• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تحلیل آزمایش خون

تا حالا آرمایش خون داده اید ؟؟؟

• بله , هیچ مشکلی نداشتم .

رای‌ها: 33 67.3%
  • بله , مشکل داشتم .

رای‌ها: 8 16.3%
  • خیر , ولی سالمم .

رای‌ها: 7 14.3%
  • خیر , ولی مشکل دارم .

رای‌ها: 1 2.0%

• رای‌دهندگان
    49
  • شروع کننده موضوع

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز
خب قراره تو این تاپیک آزمایش خون رو تحلیل کنیم (;

روند به این صورته که :
1 ) در مورد هر گزینه توضیح میدیم !
2 ) میگیم چرا نرمالش تو اون بازه مشخص قرار داره ؟
3 ) و بررسی میکنیم که اگر از اون بازه خارج بشه چه اتفاقی میوفته و چه ضرراتی رو در پی داره + علت
4 ) راه های جلوگیری ( ترجیحا طبیعی )
5 ) راه های درمان ( ترجیحا طبیعی )
6 ) در مورد واحدش صحبت میکنیم + اسم :-"

+ هر نکته مفید و لازمی که لازمه گفته بشه {-8

× در ضمن به زودی خودم نتیجه آخرین آزمایش خونم رو داوطلبانه برای تحلیل میزارم اینجا ^-^

امیدوارم مفید باشه B-) + پیشنهادی بود بگید...

• شروع کننده موضوع

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز
پاسخ : تحلیل آزمایش خون

خب آزمایش چون چندین صفحه و چندین تست داره ، از اول به ترتیب ، یک تست یک تست پیش میریم و بعد از تحلیل هر تست میریم سراغ تست بعد !

خب اینم از اولین تستی که توسط خون میگیرن :

Haematology & Coagulation

test Result Unit Normal Range

ESR 1st hour 3 mm/hour Up to 20

Complate Blood Count

test Result Unit Normal Range Diffrential Value

W.B.C counte 7.8 x1000/Cumm 4.0 - 10.0 poly % 60

R.B.C Count 5.20 Mil/Cumm 4.2 - 5.30 Hymph % 33

Hemoglobin 14.5 g/dl 12.0 - 17.0 mono % 7

Hematocrit 43.4 % 36.0 - 50.0 Eos % 1

MCV 83.46 fl 77.0 - 96.0

MCH 27.88 Pg 26.0 - 320

MCHC 33.41 g/dl 320 - 360

Platelets 265 x1000/Cumm 140.0 - 450.0

PDW-CV 11.4 % 11.0 - 14.5

MPV 8.8 fl 5.0 - 12.0

تذکر : چون تعدادشون زیاده برای اینکه قاطی پاتی نشه حتما حتما به ترتیب پیش میریم ! اول هر پستی هم که مربوط به هر یک از این تست هاست , اسم تست رو بنویسید و بلد کنید .

در آخر چون خودم تک تکشو تایپ کردم , اعتراف میکنم کار خیلی سختیه

• شروع کننده موضوع

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

مرسی از پیشنهادت مهشاد ، ولی فارسی هر کدوم رو موقعی که میخوایم تفسیرش کنیم توضیح میدیم (; یعنی نوبت هر کدومش که شد اصطلاح کامل به همراه فارسیش رو باید بگیم ;;)
در مورد اسکرین شات هم به نظرم اینجوری منظم تر باشه :-?? ولی چشم اگر دیدم دیگه زیادی سخته همین کار رو میکنم !
پاورپوینت هم خیلی خوبه !

ESR

ESR مخفف Erythrocyte Sedimentation Rate است یعنی میزان یا در واقع سرعت رسوب گذاری یا ته نشین شدن گلبول های قرمز خون در پیپت مندرج ...

چجوری هست حالا ؟! :-"

اغلب به صورت دو ساعته مشخص میشه ، به این صورت که اول ماده ضد انعقاد رو به خون اضافه میکنن و در دمای اتاق به صورت عمودی قرار میدن و یکساعت طول میکشه تا رسوب کنه ، بعد از اون تو سه مرحله که جمعا میشه یک ساعت ، آزمایش سرعت رو شروع میکنه که رو هم میشه 2 ساعت !

ولی روش استانداردی که کمیته ICSH که با نام روش وسترگرین با خون رقیق نشده معرفی کرده ، بعد از یک ساعت مسافت طی شده توسط گلبول قرمز را بر حسب میلی متر بر ساعت گزارش میکنه . (فرمول داره که یه قسمتیش رو طبق فرمول عمل میکنه )
بخاطر همین ممکنه در آزمایش خون بعضیا به صورت ESR 1st اور یا ESR 2st نشان داده شده باشه !!!

یک روش دیگه هم برای ESR هست که به نام Vesmatic معرفی میشه و 20 دقیقه طول میکشه . همینطور روش Micro-ESR هم برای اطفال به کار میره !

خب حالا عواملی که باعث کم یا زیاد شدن ای اس آر میشه به صورت جدول زیر هستش :D

فاکتورها
افزایش ESR
کاهش ESR
پروتئین و چربی
- افزایش کلسترول،
- افزایش فیبرینوژن،
- افزایش گاماگلوبین،
- کاهش آلبومین
- افزایش البومین،
- افزایش فسفولیپید ،
- افزایش املاح صفروای
گلبول قرمز
- کم خونی،
- ماکروسیتوز
- اکانتوسیت،
- انیزوسیت،
- اسفروسیت،
- پلی سیتمی،
- داسی شکل،
- تالاسمی،
- میکروسیتوز
گلبول های سفید
- لوسمی
- لکوسیتوز
داروها
- دکستران،
- هپارین،
- ویتامینA،
- پروکائین آمید،
- فنیلین آمین،
- تئوفیلین
- سالیسیلات،
- کوئینیدین
شرایط بالینی کوناگون
- مسمومیت،
- عفونت،
- بیماری اتوایمیون،
- دیابت،
- نارسایی کلیه،
- بد خیمی،
- مایلوم مالتیپل،
- حاملگی،
- تب روماتیسمی
شرایط نمونه
- نمونه ای که در یخچال نگهداری شده
و به حرارت اتاق نرسیده باشد
- وجود لخته در نمونه ،
- تاخیر در ثبت نتایج
شرایط انجام ازمایش
- افزایش درجه حرارت اتاق،
- کج بودن لوله،
- ارتعاش
- حباب هوا در لوله،
- دمای پائین،
- کاهش قطر لوله

ولی مطمئنا شرایط در خانم ها و آقایون فرق میکنه ، به چه صورت؟
حد نرمال در اشخاص به صورت جدول زیر هستش ... ;;)

سن مرد زن
قبل از 50 سالگی
20mm/h​
15mm/h​
بالای 50 سالگی
30mm/h​
20mm/h​
بالای 80 سالگی
23mm/h​
30mm/h​

در سکته مغزی مقدار بیشتر از 28 میلی متر در ساعت ؛
در سرطان پروستات مقدار بیشتر از 37 میلی متر در ساعت ؛
در بیماری عروق کروتر مقدار بیشار از 22 میلی متر در ساعت برای مرد های سفید پوست ؛
به عنوان فاکتور خطر شناخته میشه!!!
در سرطان های شناخته شده هم مقدار بیشتر از 100 میلی متر بر ساعت معمولا نشان دهنده متاستازه ( املا؟ ) یعنی همون نِمُو کردن دوباره سلول های سرطانی بعد از شیمی درمانی ...
همچنین سرع و درد های ماهیچه ای هم باعث بالا رفتن از 90 میلی متر بر ساعت میشه .

در هفته های 10 – 12 حاملگی هم این میزان ESR افزایش پیدا میکنه ولی بعد از این مدت به حالت نرمال بر میگرده .

C.B.C در کل مخفف Complate Blood Count یعنی شمارش کل سلول های خون هستش که شامل گلبول های سفید و قرمز و ... میشه .

W.B.C

W.B.C مخقق white blood cell یعنی سلول های سفید خون ، در واقع تو این آزمایش به دو روش عمل میکنن که گلبول های سفید رو بشمرن ، چون میدونیم که بخش عمده وظیفه گلبول های سفید مربوط به سیستم ایمنی بدنه و با کم و زیاد شدنش باعث ایجاد بیماری های مختلفی از جمله بیماری های عفونی، التهاب، تخريب بافت بدن، لوسمي یا حتی سرطان های مختلف میشه .
برای شمارش یا یک مقدار کلی در یک میلی متر رو شمارش میکنن دو یا جز به جز سلول ها رو میشمارند .

افزایش W.B.C (لکوسيتوز) کاهش W.B.C (لکوپني)
ضربه
جراحت
استرس
تب
ورزش های سنگین (موقته البته )
بارداری و زایمان
نارسايي مغز استخوان
مسموميت دارويي
عفونت بسيار زياد
سوءتغذيه

افراد بالای 2 سال = 4 تا 10 هزار بر هر میلی لیتر خون
و بین 60 تا 70 درصد باید باشه .

اینم از این ، اطلاعات دیگه تون رو بگید . /m\

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

HGB

HGB مخفف Hemoglobin است، و پروتئین حامل اکسیژن در خون است.در این تست سطح هموگلوبین کل خون رو اندازه میگیرند که این اندازه نشان دهنده توانائی خون برای رساندن اکسیژن به بافت ها و اعضای بدن و انتقال مواد دفعی به کلیه ها و کربن دی اکسید به شش هاست .
زمانی که سطح هموگلوبین بدن پائین میاید[nb]بر اثر کم تخریب گلبول های قرمز،خونریزی و ...[/nb] ( کمتر ازmg/d1 10) علائمی مانند خستگی و ضعف از علائم معمول و همیشگی هستند

HCT

HCT درصد گلبول های قرمز را در حجم کل خون اندازه گیری میکند یعنی درصدی از خون که از گلبول قرمز ساخته شده است که معمولا هم با درصد بیان میشود درواقع هنگامی که گفته میشود هماتوکریت 50 درصد یعنی در 100 میلی لیتر خون،50میلی لیتر گلبول قرمز وجود دارد. هماتوکریت در زمان کاهش حجم پلاسما(کم آبی) یا افزایش تعداد گلبول قرمز افزایش پیدا میکند و زمانی که حجم گلبول قرمز کم شود(زیر نرمال)،هماتوکریت کاهش پیدا میکند

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

(MCV (Mean Cell Volume یا میانگین حجم سلولی

MCV حجم متوسط گلبول های قرمز این که از میزان هماتوکریت [nb]میزان حجم سلول های خونی به حجم کلی خون[/nb] و شمارش گلبول های قرمز به دست می آید که واحد آن فمتولیتر است که معادل 10-15 لیتر است.میزان طبیعی MCV برابر 96-80 FL است این میزان در تالاسمی کاهش میابد.
نحوه اندازه گیری MCV : دستگاه های هماتولوژی حجم تعداد زیادی از RBC ها را اندازه گیری می کند و میانگین آنها را حساب میکند

تفسیر: برای اینکه بتوانیم به درستی MCV را بررسی کنیم باید بدانیم در هر بازه از عمر تغییرات آن چگونه است:
MCV کودک تازه متولد شده بین دو بازه 118-103 FL است که با افزایش سن این مقدار کاهش پیدا میکند و در یکسالگی این مقدار به حداقل خود می رسد که برابر fl 8 ± 78 است.
با این تفاسیر با توجه به مقدار MCV می توانیم گلبول های قرمز را از نظر حجم در سه گروه Microcyte,Normocyte و Macrocyte قرار می دهیم که Normocyte=80-96 FL،ماکروسیت بالای 100 و میکروسیت زیر 80 است.
نکته قابل توجه این است که مقادیر (INDEX) های خونی در هر شخص باید ثابت باشد و میزان تغییر آن نباید از 1 ± بیشتر شود.حال اگر از این محدوده بیشتر تغییر کند باید با آزمایشات DF[nb]DF=MCV-RBC-(5 × Hb)-3.4 [/nb] و Mentzen index[nb] MI= MCV/RBC [/nb] از MCV برای تشخیص تالاسمی و یا فقر آهن استفاده کرد بدین صورت که اگر DF منفی بود تالاسمی و اگر مثبت بود فقر آهن می تواند باشد و اگر MI زیر 13 باشد تالاسمی و اگر بالای 13 باشد فقر آهن است.

Mean Cell Hemoglobin : MCH و یا میزان RCB Hb را نشان میدهد.
واحد اندازه گیری برابر پیکو گرم است که حد نرمال آن بین 10-12 پیکو گرم است.

mton

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
چه فرقی داره !؟

MCHC (غلظت متوسط همو گلوبين) :
محاسبه غلظت متوسط هموگلوبین داخل گلبول قرمز است . وقتی هموگلوبین به صورت غیرطبیعی در گلبول قرمز رقیق شود , گلبول قرمز کم رنگ تر (هیپوکرومیک) از حد نرمال است که در کم خونی فقر آهن و تالاسمی مشاهده می شود . افزایش MCHC هنگامی رخ می دهد که هموگلوبین به صورت غیر طبیعی داخل گلبول قرمز تغلیظ شود , مثلاً در سوختگی ها .

platelet (پلاکت) (PLT هم مینویسن ) :
Plt نشان‌دهنده تعداد پلاکت‌ها در هر ميلي‌ليتر مکعب خون است و عدد مربوط به آن معمولا بزرگ‌ترين عدد برگه آزمايش خون است .
به غير از کنترل سيستم انعقادي خون , از ميزان پلاکت براي بررسي روند بهبود نارسايي مغز استخوان و بيماري‌هاي خوني هم استفاده مي‌شود .
مقادير طبيعي=> پلاکت بين 150 هزار تا 400 هزار در هر ميلي‌مترمکعب خون براي بزرگسالان طبيعي است . در نوزادان اين مقدار کمي بيشتر است .
محدوده خطر=> پلاکت زير 50‌ هزار يا بيشتر از يک ميليون کاملا غيرطبيعي است و نيازمند توجه ويژه است.

× مصرف استامینوفن و هنگام قاعدگی مقدار پلاکتها کم میشن . ورزش شدید هم باعث افزایششون میشن .

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

واسه کم خونی کدومها رو معیار میگیرن ؟
اهن و تعداد گلبول قرمزا و یه مورد دیگه هم بود نمیدونمش :-s

میشه یکی اینا رو توضیح بده از رو ازمایش خون چطور بفهمیم کم خونی داریم یا نع ؟ اگه اره وخیمه یا نع ؟

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از sadlove :
واسه کم خونی کدومها رو معیار میگیرن ؟
اهن و تعداد گلبول قرمزا و یه مورد دیگه هم بود نمیدونمش :-s

میشه یکی اینا رو توضیح بده از رو ازمایش خون چطور بفهمیم کم خونی داریم یا نع ؟ اگه اره وخیمه یا نع ؟
میزان گلبول های قرمز و غلظت متوسط هموگلوبین بارز ترین نشانه ی کم خونی ــه.
معمولا آزمایشگاه ها خودشون یک رنج خاصی دارند که میزنند و این بستگی داره به آزمایشگاه مثلا میگم شاید توی آزمایشگاه x میزان نرمال ی چیز تعریف بشه تو آزمایشگاه y ی چیز دیگه که خودشون حد نرمال بر اساس اون آزمایشگاه رو میزنند پزشکم با توجه به رنج نرمال و چیزی که شما تو خونت داری میاد میگه کم خونی داری یا نه ولی اگر خودت میخوای بفهمی باید رنج نرمال رو نگاه کنی با اون چیزی که توی خونت هست تطبیق بدی :د

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از sadlove :
الان نگاه کنین این ازمایش خونمه .
دکتر گفت کم خونی ندارم اهن بدنم لب مرزه دقیقن قرص اهن داد بهم , ضروریه بخورم ؟ نمیخوام بخورم :د
بعد دو تا چیز هم زده low اونها چین ؟

http://upload7.ir/imgs/2014-08/69727418793575637601.jpg
http://upload7.ir/imgs/2014-08/24186188738469040949.jpg
به نقل از ماهِ ـشاد :
(MCV (Mean Cell Volume یا میانگین حجم سلولی

MCV حجم متوسط گلبول های قرمز این که از میزان هماتوکریت [nb]میزان حجم سلول های خونی به حجم کلی خون[/nb] و شمارش گلبول های قرمز به دست می آید که واحد آن فمتولیتر است که معادل 10-15 لیتر است.میزان طبیعی MCV برابر 96-80 FL است این میزان در تالاسمی کاهش میابد.
نحوه اندازه گیری MCV : دستگاه های هماتولوژی حجم تعداد زیادی از RBC ها را اندازه گیری می کند و میانگین آنها را حساب میکند

تفسیر: برای اینکه بتوانیم به درستی MCV را بررسی کنیم باید بدانیم در هر بازه از عمر تغییرات آن چگونه است:
MCV کودک تازه متولد شده بین دو بازه 118-103 FL است که با افزایش سن این مقدار کاهش پیدا میکند و در یکسالگی این مقدار به حداقل خود می رسد که برابر fl 8 ± 78 است.
با این تفاسیر با توجه به مقدار MCV می توانیم گلبول های قرمز را از نظر حجم در سه گروه Microcyte,Normocyte و Macrocyte قرار می دهیم که Normocyte=80-96 FL،ماکروسیت بالای 100 و میکروسیت زیر 80 است.
نکته قابل توجه این است که مقادیر (INDEX) های خونی در هر شخص باید ثابت باشد و میزان تغییر آن نباید از 1 ± بیشتر شود.حال اگر از این محدوده بیشتر تغییر کند باید با آزمایشات DF[nb]DF=MCV-RBC-(5 × Hb)-3.4 [/nb] و Mentzen index[nb] MI= MCV/RBC [/nb] از MCV برای تشخیص تالاسمی و یا فقر آهن استفاده کرد بدین صورت که اگر DF منفی بود تالاسمی و اگر مثبت بود فقر آهن می تواند باشد و اگر MI زیر 13 باشد تالاسمی و اگر بالای 13 باشد فقر آهن است.

Mean Cell Hemoglobin : MCH و یا میزان RCB Hb را نشان میدهد.
واحد اندازه گیری برابر پیکو گرم است که حد نرمال آن بین 10-12 پیکو گرم است.

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

خو من الان نفهمیدم :-"""
یعنی میکروسیته ؟ میکروسیت چیه ؟ فقر اهن ندارم یعنی تالاسمی ؟ نمیشه ک من تالاسمی ندارم :-s

پایینی هم کلن اعدادش فرق میکنه مال من ک کمه یعنی مشکل چیه ؟ :-"""

:- خنگ

بهراد : L-: :D

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از sadlove :
الان نگاه کنین این ازمایش خونمه .
دکتر گفت کم خونی ندارم اهن بدنم لب مرزه دقیقن قرص اهن داد بهم , ضروریه بخورم ؟ نمیخوام بخورم :د
بعد دو تا چیز هم زده low اونها چین ؟

http://upload7.ir/imgs/2014-08/69727418793575637601.jpg
http://upload7.ir/imgs/2014-08/24186188738469040949.jpg
الان هموگلوبین ــت رو نگاه کن،با رنج نرمال سطح پائین1.6 فرق داره و همینطور ferritin (ترکیبات آهندار) و این یعنی لب مرز بودن آهن بخاطر همین بهت قرص آهن داده که هموگلوبین رو ببره بالا چون اگر میزان آهن خونت بیاد پائین میزان هم های بدنت میاد پائین میزان اکسیژن های درون هِم هم میاد پائین در نتیجه میشه کم خونی و فقر آهن (آنمی)

به نقل از sadlove :
خو من الان نفهمیدم :-"""
یعنی میکروسیته ؟ میکروسیت چیه ؟ فقر اهن ندارم یعنی تالاسمی ؟ نمیشه ک من تالاسمی ندارم :-s

پایینی هم کلن اعدادش فرق میکنه مال من ک کمه یعنی مشکل چیه ؟ :-"""

:- خنگ

بهراد : L-: :D
میکروسیت از کجا اومد؟ :-?
ببین کلا اون سطح ام سی هاش که میبینی رابطه مستقیم با هموگلوبین و آهن داره بخاطر همین شده LOW،قرص های آهن رو بخور به نظرم چون مستعد فقر آهن و آنمی هستی
کدوم پائینی،من تجسم ذهنی ــم خرابه دقیق بگو :-" اگر اون ferritin رو منظورته که چند بازه داره،بچه های از 6ماه تا 16 سال،مردهای بالغ،زنان قبل/بعد یائسگی،نوزادان 2-5 ماهه آخری هم نمیدونم :-" ولی الان مال شما 9. بالای رنج نرمال ــه که بالاهم گفتم یعنی لب مرز بودن آهن :D
اون flag هم وقتی ماده موجود توی بدن از رنج نرمال پائین تر یا بالاتر بره توی نوشته میشه.که الان چون کمتر از حد نرمال ــه شده low اگر بیشتر بود میشد high :-"

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

پایینی همون mch :-"""

با این تفاسیر با توجه به مقدار MCV می توانیم گلبول های قرمز را از نظر حجم در سه گروه Microcyte,Normocyte و Macrocyte قرار می دهیم که Normocyte=80-96 FL،ماکروسیت بالای 100 و میکروسیت زیر 80 است

اینجا تو پست خودتون :D
صفحه دوم گفته 11 به بعد باید باشه مال من 11.9 هست مگه این اهن نیست ؟ من اصطلاحهای زیستیم خرابه به انگلیسی :D

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از sadlove :
پایینی همون mch :-"""

اینجا تو پست خودتون :D
صفحه دوم گفته 11 به بعد باید باشه مال من 11.9 هست مگه این اهن نیست ؟ من اصطلاحهای زیستیم خرابه به انگلیسی :D
یعنی اینکه میزان هموگلوبین موجود در هر سلول تون کمتر از حد نرمال ـه :D

نه خوب،لزوماً تالاسمی نیست این میکروسیت ها شما فقط مستعد فقر آهن هستید مثل همه خانم ها :د حالا یکی بیشتر یکی کمتر.همونطور که نوشته شده اول باید تغییرات ام سی وی رو درنظر بگیرند که 1 ± نباشه.هر فردی با توجه به شرایط اقلیمی و اینا میزان ام سی وی متفاوتی داره مثلا کسائی که توی کوهستان زندگی میکنند مثل تبریزی ها میزان ام سی وی خونشون کم ــه ولی تعداد گلبول قرمزشون زیاده و کسائی که توی اکسیژن زیاد زندگی میکنند برعکس هستند.کاملا بستگی به ژنتیک و محیط اطراف داره ولی نباید زیر هشتاد یا بالای صد باشه چون امکان پلاسمولیز یا تورژسانس سلول هستش حالا دکتر شما احتمالاً براساس داده های دیگه یا آزمایشات قبلی تون تشخیص آنمی داده چون اگر تالاسمی بود اون میزان ferritin,هموگلوبین و گلبول قرمز هم خیلی میومد پائین.نگران تالاسمی نباشید.
چرا،ترکیبات آهنداره در اصل،بالا توضیح دادم دیگه :-" مقدارش و اینا رو :د چیز دیگه ای بود منظورتون؟ :-"

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

من ازمایش IGE دادم بعد رفرنسش زده 200 .

مال من 516 عه :-"

مشکل زیادی نداره این ؟ با دارو درست میشه ؟
:-<

rabin78

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
ایران
شهر
تبریز

با سلام
لطفا آزمایش من را تحلیل کنید خیلی خیلی نگرانم با تشکر

اینم آدرس لینک فایل

http://uupload.ir/files/k633_photo_2015-05-21_14-03-42.jpg

ShapoorII

Erfan
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 1
شهر
نصف جهان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
علوم و فناوری نانو: نقره (دومین دوره) و طلا (چهارمن دوره)
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از sadlove :
من ازمایش IGE دادم بعد رفرنسش زده 200 .

مال من 516 عه :-"

مشکل زیادی نداره این ؟ با دارو درست میشه ؟
:-<
IgE چی؟ بقیه ایمونوگلوبولینا ر هم باید در نظر گرفت، میتونه نشونه عفونت مضمن یا دریافت واکسن باشه

به نقل از rabin78 :
با سلام
لطفا آزمایش من را تحلیل کنید خیلی خیلی نگرانم با تشکر

اینم آدرس لینک فایل

http://uupload.ir/files/k633_photo_2015-05-21_14-03-42.jpg
بیماری عفونی شدید، کم خونی، التهاب شدید....
آزمایشو تکرار کنین، یه هیستوری از مناطقی ک بودین تهیه کنین

rabin78

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
ایران
شهر
تبریز
پاسخ : تحلیل آزمایش خون-

آزمایش را تکرار کردم ولی همشون تو همون رنج می باشد رفتم دکتر فعلا بیوپسی کرده جواب بیوپسی را فعلا نداده و آزمایش خون که دادم گفته cml می باشد نظر شما چیه ؟

بالا