• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات تحصیلی

aliamjadian

The Mighty Of Blue Dragon
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی کرمانشاه
شهر
کرمانشاه
سال فارغ التحصیلی
1397
من برا زیست یه مشکلی که دارم اینه که سوالو نمی تونم درست بخونم و منظورِ سوالو چپ می گیرم .
بذارین با یه مثال ساده توضیح بدم ، مثلا این جمله رو :
"ماهیچه های دارای ظاهر دوکی شکل مانند ماهیچه ی قلبی ، به صورت غیر اردای عمل می کنند"
خب این جمله درسته ولی من از اونجایی که چپ می گیرم فکر می کنم که سوال ماهیچه ی قلبی رو به عنوان یه ماهیچه با ظاهر دوکی شکل مثال زده و غلطش می گیرم :|
و 90درصد غلط هام تو زیست شناسی بر می گرده به همچین مواردی .
چه کنم ؟
واقعیتش اینه که همه این مشکلو دارن تست زدن زیاد مشکل شما رو برطرف میکنه تا حدودی باید به مطالعه تون دقت کنید هنگام خوندن یه متن برای خودتون توضیحش بدین و سوال بپرسین البته

Ho3ein.m

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1399
دوستان من یک مشکلی که دارم اینه که ترجیح میدم در روز ، یک درس و کامل بخونم تا این که چند تا درس و در یک روز بخونم . مثلا در روز یک عمومی و یک اختصاصی ، اینطوری تمرکزم بالاتره . اگه در روز چند تا درس تو برنامم بذارم احتمال اینکه اون چندتا درس و بخونم صفره
درصورتی که همه میگن این اشتباهه و باید در روز تنوع درس ها بالا باشه
هرکس مطابق باب میل خودش میتونه برنامه ریزی کنه.ولی بهترین راهش که توسط رتبه برتر ها ارائه شده ۳ الی۶ درس در روزه

• لایک
امتیازات: reyna
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
2020
بچه ها ممنون میشم کمکم کنید چجوری شیمی بخونم که پیشرفت زیادی داشته باشم

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
2020
تو آزمونایی ک میدی؛نقطه ی ضعفت رو چ قسمتاییه؟
بخش کوانتومی اونجا هایی که میگه لایه فلان عنصر دوره فلان گروه فلان من تا ۳۶حفظم ولی گاهی اوقات عدد اتمایی بیشتری میاد و سخته کارم

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
2020
سلام دوستان راستش در یه موردی میخواستم راهکاری یا اگه کسی همچین مشکلی داشته راهکارشو بده ممنون میشم.راستش من تا پارسال که هفتم بودم تو ریاضی و فیزیک فول بودم یعنی یه جورایی همه ی امتحان هام بیست بود ولی امسال از اول سال احساس میکنم یه چیزیو گم کردم موقع امتحان دادن کل همه سوال هارو متوجه میشم چی میخواد ولی نمیدونم از سر ترس یا استرسه به طور کلی امتحان رو خراب میکنم.خیلی سخته که بتونم کنترلش کنم تو مایه های ۲تا ۳ نمره افت کردم.تو خونه هم قبل امتحان هر چی سوال حل میکنم همش درست هیچ استرسی هم ندارم.ممنون میشم که راهنمایی کنید.
گلم من بر خلاف تو هفتم دانش اموز متوسطی بودم ولی سال بعدش جبران کردم و شدم کسی که هیشکی فکرش نمیکرد .خیلی از بچه ها هفتم براشون تجربه میشه الان رقبای پارسالت زیادن ،باید خیلی تلاش کنی اگه باز کمک خواستی بیا شخصی پیام بده در خدمتت هستم

Saghar1911

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۴
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
امام خمینی قزوین
رشته دانشگاه
مهندسی برق
سلام علیکم
اقا من از نهم شرو کردم ب شیطونی و درس نخوندم
روندم کاهشی شد
تا دهم
دهم ب خودم تکون دادم
خوندم
ولی نتیجه اون ک میخواستم نشد
اصن خ سخت شد شرایطم
باید زودتر میپرسیدم این سوالارو
ولی الان میگم
دوستان تفاوتای درس خوندن تو دبيرستان با راهنمايي برا شما چطور بود؟
من رشتم ریاضیه دهم که دیگه آخرشه ی کمکی بدین بگین چطور میخونید درسارو
مثلا خلاصه نویسی میکنید
روخونی میکنید
چ میکنید
ی سوال دیگم
اگر من این مدت ک تا یازدهم مونده سفتو سخت دهمو بخونم (که البته نمیدونم چطور بخونم) بعدا کارم موقع کنکور با ی دوره حله یا اینکه زهی خیال باطل بعد سال یازدهم همش پر؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
سلام دوستان
من امسال کلاس هفتم هستم و نوبت اول معدلم 20 شد
مستمر بهمن تا اسفندم هم 20 شدم
توی همه کلاس های آنلاین شرکت کردم و تمام فعالیت ها و تحقیق ها رو انجام دادم
تمام امتحان های پیش نوبتم خوب بوذ اما علوم و ریاضی رو خراب کردم
خب چیکار کنم؟؟کلاس آنلاین رو نمیفهمممم
الان موندم که قبول میشم یا نه؟؟؟
معدل زیر چند اخراج داره؟؟
یا هر درس زیر چند باشه باید شهریور امتحان بدیم؟؟
:-ss:(

اولا که نگران نباش معلما نسبت به فعالیت هات نمره ها رو درس میکنم با توجه به اینکه امتحانا هم آنلاین میدن
نمره قبولی بالا ۱۴ ( البته خود مدارس هم محدودیت های خاصی دارن )
نگران معدل هم نباش بهت اطمینان میدم ۷ سال بعد حتی یادت نیاد وقتی سال۷ ام بودی کجا بودی

خوب حالا برا مشکلت برا یادگیریت
ببین میتونی تابستون بشینی با یه سری ویدیو های آموزش کتاب های تست یا کمک دوستا و همکلاسی ها و خانواده اوت درساهایی رو که نفهمیدی برات توضیح بدن

چند تا تست راجب مدل یادگیریت هست امتحانشون کن نسبت به اونا انتخاب کن که چه مدل رسانه ای رو برا یادگیری انتخاب کنی ( از طریق بینایی شنوایی...)

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
سلام علیکم
اقا من از نهم شرو کردم ب شیطونی و درس نخوندم
روندم کاهشی شد
تا دهم
دهم ب خودم تکون دادم
خوندم
ولی نتیجه اون ک میخواستم نشد
اصن خ سخت شد شرایطم
باید زودتر میپرسیدم این سوالارو
ولی الان میگم
دوستان تفاوتای درس خوندن تو دبيرستان با راهنمايي برا شما چطور بود؟
من رشتم ریاضیه دهم که دیگه آخرشه ی کمکی بدین بگین چطور میخونید درسارو
مثلا خلاصه نویسی میکنید
روخونی میکنید
چ میکنید
ی سوال دیگم
اگر من این مدت ک تا یازدهم مونده سفتو سخت دهمو بخونم (که البته نمیدونم چطور بخونم) بعدا کارم موقع کنکور با ی دوره حله یا اینکه زهی خیال باطل بعد سال یازدهم همش پر؟
سلام
ببین درسهای پایه رو هر سال اگه تو سال خودش جمع کنی، برای کنکور مشکلی پیدا نمیکنی. یعنی اینکه تو باید درسای خودتو بخونی. بهتره که از درسی(درایی که تو کنکور هستن، نه تاریخ جغرافی) غافل نشی. کتاب درسی مرجع اصلیه برای خیلی درسا مثل شیمی و دینی. برای فیزیک و ریاضی کمتر اینطوریه. از یه کتاب مرجع درسها رو دنبال کن. جاهایی که مهمه خط بکش. نکات مهمو بنویس برای خودت. اگه سوالی حل میکنی سوتی میدی تو یه دفتری چیزی بنویس. اینطوری وقتی رسیدی آخر سال، یه کتابی داری که برای خودت شخصی سازی کردی و چند بار قبلا خوندیش و احتمالا حتی جای مطالب توی حافظه تصویریت مونده و کمکت میکنه.
یه کتاب تست خوبم اگه داشته باشی برای این درسها، کمک خوبیه. خیلی اینکه تو تایم بزنی رو فکر نکن. درسها رو به مرور بزن برای خودت (همه مثال های یه فصلو یه جا نشین حل کن. برای بعدا هم سوال نگه دار هر چند وقت یه بار مرور کنی) و نکات اینا رو هم سعی کن بنویسی که بعدا مراجعه کنی.
معدل مدرسه و ازمون پیشرفت تحصیلی و اینا هم چیزی نیست که بخوای ناراحت شی. شاید به عنوان انگیزه برای بهتر شدن استفاده کنی ازشون خوب باشه.

در نهایت (نمیدونم درسته بگم یا نه، برای اینکه حس نکنی عقبی میگم) اگه هیچ درسیو جمع نکردی و اینا، بازم فکر کنم تو سال کنکور جمع شدنیه. من سر المپیاد سه سال اخر دبیرستانمو(برا ما 4 سال بود دبیرستان) به جز فیزیک، تقریبا هیچی نخوندم و سال کنکور فقط فیزیکم خوب بود و حساب دیفرانسیل. ولی بازم تونستم ادبیات و عربی و دینی و شیمی و یقیه چیزای ریاضیو خوب جمع کنم، ولی خب فشار کار بالا بود دیگه. اگه هر سال رو سال خودش خونده باشی، خیلی راحت تری اونموقع و استرس کمتری داری.

مطالبم یه ذره پخش و پلا شد، ولی دونه به دونشو جدی بگیر و امیدوارم بهت کمک کنه موفق شی:))

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
سلام
ببین درسهای پایه رو هر سال اگه تو سال خودش جمع کنی، برای کنکور مشکلی پیدا نمیکنی. یعنی اینکه تو باید درسای خودتو بخونی. بهتره که از درسی(درایی که تو کنکور هستن، نه تاریخ جغرافی) غافل نشی. کتاب درسی مرجع اصلیه برای خیلی درسا مثل شیمی و دینی. برای فیزیک و ریاضی کمتر اینطوریه. از یه کتاب مرجع درسها رو دنبال کن. جاهایی که مهمه خط بکش. نکات مهمو بنویس برای خودت. اگه سوالی حل میکنی سوتی میدی تو یه دفتری چیزی بنویس. اینطوری وقتی رسیدی آخر سال، یه کتابی داری که برای خودت شخصی سازی کردی و چند بار قبلا خوندیش و احتمالا حتی جای مطالب توی حافظه تصویریت مونده و کمکت میکنه.
یه کتاب تست خوبم اگه داشته باشی برای این درسها، کمک خوبیه. خیلی اینکه تو تایم بزنی رو فکر نکن. درسها رو به مرور بزن برای خودت (همه مثال های یه فصلو یه جا نشین حل کن. برای بعدا هم سوال نگه دار هر چند وقت یه بار مرور کنی) و نکات اینا رو هم سعی کن بنویسی که بعدا مراجعه کنی.
معدل مدرسه و ازمون پیشرفت تحصیلی و اینا هم چیزی نیست که بخوای ناراحت شی. شاید به عنوان انگیزه برای بهتر شدن استفاده کنی ازشون خوب باشه.

در نهایت (نمیدونم درسته بگم یا نه، برای اینکه حس نکنی عقبی میگم) اگه هیچ درسیو جمع نکردی و اینا، بازم فکر کنم تو سال کنکور جمع شدنیه. من سر المپیاد سه سال اخر دبیرستانمو(برا ما 4 سال بود دبیرستان) به جز فیزیک، تقریبا هیچی نخوندم و سال کنکور فقط فیزیکم خوب بود و حساب دیفرانسیل. ولی بازم تونستم ادبیات و عربی و دینی و شیمی و یقیه چیزای ریاضیو خوب جمع کنم، ولی خب فشار کار بالا بود دیگه. اگه هر سال رو سال خودش خونده باشی، خیلی راحت تری اونموقع و استرس کمتری داری.

مطالبم یه ذره پخش و پلا شد، ولی دونه به دونشو جدی بگیر و امیدوارم بهت کمک کنه موفق شی:))

المپیاد فیزیکی بودی
من دارم برا المپیاد می خونم
میشه یه چن تا راهنمایی نکته ای برای راهنمایی بگی
بعد سال آخر که طلا نگرفتی و... چقدر طول کشید خودتو جمع کنی کنکور بخونی
بعد سخت بود کنکور خوندن بعد المپ؟

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
المپیاد فیزیکی بودی
من دارم برا المپیاد می خونم
میشه یه چن تا راهنمایی نکته ای برای راهنمایی بگی
بعد سال آخر که طلا نگرفتی و... چقدر طول کشید خودتو جمع کنی کنکور بخونی
بعد سخت بود کنکور خوندن بعد المپ؟
آره من المپیاد فیزیک بودم.
نکاتش که زیاده. ولی اولا المپیادو برا خودش بخون، نه اینکه مدال بگیرم فلانقدر درصد سهمیه داره و این چیزا. چیزایی که یاد میگیری توی مسیر، درسایی که میخونی، دیدی که بهت میده، اینا بعدا تو دانشگاه و زندگی به دردت میخورن. مهارت حل مساله و فکر کردن و تلاش کردن رو هرکسی نداره.
دوم اینکه سعی نکن همزمان درس مدرسه رو هم پیش ببری و وقت بذاری روش. از اینجا مونده از اونجا رونده میشی.
بعد دیگه یه برنامه ای باید داشته باشی و اگه معلمی داری که دوره رفته یا مسیر رو رفته و کارش المپیاده، کمک بگیر برای زمانبندی چیزا. مثلا کی مرحله یک بخونی، کی مرحله دو بخونی، کی سوال دوره حل کنی. همه اینا مهمه. و خب باید وقت زیادی هم بذاری روی این چیز. شده از مدرسه بزنی هم باید اینکارو بکنی. حالا الان که مدرسه هم مجازی شده:))
من مدال که نگرفتم هیچی، ازمایشی که کامل انجام داده بودم رو (جوابام تا سه رقم اعشار عین خود باشگاه بود) 15 نمرشو ندادن از 20 نمره. و فکر کنم 7 نمره با کف فاصله داشتم. باشگاهم رفتم پیش اون یارو استاد فیزیک شریفه که اونموقع مسئول المپیاد فیزیک بود. (بهمن ابادی بود فکر کنم) و جواب سربالا داد و اصلا بررسی نکرد و اعضابم خرد شد کلی. همون موقع نتایج یکی از اقواممونم فوت کرده بود و کلاسای کنکور مدرسه هم دو هفته بود شروع شده بود. من از همچین شرایط شروع کردم کنکورو.
ولی خب هدفم چیزی نبود که با مدال نیاوردن نابود شه. تیر اخرم کنکور بود و باید هرچی میتونستم میذاشتم. هر چند که اون قبول نشدنه، مثل یه خاری تو گلو میمونه. هضم نمیشه هیچوقت، ولی همیشه میسوزنه ادمو. ولی خب کمرنگ میشه برات وقتی دانشگاه و رشته ای که میخوای قبول میشی.
این شد که از همون روز اول کنکورو درست شروع کردم. مشاور مدرسه گفت چی میخای بخونی؟ گفتم مکانیک شریف. گفت باید همه چیزو بخونی و خوبم بخونی. گفت باشه همه کارا رو کردم ولی خب شب کنکور تا صبح بیدار بودم و اینطوری شد. هرچند الان خیلی راضیم:))

MmmSampadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1405
سلام بنده فردا عربی دارم و خب به این یکی توجه نکنید چون مشکل این نیست من پس فردا امتحان ریاضی دارم و دو مشکل هست
1 من دست به کتاب نزدم تا الان :|
2 تو کلاس انلاین اصلا به معلم ریاضی گوش ندادم :)
چطور بخونم تو این مدت کم :|

|تا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
سلام بنده فردا عربی دارم و خب به این یکی توجه نکنید چون مشکل این نیست من پس فردا امتحان ریاضی دارم و دو مشکل هست
ویدئو ها رو اگه هست با سرعت دو برابر گوش بده و اگه دوستات جزوه نوشتن بگیر و سوال های جزوه رو حل کن:-? و بعدشم مثلا ۴ تا در میون تست بزن از منابعی که داری یا اگه تکلیف داشتی و حل نکردیشون این در اولویته.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
پارسه
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
Used to Bio
رشته دانشگاه
CS
من نمی‌تونم مغزمو متقاعد کنم که سرکلاس آنلاین عین آدم بشینم و به درس گوش بدم یا حتا فعال باشم...
چیکار کنم؟ :///

00000000

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
...
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
1234
من نمی‌تونم مغزمو متقاعد کنم که سرکلاس آنلاین عین آدم بشینم و به درس گوش بدم یا حتا فعال باشم...
چیکار کنم؟ :///
اینو توذهنت داشته باش که:
وضع تا یک سال دیگه حداقل همینه مگر اینکه معجزه ای چیزی بشه.
یه سری کارا مثل نوت برداشتنم تا یه حدی تاثیر گذاره.

hypnos

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
انتظار...
من پارسال خیلی خوب نبودم ( اولین سال ورودم بود) اما امسال با توجه به جریان کلاس خیلی خوب دارم پیش میرم و از خودم راضیم....اما نمی دونم چه کنم که انگیزه ام نره. چند روز اصلا نمی تونم درس بخونم چون یه سری امتحان گذاشتن برامون و فشار تقریبا زیاده. چی کار کنم انگیزه ام برگرده؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی
به نظرم کتاب درسی بعدم جزوه به کلاسا شاید نرسی :-"

00000000

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
...
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
1234
سلام من از وقتی وارد پایه دهم و سمپاد شدم افت تحصیلی خیلی شدیدی داشتم، طوری که اگه قبلا هیچی نمیخوندم و 20 میگرفتم، الان میخونم و 14 میگیرم. اگه قبلا رتبه اول دوم مدرسه میشدم، الان جزو ضعیف ترینا هستم. تقریبا دارم از خودم ناامید میشم. میشه یکی بیاد کمک کنه و بگه چی کار باید بکنم؟ اصلا این اوضاع درست شدنی هست؟
سلام
ناامید شدن نداره که.معمولا به خاطر اینکه حجم درسا بیشتر میشه و کلا سبک درسا تو دبیرستان فرق می کنه بچه ها معمولا دچار مشکل میشن .
یه ذره طول میکشه عادت کنی دستت بیاد چجوری درسا رو بخونی.چقد باید بخونی.
پارسال مدرسه که از ما قلمچی گرفت به جز دینی و فک‌کنم شیمی بقیه درسای من زیر ۵۰ بود:))تازه من دوره یکم هم سمپاد بودم.ربطی به ورودی جدید بودنت نداره.
اگه درسا رو خوب یاد میگیری احتمالا مشکلت زیاد تمرین نکردنه
واسه ی درسات یه کتاب تست متوسط رو به بالا (بسته به سطح خودت )بگیر و کنار درسای مدرسه که معلمتون درس میده بگیر و شروع کن به کار کردن.
اگرم مشکلت یادگیریه که خب بگو چه درسیه کمک کنیم دیگه:-"

Karin

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Farzanegan
شهر
Urmia
سال فارغ التحصیلی
99
دانشگاه
بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام من از وقتی وارد پایه دهم و سمپاد شدم افت تحصیلی خیلی شدیدی داشتم، طوری که اگه قبلا هیچی نمیخوندم و 20 میگرفتم، الان میخونم و 14 میگیرم. اگه قبلا رتبه اول دوم مدرسه میشدم، الان جزو ضعیف ترینا هستم. تقریبا دارم از خودم ناامید میشم. میشه یکی بیاد کمک کنه و بگه چی کار باید بکنم؟ اصلا این اوضاع درست شدنی هست؟
تا ی بازه ای طبیعی هستش افت تحصیلی ولی خب از اونجایی ک کاملا متوجه هستی میخوای شرایطت بهترت شه
خب ببین
کلا درس میخونی نمراتت کم میشه یا کم تسلطی یا کلا خوب میخونی نتیجه نمیده؟
تست میزنی کلا یا ن ؟
کتابکار یا کتاب تست داری؟
درسای معلمارو کامل متوجه میشی؟ فقط ب اون بسنده میکنی میری ازمون میدی یا امتحان میدی کم میشه درصد یا نمراتت؟
اینارو تعیین تکلیف کنی راحت تر میشه متوجه منظورت شد

بالا