• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سربازان آمریکایی با شناسنامه ایرانی

شما الگوی زندگی تان، علایق تان، پوشاک و خوراک تان و...بیشتر به کدام فرهنگ شبیه است؟

• فرهنگ ایرانی اسلامی

رای‌ها: 26 48.1%
  • فرهنگ آمریکایی

رای‌ها: 26 48.1%
  • فرهنگ ایرانی

رای‌ها: 2 3.7%
  • فرهنگ اعراب

رای‌ها: 0 0.0%

• رای‌دهندگان
    54

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی
پاسخ : سربازان آمریکایی با شناسنامه ایرانی

به نقل از uranuscelona :
تو این فرهنگ کنونی خیلی خرافات وجود داره یا حتی افراط و تفریط خیلی زیاده توش
اشتباه نکنید اسلام محدود به فرهنگ خاصی نیست و به نظر من چون این دین متاسفانه از سرزمین بی تمدن عربستان ینی مهد جاهلیت ظهور کرده عده ای فرهنگ نداشته ی عرب ها رو فرهنگ اسلامی میدونند! اگه فرهنگ داشتند که زمان حمله به ایران فرش زربافت ایرانی رو تکه تکه نمی کردند!
من اسم فرهنگ اصیل ایرانی رو فرهنگ زرتشتی نمیذارم حتی اگه فرهنگ زرتشتی هم بوده خیلی فرهنگ غنی و کاملی بود و به نظرم مشکلی نیست که مسلمون بود و فرهنگ زرتشتی داشت چون اسلام کامل شده ی همین دین هست!
نمی تونیم بهش دست پیدا کنیم چون نژاد برتر اریایی در کشور ما متاسفانه با نژاد عرب مخلوط شده و فرهنگ ان ها در کشور ما جا افتاده تغییرش خیلی سخته و یه کم قدیمی هست!
نیازی نیست فقط خداستیزی رو از امریکایی ها یاد بگیریم و تبعیت کنیم ! چرا نقاط مثبت رو نمی بینید! ما فقط از کارهایی که باعث پیشرفت میشه استفاده می کنیم! ما به دلیل جهان سومی بودن نیاز به یک الگوی موفق داریم می تونیم از کشورهای توسعه یافته نقاط مثبتشون رو یاد بگیریم!
نه فقط انسان محوری رو!
بالاخره هر انسانی عقل داره و می تونه درست رو از غلط تشخیص بده!
اگر انسان برای کار هاشون فکر. میکردند و دنیال کار درست بودن. از عقل استفاده میکردن که این همه مشکل نداشتیم..
مشکل از این جایی شروع میشه که جوری که حس نمیکنیم ذره ذره عادات ما رو عوض میکنن بعد ما دیگه اصلا فکر نمیکنین کارمون چقد درسته..عادت میکنیم به خوردن فست فودی که میدونیم چقدر ضرر داره..عادت میکنیم به هدر کردن پول و وقتمون تو کافه ها.عادت مبکنن چشمامون به تصاویر بد..تصاویری که وقتی بچه بودیم که وقت تو فیلم بود همه میدوییدن کانالو عوض کنن..یا یه سمت دیگه رو نگاه میکردن ولی الان بچه به بقل میشینن و نگاش میکنن..بچه 3 ساله میاد به من میگه خاله تا حالا کسی عاشقت شده? و من میدونم این طفلک چیا دیده..ولی اصلا پدر مادرش فکر نکردن که،،بعد ما عادت کردیم به بداخلاقی..تندخویی..قهر های بیخود و تقلید شده از فیلم ها..بعد هزار تا چیز دیگه..اگه پیشرفت هاشون رو بگیریم بیاریم خوبه ولی اینا پیشرفت نیست،،،در عوض درستکاری شون،،راست گویی و امثال اینشون رو نشونمون نمیدن..یا ما نمیبینم..شایدم میبینیم و تقلید نمیکنیم..
بعد این فرهنگ غنی ایران قبل از اسلام که این. قدر روش تاکید دارید دقیقا موازینش چیه?خوب بگین احتمالا نقاط مشترک زیادی با فرهنگ پاک و سالم داشته باشه..خوب ما چرا از دستش بدیم?بعد چرا نتونیم رسم های درست رو به جامعه برگردونیم?
عرب ها با ایرانی ها مخلوط شدن??? ایا شما نمیدونی که مثلا در حمله مغول هم این اختلاط بین ایرانی
و مغول رخ داد?تقریبا اریایی اصیل نداریم; انچه داریم مخلوطی از ان ها و تمام همسایه های ایرانه و نه فقط اعراب..
بعد عامل موفقیت یک ملت ژنتیک مشترک نیست چون در خالص ترین نسل ها هم تنوع ژنتیکی هست..و اختلاط ژنی کلا چیز خوبیه..ولی از این بگذریم برسیم به اونجو که بر سر مون چه اومده تا الان به این جو رسیدیم که میگیم بر اثر اختلاط دو فرهنگ و ژن ما دچار کاستی شدیم و دیگه هم نمیتونیم برگردیم..خودباوری نداریم نه گنجینه ژنی..

خوب اگر موازین ایران خوب بوده.. ما داریم میگیم چرا اجازه به از بین رفتنش بدیم? بعد کی گفته ما خوبی هاشو گرفتیم از فرهنگ غرب.. تا اونجا که من میبینم ما فقط لوازم ارایش و لباس و فیلم و عکس میگیربم ولی در صنعت ;تجارت ; علم چیزی رو همبن جوری نمیدن..یعنی حتی اونچه که فقط باعث ارامش مادی میشه رو بهمون نمیدن (البته اسایش مادی اسایش تن منظورمه..)عد ارامش معنوی رو هم میگیرن بعد این ته پیشرفتمونه..انواع فیلم هایی که کلی خرجش میکنن رو میکنن تو دهنمون.. بعد از اونور از جهات دیگه هبچ ارتباط خاصی نیست..خوب چه سودی واقعا برای اونا داره این خرج کردن?به جز این که با سست کردن عقاید ما،،با عوض کردن افکار ما. کاری میکنن که خودمون دیگه موجودیتی نداشته باشیم تا احاطه پیدا کنن

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از اخوی! :
خب الان خود شما که مدعی ایران هستید آواتار شما Ozzy Osbourne نوازنده هوی متال امریکایی است که کلیسای همان جا او را شیطان پرست می دانند.
بعد بگید اخوی توهین کرد. خب تمام نشانه ها صدق می کنه جز شناسنامه.

بعدشم می گید تغییر، تغییر چه چیزی.
از کجا به کجا؟
از ایرانیت و اسلامیت به مدرنیسم و اومانیسم؟ به لیبرالیسم؟
شما عادت کردید در مسائل شخصی افراد دخالت کنید ؟ انتخاب آواتار یک مسئله شخصیه و به کسی هم ربطی نداره .
دلیلی نداره من شما رو در مورد انتخاب آواتارم توجیه کنم ولی جهت اینکه در ذهن سایر دوستان سوءتفاهم پیش نیاد :
کلیسای کجا دقیقا ؟؟؟ Ozzy Osbourne مسیحیه و عضو کلیسای انگلستان هست . قبل از کنسرت هاش دعا می خونه و به گفته ی خودش هیچ عقاید شیطانی هم نداره .
Ozzy Osbourne​
If you think I sleep upside-down in the rafters and fly around at night and bite people’s throats out, then that’s your thing…I’m not going to suddenly become a Jesus freak or anything. But I do have my beliefs and my beliefs are certainly not satanic.​

منبع گفته هام : http://hollowverse.com/ozzy-osbourne/
کلیسا ها به گالیله هم می گفتن خارج از دین بنابراین حرفشون خیلی ملاک نیست . :) همین چند وقت پیش هم اعلام کردن گالیله رو بخشیدن (انگار واقعا باورشون شده که گالیله گناهکار بوده این مسخره بودنشه ) :))
پس برای اثبات حرفتون سعی نکنید به هر ادعایی متوسل بشید . :)
طبق نشانه های شما ؟ نشانه هاتونو خیلی ها قبول ندارن می تونید با ملاک هاتون دیگران رو بسنجید و هرچی دلتون خواست فکر کنید اصلا اهمیتی نداره :) کلا خودتون رو قاضی اعمال و شخصیت همه میدونید ،کاری که نه صلاحیتش رو دارید نه حقش .
توهین شما رو که حرفی در موردش نمی زنم چون هم جوابش رو دادم و هم بچه ها تشخیص خودشون رو با امتیازات پست نشون دادن و کاملا واضح بود :)

بعضی از ارزش های لیبرالیسم و مدرنیسم نیاز جوامع جدید هستن و ورودشون به جامعه هیچ اشکالی نداره و مفیده. که ارزش های مناسب با فرهنگ ایرانی اصلا تضاد نداره . با اسلام هم تضاد نداره مگر اینکه منظورتون از تضاد با اسلام وجود تنوع مذهبی و این ارزش باشه که داشتن هیچ دین و عقیده ای اشکالی نداره . شما دائم دارید لیبرالیسم رو به عنوان غولی پلید هرجا که می خواید رد کنید چیزی رو علم می کنید . پیشنهاد می کنم نظریات جان لاک(پدر لیبرالیسم کلاسیک ) رو حتما بخونید اگر نخوندید . اتفاقا لیبرالیسم اصلا مختص آمریکا نیست خیلی از کشور های دیگه ی جهان هم دارن بهش عمل می کنن .
به نقل از اخوی! :
و نکته دیگر :
ریشه فرهنگ ایران لزوما با ریشه فرهنگ آمریکا در تضاد است. چون ما از اول خدامحور بوده ایم و یکتا پرست آنها پول پرست و خود پرست. اومانیسم.

هرکس از تغییر حرف زد ما نمیگیم تو سرباز امریکایی هستی ولی کسی که تمدن امریکا رو آورده داره به عنوان طرح جایگزین پیشنهاد میده مثل دیپلمات امریکا می مونه

ما نمی گیم مثل صد سال پیش باشیم فرهنگ تغییر نکنه. ما میگیم نقاط ضعف خود را قوی کنیم و نفاط قوت خود را قوی تر. آسیب های فرهنگی را بزداییم . نه اینکه بیاییم و نسخه امریکایی برای زندگی 70 میلیون ایرانی بپیچیم

خوب در تضاد باشه کسی نگفت ما قراره فرهنگ آمریکایی رو کپی پیست کنیم روی ایران .

بگذریم از این که شما کلا هرکی جز حرفاتون چیزی بگه می گید داره اشتباه می کنه از اونجایی که یقین دارید شما درست میگید :) کسی تمدن آمریکا رو نخواست جایگزین تمدن ایران کنه اما میشه از نقاط قوت فرهنگ آمریکا و هر کشور دیگه الگو برداری کرد .
من هم دقیقا گفتم نقاط ضعف رو جبران کنیم .

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

مگر ما میگیم از نقاط قوت جاهایی مثل امریکا نباید کپی کرد??????اما نقاطی که کپی میشن و نقاطی که شما به عنوان نقطه قوت اشاره میکنین نقطه ضعفن نه نقطه قدرت..مشکل اینه..کی گفته لیبرالیسم لازم برای جوامع جدیده?شما یه تاپبک جدا بزن من میام لیبرالیسم رو هم نقد میکنم..ضمن این که فراموش نکنیم حتی افتضاح ترین بنیان ها و تءوری های اجتماعی هم خوبی را مخلوط در بدی دارند مهم غنای انها و درصد پاکی و مثمر ثمر بودنشونه..وگرنه لیبرالیسم هم تماما تیرگی نیست..ولی ""لازمه""زندگی مدرن به معنای زندگی کارامد امروز نیست..هرچند تعریف مدرن هم به جای خود جای بحثه.

خداروشکر که اثبات کردین عکسی که برای اواتارتون انتخاب کردین از مومنین و متقینه و دعا میخونه و کارای خیر میکنه..من نمیشناسمش ولی این که کسی دعا بخونه دلیل بر خوبیش نیست و باید به رفتارش توجه کرد..من نمیشناسمش پس به حرف شما اعتماد میکنم..برای من اصلا مهم نیست یه خواننده متال واقعا چه کارس مهم اینه که شما به فرض مومن بودن اواتار ایشون رو گذاشتین. خدایش در بهشت کناد..

• لایک
امتیازات: zmaa

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از معصومه :
مگر ما میگیم از نقاط قوت جاهایی مثل امریکا نباید کپی کرد??????اما نقاطی که کپی میشن و نقاطی که شما به عنوان نقطه قوت اشاره میکنین نقطه ضعفن نه نقطه قدرت..مشکل اینه..کی گفته لیبرالیسم لازم برای جوامع جدیده?شما یه تاپبک جدا بزن من میام لیبرالیسم رو هم نقد میکنم..ضمن این که فراموش نکنیم حتی افتضاح ترین بنیان ها و تءوری های اجتماعی هم خوبی را مخلوط در بدی دارند مهم غنای انها و درصد پاکی و مثمر ثمر بودنشونه..وگرنه لیبرالیسم هم تماما تیرگی نیست..ولی ""لازمه""زندگی مدرن به معنای زندگی کارامد امروز نیست..هرچند تعریف مدرن هم به جای خود جای بحثه.

خداروشکر که اثبات کردین عکسی که برای اواتارتون انتخاب کردین از مومنین و متقینه و دعا میخونه و کارای خیر میکنه..من نمیشناسمش ولی این که کسی دعا بخونه دلیل بر خوبیش نیست و باید به رفتارش توجه کرد..من نمیشناسمش پس به حرف شما اعتماد میکنم..برای من اصلا مهم نیست یه خواننده متال واقعا چه کارس مهم اینه که شما به فرض مومن بودن اواتار ایشون رو گذاشتین. خدایش در بهشت کناد..
زورگویی در زمینه دین از طریق اجبار های اجتماعی در مسائلی مثل دین نقطه قوته ؟؟؟ من دارم میگم این نقطه ضعفه و باید با ارزش هایی که این نقطه ضعف رو جبران می کنه از بینش ببریم . مثلا جامعه باید طوری باشه که یه نفر از اقلیت مذهبی به راحتی دینش رو بروز بده و حق داشته باشه مزایای دینش رو برای دیگران بیان کنه و اونها رو به دین خودش فرا بخونه و زمانی که اینکارو انجام میده نگران منفور شدن در دید اجتماع نباشه یا بدتر از اون عواقب قانونی . اینجاست که لیبرالیسم این مسئله رو تامین می کنه .
کاش اون نظریاتی که به آقای اخوی توصیه کردم بخونن می خوندید و بعد می گفتید که نقطه ضعفه . حالا چون داریم من همینجا اصولش رو یه چندتایی که مربوط به مذهبه میگم چون داریم بحث می کنیم که فرهنگ ایران اسلام هست یا نیست و آیا باید اسلام باشه یا نباید باشه .
سه محور اصلی در فرمول بندی بردباری مذهبی در نظریات جان لاک :
1.قضاوت دنیوی (در مورد قضاوت در سیستم قضایی دولت به طور خاص و قضاوت شخصی انسان‌ها به طور کلی) قادر نیست به طور دقیق حقیقت ادعاها را در دیدگاه‌های مذهبی رقیب یکدیگرارزیابی کند.
2.حتی اگر قضاوت دنیوی می‌توانست این کار را انجام دهد، اجبار جامعه به یک "دین راستین" اثر مطلوبی نمی‌داشت، زیرا عقاید نمی‌توانند با خشونت تحمیل شوند.
3.وادار کردن جامعه به یکنواختی دینی منجر به ناهنجاری‌های اجتماعی بیشتری نسبت به تنوع دینی خواهد شد.
لیبرالیسم تا حدودی برای جامعه انسان هایی که فکرشون هرروز بازتر شده و بسیاری از اونها ادیان و ایدئولوژی های قدیمی رو به راحتی گذشتگانشون نمی پذیرن لازمه .مثلا این بخشی از ارزش های لیبرالیسم هست که به نظر من مفیده . حالا این ارزش ها توی آمریکا اجرا میشه توی کشور های زیاد دیگه ای هم اجرا میشه . اگر به فرهنگ ما هم وارد بشه نقطه ی قوته .

در مورد آواتارم . اولا ملاک من ایمان و عقاید ایشون نیست چون یاد گرفتم در مسائل شخصی افراد(از جمله دین) دخالت یا ببخشید در اصطلاح عامیانه فوضولی نکنم . دین هر کس مال خودشه به کس دیگه هم ربطی نداره . فقط جناب اخوی فرمودن ایشون شیطان پرسته منم گفتم خیر ایشون شیطان پرست نیست . اصولا یه سری هستن هرکی رو می خوان رد کنن یه برچسب شیطان پرست روش میذارن و کلا رد می کنن.:)

دوما من به کسی در مورد آواتارم جواب پس نمیدم . تضمینی هم ندادم که آواتارم یک معصوم بهشتیه . ملاک انتخاب من به خودم مربوط هست :)

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

بسم الله الرّحمن الرّحیم

تو این فرهنگ کنونی خیلی خرافات وجود داره یا حتی افراط و تفریط خیلی زیاده توش
خرافات نتیجه نتیجه شنیدمان ها و دیدمان هایی در یک چهارچوب تصوری یا پارادایم است که تبدیل به فرضیه شده اند ولی اثبات نشده اند و تبدیل به خرافه شده اند.
در مورد افراط و تفریط هم به زیبایی در صلوات شعبانیه به تباهی این دو گروه اشاره شده (کشتی اشاره به اهل بیت دارد):
الْفُلْکِ الْجارِیَةِ، فِى اللُّجَجِ الْغامِرَةِ، یَأْمَنُ مَنْ رَکِبَها، وَیَغْرَقُ‏ مَنْ تَرَکَهَا،
کشتى جارى در اقیانوسهاى بیکران ایمن شود هر که سوار آن کشى گردد و غرق شود کسى که آن را واگذارد،

الْمُتَقَدِّمُ لَهُمْ مارِقٌ، وَالْمُتَاَخِّرُ عَنْهُمْ زاهِقٌ وَاللّازِمُ لَهُمْ ‏‏لاحِقٌ،
هر که بر ایشان تقدم جوید از دین بیرون رفته و کسى که از ایشان عقب ماند به نابودى گراید

اشتباه نکنید اسلام محدود به فرهنگ خاصی نیست و به نظر من چون این دین متاسفانه از سرزمین بی تمدن عربستان ینی مهد جاهلیت ظهور کرده عده ای فرهنگ نداشته ی عرب ها رو فرهنگ اسلامی میدونند! اگه فرهنگ داشتند که زمان حمله به ایران فرش زربافت ایرانی رو تکه تکه نمی کردند!
متاسفانه؟ این برتری اسلام است که جاهل و کافر سوسمار خور را از ظلمات به نور می برد و هدایت می کند.

من اسم فرهنگ اصیل ایرانی رو فرهنگ زرتشتی نمیذارم حتی اگه فرهنگ زرتشتی هم بوده خیلی فرهنگ غنی و کاملی بود و به نظرم مشکلی نیست که مسلمون بود و فرهنگ زرتشتی داشت چون اسلام کامل شده ی همین دین هست!
این جا هم فرق است بین فرهنگ زرتشتی و فرهنگ زرتشتیان. از ویژگی های یک ملت قدرتمند تاریخ پویاست. این که ما بعد این همه پیشرفت برویم مثل چهار هزار سال پیش زندگی کنیم اشتباه است.
در ضمن نمی شود مسلمان بود و فرهنگ زرتشتی داشت! اصلا این جمله غیر علمی است. شما تعریف تان از فرهنگ و مسلمان دقیق نیست به خاطر دچار چنین مشکلی می شوید.
این حرف مثل این است که بگوییم بنز سوار بود و با پیکان حرکت کرد! خب کسی که با پیکان حرکت می کند پیکان سوار است نه بتز سوار
کسی که پیرو فرهنگ زرتشتی است می شود زرتشتی. کسی که پیرو فرهنگ اسلام می شود مسلمان.
فرهنگ روح تمدن است. فرهنگ شامل لایه ای اولیه شامل اندیشه ها و عقاید و لایه ای ثانویه شامل ارزش ها و نیک و بد های و لایه ای سوم شامل رفتار ها و الگوی زندگی است.
هر لایه در ادامه لایه قبلی است. فرهنگ زرتشتی را سه لایه تو در تو در نظر بگیرید. فرهنگ اسلام را نیز سه دایره تو در تو. ممکن است این دایره ها جاهایی همپوشانی داشته باشند ولی در راستای یکدیگر نیستند. منطبق و هم مرکز نیستند.
چند سال پیش رفته بودم انجمن زرتشتیان، گفتم می خواهم فلان روحانی را بیاورم با هم بحث کنیم. گفتند ما باید منابع مشترکی داشته باشیم برای بحث ولی ما چیز مشترکی نداریم.

نمی تونیم بهش دست پیدا کنیم چون نژاد برتر اریایی در کشور ما متاسفانه با نژاد عرب مخلوط شده و فرهنگ ان ها در کشور ما جا افتاده تغییرش خیلی سخته و یه کم قدیمی هست!
ژن استعداد را انتقال می دهد و کتاب اندیشه را. اگرچه ممکن است انسان ها و ملت های مختلف را به زمین هایی تمثیل کنیم که بعضی حاصل خیزند و برخی لم یزرع. ولی باغبان اگر باغبان باشد می داند دانه فرهنگ را چگونه بکارد، چکونه نگه داری کند، داشت و برداشت کند.
هیچ نژادی برتر نیست. این حرف اومانیستی است. اصالت را به انسان و نژاد دادن هم باطل است هم دورانش گذشته اکنون مرزهای ملل دیگه معنای سابق را ندارند.
«اِنَّ اَکْرَمَکُمْ عِنْدَاللّهِ اَتْقیکُمْ» ( سوره حجرات (۴۹)، آیه ۱۳). با توجه به این آیه برتری به تقوی است. اینکه ما برتری را به نژاد بدهیم با اعراب دوران جاهلیت چه تفاوتی خواهیم داشت؟

نیازی نیست فقط خداستیزی رو از امریکایی ها یاد بگیریم و تبعیت کنیم ! چرا نقاط مثبت رو نمی بینید! ما فقط از کارهایی که باعث پیشرفت میشه استفاده می کنیم! ما به دلیل جهان سومی بودن نیاز به یک الگوی موفق داریم می تونیم از کشورهای توسعه یافته نقاط مثبتشون رو یاد بگیریم!
نه فقط انسان محوری رو!

بالاخره هر انسانی عقل داره و می تونه درست رو از غلط تشخیص بده!
از لحاظ علم و تکنولوژی بله پیشرفت کرده اند می توانیم علم شان را بیاموزیم.
ولی در حوزه فرهنگ ما چه نیازی به آنها داریم در حالی که گنجینه ای را که خدا به ما داده هنوز کامل نگشوده و باز نکرده ایم. آنها چه چیز بهتری در حوزه اندیشه دارند که از آنها استقراض کنیم؟ چرا خود کم بینی داریم؟ چرا چشم به غرب داریم؟ چرا از خود نا امیدیم. غرور ملی چه شد؟
آب در کوزه و ما گرد جهان می گردیم
سالها دل طلب جام جم از ما می کرد آنچه خود داشت زبیگانه تمنا می کرد

• لایک
امتیازات: zmaa

farshad5346

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپااااد
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
91

حرف شما کاملا درست ولی فرهنگ اسلامی اگه اینی باشه که الان هست در این صورت فرهنگ اروپا خیلی بهتره.....متاسفانه از فرهنگ حضرت محمد و امام علی فقط اسم برده میشه .!!!!!شکی نیست که فرهنگ قرانی بهترینشه اما ...

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

شما عادت کردید در مسائل شخصی افراد دخالت کنید ؟ انتخاب آواتار یک مسئله شخصیه و به کسی هم ربطی نداره .
بستگی داره حریم خصوصی رو تا کجا تعریف کنیم. از کی تاحالا پروفایل عمومی شده حریم خصوصی!؟ تاب انتقاد ندارید تعاریف نوین از حریم شخصی ارایه می دهید؟ فرافکنی؟

دلیلی نداره من شما رو در مورد انتخاب آواتارم توجیه کنم ولی جهت اینکه در ذهن سایر دوستان سوءتفاهم پیش نیاد :
کلیسای کجا دقیقا ؟؟؟ Ozzy Osbourne مسیحیه و عضو کلیسای انگلستان هست . قبل از کنسرت هاش دعا می خونه و به گفته ی خودش هیچ عقاید شیطانی هم نداره .
منبع گفته هام : http://hollowverse.com/ozzy-osbourne/
کلیسا ها به گالیله هم می گفتن خارج از دین بنابراین حرفشون خیلی ملاک نیست . :) همین چند وقت پیش هم اعلام کردن گالیله رو بخشیدن (انگار واقعا باورشون شده که گالیله گناهکار بوده این مسخره بودنشه ) :))
پس برای اثبات حرفتون سعی نکنید به هر ادعایی متوسل بشید . :)
ویکی پدیا تشریف ببرید می بینید.
در مورد ادعاهایش : از روباه می پرسند شاهدت کو؟ میگه دمم! شما به اعمال توجه کنید ببینید کجا گام بر می دارد.
شیطان پرست در پیروی از خود شیطان ، نمی آید خودش را لو دهد، خدع و فریب و دروغ فرهنگ شیطان است. هوی متال با روحیات شیطان پرستی گره خورده است این را اگر مایلید می توانید در انجمن موسیقی یا اعتقادی جداگانه بررسی کنید.

طبق نشانه های شما ؟ نشانه هاتونو خیلی ها قبول ندارن می تونید با ملاک هاتون دیگران رو بسنجید و هرچی دلتون خواست فکر کنید اصلا اهمیتی نداره :) کلا خودتون رو قاضی اعمال و شخصیت همه میدونید ،کاری که نه صلاحیتش رو دارید نه حقش .
توهین شما رو که حرفی در موردش نمی زنم چون هم جوابش رو دادم و هم بچه ها تشخیص خودشون رو با امتیازات پست نشون دادن و کاملا واضح بود :)
يَقُولُونَ بِأَفْواهِهِمْ ما لَيْسَ فِي قُلُوبِهِمْ وَ اللَّهُ أَعْلَمُ بِما يَكْتُمُون‏»
بعضی از ارزش های لیبرالیسم و مدرنیسم نیاز جوامع جدید هستن و ورودشون به جامعه هیچ اشکالی نداره و مفیده. که ارزش های مناسب با فرهنگ ایرانی اصلا تضاد نداره . با اسلام هم تضاد نداره مگر اینکه منظورتون از تضاد با اسلام وجود تنوع مذهبی و این ارزش باشه که داشتن هیچ دین و عقیده ای اشکالی نداره . شما دائم دارید لیبرالیسم رو به عنوان غولی پلید هرجا که می خواید رد کنید چیزی رو علم می کنید . پیشنهاد می کنم نظریات جان لاک(پدر لیبرالیسم کلاسیک ) رو حتما بخونید اگر نخوندید . اتفاقا لیبرالیسم اصلا مختص آمریکا نیست خیلی از کشور های دیگه ی جهان هم دارن بهش عمل می کنن .
خوب در تضاد باشه کسی نگفت ما قراره فرهنگ آمریکایی رو کپی پیست کنیم روی ایران .
ارزش ها در لایه دوم پس از عقاید قرار می گیرند.
هر ارزش در ادامه یک عقیده است.
زمانی که ارزشهای لیبرالیسم بر مبنای تفکر انسان محوری است این تضاد ذاتی با اسلام دارد. نمی توان هم به امر به معروف و نهی از منکر معتقد بود، بعد به لیبرالیسم و به تفکر laissez faire (ولش کن، هرکی به خودش مربوطه، حریم های خصوصی حجیم، بازار آزاد اقتصادی، فرد گرایی در حوزه تشخیص و عمل...) که اساس تفکر لیبرال بر اساس این جمله است نیز در آن واحد معتقد بود. امر به معروف و نهی از منکر به عنوان فروع دین اسلام با laissez faire در تضاد مستقیم است. قابل جمع نیست. در مورد اینکه کشورهای زیادی دارند لیبرال می شوند بلکه درسته این نتایج جنگ نرم امریکاست.

بگذریم از این که شما کلا هرکی جز حرفاتون چیزی بگه می گید داره اشتباه می کنه از اونجایی که یقین دارید شما درست میگید :) کسی تمدن آمریکا رو نخواست جایگزین تمدن ایران کنه اما میشه از نقاط قوت فرهنگ آمریکا و هر کشور دیگه الگو برداری کرد .
من هم دقیقا گفتم نقاط ضعف رو جبران کنیم .
شما کلا به استقلال فکری و روحی اعتقادی دارید؟ ترجیع بند صحبت های شما استفاده از امریکاست. مگر ما خودمان کج و کوله ایم که نتوانیم برای خودمان تصمیم بگیریم؟ مگر ملت ما و جغرافیای ما و توان ذاتی و استعدادهای ما با امریکا یکی است که نسخه بومی آنها برای بوم ما و ملت ما مفید و سازگار باشد؟
قوت ملت ما، نخ تسبیح پایداری ملت ما حیاست. حیا فقط از دختر و پسر نیست، حیا باعث می شود دروغ نگوییم.، دزدی نکنیم، خیانت نکنیم، بدی نکنیم. آنچه ضعف ما را رقم می زند بی حیایی است و آنها ما را تقویت می کند حیامداریست.
از نقاط قوت فرهنگ امریکا 3 مورد نام ببرید ببینیم با ملت ما سازگار می شود یا نمی شود؟

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

به نقل از John-Cena :
حرف شما کاملا درست ولی فرهنگ اسلامی اگه اینی باشه که الان هست در این صورت فرهنگ اروپا خیلی بهتره.....متاسفانه از فرهنگ حضرت محمد و امام علی فقط اسم برده میشه .!!!!!شکی نیست که فرهنگ قرانی بهترینشه اما ...
اینی که الان هست از اقتصادش بگیر تا سیستم آموزش پرورش و قوه قضاییه و مدیریت و فرهنگ کپی برداری ناقصی از لیبرالیسم است.
اوایل انقلاب باید سریع نظام تشکیل می دادیم برداشتیم یک اصلاحاتی روی حقوق و سیستم های غربی انجام دادیم آوردیم داخل، بعد یادمون رفت باید اصلاحش کنیم، شعار یکی از کاندیداها که معرف حضورتون هست همین بحث اصلاح ساختارهای دولتی بود. در فرهنگ اسلامی ما معتقدیم باید مردم را هدایت کرد نه اداره. انسان عقل و قلب دارد. ماشین نیست.
مدیریت در غرب خیی موضوعیت دارد چون فرد گرایی بالا و اتحاد پایین است با زور پلیس باید افراد را نظم داد.
فرهنگ اسلام با فرهنگ مسلمانان متفاوت است آنچه شما می بینید فرهنگ مسلمانان نصفه نیمه لیبرال است.

به نقل از Bahar_R :
زورگویی در زمینه دین از طریق اجبار های اجتماعی در مسائلی مثل دین نقطه قوته ؟؟؟ من دارم میگم این نقطه ضعفه و باید با ارزش هایی که این نقطه ضعف رو جبران می کنه از بینش ببریم .

لا اکراه فی الدین. کجا اجباره در دین؟
در صورتی که جکومت اسلامی تشکیل بشود در محدوده حکومت اسلامی قوانین اسلامی برای همه اجرا می شود. این در همه حکومت ها هست. بحث اینجا یک فرد نیست که حالا خوشش بیاید یا نیاید. قانون برای همه است. وگرنه بی نظمی می شود.

مثلا جامعه باید طوری باشه که یه نفر از اقلیت مذهبی به راحتی دینش رو بروز بده و حق داشته باشه مزایای دینش رو برای دیگران بیان کنه و اونها رو به دین خودش فرا بخونه و زمانی که اینکارو انجام میده نگران منفور شدن در دید اجتماع نباشه یا بدتر از اون عواقب قانونی . اینجاست که لیبرالیسم این مسئله رو تامین می کنه .

تبلیغ و آموزش ساخت و مصرف مواد مخدر جرم است و ممنوع. خب این هم دانش یک اقلیتی است چرا ممنوع است؟ چون مضر است. ترویج اندیشه ضاله هم مضر است پس ممنوع است.
همان طورکه مواد مخدر برای جسم ضرر دارد اندیشه ضاله برای اندیشه و قلب ضرر دارد و در حکومت اسلامی حاکم تا جایی که می تواند باید امر به معروف و نهی از منکر کند و ترویج عقاید شرک آلود و کفر آمیز مصداق منکر است.

کاش اون نظریاتی که به آقای اخوی توصیه کردم بخونن می خوندید و بعد می گفتید که نقطه ضعفه . حالا چون داریم من همینجا اصولش رو یه چندتایی که مربوط به مذهبه میگم چون داریم بحث می کنیم که فرهنگ ایران اسلام هست یا نیست و آیا باید اسلام باشه یا نباید باشه .

در صحبت های جان لاک از قوه قهریه و زور گفته شده . اصولا قوه قهریه و برخورد شدید برای جنگ کاربرد دارد. تنبیه و تشویق برای جنگ نیمه سخت کاربرد دارد. حب و بغض و شک و یقین در حوزه جنگ نرم و عقاید کاربرد دارد.
در جنگ نرم فرد به اختیار، در جنک نیمه سخته به اکراه، و درجنگ سخت به اجبار یک عقیده را می پذیرد.
آن حکومتی که به زور مردم را می خواست به یک ایدیولوژی در بیاورد سوسیالیزم بود که مسلمانان را دار می زد.
ولی این حکومت و انقلاب را مردم بدون قوای نظامی و کودتا بلکه با اختیار و عقل و اندیشه خود رقم زدند. صحبت از زور موضوعیت ندارد. ما کسی را به زور و اکراه مسلمان نکردیم. تنها در مورد برخی رفتارهای اجتماعی که حدتعارضش بالاست قوانین تشویقی تنبیهی و در مواردی برخورد سخت وجود دارد که امری عجیبی در یک حکومت نیست.

لیبرالیسم تا حدودی برای جامعه انسان هایی که فکرشون هرروز بازتر شده و بسیاری از اونها ادیان و ایدئولوژی های قدیمی رو به راحتی گذشتگانشون نمی پذیرن لازمه .مثلا این بخشی از ارزش های لیبرالیسم هست که به نظر من مفیده . حالا این ارزش ها توی آمریکا اجرا میشه توی کشور های زیاد دیگه ای هم اجرا میشه . اگر به فرهنگ ما هم وارد بشه نقطه ی قوته .

باید دید فکر باز چیست و مصداقش کیست! هرکس شما معین کنید فکرش باز است؟ هرکس دین را نفی کرد و سنتی خواند روشن فکر است؟
لزوما هرچه در گذشته بوده بد است؟ اگر دیروز اخوت رسم بود و امروز دزدی پس چون دزدی جدید است خوب است؟ لزوما خوب برابر جدید است؟
روشن فکر آن کسی است که چون دیده بان، از بالا فرهنگ را، سیاست را، می بیند و عیب و خطرش را و قوت و توانش را به مردم پایین تر گزارش می کند تا هدایت شوند.
روشن فکری سنت ستیزی و دین ستیزی نیست.

در مورد آواتارم . اولا ملاک من ایمان و عقاید ایشون نیست چون یاد گرفتم در مسائل شخصی افراد(از جمله دین) دخالت یا ببخشید در اصطلاح عامیانه فوضولی نکنم . دین هر کس مال خودشه به کس دیگه هم ربطی نداره . فقط جناب اخوی فرمودن ایشون شیطان پرسته منم گفتم خیر ایشون شیطان پرست نیست . اصولا یه سری هستن هرکی رو می خوان رد کنن یه برچسب شیطان پرست روش میذارن و کلا رد می کنن.:)

فیلم آواتار را دیدید؟ آواتار یعنی من در جهان مواری، شخصیت دوم من، خب آواتار شما، شخصیت شما در جهان موازی اوزبرن است. قضاوت نمی شود کرد، تنها می توان فرضیه ای بر اساس دیدمان و شنیدمان ارایه داد و آنچه من گفتم در مورد شما قرین فرضیه است تا اثبات و و نظریه شدن یک گام دارد که مهم نیست...

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از اخوی! :
بستگی داره حریم خصوصی رو تا کجا تعریف کنیم. از کی تاحالا پروفایل عمومی شده حریم خصوصی!؟ تاب انتقاد ندارید تعاریف نوین از حریم شخصی ارایه می دهید؟ فرافکنی؟
پروفایل یک انتخاب شخصی هست و ملاک های اون یا محتواش صرفا به انتخاب کننده مربوطه بقیه می تونن پیشنهاد بدن . انتقاد خیلی با متهم کردن فرق داره شما همه چیز رو وسیله ی متهم کردن قرار میدید . سلیقه ی شخصی در انتخاب پروفایل رو کسی به عنوان وسیله ی اتهام زدن استفاده نمی کنه همونطور که بنده نمیام آواتار شما رو زیر سوال ببرم در حالی که در مورد اون شخص آواتارتون هیچ نظر مثبتی ندارم .
دارم درست میبینم ؟؟ :O جنابعالی دارید از انتقاد پذیری حرف میزنید ؟؟؟ شمایی که هر کس به عقایدتون انتقاد و ایراد وارد می کنه یا اونها رو نمی پذیره با کلمه هایی مثل حق ناپذیر ٰ، دشمن ٰ ، معاند ٰ ، ملحد خطاب می کنید ؟؟تاحالا شده از بین اون همه انتقاداتی که به عقایدتون شده در بحث های مختلف سرسوزنی رو بپذیرید ؟ من که توی چندین بحثی که با شما داشتم هرگز چنین چیزی ندیدم . این شمایید که فرافکنی می کنید با متهم کردن هرکس با عقایدتون موافق نیست .
به نقل از اخوی! :
ویکی پدیا تشریف ببرید می بینید.
در مورد ادعاهایش : از روباه می پرسند شاهدت کو؟ میگه دمم! شما به اعمال توجه کنید ببینید کجا گام بر می دارد.
شیطان پرست در پیروی از خود شیطان ، نمی آید خودش را لو دهد، خدع و فریب و دروغ فرهنگ شیطان است. هوی متال با روحیات شیطان پرستی گره خورده است این را اگر مایلید می توانید در انجمن موسیقی یا اعتقادی جداگانه بررسی کنید.

اولا حهت اطلاعتون باید بگم در آمریکا و جوامع اروپایی اغلب مردم با این دید کوته بینانه که هرکس رو براساس دینش قضاوت کنن و آدم بده یا آدم خوبه بسازن ازش ندارن . بنابراین کسی اگر عقیده ای داشته باشه پنهان نمی کنه . همونطور که پانک ها و عقاید مشابهشون کاملا آزادانه به عقایدشون عمل می کنن کسی هم کاری بهشون نداره توی خیابون مثلا باهاشون بدرفتاری و توهین نمی کنن علیرقم اینکه ممکنه اصلا مورد قبولشون نباشه .
دوما شیطان پرست ها عقایدشون رو اصلا پنهان نمی کنن چون براشون مهم نیست بقیه چی در موردشون فکر کنن چون اکثرا به فردگرایی مفرط معتقدن .
شما همون ویکی پدیا که می فرمایید درست مطالعه کنید نوشته ایشون با شایعه های شیطان پرستی مورد استهزا قرار می گرفت نگفته واقعا شیطان پرست بود .
در مورد متال هم من با شما هیچ بحثی نمی کنم چون حرفایی که دارم میبینم حرف های پامنبری هست و ترجیح میدم هرجور دوست دارید در موردش فکر کنید .
به نقل از اخوی! :
ارزش ها در لایه دوم پس از عقاید قرار می گیرند.
هر ارزش در ادامه یک عقیده است.
زمانی که ارزشهای لیبرالیسم بر مبنای تفکر انسان محوری است این تضاد ذاتی با اسلام دارد. نمی توان هم به امر به معروف و نهی از منکر معتقد بود، بعد به لیبرالیسم و به تفکر laissez faire (ولش کن، هرکی به خودش مربوطه، حریم های خصوصی حجیم، بازار آزاد اقتصادی، فرد گرایی در حوزه تشخیص و عمل...) که اساس تفکر لیبرال بر اساس این جمله است نیز در آن واحد معتقد بود. امر به معروف و نهی از منکر به عنوان فروع دین اسلام با laissez faire در تضاد مستقیم است. قابل جمع نیست. در مورد اینکه کشورهای زیادی دارند لیبرال می شوند بلکه درسته این نتایج جنگ نرم امریکاست.

جوری می گید هرکی به خودش مربوطه انگار در مورد قانون جنگل حرف زده میشه !! حریم خصوصی باید وجود داشته باشه برای هر شخص اینا که دارید میگید اصلا ایراد نیست . نه پس باید بگن دولت حق داره تا تو خونه ی شخص ، خصوصی ترین حریم اون ، بهش بگه چیکار حق داره انجام بده ، چی حق داره ببینه ، چی حق داره بخوره !!! :|
امر به معروف و نهی از منکر یعنی شما یه عقیده ای دارید و به درست بودنش رسیدید بقیه رو هم تشویق می کنید که به اون عمل کنن . تشویق هیچ وقت با زور یکی نیست . در جوامع لیبرال شما آزادید مذهبتونو ترویج کنید ولی حق ندارید کسی رو به زور مجبور کنید . امر به معروف و نهی از منکر هیچ تضادی با لیبرالیسم نداره .
شما دارید یه فرضی رو در نظر می گیرید و اون اینه که آمریکا اصولا همیشه -حتی در شرایطی که به نفعش نباشه- دشمن بشریته . خوب این فرض خیلی تخیلیه . :) لیبرالیسم اتفاقا اونچنان که شما می گید هم در جامعه ما به نفع آمریکا نیست چون مذهب همیشه میتونه وسیله ای باشه برای اونها که مردم یک کشور رو به جون هم بندازن و تفرقه ایجاد کنن وقتی هرکس مذهب و دینش برای خودش باشه و نخواد عقیدش رو به کسی تحمیل کنه این وسیله از بین میره .
به نقل از اخوی! :
شما کلا به استقلال فکری و روحی اعتقادی دارید؟ ترجیع بند صحبت های شما استفاده از امریکاست. مگر ما خودمان کج و کوله ایم که نتوانیم برای خودمان تصمیم بگیریم؟ مگر ملت ما و جغرافیای ما و توان ذاتی و استعدادهای ما با امریکا یکی است که نسخه بومی آنها برای بوم ما و ملت ما مفید و سازگار باشد؟
قوت ملت ما، نخ تسبیح پایداری ملت ما حیاست. حیا فقط از دختر و پسر نیست، حیا باعث می شود دروغ نگوییم.، دزدی نکنیم، خیانت نکنیم، بدی نکنیم. آنچه ضعف ما را رقم می زند بی حیایی است و آنها ما را تقویت می کند حیامداریست.
از نقاط قوت فرهنگ امریکا 3 مورد نام ببرید ببینیم با ملت ما سازگار می شود یا نمی شود؟
من نگفتم نسخه ی بومی اونها رو . ارزش هایی که من گفتم اولا یه سری اصول هستن که بومی آمریکا نیست دوما الگو برداری از ارزش های خوب کشور های دیگه اصلا به معنی اینکه ما خودمون کج و کوله ایم نیست چون هر ملتی ممکنه به تفکرات و راه حل هایی دست پیدا کنه که به فکر یه ملت دیگه نرسیده باشه .
جوری می گید انگار من دارم می گم فرهنگ جا بندازیم که آی مردم بیاین دروغ بگین ، همو بکشین ، بدی کنین ، دزدی کنین !!! ضمن اینکه بعضی از روش های بعضی هاست که باعث شده خیلی از ارزش های اخلاقی مثل دروغ نگفتن اینقدر کمرنگ بشه اتفاقا مردم اروپا از این نظر خیلی در وضعیت بهتری به سر می برن . مردم ما یاد گرفتن همه جا برای منافعشون دروغ بگن ! همین حیایی که جنابعالی می فرمایید الان به حد زیادی از بین رفته و این ناشی از روش هایی هست که استفاده شده و به همه پنهان کاری و دروغ گفتن و تظاهر برای منافع بیشتر آموزش داده شده . مردم ما یاد گرفتن اگر زیرآبی برن و کلک بزنن زرنگن ! چشماتونو روی حقیقت باز کنید لطفا اون حیا باید ایجاد بشه چون خیلی ازبین رفته .
با فرهنگ شما که خوب نه چون شما کلا می خواین عقایدتونو بزور به خورد همه بدین ولی فرهنگ هایی که من بهشون اشاره کردم با خیلی از مردم ایران سازگاره .
به نقل از اخوی! :
اینی که الان هست از اقتصادش بگیر تا سیستم آموزش پرورش و قوه قضاییه و مدیریت و فرهنگ کپی برداری ناقصی از لیبرالیسم است.
اوایل انقلاب باید سریع نظام تشکیل می دادیم برداشتیم یک اصلاحاتی روی حقوق و سیستم های غربی انجام دادیم آوردیم داخل، بعد یادمون رفت باید اصلاحش کنیم، شعار یکی از کاندیداها که معرف حضورتون هست همین بحث اصلاح ساختارهای دولتی بود. در فرهنگ اسلامی ما معتقدیم باید مردم را هدایت کرد نه اداره. انسان عقل و قلب دارد. ماشین نیست.
مدیریت در غرب خیی موضوعیت دارد چون فرد گرایی بالا و اتحاد پایین است با زور پلیس باید افراد را نظم داد.
فرهنگ اسلام با فرهنگ مسلمانان متفاوت است آنچه شما می بینید فرهنگ مسلمانان نصفه نیمه لیبرال است.
لیبرال ؟؟ قانون ایران ؟؟؟؟ :Oمیشه لطف کنید یکی از مصداق های این لیبرال بودن رو بفرمایید ؟؟
لابد باید مثل عربستان صعودی بزنن تو سر هرکس قصد کرد یه ذره دهنشو باز کنه تا لیبرال حساب نشه!!
به نقل از اخوی! :
لا اکراه فی الدین. کجا اجباره در دین؟
در صورتی که جکومت اسلامی تشکیل بشود در محدوده حکومت اسلامی قوانین اسلامی برای همه اجرا می شود. این در همه حکومت ها هست. بحث اینجا یک فرد نیست که حالا خوشش بیاید یا نیاید. قانون برای همه است. وگرنه بی نظمی می شود.
در دین اجبار نیست مشکل از اسلام نیست دینی که شما ساختین از اسلام اجباره !
حکومت اسلامی باید جایی تشکلیل بشود که جامعه مسلمونه نه جایی که همه ی ادیان وجود داره اصلا اشکال کار همینه .
دقیقا چون قانون برای همه است شما حق ندارین دین خودتونو قانون همه کنین . به این میگن اجبار .
"تو مجبوری حجابی که من فکر می کنم درسته رعایت کنی چون دین من میگه "
"تو حق نداری مشروب بخوری چون دین من میگه "
"تو حق نداری حرفی جز موافقت با دین من بزنی و در مورد دینت صحبت کنی چون من میگم دینم درسته "
"تو حق نداری با کسی که توی دین من نامحرم شمرده میشه برات بیرون بری چون دین من میگه "
به اینا اصلا نمیگن فرهگ استبتداد و زور در دین بعله ! :-"
به نقل از اخوی! :
تبلیغ و آموزش ساخت و مصرف مواد مخدر جرم است و ممنوع. خب این هم دانش یک اقلیتی است چرا ممنوع است؟ چون مضر است. ترویج اندیشه ضاله هم مضر است پس ممنوع است.
همان طورکه مواد مخدر برای جسم ضرر دارد اندیشه ضاله برای اندیشه و قلب ضرر دارد و در حکومت اسلامی حاکم تا جایی که می تواند باید امر به معروف و نهی از منکر کند و ترویج عقاید شرک آلود و کفر آمیز مصداق منکر است.
مواد مخدر به صورت علمی ثابت شده که برای بدن انسان مضر هست و منجر به مرگ تدریجی میشه و هیچ شکی در اون نیست . این رو همه ی دانشمندان و مردم دنیا قبول دارن . بنابراین جامعه بوسیله فرهنگ و قانون میاد از قتل ندریجی اعضای خودش دفاع می کنه . این با تفکر یک انسان و دینش به هیچ وجه قابل مقایسه نیست .
اندیشه ای که شما بهش میگید ضاله لزوما حرفتون مطلق درست نیست . شما فک می کنیدهرچیزی جز اسلام ضاله است هیچ دلیلی وجود نداره همه عقیده شما رو قبول کنن .
ضمنا چرا اینقدر می ترسین که بقیه عقیدشونو تبلیغ کنن ؟ مگه باور ندارین که باورهاتون بهترینه ؟اگر بهترینه که شما هم هروقت کسی گفت دین من بهتر از دین شماست با دلیل محکم اثبات کنید که نیست . اگر هم اون بتونه دین شما رو رد کنه با دلیل و ثابت کنه دین اون برتره که پس مردم باید برترین دین رو انتخاب کنن . اگر به عقایدتون شک ندارید پس نباید از ابراز عقیده ی بقیه بترسین .
امر به معروف و نهی از منکر در حد یک توصیه هست نه زور! حاکم به عنوان یک مسلمون حق داره پیشنهاد کنه ولی حق زور کردن عقاید خودشو نداره .
به نقل از اخوی! :
در صحبت های جان لاک از قوه قهریه و زور گفته شده . اصولا قوه قهریه و برخورد شدید برای جنگ کاربرد دارد. تنبیه و تشویق برای جنگ نیمه سخت کاربرد دارد. حب و بغض و شک و یقین در حوزه جنگ نرم و عقاید کاربرد دارد.
در جنگ نرم فرد به اختیار، در جنک نیمه سخته به اکراه، و درجنگ سخت به اجبار یک عقیده را می پذیرد.
آن حکومتی که به زور مردم را می خواست به یک ایدیولوژی در بیاورد سوسیالیزم بود که مسلمانان را دار می زد.
ولی این حکومت و انقلاب را مردم بدون قوای نظامی و کودتا بلکه با اختیار و عقل و اندیشه خود رقم زدند. صحبت از زور موضوعیت ندارد. ما کسی را به زور و اکراه مسلمان نکردیم. تنها در مورد برخی رفتارهای اجتماعی که حدتعارضش بالاست قوانین تشویقی تنبیهی و در مواردی برخورد سخت وجود دارد که امری عجیبی در یک حکومت نیست.
البته تصوری که اکثر مردم در زمان انقلاب از اجرای شریعت داشتن حکومت حضرت علی و مساوات در حقوق بود ... قرار هم نبود اجباری در کار باشه در مورد دین . همون زمان آیت الله خمینی گفت اجباری در دین و حجاب نیست که بعدها به کلی فراموش شد .
در مورد اجبار بالاتر توضیح دادم و مصادیقش رو گفتم .
این وسط حکومت سوسیایسم که مسلمانان رو دار میزد چه ربطی داشت ؟ مگه الان ما گفتیم حکومت سوسیالیست بیاریم؟؟
بله اصلا عجیب نیست که همه یا وظیفه دارن مسلمون باشن یا طوری رفتار کنن که انگار مسلمونن . کاملا طبیعیه ! :-"
به نقل از اخوی! :
باید دید فکر باز چیست و مصداقش کیست! هرکس شما معین کنید فکرش باز است؟ هرکس دین را نفی کرد و سنتی خواند روشن فکر است؟
لزوما هرچه در گذشته بوده بد است؟ اگر دیروز اخوت رسم بود و امروز دزدی پس چون دزدی جدید است خوب است؟ لزوما خوب برابر جدید است؟
روشن فکر آن کسی است که چون دیده بان، از بالا فرهنگ را، سیاست را، می بیند و عیب و خطرش را و قوت و توانش را به مردم پایین تر گزارش می کند تا هدایت شوند.
روشن فکری سنت ستیزی و دین ستیزی نیست.
فکر باز یعنی ذهنش به روی همه ی عقاید بازه و اول می شنوه حرفی رو ، تحقیق می کنه وبعد قبول یا رد می کنه ضمن اینکه می پذیره که هرکس مثل خودش فکر نمی کنه دشمن نیست بلکه یک انسان با عقاید متفاوته .
بله روشن فکر سنت ستیزی نیست و دین ستیزی البته قطعا آزادی ستیزی هم نیست . البته آزادی این نیست که شما حق دارید دین منو بپذیرید و بهش عمل کنید ولی اگر قرار شد کسی شما رو به دینی غیر از من تشویق کنه شرمندتونیم نمیشه اینکر انجام بشه .
به نقل از اخوی! :
فیلم آواتار را دیدید؟ آواتار یعنی من در جهان مواری، شخصیت دوم من، خب آواتار شما، شخصیت شما در جهان موازی اوزبرن است. قضاوت نمی شود کرد، تنها می توان فرضیه ای بر اساس دیدمان و شنیدمان ارایه داد و آنچه من گفتم در مورد شما قرین فرضیه است تا اثبات و و نظریه شدن یک گام دارد که مهم نیست...
اونوقت اگه آواتار در این سایت رو اینجوری تفسیر می کنید مثلا کسایی آواتارشون شخص نیست و مثلا یه پنجره هست در دنیای موازی شخصیتشون پنجره هست؟؟ :D نخیر اینجا عکس پروفایل هست و هرکس با توجه به سلیقه و علایقش انتخاب می کنه یه عکس رو .
با توجه به اینکه آواتار سلیقه ی شخصیه شما میتونید با نشونه هاتون فرضیه بدین هرچی هم دلتون خواست فکر کنین اصلا مهم نیست :)

farshad5346

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپااااد
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
91

البته ....هدف هم تشکیل حکومت عادلانه و برقراری دموکراسی بوده.اینکه ما باید میومدیم خودمون قانون مینوشتیم درسته ولی باید از فرهنگ جوامع متمدن استفاده بشه یا نه؟؟؟ اگه اینو هم انکار کنیم و همش بگیم همشون غلط میکنن که دیگه ادعای فرهنگ اسلامیمون مفت هم گرونه.

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

به نقل از John-Cena :
البته تو هیچ جای رسالت پیامبر و امام علی حرفی از تشکیل حکومت دینی زده نشده....هدف هم تشکیل حکومت عادلانه و برقراری دموکراسی بوده.اینکه ما باید میومدیم خودمون قانون مینوشتیم درسته ولی باید از فرهنگ جوامع متمدن استفاده بشه یا نه؟؟؟ اگه اینو هم انکار کنیم و همش بگیم همشون غلط میکنن که دیگه ادعای فرهنگ اسلامیمون مفت هم گرونه.
ضرورت تشکیل حکومت اسلامی مبنی بر آیات قرآن در این جا ذکر شده
http://www.andisheqom.com/Files/velayat.php?idVeiw=2093&level=4&subid=2093
زمان ظهور اسلام که دموکراسی نبوده! دموکراسی ماله دوره مدرنیته است! حرف ها می زنی!
بعدشم ما طبق آموزه های اسلام به حکومت مردم بر مردم یا دموکراسی اعتقاد نداریم. ما به حکومت الله بر مردم اعتقاد داریم.
لزومی در استفاده از فرهنگ جوامع متمدن و مدنی نیست چون ما نمی خواهیم جامعه متمدن تشکیل دهیم . دنبال جامعه مدنی نیستیم ما دنبال جامعه هجری هستیم.
او هو! مفت گرونه؟ قرار فرهنگ غرب دستورات خدا رو تایید کنه وگرنه مفت گرونه؟ اصلا از نظر فقهی همه غیر مسلمین کافر یا مشرک اند. حتی مسیحی و زرتشتی و یهودی. بعد مشرکین و کفار چه فرهنگی دارند که ما بخواهیم از آنها بیاموزیم؟ چه چیزی دارند که ما نداریم و باید از آنها قرض کنیم؟ شما اول خانه خودت را بگرد که فردا نگی آب در کوزه و ما گرد جهان می گردیم.
تنبلیمون میاد سیره و دکترین معصومین را تبیین کنیم. تنبلیمون میاد کار فکری کنیم. این تنبلی اساتید دانشگاه غرب زده است که جنم و غیرت ملی ندارن برای کشور خودشون طرح و برنامه بومی تبیین کنن. می خوان ببینن از اون ور آب یکی یک چیزی بگه اینها سریع ترجمه کنن!

farshad5346

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپااااد
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
91

توی قرآن و نهج البلاغه صحبت از تشکیل حکومت عادلانه هست .حالا بعضیا تفسیر میکنن اون یه بحث جداست.حکومت عادلانه امام علی هم یعنی برابری تمام انسانها و پیاده کردن اسلام درمتن زندگی مردم.قرار نیست دین بالا باشه مردم پایین.در زمان پیامبر مخالفین رودر رو حرفاشون رو به پیامبر میزدن .الان دوران دوران جنگ و دعوا با جهان نیست که بگیم کل دنیا مشرک و کافر و نجسن ما مبری از همه چیزیم....رای مردم تو انتخابات هم نشون داد مردم اونقدر عقل و شعور دارن که سازش و مذاکره رو به کل کل ترجیح میدن.کاری ندارم که این موضوع چقدر محقق میشه یا کلا میشه یا نه؟؟؟؟ولی مردم نشون دادن که دوران کل کل باجهان سر رسیده زمان زمان صلح و تفاهم هست ....در ضمن حکومتی که امام علی بنا کرده بودن جامعه ی آزاد و مبتنی بر تساوی حقوق همه بودن و در همه موارد حکومتی نظر مردم رو (هرچند غلط) به نظر خودشون که برگرفته از قرآن بود ترجیح میدادن چون هدف جا اندازی جامعه اسلامی در میان مردم و بر اثر نظرات همه بوده نه از بالا و خارج از زندگی مردم

usboy

کاربر حرفه‌ای

من زدن فرهنگ امريكايي
چون من فرهنگ غرب رو خيلي بهش علاقه مندم
نميدونم شايد اين به اين دليله كه هيچكسي نيومده فرهنگ ايرانيان رو بهم ياد بده
ولي مطمئن هستم كه به فرهنگ اعراب و اسلامي علاقه ندارم
نگاه كنين فرهنگ رو افراد جامعه ايجاد ميكنن
وقتي ميگن فرهنگ جامعه بايد فرهنگ عامه مردم رو نگاه كرد نه فرهنگه حكومتداران
و مردم بايد آزاد باشن فرهنگشون رو انتخاب كنن
وقتي فرد دوست داره بشينه پاي فيس بوك يا بشينه پاي ماهواره يا بشينه كال آو ديوتي بازي كنه حتما ترجيح ميده اون فرهنگو
وقتي پسري دوست داره با دخترا بره خيابون يا دختري دوست داره با پسرا بره خيابون حتما دوست داره
نميشه اسم اينو گذاشت جنگ نرم
وقتي طرف فيس بوك رو ميزنه براي مردم خودش داره ميزنه
كسي اجبار نكرده مردمه مارو بشينن پاي فيس بوك
مطمئن باشين اگر آزاد ميذاشتن افراد رو تعداد بسيار زيادي حجاب نداشتن
هركس خودش فرهنگشو انتخاب ميكنه
پس شايد اين تعداد زياد افراد براشون يك نوع فرهنگ و هنجارهاي ديگه جذابتره
در جامعه هركس بايد آزاد باشه فرهنگ مورده علاقشو انتخاب كنه
و به كسي مربوط نيت
همونطور كه فرهنگ برگزيده ما به بقيه مربوط نيست
من دوست دارم فرهنگ امريكايي داشته باشم يكي دوست داره اروپايي يكي...
اين يك حقه كه بايد به افراد داده شه
اونوقته كه ميشه فرهنگ جامعه رو دريافت
من الان بگم من از فرهنگ غرب خوشم مياد،از موسيقيشون خوشم مياد،از لباساشون خوشم مياد و... همه ميان ميگن اوه غربزدس اين جاسوسه امريكايي و ...
اگر اينكه من سليقه ام اينجوريي به معنيه سرباز امريكايي بودن براي بقيه است من مشكلي ندارم بقيه ميتونن منو به عنوان سرباز امريكايي ببينن
اخوي:دوسته عزيز شما چندتا آهنگ هوي متال و راك و متال گوش دادي؟؟؟
از هر آهنگي كه گوش دادي چندبار متن آهنگ رو خوندي؟؟؟
چندبار تفسير متنه آهنگ رو خوندي؟؟؟
اگر نكردي اينكارا رو پس نظر نده براي هوي متال بندها
گروههايي مثله مناليكا اسطوره هاي موسيقي جهان هستند
برو هروقت ٥ تا آلبوم ازش گوش دادي بعد بيا تهمت بزن بگو شيطان پرست
نكته دوم بلفرض اينكه شيطان پرست باشن كه نيستن
ولي فرض محال
هركس براي خودش عقايدش محترمه
نبايد توهين كرد

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

بسم الله الرّحمن الرّحیم

مار بی حیایی همچنان در حال خزیدن است، و از سر و کول ملت ما بالا می رود.
یک روزی، اوایل دهه هفتاد، مد شده بود کمی مو ها را بیرون بریزند و مش کنند. آن موقع مانتو ها هنوز تا نزدیک قوزک پا می رسید.
کم کم مانتو ها آب رفت، پاچه ها آب رفت، شلوار های برمودا مد شد، روسری ها عقب می رفت، آستین ها کوتاه شد، آرایش ها غلیظ تر، شلوارها جین دو رنگ آمد، بعد شلوار های پاره، بعد شلوارهای چسبان رنگی ، الان هم که خانم ها کلا شلوار از پایشان درآمده.بلوز و جوراب شلواری تنگ می پوشند درزهایش از هم باز می شود. مانتو رفت و جایش بلوز و تی شرت آمد. لباس های چسبان و ساپورت و....کاری که رضا خان با زور می خواست انجام دهد با ماهواره بدون زور انجام شد. با این رویه کم شدن لباس پیش بینی می کنم در ده سال آینده خانم ها با شلوارک و تاپ در خیابان ظاهر شوند.

کار رسما در رفته است. دپگر نه گشت ارشاد نه سمینارهای رنگارنگ و نه کتاب و نه نشریه راه به جایی نمی برد. حکایت ما حکایت آن غورباقه ای است که در سماور روی آتش در حال پختن است و خودش هم ملطفت نیست چه بلایی دارد سرش می آید. باید یک بار دیگر قلبی صورت بگیرد. کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا که می گفتیم باید محقق شود. یک حرکت حسینی است ، یک حرکت انقلابی و جهادی است که می تواند این مردم سحر شده به خواب رفته را بیدار کند.
یک حرکت مردمی، یک جوشش از قلب برای انقلاب لازم است
شاید باز باید خون بریزد تا از آن لاله حیا بروید...شاید....

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از معصومه :
اما باید بشناسیم هویت مان چه بوده..اجداد ما چه میکردند ونتیجه اش چه بوده..ایرانی یا اسلامی..ببینیم خوبی هایش چه بوده..ضعف هایش چه بوده..در ایران تا چند دهه قبل زن و مرد با هم زندگی میکردند و دعوایی نبود ولی این نشان دهنده این نبود که کینه نیست ناراحتی نیست..همیشه زن باید کنار می امد..
ولی در کنارش دران سبک زندگی حیا بود..پاکدامنی بود..نه فقط برای زن.
حیا باعث کاهش اسیب های خانوادگی میشود..پاکدامنی مانع بیماری های روانی می شود..افسردگی ها هایی که در قرن حاضر شاهدیم از کم خوری و کم پوشی نیست..مشکل از جای دیگر است.اگر در قدیم افراد از حصبه و وبا و طاعون میمردند امروزه از تصلب شرایین و پرفشاری خون و دیابت..پس چه فرقی کرد این همه پیشرفت علم پزشکی..فقط بیماری های مسری و حاد از بین رفته و ما به جای شکرانه سلامتی فست فود میخوریم تا دچار بیماری های مزمن شویم

این حس از داخل تهی بودن که هر روز از درون ما زبانه میکشد جانشین کدامین حس در وجودمان شده..
اگر 10 بار با یک مانتو جلوی کسی ظاهر شویم بی کلاسیمو حتما باید مانتوی دیگری بخریم..اما میدانیم به تعداد کافی مانتو قابل پوشیدن داریم..کافی شاپ میرویم..با دوستانمان پول خرج میکنیم که کرده باشیم..و زن همسایه را در مرغ فروشی میبینیم که یک ران مرغ میخرد و میگوید پولش را فلان وقت خواهد اورد..زن همسایه از مادرمان پول قرض میگیرد تا سر ماه که یارانه ها را ریختند پس بدهد و بنده خدا سر موقع پس میدهد و هرچه مادر اصرار میکند که پول را نگه دارد میگوید خجالتش ندهد..کجاست زکات که نیازهای مستمندان را ادا کند? اسراف ..ندادن زکات..و در مثالی که ذکر شد حیا..
حیایی که زن همسایه دارد ایا ما داریم??اگر. چرخ روزگار بر وفق مرادمان نچرخد ایا صبر میکنیم و با سیلی سرخ میمانیم یا داد و هوار میکشیم?ایا ما هم سعی میکنیم عزتمان را حفظ کنیم یا دست جلوی هر کس و ناکسی جلو میبریم?برای پول..برای تفریح های زود گذرر همه را میفروشیم..ما هم بالاخره خصوصیات خوبی داریم ولی این خصوصیات در تک تکمان نیست...چند نفر از هم سن هایتان را میشناسید که وقتی جلوی تلوزیون باشند و فیلم مورد علاقه یا فوتبال ببینند و مادرشان بخواهد که به خرید بروند و یا بگوید یک لیوان اب برایم بیاور با کمال میل انجام دهند? چند نفر را میشناسید که اگر. دوستشان در حقشان بدی کرد با روی خوش به اصلاح بپردازند و ابروی دیگران را نبرند? چند نفر از ما شب ها تا صبح پای کامپیوتر و تلوزیونبم و صبح را چشمان باد کرده سر کلاس های درس دانشگاه و مدرسه با بی رمقی مینشینیم و منتظریم کلاس تمام شود..

.هم این که بعضی خصوصیات را از یاد برده ایم ایا وقت ان نیست که اگر از دینی پیروی میکنیم و مدعی هستیم که قبولش داریم کمی در این روزها بیندیشیم ایا ظاهرمان خداپسندانه است?ایا رفتار نیکو داریم?صبوریم?طعاممان پاک و طیب است?[nb]چون با کامپیوتر نمیام دستم میخوره اموشن آضافی میاد تو متن..گاهی هم یه تیکه از جمله نوشته نمیشه بعد بعضی جمله هام درب و داغون و بی معنی میشه..تقصیر من نیست..تقصیر این وسیله س. اصلاح شد این پست[/nb]
جواب این پست منو هیچکس نداد

usboy

کاربر حرفه‌ای

به نقل از اخوی! :
بسم الله الرّحمن الرّحیم

مار بی حیایی همچنان در حال خزیدن است، و از سر و کول ملت ما بالا می رود.
یک روزی، اوایل دهه هفتاد، مد شده بود کمی مو ها را بیرون بریزند و مش کنند. آن موقع مانتو ها هنوز تا نزدیک قوزک پا می رسید.
کم کم مانتو ها آب رفت، پاچه ها آب رفت، شلوار های برمودا مد شد، روسری ها عقب می رفت، آستین ها کوتاه شد، آرایش ها غلیظ تر، شلوارها جین دو رنگ آمد، بعد شلوار های پاره، بعد شلوارهای چسبان رنگی ، الان هم که خانم ها کلا شلوار از پایشان درآمده.بلوز و جوراب شلواری تنگ می پوشند درزهایش از هم باز می شود. مانتو رفت و جایش بلوز و تی شرت آمد. لباس های چسبان و ساپورت و....کاری که رضا خان با زور می خواست انجام دهد با ماهواره بدون زور انجام شد. با این رویه کم شدن لباس پیش بینی می کنم در ده سال آینده خانم ها با شلوارک و تاپ در خیابان ظاهر شوند.

کار رسما در رفته است. دپگر نه گشت ارشاد نه سمینارهای رنگارنگ و نه کتاب و نه نشریه راه به جایی نمی برد. حکایت ما حکایت آن غورباقه ای است که در سماور روی آتش در حال پختن است و خودش هم ملطفت نیست چه بلایی دارد سرش می آید. باید یک بار دیگر قلبی صورت بگیرد. کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا که می گفتیم باید محقق شود. یک حرکت حسینی است ، یک حرکت انقلابی و جهادی است که می تواند این مردم سحر شده به خواب رفته را بیدار کند.
یک حرکت مردمی، یک جوشش از قلب برای انقلاب لازم است
شاید باز باید خون بریزد تا از آن لاله حیا بروید...شاید....
اتفاقا چقدر خوب شده است
منكه به اميد همون روزي هستم كه شما ميگي با تاپ و شلوارك
همونطور كه هميشه ميگم هركس بايد آزاد باشه هرجور ميخواد لباس بپوشه

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

بدبختی ما این است که آرزوی جوان ما به جای آزادی معنوی و فکری، آزادی لباس و برهنگی هم وطنش است تا راحت تر امیال و غرایز خود را پاسخ گوید.
خاک بر سر ملتی که افق اندیشه اش شل شدن بند تنبانش باشد.

محمد دال

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شلمرود
شهر
شلمرود

به نقل از معصومه :
جواب این پست منو هیچکس نداد
هم می دانم چه می گویید هم نه!
فقط می دانم دنیای مدرن و ایضا پسا مدرن همه چیزمان را دارد ایلغار می کند و ما هم نمی توانیم کاری کنیم
من دوست داشتم در دهه 50 شمسی به دنیا می امدم
ولی چه می شود کرد؟
ما اکنون این جا ایم
در لوگوی سایت ارمیا(واسه رضا امیرخانی) امده:
آورده‌اند "جان‌مايه‌ي روزگار" چيزي است كه بازگشت به آن شدني نيست. فروپاشي آرام‌آرام اين جان‌مايه از آن است كه جهان به پايان خود نزديك مي‌شود. يك سال نيز، از همين رو تنها بهار يا تابستان ندارد. يك روز هم، به همين سان. بازگرداندنِ جهانِ امروز به صد يا چندصدسالِ پيش، شايد دل‌خواهِ آدمي باشد، اما شدني نيست. پس ارزنده است كه هر نسلي، آن‌چه در توان دارد، به كار بندد.

سكانسِ نوزدهمِ فيلمِ درخشانِ گوست‌داگ-متني برگرفته از كتابِ هاگاكوره از سده‌ي 18 ميلادي ژاپن نوشته‌ي تسونتومو ياماموتو. برگرفته از كتابِ خوبِ "زندگي در جهانِ متن" نوشته‌ي يعقوب رشتچيان

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

بسم الله الرّحمن الرّحیم

آیا علت شیوع شلوارهای فاق کوتاه و بلوز های کوتاه که کمر را نمی پوشاند می دانید؟
می دانید در قدیم چرا بستن شالی به کمر مرسوم بوده؟ از اعراب گرفته تا ژاپنی ها و زرتشتیان باستان؟

آیا جز بی حیایی، علت دیگری هم دارد؟
در چین مشکل باروری و جمعیت زیاد باعث شد تا حکومت چین برنامه های مختلفی برای کنترل جمعیت تنظیم نماید.
گفته می شود این مدل لباس ها هم در راستای همین منظور گسترش یافته است.
بستن کمر و گرم نگه داشتن آن باعث حفظ گرمای کمر و نیمه پایینی بدن می شود و قوه جـنس‍‌‍ی را نیز قوی نگه می دارد. ولی سرد شدن کمر جز بروز کمر درد و سردی پاها، فعالیت جـنس‍‌‍ی را هم کم می کند. نسلی که اینگونه لباس ها را می پوشند با مشکل ناباروری مواجه اند.
مد کردن این لباس خیانتی است در حق سلامت ملت ها
سبک زندگی وارداتی....

usboy

کاربر حرفه‌ای

به نقل از اخوی! :
بسم الله الرّحمن الرّحیم

می دانید در قدیم چرا بستن شالی به کمر مرسوم بوده؟ از اعراب گرفته تا ژاپنی ها و زرتشتیان باستان؟

در چین مشکل باروری و جمعیت زیاد باعث شد تا حکومت چین برنامه های مختلفی برای کنترل جمعیت تنظیم نماید.
بستن کمر و گرم نگه داشتن آن باعث حفظ گرمای کمر و نیمه پایینی بدن می شود و قوه جـنس‍‌‍ی را نیز قوی نگه می دارد. ولی سرد شدن کمر جز بروز کمر درد و سردی پاها، فعالیت جـنس‍‌‍ی را هم کم می کند. نسلی که اینگونه لباس ها را می پوشند با مشکل ناباروری مواجه اند.
سبک زندگی وارداتی....
اصن من موندم شما چكار دارين كه زنها حجاب دارن يا نه
اتفاقا اين شماها هستين كه بخاطر اينكه نميتونين غرايضتون رو كنترل كنين،زنها رو مجبور به داشتن حجاب ميكنيد
ماها به اين توانايي رسيدم كه وقتي يه زنه بي حجاب ميبينيم خودمون رو كنترل كنين
اما شماها چون توانايي كنترل ندارين زنها رو مجبور به داشتن حجاب ميكنين تا كار خودتون رو راحت كنين.

به نقل از اخوی! :
بسم الله الرّحمن الرّحیم

سبک زندگی وارداتی....
عزيزم زرتشتيان باستان ماله ٢٠٠٠ ساله پيشن
يعني تو دو هزارسال انتظار داري سبك لباسا فرق نكنه؟؟؟
الان به اين دليل شال نميبندن چون تو سرما ميشينن تو ماشين با بخاري روشن يا تو يك خونه گرم
عصر عقب موندگي بوده كه شال ميبستن
حالا قواي جنسي رو كم ميكنه كه چي؟؟؟
نكنه اينا حقه امريكاست كه جمعيت مسلمونو كم كنه؟؟؟
كره زمين ديگه اصن جا نداره
يعني فقط اينه كه سلامت ملتها رو از بين ميبره؟؟؟
اصلا اون سم هايي كه ايرانييا رو ميوه ها ميريزن
يا اين آلودگي هوا
يا اين پارازيتهايي كه دولت رو ماهواره ها ميندازه
يعني اينا همه سالم هستن
يعني نميدوني اين پارازيتها چه تاثير ناجوري رو اعصاب و به اصطلاح شما قواي جنسي داره؟؟؟؟؟؟
نميدونم شماها چرا همه چيو كه مربوط به كشورهاي ديگس بدون دليل علمي ميگين باعث نابودي سلامتي بشر و فلان و فلان ميشه
اما خودتونو نميبينين.

×دو پست متوالی ترکیب شد.

بالا