• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دستبند بافی [بافتِ گره]

آیا با ایده‌ی دستبندبافی به نفع بنیاد کودک موافقید؟

• بلی.

رای‌ها: 72 94.7%
  • خیر.

رای‌ها: 4 5.3%

• رای‌دهندگان
    76

mona*

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
پایتخت تاریخ و تمدن!(Hamedan DC!:D)
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : دستبند بافی [بافتِ گره]

بچه ها من خیلی سفت گره میزنم :)) هم باعث میشه پدر انگشتام دراد :-" هم اینکه خیلی دیر پیش میره :-"

بعدشم اینکه من طرح آلفا (آفبا :)) :-") بلد نیستم :D یکی توضیح بده!

باتشکر فراوان از ایجاد کننده ی تاپیک :-"

اها راستی این الگوهایی که نصفس رو من بلد نیستم چجوری ادامه بدم!یه دوستی چن صفه قبل توضیح داده بود من نفهمیدم :-" :-"

@مهسا:واسه اینکه یادت نره کجایی:الگو رو تو گوشیت سیو کن ، روی همون ردیفی که میبافی زوم کن ، کم کم برو جلو.اینجوری عمرا یادت نمیره کجایی :D

swz

کاربر فوق‌حرفه‌ای

به نقل از پری‌ناز :
اون آموزشی که تو سایت برای دستبندهای آلفا گذاشتن (این)خیلی خوبه و تصاویرش هم کاملا واضحه. البته این برای آلفای دورنگه؛ یعنی چند تا رشته ی همرنگ به عنوان زمینه ی کارتونه و یه رشته ی خیــلــی دراز (که من دورِ ماژیک می پیچمش :D) به یه رنگ دیگه، که طرح رو تشکیل میده.
توی الگوهای آلفا، هر خونه نشون دهنده ی یه گره ـست.

برای این طرح:
45323.gif

9 تا رشته ی مشکی و یه رشته ی سفید بلند لازم داریم.

توی ردیف اول هیچ خونه ی سیاهی نداریم و با خیال راحت، شروع می کنیم رشته ی سفید رو از سمت چپ روی تک تکِ رشته های سیاه گره میزنیم(مثل گره ی فوروارد)

وقتی رشته ی سفید به سمت راست(انتهای ردیف) رسید، دوباره برمیگردیم و حالا از راست به چپ روی سه تا رشته ی اول گره میزنیم(مثل بکوارد میشه دیگه!) که میشه سه تا خونه ی اول که سفیدن و باید گره ی سفید داشته باشیم. به خونه ی چهارم(رشته ی سیاهِ چهارم) که میرسیم، گره مشکیه. پس به جای سفید، چهارمین رشته ی سیاه رو برمیداریم و روی رشته ی سفید گره ی فوروارد میزنیم (توی این ردیف، سفید رو داریم راست به چپ گره میزنیم، پس وقتی به خونه ی مشکی رسیدیم، مشکی رو چپ به راست روی سفید گره میزنیم. یعنی اگه هم توی ردیفی باشیم که سفید رو داریم چپ به راست گره میزنیم، گره ی مشکی باید مخالفش باشه، راست به چپ)
خونه ی بعدی سفیده، پس سفید رو روی مشکی گره میزنیم(راست به چپ) و گره ی بعدی که مشکیه، باید اون رشته ی مشکی رو چپ به راست(یا فوروارد) روی سفیده گره بزنیم. سه تا گره ی بعدی هم سفیده، که یعنی رشته ی سفید رو روی سه تا رشته ی مشکیِ آخر، گره میزنیم.

وقتی به آخرِ ردیف دوم رسیدیم، دوباره برمیگردیم و رشته ی سفید رو از چپ به راست گره میزنیم و به همون ترتیب به هر خونه ی مشکی که رسیدیم، مشکی رو روی سفید گره میزنیم.

به همین سادگی، به همین خوشمزگی، آلفا. :-"

به این خوبی توضیح داد آلفا ( :)) ) رو، نفهمیدی یعنی؟ :-"

برای اونایی که نصفه‌ـس مثل این:

24.gif

ببین مثلا توی این یه بار که از رو الگو ببافی، گلبهی ( اولی از سمت چپ ) یکی میاد اینورتر، یعنی جای زرد، خب حالا ادامه ی گلبهی رو از روی زرد میری، یعنی بعد اینکه دوبار از رو الگو بافتی باید در انتها گلبهی‌ـت روی B باشه، پس میای بالای نقشه میبینی، اونجا سبزه، پس از روی سبز ادامه میدی، همین طوری اگه بری بعد از اینکه هشت‌بار از روی الگو بافتی، گلبهی دوباره میاد سرجای خودش. :D

فهمیدی آیا؟ :-" :D

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

به نقل از مهسا² :
یعنی شما یه لحظه نقشه رو نگاه می‌کنین بعد می‌بافین؟ عععَ. 8->
می‌گم هنوز عمق‌خنگیت من رو نفهمیدید ها!
من نقشه جلورومه٬ هر یه‌گره که می‌زنم بعدی رو نگاه می‌کنم٬ بعد اتفاقاً بلند بلند هم می‌گم "حالا آبی رو با سبز گره می‌زنیم٬ بعد اون یکی آبی رو به قرمز گره می‌زنیم٬ بعد این قرمزو ول‌ش می‌کنیم اصلاً." بعد ده‌بار گره رو باز می‌کنم دوباره از اول. :)) آخرش هم یه‌جا می‌بینم باید سبز رو به آبی گره بزنم ولی آبی‌م اون‌وره سبز این‌یکی ور! :)) :-درجه‌ی خنگی. :-"
ابَرانسان باید باشه اونی که همه ی نقشه ها رو یه لحظه نگاه کنه و حفظ بشه. :-او :-"
بعضی نقشه های ساده یا نقشه هایی که همه ی گره هاش با یه روند ثابت و آسون تکرار میشه رو خودبخود دو سه بار ببافی حفظ میشی و دیگه نقشه نیاز نیست.
یه سوزن خیاطی کنارت داشته باش که اگه وقتی گره ای رو اشتباه میزنی دنبال آدم ناخون دار نگردی، با همون سوزنه بازش کنی !
دو یه تا ردیفِ اولو که حواستو جمع کنی و سر هر دونه گره همه ی ترتیب رشته هارو چک کنی که اشتباه نباشه، بقیه ش تقریبا حله. :D چون معمولا همون دو تا ردیف اوله که ممکنه به هم بریزه (هنوز رشته ها درست به هم گره نخورده ن که با زبون خوش به ترتیب بمونن و هی نخوای صاف و صوفشون کنی)
[منم اعصاب دستبندای پَهنو ندارم؛ نیم ساعت باید با ردیف اولشون کلنجار برم تا درست شه. :-" #-o]
همیشه هم یه چشمت به نقشه باشه حتی اگه فکر میکنی میدونی که الان چیو باید به چی گره بزنی، بازم چک کن. :D

Samaneh.Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
کرج
مدال المپیاد
مدال نقره‌ی المپیاد نجوم‌و‌اخترفیزیک ..
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

با تشکر از شما و تاپیک خوبتون ! منم اقدام کردم !!

فقط بچه ها ، بین دونه ها فاصله میفته :-< سفت تر گره باید بزنم ؟ مشکل اینه ؟! آخه وسطشم سعی کردم سفت گره بزنم باز همون شد ، فاصله دار !

الان تموم شده این اما حس میکنم این فاصله ها دستبندو غیرتمیز! نشون میده :-< :-ته وسواس دیگه درست بشو نیست ؟!

بچه ها راستی ، به نظرم تو این سایت هم طرح های خوب پیدا میشه

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

به نقل از Samaneh.Z :
با تشکر از شما و تاپیک خوبتون ! منم اقدام کردم !!

فقط بچه ها ، بین دونه ها فاصله میفته :-< سفت تر گره باید بزنم ؟ مشکل اینه ؟! آخه وسطشم سعی کردم سفت گره بزنم باز همون شد ، فاصله دار !

الان تموم شده این اما حس میکنم این فاصله ها دستبندو غیرتمیز! نشون میده :-< :-ته وسواس دیگه درست بشو نیست ؟!
همه ی گره ها رو به یه اندازه سفت کن. یکی سفت یکی شل نباشه.
وقتی داری گره میزنی، اون حرکتِ اولِ گره (یعنی نیمه ی اولِ گره) رو سعی کن جوری بزنی که جای گره رو پر کنه و فاصله ی زیادی نیفته [خودمم نمیدونم درست گفتم که منظورم چیه یا نه :-"""] یعنی بیشتر همون نصفه ی اولشه که مهمه.
اصلا دو سه تا دیگه ببافی خودت دستت میاد. :D

F@hime

فهـــیمه
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی‌‌شیمی

اگه طرحمون ردیفای تکرار شونده‌ش ( :D ) مثل این اینقدر زیاد باشه٬ باید نخ بیشتری برداشت یا همون هفتاد هشتاد سانت بسه؟ :D

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

به نقل از فهــــیمه :
اگه طرحمون ردیفای تکرار شونده‌ش ( :D ) مثل این اینقدر زیاد باشه٬ باید نخ بیشتری برداشت یا همون هفتاد هشتاد سانت بسه؟ :D
هیچ فرقی نداره. چون الگوهای کوتاه ترو هم چند بار تکرار میکنیم تا اندازه بشه. ولی مثلا همین الگو، پنجاه تا ردیف داره و همه ی پنجاه تاشو که ببافید ممکنه از مچتون بزرگترَم بشه. :D
پس اندازه شو مثل الگوآی کوتاه بردار مگر اینکه خیـــلــی پهن باشه!

scare

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهاردانگه
شهر
تهران
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
متالورژی استخراجی

اینجانب یه کنکوریه بیکار ، نشستم اولین دستبند خودمو بافتم. انقدر فری تایم داریم ما. :-" بعد شد این :

15072013118_1.jpg

بعد من افسرده شدم چون شبیه مدل اصلی نشد. :-< بعد فقط بگم این عکس پائینیه دروغ میگه ؛ اصلا نخا انقد شیک و ناز کنار هم وا نمیستن. :-< L-: بعد این خود نخاش چند رنگه ینی یه قسمت قرمزه یهو ابی میشه ؛ بعد من ازینا پیدا نکردم. :-<
به نقل از گلـــ ناز :

قضیه اینا چیه؟؟؟! :-?

یه نکته اینکه به ظاهر زشت و فریب دهندش نگا نکنید. تو دست خوشگله. صد بار جلو آینه امتحانش کردم. :-" بعد این مقدار برا یه مچ 15 سانتیه. :D

jh.hamideh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
B!N@b
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

من فک میکنم اگه میخواین مثلا نخ قرمزتون بشه آبی بهش یه نخ آبی گره بزنید این طوری میتونید هی رنگارو عوض کنید ...

swz

کاربر فوق‌حرفه‌ای

به نقل از SN|O|W WH!TE :
من فک میکنم اگه میخواین مثلا نخ قرمزتون بشه آبی بهش یه نخ آبی گره بزنید این طوری میتونید هی رنگارو عوض کنید ...

گره بزنیم، اون گره می‌مونه، اذیت میکنه موقع بافتن، ممکنه هم طرح‌ـو خراب کنه حتی . :-"

jh.hamideh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
B!N@b
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از ღ پـــــــت ღ :
گره بزنیم، اون گره می‌مونه، اذیت میکنه موقع بافتن، ممکنه هم طرح‌ـو خراب کنه حتی . :-"
خب میفته پشت دستبند دیگه اون وقت نه دیده میشه و نه اذیت میکنه!!

swz

کاربر فوق‌حرفه‌ای

به نقل از SN|O|W WH!TE :
خب میفته پشت دستبند دیگه اون وقت نه دیده میشه و نه اذیت میکنه!!

آره؛ ولی موقع بافتن، گیر می‌کنه و اینا، من خودم امتحان کردم، بد نشده ولی موقع بافتن اذیتم کرده.
...

Passenger.

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1394

ویرایش کردم چون مشکلم حل شد!
ولی سر این مدل هنوز مشکل دارم خوب چون این آلفا چند رنگس و من نمی دونم باید چی کار کنم!
فقد آدرس اون سایت خارجی رو ندین من فارسی شو به زور میفمم چه برسه به انگلیسی :-" :-"
اینم طرح مدلش که یکم سخت می باشد به نظرم!

برای آلفا دو رنگ اون رشته درازرو باید چقد گرف؟
....
نقشه این مدل هم اگه دارید بزارید! خعلی نازه!

و این:

F@hime

فهـــیمه
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی‌‌شیمی

swz

کاربر فوق‌حرفه‌ای

شقایق س.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان - فرزانگان ناحیه یک
شهر
زابل - کرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
فردوسي مشهد
رشته دانشگاه
مترجمي زبان فرانسه

من الان به عنوان دوّمین دسبند [ :-"] دارم ایشون رو میبافم ;;)
بعد این رنگاش که مثه همن رو هِی همش قاطی میکنم :-< رج ِ پنجم الان :-" نخند آقا ، تازه کارم :-"
چیکار کنم قاطی نکنم؟!

گفتن ِ «لایک به تاپیک» مونده بود رو دلم،بعد هی میدیدم سحر میگه اسپم ندین ُ اینا،نمیگفتم ، حالا لایک به تاپیک :دد

×من الان بیخیال ِ اون شدم فعلاً ، اساتید ِ محترم گفتن به عنوان ِ دومی سخته و اینا :-"
بعد کاشف به عمل اومد که کلاً رنگایی که مثه همن رو قاطی میکنم ، تکلیف چیست؟! :-"

Passenger.

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1394

به نقل از ღ پـــــــت ღ :

دیدم بالای دستبندات قفل درست کردی گفتم اگه می تونی یاد بده!
چون تو تار و پود یه طوری توضیح داده بود من اصلا نفمیدم!
اصن این قفل نقشه نداره؟!

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه