• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

... Rescue A & B ...

• شروع کننده موضوع N.Y.M
  • تاریخ شروع

khashayarfn

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر - علوم تصمیم و دانش
پاسخ : ... Rescue A & B ...

به نقل از daneshvar.amr :
آره مکانیکش یه گریپر می خواد تا بتونه مصدوم رو بلند کنه و برای همین دو تا موتور نیاز میشه. حتما یه دلیلی داره که بیشتر از cny70 استفاده میشه. احتمالا همون خطای کمترش باعث شده استفاده زیادی ازش بشه. داریم رو الف کار می کنیم اگه برسیم شرکت می کنیم. تا الان فقط پی سی بی هامونو چاپ و لحیم کردیم. مکانیک هم داخل سالید ورکس میکشیم که آخراشه. برنامه مونده. به این زودیا تموم نمیشه.
شما چی؟

اینجور که میگید یعنی میخواید توی پیشرفته شرکت کنید!
ولی خوب طبق اطلاعاتی که وارد کردید راهنمایی هستید!
چون اکثر تیم هایی که میان توی مقدماتی ربات استاد ساز هست و همچینین چون رقابت بین هم سن هاتون هست و احتمال مقام آوردن شدیدا زیاد تر میشه!
و چون قوانین جوریه که اگه اومدید دبیرستان شانس شرکت توی مقدماتیو از دست میدید و چون راهنمایی هم هستید وقت زیاد دارید، به نظر من بهتره توی مقدماتی شرکت کنید! (;(البته میدونم که نباید فوضولی کنم ولی چون یکی یه زمانی این حرفارو به خودم زده باید بگم که بعد به خودم نگم شنیدیو منتقل نکردی!)
(از نظر یاد گیری هم هیچ فرقی نداره چون تنها تفاوت توی بلند کردن مصدومه!)

daneshvar.amrollahi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
راهنمایی حلی۲/دبیرستان حلی۱۰/دبیرستان علامه طباطبایی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
مدال المپیاد
کامپیوتر

به نقل از khashayarfn :
اینجور که میگید یعنی میخواید توی پیشرفته شرکت کنید!
ولی خوب طبق اطلاعاتی که وارد کردید راهنمایی هستید!
چون اکثر تیم هایی که میان توی مقدماتی ربات استاد ساز هست و همچینین چون رقابت بین هم سن هاتون هست و احتمال مقام آوردن شدیدا زیاد تر میشه!
و چون قوانین جوریه که اگه اومدید دبیرستان شانس شرکت توی مقدماتیو از دست میدید و چون راهنمایی هم هستید وقت زیاد دارید، به نظر من بهتره توی مقدماتی شرکت کنید! (;(البته میدونم که نباید فوضولی کنم ولی چون یکی یه زمانی این حرفارو به خودم زده باید بگم که بعد به خودم نگم شنیدیو منتقل نکردی!)
(از نظر یاد گیری هم هیچ فرقی نداره چون تنها تفاوت توی بلند کردن مصدومه!)
کاشکی میشد داخل راهنمایی شرکت کنیم. اما امسال متولدین 1379 به بعد میتونن تو ابتدایی الف شرکت کنند.(در صورتی که من 1 بهمن 1378 هستم) شانس ما میریم سوم راهنمایی که باید توی پیشرفته الف شرکت کنیم که رقابت با دبیرستانی ها باید صورت بگیره و ما کوچکترین گروه میشیم :D
پارسال(2013) یه تیم دبستانی تو لیگ ابتدایی الف مقام اول آورد و رفت جهانی!

khashayarfn

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه

به نقل از daneshvar.amr :
کاشکی میشد داخل راهنمایی شرکت کنیم. اما امسال متولدین 1379 به بعد میتونن تو ابتدایی الف شرکت کنند.(در صورتی که من 1 بهمن 1378 هستم) شانس ما میریم سوم راهنمایی که باید توی پیشرفته الف شرکت کنیم که رقابت با دبیرستانی ها باید صورت بگیره و ما کوچکترین گروه میشیم :D
پارسال(2013) یه تیم دبستانی تو لیگ ابتدایی الف مقام اول آورد و رفت جهانی!

جالبه؟! ولی قبلا سوم راهنمایی ها هم میتونستن برنا! :-?
خوب به هر حال کمکی خواستید در خدمتیم! (;

daneshvar.amrollahi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
مدال المپیاد
کامپیوتر

به نقل از khashayarfn :
جالبه؟! ولی قبلا سوم راهنمایی ها هم میتونستن برنا! :-?
خوب به هر حال کمکی خواستید در خدمتیم! (;
فکر کنم قانونش عوض شده. ممنون!

saate777

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
همدان

سلام
در مورد دیوار ها بحث شد. ولی یه چیزی که اصلا بحث نشده تشخیص مصدوم تو امدادگر ب هست!(همون که مصدومش فقط از حرارت داره)
با چه سنسوری باید کار کنیم؟این سنسور از چه فاصله ای کار می کنه؟ تا نزدیک مصدوم هم باید بریم یا از وسط مسیر هم میشه سنسش کرد؟
الگوریتم مسر یابی حل ماز برای رسکیو بی چی خوبه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مرسی

saate777

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
همدان

یکی از دوستان گفته تا حالا دوتا گزارش سند کرده ولی ریجکت شدن!
میشه همون نمونه ای که ریجکت شده رو بذارید تا از روش درس بگیریم چه جوری نباید بنویسیم؟
این همه تیم! پس چرا هیچ کس نمونه گزارشش رو نمی ذاره؟؟؟؟پس کجان اون تیم ها؟
داستان فیلم چیه؟خیلی مهمه؟چه طور باید باشه؟باید سیروس مقدم رو ایتخدام کنیم بسازش یا با موبایل خودمون هم بگیریم قبوله؟

khashayarfn

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه

به نقل از saate777 :
میشه همون نمونه ای که ریجکت شده رو بذارید تا از روش درس بگیریم چه جوری نباید بنویسیم؟
داستان فیلم چیه؟خیلی مهمه؟چه طور باید باشه؟باید سیروس مقدم رو ایتخدام کنیم بسازش یا با موبایل خودمون هم بگیریم قبوله؟

خیلی ها نمیخوان اطلاعات ربات هاشون پخش بشه و فک میکنن که اگه بقیه بدونن به ضررشون هست! ولی هنوز نفهمیدن که همین انتقال تجربه ها هست که سطح مسابقاتو میبره بالا!

چشم من میگردم دنبالشون و آپلودشون میکنم! ولی چیزی که هست اینه که شاید مشکل از tdp نباشه و دلیلش نفرستادن فیلم باشه!

فیلم هم باید از عملکرد ربات فیلم گرفته بشه و خوب مشخص باشه حالا نمیخواد فیلم فول اچ دی بزارید!! :D

به نقل از saate777 :
سلام
در مورد دیوار ها بحث شد. ولی یه چیزی که اصلا بحث نشده تشخیص مصدوم تو امدادگر ب هست!(همون که مصدومش فقط از حرارت داره)
با چه سنسوری باید کار کنیم؟این سنسور از چه فاصله ای کار می کنه؟ تا نزدیک مصدوم هم باید بریم یا از وسط مسیر هم میشه سنسش کرد؟
مرسی

راستی این چیزایی که من در مورد دیوار گفتم در مورد امدادگر الف بود از قوانین ب خبری ندارم!

daneshvar.amrollahi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
مدال المپیاد
کامپیوتر

به نقل از saate777 :
سلام
مرسی
تاحالا رسکیو ب کار نکردم. ولی اگه سنسور گرما می خوای می تونی از PIR D203B استفاده بکنی. شاید هم یه سنسور مخصوص داره که همه استفاده می کنن. اما این تو دزدگیر ها استفاده میشه. گرمای تابشی رو تشخیص میده. یه نگاه به لینک زیر بنداز شاید یه سنسور خوب پیدا کردی:
http://roboeq.com/modules.php?op=modload&name=Web_Links&file=index&req=viewlink&cid=39
می تونی دیتاشیت سنسوری که بهت گفتم رو دانلود کنی کامل نوشته

daneshvar.amrollahi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
مدال المپیاد
کامپیوتر

به نقل از saate777 :
من هر چی از تیم های ریجکت شده شنیدم، هیچ کدومشون فیلم نداشتن. مثل اینکه خیلی مهمه. ولی به سیروس مقدم نیازی نیست. :D

saate777

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
همدان

از همه دوستانی که جواب دادن تشکر می کنم
اما این داستان که نمی خوان اطلاعات رباتشون پخش بشه....
1- زکات علم انتشار اونه
2- رقابت زمانی معنی داره که کیفیت بالا باشه و زمانی کیفیت بالا می ره که همه تجربیات رو منتقل کنن
به امید موفقیت همه دوستان

khashayarfn

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه

به نقل از saate777 :
1- زکات علم انتشار اونه
2- رقابت زمانی معنی داره که کیفیت بالا باشه و زمانی کیفیت بالا می ره که همه تجربیات رو منتقل کنن

به هر حال خوب اطلاعات خودشون هست و نمیشه بهشون ایراد گرفت! (;

Nadiye

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95

به نقل از saate777 :
سلام
مرسی
سلام...برای تشخیص مصدوم ها که باید از سنسور های دمای غیر تماسی استفاده کنید که این سنسور ها فکر نمیکنم برد زیادی داشته باشند(یکی از بهترین مدلا رو دیدم که فقط تا 10 سانت داشته!!!)در مورد الگوریتم هم شما یه سرچ درباره "الگوریتم حل ماز"کنید،چیزای خوبی میاره که اغلب ماله لیگ های دیگه س،ولی میتونید ازشون استفاده کنید.

daneshvar.amrollahi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
مدال المپیاد
کامپیوتر

به نقل از saate777 :
1- زکات علم انتشار اونه
شاید فکر می کنن زحماتشون به باد میره. ولی حق با شماست. البته من یه چند تا نمونه تو آبان-آذر میگیرم(همون موقعی که باید نوشته بشه) پ.خ می کنم. الان چیزی ندارم.

nima_fallahian

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
اژه ای طقچی
شهر
اصفهان

دوستانی که میگن پرا تیمایی که تی دی پیشون قبول شده نمیذارن ، و هنوز نمیفهمن که همین انتقال دانشه که سطح مسابقه رو میبره بالا.. تا حالا 1 بار سعی کردین بنویسینش؟؟ آخه این چه حرفیه میزنین؟؟ بشینین یک بار سعی کنین طبق قوانینی که خواسته شده توی سایت مسابقات بنویسین ، بعد اگه خواستی بیاین بدین به کسایی که شرکت کردن تا بهتون بگن مشکل داره یا نه. تی دی پی و فیلم کلا برای اینه که مطمئن بشن طرف بلده ربات چیه. مگر نه سر مسابقه کسی رباتتونو با فیلم و گزارش چک نمیکنه که..

• لایک
امتیازات: N.Y.M

daneshvar.amrollahi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
مدال المپیاد
کامپیوتر

به نقل از nima_fallahian :
دوستانی که میگن پرا تیمایی که تی دی پیشون قبول شده نمیذارن ، و هنوز نمیفهمن که همین انتقال دانشه که سطح مسابقه رو میبره بالا.. تا حالا 1 بار سعی کردین بنویسینش؟؟ آخه این چه حرفیه میزنین؟؟ بشینین یک بار سعی کنین طبق قوانینی که خواسته شده توی سایت مسابقات بنویسین ، بعد اگه خواستی بیاین بدین به کسایی که شرکت کردن تا بهتون بگن مشکل داره یا نه. تی دی پی و فیلم کلا برای اینه که مطمئن بشن طرف بلده ربات چیه. مگر نه سر مسابقه کسی رباتتونو با فیلم و گزارش چک نمیکنه که..
ما فقط سعی داشتیم از اونایی که ریجکت شدن بگیریم تا بفهمیم چجوری ننویسیم. ولی حق با شماست.

daneshvar.amrollahi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
مدال المپیاد
کامپیوتر

سلام. دوستانی که دنبال نمونه گزارش فنی بودند من یدونه پیدا کردم که به خواست خود تیم در اینترنت منتشر شده است. برای دانلود به لینک زیر برید:
http://www.omidrobotics.ir/fa/?page_id=12

saate777

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
همدان

سلام
دو تا سوال مهم دارم در مورد لیگ امداد گر ب دارم امیدوارم بتونید کمکم کنید

1- برای تشخیص دیواره ها اولتراسونیک بهتره یا شارپ های مادون قرمز؟(بهتر بودن یعنی ارزان تر، راه اندازی ساده تر و دقت بالاتر- لطفا نگید همش با هم نمیشه! از نظر این سه ویژگی اگه کسی می دونه مقایسه کنه لطفا!)

2- برای تشخیص دمای مصدوم سنسور خوب چیه؟ بعضی ها می گن سنسور pir ولی تا اونجایی که من تحقیق کردم این سنسور برای تشخیص اشیای گرم متحرک استفاده می شه نه اشیا گرم ثابت!

مرسی

khashayarfn

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه

به نقل از saate777 :
1- برای تشخیص دیواره ها اولتراسونیک بهتره یا شارپ های مادون قرمز؟(بهتر بودن یعنی ارزان تر، راه اندازی ساده تر و دقت بالاتر- لطفا نگید همش با هم نمیشه! از نظر این سه ویژگی اگه کسی می دونه مقایسه کنه لطفا!)

اصولا کار با شارپ خیلی راحت تره چون خروجی pwm هست و نیازی به اکتیو کردن نیست! ولی خوب بستگی به قوانین داره! اگه دیوار ها شیشه ای باشه نمیتونید استفاده کنید و مجبور میشید که با آلتراسونیک کار کنید! اونم سخت نیست خیلی! یه پالس میفرستید با یه تایمر زمان رفت و برگشت رو میگیرید و فکر کنم توی دیتاشیت هاشون یه فرمول گزاشته که میتونید فاصله رو حساب کنید!

saate777

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
همدان

از جوابتون ممنون
سوال این جاست که گویا شارپ ها زیر نور نویز دارن. حالا این نویز چه قدر جدیه؟توی سالن ایران اپن به نظرتون اونقدر میشه که دیگه نشه با شارپ کار کرد؟ آیا مصدوم که یه تولید کننده ی گرماست و طبق فیزیک هر چیزی گرمی مادون قرمز دارد باعث مختل شدن شارپ نمیشه؟

khashayarfn

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه

به نقل از saate777 :
از جوابتون ممنون
سوال این جاست که گویا شارپ ها زیر نور نویز دارن. حالا این نویز چه قدر جدیه؟توی سالن ایران اپن به نظرتون اونقدر میشه که دیگه نشه با شارپ کار کرد؟ آیا مصدوم که یه تولید کننده ی گرماست و طبق فیزیک هر چیزی گرمی مادون قرمز دارد باعث مختل شدن شارپ نمیشه؟
ما که زیر نور مشکلی نداشتیم باهاشون و توی مسابقات الف هم تا قبل از اینکه دیوارها شیشه ای بشن ما همیشه از شارپ استفاده میکردیم!! ولی اون قسمت مصدوم رو هیچ تجربه ای ندارم!

بالا