رابطه شدن. اتفاقا خیلی هم پایدار تر و بلند مدت تر بوده!
    همچین چیزی پیدا نکردم.
    هر دختری صرف نظر از اینکه خوشگله یا نه، از رابطه خواستارِ آرامش و حس رضایته.
    نه ارتباطی به ظاهر داره، نه به جنسیت. هر دختر یا پسر خوشگل یا زشتی، میخواد حس خوب داشته باشه. و طبیعتا با یه احمق بداخلاق ولی خوشگل نمیشه حس خوبی پیدا کرد تو یه بازه ی 60 70 ساله ی طولانی و پر از فراز و نشیب!
    میتونیم حداقل این درصدِ صحت رو با تقریب خوبی بالا ببریم! با تحقیقاتی که انجام میشه، با تجربیاتی که کسب میشه، و هر فاکتور دیگه ای که بشه ازش استفاده کرد.

• لایک لایک x 6
  20. ...ELINOR...

...ELINOR... کاربر حرفه ای

امتیازات:
    +5,977 / -72
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان۱
    شهر:
    مشهد
    سال فارغ التحصیلی:
    1396
    اینستاگرام: