• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سربازان آمریکایی با شناسنامه ایرانی

شما الگوی زندگی تان، علایق تان، پوشاک و خوراک تان و...بیشتر به کدام فرهنگ شبیه است؟

• فرهنگ ایرانی اسلامی

رای‌ها: 26 48.1%
  • فرهنگ آمریکایی

رای‌ها: 26 48.1%
  • فرهنگ ایرانی

رای‌ها: 2 3.7%
  • فرهنگ اعراب

رای‌ها: 0 0.0%

• رای‌دهندگان
    54
  • شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی
هو القاهر
در دوران باستان کشور ها با ارتش فتح می شد.
در سده های اخیر میلادی، کشورها با عناصر خود فروخته و دست نشانده استثمار می شد.
امروز قلب ها و مغز ها تصرف می شوند.

امروز سربازان امریکایی را در خیابان های ایران می بینم که شناسنامه ایرانی در دست دارند و جد اندر جدشان ایرانی است.
سربازانی که خوراک و پوشاک و گفتار و کردارشان آمریکایی است.
کسی که اباحی گری می کند. دین گریزی می کند. حلال و حرام را در روابط اقتصادی و اجتماعی و سیاسی بر نمی تابد. ایده آلش جامعه مدنی و روابط آزاد است. عرف را بر شریعت ترجیح می دهد و عقلی جمعی بالاتر از وحی می داند.
می بینم رخت و لباسی که در امریکا طراحی می شود و اینجا بر پیکر این سربازان خود نمایی می کند.
می بینم فروشگاه های مواد غذایی به سبک امریکایی، فست فود و ساندوویچی و ...
امروز هم وطنم، همکلاسیم، هم خونم، آمریکایی است.
می بینم که بیننده این متن هم احتمالا یک سرباز نوجوان آمریکایی است.
قلب ها و مغز هایی که الگوی فکری و ذهنی شان امریکایی است امروز در داخل مرزهای ایران می جنگند. چه باید کرد؟

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی
پاسخ : سربازان آمریکایی با شناسنامه ایرانی

باز صد رحمت به نسل ما..من نمیدونم بچه هومونو باید چی کار کنیم ..بزرگ کردنشون توی فضایی که هیچ الگوی درست تربیتی با سن نزدیک بهشون وجود نداره..
مثلا ما الان با دوستامون زا فمیلای خوبمون نشست و برخواست میکنیم و گاها یاد میگیریم که تو جامعه هضم نشیم..بیچاره بچه ها مون..

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

مشکلات ، اختلافات ها زمانی شکل میگیرن که خودمون رو درست مطلق بدونیم و بگیم "ایرانی کسی است که... یا مسلمان فقط کسی است که ... یا فلان کس که فلان کار را میکند نه مسلمان است نه ایرانی!"
تفرقه بزرگترین عامل تخریب هر جامعه ای هست.
مهم ترین عامل پیشرفت احترام گذاشتن به حقوق دیگران و تلاش در جذب و اتحاد با بقیه مردم کشور هاست نه برتری جستن به اون ها... خصوصآ که وقتی موارد جزئی مثل نوع خوراک و پوشاک مطرح باشند... و باعث نشیم که مردم از کشور خودشون رونده شن و واقعآ یک کشور دیگر رو ترجیه بدند. اتفاقی که الان افتاده. و نتیجش فاجعه هایی مثل فرار مغز هاست.
باید سعی کنیم رضایت تمام اقشار جامعه رو جلب کنیم چون جامعه همون قدر به تک تک اعضاش احتیاج داره که اون عضو به جامعه. اگر ما دانشمندان و فیلسوفان و ادیبان و هنرمندان بزرگی نداشته باشیم و بهشون اجازه پیشرفت ندیم، همواره همین که هستیم خواهیم موند و کشوری مثل آمریکا با امکانات دادن و حمایت کردن از نویسندگان و هنرمندان خودش بیشتر از پیش دنیا رو خواهد گرفت...
ایرانی بودن یک تعریف ساده و واضح داره :‌هرکس در ایران به دنیا بیاد. وطن پرست بودن تعاریف متفاوتی داره برای هر فرد. بهتره به دیگران هم احترام بگزاریم

مطمعن باش آمریکا هم چیزی جز تفرقه نمی خواد و اگر دیدگاهمون رو عوض نکنیم و فقط به فکر سرکوب بقیه عقاید و نظرات باشیم چیزی جز عاقبت سوریه منتظر ما هم نیست. به دیگران به عنوان همسنگرت نگاه کن که اگر جنگ بشه ازت حمایت می کنند و باید ازشون حمایت کنی نه کسی که اسلحت رو سمتشون میگیری.

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران

من زدم آمریکایی چون حقیقت اینه البته تلخم هس همش به خاطر اینه که هیچکی نیومد فرهنگ کشورمون (حالا نه حتما اسلام)رو بهمون یا بده [-(

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از BrainDamage :
مشکلات ، اختلافات ها زمانی شکل میگیرن که خودمون رو درست مطلق بدونیم و بگیم "ایرانی کسی است که... یا مسلمان فقط کسی است که ... یا فلان کس که فلان کار را میکند نه مسلمان است نه ایرانی!"
تفرقه بزرگترین عامل تخریب هر جامعه ای هست.
مهم ترین عامل پیشرفت احترام گذاشتن به حقوق دیگران و تلاش در جذب و اتحاد با بقیه مردم کشور هاست نه برتری جستن به اون ها... خصوصآ که وقتی موارد جزئی مثل نوع خوراک و پوشاک مطرح باشند... و باعث نشیم که مردم از کشور خودشون رونده شن و واقعآ یک کشور دیگر رو ترجیه بدند. اتفاقی که الان افتاده. و نتیجش فاجعه هایی مثل فرار مغز هاست.
باید سعی کنیم رضایت تمام اقشار جامعه رو جلب کنیم چون جامعه همون قدر به تک تک اعضاش احتیاج داره که اون عضو به جامعه. اگر ما دانشمندان و فیلسوفان و ادیبان و هنرمندان بزرگی نداشته باشیم و بهشون اجازه پیشرفت ندیم، همواره همین که هستیم خواهیم موند و کشوری مثل آمریکا با امکانات دادن و حمایت کردن از نویسندگان و هنرمندان خودش بیشتر از پیش دنیا رو خواهد گرفت...
ایرانی بودن یک تعریف ساده و واضح داره :‌هرکس در ایران به دنیا بیاد. وطن پرست بودن تعاریف متفاوتی داره برای هر فرد. بهتره به دیگران هم احترام بگذاریم
منظور تاپیک فرار مغژ ها نیست،،مشکل شیوع لایف استایل امریکایی بین خانواده ها و جوانون ایرانی ست،،،تفاوت از زمین تا اسمون است..

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

به نقل از معصومه :
منظور تاپیک فرار مغژ ها نیست،،مشکل شیوع لایف استایل امریکایی بین خانواده ها و جوانون ایرانی ست،،،تفاوت از زمین تا اسمون است..
کامنت من کلآ درباره ی دیدگاه نویسنده تاپیک بود نه درباره ی سوال تاپیک. ولی اگر بخوایم در این باره بحث کنیم اول باید بفهمیم تعریف لایف استایل چیه ؟
برای مثال تفاوت لایف استایل امریکایی ، انگلیسی و فرانسوی یا ترکیه چیه ؟!

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

اول از همه یه نکته ای وجود داره و اون اینه که پایبندی به دین و مذهب اصلا ملاک داشتن یا نداشتن یک ملیت نیست و به ایرانی بودن یا نبودن ربطی نداره .
یک مسلمون هرگز نمی تونه به یک بی دین بگه من از تو ایرانی ترم و تو آمریکایی هستی .(در شرایطی که فقط تفاوت مذهب مدنظر باشه بقیه عوامل تقریبا ثابت باشه)
حالا باید بررسی کنیم که چرا جوون ها رو فرهنگ آمریکایی اینقدر جذب می کنه در حالی که فرهنگ اصیل ایرانی(منظور فرهنگ اسلام نبود) کمتر دیده میشه .
البته در حال حاضر آمریکا و اروپا قوانین اجتماعیشون نسبت به ما برتری های زیادی داره چون بر پایه ی اینه که هرکس با هر عقایدی حقش از اجتماع یکسانه و قوانین بر اساس سلایق و عقاید یه عده نیست . همیشه نباید هر فرهنگی مثل ما نیست رو بد ببینیم فرهنگ ما هم مطمئنا اشکالاتی داره
ممکنه فرهنگ دیگه ای در اون زمینه بهتر باشه پس لزوما الگو گرفتن در مواردی از یک فرهنگ دیگه بد تلقی نمیشه .
در مورد لباس و مد آمریکا و اروپا تبلیغاتشون بسیار گسترده هست و در دنیا صنعت مد دستشونه . شاید اگر در ایران هم روی سبک لباس های قدیمی ایرانی سرمایه گذاری می شد و طراحی های جدید و به روز شده ای با توجه به اونها صورت می گرفت و تبلیغات به روش خوبی برای جوانها وجود داشت لباس های آمریکایی و اروپایی اینقدر رواج پیدا نمی کرد .
در مورد اینکه آمریکا ایده آل خیلی از جوانهای ما شده الان اگر از 10 نفر بپرسید (حتی لازم نیست جوان و نوجوان باشن بزرگسال ها هم همینطورن) ترجیح میدادن در ایران بدنیا می اومدن یا آمریکا به جرئت میشه گفت بالای 7 نفر میگن آمریکا . من فکر می کنم تا حد زیادی مربوط به محدودیت ها و فشار هایی هست که در سال های اخیر وارد شده به مردم و باعث شده فقط بخوان ازش فرار کنن . شاید آمریکا اصلا اینقدر که فکر می کنن هم عالی و همه چیز خوب نباشه ولی کسی که تحت فشاره فقط میبینه فشار ها و محدودیتی که اینجا داره اونجا نیست دیگه بقیه چیزا رو در نظر نمی گیره . حالا وقتی نمی تونه از اینا فرار کنه سعی می کنه برای خودش شبیه سازی کنه .

*نظر سنجی تاپیک به نظر من ناقص هست . چون فرهنگ یک فرد لزوما این نیست که اگه ایرانی اسلامی نبود آمریکایی یا فرهنگ اعرابه ما فرهنگ ایرانی غیراسلامی هم داریم .

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از اخوی! :
البته شما یکی از همان سربازان امریکایی هستید که من می بینم. ایالات متحده به وجود شما افتخار می کنه.
هویت ایرانی اعتقادات ایرانی در طول صدها سال است. ایرانی ظلم ستیز علم دوست و با حیا ست.
و شما بیگانه پرست و اباحه گر نقطه مخالف حیا مداری هستید.
امثال شما با با ترویج فرهنگ امریکایی به ایران و هویت ایرانی خیانت می کنید. شما در حکم دشمن هم وطن عمل می کنید.
شما نه خدایید نه قاضی و اصلا در مقامی نیستید که بگید من قصدم چیه . همین که اینقدر به خودتون اجازه میدید وقیحانه دیگران رو قضاوت کنید کاری که در اسلام و اخلاق به شدت نهی شده نشون میدید که حتی به عقاید دینی که بهش ادعا دارید عمل نمی کنید و پایبند نیستید .
هویت ایرانی اسلام نیست . اسلام بخشی از عقاید بعضی از مردم ایران هست و اعتقاد در همه ی جوامع متمدن یک مسئله شخصیه . همونطور که حتی با گذشت هزاران سال کسی دقیقا نمی دونه کوروش کبیر پیرو چه مذهبی بود چون به قدری به همه ی مذاهب احترام می گذاشت که هیچ کس اون رو خارج از قبیله و طایفه ی خودش نمی دونست . بله ایرانی ظلم ستیز است و به دیگران زور نمی گوید و عقاید خودش رو هم به زور به کسی تحمیل نمی کند درست برعکس شما .
امثال شما هستن که ایران رو به بی تمدن بودن و استبداد در دنیا دارن مشهور می کنن و باعث میشن ایرانی که زمانی به کوروش کبیر و داریوش و تمدن پر شکوهی که اونها بنا کردن و داشتن اولین اساس نامه ی حقوق بشر معروف بود تبدیل بشه به یک کشور عقب مونده و بی تمدن جهان سومی و هم سطح نادان هایی مثل طالبان و القاعده . کاملا واضحه کی دشمن ایرانه و کی نیست .
شما توی هر بحثی حرفی برای گفتن ندارید شروع می کنید به توهین به طرف مقابل و نادان شمردن اون . من شخصا در مورد خودم تا الان سه مورد از این برخوردتونو دیدم . سعی کنید شبیه آدم های متمدن رفتار کنید . :)

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

خواهش میکنم در صحبتهاتون شخص رو مورد خطاب قرار ندید اینجا قراره در مورد یک موضوع بحث شه نه اینکه پست شما شبیه طالبانه پست اون یکی شبیه مامور سی آی ای .

پس فقط در مورد موضوع و خارج از شخص من و اون صحبت کنید تا کدورتیم ایجاد نشه ..

ممنون .

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

جنبه هایی از فرهنگ اومانیستی (غربی و شرقی)
---------
هنر و ادبیات مدرن (رمانتیسم، کلاسیسیزم، رئالیسم، ناتورالیسم، اکسپرسیونیزم، کوبیزم و دادائیسم)،
علم مدرن (آمپریسم، ساینتیسم، نگرش تکنیکی و...)،
دین مدرن (پوزیتیویسم و دین پراگمات و...)،
نظام سیاسی و شهروندی مدرن (ماکیاولیسم و سکولاریسم و شهروندی به جای مفهوم اخوت و برادری)،
نظام اقتصادی مدرن (بورژوازی و سوسیالیسم و...)،
تفکر مدرن (سوبژکتیویسم، پوزیتیویسم منطقی و...)،
نظام اجتماعی مدرن (طبقات اجتماعی مدرن همچون طبقه متوسط و بورژوا، بسط فردیت اجتماعی و...)
اطلاعات بیشتر
http://aviny.com/article/yadasht/91/08/zendegi-eslami-gharbi.aspx
-----------------
مصادیق زندگی امریکایی
خوراک : قهوه، چای،نوشابه، پیتزا، همبرگر، هات داگ، سوسیس و کالباس، مک دونالد، کافی شاپ، فست فود، کافه تریا، ...
پوشاک : شلوار جین، کت و شلوار، کلاه پهلوی، کراوات، شلوار برمودا، کفش های چراغ دار نایک، شلوارهای پاره (پانکی ها) ، کت و دامن، ....

حقوق الله یا حقوق بشر : منشور حقوق بشر بین الملل اصالت دارد و اسلام زیر مجموعه آن است.
اخلاق مداری یا اباحه گری: حلال و حرام نداریم. تشخیص خوب و بد صرفا به تشخیص عقل خود انسان است. همه چیز مباح است. رابطه حد و مرزش با تشخیص خود فرد است.
همجنس بازی : آنها مشکل دارند و حق دارند از راه های دیگر...
حجاب یا بی حجابی : ترویج برهنگی و بی حیایی از زمان رضا خان گاه با زور تفنگ گاه با کافه و بار گاه با فیلم و بازی رایانه ای
تعالی یا توسعه : توسعه (حرکت سینوسی عرضی به جای تعالی و بالا رفتن، یک توالی سنتی ، مدرن، سنتی ،مدرن ....( مدرن امروز سنتی فردا))
رشد یا غی : غی (لا اکراه فی الدین قد تبین الرشد من الغی)
خدامحوری یا انسان محوری : انسان محوری

شریعت مداری یا عرف مداری (لیبرالیسم) : لیبرالیسم
تعریف از آزادی: من تا آنجایی آزادم که آزادی شما را سلب نکنم. (تعریف نسبی)
مصداق عملی این تعریف یعنی اینکه اگر فردی با مادر شخصی رابـط‌‍ه جـنس‍‌‍ی داشت شوهر و فرزندان آن خانم حق هیچ حرفی ندارند چون این راضی و آن راضی گور پدر ناراضی.
نسبی گرایی یعنی تا آنجا که من راضی و تو راضی هرکاری خواستیم بکنیم نه اخلاقی نه خدایی نه حلال و حرامی.
اقتصاد : بر اساس تفکر Laissez-faire یعنی ولش کن، یعنی اگر دیدی فردی داشت در چاه می افتاد ولش کن، بگذار بازار آزاد هرکجا می خواهد برود مهم نیست اگر قشر محروم زیر چرخ دنده توسعه له شود. توسعه بر عدالت پیشی می گیرد و آخرش می شود جنبش تسخیر وال استریت
و....

تمام اینها مختصات فرهنگ امریکایی است
خودتان این هایی که نوشتم و آنهایی که خودتان می دانید را با گفتار وکردار اطرافیان تطبیق دهید تا این سربازان را بشناسید.
باید با این نفاق جنگید. تا کی در پوشش ایرانی علیه ایران رزم می کنند؟ می خواهند ایران را ایالت پنجاه و یکم از ایالت های امریکا کنند.
جنگ نرم فکر کردید یعنی چه؟ یعنی لباست، خوراکت، عقیده ات، موسیقی ات، هنرت ، معماریت، قوانین اجتماعی و تعاملات خانوادگیت می شود امریکایی و خودت خبر نداری.
دوران توپ و تفنگ تمام شده ، الان جنگ در میدان مدل زندگی است. به همین خاطر است که در فرانسه حجاب ممنوع است چون هجوم مدل زندگی اسلامی به آنجاست. البته این صحبت های من برای آنها که چیزی از جنگ نرم نمی دانند نامتعارف و شدید به نظر می رسد.
فرهنگ ایران اکنون فرهنگی مخلوط است. وضعیت کنونی با کدام یک از ادوار تاریخی گذشته در چند صد سال پیش یکی بوده است؟ فرهنگ هرچه جدیدتر باشد لزوما بهتر نیست که بگین چون جدید است بهتر است. همان طور که اروپا رنسانس کرد و به گذشته بازگشت کرد تا توسعه پیدا کرد ما باید به دوران شکوفایی تمدن اسلامی رجعتی تعالی طلب و نه توسعه طلب داشته باشبم.

ایران در هزاران سال عمر خود همواره مذهبی و خداپرست و خدا گرا بوده و نه لاییک و انسان گرا. ایرانی لا مذهب موضوعیت ندارد بلکه ایران غیر اسلامی مدلی پیشنهادی امریکاست برای تغییر رژیم ایران. ده ها سال است روی این قضیه کار کرده و امروز هم نتایج زحماتش را از زبان سربازانش می شنویم.
سرباز امریکایی حرف های انسان گرا می زند. تعریف نسبی آزادی را ترویج می دهد که در دل خودش حیا ستیز است. فرهنگ امریکایی انسان را محور همه چیز می داند و انسان از خودش به هیچ جا نمی رود. در فرهنگ امریکایی به تعداد افراد قبله وجود دارد و هرکس حول محور خودش حرکت می کند.
امروز باید بین فرهنگ بومی و فرهنگ مهاجم فرق قائل شویم. باید بین ایرانی و ایرانی زاده فرق قایل شویم. باید بشناسیم.

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

شهید مطهری. در کتاب خدمات متقابل ایران و اسلام ;اسلام را از ایران جدا کرده اند..وطن پرستی تا جایی که موجب حفظ مرزهای سرزمین الهی شود خوب و در کل وطن یک مسلمان اسلام است..هرجا که باشد مهم نیست بایددرجهت یاری درستکاران و صالحان و مومنین تلاش کند..

ما حق نداریم با دیگران از جبهه بالا سخن بگوییم..این که شما بدید..شما گول خورده و فریب خورده و مشتی خس و خاشاکید ایا نتیجه مثبتی در تفهیم مفاهیم خواهد داشت.. :-?
لحن ما باید متناسب با شنونده باشد لحن شما اگر خطاب به من بود برنمیخورد ولی هرکسی با لحن گفتمان شما اشنایی ندارد
ما برای وصل کردن امدیم. نی برای فصل کردن امدیم..

اما باید بشناسیم هویت مان چه بوده..اجداد ما چه میکردند ونتیجه اش چه بوده..ایرانی یا اسلامی..ببینیم خوبی هایش چه بوده..ضعف هایش چه بوده..در ایران تا چند دهه قبل زن و مرد با هم زندگی میکردند و دعوایی نبود ولی این نشان دهنده این نبود که کینه نیست ناراحتی نیست..همیشه زن باید کنار می امد..
ولی در کنارش دران سبک زندگی حیا بود..پاکدامنی بود..نه فقط برای زن.
حیا باعث کاهش اسیب های خانوادگی میشود..پاکدامنی مانع بیماری های روانی می شود..افسردگی ها هایی که در قرن حاضر شاهدیم از کم خوری و کم پوشی نیست..مشکل از جای دیگر است.اگر در قدیم افراد از حصبه و وبا و طاعون میمردند امروزه از تصلب شرایین و پرفشاری خون و دیابت..پس چه فرقی کرد این همه پیشرفت علم پزشکی..فقط بیماری های مسری و حاد از بین رفته و ما به جای شکرانه سلامتی فست فود میخوریم تا دچار بیماری های مزمن شویم

این حس از داخل تهی بودن که هر روز از درون ما زبانه میکشد جانشین کدامین حس در وجودمان شده..
اگر 10 بار با یک مانتو جلوی کسی ظاهر شویم بی کلاسیمو حتما باید مانتوی دیگری بخریم..اما میدانیم به تعداد کافی مانتو قابل پوشیدن داریم..کافی شاپ میرویم..با دوستانمان پول خرج میکنیم که کرده باشیم..و زن همسایه را در مرغ فروشی میبینیم که یک ران مرغ میخرد و میگوید پولش را فلان وقت خواهد اورد..زن همسایه از مادرمان پول قرض میگیرد تا سر ماه که یارانه ها را ریختند پس بدهد و بنده خدا سر موقع پس میدهد و هرچه مادر اصرار میکند که پول را نگه دارد میگوید خجالتش ندهد..کجاست زکات که نیازهای مستمندان را ادا کند? اسراف ..ندادن زکات..و در مثالی که ذکر شد حیا..
حیایی که زن همسایه دارد ایا ما داریم??اگر. چرخ روزگار بر وفق مرادمان نچرخد ایا صبر میکنیم و با سیلی سرخ میمانیم یا داد و هوار میکشیم?ایا ما هم سعی میکنیم عزتمان را حفظ کنیم یا دست جلوی هر کس و ناکسی جلو میبریم?برای پول..برای تفریح های زود گذرر همه را میفروشیم..ما هم بالاخره خصوصیات خوبی داریم ولی این خصوصیات در تک تکمان نیست...چند نفر از هم سن هایتان را میشناسید که وقتی جلوی تلوزیون باشند و فیلم مورد علاقه یا فوتبال ببینند و مادرشان بخواهد که به خرید بروند و یا بگوید یک لیوان اب برایم بیاور با کمال میل انجام دهند? چند نفر را میشناسید که اگر. دوستشان در حقشان بدی کرد با روی خوش به اصلاح بپردازند و ابروی دیگران را نبرند? چند نفر از ما شب ها تا صبح پای کامپیوتر و تلوزیونبم و صبح را چشمان باد کرده سر کلاس های درس دانشگاه و مدرسه با بی رمقی مینشینیم و منتظریم کلاس تمام شود..

.هم این که بعضی خصوصیات را از یاد برده ایم ایا وقت ان نیست که اگر از دینی پیروی میکنیم و مدعی هستیم که قبولش داریم کمی در این روزها بیندیشیم ایا ظاهرمان خداپسندانه است?ایا رفتار نیکو داریم?صبوریم?طعاممان پاک و طیب است?[nb]چون با کامپیوتر نمیام دستم میخوره اموشن آضافی میاد تو متن..گاهی هم یه تیکه از جمله نوشته نمیشه بعد بعضی جمله هام درب و داغون و بی معنی میشه..تقصیر من نیست..تقصیر این وسیله س. اصلاح شد این پست[/nb]

uranuscelona

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرز2
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک-طراحی کاربردی

ما از وطنمون به وقتش دفاع می کنیم ولی یه سری چیزا تو فرهنگمون باید تغییر کنه فرهنگ ما فرهنگ ایرانی امیخته با فرهنگ اعراب هست و من قبولش ندارم باید ایرانی اصیل باشه حالا که نمیشه دقیقا اونی که بوده باید در جهت پیشرفت قدم برداریم امریکایی ها این مسیر رو گذروندن ما هم بدمون نمیاد از این طرز زندگی

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

به نقل از uranuscelona :
ما از وطنمون به وقتش دفاع می کنیم ولی یه سری چیزا تو فرهنگمون باید تغییر کنه فرهنگ ما فرهنگ ایرانی امیخته با فرهنگ اعراب هست و من قبولش ندارم باید ایرانی اصیل باشه حالا که نمیشه دقیقا اونی که بوده باید در جهت پیشرفت قدم برداریم امریکایی ها این مسیر رو گذروندن ما هم بدمون نمیاد از این طرز زندگی

1- چه چیزهایی در فرهنگ ما باید تغییر کند؟ چرا؟ به سمت چه هدفی باید تغییر کند؟
2- فرهنگ اعراب چیست که با ما آمیخته است؟ آیا غیر مستقیم فرهنگ اسلامی را با فرهنگ اعراب یکی گرفته اید و می خواهید آن را جدا کنید؟ اسلام دینی جهانی فرا ملیتی و فرا نژادی است و منسوب و محصور کردنش به اعراب غلط است.
3-فرهنگ اصیل ایرانی چیست؟ فرهنگ قبل از اسلام که زرتشتی است. فرهنگ ابتدای اسلام که سنی است. فرهنگ قرون معاصر شیعی است و یک صد سال اخیر مورد هجمه فرهنگ اومانیستی است.

در همه اینها خدا محوری جزو ویژگیهای اصیل ایرانی است. خدا محوری مقابل انسان محوری است. اومانیسم یا انسان محوری در دل خود مدرنیسم، پست مدرنیسم، ترنس مدرنیسم. کمونیسم، لیبرالیسم و ناسیونالیسم و سیتنزیم (شیطان پرستی) را شامل می شود.
فرهنگ اصیل ایرانی چه زرتشتی چه اسلامی با همه اینها از ریشه مغایرت دارد. انسان محوری شرک است. شریک کردن انسان با خدا در پرستش. به گونه ای کفر است. پوشاندن حقیقت الوهیت الله حل حلاله

4-در ضمن ناسیونالیزم یا ملی گرایی جزو اندیشه های انسان محور مدرنیسم است. اصول انسان محوری با خدا محوری یکجا جمع نمی شود
بعدشم چرا می گویید نمی توان به فرهنگ اصیل ایرانی دست یافت؟ مگر شلیم یا کوریم یا کچلیم که نتوانیم ما می توانیم. این حرف بوی تسلیم می دهد.
5-امریکایی ها ابدا این مسیر را نگذرانده اند. آنها مسیر خداستیزی و انسان محوری و لذت محوری و پول پرستی را گذرانده اند.
نتیجه جنگ نرم هم این است که شما حب وطن را به حب دشمن تبدیل کرده اید.

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

خب....

به نظر من فرهنگ اسلام بدون ایران فرهنگ کم ارزشی بود...تمام دانشمندان و بزرگان اسلام(غیر از معصومین و معدودی علماء) ایرانی اصل بودن...و این امیختگی فرهنگ والای ایران باستان+برنامه زندگی درست و الهی تونست این فرهنگ رو بوجود بیاره....و حقیقتش اوج ایران بدون اسلام بوجود اومد و خب نیاز به تکامل داشت که از نظر من تکاملش اسلام ایرانیه... یعنی اسلامی که خودشو وفق بده با فرهنگ ایرانی..
برعکسش هم همینطور اسلام به تنهایی یک دین و برنامه زندگیه....وختی معنی فرهنگ پیدا میکنه که مردم و سرزمین ها رو بش اضافه کنیم... تا ایران نباشه تا عراق ونباشه تا عربستان و مصر و... نباشن اسلام نمیتونه اجرا شه...چون این مردمن که دین براشون میاد.....خدا دین اسلام رو واسه مردم و سرزمین ها اورد...پس حقیقتش اینه که فرهنگ اسلام باید خودشو با فرهنگ ایران سازگار کنه و این است اوج تعالی فرهنگ یعنی اسلام ایرانی.. نه ایران اسلامی که توهین به تاریخ و فرهنگ ایرانه.

رهاـbehemoth

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
زیست

به نقل از اخوی! :
جنبه هایی از فرهنگ اومانیستی (غربی و شرقی)
---------
هنر و ادبیات مدرن (رمانتیسم، کلاسیسیزم، رئالیسم، ناتورالیسم، اکسپرسیونیزم، کوبیزم و دادائیسم)،
دین مدرن (پوزیتیویسم و دین پراگمات و...)،
نظام سیاسی و شهروندی مدرن (ماکیاولیسم و سکولاریسم و شهروندی به جای مفهوم اخوت و برادری)،
نظام اقتصادی مدرن (بورژوازی و سوسیالیسم و...)،
تفکر مدرن (سوبژکتیویسم، پوزیتیویسم منطقی و...)،
http://aviny.com/article/yadasht/91/08/zendegi-eslami-gharbi.aspx
-----------------

اول چند تا نکته کوچیک در مورد صحبت شما:

رمانتیسم بیشتر در قرن نوزدهم رواج داشته تا قرن معاصر و تاثیر پذیری اون الان کمتره.
کلاسیسیسم: جنبش فکری قرن هفدهم که منظورش بازگشتن به اصالت گریکو رومن اروپایی بود. تاثیرش در دنیا امروزی خیلی کم رنگه و به ندرت می شه گفت بخش قابل توجهی از هنر و ادبیات مدرن باشه. چون سبک های تاثیر گذار معاصر مثل امپرسیونیسم یا مدرنیسم و یا کوبیسم به طور مشخصی سوژه های این سبک رو زیر سوال می برن.

ناتورالیسم رو برای اولین بار فیلسوف فرانسوی ژان ژاک روسو مطرح می کنه و مادر جنبش فکری قرن نوزدهم اروپاست و اواخر این قرن کم کم محو می شه و جاش رو به اکسپرسیونیسم می ده.

مفاهیم شهروندی و حکومت مردم سالار که کشور های اروپایی از اون بهره می برن در تضاد قابل توجهی با مفاهیم ماکیاولیسم که لزوم وجود عقل برتره داره. بنابراین نمی تونن هم زمان با هم دیگه جای داشته باشن. تصور من اینه که منظور شما از ماکیاولیسم اون برچسب معروفیه که به ارای ماکیاولی می زنن تحت عنوان "فیلسوف دروغ و فریب" که در اون صورت باید ببینیم که آیا غربی چنین رفتاری نشون می دن یا نه و جای بررسی داره.

تاثیر لیبرالیسم در تفکر اقتصادی غربی خیلی پر رنگ تر از سوسیالیسمه و مادر فکری تفکر اقتصاد غرب لیبرالیسمه.

خب بریم سر اصل مطلب:
مشکل اصلی ما اینه که نه خودمون رو درست می شناسیم و نه فرهنگ دیگران رو. بدبختی از اونجاست که با دست خودمون تاریخمون رو تحریف می کنیم. اون کسی که تاریخ هزار و چهارصد سال اخیرش رو نمی بینه کم تر از آدم خشک مغزی فقط تا هزار و چهارصد سال رو می بینه، کور نیست.
دلیل اصلی روی آوردن قشر عادی مردم ایران به فرهنگ غربی، اینه که هیچ کدوم از واژه های قشنگ "اخوت و برادری" رو نتیجه شون رو نمی بینن که هیچ مفاهیم بر عکسشون رو می بینن و اندیشه ای که ادعای مذهبی بودن می کنه و اخلاق رو معیار می دونه بی اخلاق ترین کار هایی رو می کنه که حکومت های گذشته انجام ندادن. کجای دین اسلام تجاوز به زندانی رو مباح می دونه؟ اون وقت انتظار داریم که مردم به این فرهنگ جذب بشن؟ من می دونم که مقصود اندیشه ملی مذهبی یک چنین فضاحت های اخلاقی و رسوایی های ننگینی که الان به بار اومده نبوده ولی چرا باید از بستر چنین اندیشه ای یک چنین رفتار هایی بیاد؟ لیبرالیسم آنها هم قرار بود به ازادی اقتصادی و شرایط کسب و کار برابر برسه ولی در عوضش نابودی کره ی خاکی و یا اختلاف طبقاتی شد. شاید باید به مردم حق بدیم که فرهنگ مهربان و الهی ما رو ول کنن و به سمت فرهنگ ملحد غربی برن. لا ال اون طوری بهتر می خورن و راحت تر زندگی می کنن.

و در ضمن روشنفکری عزیزمون چی پیش خودش فکر کرده که سکولاریسم و لیبرالیسم وحی مطلقن و جامعه جز در راستای این دو فرهنگ به تعالی نمی رسه؟ مشکلی که روشنفکران ما از بدو آشنایی با دنیای غرب داشتن این بود که غرب رو نشناختن و سعی کردن که اندیشه ی اون رو بفهمن. مفهوم لیبرالیسم و سکولاریسم برای اونها پر مفهومه که تاریخ پشت هم قرون وسطی و رنسانس و هزار جور طرز فکری مختلف رو تجربه کردن و به این اندیشه ها رسیدن و حالا تمدن ما آیا بدون پشتوانه ی فرهنگی این رو خواهد پذیرفت؟ و آیا اخلاقیه که قالب یک جامعه دیگه رو در قالب فرهنگ خودمون قرار بدیم؟ حتی با وجود اینکه اکثر مردم ایران الان خواهان سکولاریسم و لیبرالیسم هستن من نمی تونم بپذیرم که این ساختار ها ما رو به اصالت ایرانی بر گردونن.

به نظر من فرهنگ امروزی ما نه آمریکاییه نه ایرانی اسلامی. فرهنگ ما فرهنگ مردم پارادوکسیکالیه که تکلیفشون نه با خودشون و نه با گذشتشون و نه با تمدن های دیگه معلوم نیست و خدا به ما رحم کنه که با این دوگانگی می خواهیم چه کار کنیم.

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

به نقل از Mohammadreza128 :
خب....

به نظر من فرهنگ اسلام بدون ایران فرهنگ کم ارزشی بود...تمام دانشمندان و بزرگان اسلام(غیر از معصومین و معدودی علماء) ایرانی اصل بودن...و این امیختگی فرهنگ والای ایران باستان+برنامه زندگی درست و الهی تونست این فرهنگ رو بوجود بیاره....و حقیقتش اوج ایران بدون اسلام بوجود اومد و خب نیاز به تکامل داشت که از نظر من تکاملش اسلام ایرانیه... یعنی اسلامی که خودشو وفق بده با فرهنگ ایرانی..
برعکسش هم همینطور اسلام به تنهایی یک دین و برنامه زندگیه....وختی معنی فرهنگ پیدا میکنه که مردم و سرزمین ها رو بش اضافه کنیم... تا ایران نباشه تا عراق ونباشه تا عربستان و مصر و... نباشن اسلام نمیتونه اجرا شه...چون این مردمن که دین براشون میاد.....خدا دین اسلام رو واسه مردم و سرزمین ها اورد...پس حقیقتش اینه که فرهنگ اسلام باید خودشو با فرهنگ ایران سازگار کنه و این است اوج تعالی فرهنگ یعنی اسلام ایرانی.. نه ایران اسلامی که توهین به تاریخ و فرهنگ ایرانه.

فرهنگ اسلام با فرهنگ مسلمانان فرق داره. فرهنگ اسلام آن چیزی است که در قرآن آمده و معصومین به آن عمل کرده و دستور داده اند و بی عیب و نقص است.
ولی در مورد فرهنگ مسلمانان بله ایران آن را تقویت کرد. ایران ملت محکمی دارد. عقبه دارد. از ایران محکم تر آلمان را می توان مثال زد. در طول بیست سال بین جنگ جهانی اول و دوم دو بار جهان را به آتش کشید، هر بار با تقریبا با خاک یکسان شد ولی دوباره مثل ققنوسی از خاکستر خود سربرآورد. با اینکه جمعیت ایران و آلمان نزدیک به هم است ما در جنگ هشت ساله صد هزار فوقش سیصد هزار نیرو اعزام می کردیم و آلمان 5 میلیون 5 میلیون نیرو اعزام می کرد! الانم آمریکا می ترسه آلمان دوباره سربلند کنه محدودش کردن

ما الان بعد 1392 سال شمسی از هجرت به دلیل پتانسیل اجتماعی مان خوبی های اسلام را گرفتیم و خود را بالا بردیم مثل شنی که در صدف می افتد و از آن مروارید تولید می کند ایران با حمله اعراب آسیب دید ولی از تهدید به دست آمده چیزی بالاتر از فرصت ساخت و خودش را کشید بالا (مکتب چهارم امنیت ملی)
مصر هم مثل ما هزاران سال تمدن داشت ولی چون ملتش قوی نبود حتی زیانش را هم نتوانست نگه دارد. ما الان شعر های هزار سال پیش خود را راحت می خوانیم آن هم به فارسی.

در مورد زمین هم درست گفتی یک تمدن زمانی قوت داره که زمین داشته باشه مثل ملک سلیمان.
اسلام باید هم مردمی شریعت مدار، هم نظامی شریعت مدار، هم حاکمانی شریعت مدار داشته باشد ولی پایه چهارم آن زمین است به خاطر همین اسراییل رفت و زمین گرفت. چون بدون زمین اساس درستی نداشت.

البته حرفهای آخرت شبیه اسفندیار رحیم مشاییه، مکتب ایرانی و...یا صحبت اسلام برای ایران از حرفهای مهندس یازرگانه.
توجه داشته باشید : ما اسلام را برای ایران نمی خواهیم، ایران را برای اسلام می خواهیم.
بعدش هم اسلام فرا ملیتی است. برای تمام انسان هاست نمی توان آن را در ظرف یک ملت گذاشت و شخصی و محدود و انحصاریش کرد.
ما نباید اسلام را، برنامه خدا را با سنت های گذشتگانمان تطبیق دهیم و تغییر دهیم. بلکه باید فرهنگ باستانی و سنت خویش را به قرآن و عترت ارایه کنیم. اگر با اسلام جور بود بماند و اگر جور نبود سنت ما باید تغییر کند
فعلا باید بروم بقیه صحبت ها به زودی...

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

چرا تو گزینه ها فرهنگ ایرانی نداره ؟! چرا تفکیک نمیدید؟

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از اخوی! :

فرهنگ اسلام با فرهنگ مسلمانان فرق داره. فرهنگ اسلام آن چیزی است که در قرآن آمده و معصومین به آن عمل کرده و دستور داده اند و بی عیب و نقص است.
ولی در مورد فرهنگ مسلمانان بله ایران آن را تقویت کرد. ایران ملت محکمی دارد. عقبه دارد. از ایران محکم تر آلمان را می توان مثال زد. در طول بیست سال بین جنگ جهانی اول و دوم دو بار جهان را به آتش کشید، هر بار با تقریبا با خاک یکسان شد ولی دوباره مثل ققنوسی از خاکستر خود سربرآورد. با اینکه جمعیت ایران و آلمان نزدیک به هم است ما در جنگ هشت ساله صد هزار فوقش سیصد هزار نیرو اعزام می کردیم و آلمان 5 میلیون 5 میلیون نیرو اعزام می کرد! الانم آمریکا می ترسه آلمان دوباره سربلند کنه محدودش کردن

ما الان بعد 1392 سال شمسی از هجرت به دلیل پتانسیل اجتماعی مان خوبی های اسلام را گرفتیم و خود را بالا بردیم مثل شنی که در صدف می افتد و از آن مروارید تولید می کند ایران با حمله اعراب آسیب دید ولی از تهدید به دست آمده چیزی بالاتر از فرصت ساخت و خودش را کشید بالا (مکتب چهارم امنیت ملی)
مصر هم مثل ما هزاران سال تمدن داشت ولی چون ملتش قوی نبود حتی زیانش را هم نتوانست نگه دارد. ما الان شعر های هزار سال پیش خود را راحت می خوانیم آن هم به فارسی.

در مورد زمین هم درست گفتی یک تمدن زمانی قوت داره که زمین داشته باشه مثل ملک سلیمان.
اسلام باید هم مردمی شریعت مدار، هم نظامی شریعت مدار، هم حاکمانی شریعت مدار داشته باشد ولی پایه چهارم آن زمین است به خاطر همین اسراییل رفت و زمین گرفت. چون بدون زمین اساس درستی نداشت.

البته حرفهای آخرت شبیه اسفندیار رحیم مشاییه، مکتب ایرانی و...یا صحبت اسلام برای ایران از حرفهای مهندس یازرگانه.
توجه داشته باشید : ما اسلام را برای ایران نمی خواهیم، ایران را برای اسلام می خواهیم.
بعدش هم اسلام فرا ملیتی است. برای تمام انسان هاست نمی توان آن را در ظرف یک ملت گذاشت و شخصی و محدود و انحصاریش کرد.
فعلا باید بروم بقیه صحبت ها به زودی...

با تموم حرف هات بجز پاراگراف آخر موافقم.....

فرهنگ متعالی رو در رفتار معصومین میشه مصداق آورد و همچنین تعالی به قول شما فرهنگ مسلمانان(نه اسلام) رو در ایران بعد اسلام...

اما پاراگراف آخر:

اتفاقا دقیقا منظور من صحبت های جناب مهندس مشاییه ایشون با ظرافت خاصی مکتب ایرانی رو در برابر جمهوری ایرانی بوجود آوردن ...مکتب ایرانی بر پایه و اصول مبانی اسلامی ولی با موجودیت های ایران بنا شده.....این حرف شما کاملا نادرسته که ایران برای اسلامه...اتفاقا اسلام برای ایرانه...چرا که خداوند اسلام رو برای نجات بندگان فرستاد که ایرانیان هم جزو بندگان بودند یعنی اسلام اومد برای تعالی انسان که ایرانی هم یک انسان.
پس اسلام برای ایران و جامعه ی نمونه ایران اسلامی نیس چون دقیقا این بدین معنیه که ای تاریخ ایران تو ای فرهنگ ایران تو بدرد نمیخوردی بیا فرهنگ مارو بگیر ...نه اصلا برعکس اسلام ایرانی میگه این فرهنگ ایران این هم برنامه الهی برنامه الهی رو در برنامه خودت جا بده دقت کنید انسان محوری در کار نیست ...قرار دادن برنامه الهی در کاره

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

سلام،
لطفا با آرامش و صبر مطالب زیر را بخوانید بحث را به جای باریک کشاندند و توضیحش طول دارد.
تعریف مکتب :
هر گونه نظام منسجم از باورداشتها در يك حوزه معين مانند جهان بيني ويا نظام منسجم رفتاري در يك حوزه معين مانند اقتصاد را مكتب مي گويند. گاه نيز يك مكتب جامع هر دو وجه است . مثلا مكتب فلسفي مشائي نوعي نظام فكري و عقيدتي در عرصه خدا شناسي , جهان شناسي و انسان شناسي است . مكتب اقتصاد سرمايه داري نوعي نظام ارزشي -رفتاري در عرصه مناسبات اقتصادي بشر است ,و مكتب اسلام مجموعه منسجم و هماهنگي از جهان بيني توحيدي همراه با نظام ارزشي و رفتاري متناسب با آن است
http://maaref.porsemani.ir/node/2948

به بیان دیگر یک مکتب باید لایه های اول و دوم مرکزی این دایره را تکمیل کند.
107447_S7WQOxby.PNG

موسس مکتب ایرانی کیست؟ چه فلاسفه ای آمده اند و مبانی آن را نوشته اند؟ اصول مبانی آن چیست و از کجا گرفته شده؟ چه دوره تاریخی را شامل می شود؟ وجه تمایز مکتب ایرانی با مکتب اسلام چیست؟ ارزش ها و ضد ارزشها در این مکتب کدام اند؟
پس از بارتاب بحث مکتب ایرانی، همان موقع مهندس مشایی سعی کرد حرفش را پس بگیرد و قضیه را جمع کند. چنین مکتبی اصلا وجود خارجی ندارد!

مکتب ایرانی بر پایه و اصول مبانی اسلامی ولی با موجودیت های ایران بنا شده.
اصوال اسلام چیست؟ توحید عدل نبوت امامت معاد. اینها را می تواند به اسم ایران مصادره کرد؟ (نعوذ بالله) نکند پیامبر اسلام یک تهرانی بوده و از دامنه کوه های البرز مبعوث شده؟
موجودیت ایران چیست؟ یک سری منابع طبیعی + منابع انسانی + سنت و رسوم.
طبق تعریف، مکتب حوزه عقاید و ارزشها را پوشش می دهد پس منابع طبیعی و انسانی ربطی به مکتب ندارد. می ماند اندیشه ها و سنت و رسوم ایرانی یک قسمتش خرافات بوده یک قسمتش سنت های محلی یک قسمتش دین زرتشت. اگر قبول کنیم دین زرتشت الهی بوده اسلام ورژن آخر آن بوده پس دین زرتشت نمی تواند آن را کامل کند.
اگر هم آداب و سنن محلی منظور است اسلام برای جز حز زندگی دستور دارد و از لحاظ ظرافت های زندگی غنی است و نیازی به اداب و رسوم محلی ندارد.
دست آخر هم که چیزی از داشته های ایرانی باقی نماند! اسلام چیزی از ایران نگرفته بلکه چیزی به آن داده است. (فرهنگ مسلمانان فرق دارد).
مکتب ایرانی با تعریف شما هیچ موجودیتی از ایران نمی تواند داشته باشد فقط مصادره اسلام است به نام ایران!

در مورد بخش سوم صحبت های شما
اسلام برای ایران:
منظور از اسلام چیست؟ یک برنامه از سمت خداوند برای تعالی معنوی مادی بشر.
منظور از ایران چیست؟ 1- تکه ای از زمین که با خط روی نقشه مشخص می شود و منابعی طبیعی و معدنی در خود دارد؟ 2- حاکمان ایران 3- ملت ایران- 4- سیستم حکومتی ایران 5- مجموع همه آنها
جواب چیست؟
منظور از "برای" چیست؟ وقتی چیزی برای من است در راستای اهداف من حرکت می کند. حال دقت کنید :
1-برنامه زندگی خداوند در راستای اهداف تکه ای زمین؟ منطقی نیست.
2-برنامه زندگی خداوند در راستای اهداف حاکمان ایران؟ می شود استفاده ابزاری از عقاید مردم و وسیله ای برای تثبیت قدرت.
3-برنامه زندگی خداوند در راستای اهداف ملت ایران؟ باز اسلام می شود وسیله برای کسب قدرت و ثروت و مقام افراد خرد جامعه.
4--برنامه زندگی خداوند در راستای اهداف سیستم حکومت ایران؟ یعنی به شکل ساختاری و تعریف شده اسلام را به عنوان وسیله ای برای افزایش قدرت استفاده کنیم.
5-برنامه زندگی خداوند در راستای اهداف مجموع آنها؟ می شود دین خدا فدای دنیای مردم.

حالا این ها را بر عکس کنیم.
همه ما وسیله می شویم تا آنچه خدا فرموده محقق شود. ما قطعاتی می شویم در سیستم بندگی خدا تا جامعه مان به جامعه متعالی حرکت کند.

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

ما قطعات برای پیشرفت برنامه خدا نیستیم...برنامه خدا قطعه ای برای پیشرفت ماست...

دقیقا موردی که فرمودید دین خدا در خدمت پیشرفت ملت ایران درست است...

در مورد مکتب ایرانی اطلاعاتتون غلطه اینجا جاش نیست..بعدا در موردش تاپیک میزنم و کامل رفع ابهام میکنم.

بالا