• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

باید ها و نباید های سال اولی ها

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Sarikhani

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شيراز
شهر
شيراز
پاسخ : باید ها و نباید های سال اولی ها

به نقل از melika :) :
:/ هرکاری کنیم که سوژه می‌شیم :/ با این اوصاف به نظرم اصن خودمون باشیم و سعی نکنیم ضایع نباشیم از همه بهتر باشه چون درغیر این‌صورت هرکاری بکنیم بدتر ضایع‌بازی ـه :)) :-"
الان باید 2ساعت دیرتر بریم سرکلاس ینی ؟! اونم با چشمای پف کرده و مقنعه چروک و اینا؟! :-" :-<
فهم درس ـامون آسون تر بود به قورعان. :rolleyes:
دوساعت كه كلاس تموم شده اگه استاد حساسيت نداشته باشه ١٥-٣٠ خوبه

ولي به نظر من بهترين حالت اينه كه خودتون باشيد و اوايل يخورده حتي سنگين تر

• شروع کننده موضوع

F@hime

فهـــیمه
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی‌‌شیمی

آقا کلاس چند ساعته؟ مث دبیرستان یه ساعت و نیم؟ :-" بعد زنگ تفریح داریم؟ :-" :)) چقد وقته زنگ تفریحامون؟ :-"

pegah.nodet

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
حسابداری - Finance

×آقا اینم بعید میدونم اینجا لازم ب توضیح باشه اما چون من تو دانشگامون انواع عجایبو دیدم واقعا ، گفتم اینو بگم.
ما کلاسامون تفکیکه ، بعدا روز اولی ک رفتیم سر کلاسا ترم 1 ، پسرامون تو راهرو بودن ماهام تو ی کلاس بودیم هنوز استاد نیومده بود. بعدا 10_12تا از دخترا چسبیده بودن پشت در هی سرک میکشیدن داشتن خوبا رو جدا میکردن! :| بعدا یکی از این پشت داد میزد تیپت منو کشته :| بعد از اونور پسرا غش غش میخندیدن :|
بعدا کلاس ک تموم شد قبل بیرون رفتن ، دخترا رو تخته ها قلب کشیدن پسرا میان تو ببینن.بعدا روز اول رو صندلیا شماره نوشتن
اینا واسه روز اول بود.
ک باعث شد من بخاطر بودن بین همچین قشری ، ب انصراف فک کنم جدا.

از هفته دوم ک مثلا نرمال تر شدن عادی تو راهرو همو میدیدیم سلام میکردیم ، ی بار اومدیم تو کلاس دیدیم ی دختره خیییلی شاده و هیجان داره، دیدیم چون پسره اول ب این سلام کرده بعدا ب کناریش ، این ب این نتیجه رسیده پسره ب این "نخ داده" :|
بعدا چندهفته بعد ک این پسره با کسی دوس شد ، این دختره وسط دانشگاه زار میزد بهم خیانت کرده! :|

×اینارو بدون اغراق میگم.و تازه یذذذرشو میگم چون خوابم میاد.
فقط اینا رو گفتم ک بدونین حواستون باشه با بقیه چجوری برخورد میکنین. ظرفیتا خیلی متفاوته
مثلا شاید خود من آدم خونگرمی باشم هی با دوستام شوخی کنم یا از همون اول مستعار صداشون کنم یا هرچی.اما تا از ظرفیت طرف مقابل مطمن نیستید خیلی رو ندین

نکته بعدیم اینکه تو دوستی با همجنسانتونم خیییلی دقت کنید حتی. یعنی تریپ خیلی صمیمی ورندارید با همه تا شخصیتش بیاد دستتون. اولا چون دوستِ بد خیلی میتونه ضربه بزنه مخصوصا تو دانشگاه دوما چون برداشت بقیه از شما ، برداشتیه ک از دوستتون دارن.مخصوووووصا استادا. من خیلی این موضوعو تاکید میکنم چون چوبشو خوردم

بازم یادماومد میام میگم! :D

بعدا نوشت 1 : ی سری دعواهای خیییلی جدی هم بین دخترا بوجود اومد سر این موضع ک فلانی مال من بود تو "قاپ زدیش" :| و ...
ک باعث شد فقط مضحکه شن.درحدی ک زیراب همو میزدن پیش استادا و اینطوریا

بعدا نوشت 2 : راجع ب زمین نشستن همچنان! :D من دانشگاه تهران ، فنی شو زیاد نیومدم. اما پزشکیش واقعا طوری نیست ک آدم راحت بشینه و تابلو نباشه.من چون دانشگا خودم نبود ، تست کردم ک میگم! :D

pegah.nodet

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
حسابداری - Finance

به نقل از فهـــیمه :
آقا کلاس چند ساعته؟ مث دبیرستان یه ساعت و نیم؟ :-" بعد زنگ تفریح داریم؟ :-" :)) چقد وقته زنگ تفریحامون؟ :-"

واسه ما یه ساعت و ربعه. واسه الزهرا فک کنم 2ساعته. فرق داره هرجا

بستگی داره ب واحدایی ک ورمیدارین مثلا ممکنه 3_4ساعت بیکاریم بینش باشه یا نه پشت هم باشه کلاساتون.البته ترم1 رو ک معمولا خودشون بهتون میدن

سعید الوند

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان
دانشگاه
امیرکبیر - دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از فهـــیمه :
دانشگاه استاد محوریه. نرمال کلاسا بین یک ساعت و نیم تا دو ساعته. ولی استاد خیلی وقتا زودتر تطیل میکنه دیگه. زنگ تفریح هم نیست. فاصله بین دو کلاس شما میتونی استراحت داشته باشی. بعد مثل دبیرستان که همه کلاسا پشت سر هم نیست، برای همین ممکنه زنگ تفریح گاهی چند ساعت باشه، گاهی هم هیچی. از این کلاس باید بیای بیرون مستقیم بری کلاس بعدی

8098

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
کرمان

آقا من از پیش دبستانی تا پیش دانشگاهی همیشه زنگ تفریحا نون پنیر داشتم!
الان اگه یه چیزی بخوری مسخره ت میکنن؟دور نون پنیر رو خط بکشم؟

Kenji

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران-budoko

به نقل از bee :
آقا من از پیش دبستانی تا پیش دانشگاهی همیشه زنگ تفریحا نون پنیر داشتم!
الان اگه یه چیزی بخوری مسخره ت میکنن؟دور نون پنیر رو خط بکشم؟

:)) منم عادت دارم همیشه هویج باید بخورم , خدایی میگم :-" X_X

ولی بوفه داره همه دانشگاهها من یکی دو تا رو رفتم از یونی ها

بعد کلاسا بچه ها مثل ارتش اسکندر هجوم میبرن تو بوفه ها

تار و مارش میکنن :D نه با این شدت البته

ولی بین کلاسا خلوته , میشه رفت نشست توش اما بین کلاسا خیلی شلوغ میشه

همه ام وایمیسن جلو بوفه یا امار میدن یا امار میگیرن :> :-"

ali jahangiri

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
مدال المپیاد
طلای المپیاد دانشجویی -مکانیک
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مکانیک

حالا این همه سوال و توضیح و ....

یه تصوری پیدا میکنید

ولی وقتی خودتون تجربه میکنید ، یه چیز ـه دیگه می بینید

کلا" هیچی تجربه نمیشه

ایشالا موفق باشید همیشه . حرفی نمونده . اگر حرفی چیزی زدم بین ـابین ، ببخشید و شوخی بوده دیگه . ما بریم

چقدر اسپم دادم من :-"

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

اما من یه نصیحت دیگه هم بکنم کلا زیاد حساس نباشین در موردتون چی میگن...زیاد هم تو صورت همه نگاه نکنید..الان ما داریم ترم 5..بعد هنوزم اونایی که ترم1 بد نگاه میکردن سوژه ان..طرف از یکی از دخترا خواستگاری کرده بچه ها میگن حیف این دختره..این پسره همونیه که هیز بازی درمیاورداااا :-"

بعد خودتون باشین سوژه نمیشین...اونایی تابلو هستن که رنگ عوض کنن...داشتیم روز اول عادی اومده..دو هفته بعد دراز کشیده دیدیمش رو چمنا داره با 10 تا از پسرا پاسور بازی میکنه..
چادری دیدیم الان. موهای رنگ کرده و شلوار کشی...
بعد خوب اینا سوژه ان دیگه

اهان بعد هی هرکسیو دیدین اظهار نظر نکنین چه خوبه...یا چه بده...مورد داشتیم دختره اولش همین جوری. گفته وای این چه خوبه...بعد دختری که همراش بوده در. اینده که با پسره دوست شده هی به اونایی که هفته اول میگفتن چه خوبه تا اخرش شک داره میگه میخوان بقاپن.. :| از خداشونه :| بعد فک کن پسره هم بد باشه برای صلاح دوستت میگی با این نگرد..به روت نمیاره ولی پشتت میگه این خود عاشقشه میخواد ما رو از هم جدا کنه
موردم داشتیم دختره اولش دو ترم گفته حالم از این بهم میخوره بعد یه جوری شده اینا با هم شدن بعد همه گفتن اهان!!!نگا کن مردم چه موزین!!یه سال مارو بازی داده..

در صورتی خیلی نظراتی رو که نسبت به خیلیا دارین یکی دو ترم دیگه عوض میشه ولی اسمش روتون میمونه که در مورد فلانی اینو گفتین

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی

ظرفیت تحمل خودتون رو بالا ببرید تا درصورت دیدن افرادی که با سهمیه اومدن و کنار شما نشستن و گاها سوال های پرتی میپرسن،
از کوره در نرین ....

استاد 3 ساعت پای تخته مشتق میگیره و محاسبه میکنه .. آخرش طرف پا میشه میگه : استــــــــاد ؟ اصا چرا مشتق؟ :-? ~X(

newthink

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
فیــزیــک

بچه ها قرارنیست خودتون نباشین وکس دیگه ای باشین..معلومه که کسی نمیخواد شما شخصیتتون رو عوض کنین!
بحث اینه که دارین ازدبیرستان که یه محیط خیلی کوچکترهست وارد محیط دانشگاهی میشین که فرهنگ مخصوص به خودش رو داره...به خاطرش باید یه سری رفتارهایی روداشته باشین که خودتون کمترآسیب ببینین و سختی بکشین
اینا الان به نظرتون سخت وزیادمیان دوماه که بیاین دانشگاه جز این رفتارها براتون غیرعادیه :D
این حرف ها یه سری تجربه های بچه ها ازدانشگاهن تا شما بتونین بارعایتشون بهترین فرصت ها رو ازدانشگاه ببرین,در کمترین حد اذیت بشین ویه دید خوبی ازخودتون به جا بذارین

imank92

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
مدال المپیاد
کامپیوتر مرحله دوم
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مدیریت مالی

با این وضع که من شنیدم از دانشگاه فک کنم بعد دو ترم هیچکی خودش نیست :D
یه سوال : تو دانشگاه دانشجویی پیدا میشه که رفیق از جنس مخالفش نداشته باشه ؟؟ :| (الان همه میگن آره , من :| ^-^ )
خ

Liese

کاربر.
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
97

به نقل از imank92 :
یه سوال : تو دانشگاه دانشجویی پیدا میشه که رفیق از جنس مخالفش نداشته باشه ؟؟ :| (الان همه میگن آره , من :| ^-^ )
خ
خخخخ....تا ببینی تیریپ دانشجو چطوری باشه ک ایا دوست از جنس مخالف داره یا نه؟ :D

X R@y

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مجتمع علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
91
مدال المپیاد
المپیادهای ریاضی و کامپیوتر سال اول + زیست سال سوم (همه مرحله اول)
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

در مورد روابط صحبت شد منم یه چیزایی بگم:

- جو دانشگاه همونطور که میدونین کاملا متفاوته! بعد از یه مدت کم کم اکیپ هایی تشکیل میشن (اکیپ های دختر پسری!) که باهم بیرون میرن، میگن میخندن تو دانشگاه هم اکثرا باهم هستن . کلا صمیمی هستن باهم. اولا درصورت وارد شدن به این اکیپ ها حتما شرایطو درک کنید و با جنبه باشید! یعنی مثلا پسرا تو اولین باری که رفتن بیرون دیگه به دخترا پیشنهاد ندن! دخترا هم تو اولین بار عاشق نشن!!!!!! :D دوستای معمولی هستین که بعدا خیلی به درد میخوره این روابط! (حالا بعدا خواستین با یه نفر صمیمی بشین به خودتون مربوطه)
دوما اینکه اگه جزو اکیپی نیستین از اون اول، این اکیپ ها رو مسخره نکنید و حرف در نیارید پشتشون! چون ممکنه خودتون بعدا تشکیل بدید. البته اکیپ ها ممکنه فقط دخت یا فقط پسر هم باشه که کمه.

این تو بعضی دانشگاه ها (دانشگاه ما مثلا! ) هست.

- مورد دوم اینکه فقط یکی بهتون میخنده این به معنی اینکه من میمیرم واست! عاشقتم! نفسمی و اینا نیست!!!! بعضیا وقت سلام میخندن! یا حوواسش جای دیگس میخنده! پس نه ناراحت شید از این موضو نه جوگیر!

موارد دیگه رو بعدا میگم :D :D

میعاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور-اهواز
دانشگاه
صنعت نفت
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از imank92 :
خ

در مورد اول:
هیچکی که ن.ولی خیلیا هستن که کاملن از این رو به اون رو میشن.من یادمه سریه اول که مزخصی اومده بودم با بچه ها قرار گذاشتیم سالن فوتبال.بعد از بازی خیلی شیک دیدم سه تاشون نشستن دارن مثله تراکتور دود میدن بیرون.سیگار با سیگار روشن میکردن.یا یکی دیگه از دوسام که خیییلی مذهبی بود به محض اینکه دانشگاه قبول شد همه چیش تغییر کرد.موهاشو بلند کرده بود و رنگ کرده بود و ....اما خب همه هم اینطور نیسن.
و اما سوالت....
اصن چرا این سوالو پرسیدی؟ ^-^

یعنی مثلا پسرا تو اولین باری که رفتن بیرون دیگه به دخترا پیشنهاد ندن! دخترا هم تو اولین بار عاشق نشن!!!!!!

لایک

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

به نقل از imank92 :
خ

منظورت از دوست جنس مخالف اگه سیستم دوست پسری دوست دختری باشه اونی که تو گفتی پیدا میشه ولی اینکه طرف کلاَ دوست جنس مخالف یا به قول یکی از دوستام SF (Social friend) :D نداشته باشه فک کنم کم پیدا بشه!

imank92

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
مدال المپیاد
کامپیوتر مرحله دوم
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مدیریت مالی

به نقل از میعاد :
و اما سوالت....
اصن چرا این سوالو پرسیدی؟ ^-^
لایک
پس اون سری از دوستام که الان تراکتوری ان چی بشن خدا می دونه :D شایدم جو دانشگاه اینا رو آدم کنه (;
هدفم خیر بود (; :D
به نقل از Stewie Griffin :
منظورت از دوست جنس مخالف اگه سیستم دوست پسری دوست دختری باشه اونی که تو گفتی پیدا میشه ولی اینکه طرف کلاَ دوست جنس مخالف یا به قول یکی از دوستام SF (Social friend) :D نداشته باشه فک کنم کم پیدا بشه!
sf که هر چی بیشتر باشن بهتر (لا اقل یه برنامه بیرون بخوام بریم 4 تا آدم باشن دور و ورمون :| )
منظورم همون بود که خودت تا تهشو خوندی :D پس پیشنهاد می کنم بریم حلقه بخریم همین جوری بندازیم دستمون .... باشد که رستگار شویم :) :D

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از imank92 :
پس پیشنهاد می کنم بریم حلقه بخریم همین جوری بندازیم دستمون .... باشد که رستگار شویم :) :D

من این حرکت رو دیدیم تو فامیل :)) میگن اینجوری کمتر نگات میکنن و باهات صمیمی میشن :))

×دوستان واقعا این نارنجی بده؟! :-" من الان فک کردم دیدم کفش اسپورتم هم خطِ نارنجی هست توش :-" :D

×اگه کسی اون اردوی ی هفته‌ای رو نره باید تو خوابگاه ی هفته تنها بمونه؟! :-s :rolleyes:

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی

به نقل از imank92 :
خ
یه زمان یه جوگیری هایی به وجود میاد که همون ترم اول میبینی سال اولی ها کاپٍل میشن :|
به نقل از فَــرز :
×دوستان واقعا این نارنجی بده؟! :-" من الان فک کردم دیدم کفش اسپورتم هم خطِ نارنجی هست توش :-" :D
کشتی مارو ... جامدادی و کوله و کفشت سٍته ... اوکی :)) :))

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از امــیـــررضـــا :
یه زمان یه جوگیری هایی به وجود میاد که همون ترم اول میبینی سال اولی ها کاپٍل میشن :|

کشتی مارو ... جامدادی و کوله و کفشت سٍته ... اوکی :)) :))

یک سخنی هست که میگه اگه دانشجو تا ترم ۲ یا نهایتا ۳ ب مرحله نامزدی و ازدواج نرسید دیگه تا ترم ۸ هیچ خبری نیس :-" :D

جونه امیر همه‌ش اتفاقی ست شده :-" :))

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا