نظر، پیشنهاد، انتقاد (خبرگزاری سمپادیا)

شروع موضوع توسط kahroba ‏2013/7/30 در انجمن خبرگزاری سمپادیا

?

روند کار خبرگزاری سمپادیا را چگونه ارزیابی می کنید؟

نظرسنجی بسته شده در ‏2013/10/22.
  1. خیلی خوب است، همینطور ادامه بدید

58.5%
  2. خوب است، نیاز به تغییرات اندک دارد (پیشنهاد خود را در همین تاپیک می گویم)

34.1%
  3. ضعیف است، نیاز به تغییرات اساسی دارد (پیشنهاد خود را در همین تاپیک می گویم)

7.3%
  4. اصلاً از این تاپیک خوشم نمی آید، تاپیک بیهوده ایست

0 رای
    0.0%
  1. حمیده

حمیده کاربر خاک انجمن خورده

امتیازات:
    +26,333 / -199
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان
    شهر:
    بناب
    سال فارغ التحصیلی:
    94
    پاسخ : نظر، پیشنهاد، انتقاد (خبرگزاری سمپادیا)

با تشکر از خبرگذاری عزیز ! اصن عالیه :))

نخوندم این تعداد صفحات رو، ولی بهتر میشه اگه یه تاپیکی بزنین، برای هر خبر بشه بچه ها بیان نظراتشونو راجبش بیان کنن. راجب اون خبر بحث کنن و در کل اگه پیشنهادی هم دارن راجب اون حادثه یا اتفاق اونجا بگن. فک کنم باعث بشه خیلی از جریانات اشتباه که میره تو خبرگذاری، تکرار نشن تو سایت !

+ خبرگزاری، با "ز" بود !؟ :-"""""

• لایک لایک x 2
  2. kahroba

kahroba کاربر فوق حرفه ای

امتیازات:
    +5,005 / -86
    نام مرکز سمپاد:
    شهید بهشتی
    شهر:
    تنکابن
    سال فارغ التحصیلی:
    1392
    دانشگاه:
    پزشکی رشت

خبرگزاری با همون "ز" هس! :)
    شما نظراتتون رو درباره خبرا می تونین تو همین تاپیک بگین... یکی دو مورد هم تو همین تاپیک انتقاد از اخبار داشتیم!

• لایک لایک x 2
  3. babak_eb

babak_eb کاربر فوق حرفه ای

امتیازات:
    +2,382 / -106
    نام مرکز سمپاد:
    شهید اژه ای ۱
    شهر:
    اصفهان
    سال فارغ التحصیلی:
    91
    رشته دانشگاه:
    روانشناسی
    اینستاگرام:

من میخواستم از خبرگزاری گله کنم.
    اینکه "تمام تلاش های من در راستای هدفمند کردن شب نشینی بی نتیجه ماند"، خداییش خیلی نامردیه.
    همشم بی نتیجه نماند خب :-<

• لایک لایک x 2
  4. kahroba

امتیازات:
    +5,005 / -86
    نام مرکز سمپاد:
    شهید بهشتی
    شهر:
    تنکابن
    سال فارغ التحصیلی:
    1392
    دانشگاه:
    پزشکی رشت

ببینید درسته که اسم شما رو نوشتم(به این دلیل که مدیر این دوره بودین) ولی این بخش از متن خبر یه مفهوم کلی رو می رسوند... این که اصولن شب نشینی با بی نظمی ها و چت کردنا و بی موضوع بودناشه که شناخته شده و جا افتاده و همونطور که دیدیم خیلی سخته که به پستای شب نشینی جهت بدیم... منظور این قسمت به اضافه ی سوال آخر هم این بود که چرا اجازه ندیم شب نشینی همینی باشه که هست؟! وقتی بارها تلاش شده که متفاوت باشه و نشده...
    البته این که تمام تلاش شما در نهایت بی نتیجه موند یعنی شما تلاش زیادی کردید برای اینکار ولی نشد و خب این جمله داره تلاش شما رو تقدیر می کنه در عین اینکه باید بگیم بی نتیجه بوده... "تمام تلاش" شما ینی همون توضیحاتی که دادین قبل از شب نشینی ولی به نظرتون به اهدافتون رسیدین؟!
    من از اول تا آخر شب نشینی حضور داشتم ولی واقعاً چیز متفاوتی نسبت به دفعات قبل ندیدم... هرچند که باز میگم تلاش شما رو برای متفاوت شدن دیدم!
    ممنون از نظر :)

• لایک لایک x 2
  5. علــی[میم]

علــی[میم] !!!!!!!!

امتیازات:
    +6,465 / -239
    نام مرکز سمپاد:
    علامه حلی 1
    شهر:
    کرمان
    سال فارغ التحصیلی:
    1393
    دانشگاه:
    دانشگاه شیراز
    رشته دانشگاه:
    سخت افزار

حالا شاید به هدف تعیین شده (!!!) (خب خدایی شب یلدا یه موضوعی که برا میشه تاپیک زد و در طول زمان بررسیش کردو به نظرم به درد شب نشینی نمیخورد خب) نزدیک نبود ولی اگه دقت کنین مفید تر بود نسبت به قبلی ها ، کاربرا صمیمی تر شدن تا حد زیادی که فک کنم به خاطر قدیمی ها و عکس بود :-? ، فال گرفتیم (البته گرفتی ... (مرسی :-")) دیشب بین بچه ها تقریبا هیچ تنشی ایجاد نشد و خب باعث شد تا حد زیادی شاد شن که به نظر شخص من این تخلیه انرژی برای امتانای ترم عالی بود

کلاً شاید به اهداف اصلی نرسیدیم که به نظر من نقص از اهداف بود ولی خیلی نسبت به قبلی ها مفید جلوه میداد ، یکم بی انصافی شده در برداشتی که از این خبر میشه ...

• لایک لایک x 1
  6. kahroba

امتیازات:
    +5,005 / -86
    نام مرکز سمپاد:
    شهید بهشتی
    شهر:
    تنکابن
    سال فارغ التحصیلی:
    1392
    دانشگاه:
    پزشکی رشت

البته باور کنین که اصلن خوشحال نمیشم که برای انتقادات جواب داشته باشم... ینی دوس دارم انتقاداتی که میشه واقعن متوجه ایراد کارم بشم و همون اول انتقاد رو بپذیرم ولی خب حس میکنم گاهی برداشت ها ی اشتباه میتونه دردسر ساز بشه و باید مساله رو روشن کرد... اینه که هی توضیح میدم!
    به این جمله ی خبر دقت کنین:
    من اشاره کردم به "موضوعیت دادن" ینی همونی که شما گفتی به اهداف اصلی نرسیدیم یا به موضوع نزدیک نبود... و الا که من خودم تو خبر آوردم که عکس گذاشتن و فال گرفتیم و ...

• لایک لایک x 2
  7. baseri

baseri [email protected]|-|!mEh

امتیازات:
    +7,105 / -257
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان 6
    شهر:
    تهران
    سال فارغ التحصیلی:
    1394
    دانشگاه:
    علوم پزشکی البرز

آغا میگم یکم سوژه درست کنیم این خبرگزاری نخوابه :-"
    خدایی هر وقت میام به امید اینکه تاپیک خبرگزاری پست جدید داشته باشه میام سر میزنم ولی انگار نه انگار :-"

• لایک لایک x 1
  8. kahroba

امتیازات:
    +5,005 / -86
    نام مرکز سمپاد:
    شهید بهشتی
    شهر:
    تنکابن
    سال فارغ التحصیلی:
    1392
    دانشگاه:
    پزشکی رشت

اولن که مرسی از توجهتون...
    راستش فارغ از اینکه خبر و سوژه ی مناسب کم هست، ایام امتحانات بچه های خبرگزاری هم مثل بقیه کاربرا تو همین روزاست :D از طرفی چندماهی از شروع کارمون گذشته و طبق بازخوردایی که از کاربرا چه تو تاپیک چه به صورت پ.خ گرفتیم، انتظار همه از خبرگزاری بالا رفته و دیگه خیلی از سوژه ها رو حتی در سطح انتشار تو خبرگزاری نمیدونن و ازمون میخوان موضوعات مهمتر رو بازتاب بدیم... با این حال تمام سعیمونو برای رونق بیشتر انجام میدیم!
    البته قبلنم گفتم منتظر طرحای خوب از خبرگزاری تو ایام عید و تابستون باشین! :)

• لایک لایک x 2
  9. علــی[میم]

علــی[میم] !!!!!!!!

امتیازات:
    +6,465 / -239
    نام مرکز سمپاد:
    علامه حلی 1
    شهر:
    کرمان
    سال فارغ التحصیلی:
    1393
    دانشگاه:
    دانشگاه شیراز
    رشته دانشگاه:
    سخت افزار

8-|

حتی اگر اعتراضات زیاد باشه ؟ و یا اصلن اشتباهی در محتوا وجود داشته باشه که بعدن کشف شه ؟

اصن این اطلاعیه یه حس بدی به آدم میده ، این حسو که منتقدینن به محتوای خبر ها رو دارین خفه میکنین ...

10. كياناز

كياناز کاربر فوق حرفه ای

امتیازات:
    +3,489 / -52
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگـان ۱
    شهر:
    اصفهـان
    سال فارغ التحصیلی:
    96

اوه دیگه این‌جوری‌ها هم نیست. اگر تغییر مهمی در متن و محتوای اخبار (به هر دلیلی) صورت بگیره، پایین خبر بزرگ می‌نویسن که تغییر ایجاد شده. دروغ می‌گم بگو دروغ می‌گی. :-"

• لایک لایک x 1
  11. kahroba

امتیازات:
    +5,005 / -86
    نام مرکز سمپاد:
    شهید بهشتی
    شهر:
    تنکابن
    سال فارغ التحصیلی:
    1392
    دانشگاه:
    پزشکی رشت

اصول احترام به مخاطب حکم میکنه که در صورت نیاز به تغییر محتوا متن خبرِ اشتباه، ویرایش نشه... چون در این صورت باعث میشه تعداد زیادی از مخاطبان متوجه ویرایش خبر نشن و از خبر درست محروم بشن.
    برای حل این مشکل روشی وجود داره و اون انتشار خبر اصلاحیه است! در صورت نیاز خبر جداگانه ای در اصلاح یا توضیح خبر قبلی منتشر میشه... کاری که قبلن هم در خبرگزاری سمپادیا سابقه داشته...

• لایک لایک x 5
  12. lab0o

lab0o کاربر فوق حرفه ای

امتیازات:
    +5,142 / -28
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان دو/یک
    شهر:
    تهران
    دانشگاه:
    شهید بهشتی
    رشته دانشگاه:
    روان‌شناسی

یک انتقاد:
    جدیدا شما فقط خبرهایی رو میذارید که درست تیتر شده صفحه اول سمپادیا و خیلی سریع تر از خبرگزاری قابل دسترس هست.
    می دونید ایده کارتون خیلی خوب بود ولی الان خیلی افت کرده واسه یک آدمی مثل من که خیلی کم میاد سمپادیا می خواد بفهمه تو سمپادیا چی گذشت و چی شد خیلی خوبه که به خبرگزاری سر بزنه اما کارتون دیگه مثل قبل نیست.

• لایک لایک x 4
  13. kahroba

امتیازات:
    +5,005 / -86
    نام مرکز سمپاد:
    شهید بهشتی
    شهر:
    تنکابن
    سال فارغ التحصیلی:
    1392
    دانشگاه:
    پزشکی رشت

خب این انتقادا که تو همین مدت کوتاه حدود یک ماهه که کارمون کمتر شده مطرح میشه هم باعث خوشحالیمونه هم ناراحتی... خوشحالی از اینکه توجه خوبی توسط کاربرا به خبرگزاری شده و ناراحتی از بابت کم کاری های اخیر که باعث گلایه ها شده... راجع به علت کم شدن اخبار همین اخیراً دوبار توضیح دادم تو پست های بالاتر و نمیخوام دیگه تکرارشون کنم...
    اما این نکته ای که اشاره کردین که اخبارِ باکس خبر سایت رو فقط تیتر میکنیم رو من اصلن قبول ندارم... شما برای نمونه همین صفحه آخر خبرگزاری رو ببینین... از کل اون اخبار فک میکنم دو تاشون تو باکس خبر اومده بود که جالبه که در اون دو مورد هم ما زودتر از باکس خبر سایت، خبر رو منتشر کردیم... ما از کجا بدونیم که خبر قراره تو اخبار سایت قرار بگیره یا نه...
    اما مسئله ی کلی تری که وجود داره اینه که اصلاً خبرگزاری باید اخبار باکس خبر سایت رو تیتر کنه یا نه؟! ما در این باره تو تحریریه صحبت کردیم و به نتیجه رسیدیم که اخبار مهم تو باکس خبر قرار میگیرن و بازتاب دو باره ی یک خبر مهم هیچ ضرری نمیتونه داشته باشه... درحالیکه ما همیشه سعی کردیم از طریق مصاحبه و غیره چیزی فراتر از خبر باکس سایت رو پوشش بدیم...
    در هر صورت ممنون از نظرتون... امیدوارم بعد از امتحانات جبران کنیم...

• لایک لایک x 3
  14. ناهید

ناهید کاربر حرفه ای

امتیازات:
    +2,981 / -101
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان 1 نیشابور
    شهر:
    نیشابور

ببینید من فک میکنم خبرگزاری یکم زیادی رسمی ِ.ینی خبرهای ِ رسمی رو تیتر میکنه و کمتر به حواشی سایت میپردازه؛ینی مثلا میگین فلان انجمن فلان تاپیک رو درس کرد و امثالهم.خوب این خوبه ولی کنارش اگه بیاین در رابطه با حواشی سایت تیتر بزنین بهتر میشه.
    نظر ِ این بنده ی حقیر. با تشکر :D

• لایک لایک x 6
  15. kahroba

امتیازات:
    +5,005 / -86
    نام مرکز سمپاد:
    شهید بهشتی
    شهر:
    تنکابن
    سال فارغ التحصیلی:
    1392
    دانشگاه:
    پزشکی رشت

خب ما این شیوه رو ابتدا در پیش گرفتیم و به نظر خودمون هم خبرهای جالبی بود ولی انتقادایی داشتیم که این خبر کمتر از حدی بود که تو خبرگزاری منتشر بشه یا خبرای مهمتر رو بگید و …
    با این حال حتمن حواشی سایت هم مد نظر ما هست به شرطی که اصولن کاری بکنیم… درحال حاظر خبرگزاری نیمه تعطیله…

• لایک لایک x 2
  16. حمیده

امتیازات:
    +26,333 / -199
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان
    شهر:
    بناب
    سال فارغ التحصیلی:
    94

این بود آرمان‌های شوما؟ ;;)

• لایک لایک x 5
  17. ایلیا

ایلیا لنگر انداخته

امتیازات:
    +15,080 / -531
    نام مرکز سمپاد:
    حلی
    شهر:
    تهران

آرمان های اینام مثل آرمان های امام به باد رفت :)) #شوخی+اسپم حتی :-"

• لایک لایک x 2
  18. August McJoseph

August McJoseph کاربر فوق حرفه ای

امتیازات:
    +3,751 / -186
    نام مرکز سمپاد:
    هاش II
    شهر:
    مشهد

احساس میکنم یه ایده ی شکست خورده شدش ؛ منتها مدتی که بود خوب بودش البته همکاریی که قرار بود با انجمن ها داشته باشه انجام نشد به شخصه از این نظر از خبرگذاری ناراضی شدم و دیگه بخوندنش ادامه ندادم و همکاری باهش نکردم الان حس میکنم یه حالتی براش پیش اومده انگار یه مقداری دمده شده.
    نظرسنتجی بالا رو اگه دوباره برگزار کنیم نتایج متفاوتی خواهیم گرفت..

نیاز به یه تغییر اساسی و شروع کار قوی تر گسترش فعالیت و غیره هست، یا اینکه اعلام شکست.

• لایک لایک x 1
  19. kahroba

امتیازات:
    +5,005 / -86
    نام مرکز سمپاد:
    شهید بهشتی
    شهر:
    تنکابن
    سال فارغ التحصیلی:
    1392
    دانشگاه:
    پزشکی رشت

من اصلاح میکنم که از اونجایی که گفتین مدتی که بود، خوب بود، پس اصولا نمیتونه ایده شکست خورده ای باشه... ایده شکست خورده یعنی ایده ای که ازش استقبال نشه و اصل ایده اشتباه بوده باشه...
    ولی کاملا درسته که ما در اجرا کم آوردیم و مجبور به یه وقفه طولانی مدت شدیم. تازه ترین تصمیمی که گرفته شد اینه که از تابستون استارت مجدد بزنیم، شاید با یه تیم تازه و یا برنامه های جدید که البته فقط امیدوارم که اینطور بشه
    در مورد انجمن ها هم باید عرض کنم که تمام سر و کار ما در مدتی که بودیم با انجمن ها بود و درخواست هایی هم از طرف انجمنا برای خبر و گزارش داشتیم که تقریبا همه رو انجام دادیم. ولی گزارش مربوط به انجمن علمی متاسفانه دقیقا مصادف شد با آغاز رکود خبرگزاری... ایشالا در اولین فرصت جبران بشه این قصور :)

• لایک لایک x 2
  20. حمیده

امتیازات:
    +26,333 / -199
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان
    شهر:
    بناب
    سال فارغ التحصیلی:
    94

13 روز مونده تابستون تموم شه آقای مدیر ! این همه خبر جالب ریخته تو سایت، از نتایج کنکور و المپیاد تا مسابقات خود سایت. اقدامی نمی‌کنید؟ چون واقعا حیفه انجمن به این خوبی فعالیت نداشته باشه. :)

• لایک لایک x 1