نظر، پیشنهاد، انتقاد (خبرگزاری سمپادیا)

شروع موضوع توسط kahroba ‏2013/7/30 در انجمن خبرگزاری سمپادیا

?

روند کار خبرگزاری سمپادیا را چگونه ارزیابی می کنید؟

نظرسنجی بسته شده در ‏2013/10/22.
  1. خیلی خوب است، همینطور ادامه بدید

58.5%
  2. خوب است، نیاز به تغییرات اندک دارد (پیشنهاد خود را در همین تاپیک می گویم)

34.1%
  3. ضعیف است، نیاز به تغییرات اساسی دارد (پیشنهاد خود را در همین تاپیک می گویم)

7.3%
  4. اصلاً از این تاپیک خوشم نمی آید، تاپیک بیهوده ایست

0 رای
    0.0%
  1. kahroba

kahroba کاربر فوق حرفه ای

امتیازات:
    +5,005 / -86
    نام مرکز سمپاد:
    شهید بهشتی
    شهر:
    تنکابن
    سال فارغ التحصیلی:
    1392
    دانشگاه:
    پزشکی رشت
    پاسخ : نظر، پیشنهاد، انتقاد (خبرگزاری سمپادیا)

داریم البته ولی کم داریم… فعالیتو میگم. اصلا و ابدا خوشم نمیاد از توجیه قصور ولی گاهی یادآوری بعضی چیزا بد نیست. والا الان دیگه کوچیکترین خبر سایتم مستقیم میره تو باکس اخبار صفحه اول سایت. کم مونده تو باکس اخبار بزنن "پست جدید حرف بزن"!
    از طرفی بارها کاربرا ازمون خواستن اخبار باکس خبر رو نذاریم چون خودشون میبینن و ما خبرای دیگه رو بذاریم… والا دیگه چیزی نمیمونه دیگه… ما واسه همین رو آوردیم به گزارشای ویژه انجمن ها و اینا… البته خیلی از همین اخبارمون رو هم اول ما تو تاپیک خبرگزاری بازتاب دادیم بعد دوساعت بعدش دیدیم رفته رو باکس خبر سایت و بعد اومدن گفتن چرا فقط اخبار باکس خبر رو دوباره میذارین…
    این مساله ای بود که یه مقدار اذیتمون کرد. اما در کل این انجمن ظرفیتش برای فعالیت خیلی بیشتر از اینه و من این ضعف رو تو مدیریتم میپذیرم، باید وقت بیشتری میذاشتم. تلاش آخرم رو برای بهتر شدن وضع میکنم…

• لایک لایک x 5
  2. ادیبَک

ادیبَک کاربر فوق حرفه ای

امتیازات:
    +4,342 / -267
    دانشگاه:
    UOK / Azaruniv
    رشته دانشگاه:
    Law

آقا یه مدته از اخبار های دسته اول محرومیم . منتظر نذارید مارو . :)

• لایک لایک x 6
  3. NEO

NEO کاربر خاک انجمن خورده

امتیازات:
    +6,183 / -244
    نام مرکز سمپاد:
    شهید بهشتی
    شهر:
    بوشهر
    رشته دانشگاه:
    مهندسی نفت

من چندتا انتقاد دارم. :D

اول اینکه تیم خبرگزاری و علی‌الخصوص مدیر زحمت‌کشش مدیته تمام تمرکزشون رو روی کارهای مربوط به پادکست گذاشتن.
    من البته منظورم این نیست که کارهایی که تا به حال منتشر شده کیفیت پایینی دارن یا ارزش وقتی که واسه تهیه‌شون گذاشته شده رو ندارن. اتفاقا برعکس کارهای ساخته شده کیفیت فنی خیلی بالایی دارند ولی من به شخصه اگه قرار باشه بین پادکست یا خبر یکی رو انتخاب کنم صد البته اون انتخاب خبر خواهد بود.
    یعنی در واقع خبرگزاری که باید کارش انتشار و انعکاس اخبار سایت باشه به سمت تولید پادکست رفته و همین شده دلیل خوابیدن و رکود بخش خبری سایت.
    واسه من به شخصه هیچی به اندازه دیدن اسم تاپیک "خبرگزاری سمپادیا" توی نخوانده‌ها وقتی که یه خبر جدید داشتید و حدس زدن اینکه اون خبر درباره چی میتونه باشه لذت بخش نبود.[nb]اتفاقی که یه زمانی توی تاپیک آخرین تغییرات واسه من میفتاد.[/nb]
    من مطمئن نیستم که تو این زمینه همه نظری مثل من داشته باشند ولی خوب یه نظرسنجی توی حرف بزن بین خبر یا پادکست میتونه تو فهمیدن نظر اعضای سایت کمک خیلی زیادی بکنه.

انتقاد بعدی اینکه این شیوه تبلیغ "خبری در راه است" برای پادکست دوتا ایراد بزرگ داره.[nb]ای لعنت بر پدر کسی که تو تلویزیون این تبلیغ رو ساخت. :د[/nb]
    اول اینکه با گفتن این عبارت توی هر تاپیک و کلا تبلیغ مکرر چیزی که هنوز منتشر نشده باعث میشه سطح انتظار کاربرا خودبه‌خود از کار بره بالا و پیش خودشون این فکر رو بکنن که قراره با یه کار خیلی عالی و منحصر به فرد روبه‌رو بشن و همین کار شما رو توی حرکت‌های بعدی خیلی سخت‌تر میکنه.
    دوم اینکه بعد یه مدت، دیگه اینکار باعث لوث شدن قضیه و بی‌اهمیتی کاربرا نسبت به اون میشه و اصطلاحا از تبلیغ به ضد تبلیغ تبدیل میشه.
    فکر میکنم تاثیر این دو مورد تا حدودی توی میزان استقبال کاربرا از فصلنامه و نمایش رادیویی[nb]هرچند که این دو اساسا دو چیز متفاوت از همدیگه بودند و ممکنه دلیل کم بودن میزان استقبال از دومی نسبت به اولی همین تفاوت هم باشه.[/nb] مشهود باشه.

خلاصه اینکه ما دلمون برای خبرگزاری و اون تیتر‌های بزرگ و پررنگش خیلی تنگ شده.
    برش گردونید لطفا. :)

• لایک لایک x 11
  4. kahroba

امتیازات:
    +5,005 / -86
    نام مرکز سمپاد:
    شهید بهشتی
    شهر:
    تنکابن
    سال فارغ التحصیلی:
    1392
    دانشگاه:
    پزشکی رشت

سلاملکم:))

خب من از رو زمین موندن کار متاسفم. هرگونه ارتباط توقف خبرگزاری با شروع پادکست رو برداشت اشتباهی میدونم که به خاطر همزمانی این دوتا اتفاق ممکنه پیش اومده باشه. تیم خبرگزاری در مجموع با خودم میشیم 4 نفر فعال، که هیچ کدومشون دخالتی تو کارای صوتی اخیر نداشتن... حتی شاید خبر نداشتن. البته یکیشون تو جریان کار بود که خودم بودم :D
    داریم عضو گیری میکنیم برای خبرگزاری. ایشالا به زودی : )

• لایک لایک x 3
  5. happiestchemist

happiestchemist ملکه ی شیشه ای

امتیازات:
    +9,431 / -310
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان
    شهر:
    4d
    سال فارغ التحصیلی:
    1390
    دانشگاه:
    تهران
    رشته دانشگاه:
    داروسازی
    پاسخ : خبرگزاری سمپادیا

پیشنهاد تفکیک جنسیتی داده نشد.
    پیشنهاد برگزاری یک میتینگ دخترانه، علاوه بر میتینگ های اصلی و خارج از برنامه ان ها داده شد لطفا درست اطلاع رسانی کنید

• لایک لایک x 12
  6. kahroba

امتیازات:
    +5,005 / -86
    نام مرکز سمپاد:
    شهید بهشتی
    شهر:
    تنکابن
    سال فارغ التحصیلی:
    1392
    دانشگاه:
    پزشکی رشت
    پاسخ :

کاملا درست میگید شما.
    در واقع به جای عبارت "پیشنهاد برگزاری میتینگ های تفکیک جنسیتی را مطرح کرد" عبارت اشتباه "یشنهاد تفکیک جنسیتی میتینگ ها را مطرح کرد" آورده شد که قطعا اشتباه سهوی نگارنده به خاطر نزدیکی ظاهری این دو جمله بوده که خب متاسفانه کاملا معنی دیگه ای رو رسونده.
    خبرگزاری ضمن عذرخواهی، طبق قرارداد قبلی:
    و
    خبر اصلاحیه به زودی قرار میگیره. ممنون از تذکرتون :)
    و یه گلایه کوچیک اینکه لازم نبود تو تاپیک خبرگزاری وسط اخبار انتقاد کنین و خب قاعدتا قبلش به اعضای تحریریه یا بنده میگفتین حتمن پاسخ میدادیم:)

• لایک لایک x 6
  7. happiestchemist

happiestchemist ملکه ی شیشه ای

امتیازات:
    +9,431 / -310
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان
    شهر:
    4d
    سال فارغ التحصیلی:
    1390
    دانشگاه:
    تهران
    رشته دانشگاه:
    داروسازی

وقتی چنین خبری اینجا قرار میگیره همه سریع میخونن و من نمیتونستم منتظر بنشینم اعضا بخونن و جهت گیری ذهنی پیدا کنند. و همچنان سرازیر بشن داخل اون تاپیک
    در ضمن همچنان مشکل داره.
    من پیشنهاد میتینگ "های "تفکیک جنسیتی ندادم، چه اشکال داره خبر رو نپیچونید و ساده بنویسید:"پیشنهاد برگزاری یک میتینگ دخترانه"

مهم ترین رکن خبر صحت و سقمشه، یه خبرنگار حرفه ای، یا در حال حرفه ای شدن، تمرین میکنه فصاحت کلام رو. لازم نیست ساختار های سخت به کار ببرید تا جلوه کنید.

یک نکته دیگه هم جهت گیری نویسنده خبر هست. من انتظار داشتم همون قدر که تحلیل داشتن که عدم حضور در این جمع ها نشان از چی هست، بیان یک جمله هم بنویسن این همه ادم یک میتینگ دخترانه رو تحمل نکردند.
    این پست هارو میتونین پس از خوندن کامل پاک کنین ولی شما انقدر صبر میکنین تا همه خبر نادرستتون رو بخونن و کار خودشو بکنه.

• لایک لایک x 10
    • دیسلایک دیسلایک x 2
  8. NEO

NEO کاربر خاک انجمن خورده

امتیازات:
    +6,183 / -244
    نام مرکز سمپاد:
    شهید بهشتی
    شهر:
    بوشهر
    رشته دانشگاه:
    مهندسی نفت

سه مسئله: :)

اول اینکه چرا خبرگزاری که میاد و راجع به استعفای یکی از مدیران داخلی یه خبر مفصل میذاره، در برابر استعفای دست جمعی تعدادی از بهترین کاربرا و مدیرای سایت سکوت میکنه؟
    آیا این واقعه ارزش بررسی و اطلاع‌رسانی دقیق درباره‌ی علت وقوعش رو نداره؟
    آیا این نوع برخورد تبعیض‌آمیز نیست؟

دوم اینکه چرا خبرگزاری اینقدر راحت سوژه‌ها رو ازدست میده؟
    مثلا خبر ازدواج میعاد با یه مصاحبه با چاشنی طنز میتونست به یکی از بهترین خبرهای تاریخ خبرگزاری، نظیر اونچه که قبلا هم مشابه‌اش رو هم داشتیم تبدیل بشه.

و مورد سوم اینکه چرا خبرگزاری هیچ واکنشی به جو بدی که توی سایت و علی‌الخصوص حرف‌بزن راه افتاده نشون نمیده و ساکته؟
    (اگر متوجه منظورم نشدید بگید تا خصوصی توضیح بدم، هرچند که فکر میکنم کاملا واضخ باشه منظورم چیه.)

• لایک لایک x 15
  9. farz

farz کاربر خاک انجمن خورده

امتیازات:
    +14,759 / -120
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان
    شهر:
    سنندج
    دانشگاه:
    صنعتی شریف
    رشته دانشگاه:
    مهندسی شیمی
    پاسخ : خبرگزاری سمپادیا

امید است از این به بعد اخبار کامل و بدون دخالت نظر شخصی و یا اعمال نظر برخی افراد اعلام گردد.

• لایک لایک x 2
  10. Savaw

Savaw کاربر فوق حرفه ای

امتیازات:
    +9,954 / -41

اين‌كه خبرگزارى يه مدتيه كه سوژه‌ها رو از دست داده و خبرى نذاشته حق با شماست. تو اين مدت تو سايت اتفاقات مهمى افتاد كه ما پوشش‌شون نداديم. دليل‌ش هم تعليقى بود كه به وجود اومده بود. مدير سابق استعفا داده بود و عملا خبرگزارى غيرفعال بود اين مدت. كه سعى مى‌كنيم از اين به بعد كم‌كارى‌ها رو جبران كنيم و ادامه بديم دوباره.
    مرسى از نظرتون.

• لایک لایک x 5
  11. ناهید

ناهید کاربر حرفه ای

امتیازات:
    +2,980 / -101
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان 1 نیشابور
    شهر:
    نیشابور

خبرگزاری چرا اینقد گوشه گیر شده :-? این همه حاشیه تو سایت؛چرا هیچ خبری رو منعکس نمیکنید:-?

• لایک لایک x 4
  12. Savaw

Savaw کاربر فوق حرفه ای

امتیازات:
    +9,954 / -41

اکثر اعضای تحریریه درگیر امتحانات بودن [و بعضا هستن هنوز :-‌"] و خب کم‌تر فعال بودن. دیگه تقصیر ما نیست که اتفاقات همه‌باهم و دقیقا وسط امتحانات می‌افته. :-‌‌"

• لایک لایک x 3
  13. a.khakpour77

a.khakpour77 کاربر فوق حرفه ای

امتیازات:
    +8,930 / -114
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان 5 تهران
    شهر:
    فرز 1 بندرعباس/فرز 5 تهران
    سال فارغ التحصیلی:
    1396
    حیف نیست اینجا خاک بخوره؟!