• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

گاهنامه مشاوره ای

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
بار ها و بارها تصمیم برای شروع دوباره بگیر..!

تو این مدت بار ها اومدم دست به قلم(کیبورد) شم این متن رو بنویسم..
اما هی میگفتم زوده..هنوز لازم نیست..ولی طاقت نیوردم..و در هر حال در این لحظه شروع به نوشتن کردم.. :)

2-3 هفته توپ خوندی و از کارت راضی بوده..ولی این هفته دوتا برنامه مهمونی(خانوادگی!!!) یا گردش با دوستان به پستت میخوره و تایم مطالعه ات رو کم میکنه..همین میشه دلیل بر بی انگیزگی برای درس خوندن تو ادامه هفته..میگی این چه وضعشه؟مگه دانش آموز کنکوری اینجوری درس میخونه؟

بعد 2-3 ماه خسته میشی..پیش خودت میگی اصلا بیخیال کنکور..هر چی شد شد..تایم مطالعه ات کم میشه..و بی انگیزه میشی..

و خلاصه انواع مدل هایی که از حس بی انگیزه شدن بیاد

یه چیزی میخوام بگم..اگه نمیگفتم شاید دیرتر خودت میفهمیدیش یا اصلا نمی فهمیدی..

اونم اینه که توی این راه طولانی کنکور .. "همه" و با تاکید "همه" یه جاهایی کم میارن..
یه جاهایی عقب میکشن..یه جاهایی خسته میشن..

میدونی کی بازیو میبازه آخرش؟
اونی که پیش خودش فکر کنه رتبه های خوب کنکور هیچ وقت خسته نشدن..هیچ وقت عقب نکشیدن..
چون فکرش غلط بوده..همین فکر غلط هی باعث میشه پیش خودش فکر کنه منکه دارم خسته میشم پس رتبه خوب نمیشم..من حتما ضعیفم که خسته میشم...

شاید پیش خودت بگی من دیگه از حد گذروندم..شاید پیش خودت بگی با بقیه فرق داری..چون هر هفته ات همینجوریه..تو هر هفته ات یکی دو مورد بی برنامگی پیش میاد که باعث میشه کل هفته خراب شه..

ولی بذار بهت بگم..

تو مثل بچه ای هستی که تازه داره راه میفته..هی میخوره زمین..هی پا میشه و باز ادامه میده..
اولش شاید زیاد بخوره زمین..ولی خودشو نمیبازه..انقدر دوباره شروع میکنه تا بالاخره راه رفتن رو یاد میگیره..
تو هم باید انقدر دوباره شروع کنی تا منظم و با برنامه درس خوندن رو یاد بگیری..

پس:
هر وقت عوامل بیرونی یا درونی(مثلا خسته شدن) باعث شد ساعت مطالعه ات بیاد پایین خودتو نباز..به این فکر کن که بهترین رتبه ها هم یه جاهایی تو راهشون خسته شدن..ولی زود خوشونو جمع و جور کردن..و خودشون نباختن..
پس تو هم همینکارو بکن..پیش خودت بگو من همون رتبه خوبه قراره بشم که زود خودشو جمع و جور کرد..

نذار یه روزه مرده برات بشه یه هفته مرده..
نذار یه هفته مرده برات بشه یه ماه مرده..
و ....

sheitoon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
rafsanjan
دانشگاه
ایران
رشته دانشگاه
ارتوپدی فنی
پاسخ : گاهنامه مشاوره ای

خب تاپیک و حرفای بچه ها واقعا عالیه...
منم تجربه هامو میگم:
هیچ درسی رو و هیچ مبحثی رو کنار نذارید.همه چی رو بخونین.خوب هم بخونین.درست یه برنامه ی بلند مدت تنظیم کنین که نزدیک عید شد نگین نمیرسم فلان چیزو نمیخونم مثلا اگه توی ریاضی مثلثات رو کنار بذارید بیچاره میشید چون توی مباحث دیگه مثلا دنباله تصاعد مشتق حد و... مثلثات رو ترکیبی میدن اسون هم هستش بعد کلی ضرر میکنیند...
شما رو بخدا درسایی که میخونین عمقی یادشون بگیرین .تند تند نخونین که مثلا این فصل تموم شه برم فصل بعدی بعد این کتاب تموم شه برم کتاب بعدی.یاد بگیرین.به مطالب گیر بدین.به خصوص شیمی شیمی شیمی.تا چیزیو نفهمیدین نرین مبحث بعدی
کتاب بازی نکنین.نرین فروشگاه ببین مثلا ست کتاب شبمی هاتون تکمیل نشده برین 5 کتاب شیمی بخرین بندازین گوشه اتاقتون.مثلا شیمی اموزش فقط مبتکران(برای فصل محلولها پیشنهاد میکنم بیشتر بدانیدایی که برای المپیادیا اومده بخونین.فرمولاش اسونه.)اما تستای نبتکران رو خیلی قبول ندارم.زیادی سختن.
حالا که بخث شیمی شد یه چیز باید بگم اینکه اغلب مولفان کتابای شیمی شیمی رو از روی شیمی مورتیمر مینویسن پس عین همن.فقط یکی 4 جمله اضافه کرده یکی کم کرده.مثلا مهر و ماه و مبتکران عین همن.فقط مبتکران بیشتر توضیح داده.پاسخنامشم تشریحیه.ولی مهروماه برخلاف اونچیزی که روی جلدش نوشته(با پاسخنامه کاملا تشریحی)بعضی سوالاش پاسخ تشریحی نداده.من که میخواستم بخونم مجبور بودم دوردنیا رو بذارم کنارش سوالای کنکور رو توش تطبیق بدم از روی مهروماه تست بزنم پاسخنامه دوردنیا رو بخونم تا بفهمم چی به چیه.
زیاد کلاس نرید.کلاساتونو تا قبل عید تموم کنید.حتما کتاباتونو تا قبل از عید تموم کنید
همایش بازی ممنوع...اینا همش تبلیعاته و طمع کردن برای جمع اوری پول...با اینکه بیشترین درصد اختصاصیم فیزیک بود اما اگه فیزیک رو خودم جمع بندی میکردن تا 20درصد میتونستم بیشتر بزنم.اما همایش فیزیک این فرصت رو از من گرفت.
کتاب "معجزه ی ذهن برای رسیدن به ارزو ها" رو پیشنهاد میکنم
قران شبی حداقل یک صفحه...ببین معجزه میکنه.از من گفتن بود
تغذیه:خرما.گردو.کشمش فراموش نشه
قید سیر و ترشی و چیزای ترش رو بزنین.البته بعد از عید....1ماه مونده به کنکور ماست دوغ کشک اصلا....(با اینکه الان ماست میخورم ولی هنوز عقده ی ماست نخوردنای قبل از کنکور رو دلمه :()
بعضی از بچه ها هستن(از همگی پوزش میخوام)کرم دارن میخوان روحیه خراب کنن.کنارشون نشینین. به حرفشون گوش ندید.فقط قصدشون اینه که شما رو تخریب کنن روحیه تونو ضعیف کنن و یه رقیب حذف کنن که خودشون برن جلو...خب کرم دارن دیگه...توجه نکنین چرت میگن.
من ازمون کانون رو پیشنهاد میدم
یه نکته :دوستاتونو روحی و درسی کمک کنین تا خدا 3-4 برابر شما رو کمک کنه
روزی یک قاشق عسل بخورین تا از بیماری ها نجات پیدا کنین صحیح و سالم به درستون برسین
وقت تلف شده نداشته باشین.لغت نامه زیست شناسی تخته سیاه سی دی داره بریزین رو گوشیتون وقتایی که توی راهین گوش بدین.
شما را شدیدا اکیدا و جدا توصیه میکنم به لغات ادبیات و زیست عمارلو
سردرد گرفتم بس که حرف زدم...چیزی یادم اومد بازم میگم

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

بچه ها یه خواهش دارم دوستانه..

سعی کنید پست هاتون تو این تاپیک انسجام داشته باشه.
یعنی:
اگه موضوعاتی هست که دوس دارید بچه ها بدونن همه رو تو یه پست لازم نیست جا کنید..
هر موضوع رو تو یه پست جدا.+ خوب روی موضوع فکر کنید و کامل شرح بدینش تا بچه ها متقاعد بشن..

اینجوری خیلی موندگاری حرفتون بیشتر میشه..

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی

از امروز تا 1 مهر چه بخوانیم
درمجموع 2 حالت داره یا از تابستونتون اصلا استفاده نگیرین و کتاباتونو یا نگرفتین دستتون بخونین یا همینجور ک رو تخت دراز کشیده بودین ی نگاهی هم به کتاباتون انداختین ، یا اینکه الان کاملا از تابستونتون راضی هستین و منتظر اول مهر هستن
که البته نسبت گروه دوم به گروه اول همون بینهایته
اگه نگیم همه،خیلی از کنکوری ها از تابستونشون راضی نیستن ، اینم ب دلیل اینه ک رضایت ، نسبی تعیف میشه
خلاصه
اولویت اول کنکوریها برای درس خوندن از الان تا 1 مهر باید جبران نقاط ضعف باشه. به طوری ک اول مهر ، با وارد شدن
به مدرسه تقریبا مبحثی وجود نداشته باشه ذهنیتی ازون نداشته باشن
در رابطه با دروس عمومی هم همینطور ک بارها گفته شده نگران احساس فراموشیتون نباشید
لغات ، تاریخ ادبیات ، آیه ها ، قواعد عربی ، اعلام ، حتی املا فارسی و خط به خط کتاب دینی باید همیشه مرور بشه
تا کم کم تثبیت بشه....
این مدت که تا 1 مهر باقی مونده اگه کلوز و ریدینگتون تعریف چندانی نداره ، هرشب یا یک شب درمیون یه ریدینگ کار کنین

×سعی کنین سر بزنین به این انجمن و نگران این نباشین ک بهتون استرس وارد بشه ؛ تجربه نشون داده به کاهش استرس کمک میکنه

F@hime

فهـــیمه
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی‌‌شیمی

من این رو فک کنم برای هفته‌ی آخر شهریور و هفته‌ی اوّل مهر نوشتم.
شما اکثرتون داشتین ( و دارین :D ) توی تابستون پایه رو می‌خونید! هر وقت احساس کردین به اون حدی رسیدید که تقریباً یه دور چیزایی رو که در نظر داشتید رو خوندید٬ حالا می‌تونه همین هفته باشه یا هفته اوّل مهر٬ توی یه برگه شبیه به همین بیاین کار خودتونو ارزیابی کنید. چون دستخطم غیرقابل خوندنه :D مثلاً برای حسابان اون مباحثی که قوی هستین رو می‌نویسین چیا هست و لازم نیست زیاد تکرارشون کنید٬ مثلاً فصل یک حسابان و تابع بعد اون قسمت‌هایی رو که ناقص یاد گرفتید یا نخوندید یا خوندید ولی لازمه بیشتر روش کار کنید رو هم می‌نویسین مثلاً مثلثات و حد. بعد کارهایی رو که می خواین برای دوره‌ی درس‌ها هم انجام بدین رو می‌نویسین٬ مثلاً می‌خوام یه دور دیگه جزوه یا درسنامه بخونم تا قشنگ یاد بگیرم٬ فقط تستای مارکدار قبلی رو می‌زنم٬ تست جدید از یه کتاب دیگه میزنم٬ تستای فرد باقیمونده رو می زنم و اینا!
بعد شما دیگه باید آخر تابستون به یه شناخت از خودتون برسید و خودتونو ارزیابی کرده باشین! و توی یکی دو هفته بیشتر روی این ضعف‌ها کار کنید و با روحیه و اشتیاق ایشالا چهارم رو شروع کنید!
همین دیگه :D
امیدوارم مفید واقع بشه :D
آرزوی موفقیت!

shirin!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کاشان
مدال المپیاد
در ارزوی طلاونقره و برنز
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
مکانیک

از الان تا اول مهر میشه گف یه یه ماهی وقت دارید تو این یه ماه خعلی از کارا میشه کرد اگه تا الان چیزی نخوندید بهتره بریم سراغ مطالب مهم مثلن توی درس حسابان من هیچ اصراری برا خوندنه مشتق ندارم خودمم نخوندم چون توی پیش از ترم دوم به طور کامل مشتق دوره میشه پس الان سعی کنید حدخودتونو قوی کنید و هم ارزی هارو به طور کامل یاد بگیرید و خوندنه مثلثات و لوگ فرمولای مثلثاتو بنویسید و بزنید جلو چشماتون گاهی نگاش کنید و تست زیاد بزنید که راه های مختلفو یاد بگیرید که بتونید تشخیص بدین الان بهتره که جمع و تبدیل به ضرب کنم یا کم و اضافه کنم و....
برا فیزیک فصل مکانیک و نیرو فیزیک دو رو اصلن لازم نیس بخونید چون ترم اوله پیش همینه میمونه بقیه اگه تا الان فیزیک نخوندید من نظرم اینکه فصل خازن و مقاومتا رو بخونید چون هم مهمه هم اسون میشه تستاشو زد فقط نیاز داره به تسلط برسید و بقیه فیزیک سومو اگه نرسیدیت تو این تابستون بخونید مهم نیس توی سال وقت هس چون زیاد سخت نیس

برا شیمی هم بخونید دیگه نظر خاصی ندارم براش ولی سعی کنید برا مسائل حتمن از تناسب برید نع استیکومتری
به نظر من شیمی دو رو اگه بتونید تموم کنید بهتره و شیمی 3 رو تو سالم میشه خوند

دروسه عمومی هم الان که یه ذره وقتتون ازاده دینی رو به طور کامل روش کار کنید رو ایه هاش مخوصا که توی سال فقط نگاش کنید
عربی هم حتمن وقت روش بزارید و سعی کنید رد گزینه رو کاملن یاد بگیرید خعلی کمک میکنه بهتون
ادبیاتم که حتمن موضوعی بخونید چون اونجوری فایده نداره
زبانم کعنی های کتابه همش منتهی اون معنی که تو کتاب میده رو نمیده سعی کنید تمومه معنیاشو یاد بگیرید

موفق باشید :D

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه

این روزها ک شهریور و تابستون داره به روزای اخرش میرسه اغلب (باتقریب خوبی میشه گفت همه) بچه های کنکوری
رو که میبینی لباشون اویزونه و دارن حسرت میخورن ...حسرت تابستون و برنامه ریزی های رنگارنگ انجام نشده و درسهای نخونده و تراز های بالا نرفته و
حالا هرکی به یه نحوی وقتشو مدیریت نکرده ... یکی نشسته سر کتاب و دیده اینو ک بلده و رد شده اما تو ازمون نتونسته سوال
اون بخشو جواب بده
یکی تا رسیده به باد کولر نتونسته دووم بیاره و همونجا یه چرت 3-4 ساعته زدی و ...
یکی برنامه نوشته که از شنبه (همون شنبه معروف) شروع میکنم به خوندن .. بعد صبح به جای 7 ... 8 از خواب بیدار میشی
و میگی دیگه تا شب به برنامه نمیرسم ... باشه از فردا
یکی نتونسته به شمال نه بگه ...
یکی گفته از الان اگه شروع کنم ممکنه وسط سال ببرم
خلاصه تمام این حالات و هزارتا حالت دیگه وجود داره
و خنده دار ترین نتیجه گیری اینه که چون نتونستم تو تابستون خوب درس بخونم پس دیگه رتبه بی رتبه و ...
تابستون فوق العاده مهمه و خیلی از بچه هایی که کسی جدی نمیگرفتنشون با استفاده ازین تابستون به نتایج 2 رقمی رسیدن
حتی ... اما دلیل نمیشه کسی ک از تابستونش راضی نیست دیگه رویاهاشو ندید بگیره و ...
کسی ک تابستون ضعفشو برطرف کرده از 1 مهر میتونه با فشار کمتر پیش بره و کسی ک تابستون و جدی نگرفته
باید بیشتر از خودش کار بکشه تا برسه به بقیه...
اما این توصیه جدی رو از من جدی داشته باشین ... اگه قصد دارین ناامید شین یکم صبر کنین چون الان واقعا وقتش نیست
اگه بهمن و فروردین رو هم از دست دادین اون موقع میتونین با خیال راحت نا امید بشین
چون از الان تازه کارتون شروع میشه و تابستون یه جور وقت اشانتیون بوده واستون
وقتی به خرداد میرسین و شروع میکنین به کنکورای سال های پیش افسوس میخورین ک ای کاش 1ماه دیگه وقت داشتم
پس از الان یه جوری بخونید که 8 تا ازون یک ماه ها تو دستتونه
بچه های تجربی تحت هیچ شرایطی حتی 1 روز زیست رو کنار نذارید و ریاضی ها رو شیمیتون خیلی مانور بدین
چون به طرز معجزه اسایی براتون رتبه میسازه به همراه عربی
اینا تجربیات 2 ساله من بود دیگه ... حالا تو خواه پند گیر خواه نگیر
همچنان با انجمن کنکور هستیم باهاتون

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
"تو خوبی!!"

با دوستت میری کتابخونه درس بخونی..طبق واحد هات هر 1:30 ساعت یه 10 دقیقه استراحت میکنی دوباره شروع میکنی..دوستت بکوب میشینه پای درس..بهش میگی تو اصلا استراحت نمیکنی؟؟
میگه نه..من هر چقدر هم بخونم اصلا خسته نمیشم.سال کنکوره ها!!تو هم با این وضع به هیچ جا نمیرسی..!!

صب میری مدرسه..قبل زنگ اول با دوستا در مورد ساعت مطالعه دیروز حرف میزنید.یکی میگه من دیروز 14 ساعت درس خوندم!!ینی دقیقا 2 برابر تو!!وقتی از تو سوال میشه میری تو فکر..پیش خودت میگی من با 7 ساعت درس خوندن به چی قراره برسم؟؟

رتبه های آزمون میاد..دوستت شده رتبه 250.تو شدی 1000.. شروع میکنه برات از اهدافش داستان میگه که چه جوری قراره تا کنکور رتبش بشه 1!!

با بچه ها برنامه تفریحی میذارین آخر هفته..یکی از دوستا میگه "من نمیام..من نمیتونم سال کنکور اصلا وقت تلف کنم.."

در این جور مواقع شما باید از تکنیک "تو خوبی!" استفاده کنید..
به چه صورت؟
اگه وقت دارین به طور تمام و کمال به حرفاش گوش بدین..تموم که شد با یه لبخند ملیح تو دل خودتون
بهش بگین "تو خوبی!!".
نکته:در صورتی که با فرد رو در بایستی نداشتین میتونید تو دلتون نگین..بلکه خیلی رسا و شیوا تو روش بگین..

حالا منطقی ببینیم چرا باید همچین برخوردی داشته باشیم..

یکی از مهم تریم لوازمی که شما تو راه کنکور نیاز دارین روحیه اس..
حواستون باشه هر کدوم از این حرفای بالا اگه بخواد رو شما تاثیر بذاره انگار یه خط افتاده رو یه ورق سفید..
مطمان باشید آخر راه ورق سفیدتون شده یه ورق خط خطی..این یعنی یه روحیه داغون.

میخوام بگم قراره هر کسی کار خودشو بکنه..منطقی نیست؟
اونی که میگه من بیشتر تلاش میکنم یا واقعا بیشتر تلاش میکنه و بهتر میشه رتبش که نوش جونش..
یا الکی اینجوری میگه تا به خودش روحیه بده و عذاب وجدادن کم کاری هاش رو نداشته باشه..

در هر حال تو کار خودتو مکینی..تو هدف خودتو داری..و متناسب با هدفت تلاش میکنی..

M.Y.B.Q

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4d
شهر
تهران
مدال المپیاد
نپرس!!!!
دانشگاه
شهيد بهشتي
رشته دانشگاه
دندون پزشكي:*

اگه به اسم خرخون حساسی بخون...اگه نه به ضررته. جدی میگم!!! :-$
هرچي باشه چ بخوايم چ نخوايم اطرافيان رو ما تاثير دارن...
يكي ميگه امروز نخوندم ...تو هم سست ميشي
يكي ميگه من خيليييييييي خوندم...خودتو مي بازي و نمتوني درس بخوني...
خب اين ك نشد زندگي!
ولي اگه بخواي ميتوني از حرف ديگران براي خودت انگيزه بسازي
نبايد رهاش كنيم...بلكه ازش استفاده هم بكنيم
اگه بخوای تو کنکور موفق باشی باید این اسم رو داشته باشی...ادم موفق تو این زمینه بدون این اسم مشاهده نشده...مورد فوتي هم با اين اسم گزارش نشده(بهت اينو بگن نميميري ;)))
که از نظر من مهم نیس ولی گفتم بگم که اگه یک نفرم درگیر این افکاره بدونه که من چه نظری دارم
هر برخورد با ی فرد جدید یا قدیمی
هر قدم برداشتن تو ی خیابون
هر سلام عادی ک هروز میدیم
هر نفس کشیدن
من دقت کردم دیدم همه ی تجربه جدید میده اگه دقت کنیم
کنکور خیلی اتفاقا تلخ و شیرین داره...اونی سود میکنه ک هر اتفاق رو سریع تحلیلش کنه وبفهمه چ تاثيري روش گذاشته و درس بگیره...
سعی کن از تجربیات نه تنها به عنوان خاطره!!!یاد کنی درس بگیری به کارهم ببری
ببین از چی بدت میاد و از چی خوشت میاد.... لابه لای این خاطره ها زیاد پیدا میشه

وقتي ميبينه يكي از سال بالايي هاش رشته خوب قبول شده چ حسي بهش داره؟مسلما غبطه خوردن و اين كه اونم ميخواد مث اون بشه...
پس:
+رتبه خوب میخواد 8-> 8->
+بدش میاد بقیه اون رو درحالت درس خوندن ببینن تا همون اسمو به کار ببرن+بدش میاد تلاش کنه نتیجه نگیره
خوب اینارو کنار هم بزاریم اخرش چی میشه؟
یا درس نمیخونه و قید اینده شو میزنه به علایقی که هیچ ارزشی ندارن میرسه...يا اصلا نميرسه !بد ترين كار ممكن #-o..هدر رفتن 12 سال زندگي
یا درس میخونه و جزو ادم های ای کاش ای کاش درس میخوندم نمیشه و به احتمال 100 بهترين نتيجه و شايد مهمترين كار زندگيشو درست انجام ميده

حالا باز از این علایقت و بقيه استفاده کن
چجوری؟
خوب بدت میومد خرخون تلقی بشی...خودتو خرخون نشون بده

همین که دیگران همچین فکری کنن کم کم خودت هم به این باور میرسی...

وكم كم از ي فرد خرخون به ي ادم اينده دار تبديل ميشي

اون وقت ديگه نه تنها از كتاب به دست گرفتن نمي هراسي!بلكه خيليم برات كلاس داره! ;;)

ولی روزای اول اینطور پیش میره...همین که یکی از اطرافیان بهت گفت اینو میدونی چ فکری کنی به نفعته؟(الان قرار شده كه از ديگران به نفع خودت استفاده كني!)
"اینا که فکر میکنن من زیاد تلاش میکنم...بزار اینطور باشم تا دلم نسوزه!!"هر وقت سست شدي خواستي تنبلي كني ياد حرفايي كه روشون حساساي بيفت!اون وقت فك نكنم بتوني به خودت اجازه تنبلي بدي
اینطور میشه که تو بزور 4ساعت از مدرسه اومدنی میخوندی....ولی الان میبینی 5ساعت رو راحت خوندی داری میری ساعت 6 !
اگه میبینی ساعت کم بگی تورو دروغ گو تلقی میکنن ساعت زیاد بگو و بیا خونه اون ساعت رو اجرا کن...نه دروغ گفتی نه اعتماد بنفست اومده پایین...هنوزم اون ادم با پشتکاردرافکار باقی میمونی...و صد البته فکر خودت...

بعضي ها هم وقتي بهترن كه كلا با كسي زياد صحبت نميكنن و همينطور به راهشون ادامه ميدن...اين افراد معمولا بهترين نتيجه ها رو ميگيرن!
اينا همونايي هستن كه فهميدن ديگران تو زندگيشون نقشي ندارن!مگر اينكه خلافش ثابت شه /m\

خلاصه حرفم اينه!
اگه از بقيه تاثير ميگيري!خودت يه كاري كن كه بقيه اون تاثيري كه به نفعت هست برات داشته باشن...به نفع...نه به راحتي و خوش گذروني وقت تلف كني

ALA73

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد عزیز
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : "تو خوبی!!"

به نقل از Mr.Mamareza :
در این جور مواقع شما باید از تکنیک "تو خوبی!" استفاده کنید..
به چه صورت؟
اگه وقت دارین به طور تمام و کمال به حرفاش گوش بدین..تموم که شد با یه لبخند ملیح تو دل خودتون
بهش بگین "تو خوبی!!".
نکته:در صورتی که با فرد رو در بایستی نداشتین میتونید تو دلتون نگین..بلکه خیلی رسا و شیوا تو روش بگین..

حالا منطقی ببینیم چرا باید همچین برخوردی داشته باشیم..
این تکنیک واقعن جواب میده هاااا
اگه(تو جلو میشینی)(در یخچالو تو میبندی)(در نوشابه رو تو باز میکنی)(کنترل دست توئه)رو هم بذارین تنگش که دیگه طرف از تو خودش در نمیاااد (; (;

cannibal

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
دانشگاه
UT

دوستان پشتیبان ، خوهشا برامون بنویسید، به حرفاتون نیاز داریم. :rolleyes:

• لایک
امتیازات: it7

shzboy1393

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
M5
شهر
شیراز
مدال المپیاد
شرکت کردم بی نتیجه

یکی این جا رو آپدیت کنه =(( =(( کلا الان یه وضعیه !
امسال شرایطم خیلی بده ! ~X( ~X( ~X( ~X( ~X( ~X( ~X( ~X( ~X( ~X( ~X( ~X( ~X( ~X( ~X( ~X( ~X( ~X( ~X( ~X( ~X(
این فامیل بدترین چیزی هست که میتونی داشته باشی یکی باشه همسنت اونم کنکور داشته باشه و اونو هر روز ببینید ببینید اون پیشرفت کرده و تو نه ! تویی که تو خیلی ازش Smart تری :D
کلا یکی در این مورد یک چیزی بنویسه ! :-" :-" :-" :-" :-" :-" :-" :-" :-" :-" :-" :-" :-" :-" :-" :-" :-" :-"

Zr74

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی

نمی‌خوام حرف تکراری بزنم ولی این مسئله روحیه انقدر مهمه که بد نیست چند وقت یه بار بازم به آدم یادآوری بشه. :D
اگه می‌خواین تو سال کنکور (و حتی جاهای مهم‌تر در آینده) موفق باشین، سعی کنین خوش‌بین باشین. ینی چی؟ ینی این که نذارین محیط اطرافتون از جمله دوست‌ها، معلما، نتیجه آزمون یا هر چیز دیگه ای رو شما تاثیر منفی بذاره. تو این سال آدم زیادی به همه چیز حساس میشه. هر حرفی ممکنه بیشتر از حد معمول رو آدم تاثیر بذاره. البته این طبیعیه چون آدم کنکوری به هر حال تحت فشاره. ولی باید سعی کنیم این فشاره رو هر چی می‌تونیم برای خودمون قابل تحمل‌تر کنیم. چجوری؟ اول باید روحیه خودمونُ قوی کنیم و تا می‌تونیم امیدوار باشیم، حتی شده الکی! :D وقتی به آینده و هدفت امیدوار باشی، دیگه هر چیز کوچیکی مثل تراز فلان آزمون قلمچی و رتبه دختر همسایه یا فامیل که از من بهتر شده و... نمی‌تونه اعصابتُ خورد کنه. دیگه وقتی معلم میاد سرکلاس نمی‌تونه با حرفاش بهت استرس وارد کنه.
بهترین کاری که میشه کرد، اینه که تصمیم بگیری از همه چی به نفع خودت برداشت کنی یا اگه نمی‌تونی حداقل نسبت به چیزی که ممکنه حالت رو خراب کنه، بی‌تفاوت باشی.

نکته مهم دیگه این که جوگیر نشید! معمولا بین دوست‌ها و همکلاسی‌ها تو سال کنکور یه جو رقابتی بوجود میاد. حتی اگه خود بچه‌ها هم نخوان، جو مدرسه و معلما ناخودآگاه رقابتی میشه. این رقابت خوبه البته تا وقتی که باعث پیشرفت بشه. اگه بخواد استرس بیخودی بوجود بیاره و آدم رو از کار و زندگی بندازه به هیچ دردی نمی‌خوره. امسال خیلی مهمه که بیشتر با چه آدمایی بگردین و دوستاتون رو طوری انتخاب کنین که باهاشون مشکل پیدا نکنین. حتی ممکنه یه دوستی که خیلی باهاش صمیمی بودین از قبل، ناخودآگاه امسال هی بهتون استرس وارد کنه. سعی کنین بیشتر با دوستایی باشین که روحیه‌ـتونُ بالا ببرن. هر چی با هم کمتر از درس و تست و آزمون و اینا حرف بزنین بهتره. مثلا من خودم تجربی بودم ولی سال پیش بهترین دوستام ریاضی بودن. چون درسامون و کلا فاز درس خوندنمون با هم فرق داشت، وقتی می‌نشستیم دور هم و حرف می‌زدیم اصلا کاری به درس و مشق نداشتیم و خوش می‌گذروندیم بعد هر کدوم می‌رفتیم درس خودمونُ می‌خوندیم، با یه انرژی مثبت! ولی با بعضی بچه‌های کلاس خودمون تا میومدم حرف بزنم، همه فقط از تراز و رتبه و... حرف می‌زدن و به جای اینکه آدم خستگیش دربره، بیشتر حرص میخورد. حالا نمیگم حتما اینجوری باشین ولی سعی کنین دوستاتون نتونن رو شما تاثیر منفی بذارن.

×از فرصت امتحانای دی هم خوب استفاده کنید و درسای پیش1 رو خوب مرور کنین.
موفق باشین! (;

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

اگر تا الان خوب کار نکردید همچنان حس درس خوندن ندارید و همچنان دارید تنبلی می‌کنید و ضعیف پیش میرید یا اگر تلاش می کنید و نتیجه نمیگیرید ... بدونید که یه جای کارتون میلنگه ... باید راهتون رو عوض کنید ... روشتون رو عوض کنید... دیگه فرصت برای تغییر داره از دست میره.

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه

خب
تیر و مرداد و شهریور مهرو ابان و اذر هم گذشت … دی هم نصفه شد
میمونه این نیمه ی دوم دی + بهمن + اسفند + فروردین + اردیبهشت + خرداد

یه عده هستن که میگن چون تعداد ماه هایی که گذشته بیشتر از تعداد ماه هایی هست که باقی مونده … دیگه نا امید میشن و
یا با استرس کاذب تا کنکور درس میخونن یا کلا به فکر سال دیگه میفتن اما ….
یه امای خیلی مهم این وسط وجود داره که حتی سرنوشت یه کنکوری رو هم میتونه عوض کنه
و اون اینه که این وسط یه دوره ی خیلی مهم وجود داره به نام دوران طلای نوروز که اندازه کل دورانی که طی کردید ارزش داره
به یه سری دلایل
مثلا ، اون دوران طلایی نوروز که معمولا بین 15 تا 20 روز هستش … مدرسه ای وجود نداره که بخواد وقت دانش اموز رو بگیره
بنابراین میتونه با یه برنامه ریزی درست ، از تمام 24 ساعتش استفاده کنه این که میگم استفاده شامل همه چی میشه
دلیل دوم اینه که خیلی از داوطلبا وقتی به این دوران میرسن یا به علت غرور ناشی از ترازای خوبشون و یا به دلیل تنبلی
این دوران رو جدی نمیگیرن و به خاطر همین فرصت خیلی خوبیه برای بقیه داوطلبا
پس اگه از الان نا امید شدید حق دارید برید خودکشی کنید چون دلیلتون برای نا امیدی خیلی خنده داره !

نکته ی دومی که میخوام بهتون بگم اینه که الان دارید امتحانات نیم سال اول رو میدید و تا حدود زیادی متوجه میشید که تو چه مباحثی ضعف یا قوت دارید
بابت نقاط ضعفتون خیلی نگران نباشید چون همین دوران طلایی نوروز وقت جبران همین کمبوداس
و بابت وقت هم دلواپس نباشید
چون مباحثی رو که توش اشکال دارید و قراره دوران عید جبرانشش کنید به این دلیل که قبلا یه بار خونیدی، وثت زیادی نمیگیره ازتون

فعلا همین …. خیلیا منتظر موفقیتتون هستن پس موفق باشید

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر- نرم افزار
اینستاگرام

شما حس میکنید هر چی رو که خوندید یادتون رفته :-" این کاملا طبیعیه و همه این حس رو دارن :D

اصلا اصلا اصلا واسه این نگران نباشید : )

F@hime

فهـــیمه
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی‌‌شیمی

شما فک می‌کنید دیگه وقت ندارین و بقیه کلی از شما جلوترن، اشتباه محضه. :D نا امید نشین یه وقت. :D

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

نمره‌های امتحانات داره میاد کم کم، نگران گندهایی که زدین نباشین اصن :-" اصلا و اصلا نمره تون مهم نیس و سعی کنین تو روحیه‌تون تاثیر نداشته باشه و اگه کسی نمره‌ش از شما بهتر شده لزوما رتبه‌ش از شما بهتر نخواهد شد. :)

×ی دوستی داشتم هندسه تحلیلی ترم رو ۱۱.۲۵ گرفت معلم مون بش گفت ۱۳هزاری :-" کنکورش ۶۰۰ شد. ;;)

biogirl

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز
مدال المپیاد
:|
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
دندان پزشکی

یه سوال از سال بالاییای عزیز ;;) :D

کسی میدونه اگه تو تست زدن با کمبود زمان مواجهیم چیکا باید بکنیم؟ :-" :(

تو خونه تست زماندار هم میزنما ولی اصن درست نمیشه این وضعیتم :rolleyes: #-o :-<

samira16

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گنبد کاووس
مدال المپیاد
ندارم :-&quot;
دانشگاه
دانشگاه گلستان-گرگان
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

فقط فقط تمرین واسه تست زماندار :) هیچ معجون دیگه ای واسه حل این مشکل(کمبود وقت) وجود نداره
یه کرنومتر کنارتون میتونه خیلی کمک کنه! وقتی دارین تست زمان دار میزنید همش بهتون میگه بجنبید!! :D
+
فقط یه چیزی بگم بچه ها
مراقب سلامتیتون هم باشین...مراقب غذا خوردنتون...معدتون...مراقب طرز نشستنتون...مراقب چشماتون...
بعد از تموم شدن ماجرای کنکور،اتفاقی نیوفته که واسه همه ی عمر اذیتتون کنه... :)
+
آرزوی موفقیت واسه همتون ;;)

بالا