• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

فاطمه - ۱۷۳۷۱

• شروع کننده موضوع

fateme78

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
F@rz@NeG@N H!gh $ch00l
شهر
eMN@n$
فیلم که زیاد دیدم اما...اینارو هم دیدم هم پسندیدم:

Alice in the wonder land(2010)/ Tim Burton
30 Day s of night: Dark Days(2010)/David Slade
Hobbit(2012)/Peter Jackson
Dark Shadows(2012)/Tim Burton
Edward Scissor hands(1990)/Tim Burton
Diary of a wimpy kid(2010)/ David Bowers
Secret window(2004)/David Koepp
Django Unchained(2012)/ Quentin Tarantino
Life OF Pi(2012)/Ang Lee
The Avengers(2012)/ Joss Whedon
Sweeney Todd(2007)/Tim Burton

Animations:

How to Train Your Dragon(2010)/Chris Sanders, Dean DeBlois
Rango(2011)/ Gore Verbinski
Corpse Bride(2005)/Tim Burton, Mike Johnson
Brave(2012)/Mark Andrews, Brenda Chapman, Steve Purcell
Tangled(2010)/Byron Howard, Nathan Greno
Spirited Away(2002)/Hayao Miyazaki
Princess Mononoke(1999)/ Hayao Miyazaki

می خوام ببینم:

Ed wood
Sleepy Hollow
Twilight

فیلم های چند قسمتی:

X-Men/Bryan Singer
Harry Potter/ Chris Columbus
Pirates of the Caribbean/ Gore Verbinski
The Lord of The Rings/ Peter Jackson​

پ.ن:لیست فیلم هام ترتیب خاصی نداره ینی به ترتیب علاقه و ... نیس

• شروع کننده موضوع

fateme78

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
F@rz@NeG@N H!gh $ch00l
شهر
eMN@n$
پاسخ : فاطمه-17371

شهر اشباح

کارگردان: هایائو میازاکی

79765295455814404695.jpg

خلاصه داستان:

داستان فیلم در مورد دخترکی ده ساله به نام چیهیرو اوگینو است. او با والدینش آکیو و یوکو تازه به شهری جدیدی نقل مکان کرده‌اند و چیهیرو از این جابجایی ناراضی است. آن‌ها که با ماشین در حال حرکت هستند، راه خانهٔ جدید را گم کرده و سر از تونلی در جنگل در می‌آورند. پس از پیاده شدن و گذر از این تونل به خاطر کنجکاوی، آن‌ها وارد مکانی سرسبز و آرام می‌شوند که در اصل گرمابه و استراحتگاه خدایان و ارواح دین ژاپنی شینتو است.
پس از دیدن غذاهای آماده و خوشمزه، پدر و مادر چیهیرو سرگرم خوردن می‌شوند تا بعداً پول آن را بپردازند. چیهیرو به اطراف می‌رود تا سرکی بکشد و با جوانی به نام هاکو روبه‌رو می‌شود که به او اکیداً هشدار می‌دهد که تا هوا تاریک نشده محل را ترک کند. اما دیگر دیر شده و با تاریک شدن هوا بدن چیهیرو نیز در حال محو شدن است. هاکو با قرصی معجزه‌آمیز او را نجات می‌دهد.
چیهیرو به نزد والدین خود برمی‌گردد اما دیگر دیرشده و آن‌ها تبدیل به خوک شده‌اند. پس از آن او به تنهایی و با کمک‌های هاکو مجبور به کار و زندگی در این محل می‌شود. او تنها فردی از کارکنان گرمابه خدایان است که به دنبال پول و مادیات نیست و همین ویژگی او باعث جلب توجه یکی از اشباح سرگردان به او می‌شود. این روح با او همراه می‌شود و چیهیرو با پشتکار، هایکو را نیز از مرگ نجات داده و دست آخر والدینش را به شکل انسان برمی‌گرداند. پس از خروج این سه از تونل، نشستن برگ‌ها بر ماشین آن‌ها نشان از گذر زمان و درخشش تِل سری که چیهیرو از خواهر جادوگر رئیس گرمابه هدیه گرفته‌بود نشان می‌دهد که این تنها یک رؤیا نبوده.

نظر خودم:
من وقتی 5 ساله بودم این کارتون رو دیدم و هنوز هم دارمش.به نظر من داستانش خیلی جذاب و تخیلی بود محبوب ترین کارتونیه که دیدم.
قسمت مورد علاقه م اونجاییه که چیهیرو و هاکو دارن پرواز میکنن و چیهیرو اسم واقعی هاکو یادش میاد
از شخصیت هاکو بیشتر از چیهیرو خوشم میاد

• شروع کننده موضوع

fateme78

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
F@rz@NeG@N H!gh $ch00l
شهر
eMN@n$

پرنسس مونونوکه

کارگردان : هایائو میازاکی
تهیه کننده:توشیو سوزوکی

39036383089645831058.jpg

خلاصه داستان :

قرن چهاردهم میلادی، ژاپن. «شاهزاده خانم مونونوکه» نبردی شگفت انگیز میان خدایان حیوانات در جنگل و انسان ها را شرح می دهد.در سفری برای یافتن نوشدارو ، آشیتاكا خود را در میدان جنگ مییابد. جنگی میان اهالی جنگل و معدن داران. او ضمن كمك به اهالی جنگل با شاهزاده خانم مونونوكه آشنا میشود...

پرنسس مونونوکه به سبک انیمه تاریخی، فانتزی است و جوایز بسیاری را در فستیوالهای متعددی ربوده است.

نظر خودم:
من این فیلم رو هم زمان با شهر اشباح دیدم ولی از اونجایی که اون موقع زبانش ژاپنی بود خیلی نفهمیدم چی به چیه چند سال بعد انگلیسی شو دیدم فهمیدم :D
شخصیت مورد علاقه ام آشیتاکا ست و قسمت مورد علاقه ام اونجاییه که آشیتاکا برای اولین بار پرنسس مونونوکه رو می بینه- پرنسس مونونوکه اون موقع داشت خون گرگشو می خورد :-"- آهنگساز این انیمیشن جو هیسایشی بود این آهنگساز موسیقی متن و پایانی شهر اشباح رو م ساخته بود...هر دو آهنگ خیلی دوس دارم

• شروع کننده موضوع

fateme78

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
F@rz@NeG@N H!gh $ch00l
شهر
eMN@n$

Django Unchained
Directed by: Quentin Tarantino

27343801351782020967.jpg

خلاصه داستان:
داستان درباره دندانپزشک آلمانی به نام دکتر «کینگ شولز» با بازی کریستوف والتز است که در تگزاس سال 1858 به عنوان شکارچی انسان و یا همان جایزه بگیر در پی یک گروه یاغی است. «جانگو» با نقش آفرینی جیمی فاکس که در واقع نقش اول فیلم را برعهده دارد، پس از یک دوئل به شکل عجیبی توسط این سابقاً دندانپزشک خریداری میشود. دکتر شولز که اعتقادی به برده داری ندارد، جانگو را مشروط به اینکه یاغی ها را شناسایی کند، آزاد می کند و پس از شکار یاقی ها، جانگوی آزاد شده با شولز شریک می شود و به عنوان یک جایزه بگیر سیاه پوست به فعالیتش ادامه می دهد .
پس از یک زمستان پردرآمد برای این دو جایزه بگیر، آن دو با هدف پیدا کردن همسر جانگو به نام «برومهیلدا» با بازی کری واشنگتن به می سی سی پی می روند …

در جوایز اسکار ۸۵ام فیلم جنگوی آزاد شده نامزد دریافت ۵ جایزهٔ اسکار در رشته‌های بهترین فیلم، بهترین فیلمنامه غیر اقتباسی، بهترین بازیگر نقش مکمل مرد، بهترین صداگذاری و بهترین فیلم‌برداری شد. کریستف والتس و کوئنتین تارانتینو به ترتیب جوایز اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و بهترین فیلمنامهٔ غیراقتباسی را به دست آوردند.

نظر خودم:
تو این فیلم از دکتر شولز خوشم میاد و قسمت مورد علاقه ام اونجاییه که وقتی جنگو رو از کندی میخره حاضر نمیشه باهاش دست بده و هردوشون می میرن.
از جوایزی که برده مشخصه که فیلم خیلی قشنگیه

بالا