• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ماه رمضان

Elnaz1

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شــــــــــــــــــــــیراز
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
عشق است دامپزشکی...
پاسخ : ماه رمضان

به قول یک عزیزی ببخشید ببخشید خدا که کور نیست میبینه تو ، تو سختی هستی و همه چی برات سخته
اونم به هرحال اگه تو براش کاریو که خواسته بکنی از اونور جوابتو تووووووپ میده

عاغا اصلا روزه میگیریم فوق فوقش اینه که حالمون بد میشه، غش میکنیم ، میریم تو اغما و ته تهش میمیریم و اونم که شدیم شهید در راه خدا !!! :))

تو یه کتابی هم اینو خوندم خیلی قشنگ بود :
نخست خداوند برای افرادی که با وجود ایمان گاهی اوقات دچار شک و تردید می شوند، زندگی فردی را به محک آزمایش می گذارد تا ایمانشان محکم شود .
- سرانجام وقتی کسی یاد میگیرد که حتی در عین بدبختی و درماندگی شاکر خداوند باشد و بدون چون و چرا زندگی اش را در اختیار خداوند قرار دهد و تنها به او توکل کند ، خدا هم در عوض دعاهای پرشور او ، معجزات را بی درنگ به زندگی اش وارد می کند. :>

Ghazaleh96

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Tehran
شهر
tehran

ما كه تو ماه رمضون هر روز تا ساعت دو و نيم كلاس داريم و نميتونيم شب و روز و جا به جا كنيم جيكار كنيم ؟!!! برنامه اي داريد عايا ؟!!

1024

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
مدال المپیاد
یادش به خیر قدیما...
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
بازم ریاضی!

سلام بچه ها
پارسال تو قسمت کنکور 92 ما برای 92 ای ها 5 ص در مورد مارمضون حرف زدیم برید اون جا رو بخونید حتما

من اونجا یه پست دادم که با کمی ویرایش اینجا براتون می نویسمش:

من نود و یکی بودم و پارسال(پیارسال!) درست مثه شما نود و دویی ها(نود و سه ای ها!) خیلی نگران ماه رمضون بودم.چون از لحاظ بدنی اون قدر ضعیفم که سالای قبل که تمام کارم تو تابستون فقط یه کلاس زبان بود ماه رمضون مجبور میشدم همونو هم تعطیلش کنم.(ضعف خودمو گرمای قمو...فک کنین چی میشه! ~X( )
مطمئن بودم اگه روزه بگیرم دیگه نمیتونم درس بخونم ولی به کمک خدا رمضون پارسال نه تنها درس خوندم بلکه به بهترین ماه رمضون زندگیم تبدیل شد.برنامه مو بر اساس جا به جا کردن شب و روز این جوری تنظیم کردم:
بعد از افطار تا 12 شب ول میگشتم و همه ی سریالای چرتو پرتو میدیدم!(البته اگه شما ول نگردین که چه بهتر!)
بعد تا حدود ساعت 11 صبح و گاهی هم دیرتر درس میخوندم که با احتساب حدود 1 ساعت برا سحری و نماز میشد 10 ساعت مفید!بعد میرفتم میخوابیدم و نزدیک اذان پا میشدمو ماه عسل میدیدم!!(اگه تو ماه رمضون از خیر برنامه های مزخرف تلویزیون بگذرید معرکه س! :>)
نگین نمیشه! من تا اون موقع تجربه شب بیداریو نداشتم و واقعا فک نمیکردم با وجود ضعف جسمیم بتونم یه ماه این طوری دووم بیارم ولی آوردم!و با این که میانگین درس خوندنم تو تابستون 8 ساعت در روز بود خیلی روزا تو ماه رمضون 10 ساعت یا بیشتر درس خوندم.
حتی مامانمم تعجب کرده بود!!

البته اینا همه در صورتیه که مدرسه و کلاس نداشته باشین مدرسه ی ما تو ماه رمضون برامون کلاس حسابان گذاشته بود که من وقتی دیدم باید بین درس خوندن تو ماه رمضون و کلاس حسابان یکیو انتخاب کنم قید کلاسو زدم!همه ی بچه ها به جز من و یه نفر دیگه اون کلاسو میرفتن و مدرسه گفته بود اجباریه به علاوه معلمش چندان (!!!)خوش اخلاق نبود و تا جایی که یادمه یه سری تهدید هم پشت سرم کرده بود!(آخه قرار بود معلم دیفمون تو سال پیش هم باشه و کلا آدم ترسناکیه! )
ولی من با شجاعت(!!! )در برابر تهدیدها ایستادگی کردم! و خدا رو شکر مشکلی هم پیش نیومد و به حد کافی ریاضیم قوی بود که نیازی به اون کلاس نداشته باشم.
وااااااای چقد حرف زدم!خلاصه این که حتی اگه اهل روزه هم نیستین امسالو حتما حتما روزه دار شین!ناسلامتی امسال خیلی به خدا نیاز دارین مگه نه؟

موفق باشین!

black fire

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
رشت-تبریز

ببینید روزه گرفتن رو باید شرایط رو نیگاه کنید می گه که ضرر و زیانی در دین نیست(درسای آخر سال سوم :D ) یعنی اگه می بینید نمی تونید نگیرید!
من 2-3 روز در هفته از ساعت 8 صبح تا طرفای 6-7 کلاس داشتم (البته 1.5 ساعت وسطش خالی بود :-" ) من سعی کردم که تو اون روزا بگیرم ولی اتفاقی که افتاد این بود که یهو دیدم سر جلسه هیچی نمی بینم(متناقض نما)
و خوب برای بعضی از ما واقعا عوض کردن جای روز و شب به صرفه نیست، فکر کنید من از سر افطار تا 1 ظهر که کلاس داشتم این کارو می کردم، نتیجش چی می شد؟ اینکه ساعت آخر باز همون پارادوکس رخ می داد :D و حالا به همه ی اینا اینم اضافه کنید که یهو دیدم هیچکی روزه نمی گیره! منم دیدم اینجوریه دیگه بعد 1-2 هفته اول نگرفتم(اینم بگم که 4 روز در هفته فقط مدرسه داشتم کلاسای بیرون که دیگه هیچی)

به شرایط خودتون نیگاه کنید اگه به ضررتونه از نظر دینی نه تنها ئواجب نیست بلکه در برخی موارد حرامه!

Ghazaleh96

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Tehran
شهر
tehran

به نقل از 1024 :
سلام بچه ها
پارسال تو قسمت کنکور 92 ما برای 92 ای ها 5 ص در مورد مارمضون حرف زدیم برید اون جا رو بخونید حتما

من اونجا یه پست دادم که با کمی ویرایش اینجا براتون می نویسمش:

من نود و یکی بودم و پارسال(پیارسال!) درست مثه شما نود و دویی ها(نود و سه ای ها!) خیلی نگران ماه رمضون بودم.چون از لحاظ بدنی اون قدر ضعیفم که سالای قبل که تمام کارم تو تابستون فقط یه کلاس زبان بود ماه رمضون مجبور میشدم همونو هم تعطیلش کنم.(ضعف خودمو گرمای قمو...فک کنین چی میشه! ~X( )
مطمئن بودم اگه روزه بگیرم دیگه نمیتونم درس بخونم ولی به کمک خدا رمضون پارسال نه تنها درس خوندم بلکه به بهترین ماه رمضون زندگیم تبدیل شد.برنامه مو بر اساس جا به جا کردن شب و روز این جوری تنظیم کردم:
بعد از افطار تا 12 شب ول میگشتم و همه ی سریالای چرتو پرتو میدیدم!(البته اگه شما ول نگردین که چه بهتر!)
بعد تا حدود ساعت 11 صبح و گاهی هم دیرتر درس میخوندم که با احتساب حدود 1 ساعت برا سحری و نماز میشد 10 ساعت مفید!بعد میرفتم میخوابیدم و نزدیک اذان پا میشدمو ماه عسل میدیدم!!(اگه تو ماه رمضون از خیر برنامه های مزخرف تلویزیون بگذرید معرکه س! :>)
نگین نمیشه! من تا اون موقع تجربه شب بیداریو نداشتم و واقعا فک نمیکردم با وجود ضعف جسمیم بتونم یه ماه این طوری دووم بیارم ولی آوردم!و با این که میانگین درس خوندنم تو تابستون 8 ساعت در روز بود خیلی روزا تو ماه رمضون 10 ساعت یا بیشتر درس خوندم.
حتی مامانمم تعجب کرده بود!!

البته اینا همه در صورتیه که مدرسه و کلاس نداشته باشین مدرسه ی ما تو ماه رمضون برامون کلاس حسابان گذاشته بود که من وقتی دیدم باید بین درس خوندن تو ماه رمضون و کلاس حسابان یکیو انتخاب کنم قید کلاسو زدم!همه ی بچه ها به جز من و یه نفر دیگه اون کلاسو میرفتن و مدرسه گفته بود اجباریه به علاوه معلمش چندان (!!!)خوش اخلاق نبود و تا جایی که یادمه یه سری تهدید هم پشت سرم کرده بود!(آخه قرار بود معلم دیفمون تو سال پیش هم باشه و کلا آدم ترسناکیه! )
ولی من با شجاعت(!!! )در برابر تهدیدها ایستادگی کردم! و خدا رو شکر مشکلی هم پیش نیومد و به حد کافی ریاضیم قوی بود که نیازی به اون کلاس نداشته باشم.
وااااااای چقد حرف زدم!خلاصه این که حتی اگه اهل روزه هم نیستین امسالو حتما حتما روزه دار شین!ناسلامتی امسال خیلی به خدا نیاز دارین مگه نه؟

موفق باشین!
مرسي ! خونده بودم اينو ! ولي من خب نميتونم قيد اون كلاسارو بزنم جون كلاس همه ي درسا هست و هر روزم هست و كلا نرم بيجاره ميشم !

innocent

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان (1)
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
92
مدال المپیاد
مطالعه (!!!) برای مرحله دوم المپیاد ادبی...که البته قبول نشــدم:دی
رشته دانشگاه
دانشگاه شهید چمران هواز - دانشگاه شیراز
تلگرام
اینستاگرام

راستش من پارسال خیلی از راهنمایی های 91 ی ها کمک گرفتم و تونستم برای خودم یک برنامه بنویسیم که ساعت مطالعه م رو کاملا نگه داشتم و بازدهم خیلی خوب بود.
بعدا که دفتر برنامه ریزیم رو خوندم دیدم مردادم از شهریورم به مراتب بهتر بوده
دلیلشم همین بود که هی می گفتم نکنه کم بخونم نکنه ساعتم بیاد پایین و ...

برنامه م رو می نویسم اونایی که میخوان روزه بگیرن بخوننش خودشون با شرایط خودشون تنظیمش کنن البته بعد از دو روز اول خیلی چیزا دستتون میاد و می تونید برنامه بهتری بریزید.

من شبا ساعت 10 و نیم 11 می خوابیدم تا سحر
بعد از سحری نماز می خوندم.
دیگه تقریبا خواب از سرم پریده بود سیر هم بودم شبش هم خوابیده بودم خونه هم سکوت بود چون همه می رفتن بخوابن تا ظهر.
تا 2 می خوندم مفیدش معمولا 7 ساعت ، 7 ساعت و خورده ای بود. اما ساعتی بود که هم مغزم می کشید هم خونه مون ساکت بود.
ظهر می خوابیدم تا شش ، عصر هم همیشه یا دینی بود یا ادبیات یا .. کلا درس حفظی میذاشتم دو ساعتی میخوندم تا افطار *و بعد افطار تا خواب هم یک فرصتی بود که من معمولا درس نمی خوندم اما شما بخونید:D**

* من معمولا روزه که می گیرم ظهرا خیلی گرسنه م می شه دیگه از بعد از ظهر معده م آلارم نمی ده و عصرا راحت ترم تا ظهر.
** سر جمع از این برنامه حدود 9 تا 10 ساعت در میومد تازه واسه منی که دوستام میدونن حتی از اوایل بهمن تا اوایل اردیبشهت که خیلی دیگه مثلا میخوندم 9 ساعت و نیم 10 بود.
شما هم بسته به خودتون تغییرش بدید و حتی زیادترش کنید مثل من تنبلی نکنید:D

***راستی سه روز طول کشید تا تونستم ساعت خواب و بیداریم رو با این برنامه تنظیم کنم اما جوری شده بود که تا یک هفته بعد از ماه رمضون هم صبح زود ناخودآگاه بلند میشدم.

****معمولا خصوصا اوایل حدود 10 و نیم 11 صبح یک کمی خوابم می گرفت که کم کم به اینم عادت کردم.
کنکور همینه دیگه هی باید خودت رو با شرایط تنظیم کنی و بتونی مدیریت کنی و خودت رو خوب بشناسی.

ببخشید خیلی طولانی شد :-[

z.n1994

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 مشهد
شهر
سر همه شهرا
مدال المپیاد
اره زبان تو راهنمایی که بودیم رتبه آوردم.کامپیوتر هم
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

شاید الان من بگم درس نخونین شما بگین چرت میگه
ولی خداییش من از تابستون شروع کردم.ماه رمضونم خیلی خوندم.چون میرفتم کتابخونه روزه ام میگرفتم.واقعا از همیشم با نظم تر بود ینی هر روز تقریبا 6 7 ساعت خوندم
همینطور گذشت تا اسفند که من دیگه همه چیو تموم کردم.هر کتاب تست 2 3 درو حداقل.و آماده کنکور
3 ماه اضافه آوردم.خوب چرا اون سه ماه تابستون نباشه.چرا ماه رمضون نباشه.
تازه اگه 3 ماه آخر بترکونی خیلی خیلی نتیجش بهتر از ترکوندن تابستونه.
تازه منم اون طوری نبودم که روزی 10 12 ساعت بخونم.7 8 ساعت میانگین
رو حرفام فک کنین

nastaran.kt

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
مدال المپیاد
مدال قهوه ای زیست
دانشگاه
بهشتی
رشته دانشگاه
دارو

به نقل از z.n1994 :
شاید الان من بگم درس نخونین شما بگین چرت میگه
ولی خداییش من از تابستون شروع کردم.ماه رمضونم خیلی خوندم.چون میرفتم کتابخونه روزه ام میگرفتم.واقعا از همیشم با نظم تر بود ینی هر روز تقریبا 6 7 ساعت خوندم
همینطور گذشت تا اسفند که من دیگه همه چیو تموم کردم.هر کتاب تست 2 3 درو حداقل.و آماده کنکور
3 ماه اضافه آوردم.خوب چرا اون سه ماه تابستون نباشه.چرا ماه رمضون نباشه.
تازه اگه 3 ماه آخر بترکونی خیلی خیلی نتیجش بهتر از ترکوندن تابستونه.
تازه منم اون طوری نبودم که روزی 10 12 ساعت بخونم.7 8 ساعت میانگین
رو حرفام فک کنین

بچه ها من یه خرده با نظر ایشون موافقم...دقت کردین اکثرا المپیادیاتون نتایج خوبی میارن،چون از مهر سعی میکنن خوب بخونن و اون اخرا هم چون درسشون تموم نشده واقعا میخونن...درصورتی که تو مد ما خیلیــــــ‌ از بچه های خوبمون خرداد رو ول کردن...
بهتره بگم که
[size=18pt] کنکوریای ۹۳ ! کنکور یه پیوستگی میخواد،حتی اگه این پیوستگی روزی ۶ ساعت باشه...
هر وقت احساس خستگی کردین پاشین،برین خیابون،تی وی ببینین،پارک و.. به در* هر کی میگه ببین این یه ساله هم میخواد خوش بگذرونه و درس نمیخونه و...(اخه به من گیر میدادن :|)
من دی و بهمن این اتفاق برام افتاد،انقدر گفتم درست میشه درست میشه که خراب تر شد و ۱ماه و نیم بنده به فنا رفت...تو رو خدا این توصیه رو آویزه گوشتون کنید!
[/size]

smartgirl

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ری
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
کامپیوتر (البته ب جایی نرسیدم متاسفانه ... )
دانشگاه
خوارزمی، امیرکبیر
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

روزه گرفتن تو روزایی که آزمون داریم چی؟

sheitoon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
rafsanjan
دانشگاه
ایران
رشته دانشگاه
ارتوپدی فنی

ببینین دوستای من اگه بخاطر روزه گرفتن کمتر درس بخونین ضرر نکردین ول یاگه بخاطر درس خوندن روزه نگیرین خیلی ضرر کردین
روزه گرفتن واجبه اما درس خوندن نه
اگه روزه بگیریم مطمئن باشین خدا خیلی کمکتون میکونه
والا به خدا ما هم روزه گرفتیم هم درس خوندیم هیچ اتفاقی هم واسمو نیفتاد...الانم نمبفهمم چرا بعضیا واسه درس خوندن نمیخوان روزه بگیرن...روزه که غول نیست.

smartgirl

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ری
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
کامپیوتر (البته ب جایی نرسیدم متاسفانه ... )
دانشگاه
خوارزمی، امیرکبیر
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از sheitoon.bala :
ببینین دوستای من اگه بخاطر روزه گرفتن کمتر درس بخونین ضرر نکردین ول یاگه بخاطر درس خوندن روزه نگیرین خیلی ضرر کردین
روزه گرفتن واجبه اما درس خوندن نه
اگه روزه بگیریم مطمئن باشین خدا خیلی کمکتون میکونه
والا به خدا ما هم روزه گرفتیم هم درس خوندیم هیچ اتفاقی هم واسمو نیفتاد...الانم نمبفهمم چرا بعضیا واسه درس خوندن نمیخوان روزه بگیرن...روزه که غول نیست.

من مشکلی با روزه گرفتن ندارم ... اتفاقا روزه رو بیشتر از خیلی اعمال عبادی دوس دارم. سوال من فقط در مورد روزاییه آزمون قلمچی یا گزینه دو داریم ... میخوام بدونم آزمونا چقدر مهم ان!

shirin!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کاشان
مدال المپیاد
در ارزوی طلاونقره و برنز
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از امــیـــررضـــا :
یکی از دغدغه های کنکوریا اینه که با وجود این که میخوان روزه بکیرن چیکار کنن که به کیفیت مطالعه شون اسیب نرسه
چه راهکارایی دارید؟
من که کنکوری بودم ترجیحن شبا تا سحر بیدار میموندم پیشنهادم اینکه همه اینکارو بکنن چون ناخاسته ظهر تو گرمای تابستون دهنه روزه واقن خوندنه درس ادمو کلافه میکنه بعد افطارم که ادم کلی چیزی خورده دیه حوصله خوندن نداره ما با بروبچ از ساعت11 شب اینا شرو میکردیم تا سحر بعدشم کلاسامون 6 صبح شرو میشد12 ظهرم میخابیدیم تا لفطار البته بازم بستگی به روحیه ی خودتون داره که میتونید شبا بیدار بمونید یا نع :D

Elnaz1

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شــــــــــــــــــــــیراز
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
عشق است دامپزشکی...

به نظر من اگه کسی واقعا احساس میکنه ضعف جسمی داره با یه دکتر مشورت کنه :-?
اما در کل حتی اگه کسی میترسه نتونه امتحانی روز اول رو بگیره اگه تونست که عالیه و اگه نتونست کله گنجشکی بگیره ;))

یه راهکار خوب هم اینه که هرروز به خودتون امید بدین فردا یه دقیقه کوتاه تره !!!
تلقین روانی خیلی جواب میده (;

ASSSAL

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan2
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
صنایع

من اکثر روزا تا ساعت2 باید مدرسه بیاشم ~X(همین الانش جونم درمیاد تا 2 میشه دیگه چه برسه به اینکه روزه هم باشم...وای خدا خودت کمک کن

Ghazaleh96

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Tehran
شهر
tehran

به نقل از ASSSAL :
من اکثر روزا تا ساعت2 باید مدرسه بیاشم ~X(همین الانش جونم درمیاد تا 2 میشه دیگه چه برسه به اینکه روزه هم باشم...وای خدا خودت کمک کن
دقيقا مشكل من ! تازه از مدرسه هم اومديم بايد بخونيم !
اكه شبم تا سحر بيدار باشيم سر كلاس چرت مي زنيم ! (:|

A.maede

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اهواز
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی ایلام
رشته دانشگاه
پزشکی

به نظرم عوض کردن روز و شب تو ماه رمضان بهترین راه حل خودم هم میخوام همین کارو کنم!
درباره اونا که مدرسه باید برن:
فکر میکنین سخته ولی واقعا سخت نیست به نظرم شما باید برنا مه تون عادی باشه اتفاقا آدم تو مدرسه سرگرمه و یادش میره که گشنشه, فک کنم اگه. بعد ار ظهر ها هم برین م یه جایی که به خوراکی دست رسی نداشته باشین بهتره, مثل کتابخونه, اونجا شما مجبورید درس بخونین!

FarNik

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
اژه ای 2
شهر
اصفهان

کنکوریا، انقدر خودتونو زجر ندین! شما قرار نیست تو این تابستون کاری بکنین که مثلاً با روزه گرفتن یا یه سفر رفتن مشکلی براش پیش بیاد!

کلاً بحث بالا پایین کردن روز و شبو هم بریزین دور، چون آسیب بعدش تا دو سه ماه غیر قابل جبرانه...
شما به طور میانگین تو تابستون بخواید خوب بخونید، باید حدود 5-4 ساعت وقت بذارید... « که البته نصفیتون 2 ساعتم نمی خونین همین حالاشم :P » که اگر مثلاً فقط از فیلما ماه رمضان بگذرید « که اگه کنکوری نباشیدم بگذرید بهتره! » بازم وقت برای خوندن دارین! انقد به خودتون فشار نیارین!

سوء تفاهم نشه، نمی خوام بگم کمتر بخونیدو اینا، اما دقت کنید مثلاً رتبه 5 منقطه یکه کنکور سال 86 « نمی دونم کدوم رشته! » اصاً از مهر شروع کرد به درس خوندن! شما اگه می خواید بعداً برای پیش وقت مفید بیشتری داشته باشد، همون 4-5 ساعت در روز درس خوندن تو تابستون کافیه!

sheitoon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
rafsanjan
دانشگاه
ایران
رشته دانشگاه
ارتوپدی فنی

به نقل از smartgirl :
من مشکلی با روزه گرفتن ندارم ... اتفاقا روزه رو بیشتر از خیلی اعمال عبادی دوس دارم. سوال من فقط در مورد روزاییه آزمون قلمچی یا گزینه دو داریم ... میخوام بدونم آزمونا چقدر مهم ان!
ببین عزیزم :)
من بجای اینکه جوابتو بدم میخوام ی سوال ازت بپرسم:
روزه گرفتن مهم تره یا ازمونات؟خب مسلما روزه گرفتن.......تازه ازمونای تابستون هیچ اهمیتی ندارن.هیچی رومشخص نمیکنن.هیچ چیز رو تضمین نمیکنن
امیدوارم موفق بشی عزیزم :)

The Sniper

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل

من كه هيچوقت روزه نگرفتم.

crazyboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
InVisaBle HanD
شهر
کاشان

یه مشاور میگف بعد سحر نخوابید تا 10 درس بخونید بعد 1 ساعت بخوابید دوباره 1 ساعت درس بخونید! اینجوری حداقل 6 ساعت مفید درس خوندید که کافیه!

بالا