• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

شخصیت انسان‌ها

venusi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی
پاسخ : شخصیت های اجتماع

واسه ادمای احمق ک تو جامعه ما فوق العاده زیادن فقط پپپپپپپول
واسه ادمای بافرهنگ هم ک ادب رفتار اجتماعی و تحصیلات...زیاده

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فــرزانگان ۳
شهر
طــهـران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علوم پزشکی البرز
رشته دانشگاه
پزشکی

معمولا شخصیت از بچگی شکل میگیره . از مهم ترین عواملی که در بچگی باعث شکل دادن شخصیت میشه ، خانواده یا بهتره بگم افرادیند که اون بچه باهاشون زندگی میکنه . اگر خانواده، خانواده درستی باشه ، در بیشتر موارد بچه هم شخصیت خوبی پیدا میکنه و تا بزرگی همونطور میمونه . چون اولین مواردی که یاد میگیره ، از رفتار و منش خانواده است . بعد که بزرگتر بشه و نوجوان یا جوان بشه ، دوست ، معلم و محیط برش خیلی اثر داره ؛ ممکنه اون فرد در اثر مطالعه و ... چیزهایی رو یاد بگیره ، حالا یا به سمت درست میره و یا به جهت خلاف .

در بزرگسالی معمولا شخصیت تغییر نمیکنه . در علم روانشناسی داریم که : یک رفتار اول مراحلی رو مثل عادت ، وابستگی ، منش و... رو ترک میکنه تا تبدیل به شخصیت بشه . یعنی زمان خیلی زیادی لازمه و همچنین شرایط خاصی . پس در سنین بالا معمولا چیزی به شخصیت اضافه نمیشه . تحصیلات هم معمولا به طور خاص باعث رشد شخصیت نمیشه . تنها در صورتی که با تفکر و اندیشه همراه باشه باعث ارتقای شخصیت میشه.

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

به نظر من شخصیت یه نفر رابطه خیلی کمی با سواد و تحصیلاتش داره من یه کسیو میشناسم دکتر دارو سازه (مثلا باید با شخصیت باشه دیگه :-" ) بعد آقا این شخصیت صفر بی شعور به تمام معنا چون یه ذره از لحاظ مالی وضع خوبی داره همرو به سخره(املاش درسته عایا :-" ) میگیره و به هم دستور میده و همرو زیر دست خودش میبینه :-w خب این خودش نشون میده که تحصیلاتشخصیت آدمارو نمیسازه شخصیت بیشتر به خیلی چیزای دیگه مثل مثلا خانواده محل زندگی دوستان و خود شخص برمیگرده :)

Liese

کاربر.
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
97

تا ببینیم به شخصیت چی میشه گفت:
باید فرهنگ جامعه عوض بشه چون بعضیا همه چیزو پول می بینن

-zarA-

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هـنرستانمـوטּ
شهر
اصفهــاטּ
دانشگاه
هنر اصفهــاטּ
رشته دانشگاه
طراحی صنعتـی

بعـضے تحـصیلـات دارنـا امـا فـرهنگـشون صفـــــــــــــــــره

امـا بعـضیـا بـرعکـس

بنـظرم داشتـن فـرهنگـم مهمـه

Suspected Girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
علوم‌تربیتی
تلگرام

بنظر من فرهنگ ادم خانواده اش ، محیطی که توش بزرگ شده و کلا دوستا و اطرافیانش خیلی تاثیر دارن ولی بالاخره ذات و درون طرف از همه چیز مهم تره و صرفا تحصیلات کافی نیست.. خیلی تحصیل کرده ها هستن که اصلا فرهنگ یا شعور و ادب ندارن و خیلی موارد برعکس

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

به نظر من تحصیلات تحت هیچ شرایطی شخصیت نمیاره! شخصیت تا حد زیادی برمیگرده به تربیت کودکی و نوجوانی طرف از سمت والدینش و شکلی که خودش به شخصیتش داده در دوران جوانی. به خصوص جاهایی مثل دانشگاه و مدرسه خیلی میتونن موثر باشن در شکل دادن این شخصیت! کسی که همین جوری شکل گرفنه اگه تا ته ته تحصیلات هم پیش بره باز نمیتونه شخصیتی رو که در اون دوران شکل گرفته تغییر بده.

بنده شخص بسیار بی شخصیتی رو میشناسم با مدرک دکترای جامعه شناسی از دانشگاه تهران :| ایشون با وجود جامعه شناس بودنشون هنوز نمیفهمن که نباید بشینن جلوی یک دهه هفتادی و صرفن به خاطر سال به دنیا اومدنش شخصیتشو به لجن بکشن :|

sabili

ویالونسل
نام مرکز سمپاد
فزرانگان
شهر
سراب
سال فارغ التحصیلی
1400
به شخصيت خودتان بيشتر از ابرويتان اهميت بدهيد
چون شخصيت شما چيزيست كه خودتان ساهتيد
ابرويتان چيزي است كه ديگران در مورد شما ساختند
شخصيت در حدي مهمه كه حتي ابرو بعد اون مد نظره و به نظر من شخصيت هركس نوع رفتار اون شخص با اشخاص مختلفه اينكه هر شخصي بدونه تو هر مكان و زماني چطوري بايد رفتار كنه و چي بگه يعني داراي شخصيت والاست

wdr

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
hElLi
شهر
tEh
سال فارغ التحصیلی
86
شخصیت از نظر من یعنی منحصربفرد بودن
اون تیکه هایی از رفتار و گفتار و افکار و اخلاق ادمها که منحصر به خودشون هست و از کسی یا جایی کپی نکردن، شخصیت اون فرد هست
مشابهت یا دیدن و یاد گرفتن از دیگران ایراد نداره ها ... ولی مهم اینه بومی سازی کنی حداقل!
مثل این بچه هایی که دوران مدرسه خط به خط کتاب رو حفظ میکنن، و یا اونهایی که کلیت مفهوم رو درک میکنن(حتی ممکنه یه چیزیم خودشون اضافه کنن) و در نهایت مسئله رو از زبان خودشون تعریف میکنن

من به اینطور افراد میگم صاحب شخصیت

• لایک
امتیازات: fteh
بالا