• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ماه رمضان

mh.darya

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
تهران
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
پاسخ : ماه رمضان

دیروز یه مدت طولانی بیرون از خونه بودم ، رسیدم خونه دست کمی از جناره نداشتم ، تو ماه رمضان هم که باید بریم مدرسه !
روزه گرفتن و سرکلاس نشستن و درس خوندن هم به کنار تو این گرمای تابستون چه جوری من میخوام این مسیر طولانی رو تا مدرسه برم و برگردم ؟ :rolleyes:
و اصلن هم دلم نمیخواد مجبور شم روزه نگیرم ، شاید تنها کاری که کامل از دین انجامش میدم همین روزه گرفتن باشه ! :|
دوستانی که مشکل اینجوری ندارن و به خاطر ساعت مطالعشون تو ماه رمضان نمیخوان روزه بگیرن ، المپیادی هایی که دوره هستن رو در نظر بگیرید ، اکثرشون از مهر شروع میکنن و دوم و سوم هم معمولا سر کلاسای مدرسه نمیرن ، و کم هم نیستن رتبه های 1 رقمی و دو رقمی بینشون .
یک ماه بیشتر خوندنتون باعث نمیشه رتبتون از 2 به 1 تغییر کنه ! :rolleyes:

**NAVID**

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی(Qom Nodet)
شهر
قم
مدال المپیاد
یه سال شیمی خوندم!
دانشگاه
Tehran PolyTechnic
رشته دانشگاه
هوافضا - کامپیوتر

به نقل از ! luminous ! :
دیروز یه مدت طولانی بیرون از خونه بودم ، رسیدم خونه دست کمی از جناره نداشتم ، تو ماه رمضان هم که باید بریم مدرسه !
روزه گرفتن و سرکلاس نشستن و درس خوندن هم به کنار تو این گرمای تابستون چه جوری من میخوام این مسیر طولانی رو تا مدرسه برم و برگردم ؟ :rolleyes:
و اصلن هم دلم نمیخواد مجبور شم روزه نگیرم ، شاید تنها کاری که کامل از دین انجامش میدم همین روزه گرفتن باشه ! :|
دوستانی که مشکل اینجوری ندارن و به خاطر ساعت مطالعشون تو ماه رمضان نمیخوان روزه بگیرن ، المپیادی هایی که دوره هستن رو در نظر بگیرید ، اکثرشون از مهر شروع میکنن و دوم و سوم هم معمولا سر کلاسای مدرسه نمیرن ، و کم هم نیستن رتبه های 1 رقمی و دو رقمی بینشون .
یک ماه بیشتر خوندنتون باعث نمیشه رتبتون از 2 به 1 تغییر کنه ! :rolleyes:
سعی کن تو این ماه با برنامه درس بخونی. روزه رو بگیر . انقدر اثرات مثبتی داره که این ساعت مطالعه چیزی نیست بینش. من هم پارسال همین تصمیم رو داشتم . به حرف پشتیبان ها اعتماد کردم و گرفتم روزه هامو . مطمئن باش به حرف خدا گوش کنی خدا هم کمکت میکنه . همون طور که من تو ماه رمضون پیشرفت زیادی کردم (;

A.maede

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اهواز
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی ایلام
رشته دانشگاه
پزشکی

اینا رو ول کنین!
کنکورمون نیفته تو ماه رمضان؟! :O
به این چیزا توجه میکنن؟

**NAVID**

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی(Qom Nodet)
شهر
قم
مدال المپیاد
یه سال شیمی خوندم!
دانشگاه
Tehran PolyTechnic
رشته دانشگاه
هوافضا - کامپیوتر

به نقل از A.maede :
اینا رو ول کنین!
به این چیزا توجه میکنن؟
اوووووووه از حالا فکر چی هستیا! بیخیال نهایتش نمیگیری دیگه اون روز !

mh.darya

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
تهران
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی معدن

به نقل از شواليه سبز :
سعی کن تو این ماه با برنامه درس بخونی. روزه رو بگیر . انقدر اثرات مثبتی داره که این ساعت مطالعه چیزی نیست بینش. من هم پارسال همین تصمیم رو داشتم . به حرف پشتیبان ها اعتماد کردم و گرفتم روزه هامو . مطمئن باش به حرف خدا گوش کنی خدا هم کمکت میکنه . همون طور که من تو ماه رمضون پیشرفت زیادی کردم (;
بله من هم به خاطر ساعت مطالعه م نگران نیستم ، یه سری از دوستان خیلی حساسیت نشون میدن راجع به این موضوع !
با حرفتون موافقم .

crazyboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
InVisaBle HanD
شهر
کاشان

میدونستید سال دیگه ماه رمضون از 7 تیر شروع میشه ؟! در نتیجه احتمالا کنکور رو از 4 نا 7 تیر میگیرن! :D

ابوالفضل

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سبزوار
رشته دانشگاه
پزشکی

خانوم(مگه همیشه باید بگیم عاقا؟؟) من یه چیزی بگم؟؟ :-?

چه کاریه شروع کردید میگید نگیریم بگیریم .....درس بخونیم نخونیم......
خب بزار روز اولو روزه بگیر درس هم بخون اگه تونستی که هیچ وگرنه اون وقت یه راه حلی پیدا کن....
این کار شما که قبل از ماه رمضان بدنبال راه درس خوندن تو ماه رمضونید مث این میمونه که قبل از اینکه مریض شی از دارو استفاده کنی.... :|

The Sniper

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل

به نقل از A.maede :
اینا رو ول کنین!
به این چیزا توجه میکنن؟
دقيقا ميافته ماه رمضون مال تجربي هم اصلا امكان هم نداره كه يوم الشك باشه حتما ماه رمضون هست.
اگه سال بعد كنكور رو قبل از ماه رمضون برگزار كنن خيلي بهتره وگرنه بايد موقع خارج شدن از خونه يه ليتر شربت خنك بخوريم و راه بيافتيم.

A.maede

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اهواز
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی ایلام
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از The Sniper :
دقيقا ميافته ماه رمضون مال تجربي هم اصلا امكان هم نداره كه يوم الشك باشه حتما ماه رمضون هست.
اگه سال بعد كنكور رو قبل از ماه رمضون برگزار كنن خيلي بهتره وگرنه بايد موقع خارج شدن از خونه يه ليتر شربت خنك بخوريم و راه بيافتيم.
خوب باید توجه کنن به این چیزا کنکور رو زودتر برگزار کنن!
اینجوری حق یه سری ها ضایع میشه, همه که روزه نمیگیرن!
نمیتونم به خودم اجازه بدم تو اون روز روزه نگیرم اخه حس میکنم. خدا کمکم نمیکنه!

shirin!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کاشان
مدال المپیاد
در ارزوی طلاونقره و برنز
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از A.maede :
خاهرا و برادرا اونا حق ندارن کنکورو تو ماه رمضان بندازن چرا بیخودی فکر خودتونو مشغول میکنین

Elnaz1

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شــــــــــــــــــــــیراز
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
عشق است دامپزشکی...

به نقل از CrazyBoy :
میدونستید سال دیگه ماه رمضون از 7 تیر شروع میشه ؟! در نتیجه احتمالا کنکور رو از 4 نا 7 تیر میگیرن! :D
من شنیدم از 11 تیر شروع میشه
تازه شنیدم روزهای کنکورهای سال دیگه هم مشخص شده
7تیر : ریاضی
8 تیر : تجربی و زبان
9 تیر : انسانی و هنر

crazyboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
InVisaBle HanD
شهر
کاشان

به نقل از ʃҊдʐ₤ :
از روی تقویم نگاه کنید!

Elnaz1

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شــــــــــــــــــــــیراز
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
عشق است دامپزشکی...

مگه تقویم 93 اومده ؟؟؟ :-"
با محاسبه که هرسال 10 روز میاد عقب تر که میشه 9 تیر :D
حالا اصلا از 1 تیر هم شروع بشه به احتمال زیاد تا 2 روز قبلش همه کنکورا برگزار میشه و 1 هفته زودتر یا دیرتر همچین فرقی هم نمیکنه
2 هفته درصد 20 رو 80 نمیکنه که
هرکی بخواد بخونه از قبلش خونده و آماده است

shirin!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کاشان
مدال المپیاد
در ارزوی طلاونقره و برنز
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
مکانیک

بچه ها بهتره بحثه روز کنکور تو ماه رمضونو تموم کنید تا مجبور نشم پستا رو پاک کنم این تاپیک برا برطرف کردن و پیدا کردن راه مناسب برا مطالع تو ماه رمضونه نع بحث در مورد روز کنکور سال دیه بازم تاکید میکنم اونا هیچ مجوزی ندارن که روز کنکور رو تو ماه رمضون بندازن :)

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از A.maede :
دقیقا!!آدم نمیدونه چیکار کنه..
به نقل از شــــــــــیرین :
خاهرا و برادرا اونا حق ندارن کنکورو تو ماه رمضان بندازن چرا بیخودی فکر خودتونو مشغول میکنین
خب اگه زمان کنکور بیفته وسط ماه رمضون خیلی باید جابه جا کنن.. .
به نقل از ʃҊдʐ₤ :
واقعا آیا مشیه به آماری که الان داده شده اعتماد کرد؟
برا ما که صد بار عوض شد.. .

shirin!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کاشان
مدال المپیاد
در ارزوی طلاونقره و برنز
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از Mr.Mamareza :
دقیقا!!آدم نمیدونه چیکار کنه..خب اگه زمان کنکور بیفته وسط ماه رمضون خیلی باید جابه جا کنن.. .واقعا آیا مشیه به آماری که الان داده شده اعتماد کرد؟
برا ما که صد بار عوض شد.. .
شما غصه جابجایی رو نخورین
الان کنکور مهمترین مسئله تو جامعه برای نوجوناس بخاطر همین اونا تو ماه رمضون نمیندازن یا قبلش میوفته یا بعدش

The Sniper

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل

روزه نميزاره خوب تست بزنين
اگه ميخواين با روزه گيري درس بخونين هرچي مطالعه و تست دارين بندازين براي بعد از افطار و همچنين سه چهار ساعت بعد از سحري.
در كل در ماه رمضون به همراه روزه داري ميشه فقط 3-4 ساعت درس خوند. بعد افطار هم كه نميشه درس خوند يا مهممون هست آدم يا ميره بيرون براي گردش

Mahdis Morovvati

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اهواز
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

بچه ها چندتا راه هست واسه درس خوندن تو ماه رمضون..هرکسی متناسب با خودش یه راهی پیدا میکنه.مثلا میتونین از بعد از افطار شروع کنین تا سحر یا تا6-7صبح.اینطوری میتونین خوب تست بزنین ولی لازمش اینه که روزتونو اول با یه چیز سبک باز کنین..مثلا چای با نون پنیر سبزی..یا گردو..یا سوپ..هرچیزی که فک میکنین انرژی رو واسه یک ساعتی واستون فراهم میکنه..چون موقع افطار اکثرا نمیدونیم با چه سرعتی داریم میخوریم بعد یه دفه اینقد میخوریم که نمیتونیم از جامون بلند شیم..این باعث میشه تا هضم غذا یه دوسه ساعتی رو نتونین درس بخونین..بعد از یک ساعت حالا شام بخورین..(اصلا با معده پر نمیشه فکر کرد)
راه دیگه اینه که مث بچه های خوب شب رو بخوابین و از سحر تا مثلا اذان ظهر درس بخونین و باز بقیشو دوباره بخوابین :D :Dی
در کل نباید انتظار داشته باشین که ساعت مطالعتونو زیاد کنین..7-8ساعت بخونین روزی خیلی هم عالیه..

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

جنازه هستم 17 ساله از یزد :|

چه جوری شب تا صبح بیدار بمونم دیشت 2 و رب غش کردم رو کتاب اصلا نمیتونم خوابم میبره :rolleyes:

sheitoon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
rafsanjan
دانشگاه
ایران
رشته دانشگاه
ارتوپدی فنی

به نقل از ʃҊдʐ₤ :
به نظر من بجای اینکه بشینین اینجا واسه یه سال دیگه بحث کنین برین یه کتاب درسی باز کنین بشینیین همینقدر انرژی براش صرف کنین خیلی بهتره...
یادمه توی ی تاپیک نوشتم هدف داشتن همون عاملیه که به ادم نیرو میده درس بهونه شبا بیدار نگهش میداره و...شما کنکوریای عزیز اگه هدف داشته باشین این هدفتون بهتون اجازه نمیده که وقتایی که یه ذره کسل شدید درس نخونین.یعنی این هدفتون یه نیروی محرکه س که شما رو در هر شرایطی که باشین به سمت درس خوندن میکشوندتون.
توی ی تاپیک دیگه هم نوشتم:وقتایی رو ک دیگران کم میذارن اگه شما بشینین درس بخونین ارزش داره.حالا میگم توی ماه رمضون که خیلی ها کسل و بی حال میشن و کتابشون میندازن کنار شما بخونین این خیلی ارزش داره.هروقت بیحال شدین برین جلوی کولر دراز بکشین پاتونو بذارین روی ی چیز بلندی ک پاتون بالا تر از جای سرتون باشه.ی ربع همینجوری باشین خوب میشین.
بنده میخوام اینجا به همه اعلام کنم روزه بگیرین.روزه مانع هیچ چیزتون نمیشه.بلکه وقتی خدا میبینه شما توی گرمای تابستون با دهن روزه دارین چه جوری درس میخونین خیلییییی کمکتون میکنه.من دارم جلوی همه بهتون قول میدم.اگر کسی روزه گرفت و درس خوند و سال دیگه از جلسه کنکورش بلند شد و دید ضرر کرده بیاد جلوی همه به من هرچی خواست بگه...

بالا