1. اگر سمپادی هستید برای دسترسی کامل به مطالب و امکانات سایت عضو شوید :
    ثبت نام عضویت

خبرگزاری سمپادیا

شروع موضوع توسط kahroba ‏2013/7/30 در انجمن خبرگزاری سمپادیا

1. kahroba

kahroba کاربر فوق حرفه ای

امتیازات:
    +5,005 / -86
    نام مرکز سمپاد:
    شهید بهشتی
    شهر:
    تنکابن
    سال فارغ التحصیلی:
    1392
    دانشگاه:
    پزشکی رشت
    - ویژه مدیرگزینی دوره ای

مدیرگزینی پاییز ۹۳، فرصتی برای کاربران شایسته مدیریت

مدیرگزینی این دوره که از ۲۸ مهر آغاز شده و قرار بود ۵ آبان ماه به پایان برسد، با صلاحدید مدیران داخلی تا روز جمعه هفته جاری تمدید شد. از مجموع ۴۷ انجمنی که در لیست مدیرگزینی این دوره دیده می‌شوند، تاکنون درخواست‌هایی برای ۲۳ انجمن توسط کاربران ثبت شده است.
    اما علیرغم تاکید قبلی یکی از مدیران داخلی مبنی بر شانس بالای کاربران کم سابقهٔ سایت، برای انتخاب به عنوان مدیر انجمن در این دوره از مدیرگزینی، هنوز در بین کاربرانی که درخواست مدیریت دادند، کمتر کاربران جدید سایت به چشم می‌خورند. به نظر می‌رسد کاربران کم سابقه، به وعده‌های این چنینی عادت کرده‌اند و این بار منتظرند تا انتخاب مدیران بدون توجه به درجه کاربریشان بلکه مبتنی بر شایستگی را در عمل ببینند.
    با این وجود کاربران سایت اعم از قدیمی و جدید تنها تا فردا شب فرصت دارند بخت خود را برای به دست گرفتن مدیریت انجمن مورد علاقه‌شان بیازمایند.

• لایک لایک x 9
  2. M a н d i s

M a н d i s کاربر نیمه حرفه ای

امتیازات:
    +3,602 / -14
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان۱
    شهر:
    اراك
    رشته دانشگاه:
    پزشكی
    - ویژه مدیرگزینی دوره ای

اتمام مدیرگزینی دوره ای؛ ۳۳ انجمن بدون درخواست

مدیرگزینی پاییز ۹۳ پس از گذشت حدود ده روز و یک دور تمدید، پایان یافت و از مجموع ۴۸ انجمن معرفی شده ،۱۵ انجمن توسط کاربران سایت مورد توجه قرار گرفت و انجمن گفت و شنود اجتماعی-حرف بزن با مجموع ۵ درخواست بیشتر از سایر انجمن ها مورد استقبال قرار گرفت.
    "Nirman"، مدیر داخلی سایت، این دوره مدیرگزینی را خوب ارزیابی کرد و خاطر نشان کرد «کامل نتونستیم به اهدافمون برسیم اما بهشون خیلی نزدیک شدیم و اصولا مدیرگزینی های اول تابستان بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرند.» او همچنین افزود: «انجمن هایی که درخواستی برای مدیریت نداشتند همچنان زیر نظر مدیران داخلی باقی می‌مانند، اما درصورت امکان طرح هایی برای شناسایی و آماده کردن کاربران جهت مدیریت داریم و سعی می‌کنیم مدیران انتخاب شده و مدیران فعلی انجمن ها رو فعال نگه داریم.»
    به گفته‌ی "Nirman" نتایج این دوره مدیرگزینی تا چند روز آتی اعلام خواهد شد.
    نامزدهای معرفی شده‌ی این دوره به شرح زیر است:

دانشگاه سمپادیا :
    کتاب خوانی گروهی -
    مقالات ، پروژه و همکاری -

بخش سمپاد،درس و مدرسه :
    مشاوره تحصیلی (نیلوفر ب. ، نازنـیــــــــــــن)
    همایش ها ، سمینارها و مسابقات ( hupaa )
    شناخت ( Suspicious Girl، ATM، سهیل)

بخش فارغ التحصیلان و دانشگاه :
    پاتوق فارغ التحصیلان مباحث درسی عمومی (سوشیانت، Mohammad+Javad )
    رشته های هنری -
    رشته های علوم پایه -
    رشته های مهندسی -
    رشته های علوم پزشکی ( no one، سوشیانت،Fateme.RMA )
    رشته های علوم انسانی -

بخش المپیاد :
    مباحث عمومی المپیاد ها -
    المپیاد نجوم -
    المپیاد ادبی (نیلوفر ب.)
    المپیاد فیزیک -
    المپیاد زیست -
    المپیاد شیمی -
    المپیاد نانو -

بخش علوم پایه :
    ریاضی -
    فیزیک -
    شیمی - شیمی آزمایشگاه -
    مباحث زیستی - ژنتیک -

بخش علوم انسانی :
    فراسرشت:-
    تاریخ و تمدن ( ارنواز، مازیمون)
    جامعه شناسی (مازیمون)
    فلسفه و منطق -
    روان شناسی (Fateme Rahmati)
    جغرافیا و گردشگری-توریست بُرد -
    مدیریت ، اقتصاد و تجارت -

بخش زبان شناسی و ادبیات :
    زبان پارسی -
    نثر پارسی -
    سایر زبان های خارجی -

بخش نجوم و هوافضا :
    هوافضا -

بخش کامپیوتر :
    اپل -
    نرم افزار -
    سخت افزار -
    برنامه نویسی - الگوریتم -
    سیستم عامل - لینوکس (سهیل)
    بازی های کامپیوتری(مُجتبی، The last horseman)

بخش کارگاه فنی :
    الکترونیک -

بخش متفرقه :
    مباحث علمی -
    بازارچه -
    خلاقیت (The Last Horseman )
    ورزش (نیلوفر ب. ، Fateme.RMA )
    نوروساینس -
    محیط زیست -
    گفت و شنود - حرف بزن (مُجتبی، سوشیانت، علی[میم] ، Mohammad+Javad ، Suspicious Girl)
    معما و هوش ( Suspicious Girl )

• لایک لایک x 15
  3. M a н d i s

امتیازات:
    +3,602 / -14
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان۱
    شهر:
    اراك
    رشته دانشگاه:
    پزشكی
    - مصاحبه

نشانی که بعد از یک سال به صاحبش رسید

"کهــربا"، امروز پس از گذشت بیشتر از یک سال، نشان ادبی مربوط به مسابقات نثر پارسی و شعر پارسی را دریافت کرد. برای اینکه ماجرا را از زبان خود او بشنویم مصاحبه ای را ترتیب دادیم:

- سلام:
    - سلام

- ماجرای این نشان ها چی بوده؟
    - خب راستش من تو اولین دوره مسابقه ی نثر پارسی شرکت کردم و در عین ناباوریِ خودم متنم مورد لطف قرار گرفت و انتخاب شد. خب اصلا خیلی حواسم به نشان نبود. بعد از یه مدتی به ذهنم رسید که مثل اینکه نشانمو ندادن. :) خب پیگیرش نشدم چون خیلی برام مهم نبود.

- اما مثل اینکه ماجرا به همینجا ختم نشد؟
    - بله... چند ماه پیش تو چهارمین مسابقه شعرخوانی هم شرکت کردم چون علاقه زیادی به این مسابقه داشتم. سطح اون مسابقه خیلی خوب بود و من این شانس رو داشتم که با کارای خوب سنجیده بشم و خب در اونجا هم خدارو شکر کارم دیده شد و اول شدم. این بار با توجه به سابقه ی مسابقه ی قبل، حواسم جمع تر بود به نشان :)) این بار هم بعد از گذشت مدت زیادی دیدم که خبری از نشان نیست. هم جالب بود برام و هم تعجب آور و البته ندادن نشان تو این مسابقه دوم برام یه مقدار سنگین تر تموم شد، چون با توجه به مسایلی که تو جریان رای گیری این مسابقه پیش اومده بود، این ندادن نشان به نوعی دامن زدن به شایعات مطرح شده به نظر می رسید.

- چرا وقتی برنده شدید و دیدید نشان نگرفتیتد هیچگونه اقدامی نکردید؟
    - همونطور که گفتم خیلی برام مهم نبود.

- پس چرا الان این نشان ها بهتون برگشت؟
    - خب راستش تا حدی اتفاقی بود. تو جریان صحبتی که با یکی از مدیران داخلی در مورد قضیه مسابقه اخیر نثر پارسی و نشانی که نادرست به یکی از کاربرا داده شده بود، داشتیم، به شوخی کنایه ای در مورد نشان هایی که بهم ندادن زدم و البته اون مدیر سرنخ رو گرفت و با احساس مسئولیتش، هرچند که این اتفاق در دوران مسئولیتش نبود، و با همکاری با مدیران دیگه در طول چند ساعت نشان ادبی رو بهم دادن.

- به نظر شما این مشکل تقصیر مدیر انجمن بود یا خود مدیران داخلی؟
    - اصلا دنبال مقصر نیستم و چون همون زمان پیگیری نکردم و الان هم مدیران داخلی و هم مدیران انجمن تغییر کردن خیلی خوب نیست که برگردیم و پی ماجرا رو بگیریم. مهم اینه که من به نشانم رسیدم : ))

- خودتون سوالی از خودتون ندارید؟ :D
    - چرا دارم... "خجالت نمیکشی از خبرگزاری برای اخبار شخصی استفاده میکنی؟" :-" این سوال رو میپرسم و جواب میدم چون ممکنه سوال بعضی ها باشه... راستش من قصد انتشار این خبر رو نداشتم ولی با توجه به اینکه ما قصدمون انتشار اخباره و اگه این خبر مربوط به هر کاربر دیگه ای هم بود قطعا در سطح گسترده تری منتشرش میکردیم و تا تهشو در میاوردیم :)) ، قبول کردیم منتشر شه، و البته به نظرم هم نمیرسه که خیلی مساله شخصی باشه.

- ممنون از توضیحاتتون
    - خواهش میکنم. : )

• لایک لایک x 23
  4. Savaw

Savaw کاربر فوق حرفه ای

امتیازات:
    +9,957 / -41
    گراف‌نهایی خانواده سمپادیا
    گراف‌نهایی نهمین خانواده سمپادیا پس از گذشت یک هفته از قفل شدن تاپیک خانواده سمپادیا - 9 اعلام شد.
    لازم به توضیح است که خانواده سمپادیا برنامه‌ای است که هر چندین ماه یک‌بار در سمپادیا اجرا می‌شود و طی آن، هر فرد می‌تواند برای خود یک خانواده پیدا کرده و اسامی خانواده‌ی خود را به یکی از کاربران که مسئولیت کشیدن گراف را دارد ارسال نماید. در انتها یک گراف کشیده می‌شود که تمامی افراد شرکت‌کننده در این برنامه، در آن حضور دارند.
    به گفته‌ی مدیران سایت، این طرح برای افزایش صمیمیت کاربرها اجرا می‌شود.

• لایک لایک x 7
  5. M a н d i s

امتیازات:
    +3,602 / -14
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان۱
    شهر:
    اراك
    رشته دانشگاه:
    پزشكی
    این دو انجمنی که نباید فراموش‌ شوند

انجمن‌های «قفسه‌ی کتاب» و «کتاب‌خوانی گروهی»، جزو آن دسته انجمن‌هایی هستند که سمپادیا با آن موضوعیت می‌یابد. مدتی است که می‌بینیم، فعالیت مفید اعضا در این انجمن‌ها کمرنگ شده‌است.
    از آخرین "نظرسنجی برترین قفسه‌ی کتاب" مدتی زیادی است که می‌گذرد و وقتی علت این اتفاق را از «ارغوان»، مدیر انجمن قفسه‌ی کتاب جویا شدیم پاسخ داد: «مدتی ه قفسه‌ی فعال و خوبی نمی‌بینم خیلی. خیلی‌ها فقط پست اوّل -شاملِ اسمِ چند کتاب- رو می‌دن و بعد می‌رن. اون عده‌ی معدودی که ادامه می‌دن به نوشتن، نصف‌شون نقدهاشون چندان جالب نیست؛ نصفِ دیگه خوب می‌نویسن ولی خیـلی کم آپدیت می‌کنن. دو سه تا پست می‌دن و بعد دیگه آپدیت نمی‌کنن. الان اگر به کاندیداهای دوره‌های قبلی نظرسنجی نگاه کنیم، همه از اون‌هایی بودن که مُدام آپدیت می‌کردن و کیفیت پست‌هاشون بالا بود حقیقتاً. ولی خب الان رفته‌ن از سایت عملاً و تقریباً می‌تونم بگم هیچ قفسه‌ای که شایستگیِ "برتر" بودن رو داشته‌باشه نمی‌بینم.» و در جواب این سوال ما، که پرسیدیم به نظر شما دلیل این اتفاق چی می‌تونه باشه گفتن: «به هر حال رکودی ه که خیلی وقت ه توی بخش‌هایی که لایک‌خورشون بالا نیست، و بخش‌هایی که نمی‌شه همین‌جوری یه چیزی نوشت و پست کرد، دیده می‌شه.»
    او هم‌چنین درباره‌ی عدم اجرای کتاب‌خوانی گروهی در تابستانی که گذشت توضیح داد: «تقریباً هر بار که اعلام کردیم کتاب‌خوانی گروهی ه بیاید بخونید نظر بدید، عده‌ی زیادی استقبال می‌کردن؛ اما بعد از اجرای کتاب خوانی گروهی، فقط برنامه‌ریزی‌کنندگانِ کتاب‌خوانی و دو سه نفر دیگه نظر می‌دادیم. این تابستان هم می‌خواستیم که برگزار کنیم یه دوره‌ی دیگه رو. دیدیم بخش‌های دیگه برنامه‌های زیادی دارن و خب مثلاً فیلم‌دیدن خیلی راحت‌تر از کتاب‌خوندن ه برای خیلی‌ها یا برنامه‌ی هر انجمن دیگه‌ای از کتاب خوندن راحت‌تر ه، و وقتی اعضا توی سایت با یک عالمه برنامه‌ی آسون‌تر مواجه بشن، طبیعتاً استقبال خوبی از کتاب خوانی گروهی به عمل نمی‌آد.»
    از این نوع صحبت‌ها را پیش‌ترها نیز از زبان سایر مدیران انجمن شنیده‌ایم؛ حرف هایی که غالبا شنیده می‌شوند و تنها شنیده می‌شوند.

• لایک لایک x 17
  6. zeynab75

zeynab75 کاربر فوق حرفه ای

امتیازات:
    +5,430 / -125
    شهر:
    قوچان
    دانشگاه:
    فردوسی
    رشته دانشگاه:
    مهندسی شیمی
    بی پرده با مطهری

ما پرسیدیم:
    داشتین چیکار میکردین که یهو سمپادیا به ذهنتون رسید؟! احتمالا استراحتِ بین دو درس نبود؟! چون تو این تایم معمولا آدم مشغول بلندپروازی میشه و حالت عمیق ترش اینه که فکر میکنه میتونه اتم بشکافه!

گفت: اون زمان سمپاد و اتحاد سمپادیها خیلی مد بود. منم تو دوران اوج احساس خفونت بودم. بعد گفتم یه حرکتی بزنم. نتیجه اتفاقی شد اینی که میبینید :)) خیلی کارها اینجورینا. مثلا طرف میخواسته یه ساختمون بسازه خودش توش زندگی کنه بعد یهو بعد چندسال برج ساز شده مثلا.

در مورد احساسه خفنیت هم که خودتون گفتید دیگه!

بعدش پرسیدیم: چقدر راضی این ازینکه مدیر سایتی به اسم "سمپادیا" هستید؟

مطهری گفت: متوسط. من کلا آدم راضی ای هستم چه مدیر باشم چه نباشم :D

ولی ما به سادگی از جواب این سوال نگذشتیم!
    مرد حرفش یکیه!

و ما چندتا سوال دیگه ام پرسیدیم و مطهری بازم گفت...

- دیدگاهتونو نسبت به یک کاربر بدون ستاره تو سه برهه زمانیِ زیر بگید[خداوکیلی!]:

. اون اولا:
    بذار ببینم میتونه مدیر بشه یا بهش بگم سایتو تبلیغ کنه بگه دوستاشم بیان؟
    . وسطا: خب خوبه کاربرا داره اضافه میشه.
    . الان: اوه حالا باید کلی مدیر این کاربر جدید رو توجیه کنن اینجا چجوریه !

- سمپادیا یک سالگیش چنتا کاربر داشت؟ :-? یادم نمیاد!

میخواستیم اشتباه بگه مُچشو بگیریم! :|

- خوشحال نبودید یکم؟ :-"
    یکم بیشتر از یکم :))

6) اولش یه نفر بودید...
    بعد شدید چند نفر...
    بعد همینجوری شدین چندین نفر...

بعد هی بیشتر شدین بعد سرور ترکید :D چقدر خوشحالید؟! بابا جونم دراومد تا اینجا این همه بشه :))

ریا نشه :-"

7) رمز موفقیت شما که باعث شد تعداد زیادی از فارغ التحصیلا هم جذب سمپادیا بشن و توش فعالیت کنن و همینطوری جذب بمونن؟
    من دووام آوردم. دو سه تا سایت دیگه هم بود قبلا. مثلا nodets.com بود. اینا بستن بعد مدتی. رمز اصلی این بود که من هیچ وقت سایت رو نبستم :))

درس عیرت: پایداری و مداومت در کار!

با ما همچنان بی پرده رو ادامه بدید

8) اگه گفتین این شعر از کیه؟!
    « من از امتحان سخت نالیده ام پس از حق به امید تو مانده ام
    به من نمره ای ده که شادان شوم که گر ده بگیرم پریشان شوم »
    از کیه؟
    از دانشجوی بدبختی مثل من :((
    آقای مطهری! خوب نیست آدم شعر دیگرانو همینطوری به اسم این و اون بزنه! خوبم نیست که آدم وقتی از یک شعری خوشش میاد، شاعرشو یادش بره!

9) اگه بگم تو عمرم تقلب نکردم باور می کنید؟ به درجه تقوات غبطه میخورم به شخصه :))

ولی یه جایی به گمونم گفته بودید که هر کسی حداقل یکبار تو عمرش تقلب کرده! آقا جم کن چرا تهمت میزنی؟!

10) جدی چیشده بود که یهو انقدر گریتون گرفته بود؟!
    زیرخاکی بیرون میکشید؟ :)) گریه نبود. کمی حس شعرم اومد :))
    شعری که شاعرش پاش اشک نریخته باشه شعر نیست!ً

- بیتِ مورد علاقه؟ مرد باید که در کشاکش دهر سنگین زیرین آسیا باشد ( نمیدونم این مصرعه یا بیت کامل. در هر صورت اصلش همینه :D)
    خوبه که علایق آدم در طول زندگیش تغییر میکنه. ولی نه دیگه انقد!

- نسبت به دو سه تا ازدواجی که بواسطه سمپادیا صورت گرفته چه حسی دارین؟ احساس نمیکنین اونا مدیون شما هستن؟ پس چرا نمیرید حقتونو ازشون بگیرید؟! :-s

اشکال نداره. منم که زن گرفتم هیشکی از اینجا رو دعوت نمیکنم :-"
    لطفا...!

- نظرتونو در مورد عدد 23 بگید بعدشم عطر مورد علاقه؟! هی داشتم فکر میکردم این چه سوال مزخرفیه پرسیده. الان ۲۳ یعنی چی مثلا؟ بعد رفتم سوال آخر تازه فهمیدم ۲۳ ساله شدم :))

ما در مورد سوال مزخرف بعدا با شما حرف میزنیم!

- شعر مست و محتسبِ پروین جان خیلی شعر متناسب و ریتمیکی هست. مگه نه؟ خب لطف کنید ریتمیک و نه عادی بخونیدش ضبط کنید ;;) شما تاحالا فکر کردیدبه این موضوع که چرا صدای من تو هیچکدوم از پادکستها نیست؟ B-)

ما دوباره ساده از این قضیه رد نشدیم؛ اما...

ترسیدیم! :-s

- برام جالبه که نظرتونو راجع به صفره مهر و 32 مهر بدونم ;;)

دانشگاها همشون همینن! برنامه ریزیشون به درد خودشون میخوره فقط :))

به پیام های رسیده تا این لحظه بپردازیم!

"آرامش" میگه: اگه یوخ کاراتون تموم شد به کارای سمپادیا میرسین؟ (آرامش گفت من نگفتم! :-" )

مشکل اینجاست که اصلا کارام تموم نمیشه. اصل بقای کار رو شنیدید؟ کارها صرفا هستند. نه انجام میشن نه تموم میشن :))

[email protected] میگه : آخه چرا؟
    چون که زیرا :D

علی[میم] هم میگه که: whats up man? پرچم سمپادیا ایز آپ :))

Adam vizly: محمد جان الان تو سایت کاره ای هستی دست مارم یه جایی بند کنی؟!
    والا میگن مدیرکلم. خودمم دنبال آشنام حقیقتش. شما پیدا کردید دست مارو بگیرید :D

شقایق: چه جوری هنوز حوصلشو داری که اینجا رو اداره کنی؟با وجود گذشت چند سال و فاصله گرفتن سنت از رنج سنی فروم و بحثاش.
    یا مثن هدفت از لایک نکردن پستا چیه؟
    والا من اینجارو اداره نمیکنم. خودش اداره میشه حالا. خلبان خودکاره :D من بی طرفم. لایک نمیکنم دیگران به خودشون نگیرن :D

samaneh.T دوس داره بدونه "چی شد که مدیریت مدیر کلت کرد؟! پارتی داشتی؟! " (عه؟ ما فکر می کردیم اول کس که بود مطهری بود و هیچکس نبود!)

اون اکانت مدیریت خودم بودم اول. بعدا خواستم اکانت شخصی بزنم به جز اون. در واقع فکرتون کاملا درسته :))

- با " تولد+دهه+مدیر+جوونی کجایی+23+سمپادیا+ازدواج+بیا بریم کوه" جمله بسازید!
    جوونی کجایی که تو دهه سوم زندگیتم ازدواج نکردی که روز تولد ۲۳ سالگی یه زن سمپادیایی هم نداری بهش بگی بیا بریم کوه کدوم کوه
    همون دشت که آهو ناز داره آی بالام :D

در آخر خبرگزاری سمپادیا از طرف تک تک اعضای جامعه ی سمپادیا تولدتون رو تبریک میگه و اون عطری که پیچوندید و اسمشو نگفتید رو به شما هدیه میده. متشکر :))

• لایک لایک x 106
    • دیسلایک دیسلایک x 1
  7. kahroba

امتیازات:
    +5,005 / -86
    نام مرکز سمپاد:
    شهید بهشتی
    شهر:
    تنکابن
    سال فارغ التحصیلی:
    1392
    دانشگاه:
    پزشکی رشت
    ۲باره «خلاقیت»، با سمپادیا استریت ۲

انجمن خلاقیت که همانند بسیاری از انجمن‌های مفید دیگر درطول سال فعالیت چشمگیری از کاربران به خود نمی‌بیند، با تصمیم مدیر این انجمن برای برگزاری سمپادیا استریت، این روز‌ها پای ثابت لیست موضوعات به روز شده قرار گرفته است.
    دور قبلی استریت شهریور ماه گذشته، با حضور «Ham! D ShojaE» و «ارغوان» برگزار شده بود. چندی پیش، پس از شش ماه «زﮩرا» مدیر خلاقیت، نظر‌سنجی استریت ۲ را برگزار کرد و در ‌‌نهایت «علـی [میم]» مدیر گفت و شنود اجتماعی و «The sustainables» مدیر سابق داخلی سایت، مظنونین این دور از سمپادیا استریت شدند. بر اساس قوانین، داشتن بیش از ۱۵۰ پست در سمپادیا، شرط ثبت نام برای حضور در استریت است.
    گفتنی است استریت هر نفر به مدت یک هفته باز مانده و هر هفته یک کاربر پسر و یک کاربر دختر مظنون سمپادیا استریت می‌شوند.

• لایک لایک x 11
  8. ایلیا

ایلیا لنگر انداخته
    عضو مدیران انجمن

امتیازات:
    +15,215 / -537
    نام مرکز سمپاد:
    حلی
    شهر:
    تهران
    سال فارغ التحصیلی:
    97
    دانشگاه:
    هنر تهران
    رشته دانشگاه:
    عکاسی
    پاسخ : خبرگزاری سمپادیا

مصاحبه: مدیر انجمن نجوم، مهیا
    سلام
    سلام

ایده این مسابقه از کجا به ذهنت رسید؟

عکاسی نجومی به خودی خود خیلی جالب و هیجان انگیزه. یعنی البته نتیجه ی کار، که میشه عکس های نجومی. بعد از طرف دیگه راهروهای انجمن نجوم تارعنبکوت زده بود، گفتم شاید برگزار کردن مسابقه از این حجم زادو ولد عنکبوت ها توی انجمن بکاهه، که نکاست متاسفاته.

به نظرت چرا استقبال از مسابقه کم بود؟

به نظر من دو شرکت کننده، برای مسابقه ی نجومی، اونم از نوع عکاسی، اونم توی اون فصل از سال، اونم با توجه به جمعیت زیاد مشتاق و علاقه مند به نجوم سمپادیا، خیلی هم زیاد بود. تازه من قبل از برگزاری روی یه نفر شرکت کننده سرمایه گزاری کرده بودم :د
    ولی خب، چیزی که هست، عکاسی نجومی تخصص آسونی نیست، و چیزی که بدیهی بود، جمعیت منجم اماتور سایت هم بسیار کمه، حالا دیگه منجم عکاس که جای خود دارد!

بهتر نبود که اول یک دوره آموزش مختصر عکاسی از آسمان شب داده می‌شد و بعد مسابقه‌ی عکاسی برگزار می‌شد به نظرت؟

چرا، کاملا. من خودم هم به این قضیه فکر کرده بودم، ولی متاسفانه فرصتش نبود، البته، یاداوری کنم که ما دو تا تاپیک در مورد عکاسی نجومی هم توی انجمن نجوم، و هم انجمن عکاسی داریم. اگه کسی واقعا علاقه مند به شرکت بوده، نزارین به موتورهای جستجو هم اشاره کنم و بگم کوتاهی بیشتر از جانب خودش بوده. :د

مسابقه قرار بوده نشان داشته باشه؟

بله، قبل از برگزاری قرار بود نشان داشته باشه، ولی چون دوتا شرکت کننده بیشتر نداشتیم، و هیچ جای دنیا بین دو نفر شرکت کننده یه نفر برنده شناخته نمیشه، تصمیم بر این شد مسابقه نشان نداشته باشه.
    صحبتی حرفی چیزی با کاربرا نداری؟

از اونجایی که تبلیغات ازاده کلا تو سمپادیا! منم از همین تریبون، از تمام کاربران نجومی و غیرنجومی سمپادیا دعوت میکنم که به انجمن نجوم سر بزنن، ما راجع به تمام مباحث نجومی تقریبا تاپیک داریم، بیان پست علمی بدن، نظراتشون رو بگن، حداقل پست علمی نمی خوان بدن، پست غیر علمی بدن! پست غیر علمی هم نمی خوان بدن، خسته ن، یه اسپمی چیزی بدن من برم پاک کنم حداقل. :|

اینجا تا تریبون هست، من بازم تشکر کنم از سیاوش و صبای عزیز، که اومدن و توی مسابقه شرکت کردن. :-امید امام به شما دبستانی ها بود.
    ایلیا از توهم ممنونم و، خدانگدار.

با تشکر از صواع. برای همکاری در تهیه این مصاحبه.

• لایک لایک x 11
  9. kahroba

امتیازات:
    +5,005 / -86
    نام مرکز سمپاد:
    شهید بهشتی
    شهر:
    تنکابن
    سال فارغ التحصیلی:
    1392
    دانشگاه:
    پزشکی رشت
    مدیران داخلی، الگوی کفایت مدیریتی

از تیرماه گذشته و با روی کار آمدن گروه تازه کار مدیران داخلی که از طریق فراخوان مدیر کل سایت انتخاب شدند، حواشی این گروه از مدیران به تدریج فضای اخبار درِگوشی سایت را فراگرفت. تاپیک انتقاد از مديران داخلی نیز در این دوره صحنهٔ پست‌های انتقاد آمیز بیشتری از سوی کاربران بود. پس از مدتی دو نفر از مدیران داخلی تازه انتخاب شده استعفا کردند و یکی دیگر از آن‌ها نیز به مدیریت ارشد ارتقا یافت. این موضوع مدیران رده‌های بالا‌تر را وادار به انتخاب ۳ مدیر داخلی جدید کرد. انتخاب این مدیران از آن جهت که می‌توانست التهاب و حواشی گروه مدیران داخلی را کاهش دهد دارای حساسیت بالایی بود. با توجه به سوابق ۳ مدیر جایگزین، امید‌ها برای آرام شدن فضای داخلی‌ها بیشتر شد، اما پس از برگزاری آخرین دور مدیرگزینی که به سرپرستی مدیران داخلی سایت صورت گرفت، تاپیک انتقاد از مدیران داخلی شاهد روزهای اوج خود از نظر تعداد پست‌های ارسالی بود. انتقاد یکی از داوطلبان مدیریت انجمن عکاسی به عدم انتخاب خود و انتخاب شخصی با سوابق و تخصص کمتر در حیطهٔ موضوع انجمن در راس انتقادات قرار داشت و این انتقادات با پاسخ‌های متوالی و متنوعی از سوی مدیران داخلی همراه بود، پاسخ‌هایی که‌گاه توهین مستقیم به کاربران منتقد را همراه داشت، تا جاییکه مدیران داخلی از سوی برخی کاربران به جبهه گیری در مقابل کاربران منتقد متهم شدند. موضوع مدیرگزینی به بررسی مجدد زیر نظر مدیران ارشد کشیده شد که در ‌‌نهایت تغییری در نتیجهٔ مدیرگزینی حاصل نشد.
    در این مدت اخباری نیز از اختلافات موجود بین مدیران داخلی به گوش می‌رسید که البته گاهی نشانه‌هایی از این اختلافات در پست‌های این مدیران به وضوح دیده می‌شد. از مدتی پیش و با برکناری یکی از مدیران داخلی که از سوی مدیران ارشد، به طور رسمی و در تاپیک آخرین تغییرات و اطلاعیه‌ها نام استعفا بر آن گذاشته شد، اختلافات داخلی‌ها از پرده بیرون آمده و چهرهٔ علنی به خود گرفنه. تا جاییکه برخی مدیران داخلی با نادیده گرفتن وجههٔ مدیریتی خود، پست‌هایی با محتوای کنایه آمیز نسبت به مدیر برکنار شده ارسال می‌کنند. در آخرین رفتار‌های تقابل آمیز این مدیران، پست‌هایی در تاپیک انتقاد از مدیران داخلی با عنوان پست موقت ارسال شده است که یکی از آن‌ها حاوی تصویری از مکالمهٔ مدیر برکنار شده با شخص ثالث بوده است.
    درحالیکه این تنها بخشی از اتفاقات ناخوشایند رخ داده در مدت مدیریت این گروه از مدیران داخلی است، یادآوری یک نکته جالب توجه به نظر می‌رسد؛ یکی از مهم‌ترین استدلال‌های مدیران داخلی برای عدم انتخاب داوطلب مذکور مدیریت انجمن عکاسی، نحوهٔ برخورد و تعامل با کاربران بود و رفتار نامناسب و لجبازانه‌ای که به او نسبت داده شد به عنوان سندی برای عدم کفایت وی برای مدیریت انجمن عنوان شد. این تناقض آشکار در کلام مدتی پیش مدیران داخلی و رفتار امروز آن‌ها، آیا می‌تواند مدیران رده‌های بالا‌تر را به فکر اصلاح امور بیندازد؟!

• لایک لایک x 13
  10. kahroba

امتیازات:
    +5,005 / -86
    نام مرکز سمپاد:
    شهید بهشتی
    شهر:
    تنکابن
    سال فارغ التحصیلی:
    1392
    دانشگاه:
    پزشکی رشت
    عضو جدید گروه مدیران داخلی معرفی شد

دقایقی پیش و با اطلاعیهٔ «Nirman»، مدیر ارشد سایت، در تاپیک آخرین تغییرات و اطلاعیه ها، "Fateme Rahmati" به جمع مدیران داخلی سایت پیوست.
    «Fateme Rahmati» که از بیش از دو سال پیش عضو سمپادیا شده است، بیشترین فعالیت خود را در انجمن‌های ورزش، موسیقی و پاتوق فارغ التحصیلان داشته است. او که تاکنون سابقهٔ مدیریتی در سمپادیا نداشته، پس از گذشت یک ماه از درخواست خود، برای مدیریت داخلی تایید شد.
    با اضافه شدن «Fateme Rahmati»، تعداد مدیران داخلی سایت به ۵ نفر رسید.

• لایک لایک x 7
  11. kahroba

امتیازات:
    +5,005 / -86
    نام مرکز سمپاد:
    شهید بهشتی
    شهر:
    تنکابن
    سال فارغ التحصیلی:
    1392
    دانشگاه:
    پزشکی رشت
    بهترین خاطرات ۹۳، در «خاطرات» ۹۴

انجمن خاطرات، سال ۹۴ خود را با ارایهٔ طرح‌هایی نو در این انجمن آغاز کرد. دفترچه ی خاطرات سمپادیا-1393که خاطرات سال نود و سهٔ کاربران را اعم از خاطرات شخصی و خاطرات سایت مرور می‌کند، یکی از دو طرح جدید این انجمن است. از طرفی در روز‌های اخیر فراخوان اوّلین پادکست خاطرات سمپادیا از سوی مدیران خاطرات داده شد. برای توضیحات بیشتر در این رابطه مصاحبه‌ای با مدیران انجمن خاطرات، N39!N و Suspicious Girl ترتیب داده شد.

-اگه ممکنه توضیح خلاصه‌ای از طرح‌های جدیدتون برای انجمن خاطرات بدین:

-طرح‌های جدید که فعلا پادکست خاطرات و دفترچه خاطرات ۹۳ هست. مسابقه پادکست خاطرات که فعلا فرخوانشو دادیم مجموعه‌ای از ویس‌های بچه‌ها در بارهٔ بهترین خاطراتشون توی سمپادیاست. دفترچه خاطرات ۹۳ هم شامل تموم خاطرات شخصی کاربران در سال ۹۳

-در مورد شباهت زیاد این طرح‌ها، با تاپیک‌های مشابهی که در سایت وجود داره مثل سمپادیا در سالی که گذشت و یادگاری نوشت‌ها و یا حتی پادکستهای عمومی سایت چه توضیحی دارین؟ فکر نمی‌کنین که می‌شد نوآوری بیشتری به خرج داد؟

- «یادگاری نوشت‌ها» و «سمپادیا در سالی که گذشت» دربارهٔ اتفاقاتی هست که توی سمپادیا رخ داده. ولی دفترچه خاطرات همون طور که از اسمش پیداست یه تاپیکی هست برای اینکه کاربر خاطرات زندگی شخصیش توی سالی که گذشت رو - اگه به صورت روزانه و جزئی نبوده، به صورت کلی توی یه تاپیک مجازی- ثبت کنه. که سمپادیا هم می‌تونه اونقدر نقش پررنگی داشته باشه که توی این خاطرات باشه یا نه.
    دربارهٔ پادکست هم، تفاوتش با پادکست‌های عمومی مسابقه بودنش هست. در واقع مثل قبل جذاب‌ترین خاطره از نظر کاربرا برنده تلقی می‌شه با این تفاوت که این بار به صورت صوتی هست و بیان گوینده هم می‌تونه توی نتیجه تاثیر داشته باشه. در بارهٔ موضوع هم با مشورت هم عنوان بهترین خاطرات در سمپادیا رو مناسب‌تر دیدیم.

-فکر می‌کنین تا چه اندازه از این طرح‌ها استقبال بشه؟ با توجه به همین نکته که ممکنه کاربرا با مشابه این طرح‌ها که قبلا در سایت وجود داشته و جا افتاده بیشتر ارتباط برقرار کنن:

-طرح‌ها سرجاش هست، ما هم تبلیغ‎مونو می‌‎کنیم و منتظریم که کاربرا استقبال کنن، امیدواریم کم لطفی نکنن. ولی به هرحال نباید خیلی توقع بالایی داشت، چون در هر صورت خاطرات انجمن کم رفت و آدمی‎ه و ما فعلا تلاشمون بر اینه که از این دیفالت خارج‎ش کنیم.

-طرح‌های دیگه‌ای هم برای انجمن مد نظر دارین در ادامه؟ می‌شه اشاره‌ای بکنین؟

-فعلا تصمیم داریم این طرح‌ها رو داشته باشیم و بقیه طرح‌های اصلی رو تابستون اجرا کنیم که استقبال بیش تری بشه. به امید فعالیت هر چه بیشتر کاربران در انجمن خاطرات. فکر کنم بهتر باشه بیش‎‌تر از این واردِ جرئیات نشیم. :‎)

-خیلی ممنونم از قبول مصاحبه

-خواهش می‎کنم. :‎)

• لایک لایک x 5
  12. ایلیا

ایلیا لنگر انداخته
    عضو مدیران انجمن

امتیازات:
    +15,215 / -537
    نام مرکز سمپاد:
    حلی
    شهر:
    تهران
    سال فارغ التحصیلی:
    97
    دانشگاه:
    هنر تهران
    رشته دانشگاه:
    عکاسی
    پس از اعلام کنار گیری داخلی سابق، عضو جدید معرفی شد

روز گذشته و با اطلاعیه مدیر ارشد فروم "Nirman" کناره گیری مدیر داخلی سابق "Farz" اعلام شد. که طبق روال همیشگی اینگونه اطلاعیه ها با تعدادی لایک و دیسلایک روبرو شد که نشان دهنده نظر کاربران است.
    سپس امروز و با اطلاعیه دیگر که توسط مدیر ارشد فروم "Bahar_R" منتشر شد، از پیوستن "علی[میم]" مدیر انجمن گفت شنود، به جمع مدیران داخلی مطلع شدیم.

امیدواریم این تغییرات و متعاقبا تصمیمات بعدی تیم مدیران، به هرچه بهتر شدن وضعیت فروم کمک کند.

• لایک لایک x 8
    • دیسلایک دیسلایک x 1
  13. Savaw

Savaw کاربر فوق حرفه ای

امتیازات:
    +9,957 / -41
    خبرگزاری سمپادیا

كشفيات خود در سمپاديا را در اين تاپيك به اشتراك بگذاريد

NEO با سابقه‌ى فعاليت پنج‌ساله در سمپاديا از افراد با تجربه‌ى سايت است كه سابقه‌ى زدن تاپيك‌هاى مفيد و پُر استقبالى را در كارنامه‌اش دارد. اين‌بار وى تاپيكى با عنوان اكتشافات شما در سمپاديا زده و در آن از كاربران تقاضا كرده تا تاپيك‌هاى قديمى و جالبى را كه در انجمن‌هاى مختلف مى‌يابند در آن تاپيك عنوان كنند تا ديگران نيز از آن بهره‌مند شوند. اين تاپيك در نخستين روزهاى خود شاهد استقبال كاربران واقع شده است.
    از شما نيز تقاضا مى‌شود تا اگر تاپيك قابل‌توجهى را در سطح انجمن‌هاى مختلف سمپاديا پيدا كرديد، آن را در اين تاپيك با ساير كاربران به اشتراك بگذاريد.

• لایک لایک x 8
    • دیسلایک دیسلایک x 1
  14. ایلیا

ایلیا لنگر انداخته
    عضو مدیران انجمن

امتیازات:
    +15,215 / -537
    نام مرکز سمپاد:
    حلی
    شهر:
    تهران
    سال فارغ التحصیلی:
    97
    دانشگاه:
    هنر تهران
    رشته دانشگاه:
    عکاسی
    میتینگ بهاره سمپادیا برگزارشد/میتینگ دخترانه، میتینگ پسرانه!

روز جمعه مورخ 28 فروردین میتینگ بهاری سمپادیا با حضور تعدادی از کاربران و دو نفر از مدیران کل سایت برگزار شد. روال این میتینگ همانند سایر برنامه های قبلی در پارک ساعی تهران پیش رفت. -به طور جزئی تر در تاپیک میتینگ بخوانید-

اما پس از اتمام این میتینگ و فردای روز برگزاری، یکی از کاربران سایت در تاپیک یاد شده پیشنهاد تفکیک جنسیتی میتینگ ها را مطرح کرد که این پیشنهاد وی آغاز مباحثه ای چند روزه بود. موضوعی که با مخالفت ها و موافقت هایی روبرو شد. مخالفان که اکثریت این پست ها را داشتند، از زمینه بودن میتینگ های مختلط برای تقویت روابط اجتماعی و وجود شرایط مناسب میتینگ های سمپادیا برای دختران گفتند و برخی حتی برگزاری میتینگ جنسیتی را نوعی توهین به جنس مخالف دانستند. موافقان این پیشنهاد نیز بیش از هرچیز میتینگ تفکیک جنسیتی را از حقوق طبیعی افراد قلمداد کردند.

نظر شما چیست؟

• لایک لایک x 6
    • دیسلایک دیسلایک x 4
  15. ایلیا

ایلیا لنگر انداخته
    عضو مدیران انجمن

امتیازات:
    +15,215 / -537
    نام مرکز سمپاد:
    حلی
    شهر:
    تهران
    سال فارغ التحصیلی:
    97
    دانشگاه:
    هنر تهران
    رشته دانشگاه:
    عکاسی

اصلاحیه: خبر مربوط به برگزاری میتینگ تفکیک جنسیتی

در خبر مربوط به بحث های اخیر تاپیک میتینگ بهاری ، به اشتباه عبارت "یکی از کاربران پیشنهاد تفکیک جنسیتی میتینگ ها را مطرح کرد"، آورده شد که مورد تایید نیست. خبرگزاری ضمن پوزش از مخاطبان، خبر را بدین گونه اصلاح می کند:
    پس از پیشنهاد یکی از کاربران برای برگزاری یک میتینگ دخترانه، بحث هایی پیرامون چرایی و ضرورت برگزاری میتینگ تفکیک جنسیتی صورت گرفت.

• لایک لایک x 8
  16. ایلیا

ایلیا لنگر انداخته
    عضو مدیران انجمن

امتیازات:
    +15,215 / -537
    نام مرکز سمپاد:
    حلی
    شهر:
    تهران
    سال فارغ التحصیلی:
    97
    دانشگاه:
    هنر تهران
    رشته دانشگاه:
    عکاسی

صواع. مدیر خبرگزاری سمپادیا شد

ساعاتی پیش استعفای "کهربا" از مدیریت انجمن خبرگزاری پذیرفته شده و بنا به تصمیم مدیران کل "صواع."، از دیگر اعضای تیم تحریریه عهده دار مدیریت این انجمن شد.

• لایک لایک x 13
  17. Savaw

Savaw کاربر فوق حرفه ای

امتیازات:
    +9,957 / -41
    دو در کنار دو، انتخاب و انتصاب داخلی‌های جدید

پس از گذشت ده روز از فراخوان كانديد شدن براى مديريت داخلى، مديران داخلى جديد اعلام شده و مديريت خود را آغاز كردند. در اين مديرگزينى، Mahsa M و ايليا توسط كاربران و بابک و Radikal توسط مديران ارشد انتخاب شدند. به گفته GCD، مدیر کل سایت، در تاپيک آخرین تغییرات و اطلاعيه‌هاى سايت، بابک سرپرست گروه مديران داخلى خواهد بود.
    بابک سابقا مدیریت گفت‌وشنود را به مدت طولانی به عهده داشت و پس از آن به عنوان مدیر داخلی انتخاب شد. وی مدتی قبل به علت مشغله‌های خارج از سایت از مدیریت داخلی استعفا داد. روی کار آوردن مجدد بابک که سابقه‌ی مدیریتی خوبی را در کارنامه‌ی خود دارد، به عنوان سرپرست مدیران داخلی جدید، انتخاب هوشمندانه‌ای در شرایط کنونی از سوی مدیران به نظر می‌رسد.
    Mahsa M مدیریت انجمن کنکور ۹۴، المپیاد زیست و المپیاد زمین را عهده‌دار بوده‌است. وی نیز مدتی به عنوان مدیر داخلی در سایت فعالیت می‌کرد که مدتی قبل از تیم مدیران داخلی کنار گذاشته شد.
    ایلیا پیش از این سابقه‌ی مدیریت پنج انجمن گفت‌وشنود، سمپاد، اپل، شبکه و اینترنت و موبایل، دوربین و پلیر را داشته است.
    Radikal نیز مدتی مدیریت انجمن جامعه‌شناسی را به عهده داشته است.
    گفتنی‌است اعلام اسامی مدیران داخلی جدید همراه با بازخوردهایی بوده است که می‌توان آنها را در تاپیک‌هایی مثل انتقاد از مديران داخلى و هم‌چنین انتقاد از مدیران کل و ارشد مشاهده کرد.

• لایک لایک x 14
  18. Savaw

Savaw کاربر فوق حرفه ای

امتیازات:
    +9,957 / -41
    گول خوردیم!/ ۴+١، ترکیب نهایی داخلی‌ها

برخلاف گفته‌ی یکی از مدیران ارشد مبنی بر تکمیل شدن مدیران داخلی با چهار عضو، امروز Mysterious Quéèn به عنوان عضو پنجم گروه مدیریت داخلی سایت اعلام شد.
    Mysterious Quéèn حدود سه سال است که در سایت فعالیّت می‌کند و تاکنون سابقه‌ی مدیریت در سمپادیا را نداشته است. بیش‌ترین فعالیت وی در تاپیک‌های علوم انسانی سایت مانند مسائل اعتقای و فلسفه و منطق می‌باشد.
    پیش از این، مشکلاتی از قبیل مساوی شدن رای‌های مخالف و موافق پیرامون یک موضوع در بین مدیران داخلی پیش‌بینی می‌شد که با اضافه شدن عضو پنجم این گروه، نگرانی‌ها در این‌باره برطرف خواهد شد.
    پاسخ طنز مدیر کل سایت به واکنش یکی از کاربران به اضافه شدن عضو پنجم در تاپیک سوالات و مشکلات سایت نیز جالب توجه است: گول خوردین، از اول قرار بود 5تا باشن.

• لایک لایک x 12
  19. M a н d i s

امتیازات:
    +3,602 / -14
    نام مرکز سمپاد:
    فرزانگان۱
    شهر:
    اراك
    رشته دانشگاه:
    پزشكی
    خبرگزاری سمپادیا

واگذاری قسمتی از مدیریت حرف بزن به اعضا در «هرکاربر، یک مدیر»
    از آنجا که کنترل تاپیک حرف بزن با چند نفر مدیر نیز گاهی دشوار می‌شود طرح هر کاربر، یک مدیر که حدوداً سه سال پیش در سمپادیا اجرا شد و گمان می رود که نتیجه مطلوبی داشت، با همکاری مدیران داخلی و مدیر حرف بزن دوباره اجرا می‌شود.
    تنوع پست‌های خلاف قوانین در حرف بزن بسیار بیشتر از دیگر انجمن‌هاست و در بعضی از موارد تشخیص تمام پست‌های خلاف قوانین توسط یک نفر ممکن نیست. صواع مدیر انجمن حرف بزن در این‌باره می‌گوید «به طور مثال بعضی اوقات افراد پست‌های کپی‌پیستی می‌ذارن که من قبلا ندیدم و نمی‌دونم کپیه و در این مواقع اگر به من اطلاع بدن، پست‌های خلاف قوانین زودتر شناسایی می‌شن.»
    این طرح در زمان‌هایی که چند صفحه متوالی به حرف بزن اضافه می‌شود کمک زیادی به شناسایی زودتر پست‌های خلاف قوانین می‌کند.
    فرد دارای بیشترین همکاری نشان همکار مدیریت را دریافت می‌کند.
    البته لازم به ذکر است از زمانی که که تاکید بیشتری برقوانین حرف بزن و افزایش سخت‌گیری توسط مدیران اتفاق افتاده، حجم پست‌های خلاف قوانین کمتر شده است که امیدواریم با انجام این طرح این مقدار به حداقل برسد.

• لایک لایک x 10
  20. ایلیا

ایلیا لنگر انداخته
    عضو مدیران انجمن

امتیازات:
    +15,215 / -537
    نام مرکز سمپاد:
    حلی
    شهر:
    تهران
    سال فارغ التحصیلی:
    97
    دانشگاه:
    هنر تهران
    رشته دانشگاه:
    عکاسی
    سمپادیا هم بزرگ میشوند
    با بالاتر رفتن نسبى سن كاربران كم‌كم شاهد بيش‌تر شدن تعداد دانش‌جوها و دانش‌آموخته‌هاى سايت هستيم و طبيعتا انتظار شلوغ‌تر شدن انجمن‌هاى بخش فارغ‌التحصيلان نيز مى‌رود. اما آيا تمهيدات لازم براى اين مسئله انديشيده شده است؟
    پيش‌تر اكثريت كاربران سمپاديا دبيرستانى بوده و به همين علت اكثر بحث‌هاى موجود، بيش‌تر درباره‌ى مسائل درسى و ساير مسائل دوران دبيرستان است. اما اكنون تقريبا مى‌توان گفت تعداد فارغ‌التحصيلان سمپاديا با تعداد دبيرستانى‌هاى آن برابرى مى‌كند. حال اين‌كه چرا سمپادى‌هاى جديد به جمع سمپاديايى‌ها اضافه نمى‌شوند و به‌ندرت كاربرى پيدا مى‌شود كه سال فارغ‌التحصيلى‌اش ٩٨ يا حتى ٩٩ باشد خود نياز به بررسى دارد.
    با زياد شدن تعداد فارغ‌التحصيلان و از آن طرف كاهش سن‌پايين‌هاى سايت، سمپاديا براى حفظ كاربران خود هم كه شده نيازمند ايجاد تاپيك‌هايى مناسب دانش‌جويان دارد. البته پيش از اين‌هم تاپيك‌هاى مفيد و مورد استقبالى در انجمن پاتوق‌فارغ‌التحصيلان وجود داشته است؛ اما انتظار فعاليت بيش‌ترى از اين تعداد فارغ‌التحصيل مى‌رود.
    من جمله فعاليت‌هاى انجام شده و درحال انجام در اين خصوص مى‌توان به‌ انجمن تازه تاسيس تربيت كودك و خانواده در بخش متفرقه اشاره كرد كه بايد ديد استقبال از آن تا چه حد خواهد بود و اين‌كه آيا اين‌گونه فعاليت‌ها موجب بيش‌تر شدن فعاليت فارغ‌التحصيلان خواهد شد يا خير.

• لایک لایک x 16