• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات تحصیلی

آرش.

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهریار
شهر
شهریار
سال فارغ التحصیلی
1389
تلگرام
آقا المپ کامپیوتر یا ریاضی؟
بخوام کلاس دهم یا یازدهم بدم از کی بوخونم؟

از همین ساعت و همین دقیقه ملزومات کار رو پیدا کنی و منتظر آینده ای که مشخص نیست افکارت چی هستن اون زمان و امکاناتت چی هستن نباشی به نظر این برادرت:)!....

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
کامپیوتر مرحله دوم با کمال تعجب قبول شدم
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
سلام
میخواستم بدونم مهندسی پزشکی جرو زیر شاخه های تجربیه یا ریاضی؟
( نمیدونم جای درستی این سوال رو مطرح کردم یا نه تاپیک مرتبط تری پیدا نکردم )
جایی که باید می گشتی دفترچه کنکورا بوده
صرفا با سوابق تحصیلی کنکور 97 از تجربی هم می شده رفت ولی در اصل از ریاضی بعد اطلاعات درست حسابی در موردش جذب کن بعد برو مهندسی پزشکی رو هم بخون

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
آقا المپ کامپیوتر یا ریاضی؟
بخوام کلاس دهم یا یازدهم بدم از کی بوخونم؟
هر دو رو با هم بخون هر دو رو با هم بده

(اینا رو می گم به خاطر اینه که کنکور رو آخر خوب می کنی این جوری)

behnaz81

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید رجایی
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
ازالان میشه منازع یازدهمو بگین واسه ریاضی؟ بعد این کتابایی که پایه ان واسه دوازدهم بگیریم یا یازدهم؟

mohammadsaleh40

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گناباد
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
دانشگاه
پردیس شهید بهشتی مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
ازالان میشه منازع یازدهمو بگین واسه ریاضی؟ بعد این کتابایی که پایه ان واسه دوازدهم بگیریم یا یازدهم؟
اصلا احتمالش هست این قدر مألفا در مورد کنکور تا موقع شما مطمئن شن که نسل کتابای پایه منقرض شه همش بشه جامع کنکور.

ریاضی ریاضی ها از دم نشر الگو از نظر من یه بنده خدایی که قبل کنکور خیلی شاخ بود دم از جامع نردبام خیلی سبز می زد ولی خوب الآن از گفتن رتبش امتناع می کنه بازم باید ازش پرسید جامع خیلی سبز یا نه دیگه همون نشر الگو
در مورد هندسه همه اتفاق نظر دارن که نشر الگو برای حسابان نشر الگو خوبه (نکته مهم تو حسابان تمرین خوب و زیاده که تو نشر الگو این دو تا هست بقیه انتشاراتا به اندازه کافی تمرینت نمی دن یه سری کتاب هم هست سطحش یا خیلی پایینه یا خیلی بالا یا همه چیز متکی به درس نامش ولی تو ریاضی خودت باید با تمرین به چیزی برسی)

behnaz81

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید رجایی
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
اصلا احتمالش هست این قدر مألفا در مورد کنکور تا موقع شما مطمئن شن که نسل کتابای پایه منقرض شه همش بشه جامع کنکور.

ریاضی ریاضی ها از دم نشر الگو از نظر من یه بنده خدایی که قبل کنکور خیلی شاخ بود دم از جامع نردبام خیلی سبز می زد ولی خوب الآن از گفتن رتبش امتناع می کنه بازم باید ازش پرسید جامع خیلی سبز یا نه دیگه همون نشر الگو
در مورد هندسه همه اتفاق نظر دارن که نشر الگو برای حسابان نشر الگو خوبه (نکته مهم تو حسابان تمرین خوب و زیاده که تو نشر الگو این دو تا هست بقیه انتشاراتا به اندازه کافی تمرینت نمی دن یه سری کتاب هم هست سطحش یا خیلی پایینه یا خیلی بالا یا همه چیز متکی به درس نامش ولی تو ریاضی خودت باید با تمرین به چیزی برسی)
الانم تا من تو تبلیغا دیدم جامع کنکوره اینا هر پایهرو جدا جدا دارن؟ یعنی مثلا فصلای دهمو میگه تستاشو جدا میگه یا کلا تست ترکیبیه فقط؟
واسه عمومیا و درسای فیزیک و شیمی نگفتین ها
بعد چند تا منبع بگیریم؟؟ یکی کافیه؟

F@RN@Z

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 2
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
زیست شناسی سلولی و مولکولی
نظام جدیدی هایی که امسال کنکور دادین بهترین منابع برای دروسی که داشتین چی بود مخصوصا ۴درس اختصاصی لطفا کامل راهنمایی کنین ممنون
واینکه بهترین گام به گام کدام کتابه کلاغ سفید یا دروس طلایی؟
برای زیست من چون المپیاد خونده بودم از کنکور خیییلی دور بودم اون اوایل و خب مطالبِ متفاوتی رو نسبت به کتابای درسی خونده بودم، اما چیزی ک کمکم کرد این بود که اول الگو درسنامه ی بعضی درساشو خوندم(درسته غلط زیاد داره، اما خوب اصلِ مطلبو جا میندازه برات) و بعدم کامل تست هاشو زدم که بنظرم خیلی خوب بود
بعدم مهر و ماه و میکرو طلایی رو زدم و برای جمع بندی هم خیلی سبز جامع(سوالاش خیلی اسونن ولی برای مرور کامل کتاب خوبن بنظرم)

برای شیمی من خیلی سبز رو پیشنهاد میکنم(بیشتر درسنامش) ، با اینکه خیلی راحته ولی برای کنکور کفایت میکنه، من میکرو هم زدم ولی اصلا تاثیرِ خوبِ خیلی سبز رو نداشت و زود رهاش کردم

ریاضی مهر و ماه و خیلی سبزو کار کن اول، بعدم موج آزمون

فیزیک هم به هیچ وجه ازش غافل نشو چون یه سبک خاصی از سوالات رو ک یاد بگیری، به راحتی میتونی یه درصدِ خیلی بالا بزنی، من میکرو زدم و با اینکه اسون بود ولی خوب تونستم نتیجه بگیرم ازش

F@RN@Z

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 2
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
زیست شناسی سلولی و مولکولی
تا قبل عید سال یازدهم برو المپیاد (کاری که رتبه 40 کنکور ریاضی (20 منطقه دو ) کرد)

این جانب هم کلاسیش بودم.
نمیشه صرفا بخاطر اینکه یسری از المپیادیا نتیجه ی خیلی خوبی تو کنکور گرفتن بقیه رو به این سمت راهنمایی کرد.. چه بسا کسانی که از لحاظ درسی خییییلی خوب بودن ولی چون از لحاظ روحی به اندازه ی بعضی ها قوی نبودن، بعد از المپیادشون نتونستن خوب برای کنکور بخونن و شکست خوردن

احسان از نوع قیچی ساز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی 1
شهر
تبریز/قم
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
بارهم نمیدونم
رشته دانشگاه
فیزیک محض / ریاضی محض
المپیاد را برای مدال نروید
لذت بخش ترین بخش المپیاد همین خوندن کتب رفرنس وحل مسئله است
مثلا المپیاد فیزیک که مطمئن مدال نمیارم توش ولی به خاطر همون حل مسئله میدم و خوندن کتاب مرجعش ، البته اگر مدرستون واقعا دبیر خوب میاره شما مثل من شل نکنید و سراغ کار دیگه هم مثل موسیقی وفلسفه وادبیات و... برید در کنارش مثلا یکم المپیاد بخونید اگه مدرستون دبیر میاره جدی بگیرنش وبا عشق بخونید تا موفق بشین تو اون حوزه(البته فقط مدرسه نیست برای اینکه رفتم تو حوزه های دیگه فعالیت کنم دلیل دارم )
.......................................................................................................................
یکی از بدی ها مدال المپیاد که هر سری تو شورایعالی میخوان جمعش کنند نمی تونن همین سهمیه مدال چرا یکی که میخواد مثلا مهندسی برق یا مکانیک بخونه باید المپیاد ریاضی بده یا المپیاد فیزیک یا .....
اونی که فیزیک میده سهمیه تحصیل در رشته فیزیک و اون یکی در رشته مربوطه مثلا المپیاد کامپیوتر رو برا مهندسی کامپیوتر وریاضی هم برای ریاضی محض تا المپیاد (که تبدیل شده) مثل کنکور نشه

Dictator

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
...
سال فارغ التحصیلی
1400
من حفظیاتم افتضاحه ینی افتضاااااااح
به انداره ای که حتی وقتی یه پاراگرافو خوندم و میرم پاراگراف بعدی بعد دو دقیقه میبینم قبلیه رو اصن به کل فراموش کردم
حتی این مشکل به مسئله هاییم که حل میکنم سرایت کرده فرضا ۳۰ تا تست شیمی میزنم میرم ۵ مین استراحت کنم برگردم وقتی بر میگردم انگاری تاحالا این تستارو تو عمرم نزدم حتی راه ها و فرمولارو هم فراموش میکنم تو همون ۵ دقیقه بعدش هم کلی طول میکشه تا دوباره لود شم-_-
لطفا کمک کنین اصن دیگه دارم افسرده میشم از این مشکل

Hananamdar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحيه ١ تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
المپياد نانو مدال نقره
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
تجربى
من اولش با اقتدار ميگم من يه هدف دارم!!!بايددد شروع كنم درسمو بخونمممم!!!!!

دو دقيقه بعد از باز كردن دفتر;;)

مامان اين گوشيه منو نديدى اين ورا...؟؟؟:D

يعنى اوج تلاش و كوشش

Kosarsh9

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین ۲
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
هنر
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی
حس درس و مدرسه ندارم
به زور مشق مینویسم:///

• لایک
امتیازات: PMW

Otaku.ir

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
آمل
سال فارغ التحصیلی
1402
درکش خیلی بام مشکله
تو مبحث خاصی مشکل داری یا نه اصلا ازونایی هستی که تا فیزیکو میبینی انگار زبون آدم فضایی هاست و کلا ازش زده شدی؟
اگه اولیه که فیزیک درس تقریبا یا کاملا نرمیه با دو تا فرمول و درک دو سه تا جمله یک ساعت خوندن بقیه ش میاد دستت اگه دومیه که بشین با خودت فک کن که مشکلت از اولِ اول کجا بود که حلش کنی وگرنه اگه تا همین الان مشکلتو حل نکنی در آینده خیلی نزدیک،شاید یکم و شایدم خیلی زیاد تو مشکل بیوفتی منم اوایل هفتم تقریبا همچین مشکلی داشتم سریع به حالت عادی برگشتم و مشکلم رفع شد و تو اون زمان هم داشتم به مشکل میخوردم ولی یکم با خودم دودوتا چهار تا کردم نشستم یکم برای فیزیک وقت گذاشتم مشکلم حل شد،مشکلات درسی کلا این شکلین که یه بخش کوچیکو مشکل داری این مشکل دو سه سال میمونه و بزرگتر میشه میری نگاه میکنی میبینی اصلا مشکلت خیلی چیز ساده ایه و یک دفعه کل کارت راه میوفته اول قشنگ عیب یابی کن و خودت تصحیح کن بعد اگه کارت راه نیوفتاد حتما پیش مشاور تحصیلی یا ... برو چون مشاور خیلی به آدم کمک میکنه.

thinker

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید رجایی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
نمی دونم چرا ولی چندوقته که میرم سره امتحان بیشتر سوالارو نمی تونم حل کنم ولی و قتی میرم خونه و سوالا رو برسی میکنم خیلی سریع میتونم حلش کنم.لطفا راهنمایی کنید .باید چه کنم؟

Ghobaad

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
سمپاد یزد
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1300
نمی دونم چرا ولی چندوقته که میرم سره امتحان بیشتر سوالارو نمی تونم حل کنم ولی و قتی میرم خونه و سوالا رو برسی میکنم خیلی سریع میتونم حلش کنم.لطفا راهنمایی کنید .باید چه کنم؟
فرق سر امتحان و خونه فک کنم اصلش زمانه. تو خونه بعد یادگرفتن یه مبحث، تست زماندار بزن

زمستون

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سبزوار
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
Alz
رشته دانشگاه
زیست
سعی کن فضای کلاس و امتحانو برای خودت ایجاد کنی . یعنی مثلا با همون فرم ، یکی رو بگو بیاد مثل مراقب وایسته بالا سرت ( دقیقا بالای سرت ) ، قبلش بهش بگو 10 دقیقه قبل از تموم شدن وقت هی بهت استرس وارد کنه بگه " وقتت داره تموم میشه ها " " 10 دقیقه دیگه بیشتر وقت نداری هاا" .....

mahta.e

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
امیرکبیر
تلگرام
اینستاگرام
بهتریت کار میتونه شبیه سازی شرایط باشه
ولی درکل این موضوع میتونه دلایل مختلف داشتا باشه مث عدم تمرکز استرس ترس از حجم زیاد سوالات عدم تسلط کافی ب محبث که همه اینا با شبیه سازی اون فضا ب مرور زمان درست میشه

بالا