• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اینجا ترسناک ـه؟

• شروع کننده موضوع

kimia moghadam

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان١
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی
چیزی که بیشتر از همه می شه تو این انجمن و تو پستای مختلف دید ، نارضایتی ِ تعدادی از کاربرا به دلیل همین بازدید کمی ِ که از انجمن میشه . این که زیاد مشتاق نیستن افراد یا اینجا کم پست میدن !
اما واقعاً دلیل این اتفاق چیه ؟ شما به عنوان یه کاربر که از این سایت بازدید می کنه چی میشه که به این انجمن کمتر اهمیت میدین ، یا علاقه ای برای شرکت در بحث ها ندارین ؟
اگر به فلسفه و منطق علاقه مند هستین ، دلیل جذاب نبودن شرکت تو بحثا رو در چی می بینین ؟
یا اینکه بر عکس ؛ شرکت تو بحثا هم براتون جالبه اما دلایل دیگه ای دارین .
از روند بحثا لذت نمی برین یا اینکه می ترسین نتونین از چیزی که گفتین دفاع کنین ؟
نگران این هستید که مبادا به خاطر ضعف داشتن تو یه سری مباحث ، وسط کار کم بیارین ؟ یا می ترسین تو همین بحثا جو کنترل نشه و توهینی به شما بشه ؟
یا اینکه به طور کلی علاقه ای به فلسفه ندارینُ دنبال نمی کنید . یا اینکه ترجیح میدین فقط به صورت یه ناظر دنبال کنین...

خیلی برام جالبه بدونم دلیل این اتفاق چیه . و این مسئله ریشه یابی بشه به کمک خود شما . :د
چیزی که تو این روند هست و شما رو بازمیداره از پست دادن در اینجا دقیقاً چیه ؟

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392
پاسخ : اینجا ترسناک ـه؟

یه موقعی فلسفه و منطق جزو انجمن های پر بازدید و پاسخ بود حتی یادمه توی تاپ تن هم بود... متاسفانه خیلی عوامل دست به دست هم داد تا این پتانسل رو از فلسفه و منطق بگیره ...اما من فکر میکنم میشه اینجا رو در تابستون خیلی فعال کرد ..یکم راهکار میخواد و زمان که روی انجمن و بحثاش گذاشته بشه.

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

من فکر می کنم یکی از دلایل می تونه این باشه که تعداد زیادی از بچه ها ممکنه فلسفه و منطق به صورت آموزش مطالعه نکردن و شاید فکر می کنن اگر وارد بحث ها بشن کسایی که اینجا فعال تر هستن و در این زمینه مطالعه و آموزش بیشتری داشتن ممکنه اصطلاحات یا بحث های کمی تخصصی از فلسفه و منطق رو مطرح کنن که اونا اطلاعاتشون کافی نباشه و وسط بحث مجبور بشن کنار بکشن .
شاید اگر عنوان بحثا و پست اول جوری نباشه که این احساس بوجود بیاد "این بخش تخصصیه من نباید نظر بدم" مشارکتش بیشتر بشه . فلسفه و منطق واقعا از بخش های جالب و دارای پتانسیل علوم انسانی هست .

G.MM

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
University of Paris-Saclay
رشته دانشگاه
Integrative Biology and Animal Physiology
تلگرام
اینستاگرام

من بعضی از بحثای فلسفی رو دنبال میکنم
ولی دلیل این که توی این بحثا شرکت نمیکنم اینه که نمیتونم عقیدمو با فلسفه اثبات کنم
احساس میکنم اگه میخوام حرفمو اثبات کنم احتیاج به مطالعه دارم که خب وقتشو ندارم
ولی در کل بحثای جالبین

• شروع کننده موضوع

kimia moghadam

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان١
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از Mohammadreza128 :
یه موقعی فلسفه و منطق جزو انجمن های پر بازدید و پاسخ بود حتی یادمه توی تاپ تن هم بود... متاسفانه خیلی عوامل دست به دست هم داد تا این پتانسل رو از فلسفه و منطق بگیره ...اما من فکر میکنم میشه اینجا رو در تابستون خیلی فعال کرد ..یکم راهکار میخواد و زمان که روی انجمن و بحثاش گذاشته بشه.

موافقم که تابستون یه فرصتِ که دوباره میشه انجمن رو به زمان قبلش برگردوند ، اما این عوامل چی بودن که دوباره باعث نشن پتانسیل از دست بره ؟
چه راهکار های دیگه ای به ذهنتون می رسه ؟

به نقل از Bahar_R :
من فکر می کنم یکی از دلایل می تونه این باشه که تعداد زیادی از بچه ها ممکنه فلسفه و منطق به صورت آموزش مطالعه نکردن و شاید فکر می کنن اگر وارد بحث ها بشن کسایی که اینجا فعال تر هستن و در این زمینه مطالعه و آموزش بیشتری داشتن ممکنه اصطلاحات یا بحث های کمی تخصصی از فلسفه و منطق رو مطرح کنن که اونا اطلاعاتشون کافی نباشه و وسط بحث مجبور بشن کنار بکشن .
شاید اگر عنوان بحثا و پست اول جوری نباشه که این احساس بوجود بیاد "این بخش تخصصیه من نباید نظر بدم" مشارکتش بیشتر بشه . فلسفه و منطق واقعا از بخش های جالب و دارای پتانسیل علوم انسانی هست .

خب همین روند هست که باعث میشه اطلاعات بره بالا . من با یه سری اطلاعات پایه وارد بحث میشم بعد یه جایی می رسه که دیگه با مطالب آشنایی ندارم ، همینه که من میرم دنبالش و اطلاعاتم زیاد میشه در غیر این صورت سطح اطلاعات من راکد می مونه .
و با بقیه ـش تا حد زیادی موافقم . اگه کاربرا فقط خودشونو دست کم نگیرن یا اعتماد به نفس شرکت داشته باشن این اتفاقا نمیفته که البته تا حد زیادی هم به جو مربوط میشه .
تاپیکای تخصصی به با محتوا بودن انجمن خیلی کمک میکنه اما درسته باید سعی بر ساده بودن و درخور فهم بودن هم باشه .

به نقل از G.MM :
من بعضی از بحثای فلسفی رو دنبال میکنم
ولی دلیل این که توی این بحثا شرکت نمیکنم اینه که نمیتونم عقیدمو با فلسفه اثبات کنم
احساس میکنم اگه میخوام حرفمو اثبات کنم احتیاج به مطالعه دارم که خب وقتشو ندارم
ولی در کل بحثای جالبین

خب ببین همیشه این جوری بوده که حرف زمانی قابل فبول میشه که اثباتش کنی ، میتونی از خیلی راها اثبات کنی و اصن نیازمند داشتن اطلاعات زیادی در زمینه صرف خود فلسفه نیست .
یه مقدار اطلاعات پایه هم کافیه ، نیاز نیس وقت زیادی رو برای مطالعه بذاری که همون میزان اطلاعات هم فک میکنم همین انجمن و تاپیکاش پاسخگو باشه . به نظرت این می تونه کمک کنه یا بازم تو این قسمت ضعف هست و باید روش کار بشه ؟ :د

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از K.M.W :
خب همین روند هست که باعث میشه اطلاعات بره بالا . من با یه سری اطلاعات پایه وارد بحث میشم بعد یه جایی می رسه که دیگه با مطالب آشنایی ندارم ، همینه که من میرم دنبالش و اطلاعاتم زیاد میشه در غیر این صورت سطح اطلاعات من راکد می مونه .
و با بقیه ـش تا حد زیادی موافقم . اگه کاربرا فقط خودشونو دست کم نگیرن یا اعتماد به نفس شرکت داشته باشن این اتفاقا نمیفته که البته تا حد زیادی هم به جو مربوط میشه .
تاپیکای تخصصی به با محتوا بودن انجمن خیلی کمک میکنه اما درسته باید سعی بر ساده بودن و درخور فهم بودن هم باشه .
بله در اینکه احساس نیاز به تحقیق باعث افزایش دانش و اطلاعات میشه که شکی نیست و خیلی خوبه که تاپیک ها باعث ایجاد این نیاز بشن .
توی تاپیکای تخصصی چیزی که فکر می کنم می تونه به قابل فهم تر بودن کمک کنه اینه که مثلا اگر اصطلاحی توسط کسی به کار برده میشه که به طور نرمال ممکنه خیلی ها آشنا نباشن باهاش بد نیست خود کسی که پست میذاره یه توضیح کوتاه یا تعریف توی پرانتز ارائه بده در حدی که مطلب برای همه قابل فهم باشه در عین اینکه افراد کنجکاو میشن بیشتر در مورد موضوع تحقیق کنن .

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

موافقم که تابستون یه فرصتِ که دوباره میشه انجمن رو به زمان قبلش برگردوند ، اما این عوامل چی بودن که دوباره باعث نشن پتانسیل از دست بره ؟
چه راهکار های دیگه ای به ذهنتون می رسه ؟

عوامل زیادی بود..

مثل رفتن یک دفعه بچه های اهل این انجمن..

تغییر کلان در مدیریت فروم و افزایش فضای فان سایت که باعث کم شدن جدیت در اینجور بحثا شد..

تغییر روند بحثی بخاطر مسایل امنیتی سایت...

جلوگیری از بحث های طولانی

پایین اومدن میانگین سنی سایت به تبع اون هم مطالعات سایت.
و...

راهکار که باید بررسی شه اما به نظرم راه اندازی یک سری اثباتپ و بحث سر اونها میتونه خوب باشه. درگیر کردن

G.MM

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
University of Paris-Saclay
رشته دانشگاه
Integrative Biology and Animal Physiology
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از K.M.W :
خب ببین همیشه این جوری بوده که حرف زمانی قابل فبول میشه که اثباتش کنی ، میتونی از خیلی راها اثبات کنی و اصن نیازمند داشتن اطلاعات زیادی در زمینه صرف خود فلسفه نیست .
یه مقدار اطلاعات پایه هم کافیه ، نیاز نیس وقت زیادی رو برای مطالعه بذاری که همون میزان اطلاعات هم فک میکنم همین انجمن و تاپیکاش پاسخگو باشه . به نظرت این می تونه کمک کنه یا بازم تو این قسمت ضعف هست و باید روش کار بشه ؟ :د

ولی آدم وقتی میبینه که افرادی که داری باهاشون بحث میکنی اطلاعاتشون از تو خیلی بیشتره یک جورایی دیگه آدم میلی به بحث پیدا نمیکنه مگه اینکه خودشم اطلاعاتشو ببره بالا :لایک

anahid_30s

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1392

تاپیک هایی که الآن هستن، اگه جذاب بودن که کاربرا رو جذب میکردن. توی یه سری از تاپیکا بعضی از کاربرا خیلی هم بحث کردن. اما بعد از اون دیگه برای خودشون یا برای بقیه جذابیتی نداشته. من فکر کنم قبلا هم اینو گفتم، مدیر انجمن یه مقاله خوب، یه داستان کوتاه، یا ... که بشه دانلود کرد و حجمش هم البته کم باشه انتخاب کنه. مثل کتابخوانی گروهی وارد اخبار بشه. بعد درباره ـش سوال بپرسیم و سعی کنیم جواب بدیم. این به نظرم راه حله. چون فکر میکنم انجمن برای بچه ها جذابیت نداره و اون اطلاعات نداشتن و اینا رو هم بقیه گفتن.

(ویرایش: من یادم رفت. انگار شما فقط میخواستید ریشه یابی کنید. به هر حال نظر من اینه.)

Hamid.s

‌Bug
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

من خودم به فلسفه علاقه مندم. بحثا رو کم و بیش دنبال میکنم. لذت هم میبرم. اما خب وقتی اطلاعاتی ندارم, دلیلی نمیبینم که بخوام تو بحث شرکت کنم. مثلا یک تاپیکی که خیلی برام جذاب بود مباحثه بود که امیدوارم دوباره راه اندازی شه.
و اینکه اصلا به نظرم مشکل نیست که خیلی فعالیت تو این انجمن زیاد نیست. اگر قرار باشه هر کی بیاد و تو بحثا وارد شه دیگه اثری از فلسفه و منطق نمیمونه. میشه مثه گفت و شنود که هر کی راجب هر چی یک چرتی میگه (قصد توهینی رو به کسی نداشتم به خودتون نگیرین :D )
قبلنا کاربرایی که اینجا فعالیت میکردن بیشتر بودن. و کسایی بودن که واقعا رو فلسفه و منطق تسلط داشتن. به نظر من مشکل اینه که اونا کمتر میان اینجا.

• شروع کننده موضوع

kimia moghadam

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان١
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی

خب پس تا اينجا نتيجه اي كه مي گيريم اينه كه تا حد امكان بحثاي تخصصي تر با ساده نويسي يا توضيحات خلاصه اصطلاحات نا آشنا قابل فهم بشن. و تاپيك هاي جديدي ايجاد كنيم كه بحثاش جذاب باشه تا بقيه كاربرا هم علاقه مند شن.
و خب بازم ميگم، اينكه به جايي برسيم كه ديگه اطلاعاتمون مناسب نبود براي ادامه ي بحث ،نبايد كنار كشيد؛چون دقيقا همينه كه اطلاعات رو بالا ميبره@گلنوش. :د
آناهيد اين ايده واقعا خوبه،براي مثال ميگم؛يه سري مقاله با حجم كم دارم كه ميشه آپ كرد براي راه انداختن همچين برنامه اي،ولي باز دوباره اين مشكل پيش مياد كه با رسيدن به اصطلاحات تخصصي تر خيلي افراد بي علاقه ميشن و ديگه ادامه نميدن. براي اين مشكل بايد چيكار كرد؟ يا اينكه به نظر خودت بيشتر چه بحثايي هستن كه طرفداراش زيادن و ميشه خوب روش مانور داد؟
در مورد تاپيكايي كه خوب بودن و جاي بحث روشون هنوز زياده هم سعي ميكنم تا جايي كه بشه با طرح سوال يا يه جمع بندي دوباره بالا بيان.
+بعد از ريشه يابي كلي ايده هاي جديد هم لازم داريم.ممنون كه گفتي. :د
و خب @BUG مشكل همين جاست.خيلي از بچه ها ميگن ما به فلسفه علاقه منديم ولي چون اطلاعاتي درين زمينه نداريم ، تو بحثا شركت نمي كنيم.دليل اين اتفاق چيه؟ بحثا اونقد خوب نيستن كه افراد جذب شن يا ضعف تو قسمت ديگه اي هست؟
مسلما˝ انتظاري نيست كه بازديد به اندازه ي گفت و شنود باشه، و خب به همون دلايل نبايد هم باشه اما خب بگرديم ببينيم دليل اينكه خيلي كم توجه ميشه ديگه چياست.

• لایک
امتیازات: G.MM

anahid_30s

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1392

هر مقاله ی کوتاهی الزاما ساده هم نیست.
میشه بخش هایی از کتاب های مقدماتی رو در حد چند صفحه خلاصه کرد.

• شروع کننده موضوع

kimia moghadam

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان١
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی

آها اينم ايده ي خوبيه.فقط فك ميكنم براي اينكه بازدهي بيشتري داشته باشه بذاريمش بعد از تموم شدن اين مرحله مباحثه.
+من فراموش كردم تو پست قبليم بگم كه در مورد مباحثه،الان وجود داره و تو تاپيك اعلام شركت در مسابقه اگه علاقه مند هستيد ميتونين اعلام آمادگي كنين.البته يه مقدار قالبش با مباحثه هاي قبلي تفاوت داره اما همون چيزي كه از مباحثه ميخوايم رو داره.

Anita H

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلّی ۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
مدال المپیاد
کامپیوتری بودم
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
کامپیوتر

این که شما گروه برای میاحثه و... تشکیل میدید، بسیار خوب است و من این را خیلی میپسندم.
ولی برخی نکات وجود دارند که بازدید کننده از بخش فلسفخ منصرف میشود. مثلا توی بخش اثبات خدا، طرف میاد با این امید که بفهمه اثبات خدا رو، میره تو و با چی مواجه میشه؟ با درگیری و کشتار میان شرکت کنندگان در بحث.
مشکل این جاست که بحث مدیریت نمیشه!
در بحث هایی که ایجاد میشوند باید یک فرد دانا و عالم به آن موضوع، در راس قرار بگیرد و با کتمان کردن مطالب درست از افراد بخواهد درستی مطلب را به او اثبات کنند.
مثلا فردی متدین و عالم به امور دینی افرادی را در اطرافش جمع میکند و به آن ها میگوید حدیث داریم که کسی که نماز نخواند بی حساب وارد جهنم میشود. حالا تکلیف کسی که کارهای خوب در زندگی اش کرده و حتی روزه و جهاد و... ولی نماز نخونده چی میشه؟
سپس افراد نظرات خود را بیان میکنند و کم کم با نتیجه گیری هایی که از نظرات میشود جواب را میابیم.
حالا نقش آن فرد عالم چیست؟ او کارش اینست که نظرات درست را تشخیص دهد و از به حاشیه رفتن بحث جلوگیری کند.
و در نهایت جمع به این نتیجه میرسد که در قرآن آمده نماز را به پا دار که از فحشا و کار زشت مصون بمانی. یعنی هر فردی باید با تکیه بر نمازش کار نیک بکند تا اعمالش در قیامت حساب شوند.
به نظرم اگر این نکته ملاحظه شود پیشرفتی حاصل خواهد شد.

+

راستی یادم رفت بگم. تو حرم حضرت معصومه که میری میبینی چند تا آخوند یه کتاب گذاشتن جلوشون و اونو نقد میکنند. به نظرم اگر از کتاب های موجود در بازار استفاده بشه و اونا رو به صورت گروهی مطاالعه و نقد کنیم خیلی بهتر باشه (;

× تركيب شد.

• شروع کننده موضوع

kimia moghadam

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان١
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی

سايت مخصوص دانش آموز ها و دانش آموخته هاي سمپاديه و فقط همين افراد اجازه ي عضو شدن دارن.پس خود به خود رنج سني مياد پايين و امكان "عالم" بودن يا يه فرد دانا كه به همه اين مسائل مسلط باشه خيلي كمه! در واقع بگم اصن نيست...
رو موضوعات مختلف با همين ميزان سن و آگاهي كه كاربرا دارن ، بحث ميشه. چاره اي هم نيست.

Anita H

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلّی ۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
مدال المپیاد
کامپیوتری بودم
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
کامپیوتر

به نقل از K.M.W :
سايت مخصوص دانش آموز ها و دانش آموخته هاي سمپاديه و فقط همين افراد اجازه ي عضو شدن دارن.پس خود به خود رنج سني مياد پايين و امكان "عالم" بودن يا يه فرد دانا كه به همه اين مسائل مسلط باشه خيلي كمه! در واقع بگم اصن نيست...
رو موضوعات مختلف با همين ميزان سن و آگاهي كه كاربرا دارن ، بحث ميشه. چاره اي هم نيست.
فکر نمیکنید در این صورت ممکن است به نتیجه ای برسیم خیلی دورتر از نتیجه ای که باید میگرفتیم؟ :-/
بهتره کسی که یه بحث راه میندازه قبل از آن کمی مطالعه کند و به عنوان آن فرد عالم تر ظاهر شود؟
منظور من از عالم کسی نبود که استاد فلسفه باشه، بلکه منظورم این بود که در زمینه ی بحثی که میخواهد بین بچه ها راه بیندازد خودش آگاهی قبلی داشته باشد و ایجاد بحث توسط وی به منظور ایجاد آگاهی در سایر افراد باشد.

matin320

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
باهنر کرمان
رشته دانشگاه
دامپزشک / سیاست

خب هر کسی تو یه شاخه ای از علم مهارت داره.یکی فلسفه یکی ادبیات یکی ریاضیا و دیگری زیست شناسی.
نمیشه همه افراد در فلسفه و منطق مهارت داشته باشند.
خب اصول منطق یکم سخت و گیج کنندس و از طرفی به نظر بعضیا یکم خشکه.
لزومی نداره که همه رو مجبور کنیم تو این بحث ها شرکت کنند.
به گفته آیت الله مطهری در کتاب منطق و فلسفشون، علم منطق و فلسفه یک واجب کفایی برای مسلمانانه.
ینی وجود فیلسوف و منطق دان برای جامعه اسلامی لازمه ولی اگر اونقدر فیلسوف زیاد باشه که نیاز های جامعه رو برطرف کنه این واجب از دوش دیگر مسلمانان برداشته میشه و جامعه به یک فیلسوف خوب همونقدر نیازمنده که به یک پزشک ماهر نیاز داره.
پس شرکت کردن بچه ها در این بحث ها زیاد مهم نیست چون بعضیا اطلاعات چندانی دربارش ندارن ولی خوندن مطالبش به نظر من برای تمام بچه های سایت توصیه میشه تا اینشالله راهی باشه واسه آشنایی بیشترشون با این شاخه جذاب علم.

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

یه دلیلش اینه که گاهی پیش میاد افراد با توهین و تخریب حرف طرف مقابل میاد حرفشو میزنه , حتی اگر درست هم باشه و این خودش باعث کم شدن فعالیت میشه!

anahid_30s

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از F@|-|!mEh :
یه دلیلش اینه که گاهی پیش میاد افراد با توهین و تخریب حرف طرف مقابل میاد حرفشو میزنه , حتی اگر درست هم باشه و این خودش باعث کم شدن فعالیت میشه!

فکر نمیکنم توی این انجمن از این چیزا پیش اومده باشه. شاید به شکل انگشت شمار.

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از F@|-|!mEh :
روند بحث ها توی فلسفه منطق اتفاقا خیلی منطقی بوده تا جایی که من دیدم . اکثر تاپیک ها هم کاملا علمی هستن .
این نقد رو خیلی بیشتر میشه به اعتقادی وارد کرد .

بالا